Błąd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-04, 15:01   #31
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Błąd kardynalny na dzisiejszej maturze !!!!!!

Cytat:
Napisane przez Karcz Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc , ponieważ myślę że popełniłam błąd kardynalny na dzisiejszej maturze !! tak bardzo jestem przejęta tym , mianowicie swoją tezę poparłam argumentem odnoszącym się do "Lalki" B. Prusa, głównie chodziło o relacje Wokulskiego z Łęcką i popełniłam taki błąd że zamiast napisać ''po zaręczynach...'' napisałam :" po ślubie.." , nie wiem dlaczego taką głupote napisałam nie chciałabym żeby to okazało się błędem kardynalnym, bo jak wiadomo oni się zaręczyli a nie poślubili (( proszę wyraźcie swoją opinie na ten temat czy faktycznie przez ten błąd mogą mi dać 0 pkt za wypracowanie czy może odejmą tylko pkt i uznają to za błąd rzeczowy ? może ktoś już miał takie obawy a okazało sie że dostał za wypracowanie pkt?
Przeczytaj post zamieszczony nad Twoim.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 16:39   #32
kkatee97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Bląd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

Mam ogromny problem! Dzisiaj na maturze napisałam z rozpędu że Cierpienia młodego Wertera napisał Mickiewicz i boje się, że będzie to bład kardynalny. Zdania są podzielone, bo niektórzy uważają, że będzie potraktowany jako błąd rzeczowy jako że jest to lektura bez gwiazdki. Proszę o pomoc! :c
kkatee97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 16:49   #33
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Bląd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kkatee97 Pokaż wiadomość
Mam ogromny problem! Dzisiaj na maturze napisałam z rozpędu że Cierpienia młodego Wertera napisał Mickiewicz i boje się, że będzie to bład kardynalny. Zdania są podzielone, bo niektórzy uważają, że będzie potraktowany jako błąd rzeczowy jako że jest to lektura bez gwiazdki. Proszę o pomoc! :c
Widziałaś pierwszy post tego wątku?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 16:59   #34
kkatee97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Bląd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Widziałaś pierwszy post tego wątku?

Widziałam, ale że jako przytoczony cytat nie pochodził z żadnego potwierdzonego źródła to nie mam pewności, co więcej jest tam powiedziane o małej pomyłce nazwiska, a nie tak jak ja to zrobiłam :c
kkatee97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 17:15   #35
szuszszusz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Bląd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

Ja dziś strzeliłam taką gafę, że pozostaje mi strzelić w coś innego.
2 zadania zamknięte mam źle na pewno, więc jeśli dostanę 0 za rozprawkę to będzie poprawka.

ZAMIAST Sofokles napisałam uwaga ... SOKRATES

To jest błąd kardynalny, prawda?
szuszszusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 17:25   #36
omniama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 245
GG do omniama
Dot.: Bląd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapytaniee Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie.
Na dzisiejszej maturze w wypracowaniu opisywałam Lalkę... Napisałam Elżbieta Łęcka, zamiast Izabela. A w Zemście Walery zamiast Wacław. Czy to może być błąd kardynalny?
Pierwszy może być uznany za kardynalny (wyjaśnienie niżej), drugi nie.

Cytat:
Napisane przez Sado123 Pokaż wiadomość
Ja rówież zrobiłam podobny błą. Zamiast Izabela napisałam Laura. Czy to błąd kardynalny?
Może być uznany za kardynalny.

Jeszcze taka uwaga. Jeśli ktoś pisze, że Łęcka to Elżbieta albo Laura, ale potem w treści daje wyraźnie do zrozumienia, że myśli o Izabeli - bohaterce "Lalki" (np. poprzez jakieś szczegóły, które pozwalają zidentyfikować tę bohaterkę), to taka wpadka może być uznana za błąd rzeczowy (popełniony np. z rozpędu, stresu itp.). Jeśli jednak, pisząc Elżbieta lub Laura, brnie się jednocześnie w inne głupoty pokazujące, że piszący nie zna tekstu, który przywołuje, to komisja raczej nie będzie miała litości.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Jak widać po powyższym fragmencie, same osoby sprawdzające prace maturalne nie potrafią zdefiniować pojęcia błąd kardynalny, dlatego nie oczekujcie na forum bardziej precyzyjnych odpowiedzi, bo na Wizażu CKE nie przesiaduje
Na stronie CKE w sprawozdaniach z matur z 2015 jest informacja, że każdy błąd rzeczowy dotyczący lektury z gwiazdką należy traktować jak błąd kardynalny. Być może w tym roku, skoro pojawił się ten zapis, taka będzie właśnie wykładnia tego, czym jest błąd kardynalny.

Cytat:
Napisane przez szuszszusz Pokaż wiadomość
Ja dziś strzeliłam taką gafę, że pozostaje mi strzelić w coś innego.
2 zadania zamknięte mam źle na pewno, więc jeśli dostanę 0 za rozprawkę to będzie poprawka.

ZAMIAST Sofokles napisałam uwaga ... SOKRATES

To jest błąd kardynalny, prawda?
Nie, to zostanie uznane za błąd rzeczowy.

Edytowane przez omniama
Czas edycji: 2016-05-04 o 17:33
omniama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 17:30   #37
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Bląd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kkatee97 Pokaż wiadomość
Widziałam, ale że jako przytoczony cytat nie pochodził z żadnego potwierdzonego źródła to nie mam pewności, co więcej jest tam powiedziane o małej pomyłce nazwiska, a nie tak jak ja to zrobiłam :c
A to poczekaj, za chwilę odpisze Ci ktoś z CKE, przecież komisja ciągle przesiaduje na Wizażu

Pomyłki jakie są przytoczone w cytacie są tego samego pokroju co Twoja.

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Cytat:
Napisane przez omniama Pokaż wiadomość
Na stronie CKE w sprawozdaniach z matur z 2015 jest informacja, że każdy błąd rzeczowy dotyczący lektury z gwiazdką należy traktować jak błąd kardynalny. Być może w tym roku, skoro pojawił się ten zapis, taka będzie właśnie wykładnia tego, czym jest błąd kardynalny.
Tak jak i wcześniej należało zwracać uwagę na tak drastyczne błędy jak np. pomylenie epoki. A jednak nikt z tego powodu matury nie przekreślał, jedynie odejmował punkty.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-04, 17:41   #38
oberton23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Bląd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

Witam koledzy też mnie dziś na maturze coś opętało i w intepretacji podanego fragmentu "Dziadów cz.IV" napisałem ,że wybranka pustalnika umarła,a nie jak się okazało wybrała innego.Czy to jakiś poważny błąd i czy będą oceniane pozostałe argumenty ?
oberton23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 17:42   #39
annna2103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Bląd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

Witam. Dziś na maturze przytoczyłam wątek z lalki, to wydaje sie być dobrze ale gdy zabralam sie za Pana Tadeusza napisalam ze Jacek Soplica Zabil Stolnika bo kochali sie w tej samej kobiecie. Czy to błąd kardynalny ? dalej opisalam przemiane w ksiedza robaka takze watek nie stracil sensu
annna2103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 17:52   #40
mr990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Bląd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

Witam!
Dzisiaj jako przykład cierpienia w miłości podałem Romeo i Julie, W.Szekspira.
Wszystko fajnie opisywałem, jak to ich rody były pokłócone itp.
I jak opisywałem ten moment ich smierci to napisalem, ze Romeo widząć uspioną chwilowo Julia zabił się ,,sztyletem'' (w ksiazce zrobil to trucizna ) a Julia po obudzeniu sie, popelnia samobojstwo widzac martwego ukochanego. Czy to samobojstwo sztyletem moze byc potraktowane jako blad kardynalny czy raczej rzeczowy ??
mr990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 18:10   #41
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Bląd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mr990 Pokaż wiadomość
Czy to samobojstwo sztyletem moze byc potraktowane jako blad kardynalny czy raczej rzeczowy ??
Może być to wszystko. Nie wiemy, co egzaminatorowi w głowie siedzi.
Ale patrz na informację wyżej.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-04, 18:19   #42
FibiSim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Bląd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

Witam!
Dziś na maturze podstawowej było czytanie ze zrozumieniem na temat Lalki. Znalazło się tam także pytanie o niespełnione marzenia Rzeckiego. Z pośpiechu napisałam, że chciał, by Wokulski ożenił się z Elżbietą Stawską, a chodziło o Helenę. Po prostu przekręciłam imiona. Czy praca zostanie zdyskwalifikowana? Bo przecież to lektura z gwiazdką. Czy błąd kardynalny może być tylko w wypracowaniu? Bardzo proszę o odpowiedź.
FibiSim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 19:21   #43
lala1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Bląd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

Pomocy! Czy jak napisałam w rozprawce, ze Bóg zesłał na Hioba karę a naprawdę zesłał ja diabeł to jest to błąd kardynalny?????
lala1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 19:44   #44
hmbxdr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Bląd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

czy pomylenie: romeo-wbil sztylet a julia-wypiła trucizna to kardynał czy błąd rzeczowy?
hmbxdr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 21:30   #45
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Bląd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kkatee97 Pokaż wiadomość
Mam ogromny problem! Dzisiaj na maturze napisałam z rozpędu że Cierpienia młodego Wertera napisał Mickiewicz i boje się, że będzie to bład kardynalny. Zdania są podzielone, bo niektórzy uważają, że będzie potraktowany jako błąd rzeczowy jako że jest to lektura bez gwiazdki. Proszę o pomoc! :c
Popatrz na definicję błędu w pierwszym poście tego wątku. Pomyłka w nazwie własnej, która nie miała wpływu na treść (a zakładam, że treść miałaś właściwą i nie napisałaś, że Werter był szczęśliwym hodowcą krów) to usterka, nie żaden błąd.
Cytat:
Napisane przez szuszszusz Pokaż wiadomość
Ja dziś strzeliłam taką gafę, że pozostaje mi strzelić w coś innego.
2 zadania zamknięte mam źle na pewno, więc jeśli dostanę 0 za rozprawkę to będzie poprawka.

ZAMIAST Sofokles napisałam uwaga ... SOKRATES

To jest błąd kardynalny, prawda?
To samo co wyżej.
Cytat:
Napisane przez oberton23 Pokaż wiadomość
Witam koledzy też mnie dziś na maturze coś opętało i w intepretacji podanego fragmentu "Dziadów cz.IV" napisałem ,że wybranka pustalnika umarła,a nie jak się okazało wybrała innego.Czy to jakiś poważny błąd i czy będą oceniane pozostałe argumenty ?
Nawet jeśli zaliczone to by zostało jako błąd, to jeden błąd nie przekreśla pracy - patrz tabela w pierwszym poście tego wątku.
Cytat:
Napisane przez annna2103 Pokaż wiadomość
Witam. Dziś na maturze przytoczyłam wątek z lalki, to wydaje sie być dobrze ale gdy zabralam sie za Pana Tadeusza napisalam ze Jacek Soplica Zabil Stolnika bo kochali sie w tej samej kobiecie. Czy to błąd kardynalny ? dalej opisalam przemiane w ksiedza robaka takze watek nie stracil sensu
To samo co wyżej.
Cytat:
Napisane przez mr990 Pokaż wiadomość
Witam!
Dzisiaj jako przykład cierpienia w miłości podałem Romeo i Julie, W.Szekspira.
Wszystko fajnie opisywałem, jak to ich rody były pokłócone itp.
I jak opisywałem ten moment ich smierci to napisalem, ze Romeo widząć uspioną chwilowo Julia zabił się ,,sztyletem'' (w ksiazce zrobil to trucizna ) a Julia po obudzeniu sie, popelnia samobojstwo widzac martwego ukochanego. Czy to samobojstwo sztyletem moze byc potraktowane jako blad kardynalny czy raczej rzeczowy ??
To co wyżej.
Cytat:
Napisane przez FibiSim Pokaż wiadomość
Witam!
Dziś na maturze podstawowej było czytanie ze zrozumieniem na temat Lalki. Znalazło się tam także pytanie o niespełnione marzenia Rzeckiego. Z pośpiechu napisałam, że chciał, by Wokulski ożenił się z Elżbietą Stawską, a chodziło o Helenę. Po prostu przekręciłam imiona. Czy praca zostanie zdyskwalifikowana? Bo przecież to lektura z gwiazdką. Czy błąd kardynalny może być tylko w wypracowaniu? Bardzo proszę o odpowiedź.
Popatrz na definicję błędu w pierwszym poście tego wątku. Pomyłka w nazwie własnej, która nie miała wpływu na treść to usterka, nie żaden błąd.
Cytat:
Napisane przez lala1212 Pokaż wiadomość
Pomocy! Czy jak napisałam w rozprawce, ze Bóg zesłał na Hioba karę a naprawdę zesłał ja diabeł to jest to błąd kardynalny?????
Raczej nie, ale nawet jeśli, to jeden taki błąd nie przekreśla pracy.
Cytat:
Napisane przez hmbxdr Pokaż wiadomość
czy pomylenie: romeo-wbil sztylet a julia-wypiła trucizna to kardynał czy błąd rzeczowy?
Jeśli nie napisałaś, że Romeo i Julia to rodzeństwo, które miało 12 dzieci, to będzie to tylko błąd rzeczowy, który nie przekreśla pracy.

Zerknijcie wszyscy na pierwszy post w wątku.

P.S. Zaczynać wypowiedź od "Witam" może wykładowca do studentów lub szef do pracowników - czyli ktoś postawiony wyżej do innych postawionych niżej. To tak na przyszłość, drodzy maturzyści
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 09:34   #46
Rosaliie
Raczkowanie
 
Avatar Rosaliie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 252
Dot.: Błąd kardynalny na dzisiejszej maturze !!!!!!

Cytat:
Napisane przez Karcz Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc , ponieważ myślę że popełniłam błąd kardynalny na dzisiejszej maturze !! tak bardzo jestem przejęta tym , mianowicie swoją tezę poparłam argumentem odnoszącym się do "Lalki" B. Prusa, głównie chodziło o relacje Wokulskiego z Łęcką i popełniłam taki błąd że zamiast napisać ''po zaręczynach...'' napisałam :" po ślubie.." , nie wiem dlaczego taką głupote napisałam nie chciałabym żeby to okazało się błędem kardynalnym, bo jak wiadomo oni się zaręczyli a nie poślubili (( proszę wyraźcie swoją opinie na ten temat czy faktycznie przez ten błąd mogą mi dać 0 pkt za wypracowanie czy może odejmą tylko pkt i uznają to za błąd rzeczowy ? może ktoś już miał takie obawy a okazało sie że dostał za wypracowanie pkt?
To lektura z gwiazdką, więc taki błąd powinien być traktowany jak kardynalny (czyli 0pkt), ALE egzaminatorzy raczej patrzą przychylnym okiem i prawdopodobnie będziesz miała potraktowane to jako błąd rzeczowy. Myśl pozytywnie.
__________________
Nie bój się marzeń
Rosaliie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 18:08   #47
zapytaniee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Błąd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

Ile błędów rzeczowych jest dopuszczalnych w rozprawce?
zapytaniee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 21:20   #48
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Błąd kardynalny? - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapytaniee Pokaż wiadomość
Ile błędów rzeczowych jest dopuszczalnych w rozprawce?
Patrz tabela w pierwszym poście.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 14:17   #49
daniel9890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Matura 2016 Wyzerują prace?

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie związane z rozprawką na maturze z polskiego. Czy jeżeli pomyliłem miasta ( Soplicowo z Warszawą ) kiedy odnosiłem się do Lalki Prusa będe miał wyzerowaną prace? Chciałem dodać ze to był jedyny taki bład i praca była na temat Dzięki za odpowiedzi
daniel9890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-08, 14:41   #50
likeamelody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: Matura 2016 Wyzerują prace?

Nie martw się, na pewno nie wyzerują. Kilka lat temu mój chłopak całe wypracowanie napisał używając nazwiska bohatera z błędem i miał normalnie ocenioną pracę.
Powodzenia na dalszych maturach!
likeamelody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 16:06   #51
cubee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 39
Dot.: Matura 2016 Wyzerują prace?

W zeszłym roku moja nauczycielka (egzaminatorka) wyzerowała pracę bo ktoś napisał, że akcja Lalki rozgrywa się w Krakowie, więc niestety prawdopodobne, że uznają to za kardynalny.
cubee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 09:44   #52
simka19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 15
Matura j. polski błąd kardynalny ?

Błagam pomóżcie, bo nie zasnę do 30 czerwca. Pisałam polski kilka dni temu, podstawę, na temat czy praca jest pasją czy obowiązkiem, napisałam że Geist z Lalki itd... ale przypisałam mu chęć wynalezienia machiny latającej podczas gdy to chciał zrobić ochocki... jak bardzo jestem w d? Czy to wyzeruje prace? Napisałam o nim pare zdan ze znajomy wokulskiego itd, ale nie napisalam zadnych innych konkretow wiec w sumie moga pomyslec ze calkiem pomylilam go z ochockim czy moge przez to nie zdac? Błagam jesli ktos sie zna niech pomoże... bede wdzieczna :/
simka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 21:07   #53
paulinka081998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 28
Błąd kardynalny czy rzeczowy?

Witam! Na maturze napisałam ze Rzecki poszedł na rozprawę dotyczące sprzedaży kamienicy baronowej krzeszowskiej, lecz to była kamienica leckich, pozniej baronowej. Nie wiem czy uznają to za błąd kardynalny ? Wszystko inne było dobrze, tylko w stresie po prostu tak wyszło.. co sądzicie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paulinka081998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 21:26   #54
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Błąd kardynalny czy rzeczowy?

Z tego co się orientuję to będzie to zaliczone jako błąd rzeczowy błąd kardynalny to np pomylenie epoki lub autora, ale możesz zapytać polonistki ze swojej szkoły żeby mieć pewność

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 21:28   #55
paulinka081998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 28
Dot.: Błąd kardynalny czy rzeczowy?

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuję to będzie to zaliczone jako błąd rzeczowy błąd kardynalny to np pomylenie epoki lub autora, ale możesz zapytać polonistki ze swojej szkoły żeby mieć pewność

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak tak napewno to jutro zrobię ale stres robi swoje, dziękuje za odpowiedz!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paulinka081998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 21:29   #56
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Błąd kardynalny czy rzeczowy?

Daj znać co Ci powie trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 20:44   #57
omniama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 245
GG do omniama
Dot.: Matura j. polski błąd kardynalny ?

Spokojnie, taka pomyłka zostanie potraktowana jako błąd rzeczowy. Stracisz za nią 2 punkty. Śpij dobrze
omniama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 23:28   #58
paulinka081998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 28
Dot.: Błąd kardynalny czy rzeczowy?

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Daj znać co Ci powie trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pani powiedziała ze rzeczowy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paulinka081998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 23:32   #59
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Błąd kardynalny czy rzeczowy?

Cytat:
Napisane przez paulinka081998 Pokaż wiadomość
Pani powiedziała ze rzeczowy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-14, 16:49   #60
simka19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 15
Dot.: Matura j. polski błąd kardynalny ?

oby! dzięki za odp
simka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-08 12:16:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.