Co robicie na obiad? - część XVII - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-11, 20:08   #301
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Karolina hahaha Burger jednak

Qźwa mnie też wzięło dziś na mielone . Dziś były kotleciki mielone z masłem koperkowym do tego ziemniaki z patelni z koperkiem i mizeryja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6D579E9E-A57C-4A87-85C3-F8B0B06D34F7.jpg (137,1 KB, 46 załadowań)
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 20:13   #302
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Karolina hahaha Burger jednak

Qźwa mnie też wzięło dziś na mielone . Dziś były kotleciki mielone z masłem koperkowym do tego ziemniaki z patelni z koperkiem i mizeryja
Oo jak u mamy
Karolina ale pycha tez !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 20:14   #303
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Lego tylko te figi bym wywaliła ale takie obiadki nieskomplikowane lubie

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 20:17   #304
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Małe kuleczki z mielonego, sos z cebula, czosnkiem,marchewką, selerem, papryka,pomidorami, oliwkami,maga , ogródka na winie, spaghetti, grana padano. Sosu wyszlo na 3 dniZałącznik 7690742
Bella makaronik mniam, zamiast magi to bazylia by była lepsza

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

Wreszcie dopasowałem obiadzik na wasz smak hihihi, ja takie coś to raz w roku jem
A figa była mega słodka
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad

Edytowane przez LegoJedi
Czas edycji: 2019-09-11 o 20:19
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 20:26   #305
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
O mniam! Sama robiłaś fryty?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Tak zawsze robie sama z Actifry.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Karolina hahaha Burger jednak

Qźwa mnie też wzięło dziś na mielone . Dziś były kotleciki mielone z masłem koperkowym do tego ziemniaki z patelni z koperkiem i mizeryja
Ciebie tez wzięło na mielone .
Ale śliczne az świeca

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Oo jak u mamy
Karolina ale pycha tez !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje!
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 20:52   #306
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Brzmi super pysznie ta góra parmezanu



Oj jadlabym!



Krupniku nie jadłam wieki. U mnie w domu nigdy nie było ale jadłam u znajomych i byl pyszny!



Oj z gulaszem uwielbiam!



A gdzie fotka

U mnie dzis... i niech winowajca czuje sie winny za moje dodatkowe gramy

Ale wiecie co... marzy mi sie czekolada nie jadłam chyba od dwoch miesiecy ...
To trzeba zjeść Jaką lubsz? ;D
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 21:10   #307
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
To trzeba zjeść Jaką lubsz? ;D
Każda czekolade bym zjadła tylko nie mam zadnej
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-11, 21:19   #308
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Lego uwielbiam mage (lubczyk z ogródka) A bazylię średnio
Te twoje ziemniaczki zawsze pysznie wyglądają. Gotujesz i potem wrzucasz na patelnię? Chce zrobić tak na kolację rocznicową naszą...
Karolina A Ty masz to dziwne urządzenie A z batatów fryty lubisz? Pieczone mi nie wychodzą ale bataty z ostrą papryką uwielbiam

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Każda czekolade bym zjadła tylko nie mam zadnej
I to Cię ratuje ja jestem uzależniona od słoneczniku w przyprawach jak mam to potrafię całe opakowanie wyskubac przy czytaniu książki... dlatego staram się nie mieć

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 03:56   #309
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Lego uwielbiam mage (lubczyk z ogródka) A bazylię średnio
Te twoje ziemniaczki zawsze pysznie wyglądają. Gotujesz i potem wrzucasz na patelnię? Chce zrobić tak na kolację rocznicową naszą...
Ja pierw gotuje je w łupinach w słonej wodzie ok 18 min. Wylewam słoną wodę i zalewam zimną wodą i trochę je wystudzam, zlewam wodę i wtedy można je obierać. Rozgrzewam patelnię (u mnie żeliwną) trochę oliwki i trochę ghee lub masła , wrzucam tam kartofelki i sobie pykają po mału (na granicy smażenia) sól pieprz z młynka. Krótko przed serwowanie wrzucam pociętą pietruszkę lub koperek i ewentualnie łyżkę dodatkowo masła. One mają być max. słomiankowo przyrumienione nie brązowe zesmażone i przede wszystkim równomiernie ciepłe.
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 07:27   #310
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Podajcie jakas dobra sałatkę na grilla??? Chce zrobic tradycyjna ale moze niekoniecznie
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 07:54   #311
baadgal
Raczkowanie
 
Avatar baadgal
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 48
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Lego uwielbiam mage (lubczyk z ogródka) A bazylię średnio
Te twoje ziemniaczki zawsze pysznie wyglądają. Gotujesz i potem wrzucasz na patelnię? Chce zrobić tak na kolację rocznicową naszą...
Karolina A Ty masz to dziwne urządzenie A z batatów fryty lubisz? Pieczone mi nie wychodzą ale bataty z ostrą papryką uwielbiam

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

I to Cię ratuje ja jestem uzależniona od słoneczniku w przyprawach jak mam to potrafię całe opakowanie wyskubac przy czytaniu książki... dlatego staram się nie mieć

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Ja frytki z batatów kocham, jak nauczyłam się robić to w sumie wolę zdecydowanie te niż ziemniaczane ale koniecznie muszą być z sosem czosnkowym, bo inaczej to nie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baadgal jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 08:06   #312
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Taka nieoczywista sałatka na grilla to z surowego kalafiora - orzeźwiająca, chrupka, coś innego niż nieśmiertelna na takich okazjach grecka, zaskakuje gości a budzi podziw nawet wśród osób nie lubiących tego warzywa.
Robi się tak: kalafiora zetrzeć na grubych oczkach lub zmalakserować pulsacyjnie. Sparzyć na sitku wrzącą wodą i zostawić do odcieknięcia i odparowania. Jak przestygnie to dodać ogórka świeżego pokrojonego w kostkę, kukurydzę, koperek/szczypiorek, jogurt z dodatkiem majonezu. Pasują też rzodkiewki, ogórek małosolny, pestki słonecznika. Ale może też być wersja z orzechami włoskimi, czosnkiem, natką pietruszki.

Dobrą propozycją na koniec lata jest sałatka ziemniaczana, bo teraz ziemniaki są najlepsze. Może taka z kaparami i winegretem musztardowym? Dobra wychodzi, jak się miesza jeszcze ciepłe ziemniaki z pozostałymi składnikami. I fajnie pasuje do tej sałatki z kalafiora, uzupełniają się, więc możesz zrobić obie

Albo tabuleh - bo teraz sporo natki można dorwać, choć nie wiem czy u Ciebie także. Ale generalnie jest sezon na tą sałatkę.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2019-09-12 o 08:25
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 08:25   #313
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość


A gdzie fotka

U mnie dzis... i niech winowajca czuje sie winny za moje dodatkowe gramy

Ale wiecie co... marzy mi sie czekolada nie jadłam chyba od dwoch miesiecy ...
Niestety, wpadłam do domu późno i jadłam ją w zasadzie na kolację, zdjęcia nie było,bo nie dbałam o estetykę na talerzu, ale było pyszne i będę powtarzać
Za mną dziś czekolada chodzi, musiałam iść przed pracą do sklepu i kupić tabliczkę gorzkiej
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 08:46   #314
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Brzmi super pysznie ta góra parmezanu
Ser zawsze spoko

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Karolina hahaha Burger jednak

Qźwa mnie też wzięło dziś na mielone . Dziś były kotleciki mielone z masłem koperkowym do tego ziemniaki z patelni z koperkiem i mizeryja
Fajne ziemniaki
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 09:26   #315
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Ja pierw gotuje je w łupinach w słonej wodzie ok 18 min. Wylewam słoną wodę i zalewam zimną wodą i trochę je wystudzam, zlewam wodę i wtedy można je obierać. Rozgrzewam patelnię (u mnie żeliwną) trochę oliwki i trochę ghee lub masła , wrzucam tam kartofelki i sobie pykają po mału (na granicy smażenia) sól pieprz z młynka. Krótko przed serwowanie wrzucam pociętą pietruszkę lub koperek i ewentualnie łyżkę dodatkowo masła. One mają być max. słomiankowo przyrumienione nie brązowe zesmażone i przede wszystkim równomiernie ciepłe.
Dzięki zrobię tylko ja szoruje ziemniaczki i już nie obieram z łupinek ale cała resztę zrobię tak jak piszesz.
W piątek robię kolację na naszą 10 rocznicę ślubu ale będziemy tylko we 4. Zaplanowałam udka pieczone w worku, ziemniaczki właśnie takie od lego, pieczarki pieczone,pomidorki z oliwą i cebula czerwona, deska różnych wędlin, deska różnych serów, winogron, figi no i flaszka dla chłopaków dla nas karmi dalej mam brak wody ale ba szczęście do 15 tylko

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Karolina U mnie na grila najczęściej tzatziki i pomidorki z oliwą, ale ostatnio nie brałam sałatek tylko piekłam na grilu podłużne pomidory w polowkach,pieczarki i kukurydze gotowaną

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 09:50   #316
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Taka nieoczywista sałatka na grilla to z surowego kalafiora - orzeźwiająca, chrupka, coś innego niż nieśmiertelna na takich okazjach grecka, zaskakuje gości a budzi podziw nawet wśród osób nie lubiących tego warzywa.
Robi się tak: kalafiora zetrzeć na grubych oczkach lub zmalakserować pulsacyjnie. Sparzyć na sitku wrzącą wodą i zostawić do odcieknięcia i odparowania. Jak przestygnie to dodać ogórka świeżego pokrojonego w kostkę, kukurydzę, koperek/szczypiorek, jogurt z dodatkiem majonezu. Pasują też rzodkiewki, ogórek małosolny, pestki słonecznika. Ale może też być wersja z orzechami włoskimi, czosnkiem, natką pietruszki.

Dobrą propozycją na koniec lata jest sałatka ziemniaczana, bo teraz ziemniaki są najlepsze. Może taka z kaparami i winegretem musztardowym? Dobra wychodzi, jak się miesza jeszcze ciepłe ziemniaki z pozostałymi składnikami. I fajnie pasuje do tej sałatki z kalafiora, uzupełniają się, więc możesz zrobić obie

Albo tabuleh - bo teraz sporo natki można dorwać, choć nie wiem czy u Ciebie także. Ale generalnie jest sezon na tą sałatkę.
O fajna ta z kalafiorem . A ziemniaczana polecam jak najbardziej !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

My czesto robiny grecka na grilla , albo pomidory z mozzarella .
Ja dzis zrobilam znowu bigos , bo dostalam tyle swojskiej kapusty , ze chce zrobic z niej cos konkretnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 09:52   #317
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
W piątek robię kolację na naszą 10 rocznicę ślubu ale będziemy tylko we 4. Zaplanowałam udka pieczone w worku, ziemniaczki właśnie takie od lego, pieczarki pieczone,pomidorki z oliwą i cebula czerwona, deska różnych wędlin, deska różnych serów, winogron, figi no i flaszka dla chłopaków dla nas karmi
Gratulacje! 10 lat to kawał historii, fajnie się urządziliscie przez te lata, bo i samodzielny remont mieszkania i zadbana działeczka - powinszować. Braliście ślub chyba równo 4 tygodnie po nas. Ja na rocznicę często też robię udka, ale z nadzieniem, wytrybowane z kości - takie jak mieliśmy na weselu.
Cytat:
piekłam na grilu podłużne pomidory w polowkach
0! Pomidory z grilla! Nie wpadłam na to. Jak to się technicznie robi, że sok nie wypływa? Mam akurat taką małopestkową podłużną odmianę, to może ja też zrobię grilla Najpierw kładzie się przecięciem na dół? Na tacce?
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:07   #318
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Podajcie jakas dobra sałatkę na grilla??? Chce zrobic tradycyjna ale moze niekoniecznie
Mi najbardziej (jako podstawowa wersja) smakuje z pokrojonych ziemniaków do tego kilka jajek na twardo pokrojonych i bardzo dużo szczypiorku i oliwy, sól pieprz . Można dodać potem inne rzeczy czy przyprawy pasujące z ziemniakami np ogórek konserwowy albo fetta itd.
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:18   #319
baadgal
Raczkowanie
 
Avatar baadgal
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 48
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

A robiła któraś z was może kotlety po lwowsku? Czy to musi być mięso z indyka czy mogę spokojnie użyć kurczaka? Smaku indyka nie mogę przeżyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baadgal jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 10:25   #320
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Każda czekolade bym zjadła tylko nie mam zadnej
Mam wysłać? ;D




Widziałam te patelnię ale zostałty tylko grillowe ;/
Ciężkie jak diabli a rączka wydała mi się delikatna i cienka co nie zmeinia faktu ze i tak do trzymania w dwóch rękach jeśli ją przenosić xD
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:35   #321
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Widziałam te patelnię ale zostałty tylko grillowe
Ja akurat mam chrapkę na tą grillową i miałam po nią męża wysłać. Ale jak mówisz, że niezgrabna, to jednak się wstrzymam. Chciałabym jeszcze zobaczyć ten duży owalny garnek, ale nie mam dziś jak do Lidla podjechać.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:39   #322
sabcillla
Przyczajenie
 
Avatar sabcillla
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Odsmażam wczoraj robione pierogi z soczewicą, suszonymi pomidorami i papryką, mniam
sabcillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:42   #323
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez baadgal Pokaż wiadomość
A robiła któraś z was może kotlety po lwowsku? Czy to musi być mięso z indyka czy mogę spokojnie użyć kurczaka? Smaku indyka nie mogę przeżyć.
Ja znam takie lwowskie kotlety: mielone mięso drobiowe wymieszane lub nadziewane żółtym serem. Nie wiem o jakie kotlety Tobie chodzi, ale bez problemu można zamienić mięso indyka na kurczaka.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez sabcillla Pokaż wiadomość
Odsmażam wczoraj robione pierogi z soczewicą, suszonymi pomidorami i papryką, mniam
Fajne połączenie soczewicy i suszonych pomidorów. Jaki kolor nadzienia wyszedł?
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:08   #324
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Ja akurat mam chrapkę na tą grillową i miałam po nią męża wysłać. Ale jak mówisz, że niezgrabna, to jednak się wstrzymam. Chciałabym jeszcze zobaczyć ten duży owalny garnek, ale nie mam dziś jak do Lidla podjechać.
Jest bardzo cięzka i dość sporych rozmiarów.... cięzka nawet kiedy człowiek weźmie w dwie dłonie... ładnie wyprofilowana ale rączka wygląda jakby była z malutkiej petelenki - taka cienka i krótka.... jakby z innej patelni


Garnek? Myślałaś o nim zeby coś w nim gotować? Ja mam brytfankę i tam mama piecze mięso ale też dusiła, tylko ona duża... sama nie wiem czy kupować garnek
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:13   #325
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Niestety, wpadłam do domu późno i jadłam ją w zasadzie na kolację, zdjęcia nie było,bo nie dbałam o estetykę na talerzu, ale było pyszne i będę powtarzać
Za mną dziś czekolada chodzi, musiałam iść przed pracą do sklepu i kupić tabliczkę gorzkiej
OK wybaczam

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Taka nieoczywista sałatka na grilla to z surowego kalafiora - orzeźwiająca, chrupka, coś innego niż nieśmiertelna na takich okazjach grecka, zaskakuje gości a budzi podziw nawet wśród osób nie lubiących tego warzywa.
Robi się tak: kalafiora zetrzeć na grubych oczkach lub zmalakserować pulsacyjnie. Sparzyć na sitku wrzącą wodą i zostawić do odcieknięcia i odparowania. Jak przestygnie to dodać ogórka świeżego pokrojonego w kostkę, kukurydzę, koperek/szczypiorek, jogurt z dodatkiem majonezu. Pasują też rzodkiewki, ogórek małosolny, pestki słonecznika. Ale może też być wersja z orzechami włoskimi, czosnkiem, natką pietruszki.

Dobrą propozycją na koniec lata jest sałatka ziemniaczana, bo teraz ziemniaki są najlepsze. Może taka z kaparami i winegretem musztardowym? Dobra wychodzi, jak się miesza jeszcze ciepłe ziemniaki z pozostałymi składnikami. I fajnie pasuje do tej sałatki z kalafiora, uzupełniają się, więc możesz zrobić obie

Albo tabuleh - bo teraz sporo natki można dorwać, choć nie wiem czy u Ciebie także. Ale generalnie jest sezon na tą sałatkę.
Bardzo mi sie podoba ta z kalafiora! Chyba ja zrobie w przyszłym tygodniu. Tz mowi zeby zrobic tradycyjna cos typowo polskiego bo nigdy nie jedli. Wiec juz niech mu bedzie...

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Mi najbardziej (jako podstawowa wersja) smakuje z pokrojonych ziemniaków do tego kilka jajek na twardo pokrojonych i bardzo dużo szczypiorku i oliwy, sól pieprz . Można dodać potem inne rzeczy czy przyprawy pasujące z ziemniakami np ogórek konserwowy albo fetta itd.
Ta tez bardzo lubie .

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Mam wysłać? ;D
xD
Lepiej nie mow tego na głos . Rano po odwiezieniu syna do żłobka Przechodziłam koło sklepu z czekolada juz złapałam za klamkę i dzieki Bogu!!!!!było jeszcze zamknięte .
Także nie ma czekolady i nie bedzie! Lepiej dla mojego brzucha .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:21   #326
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Garnek? Myślałaś o nim zeby coś w nim gotować? Ja mam brytfankę i tam mama piecze mięso ale też dusiła, tylko ona duża... sama nie wiem czy kupować garnek
Mam już jeden żeliwny (o średnicy 24 cm), używam go na okrągło: do pieczenia chleba, duszenia mięs, gołąbków, ziemniaków po cabańsku, robienia przetworów. Ale ze 4 razy w roku mój garnek jest na coś za mały, tak jak ostatnio na powidła. No i się waham, czy koniecznie mi potrzebny drugi garnek. Na pewno nie chcę w tym przypadku inwestować w coś droższego. Natomiast patelnię grillową chyba w końcu kupię le Creuset, bo raczej często będzie używana. Podoba mi się taka z dwoma rączkami.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2019-09-12 o 11:27
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:26   #327
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

O taka:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg patelnia-grillowa-le-creuset-25-cm.jpg (20,0 KB, 28 załadowań)
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:55   #328
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Mam już jeden żeliwny (o średnicy 24 cm), używam go na okrągło: do pieczenia chleba, duszenia mięs, gołąbków, ziemniaków po cabańsku, robienia przetworów. Ale ze 4 razy w roku mój garnek jest na coś za mały, tak jak ostatnio na powidła. No i się waham, czy koniecznie mi potrzebny drugi garnek. Na pewno nie chcę w tym przypadku inwestować w coś droższego. Natomiast patelnię grillową chyba w końcu kupię le Creuset, bo raczej często będzie używana. Podoba mi się taka z dwoma rączkami.
Lego chyba pomysł wczoraj podał... Tez zaczelam na nia chorować .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:58   #329
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Mam już jeden żeliwny (o średnicy 24 cm), używam go na okrągło: do pieczenia chleba, duszenia mięs, gołąbków, ziemniaków po cabańsku, robienia przetworów. Ale ze 4 razy w roku mój garnek jest na coś za mały, tak jak ostatnio na powidła. No i się waham, czy koniecznie mi potrzebny drugi garnek. Na pewno nie chcę w tym przypadku inwestować w coś droższego. Natomiast patelnię grillową chyba w końcu kupię le Creuset, bo raczej często będzie używana. Podoba mi się taka z dwoma rączkami.
Ale na co dzień gotujesz w innych garnkach?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 12:38   #330
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez baadgal Pokaż wiadomość
Węgierskim, za ten obiad będę noszona na rękach przynajmniej przez kolejne kilka dni
Uwielbiam i do tego surówka z kiszonej kapusty i marchewki
U nas dziś będzie kiepsko z obiadem, bo ja do późna siedzę w pracy.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-08 18:22:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.