Inny odcień skóy w szparze pośladkowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-10, 13:54   #1
logineczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 6

Inny odcień skóy w szparze pośladkowej


Hej,


Mam od bardzo dawna pewien bardzo wstydliwy problem. Jestem załamana i nie mam już siły. Temat trudny, trochę śmieszny, ale może któraś miała podobnie i mi coś doradzi..


Od początku:
Od kilku lat borykam się z rogowaceniem około-mieszkowym na pośladkach. 8h w pracy na biurowym fotelu zawsze równa się ok. 2-3 nowe krostki (~pryszcze) na pośladkach. Kupiłam podkład wełniany na siedzenie i jest trochę lepiej. Odpowiednia bielizna itd. też.

Wcześniej zaczęłam się leczyć u dermatologa, stosowałam leki robione na zamówienie, tj. płyny złuszczające na noc. Niby lepiej, ale wystarczyło przestać stosować i po nawet 1 dniu prawdziwy wysyp krostek. Do tego skóra jak tarka do sera.. Dramat.

Z dermatologiem już skończyłam, okazało się, że najbardziej pomogły mi peelingi kwasami (salicylowy i glikolowy) raz w tygodniu, a co drugi dzień peeling z soli gruboziarnistej epsom + smarowanie np. olejami. Efekt jest dużo, dużo lepszy i tutaj byłabym już super-zadowolona gdyby nie.. Nie właśnie.


Obecnie:
Od ok. kwietnia 2020 zauważyłam, że po rozchyleniu pośladków mam tam w szparze pośladkowej jakby inny odcień skory - lekko żółty, lekko brązowy. Wygląda to mniej więcej jakby ślad po odparzeniu, bo jest to obszar skory gdzie pośladki się stykają. Ale żadnego odparzenia nie miałam. Czy to od peelingów z soli? Nie wiem.



O ile pokazanie pośladków u dermatologa nie było aż takim problemem, o tyle rozchylić pośladków już przed nim nie będę potrafiła. Jednocześnie w Internecie nie ma zdjęć takich problemów ze skórą.



Myślałam, ze może to grzybica lub łupież pstry, wiec spróbowałam zastosować kilka środków: clotrimazolum, potem nizoarl w kremie i szampon, lamisilat.. Oczywiście nie pomogło.


Nie wiem już co robić..



Pozdrawiam,
Grażka
logineczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-30, 19:49   #2
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Inny odcień skóy w szparze pośladkowej

Większość ma tam ciemniejszą skórę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 16:28   #3
logineczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 6
Dot.: Inny odcień skóy w szparze pośladkowej

Wygląda to mniej-więcej tak niestety Zdjęcie z Internetu

https : / / zapodaj . net / images / bf80d89f6f663 . jpg



(trzeba usunąć wszystkie spacje spacje)
logineczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-21 17:28:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:55.