Powrót z Emigracji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-15, 21:41   #1
pandoria
Raczkowanie
 
Avatar pandoria
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 136

Powrót z Emigracji


Stało sie, wróciłam do Polski,... studia w UK skończone, doświadczenie zawodowe jest a pracy w Polsce nie ma bo nie jestem niczyją znajomą, smutne ale prawdziwe. Teraz staram się rozkręcić biznes tutaj,.. ale jest ciężko. Może wy macie jakieś pomysły jak lub gdzie pisać aby zwrócić uwagę na moje przedsięwzięcie. Ewentualnie może macie jakieś uwagi, już sama nie wiem co mam wykombinowawszy aby było lepiej,..
__________________
Aby mieć czas dla bliskich,
aby mój dom był rozpoznawalny za to co produkuje, a nie konsumuje,
aby odzyskać chwilę,

Facebook-u lub moim blogu
pandoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 22:16   #2
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Powrót z Emigracji

Ja bym nie wracala a biznes bym otwierała poza PL no chyba, że kiedyś bym rozwinęła swoją firemkę to bym przyjechała do PL i otworzyła cos tutaj w SSE, żeby nie płacić podatków przez X czasu szczerze...w PL prowadzenie biznesu to walka z wieloma przeszkodami- nie wiem czy warto się użerać.


mOŻE TO GŁUPIO ZABRZMI, ALE MOŻE JAKIŚ PROGRAM TV? Nie wiem...PnŚ, DDTVN?
Masz stronę planuj menu, tak? To może zainteresuj tym tv? Nie wiem..ale może napisz do nich, że masz taką stronę- ja znam kilka takich stron- może by zrobili sekwencje o takich stronach internetowyc- pomagających w ułożeniu menu etc.

Edytowane przez bentkuff
Czas edycji: 2013-03-15 o 22:24
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 23:34   #3
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: Powrót z Emigracji

Dlatego ja po studiach w UK wyjezdzam jak najdalej od Polski - do Kanady.

To prawda, ze o godna prace i godne wynagrodzenie w Polsce jest trudno. Dziwie sie moim znajomym, ze 'im jest dobrze'. Chociaz mieszkajac z rodzicami i nie majac pojecia o rzeczywistosci jaka jest ciezka praca za marna kase oraz bardzo drogie ceny wszystkiego, moze i jest im dobrze.

Bylam ostatnio w Polsce, az mi bylo przykro jak zobaczylam ceny artykulow spozywczych.

Ja na Twoim miejscu zastanowilabym sie czy naprawde chce mieszkac w Polsce i otwierac biznes, z ktorego zabiora duzo na ZUS-y itp.

Mimo to, zycze Ci jak najlepiej! Konsekwencja w dzialaniu i wiara we wlasne mozliwosci! Chociaz wiem jak to brzmi, gdy osoba obok ma zalatwiona sprawe od reki, bo ma mame, tate, babcie, ciocie, ktora MOZE. Nepotyzm i wszedobylskie znajomosci. Ehh

Pozdrawiam Cie
__________________
eat clean & train dirty
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 06:57   #4
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Powrót z Emigracji

Ja siedzę na emigracji i zamierzam w przyszłości założyć własną firmę...ale w Holandii, bo wracać do PL sobie nie wyobrażam. Każdy urlop u rodziny napawa mnie smutkiem. Na Twoim miejscu bym zrobiła w tył zwrot i fruu do UK, albo gdzieś indziej .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 06:58   #5
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Powrót z Emigracji

Cytat:
Napisane przez pandoria Pokaż wiadomość
Może wy macie jakieś pomysły
Ja mam tylko jeden pomysł : UCIEKAJ stąd jak najdalej. Pisze Ci to ta, która w napadzie ataku idiotyzmu, posłuchawszy podszeptów, wróciła. Uciekaj z tego dzikiego kraju. Nie piszę tego dlatego, że mam w Polsce trudne warunki finansowe. Nie mam. Ale mimo to raz jeszcze krzyknę : jeśli masz minimalną możliwość - UCIEKAJ ! Nawet w Pampasy, ale uciekaj !
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 07:03   #6
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Powrót z Emigracji

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Ja mam tylko jeden pomysł : UCIEKAJ stąd jak najdalej. Pisze Ci to ta, która w napadzie ataku idiotyzmu, posłuchawszy podszeptów, wróciła. Uciekaj z tego dzikiego kraju. Nie piszę tego dlatego, że mam w Polsce trudne warunki finansowe. Nie mam. Ale mimo to raz jeszcze krzyknę : jeśli masz minimalną możliwość - UCIEKAJ ! Nawet w Pampasy, ale uciekaj !
Popieram. Jak nadal chcesz byc w Polsce to podpowiem, urząd skarbowy zniszczył już niejedna firmę- bezprawnie, nie mówię tu o oczywistej oczywistości jak płacenie podatków. Do tego politycy zapowiedzieli kontrole w firmach i w projekcie budżetu uwzględnili ile dochodu będzie z kontroli i kar. Podatki, sratki i haracze dla państwa, dziurawe drogi, zniszczona opieka medyczna, brak przedszkoli, drogie mieszkania.

Zastanów sie czy chcesz tu mieszkać.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 07:15   #7
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Powrót z Emigracji

Ostatnio słyszałam, że praktycznie już każda firma musi mieć kasę fiskalną . A wczoraj...że będą zakazane napiwki. Brawo brawo...czekam na lincz
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-16, 07:18   #8
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Powrót z Emigracji

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Ostatnio słyszałam, że praktycznie już każda firma musi mieć kasę fiskalną . A wczoraj...że będą zakazane napiwki. Brawo brawo...czekam na lincz
nie zakazane, ale OPODATKOWANE, za chwilę $#!%#@%^# opodatkują kieszonkowe dzieci.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 07:34   #9
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Powrót z Emigracji

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
nie zakazane, ale OPODATKOWANE, za chwilę $#!%#@%^# opodatkują kieszonkowe dzieci.
O mamo . Nie dość, że w gastronomii się niewiele zarabia i napiwki ratowały wieeeelu, to teraz co? Ceny idą w górę, płace, wiadomo. Mam nadzieję, że się pojawi jakiś Brunon K., który po cichu urzeczywistni swój plan . Szczerze, to nie ważne, jaka partia, wszystkich nie znoszę. Obecna sytuacja w kraju, to wypadkowa długofalowej kupy, zamiast ciężkiej pracy i dbałości o ludzi. Ważniejsze były i są afery, co kto powiedział, samolot, który się rozwalił, podsłuchy, papież...i wiele innych rzeczy. Żenada.

Pamiętam, jak rok temu rząd holenderski ogłosił, że się rozwiązuje i...opozycja zaproponowała swoją pomoc, żeby jakoś dociągnąć do wyborów. Byłam w szoku, że opozycja zamiast rzucać śmieciami i pluć w partie rządzące, pomaga. Jeśli są tacy wszyscy mądrzy na Wiejskiej i by im zależało na dobru Polski, to by razem współpracowali a nie... wy zgłasza cie X a my z przekory powiemy, że to g... i zdrada kraju...to nic, że za jakiś czas sami coś podobnego zaproponujemy. Żenua.

Uciekaj z Polski, gdzie pieprz rośnie.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 07:42   #10
pandoria
Raczkowanie
 
Avatar pandoria
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 136
Dot.: Powrót z Emigracji

Ehh,.. ja wróciłam z sentymentu, zusem się nie obawiam gdyż to firma internetowa jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, więc może działać w innym kraju i świadczyć usługi w Polsce. Dałam sobie z mężem 3 lata, aby potem nie żałować,.. nie wiem czy mnie rozumiecie. Staramy się rękami i nogami,.. bo pomimo tego wszystkiego tu jest nasz dom, głupi sentymentalizm. Ale nic na siłę, jak nie uda nam się to wyjedziemy i srał pies że tak powiem. Dzięki za poradę tv już do nich napisałam zastanawiam się może mamy za granicą były by chętne na takie menu, tylko np produkty po angielsku, żeby łatwiej było w sklepie. Tylko gdzie to reklamować ehh,.. jest ciężko
__________________
Aby mieć czas dla bliskich,
aby mój dom był rozpoznawalny za to co produkuje, a nie konsumuje,
aby odzyskać chwilę,

Facebook-u lub moim blogu
pandoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 08:31   #11
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Powrót z Emigracji

Cytat:
Napisane przez pandoria Pokaż wiadomość
Ehh,.. ja wróciłam z sentymentu, zusem się nie obawiam gdyż to firma internetowa jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, więc może działać w innym kraju i świadczyć usługi w Polsce. Dałam sobie z mężem 3 lata, aby potem nie żałować,.. nie wiem czy mnie rozumiecie. Staramy się rękami i nogami,.. bo pomimo tego wszystkiego tu jest nasz dom, głupi sentymentalizm. Ale nic na siłę, jak nie uda nam się to wyjedziemy i srał pies że tak powiem. Dzięki za poradę tv już do nich napisałam zastanawiam się może mamy za granicą były by chętne na takie menu, tylko np produkty po angielsku, żeby łatwiej było w sklepie. Tylko gdzie to reklamować ehh,.. jest ciężko
Zajrzalam na Twoja strone.
Uwazam, ze pomysl generalnie jest dobry.
Z drugiej strony ja sama bym z takiego serwisu nie skorzystala.
Gdybym miala skorzystac, to proponowane posilki musialyby miec podana wartosc kaloryczna oraz zawartosc cukrow, bialka i tluszczy.
Ja optuje za dieta zdrowa. Dla ciebie minus jest taki, ze podobnych serwisow, gdzie mozna wykupic menu (nieco w innej formie, niz u ciebie) jest co najmniej kilka.
Usluga, ktora proponujesz nie jest zbyt droga, ale wlasciwie kto ma byc twoim klientem?
Zabiegane mamy, ktore glownie pracuja?
Samotne mamy?

Sytuacja polskich rodzin nie jest najlepsza. Zrobilas rozumiem rozpoznanie rynku, popytalas ludzi, czy by z takich uslug korzystali?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-16, 18:16   #12
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Powrót z Emigracji

A pomyslcie jeszcze co bedzie w polsce gdy wprowadza euro :|
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 20:16   #13
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: Powrót z Emigracji

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
A pomyslcie jeszcze co bedzie w polsce gdy wprowadza euro :|
Ale konsekwencje przeciez sie dla nich nie licza! Dla nich liczy sie, aby przypodobac sie swiatu. Wprowadzimy euro, nie uczac sie na bledach innych krajow; zgadzamy sie na tarcze antyrakietowa, mimo ze USA ma nas gdzies.

Czy widzialyscie na stronie sejmu oswiadczenia majatkowe poszczegolnych politykow?
__________________
eat clean & train dirty
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 04:10   #14
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Powrót z Emigracji

pandoria szczerze, to ja nie skorzystałabym z oferty Twojej firmy. Nie widzę potrzeby, bo tak jak chyba większość z nas, potrafię zaplanować "co na obiad" i zrobić zakupy. Ale trzymam kciuki za powodzenie.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 07:43   #15
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Powrót z Emigracji

Też bym nie skorzystała...jak nie mam pomysłu na obiad, to wchodzę na wizaż w zakładkę z przepisami .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 10:33   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Powrót z Emigracji

Cytat:
Napisane przez pandoria Pokaż wiadomość
Stało sie, wróciłam do Polski,... studia w UK skończone, doświadczenie zawodowe jest a pracy w Polsce nie ma bo nie jestem niczyją znajomą, smutne ale prawdziwe. Teraz staram się rozkręcić biznes tutaj,.. ale jest ciężko. Może wy macie jakieś pomysły jak lub gdzie pisać aby zwrócić uwagę na moje przedsięwzięcie. Ewentualnie może macie jakieś uwagi, już sama nie wiem co mam wykombinowawszy aby było lepiej,..
ale gdzie dokladnie wrocilas? okreslenie Polska jest dosc szerokie, a sytuacja sie rozni w poszczegolnych regionach i zalezy tez od wielkosci miasta.Ja zagranica mowie ze jestem Krakowianka w Paryzu (Cracovienne a Paris) a nie Polka we Francji.

Jesli zakladasz biznes jako alternatywa do pracy, to taka srednia motywacja, poza tym takie cos to lepiej poprobowac hobistycznie i gratis na start a jak sie pojawi wielu zwolennikow to wtedy mozna wprowadzic niewielkie ceny i rejestrowac jako firma.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 15:05   #17
graphicdesign
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 165
Dot.: Powrót z Emigracji

Ja ze swojej strony proponowałabym dać chociaż jakiś przykład jadłospisu, przepisów itd bo skąd miałabym wiedzieć, czy menu, które zaproponujecie w ogóle będę w stanie zjeść/przyrządzić itd. Powodzenia
graphicdesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 16:04   #18
Alioth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 224
Dot.: Powrót z Emigracji

Nie pytasz o opinie o swoim serwisie, nie odbierz mnie prosze zle jesli moja wypowiedz jest niechciana.
Uwazam ze takie cos lepiej by dzialalo jako opcja bezplatna gdzie uzytkownicy zglaszaja menu. Potrzebna jest tez opcja gdzie ceny produktow z listy zakupow automatycznie porownywane sa w glownych supermarketach, korzystajac z ich stron internetowych.
Alioth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 16:39   #19
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Powrót z Emigracji

Odważna jesteś.
Po studiach skończonych za granicą za żadne skarby tego świata nie wróciłabym do PL !
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-22, 10:00   #20
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Powrót z Emigracji

Ja rowniez nie skorzystalabym z oferty twojej firmy. Nie zrozum mnie zle, bo nie mam zamiaru cie dolowac oczywiscie

Nie widze sensu w tym czemu ktos mialby Ci placic za cos co mozna zrobic samemu w 10 minut. Stron z przepisami jest pierdyliard. Ja sama mam dylemat co ugotowac, ale wchodze na wizaz albo inny babski serwis i po robocie

Osobiscie nie znam nikogo kto by mogl skorzystac.

Moze warto cos zmodyfikowac ale dodac do oferty? Tylko jeszcze nie wiem co
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż

Edytowane przez lucaa_rules
Czas edycji: 2013-03-22 o 10:02
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 11:23   #21
zakochana04
Raczkowanie
 
Avatar zakochana04
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 123
Dot.: Powrót z Emigracji

Jak dziewczyny moge tez rowniez napisac ze nie skorzystalabym z Twojej oferty, takich ston jest bardzo duzo i nie obraz sie prosze sa lepsze i nikt nie kaze sobie placic za fajny pomysly na obiad.
Co do mieszkania w pl to niestety mam taki sam poglad jak do Twojej strony, nie wiem na co Ci to
zakochana04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 13:34   #22
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Dot.: Powrót z Emigracji

również nie skorzystałabym z twojej oferty, zobacz chociażby na samym wizazu jest wątek "co gotujesz dziś na obiad?" dziewczyny mówią co gotują i wymieniają się przepisami za darmo rzecz jasna.
jak biznes to coś "poważniejszego" bo z tego pieniędzy (czytaj: chleba) mieć raczej nie będziesz.. no chyba ze lubisz gotować i pójdziesz do jakiegos programu masterchef czy coś w tym stylu...
dziwię ci sie ze wrociłaś, ja zaraz po zakończeniu studiów (tak.. odliczam ..zostało 3miesiące) wylatuje szukac pracy i lepszego życia, bo sama wiem jak ciężko jest o pracę w Polsce hehh... 5miesięcy i co? i nic! ;]
jakoś nasi ukochani politycy tyle mówią a jakoś ja dalej bez pracy ;]
wiec mam to wszystko g d z i e ś ,bedzie to samo co w grecji czy hiszpanii.. zobaczcie lada chwila cypr stanie na głowie i "European Union : WHO'S NEXT?!?!?!"

Edytowane przez anusiakk_kk
Czas edycji: 2013-03-22 o 13:35
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 05:38   #23
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Powrót z Emigracji

Ja otwieram lodowke, patrze co tam jest i robie obiad. W menu i przepisy w zyciu bym sie nie bawila, bo to dla mnie strata czasu. Chyba ze Jego Wysokosc zyczy sobie cos specjalnego na obiad.
Wydaje mi sie, ze twoj pomysl byl taki, zeby zmodyfikowac cos, co mialo szanse dzialania na zachodzie na rynek polski. Jednak Polki maja zupelnie inne podejscie do kuchni.
Jesli oferowalabys dane kaloryczno-zywieniowe, czy jak sie one tam po polsku nazywaja, to taki serwis moze mialby niszowe powodzenie na rynku amerykanskim, gdzie ludziska rozne diety uskuteczniaja. Ale jesli tam nie mieszkasz, to ciezko byloby sugerowac ludziom odpowiednie produkty do kupienia.
Czy jestes dietetyczka z wyksztalcenia? Moze tego typu biznes mialby wieksze wziecie?
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 06:13   #24
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Powrót z Emigracji

Również nie skorzystałabym z twojego serwisu. Po co mam płacic za cos co dostanę za darmo.
Chyba zebyś na przykład ukończyła dietetykę i ustalała tygodniowe menu dla rodzin z problemami mama na diecie SB, córka na Dukanie, a tata ma przewlekłe zapalenie trzustki, lun tata z synem jedzą i nie tyją a mama chce schudnąć .
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 10:53   #25
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Powrót z Emigracji

Twój pomysł niestety raczej nie wypali. W Polsce nie ma zapotrzebowanie na takie strony. A Polki lubią same tworzyć, lub spoglądać na strony takie jak chociażby wizaz.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 19:01   #26
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Powrót z Emigracji

Moim zdaniem pomysł bardzo fajny. Ja sama czasami szukam przepisów, ale wiele razy 'jestem tym z meczona, a w efekcie nie wiem, na który przepis się zdecydować. Wiadomo, że nie jest to dla kobiet, które maja mnóstwo czasu, choć i takim ten pomysł może się spodobac. 'Abonament' nie jest w cale drogi, a można zaoszczędzic sporo czasu. No i odpada też kwestia 'kurcze... zapomniałam kupić cukier' po powrocie do domu z zakupów. Trzymam kciuki by Ci sie interes rozkrecił.
-----------
To moja opinia z pierwszego wrażnia zobaczenia strony, bo sama z menu nie korzytsałam
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 13:28   #27
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Powrót z Emigracji

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
nie zakazane, ale OPODATKOWANE, za chwilę $#!%#@%^# opodatkują kieszonkowe dzieci.
w UK napiwki w teorii tez sa opodatkowane jako dodatek wynagrodzenia tylko nikt sie z nich nie rozlicza

mi jest dobrze na emigracji i na pewno nie wroce, polska biurokracja szybko pozbawilaby mnie jakiekolwiej checi do zycia..
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 12:39   #28
Anna_O2
Raczkowanie
 
Avatar Anna_O2
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 34
Dot.: Powrót z Emigracji

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
w UK napiwki w teorii tez sa opodatkowane jako dodatek wynagrodzenia tylko nikt sie z nich nie rozlicza

mi jest dobrze na emigracji i na pewno nie wroce, polska biurokracja szybko pozbawilaby mnie jakiekolwiej checi do zycia..
al to jest prawdziwe co piszesz...

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

[1=8c5e47fe6e48fd89bc9c227 f1239fe5b9f79e095_5edd717 29ccf0;39951384]Twój pomysł niestety raczej nie wypali. W Polsce nie ma zapotrzebowanie na takie strony. A Polki lubią same tworzyć, lub spoglądać na strony takie jak chociażby wizaz.[/QUOTE]

racja...
Anna_O2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 12:22   #29
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Powrót z Emigracji

Cytat:
Napisane przez pandoria Pokaż wiadomość
Dzięki za poradę tv już do nich napisałam zastanawiam się może mamy za granicą były by chętne na takie menu, tylko np produkty po angielsku, żeby łatwiej było w sklepie. Tylko gdzie to reklamować ehh,.. jest ciężko
zrezygnowalabym z takiego pomyslu na firme, nie wyzjyesz z niego bo pomysl nie jest dobry.

Same suche przepisy mozna znalezc chocby na stronie bbc2, jamie oliver etc. Jesli ktos zdecydowalby sie na gotowca to oczekiwalby wiecej niz sam przepis i liste zakupow. Do tego chcialby liczbe kcl kazdego przepisu, pracochlonnosc etc. Co jesli ktos nie ma wiecej czasu niz 20 minut dziennie na przygotowanie obiadu? Przepis na lasagnie na pewno wtedy go nie ucieszy. A co jak ktos nie lubi ogórków a w przepisie na piewsze zupa ogórkowa a na drugie mizeria z zielonych ogorkow? Plus do tego kupa ludzi jest uczulona na bialko, gluten etc No i co z finansami? Co jak ktos ma do wydania 100 zl na tydzien na cale zakupy a ty oferujesz 7 obiadow za 140 zl?


Poza tym.... Mozesz prowadzic firme w UK jesli jej "zarzad" jest w PL a ty nie bedziesz tutaj 183 dni w roku zeby podlegacic brytyjskiemu systemowi podatowemu?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olka_222
Czas edycji: 2013-04-05 o 12:25
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 14:25   #30
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Powrót z Emigracji

Zeby bylo smieszniej, dostalam dzisiaj znizke na usluge firmy o identycznym pomysle J
http://www.gousto.co.uk/
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.