Laserowa korekta wady wzroku - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-21, 10:35   #2221
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

No masz to ciśnienie podwyższone dlatego tak jak pisałem tu już nie chodzi o korekcje tylko porostu dla ciebie wykup pakiet jaskrowy tzn:
-Dobowa krzywa ciśnień
-Oct jaskrowe
-perymetria( Pole widzenia)

Będziesz mieć na lata ponieważ lekarz będzie powyrównywał wyniki i na tej zasadzie będzie mógł coś powiedzieć bo bez tych badań przykładowo za 10 lat nie będzie w stanie nic stwierdzić. Jak już pisałem jaskra jest bardzo podstępna i trudna do wykrycia

Dam ci przykład :
Moja grubość warstwy : RNFL wynosi ; 154 oko prawe i 156 oko lewe w górnym sektorze badanie z 2016 w 2019 jest 151 i 150 czyli prawie w normie można śmiało stwierdzić że jaskry nie ma (jakby nie tracę nerwu wzrokowego)

Ale jeżeli bym nie zrobił badań w 2016
a moja warstwa RNFL wynosiła by teraz po 100 lekarz dalej uznał by że jaskry nie ma ( bo nie ma do czego się odnieść ) a ewidentnie straciłbym 50um warstwy RNFL

Dlatego :
Tak ważne jest mieć przynajmniej jedno badanie OCT JASKROWE bo TYLKO I WYŁĄCZNIE JASKRĘ MOŻNA WYKRYĆ NA ZASADZIE PORÓWNAŃ chyba że jest w zaanonsowanym stadium to widać już w dnie oka

Tak samo działa perymetria (pole widzenia) pewnie są jakieś ubytki w polu widzenia bo każdy je ma ale trzeba je z czymś porównać

Tak samo jest z ciśnieniem Masz 24 czy 22 ale może taka twoja uroda .Są ludzie którzy mają 26-28 i nie rozwija się jaskrą bo porostu taka ich uroda

Wszystkie te aspekty działają tylko na zasadzie porównania

""Co do "przywołania jaskry"dokładnie tak powiedziała,więc się przestraszyłam""

I tu też tak jak ci pisałem sama operacja BARDZO ZNACZĄCO PODNOSI CIŚNIENIE W OKU !!!

Metocard-(metoprolol) czyli beta-bloker

ale o tym później


""Jednak,kiedy tak teraz o tym mysle,to od dziecka miewam,nie wiem,jak to wyjasnić... "klaszczącą"powiekę. Po prostu CZASEM przy mruganiu zarowno ja jak i ktos z bliskiego otoczenia slyszy taki odglos klaskania,kiedy mrugam-moze to przez nadmiar tego plynu wlasnie?""

Tym się nie przejmuj test schirmera jest Ok

Pytanie o zeza czy w okulary masz wbite pryzmaty ?

I to mnie najbardziej wkurza bardzo trudno(a wręcz nie możliwe ) jest znaleźć dobrego lekarza który dobierze pryzmaty, boją się tego jak ognia

Dlaczego to jest tak ważne wielu ludzi chodzi z zawrotami głowy równowagi po neurologach że to wina błędnika uczuciem wirowania świata migrenami bólem w skroniach z tylu głowy bla bla bla

Przykład chłopaka jak zanjde jego wpis dam linka
Pracował przy komputerze i zawsze po wstaniu od komputera miał taki zawrót głowy że musiał przysiądź na chwile latał po lekarzach aż wreszcie znalazł optyka
i okazało się że miał lekką pionową phorię lekarz do jego okularów dobił pryzmaty oko się wyprostowało a objawy przeszły

i wystarczy dać malutki dosłownie prymat do okularów i po sprawie

Po drugie pryzmat pozwala określić ile naprawdę tego zeza masz ( też mierzymy w dioptriach)

Po trzecie po dodaniu pryzmatu oczy nie mogą ci uciekać !!! Pryzmat je trzyma

W dzisiejszych czasach nawet nie trzeba zmieniać okularów !!! po prosu dostajesz naklejkę na okulary z pryzmatem

Czy próbowałaś kiedyś z pryzmatem ?
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 21:25   #2222
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Szczerze? Nawet nigdy o tym nie słyszałam, nigdy nikt mi czegoś takiego nie proponował, nie było o tym po prostu mowy, nawet nie wiem jak to wygląda.

Teraz zerknelam na te papiery z Bielska i doszlam do wniosku ze ja tam nic nie dostalam- skierowanie jedynie i jedna kartke opisu. A jakies badania mi przeciez tam jednak robili. To jedyna " merytoryczna czesc"tego, co dostalam.
Czy pakiet jaskrowy o ktorym piszesz mogę zrobic " gdziekolwiek" czy tez lepiej, abym sie udala do konkretnej poradni/ lekarza? Jak to wyglada skoro to dobowy pomiar?

Co z tym Metocardem? Wg Ciebie moze podnosic cisnienie srodkgalkowe ?

Tyle ze problemy z cisnieniem mialam juz wczesniej, na kilka lat przed zazywaniem tego leku...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg received_361942357822609.jpg (97,0 KB, 23 załadowań)

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-07-21 o 21:40
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 22:02   #2223
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Aj ja ja jaj Myślałem że skoro masz zeza to pryzmat już przerabiany !!!
To stosuje się zamiennie pryzmat lub operacja z tym że pryzmaty działają lepiej
W pierwszej kolejności dojdź do ładu z zezem to to jest ważniejsze. Na razie nawet nie wiadomo tzn ile ile tego zeza masz



"" Ci z tym Metocardem? Wg Ciebie moze podnosic cisnienie srodkgalkowe ? ""

Nie to to mi chodzi tachykardia sama z siebie nie występuje jest porostu skutkiem ''czegoś ?"

Bo coś mi tu pachnie hashimoto THS FT3 FT4 TPO badałaś kiedyś ?

Dlaczego pytam ?
betalblokery działają za zasadzie BLOKOWANIA kortyzolu(chormonu stresu) i adrenaliny(chormonu ucieczki) produkowaniem tych chormonów zajmują się nadnercza ALE za całe sterowanie odpowiada tarczyca

Badania identycznie ci wyszły co w optegrze( nie ma najmniejszego odchyłu) czyli w twoich okularach widzisz 90%
i już wiemy znacznie więcej jest porównanie czyli całość posuwa się do przodu
moja teoria idzie ku przodowi : wada stabilna tylko nie do końca skorygowana

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2019-07-21 o 22:19
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 09:08   #2224
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez makitatymbark Pokaż wiadomość
Aj ja ja jaj Myślałem że skoro masz zeza to pryzmat już przerabiany !!!
To stosuje się zamiennie pryzmat lub operacja z tym że pryzmaty działają lepiej
W pierwszej kolejności dojdź do ładu z zezem to to jest ważniejsze. Na razie nawet nie wiadomo tzn ile ile tego zeza masz



"" Ci z tym Metocardem? Wg Ciebie moze podnosic cisnienie srodkgalkowe ? ""

Nie to to mi chodzi tachykardia sama z siebie nie występuje jest porostu skutkiem ''czegoś ?"

Bo coś mi tu pachnie hashimoto THS FT3 FT4 TPO badałaś kiedyś ?

Dlaczego pytam ?
betalblokery działają za zasadzie BLOKOWANIA kortyzolu(chormonu stresu) i adrenaliny(chormonu ucieczki) produkowaniem tych chormonów zajmują się nadnercza ALE za całe sterowanie odpowiada tarczyca

Badania identycznie ci wyszły co w optegrze( nie ma najmniejszego odchyłu) czyli w twoich okularach widzisz 90%
i już wiemy znacznie więcej jest porównanie czyli całość posuwa się do przodu
moja teoria idzie ku przodowi : wada stabilna tylko nie do końca skorygowana
TSH mialamn robione wielokrotne i zawsze bylo w normie. Wydaje mi sie ze kiedys robili mi tez caly pakiet bo sie uparlam i tez bylo ok- ale to bylo dobrych kilka lat temu. Moze rzeczywiscie trzeba powtorzyc. Jak tak zaczne kopać-to czuje ze sie dokopie jeszcze do wielu rzeczy.
Co do pryzmatow-nie przerabialam nigdy tego tematu. Chociaz tak naprawde wydaje mi sie ze zez poglebil mi sie jakos na przestrzeni ostatnich 2 lat. A juz na pewno jest bardziej widoczny kiedy nosze soczewki
Spontanicznie i dzieki uprzejmosci Pani Doktor z Poznania zapisalam sie na jutro na konsultacje w sprawie jaskry tuz przed badaniem w Optegrze.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-07-22 o 14:44
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 12:09   #2225
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dobra przedstawię ci cały mój punkt widzenia ( jak ja bym postąpił w twojej sytuacji)

1. Wstrzymał się na rok z laserową korekcją. Masz pełny pakiet badań do porównania
jeżeli po roku badania tę same to do przodu i tu jestem niemal pewień że masz stabilną wadę

2 .W międzyczasie Jaskra i pakiet Jaskrowy ta sama sytuacja jeżeli po roku badania nie wskazują zmian to do przodu

3. Najważniejsze Zez

"A juz na pewno jest bardziej widoczny kiedy nosze soczewki"
No własnie okulary minusowe trzymają oczy do środka

Teraz bardzo dokładnie powiem ci jak bada się zeza (nie chciało mi się wcześniej )

1. Pierwsze badanie listwa pryzmatyczna
https://www.google.com/search?q=list...wYl8sBja57sCM:
Lekarz będzie ci zasłaniał jedno oko a do drugiego dokładał takie szklane trójkąciki
przesuwając od dołu w końcu oko wróci na swoją pozycję. Potem da ci taką
naklejkę w postaci specjalnej prążkowanej folii naklejanej na okulary tzw. folia Fresnela. Potem trochę pochodzisz po gabinecie popatrzy trochę w dal i bliż
( będzie chciał sprawdzić czy dalej ci oko ucieka ) prymzat jak już mówiłem
też mierzymy w dioptrach i też ma swoją tak jakby oś jak astygmatyzm
tyle że w pryzmatach oś jest do 360 stopi a w astygmatyźmie jest 180

W tych naklejankach uwierz mi będziesz się czuć 100 razy lepiej
dalej oczy w nich nie mogą ci się rozbiec (uciekać)!!! więc będzie to nie niewidoczne
po drugie będzie wiadomo ile tego zeza jest w dioptriach pryzmatycznych

Jak wygłada ta naklejka ?

https://www.youtube.com/watch?v=T8gRdlHQ8VQ

2.Test Hirschberga

Lekarz też może oszacować kąt zeza przy pomocy testu Hirschberga. Oceny dokonuje się na podstawie położenia odbicia punktowego źródła światła (np. małej latarki lub wziernika okulistycznego trzymanego w niewielkiej odległości od badanej osoby) na rogówkach obu oczu. W prawidłowych warunkach odbicia te widoczne są na środku źrenicy, natomiast w przypadku zeza odbijają się w innym miejscu. Jeżeli odbicie światła pada na miejsce odpowiadające brzegowi średnio szerokiej źrenicy, to kąt zeza wynosi ok. 10 stopni, jeśli jest przesunięte na obszar tęczówki, wynosi on 20 stopni, a jeżeli znajduje się przy rąbku rogówki – 30 stopni.

3.Synoptofor
Synoptofor to aparat składający się z dwóch tub, do których wkłada się odpowiednie obrazki widziane osobno przez każde oko. Obrazki można oświetlać jednocześnie lub każdy oddzielnie. Badany opiera czoło i brodę na podpórce, co zapewnia odpowiednie ustawienie głowy i oczu. Umieszczone na specjalnych ramionach tuby synoptoforu przesuwa się i ustawia pod pewnym kątem, tak aby odbicia światła pochodzącego z tub synoptoforu znalazły się na środku rogówek jednego i drugiego oka. Odchylenie ramienia synoptoforu odczytuje się na skali i w ten sposób określa się obiektywny kąt zeza. Kąt ten można również zbadać, obserwując ruchy nastawcze gałek ocznych. Do tub synoptoforu wkłada się w zależności od ostrości wzroku badanego odpowiedniej wielkości obrazki i ustawia je tak, by odbicia światła pochodzące z synoptoforu znajdowały się na środku obu rogówek, a badany uważnie fiksuje jeden z obrazków. Następnie gasi się ten obrazek i obserwuje drugie oko. Jeśli obserwuje się jego ruch nastawczy, gdy podejmuje fiksację obrazka widzianego w drugiej tubie, to ramiona synoptoforu przesuwa się dalej, tak aby po naprzemiennym zapalaniu i gaszeniu

Te trzy badania to podstawa dobrego zezologa + multum innych

Co do badań w laserowej koercji Największym przeciwwskazaniem są choroby autoimmunologiczne
a hashimoto się do nich zalicza chociaż na forum jest sporo osób z tą chorobą a i tak zrobili korektę

tak samo jak cukrzyca jest sporo osób które pomimo przeciwwskazania się podało
ale jak będzie wyglądać prognoza długofalowa ? tego nikt nie wie

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2019-07-22 o 12:24
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 14:51   #2226
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dziekuje.
Na konsultacje jaskry wybieram sie jutro do Poznania tuz przed wizyta kwalifikacyjna w Optegrze.
Tak naprawde sama juz tez mialam watpliwosci, czy w ogole jest sens jechac znowu do tej Optegry,ale raz ze jestem ciekawa, pogladu na sprawe Pana Doktora Grzeszkowiaka, a dwa, ze udalo mi sie zalatwic konsultscje w sprawie jaskry, do uprzejmej Pani Doktor do ktorej podobno kieruje Doktor Grzeszkowiak. Chcialabym, zeby mi jakis lekarz powiedzial, co i kiedy jego zdaniem robic, moze tam bede miec wieksze szczescie niz w Bielsku i Lublinie.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 16:05   #2227
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

"Dziekuje.
Na konsultacje jaskry wybieram sie jutro do Poznania tuz przed wizyta kwalifikacyjna w Optegrze. "

Też jestem bardzo ciekawy wiec z niecierpliwościom czekam na relacje

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2019-07-22 o 16:24
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-24, 07:45   #2228
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Doktor Patelska powiedziala, ze jest tak źle, ze nawet nie jestem w stanie w miarę logicznie zebrać myśli. Od wczoraj jestem w takim szoku, że niemal nie kontaktuje z rzeczywistością.
Zrobię skany za parę dni i wrzucę chociaż...wszystko już jest bez sensu.
Teraz żałuję, że tam pojechałam, trzeba było sobie zgodnie z sugestią Profesor Gierek zmierzyć raz na kilka miesięcy ciśnienie w galerii handlowej.
Najlepiej tym sprzętem z dotykowym pomiarem, to żyłabym sobie w miarę spokojnie.
Ciśnienie wyszło mi 15 i 16. A wszystkie pozostałe wyniki były fatalne.
Dyrektor Grzeszkowiak cudowny, ciepły człowiek, tylko, że co mi już po tym.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-07-24 o 07:46
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 18:00   #2229
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

''Doktor Patelska powiedziala, ze jest tak źle, ze nawet nie jestem w stanie w miarę logicznie zebrać myśli. Od wczoraj jestem w takim szoku, że niemal nie kontaktuje z rzeczywistością. ''

O MATKO KOCHANA CO TAM CI SIĘ POROBIŁO !!!????
Daj znać jak ochłoniesz Rozumiem że byłaś u Doktor Bogny Patelskiej -Wytyk ?

Ta Doktor specjalizuje się przedrzymskim w jaskrze OTC wiec wysuwam wniosek że coś źle ci to OTC powychodziło ? lub perymetria ?

No ale z drugie strony Profesor Gierek badała ci dno oka i wyszło dobrze, no ale suma samurą , nie da się uchwycić zmian w dnie oka które uchwyci OCT

ps: Daj znać jak ochłoniesz
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 21:05   #2230
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Nie znam sie na tych wszystkich badaniach, wiec ciezko mi cos merytorycznie napisać.
Tak, byłam u doktor Patelskiej pod kątem.jaskry.
Mogłam posłuchać Profesor Gierek i w tym nie grzebać- wolalabym zyc w nieswiadomosci przynajmniej ana tyle na ile sie jeszcze da, choc wiem, ze juz pewnie bardzo niedlugo.
Najpierw przeanalizowala wyniki, ktore przynioslam. Opowiedzialam, ze cisnienie bylo mierzone aparatem z tym wyziewem powietrza, ze ogolnie zle znosze te badania, ze na Chmielnej kilka lat temu niczego sie nie dowiedziałam.
Doktor zrobila.mi najpierw OCT na takiej samej aparatirze jaka maja w Optegrze w Poznaniu. Przy mnie znalizowala wyniki,pokazywala co jest nie tak. Wyszlo.na to, ze naprawde wszystko jest nie tak. Ze ubytki w nerwie wzrokowym sa duze. Ze w obu oczach prsktycznie te wszyztkie zle rzeczy sa praktycznie niemal symetryczne. Tu doktor zdziwila sie bo powiedziala, ze bardzo rzadko sie zdarza, by wygladalo to niemal tak samo w obydwu oczach. Ogolnie najwieisze zmiany sa w dolnej czesci. Z tego co mi pokwzywala to ja juz pozniej rekestrowalam slowa " ze to zle" oraz " se to nie powinno tak wygladac" i " jest duzo ponizej normy". Z perpektywy tego szoku dziwie sie, ze tsm nie zemdlalam.
Zrobila pomiar cisnienia po znieczuleniu oczu. Wyszlo.chyba 15 i 16. Powiedziala ze takie cisnienie jesli mam ubytki w nerwie wzrokowym na tym poziomie to i tak jest za wysoko, choc mimo wszystko dziwi ją ze cisnienie jest dosyc jednak niskie. Zribila jakis drugi zestaw badan na innej aparsturze tez wyszlo zle. Dala.mi jeszcze cien nadziei, ze skoro jestem wczesniakiem i urodzilam sie w 7 mc.ciazy to mozliwe ze tu u mnie jest wrodzone,ze ona nie moze tego ocenic. I ze jesli to jest spowodowane wczesniactwem to nie bede miala zmian w polu widzenia. Zrobila jeszcze pole widzenia. Najpierw na prawym.oku- powiedziala ze wyszlomdobrze, ucieszylam.sie,bo powoedziala.ze to w tskim.razie NIE MUSI byc jaskra. Rozluznilam.sie. zrobila badanie na lewym.oku, ktore mam slabsze i niestety wyszly zmiany ktore pokrywaja sie z OCT..
Powiedziala,ze to jaskra, ale poniewaz nie zajmowala sie neurologicznymi aspeltami.zwiazanymi ze wczesniactwem mam.sie udac na CHMIELNĄ ( czuje ze odbijam.sie od sciany)do innej pani doktor.
Dodała, że leki na nadcisnienie, moga uszkadzac moj nerw wzrokowy dlatego.osoby z jaskra nie powinny brac lekow na serce wieczorem, woec.dolozyla mi.kolejny problem.
Powiedziala ze doktor Grzeszkowiak jej zdaniem na pewno nie podejmie sie zabiegu.
Wszystko mi wirowalo i odechcialo.mi sie juz totalnie wszyztkiegojakos sie jeszcze trzymalam na tyleze pojechalam.do tej Optegry.
Doktor jest bardzo miły. Chyba jeszcze nie spotkalam tak empatycznego okulisty ani w ogole lekarza. Gdyby byl cien szansy, to bym mu zaufala i chcialabym by mnie prowadzil.
Ale.ze jest jak jest to nie mam juz zludzen.
W prawdzie widzialam ze pochylil sie nad.moimi badaniami. Wodzialam ze kazal zrobic skany i przeslac wyniki elektornicznie...
Powiedzialam ze jestem w szoku z ts jaskra, ze profesor Gierek radzila robic tylko kontrolne pomiary u optyla.raz na kilka.miesiecy. powoedzialam ze ta wizyta u Doktor Patelskiej to niejako po.prostu dodatek.u wizyty w Optegrze..ze spodziewalam.sie moze wysokiego cisnienia ale.nie czegos takiego,ze jestem zdruzgotana. Ze w Lublinie z marszu zakwalifikowali.mnie do zabiegu metoda Lentiviu, ze w Bielsku Profestor powoedziala ze moze byc nawet to metods EBK Lasik( doktor az krecil glowa i sie zasmial-powoedzial ze przy mojej wadzie EBK Na pewno nie wchodzi w gre),ze nie wiem.co.mam robic. Widzialam, ze nie chce mnie odsylac z kwitkiem. Powiedzial ze mam czekac na telefon, ze bedzie sie konsultowac z inna kolezanka, by byly dwie eksperckie opinie i ze dadza znac w ciagu tygodnia/ dwoch.
Pytalam tez o zez- powoedzialam ze w Bielsku skoerowano mnie do Krskowa, bo Profesor nie opowoedziala sie co nalezy zrobic jako pierwsze. Odparl ze oni zawsze robia najpierw laserowa korekcje ew potem zez jesli jest taka potrzeba. Ze operacja zeza przed laserowa korekcja mija sie z celem.
Ja juz w to nie wierze. Nie woerze, by doktor sie podjal mi.pomoc mimo.ze przeprowadzil ponad 40 tys.operacji. Nie wierze ze jest jeszcze dla mnie jakas nadzieja.
Nie wiem, jak mam teraz normalnoe funkcjonowac,nie nadaje sie zupelnie do niczego.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 22:31   #2231
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Tak na szybko (będę edytował )
ooo No jest problem !!! Postaram się ci odpowiedzieć najlepiej jak potrafię i coś doradzić

Najpierw ale to mało ważne laserowa korekcja :

''Lublinie z marszu zakwalifikowali.mnie do zabiegu metoda Lentiviu, ze w Bielsku Profestor powoedziala ze moze byc nawet to metods EBK Lasik( doktor az krecil glowa i sie zasmial-powoedzial ze przy mojej wadzie EBK Na pewno nie wchodzi w gre),''

Jako że Ebk to metoda powierzchniowa TZN : penetruje najmniejszą możliwą warstwę rogówki to kwalifikują się do nie prawie zawsze TYLKO osoby z krótkowzrocznością i tu jest mało ważne czy masz -1 czy - 10 tu nie chodzi o głebokość tzn ile um=mikronów ci utną a szerokość czyli powierzchnię Więc taka osoba, nawet z -10 będzie super extra zadowolona Sprawa się bardzo komplikuje kiedy masę astygmatyzm lub dalekowzroczność

w dalekowzroczność( czyli w plusach ) centrum rogówki jest nawet nie tknięte przez laser !!! laser tnie rogówkę po obwodzie !!! a w astygmatyzmie jest jeszcze gorzej !!! bo w centrum rogówki masz minusy a po obwodzie plusy czyli rogówka cięta w dużym obszarze
więc takich metod na pewno nie nadają się osoby z plusem czasem z astygmatyzmem ale musi być bardzo symetryczny w w małym obszarze

dlatego byłem zdziwiony że profesor Gierek cię zakwalifikowała i ciężko tu się spierać kto ma rację , każdy lekarz ma swoje racje , swoje kryteria
ale już mniejsza o to

Teraz ta Jaskra : tu postaram się bardzo precyzyjnie odpowiedzieć bo tego nie możesz lekceważyć i pal licho z korektą !!!!

Ogólnie jest tyle odmian Jaskry co ludzi na świecie, kwestia druga ,czy to może tylko uszkodzenie neurologiczne od dzieciństwa, które miałaś zawsze na razie nie wiadomo, dlatego mówiłem ci o tym OTC Jarowym żeby robić i porównywać

Taki mały przykład :
Ja od dziecka widzę na oko prawe tylko 60 % tego nie da się z korygować, tak się wykształcił nerw wzrokowy i tyle , gdybym o tym nie wiedział lekarz też by mógł stwierdzić : Pan ma jaskrę pochodzenia neurologicznego

Jakie badania : na pewno teraz cie czeka mikoperymetria jest to takie trochę połecznie OCT z widzenie obwodowym , to badanie bardzo ładnie odzwierciedla
uszkodzone sektory i pokazuje braki w polu widzenie to badanie jest trochę bardziej neurologiczne

Dorobił bym sobie jeszcze PVP (potencjały wzrokowe wywołane ) lub elektoretinogram

https://www.youtube.com/watch?v=ZzMPwweM3Gk

No żeby trochę stwierdzić czy to neurologiczne pochodzenie czy oczne

Na pewno najgorszą Jaskrą jest jaskra wrodzona, najgorzej rokuje i najwięcej ludzi przez nią traci wzrok całkowicie, w innego typu jaskrach często ludzie tracą tylko obwodowe widzenie i całkiem inaczej się objawia .W innego typu jaskrach człowiek nawet ich nie dostrzega bo traci się widzenie obwodowe a mózg wypełnia te luki kontrastem otoczenia

W Jaskrze wrodzonej zaczyna się widzieć coraz ciemniej w całym polu widzenia , Jak przez przyciemnianą butelkę coraz ciemniej coraz ciemniej aż do całkowitej ciemności


''Zrobila pomiar cisnienia po znieczuleniu oczu. Wyszlo.chyba 15 i 16.''
TO jest najlepsza metoda!!!
bo przy air puffie tzn tym co strzela powietrze bardzo dużo osób szybko zamyka oczy powodując błędny zawyżony odczyt

""Zrobila pomiar cisnienia po znieczuleniu oczu. Wyszlo.chyba 15 i 16. Powiedziala ze takie cisnienie jesli mam ubytki w nerwie wzrokowym na tym poziomie to i tak jest za wysoko,""

CCT -central corneal thickness Masz 525um więc twój IOP + 1mmHG

15 i 16 to za wysoko ?

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2019-07-24 o 23:18
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-25, 10:37   #2232
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Tak zrozumialam, ze za wysoko, biorac pod uwage moje liczne uszkodzenia wszystkiego.co sie da. powiedziala ze to jest cisnienie idealne dla zdrowych oczu. I ze nawet takie cisnienie jakie.mi.zmierzyla moze prowadzic do dalszego uszkodzenia nerwu wzrokowego.
Tzn.ja to tak zrozumialam, ale juz po.pierwszym.badaniu dochodzilo do mnie tylko to, ze jest bardzo zle, ze w tych badaniach NIC nie wyszlo choc troche w normie.
Co do Bielska to dziwi mnie jeszcze jedna rzecz- nie dostalam.praktycznie prawie zadnych wynikow badan. Natomiast wiem,ze profesor zdziwila sie, ze nie mialam pola widzenia zrobionego i kazala zrobić mi wówczas jakąś mapę, za ktorą coś tam doplacalam do kwoty bazowej. Przykrywali mi glowę czarną tkaniną, by nie dochodziło światło. I pozniej jak na to spojrzala, to mowila ze " mapa jest w porzadku".
Tak czy owak myslę,ze to juz koniec. Teraz tylko rozgladac sie pozostaje za białą laską.
Chociaz szczerze moaic mam nadzieje, ze prędzej dostanę zawału, co jest całkiem realne, biorąc pod uwagę moje problemy z sercem i taki stres.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-07-25 o 18:07
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 21:02   #2233
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

""Tak czy owak myslę,ze to juz koniec. Teraz tylko rozgladac sie pozostaje za białą laską.
Chociaz szczerze moaic mam nadzieje, ze prędzej dostanę zawału, co jest całkiem realne, biorąc pod uwagę moje problemy z sercem i taki stres.""

No co ty ?
W bardzo rzadkich przypadkach dochodzi do całkowitej utraty wzroku , ludzie z jaskrą bardzo dobrze sobie radzą w życiu codziennym nie odczuwając praktycznie nic , poza tym jaskra wcześnie wykryta i leczona ZATRZYMUJE SIĘ wprawdzie nie da się wyleczyć już uszkodzonych obszarów , ale jeszcze nie widmo czy to w ogóle jaskra .Pamiętaj że zawsze jesteś krok przed jaskrą bo już o niej wiesz więc nie jest tak źle poza tym
ludzie z jaskrą zgłaszają się do okulisty (90%) kiedy zmiany widać głęboko w dnie oka i uszkodzenia sięgają około 60% i z tym już się nic nie zrobi, ( tylko hamuje się jej rozwój j)u ciebie zmień w dnie oka nie ma !!! dlatego Nie wierze !!! że jest aż tak źle , jest 21 wiek Powoli bądź dobrej myśli , jest za wcześno żeby wysuwać takie wnioski

""Co do Bielska to dziwi mnie jeszcze jedna rzecz- nie dostalam.praktycznie prawie zadnych wynikow badan. Natomiast wiem,ze profesor zdziwila sie, ze nie mialam pola widzenia zrobionego i kazala zrobić mi wówczas jakąś mapę, za ktorą coś tam doplacalam do kwoty bazowej. Przykrywali mi glowę czarną tkaniną, by nie dochodziło światło. I pozniej jak na to spojrzala, to mowila ze " mapa jest w porzadku". ""

To badanie to wavefront- Sensor Tego badania nie ma dla lentiviu . Ono najpierw mierzy tzn: źrenicę skotopową czyli w całkowitej ciemności i na obszarze tej źrenicy wytycza wszystkie aberracje wyższego rzędu , a także tworzy cały profil ablacji
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 22:06   #2234
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ach, miałam nadzieje, ze ta mapa ma cos wspolnego z badaniem pola widzenia, skoro Profesor wspominała o tym wlaśnie w tym kontekście.
Nie czuję tego w ten sposób. Wszystko na tych badaniach wyszło " bardzo nie w porządku". Ogólnie to sformulowanie " bardzo nie w porządku"- królowało podczas tej wizyty. Summa summarum uznałam, że wydźwięk tej wizyty jest taki, że jestem przypadkiem beznadziejnym. Jeszcze na koniec doktor zaczęla mi mówić, że mogę też udać sie do najwtższej instancji w tej sprawie ( też jakiegoś z Chmielnej, ale zapamiętalam tylko imię), więc uznałam, że to już w zasadzie wyrok.
Oczywiście staram sję jakoś funkcjonować, staram się nie oszaleć, ale to jest cholernie trudne. Drugi dzień z rzędu wymiotuję z nerwów, wiec chyba odpuszczę sobie jedzenie jutro.Ja zawsze koszmarnie bałam się wizyt u okulistów i nic w tej sprawie sie nie zmienilo. Dla mnie to katorga- zwlaszcza psychiczna. Od dziecka jakbym miała powiedzoeć, czego najbardziej się obawiam to byloby to właśnie " wegetacji w ciemności".
Za tydzień umówilam prywatna wizytę u tej Doktor z polecenia na Chmielnej - Katarzyny Nowomiejskiej. Byl to najwcześniejszy termin, nie chciałam czelać na NFZ i tak nie wiem, jak te 7 dni zleci.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 15:02   #2235
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

''Za tydzień umówilam prywatna wizytę u tej Doktor z polecenia na Chmielnej - Katarzyny Nowomiejskiej. Byl to najwcześniejszy termin, nie chciałam czelać na NFZ i tak nie wiem, jak te 7 dni zleci''

Tak jak wcześniej wspominałem poczekaj nie stresuj się w masz bardzo dobrą pani doktor która specjalizuje się nie tylko w okulistyce ale w całej gałęzi neuro-okulistyki
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 13:35   #2236
Kamila334
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 25
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Słyszał ktoś może opinie o Spektrum we Wrocławiu? Słyszałam jak koleżanka bardzo sobie chwaliła cały ośrodek ale nie jestem taka pewna.
Kamila334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 08:16   #2237
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

4Byłam wczoraj u doktor Nowomiejskiej. Zrobili mi ponownie pole widzenia tym razem w soczewkach na prosbę doktora Grzeszkowiaka - zdaniem doktor wyszło dobrze. Ciśnienie jeszcze w nornie bo 18 i 20. Zmian nie widzi. Ogólnie była bardzo zdziwiona,że przyszlam do niej z podejrzeniem jaskry.
Na badania od doktor Patelskiej niemalże nie spojrzała. Powoedziala, żeby przyjść najwyżej za rok na kontrolę. OCT nie robila uznala ze nie ma sensu bo jaskre wyklucza.
Ostrość widzenia mi natomiast wyszla fatalna w soczewkach- tak jakbym widziala 0.5. Ale nie do konca wydaje mi sie to wiarygodne, bo po prostu czasem tak mam ze jak zamykam.jedno oko to przez dluzsza chwile widze zamazany calkiem obraz.
Pakiet tarczycowy i morfologia w normie-podwyzszone tylko OB, ale to nic dzinwego akurat, bo ja wiecznie przeziebiona.
Za niecale dwa tygodnie mam wizytę u profesor Wierzbowskiej, zdaniem doktora, to profesor bedzie rozyrzygac, czy nadaje sie do zabiegu. Chociaz jak teraz znowu zaczelam nosic soczewki to nie wiem...

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-08-02 o 09:18
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-03, 00:09   #2238
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

No widzisz po co się było stresować ? właśnie też mi coś nie pasowało z tą jaskrą dlatego że profesor Gierek robiła ci dno oka i plamki czyste, naczynia prawidłowe , po drugie przed kwalifikacją do laserowej korekty też lekarze muszą wykluczyć jaskrę tam też miałaś dno oka + OCT. Ciśnienie dla twojej rogówki jak najbardziej w nomie. Moje zdanie jest takie że skoro byłaś wcześniakiem jakieś tam zmiany
masz ale one powstały już za dziecka i takie pozostaną tzn : pewnie masz tam gdzieś
cięższą warstwę włókiem nerwowych, OCT działa na zasadzie statystki dla po prostu wylicza średnią arytmetyczną i pewnie dlatego " te cieńsze obszary OCT widzi jako dziury i Wywala ci te punty na czerwono, Więc tak jak mówiłem wcześniej nie da się tak łatwo i szybo stwierdzić lub nie stwierdzić jaskry przypuszczalnie powiedzmy że za 10 lat robisz znów OCT i się te " dziury " pokrywają śmiało można stwierdzić że jaskry nie ma ale lekarz który nie zna twojej historii i nie widział poprzedniego OTC powie "ewidentnie jaskra "

''Za niecale dwa tygodnie mam wizytę u profesor Wierzbowskiej, zdaniem doktora, to profesor bedzie rozstrzyga, czy nadaje sie do zabiegu. Chociaz jak teraz znowu zaczelam nosic soczewki to nie wiem...''

Jakim cudem do niej się dostałaś ? 3 Lata temu trzeba było do niej czekać rok z wyprzedzeniem , szykuj się na baaaardzo długą rozmowę ta profesor bardzo dokładnie ci wszystko wytłumaczy, ( mój ulubiony okulista z których znam, z zainteresowaniem śledzę i czytam jej publikacje, ).

ale się najeździsz po całej Polsce Poznań, Lublin Bielsko-Biała , teraz profesor Wierzbowska to Warszawa ale jak mus to mus

Jeżeli chodzi o widzenie w soczewkach to moje zdanie jest takie że wbrew pozorom zawsze, że osobowa z astygmatyzmem będzie widzieć słabiej w soczewkach bo musisz idealnie trafić na oś ( te znaczki w soczewkach ) i niby te soczewki się
s ustawiają ale nie do końca trochę się przekręcą i już oś zmieniona i co wtedy ?
no widzi się nie wyraźnie to nie jest taka prosta sprawa jak w przypadku samych minusów gdzie soczewka może się kręcić dookoła oczu i jest to bez różnicy dla pacjenta

"Pakiet tarczycowy i morfologia w normie-podwyzszone tylko OB, ale to nic dzinwego akurat, bo ja wiecznie przeziebiona."

No to super bo tak jak wcześniej pisałem Jaskra sama w sobie nie jest chorobą tylko "takim wrednym dodatkiem do innych chorób " Najważniejsze z nich to
właśnie auto-immunologia i cukrzyca.


Nie stresuj się tak bo autosugestia też robi swoje , daj znać na bieżąco będę się starał analizować twoją sytuację na bieżąco, jeżeli profesor Wierzbowska cię zakwalifikuje to pchnie cię w lentivu, nikt już nie chcę się bawić w dłubanie w oku (EBK) skoro jest pełna automatyka ,chyba że się ma pełną precyzję tak jak profesor Gierek

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Kamila334 Pokaż wiadomość
Słyszał ktoś może opinie o Spektrum we Wrocławiu? Słyszałam jak koleżanka bardzo sobie chwaliła cały ośrodek ale nie jestem taka pewna.
Zależy o co pytasz ? Jeżeli o laserową korekcję to z ręką na sercu mogę ci polecić Marka Ćwirko ze Spectrum. W sumie w dzisiejszych czasach każda większa klinka ma swojego pionniera tzn :

Oko Laser - Gadomska
Optegra Warszawa - Smorawski
Optegra Poznań - Grzeszkowiak
Spectrum Wrocław- Marek Ćwirko
Mavit -Horodyńska

etc.

Jeśli chodzi o sprzęt większość klinik dysponuje :
Visumax -laser femtosekundowy
Mel 90 - laser excimerowy
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-03, 10:29   #2239
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Moje zdanie jest takie, ze ze na ogol lepiej widze w soczewkach ale wlasnie musze miec je jakby dobrze ustawione na oku. Jak przymykam oko, zaslaniam reka - pojawia się problem.
Od kilku dni koszmarnie boli mnie glowa. Wieczorem wracalam, siedzialam w samochodzie,odbijalo mi sie w oczach swiatlo latarni, ogromne wiazki swiatla. Nie wiem, czy to stres, czy mam tak od dawna( dawno nie wracalam,gdy bylo calkiem ciemno) , czy to od bolu glowy, czy od tej ilosci badan juz mi głowa siada w przenośni i dosłownie, czy od soczewek, które nagle zaczęłam nosić po prawie 3 mc przerwy.
Nie wiem, jak się dostałam- skierował mnientam Doktor Grzeszkowiak, powiedziałam, że potrzebuję na konsultację i ze mnie przzesyla Doktor Grzeszkowiak i miejsce się znalazlo- niecałe 3 tygodnie czekania. Zresztą Doktor Grzeszkowiak konsultował wlaśnie z tą Profesor mój przypadek.
Nie wiem, może powinnam sobie zrobić jeszcze tomografię głowy.
Z drugiej strony nie jestem pewna tej wizyty u doktor Nowomiejskiej. Nie ponowila OCT, badań nie przejrzała, pole widzenia Jej zdaniem wyszlo dobrze, ale jakies tam niewielkie ciemne obszary widziałam na wydruku. Zresztą gorzej mi się to badanie robiło w soczewkach niż u Doktor Patelskiej ktora regulowala ostrosc jakimis szkielkami.Niby się cieszę, że tak powiedziala, z drugiej strony nie jestem przekonana. Na kartce w rozpoznaniach Doktor wpisala mi podejrzenie jaskry, bo powiedziala, ze nie wie, co ma wpisać. Jakoś to takie... nieprzekonujące.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-08-03 o 10:35
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-04, 17:15   #2240
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

''Moje zdanie jest takie, ze ze na ogol lepiej widze w soczewkach ale wlasnie musze miec je jakby dobrze ustawione na oku. Jak przymykam oko, zaslaniam reka - pojawia się problem.''

To wszystko wynika z zeza !!! (konwergencja i akomodacja ) Naprawdę nie chce mi się rozpisywać jak to działa (milion stron do napisania ) Oba te czynniki szwankują u osoby z zezem tym bardziej rozbieżnym, oba te czynniki są ze sobą ściśle powiązane więc takie objawy wcale mnie nie dziwią a nawet dziwne by było że przy zezie super extra działa konwergencja i akomodacja . Na 100% masz niewydolność konwergencji. ( Nie jest możliwe mieć spawaną konwergencje i akomodacje w zezie )
Kolejna rzecz to astygmatyzm który też powoduje szwankowanie akomodacji tzn : za akomodacje odpowiada soczewka oka która skupia bliskie obrazy, u osób z z dalekowzrocznością z+ rogówka jest zbyt płaska więc soczewka, musi się uwypuklić ( wysilić ) żeby widzieć bliż i odwrotnie dla osób z minusem
w astygmatyzmie soczewka musi nadmiernie pracować zarówno do bliży jak i do dali, dlatego osoby z astygmatyzmem nie widzą bliży ani dali, a lekarze twierdzą że osoby z astygmatyzmem są najlepszymi kandydatami, porostu żeby dać upust soczewce, dlatego też osoby z astygmatyzmem a tym bardziej z zezem , są wiecznie przemęczone , mają ,bule głowy, zawroty głowy, nie mogą długo pracować przy komputerze , mają lęk wysokości , zaburzenia widzenia głębokości , męczy ich prowadzenie pojazdów itp

''Nie wiem, może powinnam sobie zrobić jeszcze tomografię głowy.''

Jeżeli już musisz zrób sobie MRI- rezonans jest 100 razy bardziej pewny

''Z drugiej strony nie jestem pewna tej wizyty u doktor Nowomiejskiej. Nie ponowila OCT, badań nie przejrzała, pole widzenia Jej zdaniem wyszlo dobrze, ale jakies tam niewielkie ciemne obszary widziałam na wydruku. ''

Jeżeli możesz wrzuć te skany

Nie wiem czemu jeszcze nikt ci nie zrobił mikro perymetrii Przykład :
OTC wychodzi złe są ''dziury" dno oka czyste pole jakieś ubytki

mikro-perymetria badanie łącznone pola widzenia z Jak jakby OTC
ono sprawdza jak ty w tych " dziurach widzisz jeżeli całkiem przyswoicie nie ma co się niepokoić


''Zresztą gorzej mi się to badanie robiło w soczewkach niż u Doktor Patelskiej ktora regulowala ostrosc jakimis szkielkami''

I bardzo dobrze że " regulowala ostrosc jakimis szkielkami'' to retinoskopia
Dlaczego :
Sporo lekarzy dobierając okulary robi auto refraktor i dzięki nara !!!
To badanie jest subiektywne więc nie było na odpi.....się
https://www.youtube.com/watch?v=ezOoPKZwNDk
https://www.youtube.com/watch?v=MPutSieOvJU

Musisz trochę poszerzyć wiedzę z zakresu astygmatyzmu, zeza , konwergencji , akomodacji itp

Czy wiesz że (taka ciekawostka )Np : jako osoba z astygmatyzmem prawie -180 czyli WTR (with the rule) widzisz trochę jak w panoramie czyli obraz szerszy poziomo a węższy pionowo, po korekcie będziesz mieć normalny obraz a do tego też mózg się musi przyzwyczaić będzie ci się wszystko węższe wydawać i bliżej ciebie, cały obraz będzie ci się wydawał powiększony

Co do Profesor Wierzbowskiej, to do niej kierują nie łatwe przypadki tzn : cienkie rogówki, duży astygmatyzm, nie stabilne, wady , wysoka dalekowzroczność , duże źrenice, etc ,

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2019-08-04 o 17:42
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 19:30   #2241
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez makitatymbark Pokaż wiadomość
''Moje zdanie jest takie, ze ze na ogol lepiej widze w soczewkach ale wlasnie musze miec je jakby dobrze ustawione na oku. Jak przymykam oko, zaslaniam reka - pojawia się problem.''

To wszystko wynika z zeza !!! (konwergencja i akomodacja ) Naprawdę nie chce mi się rozpisywać jak to działa (milion stron do napisania ) Oba te czynniki szwankują u osoby z zezem tym bardziej rozbieżnym, oba te czynniki są ze sobą ściśle powiązane więc takie objawy wcale mnie nie dziwią a nawet dziwne by było że przy zezie super extra działa konwergencja i akomodacja . Na 100% masz niewydolność konwergencji. ( Nie jest możliwe mieć spawaną konwergencje i akomodacje w zezie )
Kolejna rzecz to astygmatyzm który też powoduje szwankowanie akomodacji tzn : za akomodacje odpowiada soczewka oka która skupia bliskie obrazy, u osób z z dalekowzrocznością z+ rogówka jest zbyt płaska więc soczewka, musi się uwypuklić ( wysilić ) żeby widzieć bliż i odwrotnie dla osób z minusem
w astygmatyzmie soczewka musi nadmiernie pracować zarówno do bliży jak i do dali, dlatego osoby z astygmatyzmem nie widzą bliży ani dali, a lekarze twierdzą że osoby z astygmatyzmem są najlepszymi kandydatami, porostu żeby dać upust soczewce, dlatego też osoby z astygmatyzmem a tym bardziej z zezem , są wiecznie przemęczone , mają ,bule głowy, zawroty głowy, nie mogą długo pracować przy komputerze , mają lęk wysokości , zaburzenia widzenia głębokości , męczy ich prowadzenie pojazdów itp

''Nie wiem, może powinnam sobie zrobić jeszcze tomografię głowy.''

Jeżeli już musisz zrób sobie MRI- rezonans jest 100 razy bardziej pewny

''Z drugiej strony nie jestem pewna tej wizyty u doktor Nowomiejskiej. Nie ponowila OCT, badań nie przejrzała, pole widzenia Jej zdaniem wyszlo dobrze, ale jakies tam niewielkie ciemne obszary widziałam na wydruku. ''

Jeżeli możesz wrzuć te skany

Nie wiem czemu jeszcze nikt ci nie zrobił mikro perymetrii Przykład :
OTC wychodzi złe są ''dziury" dno oka czyste pole jakieś ubytki

mikro-perymetria badanie łącznone pola widzenia z Jak jakby OTC
ono sprawdza jak ty w tych " dziurach widzisz jeżeli całkiem przyswoicie nie ma co się niepokoić


''Zresztą gorzej mi się to badanie robiło w soczewkach niż u Doktor Patelskiej ktora regulowala ostrosc jakimis szkielkami''

I bardzo dobrze że " regulowala ostrosc jakimis szkielkami'' to retinoskopia
Dlaczego :
Sporo lekarzy dobierając okulary robi auto refraktor i dzięki nara !!!
To badanie jest subiektywne więc nie było na odpi.....się
https://www.youtube.com/watch?v=ezOoPKZwNDk
https://www.youtube.com/watch?v=MPutSieOvJU

Musisz trochę poszerzyć wiedzę z zakresu astygmatyzmu, zeza , konwergencji , akomodacji itp

Czy wiesz że (taka ciekawostka )Np : jako osoba z astygmatyzmem prawie -180 czyli WTR (with the rule) widzisz trochę jak w panoramie czyli obraz szerszy poziomo a węższy pionowo, po korekcie będziesz mieć normalny obraz a do tego też mózg się musi przyzwyczaić będzie ci się wszystko węższe wydawać i bliżej ciebie, cały obraz będzie ci się wydawał powiększony

Co do Profesor Wierzbowskiej, to do niej kierują nie łatwe przypadki tzn : cienkie rogówki, duży astygmatyzm, nie stabilne, wady , wysoka dalekowzroczność , duże źrenice, etc ,
Aktualnie mam problem ze skanerem, stąd nie mam jeszcze zrobionych skanów tych badań z Poznania.

Liczę na jakąś konstruktywną opinię w Warszawie, bo powoli pomysły mi się kończą, co do tego, gdzie mogę się jeszcze udać.

Nie wiem, jak jest możliwe, że jedna doktor mówi mi,że mam na pewno jaskrę, mogą mnie ratować jeszcze tylko zmiany wcześniacze, ale ogólnie to jest źle, bardzo źle i trzeba wdrażać jakieś kroki celem leczenia (ale nie chciała o tym mówić), a druga- też z całkiem niezłymi opiniami twierdzi, że jaka jaskra, co za głupota, nie ma w ogóle o tym mowy, a zmiany wcześniacze byłyby widoczne gołym okiem po rozszerzeniu źrenicy, gdzie obserwowała te oczy "światełkiem".

I tak w sumie się bujam z tą moją wadą wzroku od zawsze. Jedne opinie zupełnie wykluczają drugie.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 21:19   #2242
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

''Nie wiem, jak jest możliwe, że jedna doktor mówi mi,że mam na pewno jaskrę, mogą mnie ratować jeszcze tylko zmiany wcześniacze, ale ogólnie to jest źle, bardzo źle i trzeba wdrażać jakieś kroki celem leczenia (ale nie chciała o tym mówić), a druga- też z całkiem niezłymi opiniami twierdzi, że jaka jaskra, co za głupota, nie ma w ogóle o tym mowy, a zmiany wcześniacze byłyby widoczne gołym okiem po rozszerzeniu źrenicy, gdzie obserwowała te oczy "światełkiem".

I tak w sumie się bujam z tą moją wadą wzroku od zawsze. Jedne opinie zupełnie wykluczają drugie.''

Jeżeli profesor Wierzbowska też ci nie wiele powie to sam już nie wiem. (Osobiście uważam ją za najlepszego lekarza okulistyki w Polsce)

Skoro i tak będziesz w optegrze w Warszawie możesz domówić sobie wizytę u prof. Zbigniewa Zagórskiego lub jeżeli bliżej masz do Lublina to w Lublinie (Tam ma główna siedzibę) Tylko nie zapisuj się do OCHO tylko na konsultacje
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 08:09   #2243
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez makitatymbark Pokaż wiadomość
''Nie wiem, jak jest możliwe, że jedna doktor mówi mi,że mam na pewno jaskrę, mogą mnie ratować jeszcze tylko zmiany wcześniacze, ale ogólnie to jest źle, bardzo źle i trzeba wdrażać jakieś kroki celem leczenia (ale nie chciała o tym mówić), a druga- też z całkiem niezłymi opiniami twierdzi, że jaka jaskra, co za głupota, nie ma w ogóle o tym mowy, a zmiany wcześniacze byłyby widoczne gołym okiem po rozszerzeniu źrenicy, gdzie obserwowała te oczy "światełkiem".

I tak w sumie się bujam z tą moją wadą wzroku od zawsze. Jedne opinie zupełnie wykluczają drugie.''

Jeżeli profesor Wierzbowska też ci nie wiele powie to sam już nie wiem. (Osobiście uważam ją za najlepszego lekarza okulistyki w Polsce)

Skoro i tak będziesz w optegrze w Warszawie możesz domówić sobie wizytę u prof. Zbigniewa Zagórskiego lub jeżeli bliżej masz do Lublina to w Lublinie (Tam ma główna siedzibę) Tylko nie zapisuj się do OCHO tylko na konsultacje
Mam nadzieję, że po wizycie w Warszawie będę już miała jasność. Ufam doktorowi Grzeszkowiakowi, wierzę, że nie skierował mnie tam na darmo.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 15:18   #2244
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

''Mam nadzieję, że po wizycie w Warszawie będę już miała jasność. Ufam doktorowi Grzeszkowiakowi, wierzę, że nie skierował mnie tam na darmo.''

Też mam taką nadzieje daj znać na bieżąco, wszystko wskazuje na to że będzie dobrze, wcześniej ci nie polecałem profesor Wierzbowskiej bo porostu myślałem że się tam nie i tak nie dostaniesz , ale skoro już się do niej dostałaś to trzymaj się
tego jednego lekarza tak na przyszłość( chodzi o jaskrę i choroby oczy) swoją drogą masz niezły fart że się do nie dostałaś , cała sytuacja jest dla mnie trochę dziwna po jednym OTC rozpoznać Jaskrę ? no chyba że bezkompromisowo są czerwone sektory ( nie widziałem tego OTC i reszty badań więc nie chcę się wypowiadać i podważać zdania lekarza jednego lub drugiego ) trzymam kciuki za ciebie i mam nadzieje że wszytko wyniknie pozytywnie

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2019-08-13 o 00:53
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 02:16   #2245
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ale masz UDVA- widzenie bez okularów ( lub soczewek ) takie samo jak ja przed korektą ba identyczne !!! po lewej moje badanie po prawej twoje, to rzeczywiście bardzo słabo widzisz 00,32 i 00,8 to jest bardzo słabo !!!
Teraz tak się zastanawiam:

Widzenie masz takie samo jak i ja ;
Zeza rozbieżnego masz tak samo jak i ja ;
Astygmatyzm masz prawie w tych samych osiach co ja ;
Mój i twój to jaki sam astygmatyzm tzn ; WTR ( with the rule )

i tak się zastanawiam czy czasem astygmatyzm nie jest powodem zeza ?( lub odwrotnie ) bo musi być korelacja, za dużo rzeczy tu się zgadza, muszę solidnie poczytać

swoją drogą profesor Wierzbowska na pierwszy ogień (przeważnie) wrzuci ci Matrixa - jest to zwykłe badanie pola widzenia ale o zdwojonej częstotliwości noi i z tym 00,32 znowu mogą głupoty powychodzić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tryg.jpg (58,4 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg trygg.jpg (57,5 KB, 9 załadowań)
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 06:23   #2246
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Niestety profesor Wierzbowska potwierdziła diagnozę z Poznania. Według niej to jaskra. Powiedziała, że wyniki są bardzo niepokojące. Że owszem, mogę, czakać rok i to jeszcze obserwować, bo nie mam wyników z lat poprzednich, ale gdyby to chodziło o jej syna, a jest w podobnym wieku, to robiłaby już teraz SLT. Jednocześnie dodała, że ten kanał mam dość głęboki, wiec skoro to polega na poszerzeniu tego kanału, to nie wiem, czy mi to coś pomoże

Znowu poczułam się jakbym dostała obuchem w głowę, bo przecież w Lublinie u doktor Nowomiejskiej usłyszalam coś zupełnie innego.

Profesor powiedziala, ze nie wie, jak to mozliwe,by pole robione w Lublinie mozna bylo ocenic za dobre, bo ono jest bardzo zle. Że owszem tarcza oka wygląda ładnie, ale tylko dlatego, że jest mała i trzeba się dokładniej przyjrzeć, by zobaczyć zmiany.
Że gdyby to byla kwestia wcześniactwa to siatkówkę bym miała złą, a tu jest w porządku.

Oczywiscie korekcja nie wchodzi w grę, chyba ze jakims cudem zatrzymają postęp tej jaskry i obnizy sie ciśnienie ( w gabinecie 18 i 20- rzekomo za wysokie przynajmniej o dwoe jednostki). Zaczela mowic ze i tak bylaby bardziej wowczas przekonana do soczewki fakijnej. Na tę chwilę chcę jeszcze wyciagnac wyniki z Chmielnej, niestety to najwczesniej z poczatkiem wrzesnia, bo facet z archiwum jest w tej chwili na urlopie. Prosila, aby je przeslac. Nie wiem, czy juz mam sie zapisywac na zabieg,czy czekac jeszcze na te wyniki,czy jeszcze gdzies z tym iść. Czy moze udać, że tych wizyt nie bylo i skoro profesor Gierek była gotowa mnie operować, to iść w tamtym kierunku. Nie wiem. Nie wiem , ile sie czeka na ten zabieg, nie wiem,czy ronic go w Warszawie, nie wiem jaki musi byc odstep miedzy lewym a prawym.okiem. nie wiem czy moge nosic soczewki( nie wyobrazam sobie inaczej )Jestem zdruzgotana.
25 lat chodzenia po lubelskich gabinetach okulistycznych i żadnej diagnozy- a teraz jeszcze doktor nauk medycznych nie umie odczytać pola widzenia? Za co ja tam zapłaciłam? Za fałszywą nadzieję, by w miare spokojnie przeżyć te połtora tygodnia?To chore
Jeśli to uszkodzenie nerwu wzrokowego nie jest kwestią wysokiego ciśnienia, to dla mnie wychodzi na to, nie będzie już nadziei, bo jedyne co można zrobić to w jaskrze próbować obniżyć ciśnienie, skoro jsk usłyszałam na inne czynniki medycyna nie ma wpływu.
Jak mam żyć z mieczem Damoklasa nad głową? Bez korekcji i tak za chwilę nie będę w stanie w miarę normalnie funkcjonować

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-08-14 o 07:17
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 18:54   #2247
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

nie no niewierze!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!! (tak na szybko)
IOP- intra ocular pressure ( ciśnienie wewnątrz gałkowe ). U zdrowej osoby bez jaskry powinno mieścić się w przedziale 10 mmHg - 20 mmHg . Twoje rogówki mają
524um więc IOP wynosi dla twoich rogówek -1mmHg czyli przedział dla ciebie to :
9mmHg - 19mmHg

(Zresztą masz to w badaniu zapisane pentacam 4 mapy refraktywne i w lewym dolnym rogu masz napisane IOP - 1mmHg)

Twoje ciśnienie na obecny czas to 18 i 20. Więc teraz robić trabekuloplastykę (SLT)
żeby obniżyć ciśnienie o 1 - 2 ? Jaki to ma sens ? Gdzie logika ?

trabekuloplastyka to " ostra amunicja " wykonuje się ją gdy skoki ciśnienia są bardzo ostre tzn : 35-64 a nie dla 1-5

Więc bardzo mnie dziwi że w ogóle wypomniała o takiej możliwości ?

Kolejna sprawa o czym wcześniejszej pisałem
Czy kąt przesączania masz otwarty czy zamknięty ?
Czy ktoś w ogóle ci wspominał o tym kącie ?
Wszyscy lekarze stwierdzają lub nie na podstawie tylko jednego OTC i Perymetrii ?
Dlaczego nikt wciąż nie poszerza diagnostyki o badania o których wcześniej pisałem ?
Badanie OHTS (wieloletnie, duża grupa, wysokie ciśnienie śródgałkowe) wykazało, że wysokie ciśnienie śródgałkowe jest jedynie czynnikiem ryzyka. Nie musi prowadzić do rozwoju jaskry. Jaskra jest to zbiór co najmniej 10 jednostek chorobowych (odmian choroby) i każda ma inne przyczyny. Wspólny mianownik to uszkodzenie nerwu wzrokowego . Jaskra normalnego ciśnienia zazwyczaj jest związana z zaburzeniami krążenia krwi.
GDx jest najczulszym badaniem wykrywającym ubytki nerwu wzrokowego. OCT, ale jedynie z funkcją GCC (ganglion cel complex) najprawdopodobniej dorównuje lub przewyższa czułością GDx. Mimo to nadal standardem jest badanie pola widzenia i oftalmoskopia tarczy nerwu wzrokowego.
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 21:35   #2248
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

To nie wiem,co mam robić i kogo już prosić o pomoc. Uwazalam, ze tego nalezy sie juz trzymać skoro jest tak bardzo źle i skoro mam tak bardzo uszkodzony nerw wzrokowy. Skoro nie widzę nie wiem.juz ile sama.procent światła ( czarne obszary na polu widzenia przy nosie- doktor Nowowiejska powiedziala,ze te czarne obszary to ustawienia maszyny i tym nie trzeba się przejmować,bo pole jest dobre????)
Nie mam.jak.zeskanowac tych badań. Jest dużo pomarańczowych ognisk w tym OCT. Na jakichś wykresach znowu mam WSZYSTKO sporo.pod linią wyznaczającą normę. Kąt mam otwarty,bo profesor powiedziała,że moj kąt akurat nadaje sie do tego zabiwgu,a wyczytałam sama ze kąt zamknięty się nie nadaje. Jednoczesnie ten kanał mam głęboki,wiec nie wiem,czy naprawdę trzeba go poszerzać.
Dla mnie te wszystkie badania są jednakowe. Jedno z nich było tylko strasznie nieprzyjemne, bo polegalo na wkladaniu takiej soczewki ze swiatelkiem do znieczulonego oka -profesor powiedziala wowczas ze soczewka do SLT jest mniejsza i jak to wytrzymalam, to tamto rowniez dam radę.
Badan bylo chyba 3 czy 4. Pole było z Lublina od doktor Nowomiejskiej.
Powoidziala ze nalezy juz cos robić. Tak jakbym czekajac narazila sie na mozlowosc calkowitej utraty wzroku.
Że z uwagi na bardzo cienką rogówkę ciśnienie jest u mnie cały czas za wlysokie.
Dano mi do zrozumienia,ze albo probuje z SLT-tak zeby zbic cisnienie do 10-14,albo czekam i ryzykuje slepotę? Że innej alternatywy nie ma?że dopóki nie bede miec na stale cisnienia do 14 to o laserze mogę zapomnieć.
Napisałam do Profesor maila w sprawie tych eynikóz z Chmielnej,bo nie wiem,czy juz sie zapisywac,czy jeszcze czekac do września. Czekam na odpowiedź.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-08-14 o 21:46
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 22:56   #2249
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ok Dobra powoli !!!

''To nie wiem,co mam robić i kogo już prosić o pomoc.''

Trzymaj się jednego doktora i to właśnie Wierzbowskiej ale pomimo wszystko zrób sobie tak dla siebie dwa badania o których ci pisałem a mianowicie :

1. OTC ale najważniejsze żeby było z funkcją GCC
Na tym aparacie Cirrus HD-OCT 5000 ten aparat pomierzy wszystko :
(OCT RNFL)
(OCT ONH)
(OCT GCC)

masz link :
https://instytutoka.pl/badanie-oct-jaskra/

Dlaczego tak ważne to GCC i przy tym się upieram bo : te komórki zanikają jako pierwsze w procesie jaskry !!

2 Mikro- perymetria :
https://instytutoka.pl/mikroperymetria/

Dlaczego : Bo podejrzewam że twoja jaskra może być jaskrą niskiego ciśnienia a jak wcześniej pisałem ma to związek z krążeniem wiec to badanie da ''pewny zarys''

Być może już miałaś obydwa te badania

''Dla mnie te wszystkie badania są jednakowe. Jedno z nich było tylko strasznie nieprzyjemne, bo polegalo na wkladaniu takiej soczewki ze swiatelkiem do znieczulonego oka -profesor powiedziala wowczas ze soczewka do SLT jest mniejsza i jak to wytrzymalam, to tamto rowniez dam radę.''

o Matko Kochana !!!! To Badanie to Gonioskopia miałem raz i powiem że jest 100 razy gorsze niż cała laserowa korekta !!! (drugi raz chyba bym się nie zgodził )

ale kąt zbadany czyli Ok

''Że z uwagi na bardzo cienką rogówkę ciśnienie jest u mnie cały czas za wysokie.''

530um to cienka rogówka ??? No dobra nie będę polemizował ja mam teraz 400 um

''Dano mi do zrozumienia,ze albo probuje z SLT-tak zeby zbic cisnienie do 10-14,albo czekam i ryzykuje slepotę? Że innej alternatywy nie ma?że dopóki nie bede miec na stale cisnienia do 14 to o laserze mogę zapomnieć.''

i tu najważniejsze z początku wydało mi się to wszystko dziwne ale kiedy poukładałem'' klocki '' w głowie już chyba wszystko rozumiem, skoro pisałaś że masz małą tarczę ( może wynikać z tego że byłaś wcześniakiem ) to wczyskie normy
o których pisałem ciebie nie obejmują i faktycznie możesz mieć "" delikatniejszą taczę " więc potrzebujesz mniejszego ciśnienia rzędu 12-14 bo twoje ciśnienie no jest w normie ale nie dla małej tarczy i rogówka też trochę za cienka (dla 'delikatnej tarczy ")

Czy pani doktor coś wspominała o tzn " mało-oczu" ? bo może masz jak niewielki stopień mało- ocza

Bardzo proszę przeczytaj ten artykuł ;


https://www.edukacja.przegladokulist...zroku-a-jaskra

Co do SLT to moim zdaniem rób u Wierzbowskiej ( skoro ona cię już kieruje)
Zabieg jest krótki trochę nieprzyjemny. Tak jak wyżej wspomniana Gonioskopia. Noi ,faktycznie lepiej zrobić bo zaszkodzić nie zaszkodzi , ale może bardzo pomóc, nie niesie za sobą żadnych powikłań, bardziej traktował bym to jak banie nie mniej jednak jest to " ostra amunicja " skierowana w jaskrę
Wszedłem na stronę optegry i masz prawie na samy dole :

Konsultacja okulistyczna - jaskra
250,00 zł
Konsultacja okulistyczna - jaskra - profesorska Dr hab. n. med. prof. nadz. Joanna Wierzbowska
300,00 zł
Kwalifikacja do zabiegu p/jaskrowego
299,00 zł
Zabieg p/Jaskrowy SLT (1oko)
400,00 zł
Kontrola po zabiegu p/jaskrowym
100,00 zł

https://optegra.com.pl/Kliniki-Optegra/Warszawa/Cennik

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2019-08-15 o 00:09
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 18:28   #2250
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jestem umówiona na pierwsze SLT na drugi tydzień września. Cały czas jeszcze myślę, czy nie udać jeszcze do kogoś na konsultację. Tyle,że wizyty w Lublinie kojarzą mi się ze wszystkim, co najgorsze. Nie potrafię się z tym pogodzić. Chciałam mieć laserową korekcję, pokładałam w tym całą swoją nadzieję. Zaczęło się dobrze-zgoda w Lublinie, zgoda w Bielsku (miałam tylko skonsultować w Krakowie, co robić najpierw), a teraz wszystko nagle się posypało. Chciałabym szukać jakiegoś ratunku, choćby doraźnego. Nawet gdybym miała widzieć w miarę normalnie tylko przez jakiś czas, to chciałabym wiedzieć jak to jest
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.