Dziewczyny doradzcie...... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-13, 10:09   #1
Anula0055
Przyczajenie
 
Avatar Anula0055
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 17

Dziewczyny doradzcie......


Cześć.



Jakiś czas temu byłam u ginekologa, bo bardzo bolał mnie brzuch, lekarka zrobiła mi usg i stwierdziła, że mam w jajniku jakiś pecherzyk, ale nie jest pewna, że to jest to, kazała mi czekac do nastepnego okresu, a to prawie miesiąc, ja jestem strasznie nerwowa i boje sie ze to cos poważnego. Dodam, że mam takie uczucie dyskomfortu w brzuchu, jakby ciśnienia, bardzo się boje, doradzcie co to moze byc. Więcej nie mam oprocz jeszcze czasami lekkiego boju innych objawow.Boje sie poniewaz mam 20 lat i w przyszlosci chce miec dzieci.
Anula0055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 10:43   #2
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Dziewczyny doradzcie......

Cytat:
Napisane przez Anula0055 Pokaż wiadomość
Cześć.



Jakiś czas temu byłam u ginekologa, bo bardzo bolał mnie brzuch, lekarka zrobiła mi usg i stwierdziła, że mam w jajniku jakiś pecherzyk, ale nie jest pewna, że to jest to, kazała mi czekac do nastepnego okresu, a to prawie miesiąc, ja jestem strasznie nerwowa i boje sie ze to cos poważnego. Dodam, że mam takie uczucie dyskomfortu w brzuchu, jakby ciśnienia, bardzo się boje, doradzcie co to moze byc. Więcej nie mam oprocz jeszcze czasami lekkiego boju innych objawow.Boje sie poniewaz mam 20 lat i w przyszlosci chce miec dzieci.
W ktoryj jestes dniu cyklu(obecnie) i w ktorym dniu cyklu robila ci usg? i czy masz regularne miesiaczki?
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 11:10   #3
Anula0055
Przyczajenie
 
Avatar Anula0055
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 17
Dot.: Dziewczyny doradzcie......

Miesiączki mam regularne, ostatnio okres trwał tylko jeden dzień, ale pojawił sie tak jak powinien, lekarka wspominała żebym mierzyła sobie w pochwie temperature, okres skonczył mi sie 4 a robiła mi badanie11

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Teraz jestem w 9 dniu cyklu , a robiła mi w 6 dniu cyklu, czy to może byc coś złego?
Anula0055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 12:40   #4
marmutita
Rozeznanie
 
Avatar marmutita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 568
Dot.: Dziewczyny doradzcie......

Zmień lekarkę.

Nie rozumiem lekarzy którzy coś tam powiedzą, bąkną i nie wyjaśnią pacjentce rzeczowo jak wygląda stan jej zdrowia.
Chyba po to do lekarza się idzie, prawda?

Jeśli miałaś okres który trwał 1 dzień to tym bardziej dziwię się, że nie zgłębiła problemu.

A pęcherzyk był napewno na jajniku? Może coś przekręciłaś?
Może to wczesna ciąża poprostu?
Są ku temu podstawy?
marmutita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 13:02   #5
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Dziewczyny doradzcie......

A może to niepęknięty pęcherzyk Graffa i kazała Ci czekać, żeby sprawdzić czy będzie za miesiąc, bo jeśli będzie, to może być torbiel czy coś.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 13:06   #6
Anula0055
Przyczajenie
 
Avatar Anula0055
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 17
Dot.: Dziewczyny doradzcie......

Mogłabym być w ciąży, ale robiłam test i nic nie wykazał, ale ta lakarka nawet o ciaży nie wspomniała, napewno coś mowiła o pęcherzyku, może rzeczywiście chce sprawdzic ze bedzie on za miesiąc, ale mnie martwi te uczucie dyskomfortu najbardziej, boje sie najgorszego....
Anula0055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 13:23   #7
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Dziewczyny doradzcie......

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
A może to niepęknięty pęcherzyk Graffa i kazała Ci czekać, żeby sprawdzić czy będzie za miesiąc, bo jeśli będzie, to może być torbiel czy coś.


Ale to nie zmienia faktu, że lekarka mogła z nią porozmawiać o tym co to może być, bo teraz Autorka umiera ze strachu..
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-13, 13:47   #8
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Dziewczyny doradzcie......

Ale tak samo autorka mogła się zapytać.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 16:24   #9
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Dziewczyny doradzcie......

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Ale tak samo autorka mogła się zapytać.
wiesz..90%lekarzy w tym kraju uważa się za jakąś mądrzejszą nadrasę i wychodzą z założenia, że powiedzą "jakiś pęcherzyk" bo inaczej i tak pacjent nie zrozumie
tutaj niestety trzeba by zmienić podejscie polskich lekarzy.. bo nawet jak ja sama u paru takich się próbowałam dopytać co mi jest to mnie zbywali bo uwaga nie zrozumiem.. jakby idealnie byli poinformowani o stanie mojej wiedzy

a autorce polecam iść do innego lekarza bo jak ma czekać i się umartwiać to się jeszcze czegoś ze stresu nabawi
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 17:15   #10
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Dziewczyny doradzcie......

No a ten rzeczony dyskomfort w brzuchu może być właśnie oznaką stresu. Ja jak się stresuję to mnie zawsze brzuch boli
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 17:31   #11
Anula0055
Przyczajenie
 
Avatar Anula0055
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 17
Dot.: Dziewczyny doradzcie......

Dziekuje za wasze odpowiedzi, właśnie w tym sęk, że ja jestem osobą która musi wszystko wiedzieć i pytałam sie tej kobiety co to dokładnie jest, wiadomo odpowiedzi nie uzyskałam. Jednak wybiore się do innego lekarza i zobacze co on mi na ten temat powie.
Anula0055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-13, 17:49   #12
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Dziewczyny doradzcie......

Czyli usg mialas przed owulacja i ten pecherzyk mogl byc dominujacy w cyklu, ale nie koniecznie, kazala ci mierzyc temp po to by sprawdzic czy masz skok temp ktory swiadczy o owulacji co za tym idzie tez o dostaniu miesiaczki. Jesli za miesiac nie dostaniesz miesiaczki pewnie jeszcze raz zrobi usg zeby sprawdzic czy ten pecherzyk sie powiekszyl. Moim zdaniem lekarka dobrze postapila, najpierw obserwacja a dopiero pozniej wnioski i diagnoza, w sumie standardowe postepowanie.
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 15:53   #13
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Dziewczyny doradzcie......

Cytat:
Napisane przez Anula0055 Pokaż wiadomość
ale mnie martwi te uczucie dyskomfortu najbardziej, boje sie najgorszego....
A nie jest czasem tak, ze to uczucie dyskomfortu pojawilo sie juz po wizycie u lekarza? Bylo wczesniej?

Byc moze to strach wyzwala w Tobie takie odczucia, psychika powoduje, ze pojawiaja sie objawy somatyczne. Nie martw sie na zapas!
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:46.