Z trądzikiem do lekarza? - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Eucerin - podejmij wyzwanie!

Notka

Eucerin - podejmij wyzwanie! Jeśli borykasz się z trądzikiem, bądź masz sukcesy w walce z tą przypadłością, dołącz do nas i koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Co dwa - trzy dni będzie pojawiać się na forum nowy temat związany z niedoskonałościami skóry.

 
 
Narzędzia
Stary 2014-01-15, 23:10   #811
karolina201
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Witaj. Jednak pójście do lekarza to najlepsze rozwiązanie zawsze.
__________________
Zakupy ze stylistką strefastylu.com.pl
karolina201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-19, 20:21   #812
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u kolejnego dermatologa.

Przypomnę, że ostatni potraktował mnie bardzo niepoważnie (wizyta trwała około 2 minut) i dostałam:
Tetrasal w tabletkach
żel Duac
Aknemycin krem
i jakiś płyn robiony

Moim problemem był wysyp małych krostek na buzi (z który poradziłam sobie sama używając kremu acne-derm) i kaszka pod skórą na plecach w okolicach lędźwi.

Dzisiaj u lekarza dowiedziałam się, że mam dalej stosować maść acne-derm na buzię, a wysyp mógł być spowodowany, np. nieodpowiednim odżywaniem (święta i te sprawy...).
Plecy zostały zdiagnozowane jako wysypka alergiczna i dostałam maść do stosowania miejscowo na plecy. Dodatkowo Pani doktor zaleciła wizytę kontrolną, w celu ustalenia dalszego leczenia (testów alergicznych).

W tym przypadku zostałam potraktowana jak normalny pacjent - przeprowadzony został szczegółowy wywiad, udzielono mi wszystkich odpowiedzi

Ogólnie jestem zadowolona z wizyty - mam tylko nadzieję, że maść zacznie szybko działać

Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za pomoc w rozszyfrowaniu przepisanych mi leków i za wszelkie rady
Super, że się udało znaleźć normalnego lekarza nie ma problemu z rozszyfrowaniem, polecam się na przyszłość
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 12:50   #813
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

A ktoś może mi powiedzieć dlaczego podczas stosowania Epiduo nie można zajść w ciąże.?
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 20:21   #814
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Cos_ Pokaż wiadomość
A ktoś może mi powiedzieć dlaczego podczas stosowania Epiduo nie można zajść w ciąże.?
Wg ulotki tylko dlatego, że nie jest dokładnie zbadana reakcja u kobiet w ciąży, więc na wszelki wypadek się nie stosuje.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 12:41   #815
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Wg ulotki tylko dlatego, że nie jest dokładnie zbadana reakcja u kobiet w ciąży, więc na wszelki wypadek się nie stosuje.

Aaaaha myślałam,że coś złego jest w składzie czy coś
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 20:02   #816
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 755
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Wiem po sobie, że DOBRY lekarz to podstawa, ale podkreślam dobry!
Ja byłam u kilku i trafiłam raz na nadgorliwego, który przepisał mi na 3 miesiące antybiotyk do codziennego brania, raz na ignoranta, który stwierdził, że problemy skórne to taka "moja już uroda", ale w końcu znalazłam idealnego który wysyał mnie na badania hormonalne, zrobił dokładny wywiad (prawie 1h), zrobił zdjęcia zmian, przepisał odpowiednią kurację oraz zalecił zdrowy tryb życia, który naprawdę wiele daje

Do dzis zmagam się z nieperfekcyjną cera (drobne grudki, zaskórniki, rozszerzone pory itp), ale jest poprawa, chodz sama jeszcze do końca nie poznałam mojej cery i nadal szukam odpowiedniej pielegnacji, żelów myjących itp.

Wiem, że należy najpierw udać sie do lekarza, a potem wspomagać zabiegami kosmetycznymi, które najlepiej uzgodnić z deratologiem.
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 20:51   #817
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Wg ulotki tylko dlatego, że nie jest dokładnie zbadana reakcja u kobiet w ciąży, więc na wszelki wypadek się nie stosuje.
Epiduo ma retinoid-adapalen, a retinoidy znane są z działania teratogennego. Stosujesz go co prawda tylko na skórę, ale kto ci obieca, że nic nie przedostanie się do krwioobiegu i w konsekwencji płodu...
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2014-01-28 o 20:52
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 13:39   #818
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Epiduo ma retinoid-adapalen, a retinoidy znane są z działania teratogennego. Stosujesz go co prawda tylko na skórę, ale kto ci obieca, że nic nie przedostanie się do krwioobiegu i w konsekwencji płodu...

Hoho no to faktycznie nieciekawie....
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-04, 20:07   #819
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Epiduo ma retinoid-adapalen, a retinoidy znane są z działania teratogennego. Stosujesz go co prawda tylko na skórę, ale kto ci obieca, że nic nie przedostanie się do krwioobiegu i w konsekwencji płodu...
Link Klik ze strony producenta Epiduo, punkt 5.3. Zwracam uwagę, że nie jest nigdzie napisane, że ma działanie teratogenne u ludzi, ponieważ nie ma badań. A czemu nie ma badań? Bo kobiety w ciąży są istotami chronionymi przed takimi badaniami. Dlatego właśnie w ulotce jest napisane o odstawieniu leku w ciąży "na wszelki wypadek".
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Eucerin - podejmij wyzwanie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-04 20:07:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.