Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 13:42   #2011
nie_powiem
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
Heh spoko, tylko to dalej jest inna sytuacja, bo ja mam rozmowę w urzędzie na stanowisko księgowego ds. rachunkowości. To nie jest jakaś tam firma, która mnie zaprosiła bo spełniałam jakieś wymogi z ogłoszenia. To tak jakbym teraz aplikowała na programistę, a nie mam o tym bladego pojęcia.
Może pojadę, tylko żal mi czasu, kasy na bilety i zrywania się z rana.

To w zasadzie dlaczego tam złożyłaś swoje CV? Poza tym, jeśli się odezwali w pełni świadomi, że nie masz takiego doświadczenia, to znaczy, że masz szansę na tę pracę. Niestety, mi też się często nie uśmiecha tracić czas i jeździć w tę i nazad, ale pomyśl, że chociaż się wprawisz w rozmowach
Stary Wczoraj, 16:14   #2012
netya
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
To w zasadzie dlaczego tam złożyłaś swoje CV? Poza tym, jeśli się odezwali w pełni świadomi, że nie masz takiego doświadczenia, to znaczy, że masz szansę na tę pracę. Niestety, mi też się często nie uśmiecha tracić czas i jeździć w tę i nazad, ale pomyśl, że chociaż się wprawisz w rozmowach
Pisałam dlaczego złożyłam - nie było nic innego w tamtym czasie, a i ani wymagań właściwie specjalistycznych żadnych, więc skoro spełniałam resztę to złożyłam. Szukam pracy, więc składam na różne oferty gdzie spełniam wszystkie punkty.
Pisałam że regulamin jest taki że choćbym nie wiem kim była to i tak muszą zaprosić.
Wprawić się w rozmowach nie da - dla mnie to zawsze ogromny stres, zarwana noc, nerwy, nigdy nie wiadomo o co zapytają.

Stwierdziłam, że pojadę raczej, a jak będą pytać o jakieś z d*** rzeczy to powiem, że w wymogach nie było żadnej specjalistycznej wiedzy i tyle. Pewnie i tak nie mam szans, bo na bank będzie ktoś lepszy, z doświadczeniem itp.

Staż z sądu odpadł - dostała się dziewczyna, która była przede mną na rozmowie i była z sądu. Także wyszło tak jak myślałam
Stary Wczoraj, 16:30   #2013
stotek
Zakorzenienie

netya, moim zdaniem jednak strata czasu. Ale rozumiem doskonale, jak tonący brzytwy się chwyta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary Wczoraj, 18:15   #2014
nie_powiem
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Pisałam dlaczego złożyłam - nie było nic innego w tamtym czasie, a i ani wymagań właściwie specjalistycznych żadnych, więc skoro spełniałam resztę to złożyłam. Szukam pracy, więc składam na różne oferty gdzie spełniam wszystkie punkty.
Pisałam że regulamin jest taki że choćbym nie wiem kim była to i tak muszą zaprosić.
Wprawić się w rozmowach nie da - dla mnie to zawsze ogromny stres, zarwana noc, nerwy, nigdy nie wiadomo o co zapytają.

Stwierdziłam, że pojadę raczej, a jak będą pytać o jakieś z d*** rzeczy to powiem, że w wymogach nie było żadnej specjalistycznej wiedzy i tyle. Pewnie i tak nie mam szans, bo na bank będzie ktoś lepszy, z doświadczeniem itp.

Staż z sądu odpadł - dostała się dziewczyna, która była przede mną na rozmowie i była z sądu. Także wyszło tak jak myślałam

Aa, rozumiem. Ja też bym pojechała. Szczerze mówiąc tak po prostu, by mieć czyste sumienie. A poza tym wiadomo jak to jest, jak się szuka pracy. W pewnym momencie to już człowieka się chwyta każdej deski ratunku. Ja Ci życzę powodzenia tak czy siak. Bo a nuż...

Dla mnie rozmowy nie są jakimś wielkim stresem, a może powinny, bo chyba nie wypadam najlepiej. Po rozmowie zwykle wracam przybita i czuję się dziwnie. Tak jak dziś. Byłam na rozmowie i czekała też jedna dziewczyna wraz ze mną. I ona weszła pierwsza, siedziała tam dłużej niż ja, więc czuję się trochę sceptycznie nastawiona. Pan mnie wypytywał w zasadzie tylko o to, dlaczego rezygnowałam z pracy jednej, drugiej, czemu tak krótko pracowałam w tych miejscach... No, nic więcej. Ani o języki, zainteresowania, żadne pytania o wady, zalety, czy wiem coś o firmie, gdzie się widzę za pięć lat i inne bzdety. Tak, jakby. No nie wiem. Czułam, że z każdym pytaniem o ten staż pracy bardziej mnie pogrąża
Stary Wczoraj, 22:03   #2015
MerryMeMary
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Jeśli masz ochotę to w weekend mogę Ci podesłać fajne materiały do nauki Każdemu stażyście w zespole je polecam
Dzięki, chętnie skorzystam z propozycji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MerryMeMary jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 22:42   #2016
Karla Electra
Rozeznanie

Cytat:
A widzisz, no tak też zaczęłam myśleć

Zgadzam się, tylko zapewne nie składałaś cv kompletnie od czapy, bo nie było nic innego Jak mówiłam wcześniej nie mam żadnego doświadczenia z księgowością, totalnie zero pojęcia, więc nawet na zadane pytanie z tej dziedziny nie odpowiem. A w urzędach jest tak że muszą zaprosić jak się spełni wymogi formalne. Normalnie na bank by mnie nikt nie zaprosił ;P Przemyśle temat jeszcze.
Składałam do branży IT, nie mam wcześniejszego doświadczenia na tym polu. Skończyłam AWF i teraz nabywam wykształcenie ekonomiczne.

make-up artist & stylist - wrzesień 2015
AWF Poznań '15 - '18 | UEP '18 - '20

K 2017
Karla Electra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 22:50   #2017
netya
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
netya, moim zdaniem jednak strata czasu. Ale rozumiem doskonale, jak tonący brzytwy się chwyta
Dzięki za dobre słowo

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Aa, rozumiem. Ja też bym pojechała. Szczerze mówiąc tak po prostu, by mieć czyste sumienie. A poza tym wiadomo jak to jest, jak się szuka pracy. W pewnym momencie to już człowieka się chwyta każdej deski ratunku. Ja Ci życzę powodzenia tak czy siak. Bo a nuż...

Dla mnie rozmowy nie są jakimś wielkim stresem, a może powinny, bo chyba nie wypadam najlepiej. Po rozmowie zwykle wracam przybita i czuję się dziwnie. Tak jak dziś. Byłam na rozmowie i czekała też jedna dziewczyna wraz ze mną. I ona weszła pierwsza, siedziała tam dłużej niż ja, więc czuję się trochę sceptycznie nastawiona. Pan mnie wypytywał w zasadzie tylko o to, dlaczego rezygnowałam z pracy jednej, drugiej, czemu tak krótko pracowałam w tych miejscach... No, nic więcej. Ani o języki, zainteresowania, żadne pytania o wady, zalety, czy wiem coś o firmie, gdzie się widzę za pięć lat i inne bzdety. Tak, jakby. No nie wiem. Czułam, że z każdym pytaniem o ten staż pracy bardziej mnie pogrąża
No właśnie właśnie, czyste sumienie hehe dlatego stwierdziłam, że pojadę. Większość znajomych radziło mi że co mi szkodzi i takie tam. Dzięki

Rozumiem Cię, bo też po takich pytaniach zawsze jestem przybita.
Jak w maju zaczęłam coś wysyłać to od razu na rozmowie byłam pytana czemu tak nagle chcę zmienić pracę itp. Wałkowali temat czemu się chcę zwolnić, a takie pytania mnie mega irytowały, bo co znaczy nagle? Jasne, że tam pracowałam prawie 3 lata, ale to znaczy że mam do końca życia pracować w sklepie? Że nie mogę zmienić branży? Liczyć na coś lepszego? Bardzo mnie to wkurzało. Teraz nawet chyba ani razu mnie nie spytali czemu nie pracuję, tylko bardziej dlaczego ta branża/stanowisko.
Kiedyś dawno jak miałam sporą przerwę w cv to facet też mnie o to pytał - widać nie kumał, że różnie ludziom życie się układa, że mogą długo pracy nie znajdywać, że zdrowie czasem nie pozwala na pracę itp. Dociekał tego, a mnie to tylko denerwowało.

A to było jakieś specjalistyczne stanowisko? spełniałaś wszystko? może potraktowali to jako formalność? Nie mam pojęcia. Ale trzymam kciuki

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Składałam do branży IT, nie mam wcześniejszego doświadczenia na tym polu. Skończyłam AWF i teraz nabywam wykształcenie ekonomiczne.
Ok, to w takim razie pewnie miałaś coś w cv takiego, że mogłaś na takie stanowisko składać np. znajomość programów itp.
A zaprosili Cię na rozmowę i coś się udało? bo nie wiem czy wspominałaś.
Stary Wczoraj, 23:06   #2018
Karla Electra
Rozeznanie

Cytat:

Ok, to w takim razie pewnie miałaś coś w cv takiego, że mogłaś na takie stanowisko składać np. znajomość programów itp.
A zaprosili Cię na rozmowę i coś się udało? bo nie wiem czy wspominałaś.
Studiuję zarządzanie projektami i trochę umiem w Excela. To chyba jedyne, co zadecydowało. Programów nie znam, nie pracowałam nigdzie oprócz praktyk i prac dorywczych, doświadczenie żadne. Pracuję już 2 miesiące.

make-up artist & stylist - wrzesień 2015
AWF Poznań '15 - '18 | UEP '18 - '20

K 2017
Karla Electra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 08:12   #2019
bonasera
Rozeznanie

U mnie w wymaganiach było doświadczenie w branży i/lub wykształcenie techniczne. Ani jednego ani drugiego nie spełniałam. Wysyłałam CV na wszystko jak leci w tamtym czasie.

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
bezrobocie, praca, rozmowa kwalifikacyjna, szukam pracy

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości