Pomoc na pokaz? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-21, 12:23   #91
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Pomoc na pokaz?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4739095 7]To jest taki fejsbukowy apostoł W ogóle ta egzaltacja jest komiczna, ile on ma lat, że dopiero co się zorientował, że istnieją na świecie ludzie bez środków do życia, własnego mieszkania, żebracy itd.
Pewnie też jeszcze nie wie, że takie pomaganie to tak naprawdę szkodzenie, że wielu takich 'żebraków' po prostu wyłudza kasę, są częścią gangów żebraczych itd. Nie mówię, że tamten facet był wyłudzaczem, ale łatwo można tego gościa naciągnąć skoro on taka dziewica w tym temacie.[/QUOTE]

Dlatego niezbyt pomagam, nie chcę "pomóc" naciągaczowi Ale też nikt mnie nie pyta, najwidoczniej nie spełniam warunków "bycia poproszoną o pieniądze"
Raz się zapytał pan (dość młody, koło 30-40 lat, nie bezdomny, nie menel, a taki "za kilka lat może zostanę menelem") pod sklepem czy nie mamy jakiegoś grosza, a my dosłownie 4 zł w portfelu i tyle do końca miesiąca (fajne, studenckie czasy). Więc mówimy, że niestety nie da rady, bo sami ledwo ciągniemy. Porozmawialiśmy sobie z nim, ja poszłam kupić coś za te zawrotne 4 zł, w trakcie widzieliśmy, jak mu ludzie dają zakupy wychodząc ze sklepu. Chleb, mleko, masło, jakieś słoiki, ser. I wiecie co on zrobił? Dał nam tą całą siatkę, bo on wcale nie chciał, on ma w domu pełną lodówkę, on zbiera na piwo, bo żona mu nie daje I jeszcze piwo dał Aż mi głupio było, że wydałam to 4 zł na żarcie, bo mogłam mu piwo w podzięce kupić
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 12:27   #92
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Pomoc na pokaz?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4739095 7]To jest taki fejsbukowy apostoł W ogóle ta egzaltacja jest komiczna, ile on ma lat, że dopiero co się zorientował, że istnieją na świecie ludzie bez środków do życia, własnego mieszkania, żebracy itd.
Pewnie też jeszcze nie wie, że takie pomaganie to tak naprawdę szkodzenie, że wielu takich 'żebraków' po prostu wyłudza kasę, są częścią gangów żebraczych itd. Nie mówię, że tamten facet był wyłudzaczem, ale łatwo można tego gościa naciągnąć skoro on taka dziewica w tym temacie.[/QUOTE]

Zanim obczaiłam jego profil na fejsie, byłam święcie przekonana, ze to jakiś licealista, no co najwyżej student wychowywany w przekonaniu, ze świat zamieszkują kucyki pony.
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 12:35   #93
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Dlatego niezbyt pomagam, nie chcę "pomóc" naciągaczowi
Ja ignoruję żebrzących facetów (zwłaszcza!) w sile wieku. Niech idą do pracy. Podobnie nie ruszają mnie kobiety wysługujące się dziećmi. Czasem dzwonę do straży miejskiej i zgłaszam, że tam i tam siedzi kobieta z dzieciakiem i niech się nią zainteresują.
Zdarzyło mi się parę razy kupić chleb czy bułki jakiemuś staruszkowi, co koczował pod piekarnią.
Są odpowiednie organizacje, do których takie osoby mogą się zgłaszać po pomoc. Płacę podatki i składki zdrowotne za nich, to wystarczy.

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Raz się zapytał pan (dość młody, koło 30-40 lat, nie bezdomny, nie menel, a taki "za kilka lat może zostanę menelem") pod sklepem czy nie mamy jakiegoś grosza, a my dosłownie 4 zł w portfelu i tyle do końca miesiąca (fajne, studenckie czasy). Więc mówimy, że niestety nie da rady, bo sami ledwo ciągniemy. Porozmawialiśmy sobie z nim, ja poszłam kupić coś za te zawrotne 4 zł, w trakcie widzieliśmy, jak mu ludzie dają zakupy wychodząc ze sklepu. Chleb, mleko, masło, jakieś słoiki, ser. I wiecie co on zrobił? Dał nam tą całą siatkę, bo on wcale nie chciał, on ma w domu pełną lodówkę, on zbiera na piwo, bo żona mu nie daje I jeszcze piwo dał Aż mi głupio było, że wydałam to 4 zł na żarcie, bo mogłam mu piwo w podzięce kupić
Dobre
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 12:38   #94
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Pomoc na pokaz?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4739122 3]Ja ignoruję żebrzących facetów (zwłaszcza!) w sile wieku. Niech idą do pracy. Podobnie nie ruszają mnie kobiety wysługujące się dziećmi. Czasem dzwonę do straży miejskiej i zgłaszam, że tam i tam siedzi kobieta z dzieciakiem i niech się nią zainteresują.
Zdarzyło mi się parę razy kupić chleb czy bułki jakiemuś staruszkowi, co koczował pod piekarnią.
Są odpowiednie organizacje, do których takie osoby mogą się zgłaszać po pomoc. Płacę podatki i składki zdrowotne za nich, to wystarczy.[/QUOTE]

Do takiego poziomu jeszcze nie doszłam, nieźle Po prostu omijam.
Pomagam zwierzętom, wiem, to złe i straszne, bo trzeba pomagać ludziom, ale od pomagania ludziom też są ludzie i każdy zajmuje się swoją działką No i jestem w stanie uwierzyć, że zmaltretowany kot żebra o jedzenie, bo jest głodny, a nie chce się nachlać z kumplami
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 12:44   #95
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Do takiego poziomu jeszcze nie doszłam, nieźle Po prostu omijam.
Pomagam zwierzętom, wiem, to złe i straszne, bo trzeba pomagać ludziom, ale od pomagania ludziom też są ludzie i każdy zajmuje się swoją działką No i jestem w stanie uwierzyć, że zmaltretowany kot żebra o jedzenie, bo jest głodny, a nie chce się nachlać z kumplami
No ale co to za problem wykonać jeden telefon. Strasznie żal mi tych dzieci. Rzadko już teraz widuję tak żebrzące kobiety w moim mieście. Na szczęście.
Ja właśnie bardzo żałuję dzieci, zwierzaków i chorych osób (wspieram fundacje wiarygodne dla mnie, odpisuję swój procent od podatku, nigdy nikomu nie daję kasy do ręki na ulicy, wyjątkiem są studenci na juwenaliach Im daję parę złotych jak mnie najdzie i proszę żeby wypili za moje zdrowie, ale to zabawa - wiadomo).
Cała reszta może o siebie sama zadbać.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2014-07-21 o 12:55
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 12:58   #96
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
"Głodnego trzeba nakarmić" - mówi to ateista, coś takiego było w tym tekście. A karmienie głodnych, potrzebujących, zajmowanie się nimi to niby cecha katolików. Gdzie oni byli jak pan stał pod sklepem i chciał jeść? Sądzę, że o to chodziło.
w podpisie równiez bylo cos o tym ze nei w takiej Polsce chcial zyc lub cos podobnego wiec nie chodzilo glownie o sam fakt tego ze nakarmil biednego.


JA tez ostatnio zaladowalam babce ktora chodzila po mieszkania i prosila i jedzenie pelna reklamowke jedzenia , makarony, maslo, sosy do spagetti, nutelle, i dziekuje nie uslyszalam ale pytanie czy kosci na zupe nie mam
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 14:31   #97
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Do takiego poziomu jeszcze nie doszłam, nieźle Po prostu omijam.
Pomagam zwierzętom, wiem, to złe i straszne, bo trzeba pomagać ludziom, ale od pomagania ludziom też są ludzie i każdy zajmuje się swoją działką No i jestem w stanie uwierzyć, że zmaltretowany kot żebra o jedzenie, bo jest głodny, a nie chce się nachlać z kumplami
Zgadza się. Zwierzęta nie udają i nie są naciągaczami.

Powodów bezdomności jest mnóstwo, nie pakowałabym wszystkich do jednego wora "mężczyzn w sile wieku" ale niestety bliższy jest mi pogląd Macintosh niż chóru "nagłaśniajmy pomoc w postaci sklepowego paragonu bo każda pomoc jest super", a właśnie nie każda jest super i czasami panu lepiej podsunąć inne rozwiązanie niż dać mu kasę. Wędkę, a nie rybę. No ale są od tego ludzie plus wolontariusze i oni nie nagłaśniają swojej pracy. A pan skoro doszedł do poziomu menelstwa to niestety zazwyczaj na własne życzenie. Zazwyczaj (żeby nie było, że nie ma wyjątków)

Choć sama zazwyczaj daję jakąś bułkę plus serek bo na sto % pewna nie jestem czy ktoś naprawdę głodny nie jest.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-21, 14:50   #98
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Zgadza się. Zwierzęta nie udają i nie są naciągaczami.

Powodów bezdomności jest mnóstwo, nie pakowałabym wszystkich do jednego wora "mężczyzn w sile wieku" ale niestety bliższy jest mi pogląd Macintosh niż chóru "nagłaśniajmy pomoc w postaci sklepowego paragonu bo każda pomoc jest super", a właśnie nie każda jest super i czasami panu lepiej podsunąć inne rozwiązanie niż dać mu kasę. Wędkę, a nie rybę. No ale są od tego ludzie plus wolontariusze i oni nie nagłaśniają swojej pracy. A pan skoro doszedł do poziomu menelstwa to niestety zazwyczaj na własne życzenie. Zazwyczaj (żeby nie było, że nie ma wyjątków)

Choć sama zazwyczaj daję jakąś bułkę plus serek bo na sto % pewna nie jestem czy ktoś naprawdę głodny nie jest.
Dlaczego 'niestety' ? Moje podejście jest - wydaje mi się - racjonalne.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 15:02   #99
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Pomoc na pokaz?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4739327 8]Dlaczego 'niestety' ? Moje podejście jest - wydaje mi się - racjonalne.[/QUOTE]

Może dlatego, że to inne podejście (większości udzielającej się tutaj) wiązało się z ideałami lat nastoletnich ale minęło sporo lat od tamtego czasu i zdążyły wywiać mi z głowy, bezpowrotnie, w procesie z wieloma obserwowanymi historiami staczania się w tle I krzywdy dla rodziny jakie to staczanie się powodowało.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-07-21 o 15:04
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 15:59   #100
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Pomoc na pokaz?

Dla mnie to jest ekstra, że ten paragon się zrobił "wiralowy". Większość z nas wie, na jakim świecie żyje i pomaganie potrzebującym / istnienie bezdomnych nie jest żadną nowością, ALE jeśli ta moda przez udostępnianie dotrze do nastolatek, które dotychczas interesowały się tylko światem Jessiki Merdedes, jeśli pomaganie stanie się dla nich czymś, z czego mogą być dumni, to jak dla mnie to jest nowoczesna forma edukacji młodych.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 16:19   #101
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
A czy pomaganie komuś ma być nadzwyczajne? Nie, ma być zwyczajne. Ale po komentarzach i sławie danego wpisu widać, jak dla wielu osób jest to nadzwyczajne. Że można pomagać. Świetna sprawa, że to stało się tak popularne.
Chodzi o to, że są tysiące ludzi, które codziennie, regularnie pomagają czy ludziom czy zwierzętom, ale jakoś mało kto wrzuca w neta zdjęcia paragonów za zakupy dla tych osób czy zwierząt. A tu jeden rachunek i wielki szum jakie to szlachetne I jeszcze koleś podkreśla, że jest ateistą. A jakie to ma znaczenie? Myśli, że co, że w tej chwili jest lepszy od ludzi, którzy wierzą?

Znam dużo ludzi, którzy wierzą i pomagają. Nie rozumiem tego.

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Warto o tym mówić, chociaż tego nie widzisz. Dzięki temu, że mówię, że pomagam - inni to podłapują, że można, że o, o tym nie pomyśleli, itd. Trzeba pokazywać to innym, dobry przykład. Myślisz po co są jakieś akcje prozwierzęce (i organizacje typu Viva! czy Otwarte Klatki, które nie siedzą cicho w piwnicy pomagając "jak należy"), albo jakieś "nakarm psa", "daj psu wodę", "nie zostawiaj psa w aucie", itd.? Bo ludzie się sami nie domyślą. Bo ludzie zapominają. Bo ludzie są krótkowzroczni. Trzeba im to pokazać palcem, przypominać, ukazywać szersze pole widzenia. Tobie wydaje się to niepotrzebne, bo Ty to robisz, ale jest.
Cóż, zwierzęciu pomogę, każdemu, bo to człowiek jest winny temu, że one cierpią.

Mam mieszane uczucia co do ludzi, bo niestety z większością z jaką się spotkałam , to pijacy , którzy żebrzą na wódkę wkręcając, że nie są zdolni do pracy, Cyganie, których w moich rejonach pełno - żebrzą pod sklepami, a jeżdżą drogimi autami, śpią w dobrych hotelach itp. Zostało to sprawdzone przez miasto, opowiadali o nich znajomi, którzy mają z nimi codziennie styczność (piszę o tym, bo nie każdy Cygan taki jest). Inna grupa ludzi to tacy, którzy są zdolni do pracy, ale im się nie chce, bo po co pracować, jak znajdą się frajerzy, którzy pomogą?

Warto pomagać, pewnie, ale trzeba to robić z głową.


Tego przypadku nie rozumiem, jeden raz koleś zapłacił za zakupy bezdomnego i sprawa poszła na całą Polskę. A skąd pewność, że na pewno jest bezdomny?

Jutro ja mogę komuś za coś zapłacić, wstawię rachunek na FB i czego mam oczekiwać ? Oklasków, lajków , pochwał?
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 00:24   #102
201707171459
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 138
Dot.: Pomoc na pokaz?

Uwielbiam to wizażowe czepialstwo.
Jak można nie zrozumieć tego tekstu o ateiście...
Nie jestem wierząca, a nietrudno było mi się domyślić, że tekst o tym, że głodnego należy nakarmić nawiązywał do "głodnych nakarmić" - jednego z bodajże 7 uczynków.
Ale już dopowiedzenia i skupianie się nie na tym co trzeba.
201707171459 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 06:16   #103
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cytat:
Napisane przez Sloonko Pokaż wiadomość
Uwielbiam to wizażowe czepialstwo.
Jak można nie zrozumieć tego tekstu o ateiście...
Nie jestem wierząca, a nietrudno było mi się domyślić, że tekst o tym, że głodnego należy nakarmić nawiązywał do "głodnych nakarmić" - jednego z bodajże 7 uczynków.
Ale już dopowiedzenia i skupianie się nie na tym co trzeba.

Ale po co zrozumieć, jak można się uczepić
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 07:47   #104
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cytat:
Napisane przez Sloonko Pokaż wiadomość
Uwielbiam to wizażowe czepialstwo.
Jak można nie zrozumieć tego tekstu o ateiście...
Nie jestem wierząca, a nietrudno było mi się domyślić, że tekst o tym, że głodnego należy nakarmić nawiązywał do "głodnych nakarmić" - jednego z bodajże 7 uczynków.
Ale już dopowiedzenia i skupianie się nie na tym co trzeba.
Ja się będę czepiała, bo bezustanne nawiązywanie przez ateistów do dogmatów kościoła w tonie "ja też tak robiem, a nie wierzem, gorszy nie jestem, a może lepszy nawet" jest zwyczajnie słabe. Takie teksty walą gimnazjaliści, ale im taką egzaltację można darować ze względu na niedojrzałość. Dobroć sama się obroni bez tanich porównań i odwoływań. Dla mnie ta wstawka była żałosna, egzaltowana i zbędna. I też jestem niewierząca.
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 08:15   #105
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cóż, do mentalnego wieku chociaż 20stu lat trzeba dorosnąć, by to zrozumieć. Dzisiaj spotykam często osoby dużo starsze, których zachowanie kojarzy mi się przede wszystkim z chłopakami w mojej klasie w gimnazjum. Z ich zachowaniem, ich mentalnością. Ale jest teraz szał na lans, na ''jestem super nawet jak jestem głupia i nie mam racji'' itd., myślę. Pamiętam, że idąc do LO słyszałam od rodziców, że tam już będą dojrzali i porządni ludzie, a było zupełnie inaczej. Nawet będąc na studiach obserwuję że niemała część osób (choć chyba póki co na szczęście mniejszość) ma mentalność rodem z gimnazjum. Tacy to potrafią tylko obśmiać i nic sensownego nie powiedzieć, czy napisać, stroić słabej jakości żarty, czy kiepskie pseudoironie, co widać także i w tym wątku. I zgodzę się, że to było słabe, egzaltowane, a to porównanie o którym pisze psycho_social również kiepskie. Moda na lans, po prostu. Ciekawe czy jak tak dalej pójdzie to czy za 20-30 lat będziemy mieli dorosłych 30 latków czy już wszyscy będą pochłonięci tą masową-ogłupiającą-szał-kulturą.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Oczywiście są dobre strony tej sytuacji, o których pisze Mineralka bez gazu, chociaż ja raczej jestem za tym - jak już ktoś pisał - żeby bezdomnemu dać wędkę a nie rybę. Niestety w naszym kraju to chyba nierealne .

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-07-22 o 08:03
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 08:26   #106
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że są tysiące ludzi, które codziennie, regularnie pomagają czy ludziom czy zwierzętom, ale jakoś mało kto wrzuca w neta zdjęcia paragonów za zakupy dla tych osób czy zwierząt. A tu jeden rachunek i wielki szum jakie to szlachetne I jeszcze koleś podkreśla, że jest ateistą. A jakie to ma znaczenie? Myśli, że co, że w tej chwili jest lepszy od ludzi, którzy wierzą?

Znam dużo ludzi, którzy wierzą i pomagają. Nie rozumiem tego.
W takim razie warto zwrocic takim osoba uwage, ze powinny sie dzielic tym, co robia. Ja znam ludzi, ktorzy pomagaja w ramach organizacji pozarzadowych i nie maja problemu z 'dzieleniem sie' tym, co robia; moze nie ma paragonow, bo nie o pomoc finansowa czy zywieniowa tu chodzi, ale z drugiej strony non stop widze linki do jakichs akcji, w ktorych uczestnicza, zdjecia itd.
Co mnie obchodzi, ze ktos wrzuca czy nie wrzuca paragonow na facebooka? Zupelnie mnie to nie obchodzi. Jak ma ochote nie wrzucac i zostawic to tylko dla siebie to przeciez nie bede mu nakazywala wrzucac. Albo nie bede tego wiazala tego z wiara czy jej brakiem. Gila mi to, czy ktos pomaga w imie wiary w przykazania, czy z potrzeby serca, czy potrzeby lansu. Ale cieszy mnie to, ze ktos sie dzieli tym, co dobrego zrobil. Szum wytworzyli ludzi, m. in. ty - dla mnie nie jest to powod do dluzsych rozmyslan. Po prostu mnie to cieszy. Ponadto teraz na szkoleniach dla wolontariuszy coraz czesciej porusza sie kwestie, czy i jak sie dzielic, o czym pisalam wczesniej. Na ngo czytalam kiedys artykul o tym, ale nie moge od 2 dni go znalezc.
Polecam przestac pi!@#$)%ic o jakims lansie, tylko moze zrobic cos dla innych. Bedzie lepiej dla tego swiata.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 08:34   #107
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
W takim razie warto zwrocic takim osoba uwage, ze powinny sie dzielic tym, co robia. Ja znam ludzi, ktorzy pomagaja w ramach organizacji pozarzadowych i nie maja problemu z 'dzieleniem sie' tym, co robia; moze nie ma paragonow, bo nie o pomoc finansowa czy zywieniowa tu chodzi, ale z drugiej strony non stop widze linki do jakichs akcji, w ktorych uczestnicza, zdjecia itd.
Co mnie obchodzi, ze ktos wrzuca czy nie wrzuca paragonow na facebooka? Zupelnie mnie to nie obchodzi. Jak ma ochote nie wrzucac i zostawic to tylko dla siebie to przeciez nie bede mu nakazywala wrzucac. Albo nie bede tego wiazala tego z wiara czy jej brakiem. Gila mi to, czy ktos pomaga w imie wiary w przykazania, czy z potrzeby serca, czy potrzeby lansu. Ale cieszy mnie to, ze ktos sie dzieli tym, co dobrego zrobil. Szum wytworzyli ludzi, m. in. ty - dla mnie nie jest to powod do dluzsych rozmyslan. Po prostu mnie to cieszy. Ponadto teraz na szkoleniach dla wolontariuszy coraz czesciej porusza sie kwestie, czy i jak sie dzielic, o czym pisalam wczesniej. Na ngo czytalam kiedys artykul o tym, ale nie moge od 2 dni go znalezc.
Polecam przestac pi!@#$)%ic o jakims lansie, tylko moze zrobic cos dla innych. Bedzie lepiej dla tego swiata.
No widzisz, bo wysłanie linka do akcji charytatywnej to nie jest kolokwialnie mówiąc ''wiocha'', wrzucanie paragonu tak.

I czemu z góry zakładasz, że my nikomu nie pomagamy, bo ''p......y o lansie''? . W ogóle nie rozumiesz o czym mowa. Bo nikt nie krytykuje tego, że pomógł, tylko to, że się na tym żałośnie lansuje. W każdym razie ja nigdy nie zrozumiem owocu mas-szoł-ogłupiającej-kultury.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-07-22 o 08:35
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 08:44   #108
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
No widzisz, bo wysłanie linka do akcji charytatywnej to nie jest kolokwialnie mówiąc ''wiocha'', wrzucanie paragonu tak.

I czemu z góry zakładasz, że my nikomu nie pomagamy, bo ''p......y o lansie''? . W ogóle nie rozumiesz o czym mowa. Bo nikt nie krytykuje tego, że pomógł, tylko to, że się na tym żałośnie lansuje. W każdym razie ja nigdy nie zrozumiem owocu mas-szoł-ogłupiającej-kultury.
Dokładnie. Nie rozmawiamy tu o tym, czy to dobrze, czy źle że facet pomógł, bo to jest dość oczywista kwestia. Chodzi o całą otoczkę. Poza tym zakładając ten wątek nie miałam takiej intencji, by zjechać tego pana, tylko napisałam, że mam mieszane uczucia i zapytałam m.in czy same zrobiłybyście podobnie, czyli umieściły coś takiego na fb. Tymczasem lecą jeden po drugim argumenty z tyłka typu "nie czepiać się, tylko pomagać", "po co się szczegółów czepiać" itd. Od tego jest to forum, żeby dyskutować.

Plus pogrubiona wypowiedź takiejsobie - 100% racji. To, że się czepiam, nie oznacza, że sama nic nie robię, Właśnie robię, dlatego temat mnie zainteresował. Jak się temat wątku nie podoba i ktoś uważa, że to czepialstwo i rozbijanie gówna na atomy, to niech nie czyta i się nie udziela
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.

Edytowane przez psycho_social
Czas edycji: 2014-07-22 o 08:48
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 08:51   #109
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
No widzisz, bo wysłanie linka do akcji charytatywnej to nie jest kolokwialnie mówiąc ''wiocha'', wrzucanie paragonu tak.

I czemu z góry zakładasz, że my nikomu nie pomagamy, bo ''p......y o lansie''? . W ogóle nie rozumiesz o czym mowa. Bo nikt nie krytykuje tego, że pomógł, tylko to, że się na tym żałośnie lansuje. W każdym razie ja nigdy nie zrozumiem owocu mas-szoł-ogłupiającej-kultury.
Jakie sa kryteria 'wiochy'? Chetnie poznam.

Nigdzie nic takiego nie zalozylam. Poradzilam jedynie, by zamiast pie&$(#(c o lansie zrobic cos dobrego. A to roznica.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 08:58   #110
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Pomoc na pokaz?

No tak, czyli z góry założyłaś, że nie robimy nic dobrego, bo p....my o lansie. Ale mniejsza z tym bo to już off top.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 09:04   #111
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
No tak, czyli z góry założyłaś, że nie robimy nic dobrego, bo p....my o lansie. Ale mniejsza z tym bo to już off top.
Ty czytasz ze zrozumieniem?
Ps nadal czekam na kryteria 'wiochy'.
Milego dnia.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 09:10   #112
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Pomoc na pokaz?

Czytam ze zrozumieniem. Nie wierzę też w to, że jakkolwiek uznasz te kryteria wiochy, dlatego traktuje to jako prowokację. A że to w ogóle nie na temat, to urywam dyskusję.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 10:34   #113
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
W takim razie warto zwrocic takim osoba uwage, ze powinny sie dzielic tym, co robia. Ja znam ludzi, ktorzy pomagaja w ramach organizacji pozarzadowych i nie maja problemu z 'dzieleniem sie' tym, co robia; moze nie ma paragonow, bo nie o pomoc finansowa czy zywieniowa tu chodzi, ale z drugiej strony non stop widze linki do jakichs akcji, w ktorych uczestnicza, zdjecia itd.
Co mnie obchodzi, ze ktos wrzuca czy nie wrzuca paragonow na facebooka? Zupelnie mnie to nie obchodzi. Jak ma ochote nie wrzucac i zostawic to tylko dla siebie to przeciez nie bede mu nakazywala wrzucac. Albo nie bede tego wiazala tego z wiara czy jej brakiem. Gila mi to, czy ktos pomaga w imie wiary w przykazania, czy z potrzeby serca, czy potrzeby lansu. Ale cieszy mnie to, ze ktos sie dzieli tym, co dobrego zrobil. Szum wytworzyli ludzi, m. in. ty - dla mnie nie jest to powod do dluzsych rozmyslan. Po prostu mnie to cieszy. Ponadto teraz na szkoleniach dla wolontariuszy coraz czesciej porusza sie kwestie, czy i jak sie dzielic, o czym pisalam wczesniej. Na ngo czytalam kiedys artykul o tym, ale nie moge od 2 dni go znalezc.
Polecam przestac pi!@#$)%ic o jakims lansie, tylko moze zrobic cos dla innych. Bedzie lepiej dla tego swiata.
Zgadzam sie w 100%. Moi znajomi prowadza wolontariat dla bezdomnych i wrzucaja co chwile zdjecia z akcji na FB, dzieki czemu ludzie sie tym interesuja i chca dolaczyc. Uslyszalam ostatnio od dziewczyny z innej akcji, ze to lans a oni pomagaja "naprawde". No szczeka opada, zeby sie tak licytowac.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 10:46   #114
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Pomoc na pokaz?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Zgadzam sie w 100%. Moi znajomi prowadza wolontariat dla bezdomnych i wrzucaja co chwile zdjecia z akcji na FB, dzieki czemu ludzie sie tym interesuja i chca dolaczyc. Uslyszalam ostatnio od dziewczyny z innej akcji, ze to lans a oni pomagaja "naprawde". No szczeka opada, zeby sie tak licytowac.
O borzeno.. Rozmawiamy tu o konkretnym przypadku, o tym, a nie innym panu i jego akcji z paragonem, a nie o wolontariuszach. Co innego długofalowa pomoc w ramach wolontariatu (świetna sprawa i dobrze, że to dokumentują i zachęcają), a co innego przytoczony przykład wokół którego toczy się dyskusja. Przykład zwykłego "cywila", a nie osoby zaangażowanej w zorganizowaną akcję. I dlatego, ze chodziło o "cywila, to zadałam innym "cywilom" pytanie, czy też by się tym pochwalili w taki sposób na fb.
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 13:04   #115
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Pomoc na pokaz?

to jest naprawdę straszne, że niektórych tak boli to, że jakiś koleś pomógł potrzebującemu i jeszcze miał czelność się pochwalić na FB!
do więzienia z nim, bo na pewno pomógł pijakowi i nikomu się nie powinno pomagać na ulicy, bo wspiera się ich wódkowe interesy!
co wchodzę na wizaż to załamuję się głupotą ludzką
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 14:03   #116
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Pomoc na pokaz?

nie wzruszyła mnie ta historia. Dobrze, ze zrobił biednemu zakupy, ale nie poczułam żadnego ukłucia wstydu, że ja tak nie robię :P
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 14:25   #117
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Pomoc na pokaz?

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4740633 8]to jest naprawdę straszne, że niektórych tak boli to, że jakiś koleś pomógł potrzebującemu i jeszcze miał czelność się pochwalić na FB!
do więzienia z nim, bo na pewno pomógł pijakowi i nikomu się nie powinno pomagać na ulicy, bo wspiera się ich wódkowe interesy!
co wchodzę na wizaż to załamuję się głupotą ludzką[/QUOTE]

Jezuniu kochany, kobito, przestań histeryzować.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 19:57   #118
ankua90
Raczkowanie
 
Avatar ankua90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 286
Dot.: Pomoc na pokaz?

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4740633 8]to jest naprawdę straszne, że niektórych tak boli to, że jakiś koleś pomógł potrzebującemu i jeszcze miał czelność się pochwalić na FB!
do więzienia z nim, bo na pewno pomógł pijakowi i nikomu się nie powinno pomagać na ulicy, bo wspiera się ich wódkowe interesy!
co wchodzę na wizaż to załamuję się głupotą ludzką[/QUOTE]

To że ktoś ma odmienne zdanie i odczucia nie znaczy od razu cechuje go głupota
ankua90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 19:16   #119
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Pomoc na pokaz?

http://wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/zdewastowany-samochod-kara-za-pomoc-ubogiemu/v5my

komuś się chyba ta pomoc ubogim nie spodobała.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 21:43   #120
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Pomoc na pokaz?

Są różni ludzie. Choć nie wiadomo do końca czy to ma związek z tym paragonem czy nie ma żadnego.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-28 20:56:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:40.