Co robicie na obiad? - część XVI - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-01, 00:59   #4861
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Uwielbiam Grecje, na Korfu jeszcze nie bylam ale podobno jest pieknie. Zazdroszcze urlopu


U mnie dzisiaj byla pizza z patelni z pieczarkami i fuet.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 01:22   #4862
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Miło Ciebie widzieć Fajnie, że wypoczywasz Słyszałam, że Włoszki gadatliwe
Lego jak będziesz miał czas to prosze napisz mi co sądzisz o patelniach żeliwnych emaliowanych
To zależy które masz na myśli . Żeliwne ogólnie należą do moich faworytów . Niestety różnice są duże w jakości. Te najlepsze powlekane od firm Le creuset dawny Cousances czy Staub itd są emaliowane ale ich powłoka jest inna jak tych tanich. Rozprowadzają temperaturę równomiernie i można ja regulować i kontrolować . Te tanie po prostu grzeją , często nierównomiernie, przy zmianie temperatury reagują inaczej (mniej kontroli) . Jako przykład miałem patelnie firmy USA Lodge (zresztą też dobra ale..) która reagowała różnie na zmiany ustawienia palnika, nagrzewały się nierównomiernie . Le creuset tego nie robi czy Skeppshult . Te tanie patelnie żeliwne powleczone są emalią która znają nasze babcie, która się po krótkim czasie farbuje i robi matowa. Co nie jest wada bo dalej dobrze smaży. Moje żeliwne patelnie smażą zarówno mięso jak i warzywa jak i naleśniki ...czyli są uniwersalne. Do smażenia warzyw nie musi być żeliwna, polecam jakaś dobra ze stali nierdzewnej, znoszą pięknie wysokie temperatury i np podlewanie na nich warzyw winem czy accetto nie ma wpływu na patelnie czy posmak.
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 01:39   #4863
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Dzisiaj biedaobiad - jajka sadzone na boczku i chleb

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
To chyba też zależy od smalcu
Jak z topieniem słoniny: jak trafisz z knura to prędzej uciekniesz z domu niż dokończysz topić. Za to z "normalnej" świnki to już ładny zapach.

Raz trafiłam knura. Cała słonina poszła do kosza :/
Potwierdzam. Czasami nawet w sklepie trafi się mięso z niewykastrowanego wieprza (choć nie wiem, jakim cudem, skoro wszystko "od a do z" obostrzone przepisami, niby) - tego "aromatu" nie sposób nie zapamiętać
Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
dziś ruskie pierogi
Kocham!
Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Nie , po ugotowaniu i wycisnieciu z wody. Jak kwaśna to plucze
Jak można płukać kapustę? Kapusta kiszona musi być kwaśna!
Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
...
drink z Ouzo
Kocham anyż
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
...
Kurczę miło wspominam te lata studiowania za granica. Znacznie sympatyczniej niz studia w Poslce . W Polsce to był stres nieziemski
Wydaje mi się, że w Polsce wszystko okraszone jest stresem, nie tylko studia
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
U mnie tak jak obiecane... chociaz camembert był ogromny i zjadłam tylko jedna trzecia.
Cudowne!
Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
A Włoszki niestety i gadatliwe i brzydkie
No, wstrętne są
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 04:59   #4864
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Dzisiaj biedaobiad - jajka sadzone na boczku i chleb


Potwierdzam. Czasami nawet w sklepie trafi się mięso z niewykastrowanego wieprza (choć nie wiem, jakim cudem, skoro wszystko "od a do z" obostrzone przepisami, niby) - tego "aromatu" nie sposób nie zapamiętać

Kocham!

Jak można płukać kapustę? Kapusta kiszona musi być kwaśna!

Kocham anyż

Wydaje mi się, że w Polsce wszystko okraszone jest stresem, nie tylko studia

Cudowne!

No, wstrętne są
Dla mnie ideał kobiety jest przepiekna

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 04:59 ---------- Poprzedni post napisano o 04:58 ----------

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Że jak ?dobrze widzę ? Sałatka z czego ?



---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------





Gadatliwe okropnie



Ja nie mam zaufania do kuchni greckiej przezorny gotuje sam hehehe , warto spróbować ...jesz kiedy chcesz i to na co masz ochotę . Kuchnia hotelowa grecka....w 5 gwiazdkowym hotelu bym zjadł, poniżej... wolę sam

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------





Ouzo jest dobre ale tam ...na leżance na plaży , szum morza , bzyk komarów, hehehe. Jest dobre na trawienie bo na anyżu...takie z zamrażarki z wodą.

Po knajpkach nie ma co chodzić bo większość to tzw tawerny turystyczne, drogo i mało smaczne. Żaden Grek tam nie wejdzie tylko turyści naiwni Grecy mają swoje lokale pochowane...w małych uliczkach. A jak widziałem świeże warzywa i rybki jeszcze żywe to...grzech by był tego nie kupić i spróbować ...szczególnie ja. W hotelach od 5 gwiazdek jedzenie jest tam zjadliwe. Poniżej ..jak ruska ruletka. Dlatego (nie śmiej się) zawsze na urlop pakuje 1 patelnie 1 garnek i 1 nóż ....jak to mówią ..zawsze przygotowany. Czasami na lotnisku patrzą na mnie dziwnie ..jak w plecaku zamiast ..whisky jest garnek hahaha

---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------





Korfu
Tak tak młody jesteś nie znasz takiego przysmaku jak sałatka z zupek
Haha to patelnia i noz możesz mówić że do samoobrony wieziesz

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 09:32   #4865
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Ja nie mam nic do Włoszek. Sa ładne, gadatliwe to prawda ale to ich kultura bardziej otwarta i ciepła... inna niz Polska.

Na Korfu nigdy nie byłam ale inne wyspy odwiedziłam.

No to chyba zrobie ten tatar wreszcie dzis .
Chlebek sie robi za 3 godzinki wstawiam do piekarnika.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 10:04   #4866
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Zupa krem z cukinii podawana z jajkiem.
Łosoś pieczony w sosie pieczarkowym, z surówką z marchewki i jabłka, do tego kasza.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 10:24   #4867
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
To zależy które masz na myśli . Żeliwne ogólnie należą do moich faworytów . Niestety różnice są duże w jakości. Te najlepsze powlekane od firm Le creuset dawny Cousances czy Staub itd są emaliowane ale ich powłoka jest inna jak tych tanich. Rozprowadzają temperaturę równomiernie i można ja regulować i kontrolować . Te tanie po prostu grzeją , często nierównomiernie, przy zmianie temperatury reagują inaczej (mniej kontroli) . Jako przykład miałem patelnie firmy USA Lodge (zresztą też dobra ale..) która reagowała różnie na zmiany ustawienia palnika, nagrzewały się nierównomiernie . Le creuset tego nie robi czy Skeppshult . Te tanie patelnie żeliwne powleczone są emalią która znają nasze babcie, która się po krótkim czasie farbuje i robi matowa. Co nie jest wada bo dalej dobrze smaży. Moje żeliwne patelnie smażą zarówno mięso jak i warzywa jak i naleśniki ...czyli są uniwersalne. Do smażenia warzyw nie musi być żeliwna, polecam jakaś dobra ze stali nierdzewnej, znoszą pięknie wysokie temperatury i np podlewanie na nich warzyw winem czy accetto nie ma wpływu na patelnie czy posmak.
Mnie przyda się taka uniwersalna do warzyw, gulaszy, mięsa i dobrze żeby dało się naleśniku usmażyć... jeszcze mieszkam z rodzicami a oni jedzą mięso. Widzialam, że w Lidlu mają być jakieś - mam z Lidla brytfankę, co prawda z innej firmy ale jest bardzo dobra... a w oko wpadły mi te patelnię (jak cofniesz stronę to tam jest opis)
https://www.opiniodajnia.pl/lidl-9-w...alog/#slide/29


Mama kiedyś kupiła patelnię rzekomo ze stali nierdzewnej a śmierdziało jak się smazyło i zardzewiała... jakaś podróba ale ona od początku mi się nie podobała Już jak ją zobaczyłam - a mama myślała, że to taka babcina

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość

Też się nad tym zastanawiałam! Były bardzo smaczne, chrupiące, a w środku miękkie. Pieczywo raczej pełnoziarniste.
Fajne
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-01, 10:34   #4868
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Mnie przyda się taka uniwersalna do warzyw, gulaszy, mięsa i dobrze żeby dało się naleśniku usmażyć... jeszcze mieszkam z rodzicami a oni jedzą mięso. Widzialam, że w Lidlu mają być jakieś - mam z Lidla brytfankę, co prawda z innej firmy ale jest bardzo dobra... a w oko wpadły mi te patelnię (jak cofniesz stronę to tam jest opis)
https://www.opiniodajnia.pl/lidl-9-w...alog/#slide/29


Mama kiedyś kupiła patelnię rzekomo ze stali nierdzewnej a śmierdziało jak się smazyło i zardzewiała... jakaś podróba ale ona od początku mi się nie podobała Już jak ją zobaczyłam - a mama myślała, że to taka babcina

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------


Fajne
Ja mam ten czerwony garnek z pokrywką. Nie mam porównania do innych, żeliwnych za kupę $$$. Mogę porównać do zwykłych garnków, aluminiowych czy stalowych i powiem Ci, że jest moc. Pięknie się rozgrzewa, równomiernie i trzyma temperaturę.

Kupiłam z myślą o użytkowaniu jako wazie na zupę ale nie wyszło rolady wychodzą z niego perfect.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 10:46   #4869
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Tak , czasem minimalnie plucze kapustę bo tak robi tez moja mama
Lego witaj z powrotem

Sluchajcie co sie stalo . U mnie dzis na obiad ma byc kalafior faszerowany mięsem mielonym i ziemniaczki w ziołach. Proszę meza zeby mi wycial głąb, ode dp łazienki. Wracam , a tu kalafior w 10 kawalkach
Za głęboko wyciąl . Wsadzialam go dp formy i powiciskalam t e mieso, ale to juz nie to samo . Moral jest taki , ze chcesz miec cos dobrze zrobione , zrob to sama ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 10:53   #4870
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Tak , czasem minimalnie plucze kapustę bo tak robi tez moja mama
Lego witaj z powrotem

Sluchajcie co sie stalo . U mnie dzis na obiad ma byc kalafior faszerowany mięsem mielonym i ziemniaczki w ziołach. Proszę meza zeby mi wycial głąb, ode dp łazienki. Wracam , a tu kalafior w 10 kawalkach
Za głęboko wyciąl . Wsadzialam go dp formy i powiciskalam t e mieso, ale to juz nie to samo . Moral jest taki , ze chcesz miec cos dobrze zrobione , zrob to sama ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chciał dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 11:09   #4871
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Mnie przyda się taka uniwersalna do warzyw, gulaszy, mięsa i dobrze żeby dało się naleśniku usmażyć... jeszcze mieszkam z rodzicami a oni jedzą mięso. Widzialam, że w Lidlu mają być jakieś - mam z Lidla brytfankę, co prawda z innej firmy ale jest bardzo dobra... a w oko wpadły mi te patelnię (jak cofniesz stronę to tam jest opis)
https://www.opiniodajnia.pl/lidl-9-w...alog/#slide/29
Ta patelnia wygląda bardzo ładnie i solidniei jest na pewno warta te 80 zeta (oczywiście ten garnek 22cm za 99 zł tez bomba). Na zdjęciu jest trochę matowa ale wygląda na błyszcząca emalię. Do smażenia i duszenia mięsa perfekt, do smażenia czy duszenia warzyw perfekt, do smażenia naleśników ....chyba trochę potrwa zanim zaczną nie przywierać. Wypalać jej nie musisz bo ma powłokę ochronną-emalię. Tego typu patelnie (zreszta każdą) pierw się rozgrzewa na sucho...jak już jest nagrzana dopiero dodajesz olej czy cuś i wtedy wrzucasz mięso czy warzywa. W związku z tym że ona akumuluje w sobie dużo ciepła proces smażenia nie będzie przerwany po wrzuceniu pokrojonych warzyw czy mięsa . Czyszczenie tez jest łatwe np wrzątkiem i sodą (jak jest przypieczone). Ogólnie bardzo fajna patelnia która da dużo radości . Jedyna wada to..ze jest ciężkawa no i rączka się będzie grzała ale są silikonowe rękawiczki albo zwykła sucha ściereczka kuchenna. Także kupuj i daj znać jak się sprawuje

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Tak , czasem minimalnie plucze kapustę bo tak robi tez moja mama
Lego witaj z powrotem

Sluchajcie co sie stalo . U mnie dzis na obiad ma byc kalafior faszerowany mięsem mielonym i ziemniaczki w ziołach. Proszę meza zeby mi wycial głąb, ode dp łazienki. Wracam , a tu kalafior w 10 kawalkach
Za głęboko wyciąl . Wsadzialam go dp formy i powiciskalam t e mieso, ale to juz nie to samo . Moral jest taki , ze chcesz miec cos dobrze zrobione , zrob to sama ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lulcia witaski
Trzeba było kalafior podgotować na mleku i zrobić pyszne puree a mielone zapiec z ziemniakami i reszta
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-01, 11:12   #4872
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Bleh raz w życiu jadłam pure z kalafiora. Ohydna papa
Ja dziś albo domowe burgery albo pizza na mieście. Jeszcze nie wiem...

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 11:22   #4873
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Bleh raz w życiu jadłam pure z kalafiora. Ohydna papa
Ja dziś albo domowe burgery albo pizza na mieście. Jeszcze nie wiem...

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
A co z tą sałatką made in china ??
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 11:24   #4874
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Tak , czasem minimalnie plucze kapustę bo tak robi tez moja mama
Lego witaj z powrotem

Sluchajcie co sie stalo . U mnie dzis na obiad ma byc kalafior faszerowany mięsem mielonym i ziemniaczki w ziołach. Proszę meza zeby mi wycial głąb, ode dp łazienki. Wracam , a tu kalafior w 10 kawalkach
Za głęboko wyciąl . Wsadzialam go dp formy i powiciskalam t e mieso, ale to juz nie to samo . Moral jest taki , ze chcesz miec cos dobrze zrobione , zrob to sama ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O Bosze nieeeee. Tez bym sie zdenerwowała

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Ta patelnia wygląda bardzo ładnie i solidniei jest na pewno warta te 80 zeta (oczywiście ten garnek 22cm za 99 zł tez bomba). Na zdjęciu jest trochę matowa ale wygląda na błyszcząca emalię. Do smażenia i duszenia mięsa perfekt, do smażenia czy duszenia warzyw perfekt, do smażenia naleśników ....chyba trochę potrwa zanim zaczną nie przywierać. Wypalać jej nie musisz bo ma powłokę ochronną-emalię. Tego typu patelnie (zreszta każdą) pierw się rozgrzewa na sucho...jak już jest nagrzana dopiero dodajesz olej czy cuś i wtedy wrzucasz mięso czy warzywa. W związku z tym że ona akumuluje w sobie dużo ciepła proces smażenia nie będzie przerwany po wrzuceniu pokrojonych warzyw czy mięsa . Czyszczenie tez jest łatwe np wrzątkiem i sodą (jak jest przypieczone). Ogólnie bardzo fajna patelnia która da dużo radości . Jedyna wada to..ze jest ciężkawa no i rączka się będzie grzała ale są silikonowe rękawiczki albo zwykła sucha ściereczka kuchenna. Także kupuj i daj znać jak się sprawuje

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------



Lulcia witaski
Trzeba było kalafior podgotować na mleku i zrobić pyszne puree a mielone zapiec z ziemniakami i reszta
O kurczę kalafiora w mleku z mielonymi mi sie zachciało

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Bleh raz w życiu jadłam pure z kalafiora. Ohydna papa
Ja dziś albo domowe burgery albo pizza na mieście. Jeszcze nie wiem...

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Wczoraj zrobiłam kalafior w sosie beszamelowym z makaronem dla syna. Oczywiscie jako papką i wyszło mega pyszne. Nawet Tz sie zajadał . A moj niejadek niestety nie ruszył . Mamy kryzys z jedzeniem ostatnio... zreszta nie tylko z jedzeniem ale i ze spaniem ...

Co Wy na to
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg EA751779-47C9-482C-AC61-08E6F4366F98.jpeg (121,5 KB, 39 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 11:55   #4875
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
A co z tą sałatką made in china ??
Coz to za uprzejmosci haha . Zapiekanka uratowana , ale to raczej dekonstrukcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Karolina ja jestem na nie jeśli chodzi o to co wstawilas



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 12:16   #4876
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ja mam ten czerwony garnek z pokrywką. Nie mam porównania do innych, żeliwnych za kupę $$$. Mogę porównać do zwykłych garnków, aluminiowych czy stalowych i powiem Ci, że jest moc. Pięknie się rozgrzewa, równomiernie i trzyma temperaturę.

Kupiłam z myślą o użytkowaniu jako wazie na zupę ale nie wyszło rolady wychodzą z niego perfect.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze wiedzieć Dziękuję A możesz zrobić zdjęcie jakiej jest wielkości? Co innego zobaczyć tak a co innego na ulotce

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Tak , czasem minimalnie plucze kapustę bo tak robi tez moja mama
Lego witaj z powrotem

Sluchajcie co sie stalo . U mnie dzis na obiad ma byc kalafior faszerowany mięsem mielonym i ziemniaczki w ziołach. Proszę meza zeby mi wycial głąb, ode dp łazienki. Wracam , a tu kalafior w 10 kawalkach
Za głęboko wyciąl . Wsadzialam go dp formy i powiciskalam t e mieso, ale to juz nie to samo . Moral jest taki , ze chcesz miec cos dobrze zrobione , zrob to sama ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie dało się zlepić tym mięsem?
Na pewno wyjdzie smacznie... Chłop chciał dobrze ale przedobrzył - śpieszył się

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Ta patelnia wygląda bardzo ładnie i solidniei jest na pewno warta te 80 zeta (oczywiście ten garnek 22cm za 99 zł tez bomba). Na zdjęciu jest trochę matowa ale wygląda na błyszcząca emalię. Do smażenia i duszenia mięsa perfekt, do smażenia czy duszenia warzyw perfekt, do smażenia naleśników ....chyba trochę potrwa zanim zaczną nie przywierać. Wypalać jej nie musisz bo ma powłokę ochronną-emalię. Tego typu patelnie (zreszta każdą) pierw się rozgrzewa na sucho...jak już jest nagrzana dopiero dodajesz olej czy cuś i wtedy wrzucasz mięso czy warzywa. W związku z tym że ona akumuluje w sobie dużo ciepła proces smażenia nie będzie przerwany po wrzuceniu pokrojonych warzyw czy mięsa . Czyszczenie tez jest łatwe np wrzątkiem i sodą (jak jest przypieczone). Ogólnie bardzo fajna patelnia która da dużo radości . Jedyna wada to..ze jest ciężkawa no i rączka się będzie grzała ale są silikonowe rękawiczki albo zwykła sucha ściereczka kuchenna. Także kupuj i daj znać jak się sprawuje

-
Dziękuję za tak wyczerpującą i dokładną odpowiedź. Czyli warto Takie silikonowe łapcie to chyba w Biedrze widziałam po 2zł na wyprzedaży to jutro jedną kupię Dziękuję

Wielkość chyba będzie dobra
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2019-09-01 o 12:19
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 12:46   #4877
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

U mnie dziś dokładna powtórka z ubiegłej niedzieli. TŻ do pracy, ja do rodziców na obiad - poprosiłam o indycze mielone i mizerię
Do kawy upiekłam szarlotkę, po drodze dokupię lody i kremówkę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190901_124106.jpg (132,3 KB, 27 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 12:48   #4878
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
O Bosze nieeeee. Tez bym sie zdenerwowała







O kurczę kalafiora w mleku z mielonymi mi sie zachciało







Wczoraj zrobiłam kalafior w sosie beszamelowym z makaronem dla syna. Oczywiscie jako papką i wyszło mega pyszne. Nawet Tz sie zajadał . A moj niejadek niestety nie ruszył . Mamy kryzys z jedzeniem ostatnio... zreszta nie tylko z jedzeniem ale i ze spaniem ...



Co Wy na to
O MATKO haha

Lego jak nie wiesz nie widziałeś i nie jadłeś to nie gderaj sałatka kiedyś podbijala stoly na każdej imprezie i grilu to jak galareta mięsna albo jaja w majonezie

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 13:20   #4879
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
O MATKO haha

Lego jak nie wiesz nie widziałeś i nie jadłeś to nie gderaj sałatka kiedyś podbijala stoly na każdej imprezie i grilu to jak galareta mięsna albo jaja w majonezie
gderaj ....😂🤣 aż spojrzałem na YT czy naprawdę taka sałatka egzystuje czy sobie jajki robisz....i faktycznie ....dziewczyna zalała zupkę wrzuciła kiełbachę pokrojona paprykę i kukurydze i majonez.... o zgrozo aż mi niedobrze hahaha
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-01, 13:46   #4880
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
gderaj ....🤣 aż spojrzałem na YT czy naprawdę taka sałatka egzystuje czy sobie jajki robisz....i faktycznie ....dziewczyna zalała zupkę wrzuciła kiełbachę pokrojona paprykę i kukurydze i majonez.... o zgrozo aż mi niedobrze hahaha
To jeszcze nic. Niektórzy daja tam jajka ! Osobiście zjem ,czasem robie , ale ja daje kapustę pekińską, duzo dodatków . Za to moja teściową daje sam makaron z majonezem i kurczakiem, i garstke papryki z kukurydza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 14:10   #4881
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
gderaj ....😂🤣 aż spojrzałem na YT czy naprawdę taka sałatka egzystuje czy sobie jajki robisz....i faktycznie ....dziewczyna zalała zupkę wrzuciła kiełbachę pokrojona paprykę i kukurydze i majonez.... o zgrozo aż mi niedobrze hahaha
Juz kiedys gadalismy o tej salatce i Lego tak samo sie dziwil
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 14:36   #4882
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Tak tak bo lego to na makaronach chowany i kawiorze

Ja robię z podsmażona piersią, pekińska, kolorowymi paprykami i kukurydza. Plus zupki przyprawy z nich i majonez. Lubimy czasem zjeść ale na prawdę z 10-15 lat temu to był mega hit pamiętam czasy jak wogole weszły zupki chińskie to sprzedawali je z naczyniami takimi żółtymi miseczka lub kubek. To rodzinnie na kolację wszyscy nieraz odswiętnie jedlismy dopiero dużo później wyszło że to syf... były jeszcze takie dania w kubku do zalewania z ziemniakami lub sosem ale tego jakoś nie jadłam nigdy... jadłam natomiast kiedyś zupy domowe do podgrzania w takich plastikowych saszetkach ale podgrzewalo się w garnku... pamiętam że mi smakowały bo przypominały domowe
Ja po habmurgsach domowych. Zjadłam zdjęcia ni ma. Ale pycha były

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

A właśnie robicie nieraz galarete drobiową? Ja lubię ale nigdy nie robiłam. Teoretycznie wiem jak. Moja mama robi z lapek kurzych udek swinskiej nogi i warzyw. Chętnie bym zrobiła z samych udek z warzywami z żelatyną... robił ktoś? Lubicie?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________




Edytowane przez agafisia
Czas edycji: 2019-09-01 o 14:34
agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 14:48   #4883
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Agafisia ja robie taka prosta. Rosół , marchewka ,mięso z wywaru . Dodaje żelatynę i tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 14:57   #4884
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Agafisia ja robie taka prosta. Rosół , marchewka ,mięso z wywaru . Dodaje żelatynę i tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A podasz proporcje i na ile ci to wychodzi? Robisz w słoikach czy foremkach jakis? Zrobilabym bo lubię

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 14:58   #4885
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Jeszcze tak zapytam... takie dzióbki po bokach patelni sprawdzają się?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 15:03   #4886
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
A podasz proporcje i na ile ci to wychodzi? Robisz w słoikach czy foremkach jakis? Zrobilabym bo lubię

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Wiesz co , nie mam przepisu . Robię z Internetu , i troche na oko. Ja mam kupione takie male szklane pojemniczki na desery i galaretki , ale robia tez z kubeczkow plastikowych ,czy po jogurtach. Byle by nie lac tam goracego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 15:10   #4887
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Wiesz co , nie mam przepisu . Robię z Internetu , i troche na oko. Ja mam kupione takie male szklane pojemniczki na desery i galaretki , ale robia tez z kubeczkow plastikowych ,czy po jogurtach. Byle by nie lac tam goracego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muszę poszukać przepisu i zrobić. Lubię bardzo a mama nie często robi...tylko ona na tych rapetkach to już żelatyny nie dodaje... Ale ja mogłabym zrobić chudsza wersję na udkach

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 15:12   #4888
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
U mnie dziś dokładna powtórka z ubiegłej niedzieli. TŻ do pracy, ja do rodziców na obiad - poprosiłam o indycze mielone i mizerię
Do kawy upiekłam szarlotkę, po drodze dokupię lody i kremówkę.
Oj piękna ta tarta znowu? Taka dobra była? Masz jakis przepis moze???

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
O MATKO haha

Lego jak nie wiesz nie widziałeś i nie jadłeś to nie gderaj sałatka kiedyś podbijala stoly na każdej imprezie i grilu to jak galareta mięsna albo jaja w majonezie

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
gderaj ....😂🤣 aż spojrzałem na YT czy naprawdę taka sałatka egzystuje czy sobie jajki robisz....i faktycznie ....dziewczyna zalała zupkę wrzuciła kiełbachę pokrojona paprykę i kukurydze i majonez.... o zgrozo aż mi niedobrze hahaha
To ja chyba duzo starsza bo ja nic takiego nie znam. Nigdy w życiu nie smakowałam sałatki z zupek chińskich . Nie wiedziałabym jak to zrobic nawet to sie gotuje te zupki czy suche wkłada?


Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Tak tak bo lego to na makaronach chowany i kawiorze

Ja robię z podsmażona piersią, pekińska, kolorowymi paprykami i kukurydza. Plus zupki przyprawy z nich i majonez. Lubimy czasem zjeść ale na prawdę z 10-15 lat temu to był mega hit pamiętam czasy jak wogole weszły zupki chińskie to sprzedawali je z naczyniami takimi żółtymi miseczka lub kubek. To rodzinnie na kolację wszyscy nieraz odswiętnie jedlismy dopiero dużo później wyszło że to syf... były jeszcze takie dania w kubku do zalewania z ziemniakami lub sosem ale tego jakoś nie jadłam nigdy... jadłam natomiast kiedyś zupy domowe do podgrzania w takich plastikowych saszetkach ale podgrzewalo się w garnku... pamiętam że mi smakowały bo przypominały domowe
Ja po habmurgsach domowych. Zjadłam zdjęcia ni ma. Ale pycha były

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

A właśnie robicie nieraz galarete drobiową? Ja lubię ale nigdy nie robiłam. Teoretycznie wiem jak. Moja mama robi z lapek kurzych udek swinskiej nogi i warzyw. Chętnie bym zrobiła z samych udek z warzywami z żelatyną... robił ktoś? Lubicie?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Galaretka z nóżek moje mamy to było cudo! Z żelatyna nie lubie . Z drobiowego tłuszczu nie jadłam ale to musi. Byc bardzo tluste bo jak czasem robie rosol i jak wystawie do ogrodu na noc to rano mam prawie ze galaretkę.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 15:26   #4889
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Jeszcze tak zapytam... takie dzióbki po bokach patelni sprawdzają się?
Tak bardzo, np jak zalewasz sos czy nadmiar oleju (po frytkowaniu np) dlatego te większe żeliwne maja dodatkowo uchwyt z przodu żeby dwoma rękoma złapać bo ciężka .
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-01, 15:26   #4890
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVI

Słuchajcie, pytanie zupełnie nie w temacie ale podpytam Was bo juz nie wiem gdzie szukac odpowiedzi . Kto korzysta z FB ale przez tablet (IPad ja mam)... wiec od jakiegoś czasu otrzymując powiadomienia o nowych postach na zamkniętych grupach, kiedy klikam na dana notyfikacje zamiast odesłać mnie do danego posta odsyła mnie na główna stronę grupy (szukac wiatru w polu)...

Co ciekawsze... problem mam jedynie na dwoch tabletach a na komórce odsyła mnie do danego postu wiec na komórce działa bezproblemowo... sprawdzałam ustawienia na trzech urządzeniach jednocześnie sa identyczne. Dlatego nie wiem gdzie tkwi problem. Pytalamjuz na kilku grupach ale nie dostałam odpowiedzi... moze Ktos z Was ma podobny problem albo wie jak go rozwiązać?
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-04 09:31:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:30.