Ilu języków obcych uczysz się jednocześnie? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-21, 12:54   #271
kam_pt
Raczkowanie
 
Avatar kam_pt
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 59
Dot.: Ilu języków obcych uczysz się jednocześnie?

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88221037]Kiedys Polyglotka zrobila ciekawy material na ten temat...https://www.youtube.com/watch?v=RZUj4xkZBgU
myslalam o nauce niemieckiego oraz czeskiego (ten drugi rozumiem w 50% lub wiecej ale nie znam podstaw, znam go od z mediow, natomiast niemiecki lubie, ale nie znam go wcale), postanowilam jednak wrocic z angielskim na poziom C1, a to teraz po 2 latach bycia w PL nie bedzie latwe, no i motywacji troszke brak...mam nadzieje,ze Tobie sie uda [/QUOTE]

Też mam taką nadzieję, zdaję sobie sprawę, że potrzeba mi będzie duuużo determinacji, bo studiuję już online zarządzanie, uczę się hiszpańskiego i jeszcze sobie dokładam. Ale pocieszam się tym, że nauka języków zawsze sprawiała mi przyjemność (oprócz nauki niemieckiego - nienawidzę go od samego początku). Zobaczymy co będzie mam dobre przeczucia
kam_pt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 19:47   #272
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Ilu języków obcych uczysz się jednocześnie?

Cytat:
Napisane przez kam_pt Pokaż wiadomość
Też mam taką nadzieję, zdaję sobie sprawę, że potrzeba mi będzie duuużo determinacji, bo studiuję już online zarządzanie, uczę się hiszpańskiego i jeszcze sobie dokładam. Ale pocieszam się tym, że nauka języków zawsze sprawiała mi przyjemność (oprócz nauki niemieckiego - nienawidzę go od samego początku). Zobaczymy co będzie mam dobre przeczucia
Tak, wiekszosc ludzi na swiecie chyba nienawidzi niemieckiego, a mi od dziecinstwa sie podobal, moze jestem dziwna
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 19:53   #273
kam_pt
Raczkowanie
 
Avatar kam_pt
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 59
Dot.: Ilu języków obcych uczysz się jednocześnie?

Nie jesteś dziwna no proszę cię każdy lubi co innego a mimo wszystko dobra znajomość niemieckiego jest naprawdę przydatna i dobrze wygląda w CV :P
kam_pt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-22, 09:15   #274
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ilu języków obcych uczysz się jednocześnie?

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88223282]Tak, wiekszosc ludzi na swiecie chyba nienawidzi niemieckiego, a mi od dziecinstwa sie podobal, moze jestem dziwna[/QUOTE]
Ja też bardzo lubię niemiecki, uważam, że jest ładny uczyłam się w szkole średniej, ale miałam kiepskich nauczycieli (i dowalony plan zajęć żeby samemu ogarniać). Cały rok próbuję do niego wrócić, ale najpierw chcę dociągnąć angielski na mocne B2, a że angielskiego nie lubię to idzie mi to jak krew z nosa
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-22, 11:30   #275
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Ilu języków obcych uczysz się jednocześnie?

Ja też bardzo lubię niemiecki uczyłam się go dawno temu w szkole, a teraz do niego wróciłam. Równolegle uczę się też rumuńskiego, a także szlifuję francuski i angielski
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-22, 14:16   #276
kam_pt
Raczkowanie
 
Avatar kam_pt
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 59
Dot.: Ilu języków obcych uczysz się jednocześnie?

Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Ja też bardzo lubię niemiecki, uważam, że jest ładny uczyłam się w szkole średniej, ale miałam kiepskich nauczycieli (i dowalony plan zajęć żeby samemu ogarniać). Cały rok próbuję do niego wrócić, ale najpierw chcę dociągnąć angielski na mocne B2, a że angielskiego nie lubię to idzie mi to jak krew z nosa
U mnie jest podobnie z angielskim jak u Ciebie - pomogła mi bardzo przeprowadzka do Anglii, gdzie jestem zmuszona używać go na codzień. Dzięki temu wyrobiłam sobie mocne B2 ale to na tyle, nie mam w ogóle chęci poszerzania wiedzy i rozwijania go. Ciągnie mnie bardziej do mniej popularnych języków, wolę zainwestować właśnie w norweski, póki co czysto hobbystycznie. I podobnie jak ty, znielubiłam bardzo angielski. Od paru lat mam takie meh na ten język. Nie wiem, dlaczego, może przez to, że otaczamy się nim ze wszystkich stron, jak nie filmy to muzyka.
kam_pt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-23, 20:21   #277
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Ilu języków obcych uczysz się jednocześnie?

Cytat:
Napisane przez kam_pt Pokaż wiadomość
U mnie jest podobnie z angielskim jak u Ciebie - pomogła mi bardzo przeprowadzka do Anglii, gdzie jestem zmuszona używać go na codzień. Dzięki temu wyrobiłam sobie mocne B2 ale to na tyle, nie mam w ogóle chęci poszerzania wiedzy i rozwijania go. Ciągnie mnie bardziej do mniej popularnych języków, wolę zainwestować właśnie w norweski, póki co czysto hobbystycznie. I podobnie jak ty, znielubiłam bardzo angielski. Od paru lat mam takie meh na ten język. Nie wiem, dlaczego, może przez to, że otaczamy się nim ze wszystkich stron, jak nie filmy to muzyka.
przyjaznisz sie z Anglikami, rozumiesz ich humor (ale tak naprawde), ich emocje, dlaczego sa tak powsciagliwi, czujesz ich? czy ich zachowania i reakcje wydaja Ci sie czesto dziwne i nieszczere? jezyk to glownie emocje i wyrazanie ich, pozniej cala reszta; nauczenie sie jezyka w szkole jest niemozliwe, mozna go tylko sie poduczyc, mozesz miec nawet doktorat, ale to nie bedzie znajomosc jezyka, to jak patrzenie przez okno na kwarantannie, niby troche widzisz i oddychasz swiezym powietrzem, ale to samo doswiadczenie co spacer

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez zielona_nadzieja Pokaż wiadomość
Ja też bardzo lubię niemiecki uczyłam się go dawno temu w szkole, a teraz do niego wróciłam. Równolegle uczę się też rumuńskiego, a także szlifuję francuski i angielski
O! to nie czuje sie sama w temacie ladnego niemieckiego mam kolezanke Rumunke, ale nauczyla mnie tylko kilku slow, zostala w UK i rzadko rozmawiamy, ale jestesmy w kontakcie
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-23, 21:16   #278
kam_pt
Raczkowanie
 
Avatar kam_pt
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 59
Dot.: Ilu języków obcych uczysz się jednocześnie?

Ciekawy punkt widzenia! Co do anglików to moje doświadczenia z nimi były takie sobie. Niestety większość z nich moim zdaniem jest bardzo fałszywa, niestety, uśmiechają się do Ciebie ale za plecami mówią coś innego. Spora część z nich uważa się za panów tego świata i rozmowy często schodzią na nieprzyjemne tematy rasizmu i ksenofobii. Wyaje mi się, że te doświadczenia skutecznie obrzydziły mi ten język. Póki co przyjaźnię się głównie z ludźmi z krajów europejskich jednak z nikim z UK. Ale znowu podkreślam - post piszę tylko na podstawie swoich własnych doświadczeń.

I tak, naukę norweskiego rozpoczynam w przyszłym miesiącu i znalazłam nauczycielkę norweżkę, właśnie żeby trochę nauczyć się nie tylko języka ale również kultury, obyczajów. Nie wiem czy kiedykolwiek dana mi będzie przeprowadzka tam jednak ta kultura fascynuje mnie od dawna i zdarzyło mi się już ten kraj odwiedzić kilka razy.
kam_pt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-23, 21:56   #279
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Ilu języków obcych uczysz się jednocześnie?

Cytat:
Napisane przez kam_pt Pokaż wiadomość
Ciekawy punkt widzenia! Co do anglików to moje doświadczenia z nimi były takie sobie. Niestety większość z nich moim zdaniem jest bardzo fałszywa, niestety, uśmiechają się do Ciebie ale za plecami mówią coś innego. Spora część z nich uważa się za panów tego świata i rozmowy często schodzią na nieprzyjemne tematy rasizmu i ksenofobii. Wyaje mi się, że te doświadczenia skutecznie obrzydziły mi ten język. Póki co przyjaźnię się głównie z ludźmi z krajów europejskich jednak z nikim z UK. Ale znowu podkreślam - post piszę tylko na podstawie swoich własnych doświadczeń.

I tak, naukę norweskiego rozpoczynam w przyszłym miesiącu i znalazłam nauczycielkę norweżkę, właśnie żeby trochę nauczyć się nie tylko języka ale również kultury, obyczajów. Nie wiem czy kiedykolwiek dana mi będzie przeprowadzka tam jednak ta kultura fascynuje mnie od dawna i zdarzyło mi się już ten kraj odwiedzić kilka razy.
To jest wlasnie powodem Twojej niecheci do jezyka, przezywalam to, pozniej poznalam ich io zrozumialam, nawet te mentalnosc czesciowo polubilam, z czasem coraz bardziej, to zupelnie inna kultura, bardzo tesknie za UK...a norweski brzmi pieknie
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 21:52   #280
Hermoso
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13
Dot.: Ilu języków obcych uczysz się jednocześnie?

Uczę się Niderlandzkiego. Nie mam czasu na naukę dwóch języków a raczej chęci, nie chcę sobie za dużo w głowie mieszać. Zresztą mam słomiany zapał, Niderlandzkiego uczę się bo lubię i muszę. Raz chciałabym się uczyć Rosyjskiego raz innego języka... Na razie 3 języki mi starczą choć tutaj studenci po 5 języków znają.
Hermoso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 09:14   #281
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 124
Dot.: Ilu języków obcych uczysz się jednocześnie?

Cytat:
Napisane przez Futbolowa
Nie do końca się z tym zgodzę. Wiem po swoim przykładzie - piątki były, uczę się prawie codziennie, nie zapominam słówek i gramatyki, a jednak kiedy podeszła do mnie kelnerka na Słowacji, wpadłam w panikę i tylko zaczęłam głową kręcić, pokazując na męża, który stał przy ladzie. Oczywiście, wiedziałam co odpowiedzieć, pięknymi pełnymi zdaniami, a jednak w konfrontacji z rzeczywistością nie dałam rady. Myślę, że wiele w tym winy szkoły - nigdy nie uczyłam się tam mówienia 'na żywo'.
Całkowicie się zgadzam. U mnie w szkołach było dokładnie tak samo. Zero mówienia, zero wymowy, ale wypełnianie książek i pisanie.
Zresztą, jak ćwiczyć mówienie jeśli nie ma się z kim?

Cytat:
Nawet jeśli przedstawialiśmy wymyślone przez siebie dialogi na głos, najpierw mieliśmy kilkanaście minut na zastanowienie się i spisanie tego. Kompletny bezsens...
No nie wiem czy bezsens. Lepiej właśnie się wcześniej zastanowić niż pleść bez sensu. To zresztą typowa cecha perfekcjonistów. Przyznam, że jakoś nie potrafię sobie wyobrazić nauki języka w inny sposób. Nawet w języku polskim wolę mieć wpierw przygotowany schemat w głowie, a dopiero potem coś powiedzieć niż od razu iść na żywioł.
To też jest kwestia osobowości i temperamentu danej osoby. Nie każdy jest otwarty i komunikatywny, ale to nie znaczy, że nie zna danego języka.

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko
A no i jeszcze dodam, że pojechałam za granicę z koleżanką, która miała CAE i w kryzysowej sytuacji nic z siebie wydusić nie mogła, bo jej się blokada jakaś włączyła.
To mogła być po prostu kwestia stresującej sytuacji, a nie znajomości języka.

Do osoby która napisała:
Cytat:
Musiałam mówić przed całą klasą (no rzeczywiście, wielki wyczyn)
Wyobraź sobie, że dla wielu ludzi jest to spory wyczyn.
W szkole (przynajmniej z moich doświadczeń) w ogóle się nie uczy mówienia. O dłuższym mówieniu przed klasą nawet nie wspominając.

Cytat:
Napisane przez Bojra
Do dziś mam opory, żeby mówić po angielsku do Polaków. Z obcokrajowcami rozmawiam płynnie
Szkoda słów na zachowanie tego gościa i Polaków.
Choć z jednej strony to nawet zrozumiałe, jakby nie spojrzeć.
A możesz zdradzić jak sobie poradziłaś z tym problemem?




Cytat:
Tak, wiekszosc ludzi na swiecie chyba nienawidzi niemieckiego, a mi od dziecinstwa sie podobal, moze jestem dziwna
To nie Ty jesteś dziwna, tylko reszta tych ludzi, a takie opinie bardziej zniechęcają niż sam język.
Niby czemu go nienawidzą?
Jesteś pewna, że większość ludzi, a nie na przykład Polacy i Amerykanie którzy lubią sobie robić niesmaczne i dziecinne żarty z Niemców i ich kultury?

Cytat:
Napisane przez kam_pt
mimo wszystko dobra znajomość niemieckiego jest naprawdę przydatna i dobrze wygląda w CV :P
Jakoś nigdy się z tym nie spotkałem by była i przydatna.

Cytat:
Napisane przez kam_pt
Od paru lat mam takie meh na ten język. Nie wiem, dlaczego, może przez to, że otaczamy się nim ze wszystkich stron, jak nie filmy to muzyka.
Zależy jeszcze jakie filmy i jaka muzyka, no i przede wszystkim skąd. Ludzie na ogół otaczają się jego amerykańską odmianą (nad czym ubolewam), a Ty piszesz że mieszkasz w Anglii. Język niby ten sam, a jednak nie. Inne kultury, inne zapatrywanie. Tak właściwie to ludzie się nie otaczają angielskim, a amerykańskim.


Cytat:
Napisane przez kam_pt
Co do anglików to moje doświadczenia z nimi były takie sobie. Niestety większość z nich moim zdaniem jest bardzo fałszywa, niestety, uśmiechają się do Ciebie ale za plecami mówią coś innego.
No widzisz, a mnie się na przykład nie podoba zachowanie Polaków i ich bezpośredniość. Brytyjczycy są po prostu dobrze wychowani, a to akurat uważam za dobre. Niestety, ale obecna Wielka Brytania i jej kultura to już nie jest to samo.
Poza tym takie rzeczy można stwierdzić o większości ludzi, tak naprawdę.


Cytat:
Spora część z nich uważa się za panów tego świata i rozmowy często schodzią na nieprzyjemne tematy rasizmu i ksenofobii. Wyaje mi się, że te doświadczenia skutecznie obrzydziły mi ten język. Póki co przyjaźnię się głównie z ludźmi z krajów europejskich jednak z nikim z UK. Ale znowu podkreślam - post piszę tylko na podstawie swoich własnych doświadczeń.
I w zasadzie mają po części rację, bo jakby nie było to kultury anglosaskie są światowym imperium. A teraz wyobraź sobie Amerykanów. Albo nawet Chińczyków.
Mentalność wyspiarska zawsze się różni od mentalności kontynentu. Japończycy cierpią na tę samą przypadłość. Każdy kraj cierpi na swoje kompleksy.


Natomiast co do tematu, to obecnie nie znajduje zbytnio motywacji do nauki języków. Słomiany zapał, niestety.
Zresztą, i tak nie mam z kim ćwiczyć konwersacji, a próbowałem już masę sposobów.

Edytowane przez Ertix
Czas edycji: 2023-10-20 o 05:51
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-31 09:14:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.