Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-16, 08:02   #2401
MOgrama
Zadomowienie
 
Avatar MOgrama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 016
Dot.: Minimalizm w zyciu

Powiem Wam o moim odkryciu. Bardzo czasto w pracy kupuje bułki na śniadanie, aby być eko starałam się pakować je w te papierowe torebki zamiast plastikowych. Raz były raz nie,jedna bułka i opakowanie. I moim odkryciem nie było uszycie sobie woreczka ale zabranie do sklepu tej samej foliowej cienkiej siateczki która przyniosłam już wcześniej z takich zakupów. Teraz w pracy mam miejsce gdzie odkładam moja dyzurna foliowke i zawsze zabieram ja na kolejne zakupy. Nikt się dziwnie nie patrzy, niczyjej uwagi to nie zwraca, a ja nie produkuje już śmieci. Urwać się od tych bułek nie urwie, nie trzeba wiązać uszow bo raczej mi te bułki nie uciekna, nie zdewastuje jej na tej trasie i w sumie to może służyć aż się zacznie rozkładać nie wiem dlaczego takie cos było dla mnie trudne. Nawet jakbym miała nosić ta siateczke w torebce to żaden problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MOgrama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 08:45   #2402
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Jak myjecie te wielorazowe butelki na wodę? Ja kocią miskę muszę co kilka dni zalewać octem i drapać nożem, tyle jest kamienia jak woda postoi parę godzin. A do butelki raczej ciężej się dobrać niż do miski.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 08:59   #2403
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Jak myjecie te wielorazowe butelki na wodę? Ja kocią miskę muszę co kilka dni zalewać octem i drapać nożem, tyle jest kamienia jak woda postoi parę godzin. A do butelki raczej ciężej się dobrać niż do miski.
W zmywarce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 09:00   #2404
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To ja znowu nie bardzo rozumiem to, że woda musi smakować i co to w ogóle znaczy. Dla mnie woda jest albo neutralna w smaku czyli nie smakuje niczym i taką pijam. Albo nie jest neutralna, ma posmak czegoś i takiej wody nie lubię. Ale to właśnie była ta że starych rur. Każda inna, czy to kranówka z większości ujęć czy butelkowana są dla mnie neutralne. Smaczna to jest Cola albo Latte Macchiato
Ja czuje roznice. Np. Cisowianka czy Zywiec wywoluja u mnie odruch wymiotny

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Ile litröw ma taki baniak i jak szybko go opróżniasz
6, 2-3 dni

Co do toreb na zakupy, ja kulilam juz dawno temu na Allegro zestaw takich kilku wielorazowek, spokojnie mieszcza sie tam banany, jablka, sa tez mniejsze sztuki na cebule np.. Zazwyczaj chodze na lokalny targ, ale tez spokojnie mozna nakleic te naklejki w marketach jak ktos lubi i bez problemu schodza. A kupuje sporo owocow, w podrozy tez chowam tam bielizne i skarpetki, normalnie czesto piore i nic sie nie dzieje, jeden z moich najlepszych zakupow ostatnich lat
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 09:20   #2405
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Jak myjecie te wielorazowe butelki na wodę? Ja kocią miskę muszę co kilka dni zalewać octem i drapać nożem, tyle jest kamienia jak woda postoi parę godzin. A do butelki raczej ciężej się dobrać niż do miski.
Gąbeczką. Nie mam żadnego osadu w butelce.
Tylko ja nie trzymam wody nie wiadomo jak długo.
Potem suszę otwartą butelkę, nie zakręcam.

Cięzko jest o kamień w butelce kiedy się leje filtrowaną wodę, a po wypiciu myje.

Nie widzę też sensu pić z takiej butelki w domu.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 09:35   #2406
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Ale to musi mieć strasznie duży otwór ta butelka by ręką z gąbką weszła
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 09:59   #2407
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ale to musi mieć strasznie duży otwór ta butelka by ręką z gąbką weszła

Jak butelka jest nieduża to można gąbką poruszać końcem od widelca. Ja tak kiedyś myłam nieduży wazon u rodziców. Jak będziesz myć często to nic tam się nie stanie ale powiedzmy, że ci się zapomni że woda tam stała i się zrobi kamień to jest jeszcze opcja wsypać ryż (oczywiście surowy) i coś do czyszczenia, ocet może być dobry. Potrząsasz tym do oporu. Ryż do puki mocno nie namoknie to działa jak czyścik. Potem poprawiasz gąbką albo płuczesz.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-16, 10:19   #2408
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Minimalizm w zyciu

Effcia miska kocia jest otwarta i woda z niej cały czas paruje. Butelki pełnej wody raczej nie stawiasz na cały dzień otwartej o nie czekasz aż odparuje a kamień się osadzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 10:24   #2409
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

O parowaniu nie pomyślałam. Fakt, że kamień robi się głównie przy krawędzi wody. Przydałaby mi się jakaż butelka na noc przy łóżku bo kot mi wypija ze szklanki.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 10:32   #2410
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Minimalizm w zyciu

Normalnie, szczotka do butelek. Mam metalowe (Chilly’s) wiec nie można jej do zmywarki wkładać.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 10:45   #2411
GosiaBajd
Przyczajenie
 
Avatar GosiaBajd
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 3
Dot.: Minimalizm w zyciu

Dziewczyny, a zastanawiałyście się kiedyś nad filtrem pod kran zamiast dzbanka? Bo mnie dzbanki przestały przekonywać, chciałabym czegoś dokładniejszego do filtrowania wody. Trochę już się naczytałam o odwróconej osmozie i jestem coraz bardziej przychylna żeby kupić. Co myślicie?
GosiaBajd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-16, 11:01   #2412
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ale to musi mieć strasznie duży otwór ta butelka by ręką z gąbką weszła
niekoniecznie
Ja mam gąbkę na rączce :P specjalna do mycia butelek

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez GosiaBajd Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a zastanawiałyście się kiedyś nad filtrem pod kran zamiast dzbanka? Bo mnie dzbanki przestały przekonywać, chciałabym czegoś dokładniejszego do filtrowania wody. Trochę już się naczytałam o odwróconej osmozie i jestem coraz bardziej przychylna żeby kupić. Co myślicie?
Ja taki filtr mam wlasnie pod bierzącą wodę w lodówce.

Najlepszy filtr jaki miałam to za czasów akwarium z rybkami morskimi. Tam musiała być bardzo czysta woda
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 12:11   #2413
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Ja czuje roznice. Np. Cisowianka czy Zywiec wywoluja u mnie odruch wymiotny



6, 2-3 dni

Co do toreb na zakupy, ja kulilam juz dawno temu na Allegro zestaw takich kilku wielorazowek, spokojnie mieszcza sie tam banany, jablka, sa tez mniejsze sztuki na cebule np.. Zazwyczaj chodze na lokalny targ, ale tez spokojnie mozna nakleic te naklejki w marketach jak ktos lubi i bez problemu schodza. A kupuje sporo owocow, w podrozy tez chowam tam bielizne i skarpetki, normalnie czesto piore i nic sie nie dzieje, jeden z moich najlepszych zakupow ostatnich lat
Dziękuję
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 16:20   #2414
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To ja znowu nie bardzo rozumiem to, że woda musi smakować i co to w ogóle znaczy. Dla mnie woda jest albo neutralna w smaku czyli nie smakuje niczym i taką pijam. Albo nie jest neutralna, ma posmak czegoś i takiej wody nie lubię. Ale to właśnie była ta że starych rur. Każda inna, czy to kranówka z większości ujęć czy butelkowana są dla mnie neutralne. Smaczna to jest Cola albo Latte Macchiato
A widzisz, dla mnie akurat każda woda smakuje inaczej. Każda ma w miarę neutralny smak, ale jednak w zależności od minerałów które zawiera smakuje troszkę inaczej. Może ja mam mega wyczulony smak, ale czuję różnice wyraźnie. Tyle że dla mnie w zasadzie każda woda bez gazu jest smaczna, może poza tymi dziwnymi wysokozmineralizowanymi typu Zuber które są dla mnie obrzydliwe.
Czy któraś z Was kupuje mleko Robico w szklanych butelkach? Ja kupowałam w Auchan, ale od kilku tygodni zamiast tego w szkle na półkach stoją nowe wersje w plastiku. U Was też tak jest? Pracownicy w Auchan nie wiedzą o chodzi i czy to zmiana na stałe, a ja mam wrażenie że producent zrezygnował z mleka w szklanych butelkach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Jak myjecie te wielorazowe butelki na wodę? Ja kocią miskę muszę co kilka dni zalewać octem i drapać nożem, tyle jest kamienia jak woda postoi parę godzin. A do butelki raczej ciężej się dobrać niż do miski.
Zamiast octu spróbuj ciepłej wody i łyżeczki kwasku cytrynowego. Nie śmierdzi, a czyści lepiej niż ocet. Wystarczy zostawić na kilkanaście minut. Osady np. z kawy które robią się w termosie też fajnie rozpuszcza.
Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
O parowaniu nie pomyślałam. Fakt, że kamień robi się głównie przy krawędzi wody. Przydałaby mi się jakaż butelka na noc przy łóżku bo kot mi wypija ze szklanki.
Ja kotu musiałam oddać mój ulubiony kubek, bo ciągle mi z niego piła wodę jak zostawiłam bez nadzoru
Cytat:
Napisane przez GosiaBajd Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a zastanawiałyście się kiedyś nad filtrem pod kran zamiast dzbanka? Bo mnie dzbanki przestały przekonywać, chciałabym czegoś dokładniejszego do filtrowania wody. Trochę już się naczytałam o odwróconej osmozie i jestem coraz bardziej przychylna żeby kupić. Co myślicie?
Filtry RO są fajne, pod dwoma warunkami. Musisz mieć miejsce pod blatem na baniak (bo woda dosłownie kapie po kropelce i nie da się po prostu nalać sobie szklanki wody prosto z filtra). Musisz też kupić mineralizator lub filtr który będzie go miał w zestawie, bo woda oczyszczona przez osmozę jest w zasadzie wodą destylowaną i bez podstawowej mineralizacji nie nadaje się do picia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 18:34   #2415
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Minimalizm w zyciu

Kupiłam dziś w Rossmannie zmywaki celulozowe zamiast klasycznych gąbek z tworzywa sztucznego. Pewnie nie będą trwałe i będą się rwać, ale zawsze to przynajmniej 100% naturalnego surowca...
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 19:42   #2416
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was kupuje mleko Robico w szklanych butelkach? Ja kupowałam w Auchan, ale od kilku tygodni zamiast tego w szkle na półkach stoją nowe wersje w plastiku. U Was też tak jest? Pracownicy w Auchan nie wiedzą o chodzi i czy to zmiana na stałe, a ja mam wrażenie że producent zrezygnował z mleka w szklanych butelkach
Też kupowałam to mleko w Auchan i niestety już od ponad 2 miesięcy na nie nie trafiłam. Z osiedlowego sklepu też zniknęło. Wielka szkoda, bo to było najlepsze mleko pod względem smakowym i zdrowotnym. Jeszcze mam nadzieję, że to nie koniec tego mleka, bo w przeszłości też zdarzały się chwilowe problemy z dostępnością.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 20:28   #2417
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Też kupowałam to mleko w Auchan i niestety już od ponad 2 miesięcy na nie nie trafiłam. Z osiedlowego sklepu też zniknęło. Wielka szkoda, bo to było najlepsze mleko pod względem smakowym i zdrowotnym. Jeszcze mam nadzieję, że to nie koniec tego mleka, bo w przeszłości też zdarzały się chwilowe problemy z dostępnością.
Znalazłam stronę producenta: zimnemleko.com Jest na niej lista miejsc w których można to mleko kupić i niestety żadnego Auchan w moim województwie nie ma na liście. Muszę chyba w takim razie szukać w innych sklepach, bo tak przywykliśmy z TŻ do tego mleka że wszystkie inne nam nie smakują a te z kartonu są dla mnie wręcz paskudne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 21:44   #2418
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To ja znowu nie bardzo rozumiem to, że woda musi smakować i co to w ogóle znaczy. Dla mnie woda jest albo neutralna w smaku czyli nie smakuje niczym i taką pijam. Albo nie jest neutralna, ma posmak czegoś i takiej wody nie lubię. Ale to właśnie była ta że starych rur. Każda inna, czy to kranówka z większości ujęć czy butelkowana są dla mnie neutralne. Smaczna to jest Cola albo Latte Macchiato
Mam podobnie. Woda generalnie niczym mi nie smakuje.
Cytat:
Napisane przez MOgrama Pokaż wiadomość
Powiem Wam o moim odkryciu. Bardzo czasto w pracy kupuje bułki na śniadanie, aby być eko starałam się pakować je w te papierowe torebki zamiast plastikowych. Raz były raz nie,jedna bułka i opakowanie. I moim odkryciem nie było uszycie sobie woreczka ale zabranie do sklepu tej samej foliowej cienkiej siateczki która przyniosłam już wcześniej z takich zakupów. Teraz w pracy mam miejsce gdzie odkładam moja dyzurna foliowke i zawsze zabieram ja na kolejne zakupy. Nikt się dziwnie nie patrzy, niczyjej uwagi to nie zwraca, a ja nie produkuje już śmieci. Urwać się od tych bułek nie urwie, nie trzeba wiązać uszow bo raczej mi te bułki nie uciekna, nie zdewastuje jej na tej trasie i w sumie to może służyć aż się zacznie rozkładać nie wiem dlaczego takie cos było dla mnie trudne. Nawet jakbym miała nosić ta siateczke w torebce to żaden problem.
Tak samo robię. Mam szmacianą dużą torbę na zakupy i w środku wielorazowe foliówki, najczęściej uratowane przed wywaleniem z domu czy pracy np. Z ich powodu nie kupuję żadnych wielorazowych worków z firanek itp, bo i tak zawsze znajdę, chociaż sama nigdy nie biorę nowych.
Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Jak myjecie te wielorazowe butelki na wodę? Ja kocią miskę muszę co kilka dni zalewać octem i drapać nożem, tyle jest kamienia jak woda postoi parę godzin. A do butelki raczej ciężej się dobrać niż do miski.
W zmywarce jak wszystko. W życiu by mi się nie chciało inaczej.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-16, 22:17   #2419
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87177078]Mam podobnie. Woda generalnie niczym mi nie smakuje.
Tak samo robię. Mam szmacianą dużą torbę na zakupy i w środku wielorazowe foliówki, najczęściej uratowane przed wywaleniem z domu czy pracy np. Z ich powodu nie kupuję żadnych wielorazowych worków z firanek itp, bo i tak zawsze znajdę, chociaż sama nigdy nie biorę nowych.
W zmywarce jak wszystko. W życiu by mi się nie chciało inaczej.[/QUOTE]

Ja noszę w torebce i składana torbe szmaciana i foliówki. Kiedyś znalazłam nawet na YouTube sposób na składanie reklamówek z uszami w trójkaty. Jeszcze mniej miejsca zajmuja.

http://janbarba.com/zero-waste/

Tutaj można oddać opakowania po kosmetykach tej firmy. Przyjmuja również szklane opakowania po kosmetykach innych firm. Można też kupić do własnego opakowania.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-17, 12:47   #2420
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Zastanawiam się nad rezygnacją z filtra do wody (takiego w dzbanku) i picia wody prosto z kranu. Wkurza mnie szorowanie tego dzbana Jakby pić prosto z kranu to nawet by szklanki brudzić nie trzeba
Tylko Czy taka woda po nalaniu nie powinna odstać? No i co jak znowu jakieś szambo wybije i dojdzie do skażenia.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 14:18   #2421
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad rezygnacją z filtra do wody (takiego w dzbanku) i picia wody prosto z kranu. Wkurza mnie szorowanie tego dzbana Jakby pić prosto z kranu to nawet by szklanki brudzić nie trzeba
Tylko Czy taka woda po nalaniu nie powinna odstać? No i co jak znowu jakieś szambo wybije i dojdzie do skażenia.
Ja już od dłuższego czasu piję wodę z kranu. Jak się śpieszę to piję od razu, jak mogę to odstawiam szklankę na jakieś przynajmniej 15 minut. Tylko zimną, ciepła bywa żółtawa albo mieć jakiś smrodek, nie wiem czemu.


Filtr ro to fajna sprawa, gdy ktoś ma beznadziejną wodę w kranie. W moim przypadku nie ma potrzeby takiej inwestycji. I trzeba pamiętać o ścieku, czyli o tym, że dużo wody z takiego filtra idzie w kanał i żeby to faktycznie było eko to dobrze by było pomyśleć co z tym zrobić - do czego zużyć, gdzie gromadzić.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 15:25   #2422
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ja już od dłuższego czasu piję wodę z kranu. Jak się śpieszę to piję od razu, jak mogę to odstawiam szklankę na jakieś przynajmniej 15 minut. Tylko zimną, ciepła bywa żółtawa albo mieć jakiś smrodek, nie wiem czemu.


Filtr ro to fajna sprawa, gdy ktoś ma beznadziejną wodę w kranie. W moim przypadku nie ma potrzeby takiej inwestycji. I trzeba pamiętać o ścieku, czyli o tym, że dużo wody z takiego filtra idzie w kanał i żeby to faktycznie było eko to dobrze by było pomyśleć co z tym zrobić - do czego zużyć, gdzie gromadzić.

Naprawdę idzie w kanał? No nie wiem. Mi się sporadycznie zdarzało wodę z filtra wylewać do kwiatków i to głownie dlatego, że np. gdzieś wyjechałam i opróżniałam filtr. Tak to mimo że tylko ja w domu z filtra korzystam to woda schodzi na bieżąco i nie stoi tam długo. Chyba że ktoś pije niewiele. Można wtedy lać mniej do filtra żeby tam nie zalegała.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 15:46   #2423
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Naprawdę idzie w kanał? No nie wiem. Mi się sporadycznie zdarzało wodę z filtra wylewać do kwiatków i to głownie dlatego, że np. gdzieś wyjechałam i opróżniałam filtr. Tak to mimo że tylko ja w domu z filtra korzystam to woda schodzi na bieżąco i nie stoi tam długo. Chyba że ktoś pije niewiele. Można wtedy lać mniej do filtra żeby tam nie zalegała.
Mowa o RO, odwróconej osmozie, on działa inaczej.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 15:59   #2424
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Minimalizm w zyciu

Effcia a jak dojdzie do skażenia to co Ci da filtr z dzbanka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 19:29   #2425
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Tylko Czy taka woda po nalaniu nie powinna odstać?
Ale po co?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 20:02   #2426
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Mowa o RO, odwróconej osmozie, on działa inaczej.
U mnie w odwróconej osmozie, serwisowanej regularnie wykryto skażenia mikrobiologiczne.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 21:25   #2427
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad rezygnacją z filtra do wody (takiego w dzbanku) i picia wody prosto z kranu. Wkurza mnie szorowanie tego dzbana Jakby pić prosto z kranu to nawet by szklanki brudzić nie trzeba
Tylko Czy taka woda po nalaniu nie powinna odstać? No i co jak znowu jakieś szambo wybije i dojdzie do skażenia.

Piję wodę z kranu od połowy podstawówki i nigdy nic mi nie było.
A mam delikatny żołądek.
Nigdy nie zostawiałam do odstania, bo po co.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-18, 05:24   #2428
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Minimalizm w zyciu

Przy odstaniu 'odparowuje' chlor
Ja piłam z kranu przez 3 dni jak była E.coli - posiew trwa, więc po 3 dniach powiedzieli że pobrana próbka miała bakterie - i tez w sumie nic mi nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-18, 08:14   #2429
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Tak jakby nie patrzeć to wszędzie są bakterie i nikt z nas nie żyje w sterylnym namiocie. Kwestia tego do jakich bakterii jesteśmy przyzwyczajeni.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-18, 10:36   #2430
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87180075]Piję wodę z kranu od połowy podstawówki i nigdy nic mi nie było.
A mam delikatny żołądek.
Nigdy nie zostawiałam do odstania, bo po co.[/QUOTE]Ja sie ostatnio zatrułam wodą z kranu. Od tego czasu mam mniej na nią ochote

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-12 11:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.