Praca na 3 zmiany a odżywianie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-02, 15:33   #1
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213

Praca na 3 zmiany a odżywianie.


Cześć
Od ok. 5 miesięcy pracuję na 3 zmiany, dlatego odżywiam sie bardzo nieregularnie, w tym czasie przytyłam 4 kg mimo, że nie jem więcej niż kiedyś. Mam 174 cm i ważę obecnie ok 61 kg, wcześniej miałam dośc dlugo ok. 57kg. Wiem, że obecna waga jest prawidłowa ale nie czuje się najlepiej, ledwo dopinam spodnie. I boję się, że waga ciągle może rosnąć :/ Jak idę na ranną zmianę to jem raczej regularnie, poźniej przychodza popołudniówki, po powrocie z pracy ok 23 czuję się glodna i musze coś szybkiego zjeść, nierzadko sa to słodycze. Później są nocki, wiadomo przez 8 godzin cos musze zjeść, zazwyczaj jest to jakaś kanapka, jogurt, owoc. Zawsze jadłam duzo słodyczy, teraz staram sie je ograniczać i jeść więcej owoców i warzyw. Czy myślicie, że takie nieregularne posilki mogą miec znaczenie? Co mogę jeść w porze nocnej bez wyrzutów sumienia i po powrocie z pracy o 23?
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 18:11   #2
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Praca na 3 zmiany a odżywianie.

przede wszystkim nocki mają wpływ na cykl funkcjonowania organizmu.
W nocy się regeneruje a nie pracuje. Je się w dzień, w nocy śpi (nie je). Ty jesz czasami "w nocy". Efekt? Tyjesz.

Twój zegar biologiczny się rozregulowuje po prostu.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 09:59   #3
agataskate
Raczkowanie
 
Avatar agataskate
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 77
Dot.: Praca na 3 zmiany a odżywianie.

Od nocnego jedzenia się tyje. W nocy jak jestes w pracy wiadome musisz coś zjeść. Niech będzie to lekka sałatka z łyżeczką oliwy albo serek wiejski z warzywkami.

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

A gdy jesteś głodna po pracy pochrup jabłka, marchewki, sałatę. Niskokaloryczne a jakie smacne.
agataskate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 20:45   #4
Umbrellaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 12
Dot.: Praca na 3 zmiany a odżywianie.

to trochę dziwne, bo ja już od dłuższego czasu pracuję na 3 zmiany i jakoś specjalnie nie ograniczam jedzenia na noc, tzn. mam takie samo "śniadanie" nocne jak i to na rannej zmianie nie zastępuje go lekką sałatką czy jogurtem i właśnie wcale a wcale nie tyję... a rzekłabym nawet że od jakiegoś czasu chudnę... a akurat to mi się bardzo nie podoba
Umbrellaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 21:18   #5
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Praca na 3 zmiany a odżywianie.

Taka ciekawostka naukowa:

http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio...Sum=1120739582
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 17:14   #6
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Praca na 3 zmiany a odżywianie.

Podłączam się do wątku, bo nie chcę zaśmiecać.

Dziewczyny, jak jecie w systemie 3-zmianowym?
Powiem szczerze, że jestem rannym ptaszkiem i jak mam tydzień na 3 zmianę, to mnie wykańcza. Tydzień wyjęty z życia. Pracuję już kilka miesięcy i czuję, że przytyłam.
Na 3 zmianie ogólnie co chwila jestem głodna i co gorsza jest to ochota na słodkie tylko. Jem najczęściej o 12, idę jeszcze spać jem o 18 później w pracy o północy i o 3 i jak przychodzę to też jem o 7 i idę spać. Nie są to zdrowe rzeczy: pączki, placki z jabłkami, batony, czekolada, kawa,cola. Nie są to duże ilości, no ale zero wartości odżywczych. Próbowałam jeśc białko warzywa, to po prostu usypiam na stojąco.
Na 1 i 2 zmianie nie mam takiego problemu. Na 1 zmianie jem przed wyjściem śniadanie, w pracy II, po powrocie obiad i kolację. Na 2 jem śnaidanko, obiad przed pracą, w pracy coś i po powrocie coś lekkiego. Też nie ma problemu.
Myślę nad zmianą pracy.

Edytowane przez ricca166
Czas edycji: 2014-06-24 o 17:15
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-24 18:14:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.