Plastry antykoncepcyjne Lisvy - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-09-11, 14:49   #421
lily92920
Zakorzenienie

Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Ja w piątek wyjęłam krążek i nakleiłam plaster zgodnie z tym, co kazała mi pani doktor. Wczoraj wieczorem dostałam jakiegoś niesamowitego... plamienia? Wręcz krwawienia. Trwało to z 15 min, dość dużo się sączyło, poleciał też jakiś skrzep, no ale ustało i od tamtej pory już się nie pojawiło...
lily92920 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 16:34   #422
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)

Dziewczyny, nie wiem jak długo jeszcze pobędę w tym wątku. Kończą mi się plastry. Kupiłam je w Polsce, a teraz jestem w Anglii i tutaj idę do ginekologa, żeby zrobić badania i dobrać nowe plastry. Widziałam coś w książeczce o angielskich plastrach Lisvy. Byłoby mi miło, gdybym dalej je miała. Świetnie się po nich czuję, nie mam skutków ubocznych, nadal nie jestem w ciąży i po tych prawie 6 miesiącach z krwawieniem z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej: jest coraz mniej bolesne i coraz mniej obfite. Poza tym są bardzo estetyczne.
No ale zobaczymy co tu jest dostępne i co mi dopasują...

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 18:18   #423
201612291251
Konto usunięte

Ja jestem na drugim plastrze lisvy i nadal jestem zadowolona, bardziej niz z evry. Trzyma sie lepiej, lepiej wyglada i po odklejeniu nie mam podraznienia skory, praktycznie nie mam sladu, a po evrze skore mialam bardzo podrazniona.

Wysłane z jeżynki
201612291251 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 20:19   #424
nicegirl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
Ja jestem na drugim plastrze lisvy i nadal jestem zadowolona, bardziej niz z evry. Trzyma sie lepiej, lepiej wyglada i po odklejeniu nie mam podraznienia skory, praktycznie nie mam sladu, a po evrze skore mialam bardzo podrazniona.

Wysłane z jeżynki
super, że jesteś zadowolona tak to prawda, że lisvy nie pozostawiają śladów na skórze
nicegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 14:27   #425
misiuln
Przyczajenie

Skleil mi się 2 plaster w 5 dniu po kąpieli. Rozkleilam go i nakleilam ponownie bo byłam poza domem. Po 27h przykleilam 3 plaster w dniu zmiany plastra. A po przeczytaniu ulotki plaster sklejony mógł nie być skuteczny...więc założyłam że ochrony nie było powyżej 24h więc powinnam zacząć nowy cykl bez przerwy. Więc 3 plaster powinnam traktować jako 1 i wykorzystać dwa kolejne?
misiuln jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 20:54   #426
nicegirl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez misiuln Pokaż wiadomość
Skleil mi się 2 plaster w 5 dniu po kąpieli. Rozkleilam go i nakleilam ponownie bo byłam poza domem. Po 27h przykleilam 3 plaster w dniu zmiany plastra. A po przeczytaniu ulotki plaster sklejony mógł nie być skuteczny...więc założyłam że ochrony nie było powyżej 24h więc powinnam zacząć nowy cykl bez przerwy. Więc 3 plaster powinnam traktować jako 1 i wykorzystać dwa kolejne?
przede wszystkim powinnaś zrobić tak jak jest napisane w ulotce, w razie dalszych wątpliwości wybrać się do lekarza.to jak postępujesz z odklejonym plastrem zalezy od fazy cyklu
Stary 2016-09-17, 16:22   #427
lily92920
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem jak długo jeszcze pobędę w tym wątku. Kończą mi się plastry. Kupiłam je w Polsce, a teraz jestem w Anglii i tutaj idę do ginekologa, żeby zrobić badania i dobrać nowe plastry. Widziałam coś w książeczce o angielskich plastrach Lisvy. Byłoby mi miło, gdybym dalej je miała. Świetnie się po nich czuję, nie mam skutków ubocznych, nadal nie jestem w ciąży i po tych prawie 6 miesiącach z krwawieniem z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej: jest coraz mniej bolesne i coraz mniej obfite. Poza tym są bardzo estetyczne.
No ale zobaczymy co tu jest dostępne i co mi dopasują...
A nie możesz poprosić ginekologa o wypisanie np. 6 opakowań z powodu wyjazdu i żeby je tu wykupić, a następnym razem jak będziesz w Polsce, to znowu kupić kilka opakowań itd?

Ja wczoraj nakleiłam drugi plaster. Mam wrażenie, że jestem bardziej drażliwa. Na razie chyba nie przytyłam. Zobaczymy jak będzie dalej...
Stary 2016-09-19, 09:03   #428
zielone_oczka
Raczkowanie

jestem po wizycie u Pani ginekolog, powiedziałam i zapytałam o te wielgachne wahania nastroju

akurat to jest trudne do wykrycia, na moje samopoczucie ma wiele składowych
powiedziałam wtedy, że nic nie zmieniałam, ani diety, nie stresuję się niczym, waga w normie
ginekolog zaproponowała suplementy ochronne przy antykoncepcji

sama nie wiem, kupić czy nie kupić
któraś używała ? warto? działa? coś czuję, że to może być placebo- mi chodzi tylko o moje samopoczucie (a nie strach o wagę, żylaki itp)
zielone_oczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 10:32   #429
chabrymakiistokrotki

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
A nie możesz poprosić ginekologa o wypisanie np. 6 opakowań z powodu wyjazdu i żeby je tu wykupić, a następnym razem jak będziesz w Polsce, to znowu kupić kilka opakowań itd?

Ja wczoraj nakleiłam drugi plaster. Mam wrażenie, że jestem bardziej drażliwa. Na razie chyba nie przytyłam. Zobaczymy jak będzie dalej...
No niekoniecznie, bo raczej my do Polski będziemy jeździć tylko na weekendy, jak trafimy jakiś tani bilet No i tutaj antykoncepcja jest darmowa, więc już mi się bardziej opłaca zdać się na to, co mi zaoferują.

Stary 2016-09-19, 17:22   #430
nicegirl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez zielone_oczka Pokaż wiadomość
jestem po wizycie u Pani ginekolog, powiedziałam i zapytałam o te wielgachne wahania nastroju

akurat to jest trudne do wykrycia, na moje samopoczucie ma wiele składowych
powiedziałam wtedy, że nic nie zmieniałam, ani diety, nie stresuję się niczym, waga w normie
ginekolog zaproponowała suplementy ochronne przy antykoncepcji

sama nie wiem, kupić czy nie kupić
któraś używała ? warto? działa? coś czuję, że to może być placebo- mi chodzi tylko o moje samopoczucie (a nie strach o wagę, żylaki itp)

ja nie mam problemów tego typu, bo stosując plastry czuje się super, ale jeśli byłoby to pomocne i rozwiązało problem dlaczego nie
Stary 2016-09-20, 08:19   #431
Olaszek
Raczkowanie

Ja jestem nieufna co do takich suplementów. Jak mam być szczera to myślałam, że one w ogóle nie działają ale skoro lekarz Ci je polecał... Osobiście mam tak dobraną antykoncepcję - plasterki , że nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.
Stary 2016-09-21, 09:35   #432
_Opanowana_
Przyczajenie

GG do _Opanowana_

Ja z kolei po 6 opakowaniach Lisvy wracam do Evry

1. Z moich doświadczeń wnioskuję, że Evra ma lepszy klej, plaster mogłam spokojnie nakleić na dolną część pleców i nikt nie wiedział, że go mam. Lisvy przy pierwszym skłonie się odkleił, mimo naklejenia go zgodnie z instrukcją. Musiałam naklejać go na ramię i wyjaśniać każdemu, że nie palę i nie rzucam palenia..

Mój gin od razu się zorientował w czym problem, gdy poprosiłam z powrotem o Evrę.Powiedział, że zgłaszał to u producenta i doradził mi żebym przed przyklejeniem następnego plastra przemyła skórę spirytusem. Ponoć Lisvy nie można wtedy odkleić. Przetestuję

2. Wygląda estetyczniej. Brud który mimo wielkich starań i tak się do brzegów plastra przykleja (zwłaszcza, że noszę z reguły ciemne ubrania) na przezroczystych plastrach Lisvy jest bardzo widoczny. Z Evrą jest łatwiej, brzegi mogłam wyczyścić płynem dwufazowym, a to co przykleiło się od spodu było niewidoczne.
_Opanowana_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 11:12   #433
201612291251
Konto usunięte

Ja jak na razie jestem z lisvy bardziej zadowolona niz z evry. Chyba juz o tym pisalam, ze u mnie lisvy trzyma sie mocniej niz evra, nie odklejaja sie brzegi, a za to po odklejeniu plastra nie mam podraznionej skory. Lisvy brudzi mi sie mniej niz evra i wyglada o wiele bardziej estetycznie. Ja jestem bardzo zadowolona z tych plastrow

Wysłane z jeżynki
Stary 2016-09-22, 01:09   #434
Disnejova
Wtajemniczenie

kobietki mam opakowanie nowe nie otwierane plastrów zakupilam więcej tylko wydałam pieniądze nie moge ich stosować załamałam się po prywatna wizyta 150 zł leki ;/ , na nodze wyskoczyły mi podobne do krwiaków widoczne żyły..co z nimi zrobić?
jeżeli miałam takie skutki uboczne to znaczy , że nie moge żadnej anty?. Nie miałam badań przeprowadzanych przy dobraniu plasterków czy takie badania są ? na NFZ? .
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 16:46   #435
chabrymakiistokrotki

No więc byłam dziś u angielskiego lekarza i przepisał mi... Evrę. To dlatego, że ja nie do końca wiedziałam, jak to wygląda. Wyobrażałam sobie, że lekarz ogólny da mi skierowanie do ginekologa, więc nie wzięłam opakowania po Lisvy. Lekarz nie mógł znaleźć w systemie moich plasterków po nazwie, więc przy wyborze kierował się podobieństwem działania. Nie jestem pewna, czy w Anglii Lisvy są w ogóle dostępne, ale zachowam opakowanie i ulotkę i jeśli Evra nie będzie mi odpowiadać, następnym razem postaram się o Lisvy. Zobaczę w ciągu najbliższych miesięcy jak mi służą Evra i może po tym czasie do Was wrócę!
Życzę wszystkim skutecznej antykoncepcji i ewentualnie dziecka w swoim czasie

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
kobietki mam opakowanie nowe nie otwierane plastrów zakupilam więcej tylko wydałam pieniądze nie moge ich stosować załamałam się po prywatna wizyta 150 zł leki ;/ , na nodze wyskoczyły mi podobne do krwiaków widoczne żyły..co z nimi zrobić?
jeżeli miałam takie skutki uboczne to znaczy , że nie moge żadnej anty?. Nie miałam badań przeprowadzanych przy dobraniu plasterków czy takie badania są ? na NFZ? .
Takie badania przeprowadza się w laboratorium na koszt pacjenta.

Stary 2016-09-23, 18:23   #436
Ustryk
Przyczajenie

osobiście wolę tabletki od plastrów
Ustryk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 20:46   #437
Olaszek
Raczkowanie

a jakieś uzasadnienie swoje opinii? To jest wątek o plastrach, w którym dziewczyny dzielą się swoimi opiniami.
Stary 2016-09-28, 00:14   #438
lily92920
Zakorzenienie

Ja jestem na trzecim plastrze pierwszego opakowania. Ogólnie, odpukać, nie odklejają mi się, a brud łatwo zmywam (nasączonym płynem dwufazowym) patyczkiem do uszu. Naklejam na tyłku, raz po jednej, raz po drugiej stronie. Skórę mam po odklejeniu jakby spoconą, podrażnioną ale nie na długo. Ale niestety piersi strasznie spuchły, są tkliwe i bolą Ogólnie przytyłam, nie wiem czy to kwestia plastrów czy tego, że obecnie przestałam ćwiczyć i mam nadzieję od 1 października to zrzucić No ale te cyce to ewidentnie od plastrów :/
Stary 2016-09-28, 20:36   #439
nicegirl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Ja jestem na trzecim plastrze pierwszego opakowania. Ogólnie, odpukać, nie odklejają mi się, a brud łatwo zmywam (nasączonym płynem dwufazowym) patyczkiem do uszu. Naklejam na tyłku, raz po jednej, raz po drugiej stronie. Skórę mam po odklejeniu jakby spoconą, podrażnioną ale nie na długo. Ale niestety piersi strasznie spuchły, są tkliwe i bolą Ogólnie przytyłam, nie wiem czy to kwestia plastrów czy tego, że obecnie przestałam ćwiczyć i mam nadzieję od 1 października to zrzucić No ale te cyce to ewidentnie od plastrów :/
to Twoje pierwsze opakowanie także organizm może reagować w różny sposób. po plastrach raczej nie powinnaś przytyć... to nawet jest napisane w ulotce
Stary 2016-09-28, 20:57   #440
paula1456
💑🐱📚👶

GG do paula1456

Ktoś napisał, że woli tabletki niż plastry. U mnie jest odwrotnie. Nie dość, że o plastrach trzeba pamiętać tylko 1x w tygodniu to zawsze można sobie nakleić w kalendarzu takie fajne naklejki przypominające o danym plastrze (dołączone są do każdego opakowania plastrów). Poza tym moim zdaniem plastry mają estetyczny wygląd no i nie obciążają tak wątroby, bo hormony wnikają po prostu w skórę. Stosuję je już jakiś czas i jak do tej pory nie miałam żadnych skutków ubocznych i odpukać oby tak pozostało

Edytowane przez paula1456
Czas edycji: 2016-09-28 o 21:01
paula1456 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 20:59   #441
lza_slonca
Zakorzenienie

właśnie nakleiłam 1 plaster 3 opakowania i...w trakcie przerwy teraz nie miałam krwawienia. Jako, że chodzę przeziębiona, od poniedziałku na antybiotyku to nie martwię się. Ale ogółem nie przytyłam, a nawet spadło to co powinno spadać, cycki napuchły to fakt (jestem bardzo zła na to), drugi minus za to, że ciągle mi się włosy przetłuszczają.
Dzięki plastrom mam o niebo lepsze wyniki wątrobowe.

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 21:51   #442
Olaszek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
właśnie nakleiłam 1 plaster 3 opakowania i...w trakcie przerwy teraz nie miałam krwawienia. Jako, że chodzę przeziębiona, od poniedziałku na antybiotyku to nie martwię się. Ale ogółem nie przytyłam, a nawet spadło to co powinno spadać, cycki napuchły to fakt (jestem bardzo zła na to), drugi minus za to, że ciągle mi się włosy przetłuszczają.
Dzięki plastrom mam o niebo lepsze wyniki wątrobowe.
To super, że wyniki wątrobowe o niebo lepsze. Dziwi mnie jednak fakt, że napuchłaś, przy najbliższe okazji powiedz o tym swojemu lekarzowi.
Stary 2016-09-28, 22:00   #443
201612291251
Konto usunięte

Ja nie przytylam, ale piersi sie powiekszyly i to juz chyba przy pierwszym opakowaniu. Ale mi to akurat nie przeszkadza, a wrecz przeciwnie

Wysłane z jeżynki
Stary 2016-09-28, 23:29   #444
Turbo_Pysiek
Przyczajenie

Hej, dzisiaj pierwszy raz nakleiłam plaster Lisvy (przejście z Nuvaringu). Na pierwszy ogień wybrałam podbrzusze ale zastanawiam się czy jednak nie przykleiłam go za nisko. Marszczy się i pewnie nie utrzyma się przez tydzień... też tak miałyście? Może powinnam go przekleić trochę wyżej, bliżej pępka...? Czy na razie nie ruszać, póki się trzyma? Pomocy
Turbo_Pysiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 07:20   #445
lza_slonca
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Olaszek Pokaż wiadomość
To super, że wyniki wątrobowe o niebo lepsze. Dziwi mnie jednak fakt, że napuchłaś, przy najbliższe okazji powiedz o tym swojemu lekarzowi.
jak napuchłam? cycki mam pełniejsze i tyle

---------- Dopisano o 07:19 ---------- Poprzedni post napisano o 07:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Turbo_Pysiek Pokaż wiadomość
Hej, dzisiaj pierwszy raz nakleiłam plaster Lisvy (przejście z Nuvaringu). Na pierwszy ogień wybrałam podbrzusze ale zastanawiam się czy jednak nie przykleiłam go za nisko. Marszczy się i pewnie nie utrzyma się przez tydzień... też tak miałyście? Może powinnam go przekleić trochę wyżej, bliżej pępka...? Czy na razie nie ruszać, póki się trzyma? Pomocy
jeśli dobrze nakleiłaś to nawet marszcząc się (Twoja skóra to robi, a on z nią) dotrwa ja przyklejam na lini pępka, nie zahaczam o spodnie wtedy

---------- Dopisano o 07:20 ---------- Poprzedni post napisano o 07:19 ----------

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
Ja nie przytylam, ale piersi sie powiekszyly i to juz chyba przy pierwszym opakowaniu. Ale mi to akurat nie przeszkadza, a wrecz przeciwnie

Wysłane z jeżynki
mogę oddać...80H mam mocno nabite w miskach

Dukam po raz 2

faza II 25.11
Stary 2016-09-29, 07:35   #446
201612291251
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Turbo_Pysiek Pokaż wiadomość
Ja naklejam zawsze bardzo nisko, tak zeby schowac go pod majtkami, wtedy nie zahacza o spodnie. A ze sie marszczy to normalne, bo "pracuje" razem z nasza skora.

Lza_slonca dziekuje za dobre checi ale juz podziekuje, bo urosly mi do C i tyle mi wystarczy

Wysłane z jeżynki
Stary 2016-09-29, 07:38   #447
Turbo_Pysiek
Przyczajenie

Ok, dzięki za pomoc to mój pierwszy w życiu plaster anty więc się przejęłam :p zobaczę jak będzie się sprawować, najwyżej następnym razem przykleję trochę wyżej.
Turbo_Pysiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 09:01   #448
paula1456
💑🐱📚👶

GG do paula1456

A mi cycki nie urosły/napuchły Może któraś swoich trochę odda? :P

paula1456 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 11:27   #449
201612291251
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
Lza_slonca wyrazila chec zeby sie swoimi podzielic
A zeby bylo w temacie to uwielbiam plastry! sama wygoda

Wysłane z jeżynki
Stary 2016-09-29, 13:03   #450
lza_slonca
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
oddaje ale minimum 3 rozmiary

mi na tabletkach nic się z nimi nie działo...haha teraz nawet moja doktorka się śmieje, żeby zostać na plastrach, a nie na zastrzyk, bo poszło w cycki

Dukam po raz 2

faza II 25.11

Edytowane przez lza_slonca
Czas edycji: 2016-09-29 o 13:04
Odpowiedz

Tagi
antykoncepca, lisvy, plastry, plastry antykoncepcyjne

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości