Ćwiczenia siłowe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-18, 19:16   #1
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540

Ćwiczenia siłowe?


Hej
Czy dzięki ćwiczeniom siłowym szybciej się chudnie?
Mam sporo tkanki tłuszczowej na brzuchu i chce jej się pozbyć, słyszałam, że ćwiczenia siłowe są skuteczniejsze od aerobowych, ale większość znajomych twierdzi, że to bezsensu bo rozbudują się mięśnie, a tłuszczu nie pozbędę się. W sumie chciałabym budować mięśnie, ale po zrzuceniu takanki tłuszczowej bo teraz chyba nic z tego nie wyjdzie.
Więc jak to jest z tymi ćwiczeniami?
__________________
Ferrari 458 Italia
Barcelona 28.06.13

Odchudzam się:
Jest: 57 kg
Cel: 50 kg
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 20:28   #2
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Ćwiczenia siłowe?

Zapoznaj się z tym wątkiem: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=666690
jest bardzo fajnie przedstawiona sytuacja .
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 21:41   #3
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Ćwiczenia siłowe?

Dzięki treningowi siłowemu będziesz miała 2in1.
Spalisz dużo tłuszczu i wyrzeźbisz sylwetkę
Ja najlepsze efekty u siebie zauważyłam po treningu siłowym i oczywiście czystej misce...
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 23:13   #4
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: Ćwiczenia siłowe?

Ćwiczenia siłowe są bardzo skutecznym i zdrowym sposobem na trwałe zrzucenie wagi, a najbardziej skuteczne jest ich połączenie z aerobami (np. bieganie).
- ćwicząc na przemian siłowo jednego dnia i aerobowo następnego
- ćwicząc jednego dnia siłowo, a później jeszcze trochę aerobowo

Można też pomiędzy treningami siłowymi wykonywać 2-3 minuty ćwiczeń aerobowych takich jak trucht w miejscu, pajacyki. Dużo zestawów ćwiczeniowych jest komponowanych w ten sposób - np. Jillian Michaels czy Killer Ewy Chodakowskiej.

Jeśli chodzi o same ćwiczenia siłowe to ważne jest, aby angażować w nie całe ciało i żeby były to ćwiczenia angażujące wiele grup mięśniowych, np. różne przysiady, wykroki, pompki. Dzięki temu szybciej osiągnie się dobre efekty.

A jeśli chodzi o budowanie mięśni to w przypadku kobiet jest to w ogóle dość trudne (mało testosteronu itd.) - wymaga regularnych treningów przez długi czas i specjalnej wysokokalorycznej i wysokobiałkowej diety. Jeżeli stosujesz dietę redukcyjną to na pewno Ci to nie grozi, nie da się raczej tracić na wadze i budować mięśnie. Trening siłowy gwarantuje za to, że będziesz traciła procentowo więcej tkanki tłuszczowej niż mięśni.
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 08:59   #5
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: Ćwiczenia siłowe?

Ćwicząc siłowo wzmocnisz mięśnie ( rozbudować mięśnie na "muły" wcale nie jest łatwo! i jeśli ktoś Ci mówi, że będziesz wyglądała jak kulturystka to jest śmieszny....na takie "widoczne" mięśnie pracuje się bardzo długo i ciężko). Takie wzmocnione mięśnie będę potrzebowały więcej pożywki, więc zaczną czerpać z tłuszczyku. A jak tłuszczyku zabraknie to nawet jakieś grzeszki jedzeniowe nie będą już takie grzeszne
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 09:26   #6
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540
Dot.: Ćwiczenia siłowe?

Cytat:
Napisane przez Just_lob Pokaż wiadomość
Ćwicząc siłowo wzmocnisz mięśnie ( rozbudować mięśnie na "muły" wcale nie jest łatwo! i jeśli ktoś Ci mówi, że będziesz wyglądała jak kulturystka to jest śmieszny....na takie "widoczne" mięśnie pracuje się bardzo długo i ciężko). Takie wzmocnione mięśnie będę potrzebowały więcej pożywki, więc zaczną czerpać z tłuszczyku. A jak tłuszczyku zabraknie to nawet jakieś grzeszki jedzeniowe nie będą już takie grzeszne

Dzięki za rady
A po jakim czasie będą widoczne efekty? Czy 3x w tygodniu po ok. 30 min treningu, do tego bieganie 2x w tygodniu czysto rekreacyjnie wystarczy? Efekty będą widoczne po 2-4 tygodniach?
__________________
Ferrari 458 Italia
Barcelona 28.06.13

Odchudzam się:
Jest: 57 kg
Cel: 50 kg
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 12:25   #7
Dropsikk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Ćwiczenia siłowe?

Ja schudłam 5kg w 4 tyg przy 3 x/tyg godzinny trening siłowy + 30-60min cardio zaraz po nim. Ponadto zdrowe jedzenie czyli jakas normalna dieta odpowiednia pod trening. Ponadto odkąd w ten sposób ćwicze nie mam ani grama cellulitu a kilogramy zrzucam równomiernie z całości ciała.
Dropsikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 12:49   #8
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540
Dot.: Ćwiczenia siłowe?

Cytat:
Napisane przez Dropsikk Pokaż wiadomość
Ja schudłam 5kg w 4 tyg przy 3 x/tyg godzinny trening siłowy + 30-60min cardio zaraz po nim. Ponadto zdrowe jedzenie czyli jakas normalna dieta odpowiednia pod trening. Ponadto odkąd w ten sposób ćwicze nie mam ani grama cellulitu a kilogramy zrzucam równomiernie z całości ciała.
O, to super
Tylko, że ja nie mam czasu na godzinny trening, więc nie wiem czy moge liczyć na takie efekty.
Chciałam jeszcze dorzucić 10-15 min trening interwałowy
__________________
Ferrari 458 Italia
Barcelona 28.06.13

Odchudzam się:
Jest: 57 kg
Cel: 50 kg
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 13:10   #9
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Ćwiczenia siłowe?

Cytat:
Napisane przez Lulla12 Pokaż wiadomość
O, to super
Tylko, że ja nie mam czasu na godzinny trening, więc nie wiem czy moge liczyć na takie efekty.
Chciałam jeszcze dorzucić 10-15 min trening interwałowy
Jeśli chodzi o efekt, to sporo zależy od intensywności treningu, nie tylko jego długości.
Szczególnie przy interwałach.
Także nie można powiedzieć: krócej-gorzej, dłużej-lepiej

Edytowane przez wildclouds
Czas edycji: 2013-07-19 o 13:13
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 13:33   #10
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Ćwiczenia siłowe?

Cytat:
Napisane przez dorotek88 Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o budowanie mięśni to w przypadku kobiet jest to w ogóle dość trudne (mało testosteronu itd.) - wymaga regularnych treningów przez długi czas i specjalnej wysokokalorycznej i wysokobiałkowej diety. Jeżeli stosujesz dietę redukcyjną to na pewno Ci to nie grozi, nie da się raczej tracić na wadze i budować mięśnie.
Da się!
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 19:06   #11
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540
Dot.: Ćwiczenia siłowe?

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Da się!
No to od początku tygodonia zabieram się za trening siłowy
Swoją drogą, dzisiaj zrobiłam interwały i jestem załamana, wytrzymałam tylko 6 minut, myślałam, że serce mi wyskoczy Mam ochotę się poddać.

Mam jeszcze takie głupie pytanie...
Czy żeby wyrobić mięśnie trzeba mieć zero tłuszczu? Często słyszę hasło; Zamień tłuszcz na mięśnie. I stosować diete wysokobiałkową, tak?
__________________
Ferrari 458 Italia
Barcelona 28.06.13

Odchudzam się:
Jest: 57 kg
Cel: 50 kg

Edytowane przez Lulla12
Czas edycji: 2013-07-19 o 19:11
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-20, 12:31   #12
Mniejsza1988
Raczkowanie
 
Avatar Mniejsza1988
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 164
Dot.: Ćwiczenia siłowe?

Mam jeszcze takie głupie pytanie...
Czy żeby wyrobić mięśnie trzeba mieć zero tłuszczu? Często słyszę hasło; Zamień tłuszcz na mięśnie. I stosować diete wysokobiałkową, tak?[/QUOTE]


Nie da się zamienić jednego rodzaju tkanki w drugi. Nie zamieniasz tłuszczu tylko go spalasz i mówiąc najprościej mięśnie wtedy zaczynają być widoczne spod warstwy izolacyjnej :P, która się zmniejsza. Dlatego często ludzie myślą, że tłuszcz zamienia się w mięśnie, ale TO SE NE DA!!!
Mniejsza1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 11:55   #13
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Ćwiczenia siłowe?

Cytat:
Napisane przez Lulla12 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze takie głupie pytanie...
Czy żeby wyrobić mięśnie trzeba mieć zero tłuszczu?
Wiesz, trochę w tym prawdy.
Poziom tkanki tłuszczowej wpływa na poziom estrogenów, naszych żeńskich hormonów płciowych. Z kolei wysoki poziom tych hormonów zmniejsza zdolność do spalania tłuszczów po jedzeniu.

Dlatego często w ciąży tyjemy, choć więcej wcale nie jemy.

http://kopalniawiedzy.pl/estrogeny-t...-Sullivan,7212
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 00:36   #14
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: Ćwiczenia siłowe?

Cytat:
Napisane przez Lulla12
Mam jeszcze takie głupie pytanie...
Czy żeby wyrobić mięśnie trzeba mieć zero tłuszczu? Często słyszę hasło; Zamień tłuszcz na mięśnie. I stosować diete wysokobiałkową, tak?
Po pierwsze nie da się mieć zero tkanki tłuszczowej bo to oznaczałoby śmierć. Po drugie jak najbardziej da się wyrabiać mięśnie mając nawet całkiem sporo tkanki tłuszczowej, ale zarówno dla celów zdrowotnych jak i estetycznych w przypadku nadwagi zawsze lepiej się najpierw trochę zredukować (czyli pozbyć tkanki tłuszczowej z którą niestety pozbywamy się też trochę mięśni - właśnie m.in. w celu ograniczenia utraty mięśni a zwiększenia utraty masy tłuszczowej stosuje się ćwiczenia siłowe), a potem dopiero (o ile ktoś chce) "wyrabiać mięśnie" co wymaga nie tylko ćwiczeń ale też diety z nadwyżką kaloryczną.

Jeśli chodzi o dietę białkową to należy oczywiście spożywać odpowiednie ilości białka, które są większe dla osób ciężko ćwiczących. Nie oznacza to konieczności stosowania diet typu nisko węglowodanowych.

Generalnie polecam przeczytać wątki podwieszone tutaj na dziale fitness, na dziale dietetyki, przejrzeć trochę wątków (bo takie pytania jak Twoje padają tu co drugi dzień) i zajrzeć na portal sfd.pl, polecam np. ten wątek:

http://www.sfd.pl/Odchudzanie_%C5%81...y-t585708.html

pozdrawiam i życzę powodzenia
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.