Czy to przetrenowanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-30, 11:53   #1
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637

Czy to przetrenowanie?


Witajcie, mam problem.
Od ponad pół roku ćwiczę regularnie 6 razy w tygodniu, po 1-1,5h ( co drugi dzień wypada dłuższy trening). Nic specjalnie ambitnego, Chodakowska, Mel B i ćwiczenia z hantlami. Od 2 tygodni zaczelam robić się słaba, mieć zawroty głowy, mdłości, kołatanie serca, drżące ciało. Poszłam do lekarza, obmacał, zmierzył cisnienie, zrobiłam morfologie. Wszystko w normie, cisnienie mniej więcej 110-120/ 65-75.
Zrobiłam kilka dni przerwy, wczoraj i dzisiaj wróciłam do treningu, ale lekkiego, żeby sie nie zmęczyć. Początek trudny, słabość, zawroty, mdłości. Im bliżej końca, tym lepiej się czuję. I teraz nie wiem, czy czuję się źle, bo boję się, że ćwiczenia mi zaszkodzą, czy faktycznie powinnam zrobić dłuższą przerwę? Dodam, że od lat mam nerwice, ostatnio sporo stresu, a objawy lękowe sa bardzo zbliżone do tych, które mam od 2 tygodni.
W związku z tym mam pytanie: co robić? czy przetrenowanie wyszłoby w morfologii? Wyczytałam, że miałabym niski poziom erytrocytów, hemoglobiny i hematokryt, ale to wszystko mam pośrodku i w górnej granicy normy.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 11:55   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Czy to przetrenowanie?

A badałaś tarczycę? Poziom elektrolitów?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2013-11-30 o 11:56
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 11:58   #3
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
A badałaś tarczycę? Poziom elektrolitów?
Nie, lekarz rodzinny zlecił mi tylko morfologię i glukoze (95, a norma jest do 100). Tarczyce miałam badaną kilka lat temu, wtedy było ok. W sumie chyba ze 2 razy w zyciu, EKG tez kilka razy. Wszystko było w porządku, więc wyszło, że to nerwica.
Poziomu elektrolitów chyba nie...o ile to nie jest część morfologii.
W wynikach badań jest jeszcze rozmaz, ale nie umiem tego odczytać/zinterpretować.

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2013-11-30 o 12:04
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 14:44   #4
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Czy to przetrenowanie?

A jak z odżywianiem u Ciebie?
Może jesz za mało węgli? Ja jak nje dojem węgli przed treningiem to mam podobne objawy .
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 15:09   #5
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
A jak z odżywianiem u Ciebie?
Może jesz za mało węgli? Ja jak nje dojem węgli przed treningiem to mam podobne objawy .
Kurcze, przed treningiem zawsze leci musli z jogurtem/maslanką. To za mało?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 15:23   #6
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Kurcze, przed treningiem zawsze leci musli z jogurtem/maslanką. To za mało?
Jeśli nie zmieniłaś nic w sposobie odżywiania w ostatnim czasie to pewnie przyczyna jest inna...
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 15:59   #7
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Nic nie zmieniłam... Poza tym dolegliwości wystepują nie tylko podczas treningu
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-30, 16:03   #8
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Skoro masz dużo stresów, to może to być niedobór magnezu. Spróbuj suplementacji 3x dziennie, jeśli po 2 tygodniach objawy nie zaczną ustępować to przebadałabym tarczycę
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 16:07   #9
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Dzięki za poświęcony czas dziewczyny
Magnez biore od tygodnia, ale raz dziennie. To za mało?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 16:11   #10
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Po tygodniu to chyba za wcześnie żeby poczuć różnicę. Ja biorę magnez (z olimpu) już chyba trzecie opakowanie.... Gdzieś w połowie pierwszego poczułam różnicę (mi akurat strasznie drętwiały ręce i nogi , zwłaszcza w nocy). W pewnym momencie przeszło całkowicie, ale za jakies 2 tyg znów to samo Także teraz biorę codziennie 1x na noc i jest ok.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 16:14   #11
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Ja tez mam ten z olimpu. Tydzień to zdecydowanie za krótko. Ale teraz nie wiem czy powinnam zwiększyć dawkę?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-30, 16:25   #12
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Dzięki za poświęcony czas dziewczyny
Magnez biore od tygodnia, ale raz dziennie. To za mało?
Tydzień to za mało, prawdopodobnie dawka pokrywa jedynie normalne dzienne zapotrzebowanie, więc jeśli masz niedobory, to przez jakiś czas musisz brać więcej
Magnez jest trudnym pierwiastkiem do uzupełnienia
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 16:28   #13
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Na początku brałam 2 tabl dziennie (na noc), teraz 1.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 16:40   #14
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Ok, to w takim razie też wezmę 2.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 16:40   #15
iwoneczka212
Raczkowanie
 
Avatar iwoneczka212
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Mam bardzo podobne objawy do Twoich i w ogóle sytuacja bardzo podobna, może nie ćwiczę 6 razy tygodniowo ale za to intensywnie ale w związku z problemami z pracą i etc. mam okropne zawroty głowy, chwilami mam wrażenie że zemdleję choć póki co na szczęście nie zasłabłam. Badania podstawowe zrobiłam i wszystko w normie. Lekarz przepisał mi magnez z wit. B6 i jakieś kropelki zalecane przy zawrotach głowy, uczuciach ciągłego zmęczenia... trochę pomogło ale nadal nie czuję się tak dobrze jak wcześniej... i na pewno nie jest to wina treningów tylko stresu w moim wypadku. Może u Ciebie tak samo.
__________________
APARATKA :
Góra - 17.10.2013 r.
Dół - 06.02.2014
iwoneczka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 16:44   #16
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Oby to był stres. Nie chcę rezygnować z ćwiczeń...
Nie zrozum mnie zle, ale to w pewien sposób pocieszajace, że ktos ma podobnie.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 16:55   #17
iwoneczka212
Raczkowanie
 
Avatar iwoneczka212
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Rozumiem może też spróbuj magnez (mi lekarz zalecił codziennie przed snem Neomag forte z wit. B6 i krople o których wspominałam, to Effortil) jeśli bierze się systematycznie to widać efekty ale że ja jestem gapa to często zapominam i tylko w krytycznych momentach biorę. Życzę nam obu poprawy i mniej stresu
__________________
APARATKA :
Góra - 17.10.2013 r.
Dół - 06.02.2014
iwoneczka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 17:02   #18
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Cytat:
Napisane przez iwoneczka212 Pokaż wiadomość
Rozumiem może też spróbuj magnez (mi lekarz zalecił codziennie przed snem Neomag forte z wit. B6 i krople o których wspominałam, to Effortil) jeśli bierze się systematycznie to widać efekty ale że ja jestem gapa to często zapominam i tylko w krytycznych momentach biorę. Życzę nam obu poprawy i mniej stresu
I ja również
Pozdrawiam serdecznie
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 17:25   #19
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Dzięki za poświęcony czas dziewczyny
Magnez biore od tygodnia, ale raz dziennie. To za mało?
to zależy jaka dawka magnezu i witaminy b6 jest w tabletkach. każda firma ma inne... więc - jaką ilość % dziennego zapotrzebowania masz napisane na opakowaniu?

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Tydzień to za mało, prawdopodobnie dawka pokrywa jedynie normalne dzienne zapotrzebowanie, więc jeśli masz niedobory, to przez jakiś czas musisz brać więcej
Magnez jest trudnym pierwiastkiem do uzupełnienia
zgadza się. i w sumie przedawkowanie nie jest groźne, pojawia się biegunka warto więc zrobić taką dawkę uderzeniową...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-30, 17:30   #20
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Czy to przetrenowanie?

"kapsułka zawiera 100 mg magnezu oraz 2,1 mg witaminy B6." To z opakowania I dawkowanie 1 kapsułka na dobę.

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
"kapsułka zawiera 100 mg magnezu oraz 2,1 mg witaminy B6." To z opakowania I dawkowanie 1 kapsułka na dobę.
Przed snem wezmę drugą, trudno, najwyżej będę biegac
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 17:58   #21
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
"kapsułka zawiera 100 mg magnezu oraz 2,1 mg witaminy B6." To z opakowania I dawkowanie 1 kapsułka na dobę.

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------


Przed snem wezmę drugą, trudno, najwyżej będę biegac
100mg to malutko, spokojnie moesz brac 3x

ja biegam dopiero w okolicach 1000 mg
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 18:06   #22
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
"kapsułka zawiera 100 mg magnezu oraz 2,1 mg witaminy B6." To z opakowania I dawkowanie 1 kapsułka na dobę.

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------


Przed snem wezmę drugą, trudno, najwyżej będę biegac
O to malutko. To mój magnez jest chyba forte bo jedna kapsulka na 250mg Mg
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 21:07   #23
MarzenaGG
Przyczajenie
 
Avatar MarzenaGG
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6
Dot.: Czy to przetrenowanie?

A moze zacznij mierzyć ciśnienie. Takie symptomy ma arytmia. Zmeczenie, kołatanie serca, drżenie rąk i całego ciała, wymioty czy zawroty głowy. Sprawdzcie to moze byc to arytmia, tachykardia czy barykardia. Czesto symptomy wystepuja kiedy ma sie wysilek fizyczny. Wiem bo tak wlasnie u mnie wystapila tachykardia. Jak za duzo sie cwiczy (przecwicza sie organizm) to tak jak sportowcy czesto maja problemy z sercem
MarzenaGG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 09:56   #24
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Cytat:
Napisane przez MarzenaGG Pokaż wiadomość
A moze zacznij mierzyć ciśnienie. Takie symptomy ma arytmia. Zmeczenie, kołatanie serca, drżenie rąk i całego ciała, wymioty czy zawroty głowy. Sprawdzcie to moze byc to arytmia, tachykardia czy barykardia. Czesto symptomy wystepuja kiedy ma sie wysilek fizyczny. Wiem bo tak wlasnie u mnie wystapila tachykardia. Jak za duzo sie cwiczy (przecwicza sie organizm) to tak jak sportowcy czesto maja problemy z sercem
Od jakiegoś czasu mierze prawie codziennie, bo mam ciśnieniomierz w domu. Niby z tych lepszych, wykrywających arytmię. To raczej mi nie dolega, choć ciśnienie mam dość niskie.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 22:24   #25
puppa_moneta03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Witaj!

Wstrzymaj na razie wszelkie cwiczenia, organizm musi odpoczac.

Z tym magnezem jest tak, ze wlasciwie trudno o jego niedobor, bo wystepuje niemal we wszystkim, ale kiedy niedobor sie przytrafi, trzeba na poczatku uzupelniac dawkami uderzeniowymi przez okres 2, 3 miesiecy! Twoja dawka, te 100 mg, to baby dose ZA MALO. Nie wiem,jaka dawka jest w Polsce osiagalna jednorazowo w 1 tabletce. Ja np. biore codziennie 500 mg, Mg Orotate Health Aid. Wykrylam niedobor mg w badaniu krwi.

powinnas powtorzyc badania:

!Elektrolity - magnez, potas (z reguly uzupelnia sie niedobory lacznie z mg, tj. Mg + K razem!); wapn, sod, jod, cynk.
!! Zelazo + ferrytyna Nawet, jesli hemoglobina byla w normie nie znaczy to, ze ferrytyna w niej jest. To wazne. To jest taki rezerwuar zelaza w organizmie. A poziom samego zelaza pokaze,ile go masz. Potrzebujesz duzo. Codzienna dodatkowa suplementacja rowna sie dziennemu zapotrzebowaniu, czyli 14 mg.
!!! Poziom wit B12 - niedobor zelaza w organizmie wiaze sie czesto z niedoborem tej witaminy. Jest niezbedna do wszelkich procesow krwiotworczych.
Jesli masz niedobor, dostaniesz zastrzyki na pol roku.
Nie sadze, zeby winna Twoim problemom teraz byla nerwica. Ale esli ja masz i odczuwasz nasilenie stanow lekowych, czujesz, ze tracissz kontrole, zasugeruj swojemu neurologowi przepisanie zastrzykow z wit. B Complex na okres 10 dni. To stawia na nogi, na prawde pomaga.

Nie wiem, dlaczego lekarzom tak trudno zlecic kompeksowe i podstawowe w sumie badania...
Bedzie dobrze, ale wyluzuj na razie z cwiczeniami, nie obciazaj organizmu. Wporwadz do diety duzo zieleniny, burakow, nie rezygnuje z miesa (nie bijcie, wegetarianie )

Pozdrawiam cieplo!

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

Jak niskie to cisnienie?

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Jak zwykle nie moge sie wypowiedziec za jednym razem - co do tarczycy sugeruje, zebys zbadala TSH we krwi jak najszybciej, nie ma sensu czekac. Kiedy ostatnio badalas tarczyce? Zeby bylo perfekcyjnie, mozna zrobic do tego usg tarczycy, ale to raczej przy podejrzeniu, ze cos z nia nie tak.
puppa_moneta03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 09:31   #26
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Cytat:
Napisane przez puppa_moneta03 Pokaż wiadomość
Witaj!

Wstrzymaj na razie wszelkie cwiczenia, organizm musi odpoczac.

Z tym magnezem jest tak, ze wlasciwie trudno o jego niedobor, bo wystepuje niemal we wszystkim, ale kiedy niedobor sie przytrafi, trzeba na poczatku uzupelniac dawkami uderzeniowymi przez okres 2, 3 miesiecy! Twoja dawka, te 100 mg, to baby dose ZA MALO. Nie wiem,jaka dawka jest w Polsce osiagalna jednorazowo w 1 tabletce. Ja np. biore codziennie 500 mg, Mg Orotate Health Aid. Wykrylam niedobor mg w badaniu krwi.

powinnas powtorzyc badania:

!Elektrolity - magnez, potas (z reguly uzupelnia sie niedobory lacznie z mg, tj. Mg + K razem!); wapn, sod, jod, cynk.
!! Zelazo + ferrytyna Nawet, jesli hemoglobina byla w normie nie znaczy to, ze ferrytyna w niej jest. To wazne. To jest taki rezerwuar zelaza w organizmie. A poziom samego zelaza pokaze,ile go masz. Potrzebujesz duzo. Codzienna dodatkowa suplementacja rowna sie dziennemu zapotrzebowaniu, czyli 14 mg.
!!! Poziom wit B12 - niedobor zelaza w organizmie wiaze sie czesto z niedoborem tej witaminy. Jest niezbedna do wszelkich procesow krwiotworczych.
Jesli masz niedobor, dostaniesz zastrzyki na pol roku.
Nie sadze, zeby winna Twoim problemom teraz byla nerwica. Ale esli ja masz i odczuwasz nasilenie stanow lekowych, czujesz, ze tracissz kontrole, zasugeruj swojemu neurologowi przepisanie zastrzykow z wit. B Complex na okres 10 dni. To stawia na nogi, na prawde pomaga.

Nie wiem, dlaczego lekarzom tak trudno zlecic kompeksowe i podstawowe w sumie badania...
Bedzie dobrze, ale wyluzuj na razie z cwiczeniami, nie obciazaj organizmu. Wporwadz do diety duzo zieleniny, burakow, nie rezygnuje z miesa (nie bijcie, wegetarianie )

Pozdrawiam cieplo!

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

Jak niskie to cisnienie?

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Jak zwykle nie moge sie wypowiedziec za jednym razem - co do tarczycy sugeruje, zebys zbadala TSH we krwi jak najszybciej, nie ma sensu czekac. Kiedy ostatnio badalas tarczyce? Zeby bylo perfekcyjnie, mozna zrobic do tego usg tarczycy, ale to raczej przy podejrzeniu, ze cos z nia nie tak.
Cześć dzieki za wyczerpujaca odpowiedź.
Odpowiem po kolei.
Od niecalych 2 m-cy biore Vitapil, poniżej skład:
Kwas pantotenowy (D-pantoteinian wapnia) 100 mg 1666,7 %*
Proteiny sojowe 100 mg**
Inozytol 50 mg**
Niacyna (amid kwasu nikotynowego)*** 35 mg 218,8%*
PABA (kwas paraaminobenzoesowy) 30 mg**
Żelazo (siarczan żelaza(II)) 15 mg 107,1%*
Cynk (glukonian cynku) 15 mg 150%*
Mangan (glukonian manganu) 5 mg 250%*
Drożdże 5 mg**
Miedź (glukonian miedzi (II)) 2000 μg 200%*
Kwas foliowy (pteroilomonoglutaminowy) 400 μg 200%*
Biotyna (D-biotyna) 300 μg 600%*
Jod (jodek potasu) 150 μg 100%*
Witamina B12 (cyjankobalamina) 6 μg 240%*

Co prawda na włosy, ale troche witamin w nim jest, wiec niedobory chyba są wykluczone?


Mięsko staram się jeść jak najczęściej, wypada tak 3-4 razy w tygodniu.

Cisnienie wypada tak na 105-115/70-75.

Tarczyce miałam badana ze 3 lata temu.

Pozdrawiam

Aha, biore teraz 200mg magnezu, ale obawiam się, ze mi szkodzi

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2013-12-03 o 09:33
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 09:51   #27
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Niedobory nie są wykluczone, bo niektóre uzupełniaja się miesiącami a w tabletakch przeważnie są dawki pokrywające jedynie dzienne zapotrzebowanie (przy założeniu, że wszystko się wchłania jak trzeba)

W jakim sensie magnez Ci szkodzi? biegasz? to rozłóż dawkowanie na cały dzień
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 09:55   #28
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Czy to przetrenowanie?

No biegam, biegam...Biorę jedna rano i jedna wieczorem.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 08:14   #29
puppa_moneta03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Hej, nieodbory mozna potwierdzic lub wykluczyc robiac badania krwi. Nie warto brac na slepo suplementow naszpikowanych witaminami i mikroelementami w duzych dawkach, bo wtedy nie wiadomo, co szkodzi a co pomaga.
Na problem z magnezem - moj lekarz podpowiadal mi kiedys, ze przy suplementacji magnezu nalezy brac rowniez potas. Pozdrawiam
puppa_moneta03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 09:39   #30
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Czy to przetrenowanie?

Wlaśnie kupiłam aspargin (to u nas magnez +potas). W sumie czuje sie troche lepiej, ćwicze ale o wiele lżej, biore magnez i byłam dwa razy u osoby, która pomaga mi, kiedy moja nerwica zaczyna szaleć. Dzisiaj znów kręci mi sie w głowie, ale cisnienie spadło o ponad 20 kresek. Mieszkam na północy kraju, kto chociaż oglada TV ten wie, co sie tu od wczoraj dzieje
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.