Dean Koontz - Twórczość - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-20, 21:26   #31
Julia91
Zadomowienie
 
Avatar Julia91
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Wiadomości: 1 026
GG do Julia91
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Jak sie dzisiaj przyjrzalam to mam jego ksiazek baaaaaardzo duzo ) hmm ))) jak skoncze czytac Tess Geritsen "Grzesznik" to moze sprobuje :P chociaz nowy Harlan Coben wyszedl... i tyle ksiazek na polkach ... jej xD co za dylematy xD

Edit. Własnie sobie przypomnialam ,że czytałam jeszcze "Drzwi do Grudnia" i byla dobra :P
__________________
-20.10 kg

Wymiary na dziś (28.04.13)
Ręka: 45 cm - 43.0 cm
Talia: 104 cm - 95.5 cm
Pas: 122 cm - 105 cm
Biodra: 133 cm - 126 cm
Udo: 87 cm - 78 cm

Edytowane przez Julia91
Czas edycji: 2009-08-21 o 11:57
Julia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 22:05   #32
kurczak684
Rozeznanie
 
Avatar kurczak684
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 729
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Cytat:
Napisane przez Chouchoute Pokaż wiadomość
Predkość... cudowna jest
Zgadzam się!! właśnie kończę tę książkę czytać!! niestety z braku czasu idzie mi to strasznie wolno Wstyd się przyznać, że to moja pierwsza książka Koontz'a ale nadrobię na pewno zaległości
kurczak684 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 22:02   #33
Artistic soul
Zadomowienie
 
Avatar Artistic soul
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 344
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Przeczytałam kilka jego książek
uważam że jest świetny
Najbardziej podobała mi się książka "Ocalona" przeczytałam ją jako pierwszą potem poszły inne
__________________
I've got to get myself together now
Forgetting the past it's all 'bout the here and now
Now I know I could make it if I try
And Jah never let my perseverance die
'Cause I want to give my all and all....


Gentleman
Artistic soul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 16:00   #34
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Cytat:
Napisane przez Artistic soul Pokaż wiadomość
Przeczytałam kilka jego książek
uważam że jest świetny
Najbardziej podobała mi się książka "Ocalona" przeczytałam ją jako pierwszą potem poszły inne
Ja właśnie skończyłam czytać "Ocaloną" I to też pierwsza jego książka, którą przeczytałam. W następnym tyg. lecę do biblioteki po następne
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 15:24   #35
Celestina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Czytałam jedynie "Prędkość" i szczerze mogę powiedzieć, że nie jestem zawiedziona. Mam zamiar przeczytać więcej książek tego autora. Fabuła świetna, poprostu nie mogłam się oderwać
Celestina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 15:46   #36
Karaluszysko
Wtajemniczenie
 
Avatar Karaluszysko
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 060
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Przeczytałam ostatnio "Męża" i "Fałszywą pamięć". Są to pierwsze książki Koontza, jakie miałam okazję przeczytać i zawiodłam się. Trochę schematyczne i w tłumie giną. Nawet w dwóch tych książkach była taka sama scena. Chyba Autorowi brakowało pomysłu
Prócz tych tytułów wypożyczyłam "Ostatnie drzwi przed niebem", ale oddam to do biblioteki, bo nie mam ochoty czytać tej książki. Jestem trochę zmęczona jego stylem pisania.
Znajoma mi mówiła że jego pierwsze książki są o wiele lepsze. Kiedyś na pewno to sprawdzę.
Karaluszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 17:44   #37
nafnaf
Zadomowienie
 
Avatar nafnaf
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 596
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Ja też bardzo lubię twórczość Deana Koontza Przeczytałam kilkanaście jego książek, zarówno starszych, jak i nowszych - do tych starszych wracam z przyjemnością, bo mają w sobie taki bardzo specyficzny klimat, którego nie odnajduję ani u Kinga, ani u Mastertona (chociaż tych autorów też cenię). Powieści Koontza z ostatnich lat moim zdaniem nie są już tak wciągające. W tej chwili jestem na początku Oszukać strach, ale chyba jednak dam sobie spokój z dalszym czytaniem. To już nie jest to. Ale bardzo chętnie po raz kolejny przypomniałabym sobie Głos nocy czy Grom
__________________
Niekończąca się opowieść

Napełnijmy pustą miskę
19VI2011
And it all begins where it ends
24VII2012
Almost unreal
nafnaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-22, 01:04   #38
sheep_zonz
Rozeznanie
 
Avatar sheep_zonz
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 548
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Na Koontza trafiłam w zasadzie nie tak dawno. Nawet nie umiem teraz jednoznacznie stwierdzić, niemniej.. zaczęło się niewinnie od średnio wciągającego "Daru widzenia" , a skończyło na tym, że wszędzie gdzie popadnie poszukuję jego książek, choć mówiąc szczerze, teraz już nie z takim zapałem, jak wcześniej.

Do moich absolutnych ulubieńców należy "Intensywność" . Ponadto "Mąż", "Dobry zabójca" i parę innych ... Książki, które mnie zaciekawiły, wciągnęły na tyle, że zarywałam nockę, ale jako "ulubione" bym ich nie odznaczyła. Lubię jego styl pisania, ba! uwielbiam. Mają te jego książki coś takiego w sobie, co mi się w nich nieziemsko podoba, co sprawia, że nie odkładam książki ani na chwilę, zaciekawiona akcją...

Co nie zmienia faktu, że na kilku pozycjach bardzo się zawiodłam. Pierwszy raz chyba na "Inwazji", gdzie o ile przełknęłam pierwszą część, to druga do tej pory czeka na swoją kolej. Dalej... kompletnie nie mogłam doczytać do końca "Północy", nie dla mnie to było. Ostatecznie zamknęłam ją, nie wróciłam do niej więcej i oddałam do biblioteki. W sumie teraz dałabym jej jeszcze jedną szansę, ale obawiam się, że znowu skończyłoby się tak samo.
__________________
Blog młodszej siostry
sheep_zonz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 11:41   #39
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Zachęcona Waszymi opiniami przeczytałam ''Intensywność'' - zaczęłam wczoraj, skończyłam dziś rano.
Książkę czytałam jednym tchem, nie mogłam się od niej oderwać, bo wciąż byłam ciekawa, co dalej. Bardzo trzyma w napięciu, nie nudzi nawet przez chwilę. Na koniec nawet uroniłam łzę.
Z innych książek tego autora przeczytałam chyba tylko ''Przepowiednię'', ale z tego, co pamiętam ledwo dobrnęłam do końca. Dlatego jestem zaskoczona, że ''Intensywność'' to zupełnie, co innego, jakby pisała ją inna osoba.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 02:07   #40
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Zachęcona Waszymi opiniami przeczytałam ''Intensywność'' - zaczęłam wczoraj, skończyłam dziś rano.
Książkę czytałam jednym tchem, nie mogłam się od niej oderwać, bo wciąż byłam ciekawa, co dalej. Bardzo trzyma w napięciu, nie nudzi nawet przez chwilę. Na koniec nawet uroniłam łzę.
Z innych książek tego autora przeczytałam chyba tylko ''Przepowiednię'', ale z tego, co pamiętam ledwo dobrnęłam do końca. Dlatego jestem zaskoczona, że ''Intensywność'' to zupełnie, co innego, jakby pisała ją inna osoba.
No widzisz - i trzeba było tak długo zwlekać? To fakt - Koontz nie pisze równo. Czasami zakończenia ma takie trochę na siłę, jakby nie miał pomysłu. Ale tylko czasami. Polecam "Drzwi do grudnia". I "Odwiecznego wroga", o ile jeszcze nie czytałaś.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2012-07-30 o 02:09
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 10:40   #41
eruannalle24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 35
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Polecam wszystkim "Nieznajomych", książka niesamowicie trzyma w napięciu, do ostatniej kartki!
eruannalle24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-30, 19:02   #42
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
No widzisz - i trzeba było tak długo zwlekać? To fakt - Koontz nie pisze równo. Czasami zakończenia ma takie trochę na siłę, jakby nie miał pomysłu. Ale tylko czasami. Polecam "Drzwi do grudnia". I "Odwiecznego wroga", o ile jeszcze nie czytałaś.
Nie, nie czytałam. Tylko te dwie o których pisałam Dzięki, jak znajdę to się zaopatrzę w te tytuły
Póki co wypożyczyłam ''Pieczarę Gromów'' i ''Oszukać strach''
Chciałam obejrzeć film na podstawie ''Intensywności'', ale podobno nie jest dobry.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 18:14   #43
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Cytat:
Napisane przez eruannalle24 Pokaż wiadomość
Polecam wszystkim "Nieznajomych", książka niesamowicie trzyma w napięciu, do ostatniej kartki!
Zgadzam się. Jedna z lepszych tego autora. Przynajmniej według mnie. Poza faktem, że akurat on ma rzadko słabsze książki.
Ja ostatnio przeczytałam Głos nocy. Ciekawy pomysł, chociaż książka jakoś mocno mnie nie porwała, ale i tak przeczytałam bardzo szybko. Fajne zakończenie, myślę, że mimo kilku nudniejszych momentów warto przeczytać.
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 19:56   #44
whiness
Zadomowienie
 
Avatar whiness
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 065
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Nieznajomy to była pierwsza książka tego autora, jaką przeczytałam. Bardzo dobra, teraz zabieram się za "Intensywność".
__________________
Śniadania *i nie tylko*:
relishmeals
profil na facebooku
whiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 09:14   #45
sheep_zonz
Rozeznanie
 
Avatar sheep_zonz
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 548
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Niedawno pisałam, że nie dokończyłam "Północy". Ale jednak w końcu znowu się na nią zabrałam i tym razem jestem bardzo zadowolona. Książka wg mnie po prostu bardzo długo się rozkręcała, ostatecznie doczytałam do końca, zaciekawiona losami bohaterów. W ostatnim czasie przeczytałam również "Przy blasku księżyca" - kolejna książka, którą bez problemu przeczytałam, ale również bez jakichś większych fajerwerków.
No i dzisiaj w nocy wymęczyłam "Odda Thomasa". Książka pisana w 1. osobie, bo sam Odd wszystko opisuje. Jak dla mnie - zupełnie inny styl pisania, niekoniecznie mi tak do końca odpowiadający, więc czytało mi się trudniej. Niemniej, książka jest ciekawa i wciągnęła mnie na tyle, że czytałam ją do końca i ostatecznie położyłam się po 4 nad ranem.
Koniec w pewien sposób wzruszający, ja jako wrażliwa dusza uroniłam łzę i zaczęłam rozmyślać o śmierci. Z tej serii do przeczytania został mi tylko "Braciszek Odd". Gdyby nie to, że na razie w żadnej bibliotece go nie znalazłam, to bym zabrała się za niego już teraz, zaraz.
I skoro polecacie "Nieznajomego" to też ją wypożyczę, jeśli będzie.
__________________
Blog młodszej siostry
sheep_zonz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 07:46   #46
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

''Oszukać strach'' - utkwilam w połowie i nie wiem czy doczytam do końca. Po prostu jak dla mnie trochę nudnawa i w sumie niewiadomo nawet o co chodzi.

''Pieczara gromów'' przeczytałam dość szybko, autor miał bardzo ciekawy pomysł, zakończenie zaskakiwało
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 19:53   #47
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
''Oszukać strach'' - utkwilam w połowie i nie wiem czy doczytam do końca. Po prostu jak dla mnie trochę nudnawa i w sumie niewiadomo nawet o co chodzi.
Kurcze a z opisu wyglądała ciekawie i miałam właśnie szukać, żeby poczytać.
Od siebie polecam Odwiecznego wroga.
A co do Odda Thomasa to niestety zaczęłam od 2 części cyklu (nie wiedząc o tym) a w związku z tym, że co jakiś czas wracał do śmierci Stormy to wiedziałam co będzie w 1 tomie Ale i tak przeczytałam
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:00   #48
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Cytat:
Napisane przez hihicz Pokaż wiadomość
Kurcze a z opisu wyglądała ciekawie i miałam właśnie szukać, żeby poczytać.
Od siebie polecam Odwiecznego wroga.
A co do Odda Thomasa to niestety zaczęłam od 2 części cyklu (nie wiedząc o tym) a w związku z tym, że co jakiś czas wracał do śmierci Stormy to wiedziałam co będzie w 1 tomie Ale i tak przeczytałam
No nie wiem, każdemu podoba się co innego. Ja jak czytam coś, co nie za bardzo mnie wciąga to owszem śledzę tekst, ale tak naprawdę nie za wiele z tego pamiętam. Jakoś strasznie dużo tam takich w sumie niepotrzebnych opisów, po prostu treść mnie nie wciągnęła. Ale spróbuj, może masz inny gust A może jeszcze doczytam i poczekam, co będzie dalej i jak się skończy.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 17:24   #49
zmyslkobiety
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 574
GG do zmyslkobiety
Dot.: Dean Koontz - Twórczość

Ja mam chyba z 50 pozycji tego autora i powiem bez wstydu ze jest moim ulubionym pisarzem, a najbarsziej lubie "Apokalipse" za ciekawe inne spojrzenie i "NIeznajomych" .
__________________
Czas na marzeń spełnianie, czas na to co najlepsze..

http://www.suwaczki.com/tickers/relguay3w0a6i2sn.png

http://s2.pierwszezabki.pl/046/0462819b0.png?8210
zmyslkobiety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.