Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-22, 23:42   #121
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cieplutko proszę o Wasze wsparcie

1. Jak się opalasz
W moim przypadku trudno mówić o jakimkolwiek opalaniu Skóra jest bardzo jasna, na rękach, nogach i piersiach prześwitują czasem żyły.
Jeśli już promienie mnie chwycą, co podkreślam jest prawie nieosiągalne, bo skóra ciężko się opala, to ciało się czerwieni po pewnym czasie, by potem przejść w barwę lekko złotą.
2. Kolor oczu
Jasne, niebieskie troszkę wchodzące w szary kolor, czyste tj bez żadnych plamek. Niekiedy mam wrażenie, że są "wodniste". Obwódka jasna, tak maksymalnie trzy odcienie ciemniejsza od koloru oczu.
Oprawa (brwi+rzęsy) ciemna, prawie czarna.
3. Piegi
Nieliczne na nosie, pojawiają się na czole i policzkach przy nosie wraz z pierwszym słońcem. W odcieniu złotym, jasno brązowym.
4. Cera
Jasna, chłodna, naczynkowa. Rumień występuje w kolorze czerwonym.
5. Naturalny kolor włosów
Naprawdę ciężko sobie przypomnieć Brąz, wchodzący w mysi/ popielaty odcień.
Obecnie jestem jasną blondynką (nie platynową) z ciepłymi refleksami.
6. Kolor ust
Dość jasny, chłodny różowy.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę
Dobrze do makijażu barwy neutralne, nie krzykliwe jak: bardzo jasny beż bądź róż, jasny morelowy/brzoskwiniowy, szary, lekka czerń. Ach i czasem złote drobinki w musie.
Absolutnie nie twarzowe cienie do make-up: wszystkie odcienie przygaszone lub intensywne niebieskiego, zielonego, pomarańczowego i innych jaskrawych barw.
Dobrze ubrania: biel, chłodne i pastelowe odcienie szarego i różowego oraz beżowego, malina, lilia i wrzos w ciepłej barwie, głęboki, chabrowy/szafirowy granat, czarny.
Źle ubrania: ostre kolory, żółty, pomarańczowy, zielony, zimny błękit, mocny róż.

8. Czy pasuje Ci czysta biel i czysta czerń
Tak.
9. Czy pasują Ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
Absolutnie nie.
10. Czy pasują Ci kolory szarawe, zgaszone
Tak.
11. Czy pasują Ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedno i drugie
Trudno mi odpowiedzieć, a nie chce robić zamieszania w odpowiedzi. Powyższych jestem pewna, ale tu nie umiem odpowiedzieć.
Bynajmniej złoto odpada w większości odcieni, ale dopuszczalne jest ciemne/brudne złoto. Srebrny pasuje w każdej postaci.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
W makijażu intensywnym, "skomplikowanym" nie czuje się dobrze.
Ubiór
Pstre wzory, duże paski czy kropki odpadają. Tak samo zestaw typu czerń-biel, czerwień zieleń.
Stroje monochromatyczne, drobne wzorki (np małe kwiatuszki) jak najbardziej.

Mam nadzieję, że moje odpowiedzi są w miarę ok. Sama mam wrażenie, że typ mam raczej skomplikowany...
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi

Edytowane przez hope1989
Czas edycji: 2013-03-22 o 23:54
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 08:47   #122
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

Zdecydowanie powinnaś poprzymierzać kolory na żywo, bez makijażu, w dobrym świetle i przekonać się, czy pasuje ci czysta biel i głeboka czerń, czy może mniej skrajne odcienie. I czy lepiej w chłodnych czy ciepłych kolorach.

Tak po opisie, wynikałoby że jesteś raczej jasna i są dwie możliwości - albo jesteś jakimś jasnym typem, (jasne lato lub jasna wiosna), w obu przypadkach biały faktycznie nie jest twarzowy, ani duże kontrasty, lepiej tez znaleźć zamiennik dla czerni. Niektóre jasne wiosny całkiem dają radę czerni, ale to nie jest "ten" kolor. Możesz też być zupełnie innym typem, tylko akurat masz bardzo jasne włosy. To by pasowało, jeśli mimo jasności twoja uroda jest jednak kontrastowa i lekkie wzmacnianie tych kontrastów sprawia, że wyglądasz o wiele lepiej, ale nie sztucznie.
możesz wyjaśnić co masz na myśli pisząc uroda kontrastowa
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ale musimy wiedzieć, czy bardziej pasują chłodne czy ciepłe kolory i czy biel lub czerń jest twarzowa.
poprosiłam męża o opinię - on jest 100x lepszy w kolorach ode mnie (jest muzykiem, to ponoć ma znaczenie
Twierdzi, że biel zdecydowanie odpada, i czerń raczej też; a na pytanie chłodne czy ciepłe odpowiedział: - I tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 09:03   #123
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
możesz wyjaśnić co masz na myśli pisząc uroda kontrastowa
Hej, poczytaj bloga Wampierza, dużo pisze o każdym typie.
Kontrastowa, jak nazwa wskazuje, może nosić kolory czyste i kontrastowe i nie przytłumią one jej urody
Istnieją dwa typy kontrastowe: Zima i Wiosna. Zima jest chłodniejsza, Wiosna cieplejsza, ale żadna z nich nie jest typowo ciepła/zimna, stąd być może mąż ma rację, że mówi, że pasują ci zarówno zimne, jak i ciepłe kolory
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 09:12   #124
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Hej, poczytaj bloga Wampierza, dużo pisze o każdym typie.
Kontrastowa, jak nazwa wskazuje, może nosić kolory czyste i kontrastowe i nie przytłumią one jej urody
Istnieją dwa typy kontrastowe: Zima i Wiosna. Zima jest chłodniejsza, Wiosna cieplejsza, ale żadna z nich nie jest typowo ciepła/zimna, stąd być może mąż ma rację, że mówi, że pasują ci zarówno zimne, jak i ciepłe kolory
dzięks; no ja czytam i czytam i nic nie kumam

Myślałam, że może w tym zdaniu uroda kontrastowa to coś w rodzaju skrótu myślowego, w sensie, że to uroda obfitująca w kontrasty (mam bardzo jasne włosy z natury i ciemne brwi; dość charakterystyczne, mocne rysy twarzy - duże oczy, nos, spore kości policzkowe - itp. itd) to by się u mnie zgadzało, natomiast jeśli to oznacza urodę, której pasują mocno skontrastowane wzory i kolory - to jednak nie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 09:15   #125
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
dzięks; no ja czytam i czytam i nic nie kumam

Myślałam, że może w tym zdaniu uroda kontrastowa to coś w rodzaju skrótu myślowego, w sensie, że to uroda obfitująca w kontrasty (mam bardzo jasne włosy z natury i ciemne brwi; dość charakterystyczne, mocne rysy twarzy - duże oczy, nos, spore kości policzkowe - itp. itd) to by się u mnie zgadzało, natomiast jeśli to oznacza urodę, której pasują mocno skontrastowane wzory i kolory - to jednak nie
To też, choć mnie np. się wydaje, że nie mam kontrastowej urody, ale, jak wspominała Wampierz, kontrasty u Wiosen mogą przejawiać się w kolorze, nie walorze, ja mam chłodne oczy, ale ciepłe rude piegi
No i to, że mogę nosić kontrastowe kolory, wskazuje, że jestem kontrastowa.
A to, że masz kontrasty, również może oznaczać, że możesz być typem czystym, o ile pasują ci takie kolory
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 14:33   #126
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dzięki siedzę teraz w domu uziemiona z chorą córką więc mam czas i pokombinuję.. szkoda tylko, że nie bardzo umiem odróżniać kolory

Mam sporo podkładów mineralnych i powiem szczerze, że najlepsze dla mnie są jednak chyba neutrale: Light Medium Neutral/ ew. Light Neutral z Lumiere; bo ładnie się stapiają, wyrównują kolor (maluję się b. delikatnie) a z drugiej strony w kolorze Fawn EDM wyglądam wręcz oszałamiająco dobrze (on niweluje wszelkie zaczerwienienia na mojej skórze i po prostu odmładza
także cała rzecz sprowadza się do tego, że nie wiem, czy ocieplać się makijażem czy nie...
Miłego dnia
Hm, od czego zacząć... Wg teorii dwunastu typów nie ma typów rzeczywiście, dosłownie neutralnych, za to większość typów łączy w sobie pigmenty chłodny i ciepłe. Jednak zawsze jedna tonacja przeważa.

Co do nazewnictwa podkładów, to na ogół w ogóle nie warto go brać na serio, raczej jako wskazówkę. To są nazwy handlowe, zresztą w ogóle idealną neutralność trudno znaleźć podobnie jak idealny chłód czy ciepło. Wydaje mi się, że większość "neutralnych" podkładów to odcienie raczej po chłodnej stronie, zneutralizowane nieco dodatkiem ciepłych pigmentów. Tak też jest w przypadku tych które pokazałaś, na zdjęciach wyglądają po prostu chłodno.

light medium neutral - jak dla mnie to jest po prostu chłodny kolor na tym zdjęciu
fawn - wygląda dość chłodno, ale mniej niż poprzedni. Maskuje przebarwienia, bo jest żółtawy. Tyle, że to nie jest ciepła żółć.
Oczywiście nie wiem jak wyglądają na żywo i na skórze.

No i last, but not least - żółty nie musi być ciepły.

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Kle_oo Pokaż wiadomość
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Właściwie w każdym. Źle wyglądam w dużej ilości czerni.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Tak,ale w nie za dużych ilościach.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?Nigdy nie malowałam się intensywnymi neonowymi kolorami więc nie wiem.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Do tej pory trzymałam się palety beżowo-brązowej i zgaszone brązy jak najbardziej tak.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?Wydaje mi się ,że lepiej wyglądam w złotawym makijażu i cieplejszych barwach.



12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- nie pasują mi bardzo drastyczne zestawienia kolorów.
Pytania dotyczą kolorów ubrań. Najlepiej zrobić przymiarkę w domu, w dobrym świetle, najlepiej dziennym, bez makijażu, farbowane włosy zasłonić. Wtedy widac jak różne kolory ubrań wpływają na wygląd twarzy a nawet odcienia skóry.

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez hope1989 Pokaż wiadomość
Cieplutko proszę o Wasze wsparcie

1. Jak się opalasz
W moim przypadku trudno mówić o jakimkolwiek opalaniu Skóra jest bardzo jasna, na rękach, nogach i piersiach prześwitują czasem żyły.
Jeśli już promienie mnie chwycą, co podkreślam jest prawie nieosiągalne, bo skóra ciężko się opala, to ciało się czerwieni po pewnym czasie, by potem przejść w barwę lekko złotą.
2. Kolor oczu
Jasne, niebieskie troszkę wchodzące w szary kolor, czyste tj bez żadnych plamek. Niekiedy mam wrażenie, że są "wodniste". Obwódka jasna, tak maksymalnie trzy odcienie ciemniejsza od koloru oczu.
Oprawa (brwi+rzęsy) ciemna, prawie czarna.
3. Piegi
Nieliczne na nosie, pojawiają się na czole i policzkach przy nosie wraz z pierwszym słońcem. W odcieniu złotym, jasno brązowym.
4. Cera
Jasna, chłodna, naczynkowa. Rumień występuje w kolorze czerwonym.
5. Naturalny kolor włosów
Naprawdę ciężko sobie przypomnieć Brąz, wchodzący w mysi/ popielaty odcień.
Obecnie jestem jasną blondynką (nie platynową) z ciepłymi refleksami.
6. Kolor ust
Dość jasny, chłodny różowy.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę
Dobrze do makijażu barwy neutralne, nie krzykliwe jak: bardzo jasny beż bądź róż, jasny morelowy/brzoskwiniowy, szary, lekka czerń. Ach i czasem złote drobinki w musie.
Absolutnie nie twarzowe cienie do make-up: wszystkie odcienie przygaszone lub intensywne niebieskiego, zielonego, pomarańczowego i innych jaskrawych barw.
Dobrze ubrania: biel, chłodne i pastelowe odcienie szarego i różowego oraz beżowego, malina, lilia i wrzos w ciepłej barwie, głęboki, chabrowy/szafirowy granat, czarny.
Źle ubrania: ostre kolory, żółty, pomarańczowy, zielony, zimny błękit, mocny róż.

8. Czy pasuje Ci czysta biel i czysta czerń
Tak.
9. Czy pasują Ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
Absolutnie nie.
10. Czy pasują Ci kolory szarawe, zgaszone
Tak.
11. Czy pasują Ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedno i drugie
Trudno mi odpowiedzieć, a nie chce robić zamieszania w odpowiedzi. Powyższych jestem pewna, ale tu nie umiem odpowiedzieć.
Bynajmniej złoto odpada w większości odcieni, ale dopuszczalne jest ciemne/brudne złoto. Srebrny pasuje w każdej postaci.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
W makijażu intensywnym, "skomplikowanym" nie czuje się dobrze.
Ubiór
Pstre wzory, duże paski czy kropki odpadają. Tak samo zestaw typu czerń-biel, czerwień zieleń.
Stroje monochromatyczne, drobne wzorki (np małe kwiatuszki) jak najbardziej.

Mam nadzieję, że moje odpowiedzi są w miarę ok. Sama mam wrażenie, że typ mam raczej skomplikowany...
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi
Jeśli faktycznie masz taki chłodny typ urody, to możesz być albo latem, albo zimą. Latom pasują odcienie bardziej zgaszone (jakby poszarzałe), zimom czyste. Pooglądaj palety dla typów, najlepiej by też było żebyś poprzymierzała kolory i zobaczyła, w czy ci faktycznie do twarzy. Już tu pisałam parę stron wcześniej, że po prostu nie ma ludzi, dla których twarzowymi są czysta biel i głęboka czerń a jednocześnie dobrze im w zgaszonych kolorach... Czysta biel i głęboka czerń dają wrażenie równie ekstremalne jak czyste, nasycone kolory.

Z opisu wydaje mi się, ze możesz być chłodnym latem albo chłodną zimą, ale też trudno powiedzieć, dopóki nie przekonasz się jakie kolory faktycznie pasują.

BTW mówimy przez cały czas o kolorach ubrań i proszę odpowiadajcie na pytania z pierwszej strony, całe.

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
możesz wyjaśnić co masz na myśli pisząc uroda kontrastowa
poprosiłam męża o opinię - on jest 100x lepszy w kolorach ode mnie (jest muzykiem, to ponoć ma znaczenie
Twierdzi, że biel zdecydowanie odpada, i czerń raczej też; a na pytanie chłodne czy ciepłe odpowiedział: - I tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi
Czyli nie zima.

Uroda kontrastowa, to taka w której kontrasty są dość wysokie (niekoniecznie super wysokie i to właśnie może być mylące np. u blondynek), to się przekłada na to, że kontrasty pasują również w ubraniui też niekoniecznie są to skrajne kontrasty. I jak pisze kaguya, kontrasty w urodzie mogą się objawiać inaczej, niż się stereotypowo myśli, np. kolorem. I to, że ktoś ma ciemne, wyraźne brwi nie oznacza, że ma od razu bardzo wysoki kontrast.
A ja zastanawiałam się czy jesteś typem czystym, kontrastowym, które ma akurat jasne włosy czy też typem o niższym kontraście. Często trudno to ocenić na oko, bo naturalna kolorystyka jest subtelniejsza niż to, co widzimy na ogół w mediach - czyli mocny makijaż, przerysowanie. Zawsze modny jest czarny tusz, teraz jest jeszcze moda na mocne brwi i wielu osobom o średnim czy wyższym kontraście może się wydawać, że wyglądają bardzo mdło.

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Myślałam, że może w tym zdaniu uroda kontrastowa to coś w rodzaju skrótu myślowego, w sensie, że to uroda obfitująca w kontrasty (mam bardzo jasne włosy z natury i ciemne brwi; dość charakterystyczne, mocne rysy twarzy - duże oczy, nos, spore kości policzkowe - itp. itd) to by się u mnie zgadzało, natomiast jeśli to oznacza urodę, której pasują mocno skontrastowane wzory i kolory - to jednak nie
Rysy twarzy nie grają roli, chociaż niektóre kolorystki z dużym doświadczeniem widzą czasem pewne podobieństwa między przedstawicielami jednego podtypu, ale to nie są reguły.

Ok, to wyjaśnię - kontrast w wyglądzie twarzy nie świadczy o należeniu do typu zimy czy wiosny. Każdy typ ma pewien zakres kontrastu. Lata i jesienie mogą, owszem robić wrażenie dość wysokiego kontrastu na wygląd, ale z powodu łagodnej kolorystyki nie będą im pasować aż takie kontrastowe zestawienia kolorystyczne jak zimom i niektórym wiosnom. Dlatego kontrast między brwiami, ustami a resztą twarzy ma pewne znaczenie, ale nie aż takie. Np. jasna wiosna i lato mają poziom kontrastu w twarzy od niskiego do średniego, a zimy kontrastowe od średniego do wysokiego. Na to, jakim jest się typem wpływają jeszcze inne czynniki - przede wszystkim barwa karnacji.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-03-23 o 21:58
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 18:17   #127
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz
Dzięki za fachowe uwagi; kurcze, to wszytko takie ciekawe jest... ja bardzo ubolewam nad moim niemal daltonizmem
A dlatego tak drążę ten temat własnej kolorystyki, bo kilka osób zajmujących się wizazem mnie diagnozowało i każda trochę inaczej ale u profesjonalnej kolorystki nie byłam; moja siostra była i jest latem, ale nie wiem, jakim
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 18:21   #128
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Moja siostra uważa, że jest zgaszoną Jesienią, a ja uważam, że nie, bo pasują jej kolory jasnej (mniej: ciepłej) Wiosny
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 18:52   #129
Velcra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - bardzo powoli, na złotawy jasny odcień, bez zaczerwienienia i poparzenia

2. Kolor oczu - ciemne, czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę- tak czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki- mieszany kolor, piwno-zielony Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)- ciemna


3. Piegi - brak


4. Cera - bardzo jasna, wręcz blada, delikatne różowe rumieńce na policzkach


5. Naturalny kolor włosów - ciemny. Średni brąz, u nasady włosów lekko popielaty, stopniowo coraz jaśniejsze włosy- końcówki to już złotawy ciemny blond


6. Kolor ust - różowoczerwony, raczej chłodny

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - dobrze: kremowy, czerwony, musztardowy, brązowy, źle: szary, błękitny, fioletowy

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?- najlepiej kremowy i ciemny brąz


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? - tak, ''tak w miarę''


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
- raczej nie

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?- raczej ciepłe; złot pasuje, srebro nie;
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?- lepiej w monochromatycznych
Velcra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 18:53   #130
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Uroda wskazuje zimę, ale ciuszki które niby mają pasować, jak nic nie pasują
Czas na paletę kolorystyczną, może ona rozjaśni sytuację.
Dziękuję za informację
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 19:41   #131
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Wolno, z zaczerwienieniem. Opalenizna ma kolor złoty, jest jasna.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy ciemne - brązowo-zielone, z ciemną obwódką wokól tęczówki. Kolor nie jest jednolity ani przejrzysty. Oprawa oczu - rzęsy ciemne, brwi jasne, niewyraźne.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Pojawiają się w lecie, są złoto-brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Karnację mam b. jasną, brak rumieńców. Odcień raczej ciepły, nie różowy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Od dziecka brąz - ale nie bardzo ciemny. Przebłyski jeśli już to złotawe.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Bladoróżowy. Odcień nie jest ciepły, przy makijażu w ciepłej tonacji kolor ust jakby nie pasuje (ale reszta gra).

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze się czuję w zieleniach, brązach, czerwonym, beżach.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Zdecydowanie nie czerń i biel, wyglądam w nich fatalnie. Ciemny brąz i krem - ok.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

W jaskrawych kolorach wyglądam blado.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Wydaje mi się, że pasują mi zgaszone ciepłe kolory - np. zgniła zieleń, złamany granat. Szarego raczej nie noszę, różu i niebieskiego też nie, chociaż w niektórych ich odcieniach wyglądam dobrze.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Lubię siebie w ciepłych kolorach. Moim zdaniem w zimnych wyglądam blado.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Chyba lepiej w mniej kontrastowych zestawieniach.


Jeśli chodzi o palety, najbardziej odpowiada mi ta dla True Autumn.
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 19:41   #132
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - szybko, na czerwono, po kilku dniach opalenizna zmienia się na brązową.


2. Kolor oczu - ciemne, brązowe, dookoła czarna obwódka i czarne plamki. Czarne brwi i rzęsy

3. Piegi - tylko na plecach, raczej brązowawe.


4. Cera - cerę mam jasną, leciutko różową na policzkach. Rumienię się na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz, w słońcu przebłyski rudości.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście): jasny różowy, przygaszony


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w czerniach i szarościach, żółte i niebieskie ubrania nieodpowiadają mi

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Tak, pasuje mi biel/czerń, szarości, brązy, kremowe kolory też są odpowiednie.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Nie pasują


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jak najbardziej, lekko zgaszone.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Raczej zimne kolory.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? Nie, bardziej pasuje mi minimalizm
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 22:06   #133
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez hope1989 Pokaż wiadomość
Uroda wskazuje zimę, ale ciuszki które niby mają pasować, jak nic nie pasują
Czas na paletę kolorystyczną, może ona rozjaśni sytuację.
Dziękuję za informację
Ale o jakich ciuszkach mówisz?

Często jest tak, że "na oko" trudno sprecyzować typ, szczególnie jeśli chodzi o typy siostrzane. Chłodne lata mogą być bardzo podobne z wyglądu do chłodnej zimy i vice versa. Właśnie dlatego trzeba przymierzyć kolory na żywo, to jedyny sposób, żeby się upewnić.

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Wolno, z zaczerwienieniem. Opalenizna ma kolor złoty, jest jasna.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy ciemne - brązowo-zielone, z ciemną obwódką wokól tęczówki. Kolor nie jest jednolity ani przejrzysty. Oprawa oczu - rzęsy ciemne, brwi jasne, niewyraźne.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Pojawiają się w lecie, są złoto-brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Karnację mam b. jasną, brak rumieńców. Odcień raczej ciepły, nie różowy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Od dziecka brąz - ale nie bardzo ciemny. Przebłyski jeśli już to złotawe.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Bladoróżowy. Odcień nie jest ciepły, przy makijażu w ciepłej tonacji kolor ust jakby nie pasuje (ale reszta gra).

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze się czuję w zieleniach, brązach, czerwonym, beżach.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Zdecydowanie nie czerń i biel, wyglądam w nich fatalnie. Ciemny brąz i krem - ok.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

W jaskrawych kolorach wyglądam blado.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Wydaje mi się, że pasują mi zgaszone ciepłe kolory - np. zgniła zieleń, złamany granat. Szarego raczej nie noszę, różu i niebieskiego też nie, chociaż w niektórych ich odcieniach wyglądam dobrze.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Lubię siebie w ciepłych kolorach. Moim zdaniem w zimnych wyglądam blado.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Chyba lepiej w mniej kontrastowych zestawieniach.


Jeśli chodzi o palety, najbardziej odpowiada mi ta dla True Autumn.
Jeśli faktycznie ciepłe kolory bardziej ci pasują, to polecam wzięcie pod uwagi również wiosny. Sprawdź też jak bardzo ciepłe kolory wyglądają lepiej i czy czystsze odcienie są lepsze czy gorsze od bardziej zgaszonych, zbrązowiałych.

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko, na czerwono, po kilku dniach opalenizna zmienia się na brązową.


2. Kolor oczu - ciemne, brązowe, dookoła czarna obwódka i czarne plamki. Czarne brwi i rzęsy

3. Piegi - tylko na plecach, raczej brązowawe.


4. Cera - cerę mam jasną, leciutko różową na policzkach. Rumienię się na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz, w słońcu przebłyski rudości.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście): jasny różowy, przygaszony


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w czerniach i szarościach, żółte i niebieskie ubrania nieodpowiadają mi

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Tak, pasuje mi biel/czerń, szarości, brązy, kremowe kolory też są odpowiednie.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Nie pasują


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jak najbardziej, lekko zgaszone.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Raczej zimne kolory.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? Nie, bardziej pasuje mi minimalizm
Radzę zrobićsobie przymiarkę kolorów w domu, w taki sposób, jaki opisałam na blogu i tutaj wielokrotnie w wątku.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 09:49   #134
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

[/COLOR]
Jeśli faktycznie ciepłe kolory bardziej ci pasują, to polecam wzięcie pod uwagi również wiosny. Sprawdź też jak bardzo ciepłe kolory wyglądają lepiej i czy czystsze odcienie są lepsze czy gorsze od bardziej zgaszonych, zbrązowiałych.[COLOR="Silver"]
Dorzucam jeszcze kilka zdjęć w różnych kolorach, nie wiem, czy pomogą.

Edytowane przez joa_b
Czas edycji: 2017-02-02 o 21:28
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 11:28   #135
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ale o jakich ciuszkach mówisz?

Często jest tak, że "na oko" trudno sprecyzować typ, szczególnie jeśli chodzi o typy siostrzane. Chłodne lata mogą być bardzo podobne z wyglądu do chłodnej zimy i vice versa. Właśnie dlatego trzeba przymierzyć kolory na żywo, to jedyny sposób, żeby się upewnić.[COLOR="Silver"]
Mam na myśli czyste kolory zimy. Osobiście najlepiej czuje się i wyglądam w poszarzałych odcieniach.
Może jestem latem? Skoro oba typy są do siebie bardzo podobne.
Właśnie z tego niewiadomego względu zastanawiam się nad zakupem palety A wiosna tuż, tuż (oby w końcu ta pogodowa) i miło byłoby coś zmienić, poprawić
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 12:31   #136
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez hope1989 Pokaż wiadomość
Mam na myśli czyste kolory zimy. Osobiście najlepiej czuje się i wyglądam w poszarzałych odcieniach.
Może jestem latem? Skoro oba typy są do siebie bardzo podobne.
Właśnie z tego niewiadomego względu zastanawiam się nad zakupem palety A wiosna tuż, tuż (oby w końcu ta pogodowa) i miło byłoby coś zmienić, poprawić
W takim razie to pewnie lato, właśnie tym się różnią te typy, że zimie lepiej w czystszych kolorach (chociaż akurat kolory chłodnej zimy nie są super skrajnie jaskrawe jak np. kolory intensywnej zimy) oraz w czystej bieli i głębokiej czerni.
Chłodne lato lepiej wygląda w kolorach bardziej zgaszonych niż zimowe, zamiast czerni lepiej wybierać antracyt i grafit, zamiast czystej bieli biel złamaną szarością lub błękitem, chłodne odcienie ecru. Kolory chłodnego lata nie są aż tak zgaszone jak kolory łagodnego lata, więc trzeba uważać, żeby nie przesadzić
Obu typom fatalnie jest w odcieniach ciepłych.

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Dorzucam jeszcze kilka zdjęć w różnych kolorach, nie wiem, czy pomogą.
Musisz przymierzyć barwy możliwych typów. Na początek
sprawdź, czy faktycznie bardziej pasują ciepłe. Jeśli tak, to zobacz czy lepiej czyste barwy ciepłe czy bardziej zgaszone, zmieszane z brązem. Oraz jak ciepłe powinny być. Oprócz true autumn radziłabym też sprawdzić soft autumn, light spring i true spring.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 14:42   #137
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Dorzucam jeszcze kilka zdjęć w różnych kolorach, nie wiem, czy pomogą.
Określiłaś, że pasują ci kolory Jesieni, tak (nie pamiętam, której)?
wiem, że nie ocenia się po wyglądzie, ale widzę cię w kolorach Jesieni
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 18:01   #138
hathor84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 7
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To może ktos mi doradzi jaki mam typ urody:
1. Jak się opalasz - Na czerwono


2. Kolor oczu

Piwne, tęczówki mają ciemną obwódkę, brwi i rzęsy ciemne


3. Piegi - brak


4. Cera -jasna,czasami am taki szary kolor ale na policzkach lekko różowy, jak się rumienię to na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - chyba mysi


6. Kolor ust- różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
najlepiej to czuję się w niebieskim,zielonym albo czarnym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? chyba czerń ale tego to nie jestem pewna


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? nie wiem


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
nie wiem


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? nie wiem


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- raczej nie
hathor84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 18:07   #139
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez hathor84 Pokaż wiadomość
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? chyba czerń ale tego to nie jestem pewna


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? nie wiem


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
nie wiem


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? nie wiem


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- raczej nie


My też nie wiemy
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-24, 20:20   #140
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość


My też nie wiemy
nie ma się co śmiać, ja jak wypełniałam ankietę to wszystko na czuja tzn. nie wiem czy mi pasują kolory szarawe, zgaszone, ale ponieważ 99% ubrań w mojej szafie jest takie, więc obstawiałam, że tak
Było (jest) mi strasznie trudno się dookreślić w tym temacie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 21:19   #141
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
nie ma się co śmiać, ja jak wypełniałam ankietę to wszystko na czuja tzn. nie wiem czy mi pasują kolory szarawe, zgaszone, ale ponieważ 99% ubrań w mojej szafie jest takie, więc obstawiałam, że tak
Było (jest) mi strasznie trudno się dookreślić w tym temacie
Nie śmiejemy się, ale podawanie takich odpowiedzi ma taki sens jak oddawanie pustej ankiety. I co mamy z tym zrobić? Przecież nie jesteśmy jasnowidzami.

Przypomnę:

Typ urody da się określić po pasujących kolorach.
Opis wyglądu, zdjęcia są pomocą, w zależności od dokładności mniejszą lub większą.

Jeśli nie wiesz jakie kolory ci pasują, sprawdź.

Dłuższy, dokładny opis:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

W skrócie:

  • Przymierzamy w dobrym świetle, najlepiej dziennym albo mocnym świetle podobnym do dziennego (np. odpowiednie świetlówki)
  • Przymierzamy bez makijażu, włosy związujemy, odsuwamy opaską. Jeśli są farbowane to najlepiej zawinąć w jakiś neutralny kolorem materiał.
  • Nie każdy kolor musi nam się podobać, chodzi o to, czy nasza skóra i ogólnie twarz wyglądają ładnie. We właściwym kolorze skóra wygląda zdrowo, koloryt skóry wydaje się bardziej jednolity, a rysy twarzy są wyraźne. Kolory nie powinny przytłaczać ani odciągać uwagi od twarzy. Najlepiej poprzymierzać różne kolory z palety, nawet te, których nie lubimy, tylko po to, żeby zobaczyć czy faktycznie są twarzowe.
  • Wszystkie kolory z palety powinny wyglądać twarzowo, pasować nam. Natomiast efekt podobania się może być różny, w zależności od osobistych preferencji zapewne jedne kolory będą nam się podobały bardziej, inne mniej.
  • Kolory przymierzamy owijając ramiona materiałem, tak aby przykryć obszar od obojczyków do co najmniej pach. Patrzymy jaki efekt kolor wywiera na naszą twarz.
Kiedy jakiś kolor wyda się twarzowy, sprawdźmy czy inne kolory z tej palety również wyglądają dobrze. Jeśli nie, jeśli istnieje zauważalna różnica to najprawdopodobniej źle przyporządkowałyśmy kolor. Jeśli różnica jest bardzo niewielka, to jest to prawdopodobnie kwestia gustu - nie każdy kolor uważamy za bardzo ładny.

Przede wszystkim warto porównać wpływ:
  • Czysta biel i głęboka czerń vs kolory prawie czarne i prawie białe, chłodne (bardzo ciemne szare i złamane chłodne biele) lub ciepłe (bardzo ciemne brązy, kremowy)
  • Kolory ciepłe a zimne
  • Kolory czyste, nasycone vs kolory zgaszone (szarawe i zbrązowiałe, "zgniłe")
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 23:05   #142
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
W takim razie to pewnie lato, właśnie tym się różnią te typy, że zimie lepiej w czystszych kolorach (chociaż akurat kolory chłodnej zimy nie są super skrajnie jaskrawe jak np. kolory intensywnej zimy) oraz w czystej bieli i głębokiej czerni.
Chłodne lato lepiej wygląda w kolorach bardziej zgaszonych niż zimowe, zamiast czerni lepiej wybierać antracyt i grafit, zamiast czystej bieli biel złamaną szarością lub błękitem, chłodne odcienie ecru. Kolory chłodnego lata nie są aż tak zgaszone jak kolory łagodnego lata, więc trzeba uważać, żeby nie przesadzić
Obu typom fatalnie jest w odcieniach ciepłych.
W 95% chłodne lato
Antracyt, grafit, chłodne odcienie ecru i inne średnio zgaszone kolory, to barwy dla mnie. I faktycznie ciepłe kolorki absolutnie odpadają, co każdy mówi i nawet na ciuszki w tych barwach nie zwracam uwagi w sklepie.
Będę pamiętać o granicy w tonach zgaszonych
Dzięki wielkie raz jeszcze
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 12:44   #143
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Liczy się czy wyglądasz ładniej i zdrowiej w kolorach zimy. Bo jeśli masz urodę podkręconą, ale tak na gotycko typu interesująca uroda artystki-suchotniczki, to znaczy, że to nie ten typ.

Już kiedyś wyjaśniałam, żeby paletek z internetu nie drukować - paletki są najpierw zeskanowane z ksiązki a potem drukowanie to dwukrotne przekłamanie. Za mało dokładne odwzorowanie kolorów, żeby tego używać jako wzornika.
Tak tak, ale to tylko orientacyjnie Żeby pamiętać że złoty, łososiowy, itp

Właśnie te zimowe kolory dają efekt "zrobienia" albo egzotycznej urody, czyli to chyba nie to, chociaż ładnie się zgrywa kolorystycznie ze wszystkim.

Zastanawiałam się jeszcze nad jasną wiosną i jasnym latem, ale raczej nie, te typy mogą mieć w ogóle ciemnobrązowe oczy?
Fram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 19:46   #144
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Fram Pokaż wiadomość
Tak tak, ale to tylko orientacyjnie Żeby pamiętać że złoty, łososiowy, itp

Właśnie te zimowe kolory dają efekt "zrobienia" albo egzotycznej urody, czyli to chyba nie to, chociaż ładnie się zgrywa kolorystycznie ze wszystkim.

Zastanawiałam się jeszcze nad jasną wiosną i jasnym latem, ale raczej nie, te typy mogą mieć w ogóle ciemnobrązowe oczy?
Hm, raczej postaraj się znaleźć kolory na żywo, które ci pasują i przypominają te z palety i ew. te rzeczy noś ze sobą albo spróbuj zrobić sobie minipróbnik. Ale w rzeczywistości każdy typ ma mnóstwo twarzowych kolorów, nawet dla każdego jest jakiś odcień czerwonego, żółtego, niebieskiego itp.


Każdy typ może mieć ciemnobrązowe oczy. Wprawdzie przykładu takiego typu zdiagnozowanego na 100% nie widziałam jeszcze, ale jestem w stanie sobie wyobrazić.

Np. ten aktor mógłby być jasnym typem
Mogę tylko zgadywać jego typ, ale wygląda na wiosnę. Pasują mu nawet mocno rozjaśnione włosy. Ma dość jasne brwi i ciemne oczy. Naturalnie ma chyba taki kolor między ciemnym blondem a brązem, ale taki ma właśnie wiele dorosłych wiosen.
http://oceanup.com/sites/default/fil...jpg?1357788902
http://collider.com/wp-content/uploa...-Peters-04.jpg
http://4.bp.blogspot.com/-ryHPQwBASp...agazine-01.jpg
http://images5.fanpop.com/image/phot...97-594-396.jpg
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 19:59   #145
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Określiłaś, że pasują ci kolory Jesieni, tak (nie pamiętam, której)?
wiem, że nie ocenia się po wyglądzie, ale widzę cię w kolorach Jesieni
Tak też stwierdziłam dawno temu... Ale teraz dowiedziałam się, że istnieją co najmniej 3 podtypy jesieni. Poza tym zamieszanie w moim porządku rzeczy wprowadziło odkrycie, że ładnie mi w błękitnym sweterku

Zamierzam zrobić trochę przymiarek różnych kolorów jak będę miała trochę czasu. Zobaczymy!
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 20:28   #146
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Tak też stwierdziłam dawno temu... Ale teraz dowiedziałam się, że istnieją co najmniej 3 podtypy jesieni. Poza tym zamieszanie w moim porządku rzeczy wprowadziło odkrycie, że ładnie mi w błękitnym sweterku

Zamierzam zrobić trochę przymiarek różnych kolorów jak będę miała trochę czasu. Zobaczymy!
Dla jesieni też są błękity... dla każdego podtypu jest jakaś wersja każdego koloru. Ale ja bym na twoim miejscu upewniła się czy kolory wiosny przypadkiem nie pasują.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 12:30   #147
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Hm, raczej postaraj się znaleźć kolory na żywo, które ci pasują i przypominają te z palety i ew. te rzeczy noś ze sobą albo spróbuj zrobić sobie minipróbnik. Ale w rzeczywistości każdy typ ma mnóstwo twarzowych kolorów, nawet dla każdego jest jakiś odcień czerwonego, żółtego, niebieskiego itp.


Każdy typ może mieć ciemnobrązowe oczy. Wprawdzie przykładu takiego typu zdiagnozowanego na 100% nie widziałam jeszcze, ale jestem w stanie sobie wyobrazić.

Np. ten aktor mógłby być jasnym typem
Mogę tylko zgadywać jego typ, ale wygląda na wiosnę. Pasują mu nawet mocno rozjaśnione włosy. Ma dość jasne brwi i ciemne oczy. Naturalnie ma chyba taki kolor między ciemnym blondem a brązem, ale taki ma właśnie wiele dorosłych wiosen.
http://oceanup.com/sites/default/fil...jpg?1357788902
http://collider.com/wp-content/uploa...-Peters-04.jpg
http://4.bp.blogspot.com/-ryHPQwBASp...agazine-01.jpg
http://images5.fanpop.com/image/phot...97-594-396.jpg
Mogę być podobnym typem kolorystycznym do tego pana

Mi kolor włosów fajnie pomógł w określeniu swojego typu,
np. szybko się przekonałam, że popiel nie jest dla mnie, i ogólnie zimny kolor włosów, więc nie lato. Czerwonawe refleksy też nie bardzo, więc raczej nie zima. Natura była troszkę za "brudna" i nijaka. Teraz wracam do złota i jaśniejszych włosów, chcę się zbliżyć do mojego naturalnego koloru.
Naturalny kolor jednak był ładny i pasował
Fram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 18:35   #148
karmeldoo
Rozeznanie
 
Avatar karmeldoo
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: dolny śląsk :)
Wiadomości: 827
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja także poproszę o pomoc

1. Jak się opalasz - raczej bardzo wolno, na lekko beżowy, nigdy na czerwono.

2. Kolor oczu
- jasno niebieski z ciemniejszą obwódką, nie mam żadnych plamek, dostrzegam jedynie delikatne "kreski" na tęczówce. Rzęsy i brwi ciemne.


3. Piegi - brak piegów

4. Cera - bardzo jasna, z lekką beżową poświatą,często się rumienię na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - Ciemny blond z miedzianymi refleksami.


6. Kolor ust odznaczający się na tle cery, raczej koralowy.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Moim zdaniem dobrze wyglądam w intensywnej, ciemnej zieleni, piaskowym brązie, czerweni, bordowym, niebieskim lubię też czerń, natomiast źle w jaskrawym fiolecie, różu, groszkowej zieleni, jaskrawym żółtym, pomarańczowym, jasnych beżach

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Myślę, że lepiej wyglądam w czystej czerni i bieli niż np. w szarym czy ecru.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Nie pasują mi jaskrawe barwy, ewentualnie nieźle wyglądam w intensywnym kobaltowym, czy czerwieni.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Myślę, że raczej nie, wyglądam w takich kolorach dosyć nijako.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Chyba lepiej wyglądam w kolorach zimnych, aczkolwiek w czerwieni czy słonecznym żółtym też jest dobrze.



12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- mogę zestawiać kontrastowo barwy, nie wyglądam w nich źle, w monotonnych zestawieniach wyglądam dosyć ponuro.
karmeldoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 23:55   #149
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Fram Pokaż wiadomość
Mogę być podobnym typem kolorystycznym do tego pana

Mi kolor włosów fajnie pomógł w określeniu swojego typu,
np. szybko się przekonałam, że popiel nie jest dla mnie, i ogólnie zimny kolor włosów, więc nie lato. Czerwonawe refleksy też nie bardzo, więc raczej nie zima. Natura była troszkę za "brudna" i nijaka. Teraz wracam do złota i jaśniejszych włosów, chcę się zbliżyć do mojego naturalnego koloru.
Naturalny kolor jednak był ładny i pasował
Ogólnie kolory włosów pasują w ten sposób:
Latom zgaszone i raczej chłodne kolory. Odcienie mogą być bardzo rożne, ale lepiej żeby nie kontrastowały z karnacją zbyt mocno.
Zimom czyste i raczej chłodne kolory. Tu też różne kolory pasują, ale lepiej żeby kontrast między włosami a skórą nie był zbyt mały (zlewanie się kolorów).
Jesieniom jest dobrze w kolorach zgaszonych i raczej ciepłych. Kontrast nie za wysoki.
Wiosnom dobrze w kolorach czystych i raczej ciepłych. Kontrast od niskiego do średniego w przypadku jasnych wiosen, w przypadku pozostałych może nawet być wysoki. Często występuje kontrast kolorystyczny np. włosy nie są specjalnie ciemniejsze od skóry ale są dużo cieplejsze. I przy farbowaniu też to się sprawdza, dlatego bardzo ciepłe blondy czy rudości, o ile są czyste wyglądają ładnie na wiosnach.

Ważne jest, żeby wziąć pod uwagę wszystkie własności swojego podtypu - i poziom kontrastów i ogólny poziom czystości oraz temperaturę kolorów. Np. na ciepłej wiośnie bardzo ciepły kolor włosów będzie wyglądał lepiej niż na intensywnej wiośnie, chociaż na obu powinien być ok.

---------- Dopisano o 00:55 ---------- Poprzedni post napisano o 00:52 ----------

Cytat:
Napisane przez karmeldoo Pokaż wiadomość
Ja także poproszę o pomoc
Proponuję przymierzenie kolorów na zywo, jak w instrukcji opisanej wcześniej w wątku. Szczególnie skup się na kolorach ciepłych vs zimnych oraz odcieniach czerni i bieli.

Warte zastanowienia byłyby typy wiosny i zimy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 22:05   #150
karmeldoo
Rozeznanie
 
Avatar karmeldoo
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: dolny śląsk :)
Wiadomości: 827
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Myślę, że jestem ciepłą wiosną. Jednak prosiłabym jeszcze o potwierdzenie mojego przypuszczenia patrząc na zdjęcie
Włosy mam farbowane, naturalnie ciemny blond z miedzianym refleksem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07091.jpg (121,1 KB, 34 załadowań)
karmeldoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:00.