Dieta a niedoczynność tarczycy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-26, 15:22   #1
akida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9
Arrow

Dieta a niedoczynność tarczycy


Witam, mam 15 lat i od 3 i pół roku leczę się na niedoczynność tarczycy. Mam 174 cm wzrostu przy wadze 81 kg. Od długiego czasu próbuję schudnąć z tych dodatkowych kilogramów, ale nie mogę pomimo wypróbowania większości diet. Może ktoś zna jakieś porady? Jeśli tak to poproszę jeszcze przykładowy jadłospis
akida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 16:35   #2
gabi_bomba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Dot.: Dieta a niedoczynność tarczycy

miałam podobny problem, należy wybrać do dobrego endokrynologa który pomoże Ci w walce z hormonami. jak tylko się unormują, będziesz chudła jak inne dziewczyny
__________________

NASZ ŚLUB!! 11-06-2011

gabi_bomba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 12:39   #3
akida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9
Dot.: Dieta a niedoczynność tarczycy

Cytat:
Napisane przez gabi_bomba Pokaż wiadomość
miałam podobny problem, należy wybrać do dobrego endokrynologa który pomoże Ci w walce z hormonami. jak tylko się unormują, będziesz chudła jak inne dziewczyny
niestety, leczę się już od długiego czasu u endokrynologa i nie chudnę
akida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 07:35   #4
czastka
Raczkowanie
 
Avatar czastka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 62
Dot.: Dieta a niedoczynność tarczycy

miałam podobnie jak Ty akido, ostatnio lekarz zwiększył mi dawkę euthyroxu z 25 na 50 i widzę że waga stanęła w miejscu może Tobie tez pomoże taka zmiana
czastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 12:32   #5
oranzadka
Przyczajenie
 
Avatar oranzadka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 28
Dot.: Dieta a niedoczynność tarczycy

Jedyne co ci moge poradzic, to poczytaj np. nasze codzienne jadlospisy zreszta juz chyba byly podobne watki. Ja biore euthyrox od 5 lat i niestety w moim przypadku wcale nie bylo tak ze od samych tabletek sie chudnie, przeszlam na troche drastyczna diete 1200 kalorii, ale to jedyne co zadzialalo. W niedoczynnosci dobrze jest jesc wiecej bialka, czyli twarog, jajka, ryby, chude mieso, chleb tylko pelnoziarnisty i do tego duuzo warzyw.
oranzadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 10:35   #6
canadyjka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6
Dot.: Dieta a niedoczynność tarczycy

Cześć Dziewczyny
Też należę do "niedoczynnych". Zaczynałam z TSH 8,5. Dowiedziałam się, że mam chorą tarczycę po tym jak błyskawicznie przytyłam 8kg nie zmieniając nic w stylu życia. Dziś minęło 8 miesięcy, moje życie wygląda zupełnie inaczej, lepiej. Pozbyłam się 16kg i wszystkiego, co odgradzało mnie od szczęścia Niedoczynność tarczycy to szkoła charakteru, warto przejść przez nią z najlepszymi wynikami. Ponieważ fora internetowe straszą nas tekstami typu: "nigdy nie schudniesz", "zawsze będziesz zmęczona", "nie będziesz mogła zajść w ciążę", założyłam bloga, na którym dzielę się mini-wskazówkami jak osiągnąć sukces w walce z chorobą. Tutaj zamieszczam adres www.niedoczynna.blogspot.com Jestem bardzo ciekawa Waszych historii, pytań i porad. Chciałabym, żeby było to miejsce, gdzie wspólnie się motywujemy i wspieramy. Życzę Wam wszystkim zdrowia!
canadyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-16 11:35:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.