Co powinnam zrobić?? :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-08, 22:50   #1
Metztli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2
Unhappy

Co powinnam zrobić?? :/


Dziewczyny poradźcie mi co mam robić, bo mój gin jest miesiąc na urlopie i nie mam kogo zapytać. Tabl.anty (Femipol) biorę na wyregulowanie hormonów od ponad roku. Teraz powinnam zacząć nowe opakowanie w piątek, niestety nie miałam jak kupić tabletek Dzisiaj już je wykupiłam, tylko że nie wiem co teraz powinnam zrobić skoro dzisiaj już wtorek, a w sumie to prawie środa :-/ czy mogę teraz zacząć je brać i okres tylko mi się przesunie o te parę dni? czy tak można zrobić w ogóle? Bardzo boję się odstawić całkiem np.na miesiąc bo obawiam się, że okresu w ogóle mogę nie dostać, bo właśnie z powodu jego braku i to dość długiego zaczęłam brać takie tabletki. Wiem, że i tak teraz namieszałam z ta dłuższą przerwą, ale wierzcie mi że to nie było z mojej winy a teraz na prawdę nie mam pojęcia co powinnam zrobić Bardzo proszę o pomoc i dziękuje z góry wszystkim życzliwym.
Metztli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 23:12   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Co powinnam zrobić?? :/

skoro bierzesz na wyregulowanie hormonów to lepiej je zacznij brać, ale zabezpieczona nie będziesz już chyba przez do kolejnego opakowania.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 15:15   #3
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Co powinnam zrobić?? :/

Cytat:
Napisane przez Metztli Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradźcie mi co mam robić, bo mój gin jest miesiąc na urlopie i nie mam kogo zapytać. Tabl.anty (Femipol) biorę na wyregulowanie hormonów od ponad roku. Teraz powinnam zacząć nowe opakowanie w piątek, niestety nie miałam jak kupić tabletek Dzisiaj już je wykupiłam, tylko że nie wiem co teraz powinnam zrobić skoro dzisiaj już wtorek, a w sumie to prawie środa :-/ czy mogę teraz zacząć je brać i okres tylko mi się przesunie o te parę dni? czy tak można zrobić w ogóle? Bardzo boję się odstawić całkiem np.na miesiąc bo obawiam się, że okresu w ogóle mogę nie dostać, bo właśnie z powodu jego braku i to dość długiego zaczęłam brać takie tabletki. Wiem, że i tak teraz namieszałam z ta dłuższą przerwą, ale wierzcie mi że to nie było z mojej winy a teraz na prawdę nie mam pojęcia co powinnam zrobić Bardzo proszę o pomoc i dziękuje z góry wszystkim życzliwym.
Skoro tak długo bierzesz tabletki na uregulowanie hormonów (ponad rok) to efekt ich brania powinien utrzymać się przynajmniej do 3 miesięcy. Czyli trzy pierwsze miesiączki po odstawieniu powinny być regularne. "Powinny" - bo nie ma na to reguły, ale zazwyczaj tak jest.
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 21:19   #4
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: Co powinnam zrobić?? :/

mozesz pokojnie wziac tabletkie we wtorek a ta z poniedzialku wytnij i wloz do portwela zawsze moze sie przydac, potem bierz juz normalnie ale wiedz ze przez 2 tygodnie mozesz nie byc zabespieczona jak trzeba bo jednaj tabletki nie wzielas czyli patrz na opakwaniu jak brac i licz to jako pominiecie tabletki w 1 tyg.
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 12:55   #5
Metztli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2
Dot.: Co powinnam zrobić?? :/

Dziękuje Wam za wszystkie rady. Po zaczerpnięciu wielu opinii postanowiłam jednak zrobić miesiąc przerwy i czekam na okres ok.28 i wtedy zacznę od pierwszego dnia krwawienia jak w ulotce. Miejmy nadzieje, że tak jak pisała Marika powinnam go dostać W razie czego wróci do tego czasu mój gin, więc wtedy udam się do niego co robić dalej, chociaż wiadome lepiej żeby nie było takiej potrzeby . Napisze jak się to potoczyło dalej. Pozdrawiam serdecznie i życze miłego dnia.
Metztli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.