pomoze ktos ulozyc diete? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-21, 10:17   #1
megggi_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 10

pomoze ktos ulozyc diete?


Potrzebuje pomocy przy ulozeniu diety,wiem,ze zle sie odzywiam.
Chcialabym schudnac z 5-6kg, obecnie waze ok 65 przy wzroscie 170.
Nie wygladam grubo,tak normalnie,mam figure klepsydry...moim problematycznym miejscem sa uda.
Cale zycie wazylam ok 65 - 68...poltora roku temu przytylam do 74,w kilka miesiecy wrocilam do 68kg.Od 1,5r nie jem ziemniakow,ani pieczywa,czasami skusze sie na swiezego rogala...
Ostatnie 4kg zlecialo,bo sporo jezdzilam na rolkach,teraz niestety jest za zimno na to.
Obecnie to cwicze brzuszki,robie cw na nogi,mam w domu deptak...

Moje przyladowe menu:

* sniadanie - najczesciej parowka, czasami jajko
* pozniej zjadam co mi wpadnie w rece, typu plasterek zoltego sera lub szynki, jablko, jogurt, jakis owoc
* obiad - mieso + warzywa
* tu zawsze jem cos slodkiego i zaczyna sie moje chodzenie do lodowki, cos podjadam
* kolacji nie jem, jesli jem to jakis jogurt

Jak mam sie odzywiac???
megggi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 12:15   #2
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: pomoze ktos ulozyc diete?

1. Przeczytaj podwieszone wątki.
2. Zajrzyj na "Nasze codzienne jadłospisy" zawsze możesz skorzystać z podanych przez dziewczyny jadłospisów.

Jak chccesz się odchudzać to wysil się i przeczytaj najwazniejse rzeczy. Nikt za Ciebie nie będzie sprawdzał co możesz a czego nie. Sama najlepiej znasz swój organizm i wiesz czego Ci trzeba.

Powodzenia.
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 12:43   #3
millenka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 660
Dot.: pomoze ktos ulozyc diete?

W zasadzie to aż tak źle się nie odżywiasz wystarczy trochę zmian a na pewno schudniesz ja bym na pewno wyrzuciła parówki,ser żółty no i oczywiście słodycze jak masz ochotę na podjadanie to sięgnij po jakiś owoc czy warzywko, a kiedy dopadnie Cię ochota na coś słodkiego to zjedz np.; kostkę gorzkiej czekolady lub łyżeczkę miodu naturalnego.A i nie napisałaś nic o ćwiczeniach a bez nich niestety gorzej się chudnie.Również nie piszesz o ilościach musisz pamiętać żeby nie przekraczać dziennej dawki kalorii dla Twojej osoby oczywiście musi to być dawka kalorii dzięki której będziesz chudła. w internecie jest mnóstwo stron z przelicznikami kalorii na zapotrzebowanie dzienne przy odchudzaniu np.; http://odchudzanie-zdrowe.pl/kalkula...kaloryczne.htm pozdrawiam Ps. Myślę że jak będziesz przestrzegać pewnych zasad 4/5małych posiłków dziennie,odpowiednia kaloryczność, ćwiczenia,pij dużo wody ,herbatek bez cukru itp to uda CI SIĘ SCHUDNĄĆ sorki jakoś umknęły mi te Twoje ćwczonka więc ok ćwiczysz a to już połowa sukcesu jeszcze raz sorki !!!

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Wydaje mi się że ten przelicznik dokładniej obrazuje ilość kalorii http://www.programy.u.waw.pl/zapotrz...ie-kalorie.php

Edytowane przez millenka80
Czas edycji: 2011-11-21 o 12:19 Powód: uzupełnienie
millenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 11:12   #4
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: pomoze ktos ulozyc diete?

Witam

ja chyba trochę nie na temat, ale nie wiem w którym wątku zadać pytanie wczoraj wyszłam ze szpitala z rozpoznaniem niedoczynności tarczycy i złej reakcji na glukoze, dostałam euthyrox, glucophage i diete z wyłączeniem cukrów prostych. Czy wie ktoś gdzie te cukry proste sie znajdują? Co powinnam jeść przy niedoczynności tarczycy i zbyt wysokiemu poziomu cukru? ( w ostatnim badaniu miałam 247) Wiem że muszę unikać bananów, gruszek, winogron, słodyczy, słodkich napojów, ryżu ( ale czy tylko białego, czy brązowy można?) czego jeszcze?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Edytowane przez miska189
Czas edycji: 2011-11-23 o 11:16
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 18:14   #5
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: pomoze ktos ulozyc diete?

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Witam

ja chyba trochę nie na temat, ale nie wiem w którym wątku zadać pytanie wczoraj wyszłam ze szpitala z rozpoznaniem niedoczynności tarczycy i złej reakcji na glukoze, dostałam euthyrox, glucophage i diete z wyłączeniem cukrów prostych. Czy wie ktoś gdzie te cukry proste sie znajdują? Co powinnam jeść przy niedoczynności tarczycy i zbyt wysokiemu poziomu cukru? ( w ostatnim badaniu miałam 247) Wiem że muszę unikać bananów, gruszek, winogron, słodyczy, słodkich napojów, ryżu ( ale czy tylko białego, czy brązowy można?) czego jeszcze?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywien...ycy_35610.html
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 22:43   #6
Jolcia5744
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 18
Dot.: pomoze ktos ulozyc diete?

Witaj
Też mam takie problemy jak Ty. Bardzo chętnie pomogę Ci. Odezwij się na priv
Jolcia5744 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 18:31   #7
megggi_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 10
Dot.: pomoze ktos ulozyc diete?

Cytat:
Napisane przez Jolcia5744 Pokaż wiadomość
Witaj
Też mam takie problemy jak Ty. Bardzo chętnie pomogę Ci. Odezwij się na priv

To bylo do mnie czy do miska?
megggi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.