Kosmetologia - jak wygląda, jakie perspektywy, gdzie warto studiować? WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-18, 20:38   #61
pardnaskela
Przyczajenie
 
Avatar pardnaskela
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 11
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

Myślisz, że na zatrudnienie mgr nie ma większego wpływu?
pardnaskela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 21:59   #62
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

Cytat:
Napisane przez pardnaskela Pokaż wiadomość
Myślisz, że na zatrudnienie mgr nie ma większego wpływu?
Nie ma, liczą się kursy i szkolenia. Mgr robią tylko właścicielki salonów, które chcą później wykładać lub już wykładają na uczelniach wyższych. Poza tym nie robią one tego na UMedycznych, a w prywatnych szkołach gdzie płacą od 8000 zł do 12000 zł za rok. Mam wiele koleżanek właśnie po kosmetologii i tylko chyba trzy pracują u swojej właśnie wykładowczyni i wcale tak różowo nie mają w "martwych" okresie czasowym, np. teraz. Poza tym studia to w większości sama teoria, OK praktyka jest, ale już pewnie Ci więcej z tytułem technika usług kosmetycznych umieją niż owe studentki z kosmetologii, wg mnie one są bardziej teoretyczkami, chyba że ma się talent wrodzony do manicure, wizażu, itp.I na studiach nie nauczą Cię robić tipsów
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 14:21   #63
pardnaskela
Przyczajenie
 
Avatar pardnaskela
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 11
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

Co prawda to co mówisz odrobinę mnie wybiło z rytmu, ale dzięki wielkie za pomoc
pardnaskela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 14:33   #64
Francuska Fantazja
Zadomowienie
 
Avatar Francuska Fantazja
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 057
GG do Francuska Fantazja
Dot.: Studia o kierunku kosmetologia - czy warto??

Zarobki kosmetologa kształtują się w zależności od regionu w którym pracuje, od tego, czy prowadzi własną działalność, czy jest zatrudniony przez kogoś i na jakie zabiegi jest w danym miejscu zapotrzebowanie. Zarobki wahają się także w zależności od sezonu.
Idę właśnie na ostatni rok kosmetologii, a następnie planuję studia mgr z chemii. Chciałabym zrobić także doktorat, ale nie wiem, czy to będzie możliwe.
Szczerze mówiąc jestem trochę rozczarowana studiami- nie żebym nastawiła się na robienie tipsów i makijaże, ale właśnie chodzi mi o specjalistyczne zabiegi- więcej w teorii niż w praktyce, mało zajęć praktycznych, a podczas praktyk wakacyjnych(na które zostałam niechętnie przyjęta)byłam traktowana jak potencjalna konkurencja i oprócz kilku zabiegów pedicure i manicure niczego nie zrobiłam.
__________________
Idę, a moje serce nie przestaje bić
I wciąż idę, a w mojej głowie niebezpiecznie nic...



Francuska Fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 18:36   #65
pardnaskela
Przyczajenie
 
Avatar pardnaskela
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 11
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

Nie wiem, czy ktoś rozsądnie myślący w moim wieku brałby tą drugą opcję pod uwagę.
Logicznie rzecz biorąc kosmetolog ma wyższe kompetencje i szerszą wiedzę od kosmetyczki po kursach, więc... chyba powinien mieć też większe szanse na zatrudnienie (nawet i w "zwykłych" salonach), czyż nie? Chyba kosmetologa nie można do końca zrównać z technikiem/kobietą po kursach.
pardnaskela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 08:41   #66
LegallyPL
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 49
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

Cytat:
Napisane przez suszara87 Pokaż wiadomość
Oj niestety mylisz się. Ja jestem wyłącznie po szkoleniach w New Nails, a mam dwie koleżanki, które po kosmetologii rok siedzą na bezrobociu. Studia to przede wszystkim teoria - jeśli ktoś sam się nie rozwija pod względem praktycznym to nic z tych studiów mieć nie będzie.

Nie zgodze się, że z tych studiów nic nie będzie.

Zawsze możesz otworzyć swój gabinet.
LegallyPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 15:54   #67
pardnaskela
Przyczajenie
 
Avatar pardnaskela
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 11
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

Tylko czy każdy ma kapitał
pardnaskela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 07:26   #68
LegallyPL
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 49
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

Planujesz jakąś spółkę ?

Moim zdaniem, wziąć kredyt w konieczności, wynająć na co najmniej rok gdzieś pomieszczenie, ew. zagospodarować swoje.

Założyć działalność gosp. i mając jakieś pojęcie o tym co robisz, na pewno dasz radę.

Chociaż przepracować u KOGOŚ dwa lata też dobrze, bo to co Nas będą uczyć pewnie odbiega od normalnych, codziennych zabiegów.

Wiem tyle z praktyk...
LegallyPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 09:23   #69
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

Cytat:
Napisane przez pardnaskela Pokaż wiadomość
Logicznie rzecz biorąc kosmetolog ma wyższe kompetencje i szerszą wiedzę od kosmetyczki po kursach, więc... chyba powinien mieć też większe szanse na zatrudnienie (nawet i w "zwykłych" salonach), czyż nie? Chyba kosmetologa nie można do końca zrównać z technikiem/kobietą po kursach.
tutaj niestety nie jest tak. Czesto osoby w trakcie studiow ida na studium. Dlaczego? Osoby po studiach maja w paluszku teorie, gorzej z praktyka.

Jesli idziesz szukac pracy w salonach, to nie pytaja sie o teorie, tylko jakie zabiegi potrafisz wykonywac. Pracodawcow interesuje bardziej dzial praktyczny.I tutaj z tego co zauwazylam, wieksza szanse maja wlasnie technicy. A osoby po kosmetologii to np do laboratorium kosmetycz. itp
( nie pisze tutaj o osobach po kursach, bo kursy to tylko uzupelnienie wiedzy)

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez LegallyPL Pokaż wiadomość


Przemyśl też na początku zrobienie technika, bo studia na prawdę nie dają tyle, co wykształcenie kierunkowe.
Ja jestem po szkole rocznej, a już widzę różnicę między mną a innymi dziewczynami że 'coś' wiem, a niektóre takie zielone

będzie Ci łatwiej, poznasz podstawowe zagadnienia, będziesz się uczyć podstaw anatomii, chemii, które na studiach pewnie będą 1503215465 razy bardziej skomplikowane... trudniejsze i wgl!
zgadzam sie.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 16:43   #70
pardnaskela
Przyczajenie
 
Avatar pardnaskela
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 11
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

To ważna dla mnie informacja Pracujesz w tym zawodzie, ellish?

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez LegallyPL Pokaż wiadomość
Planujesz jakąś spółkę ?

.
To chyba nie do mnie pytanie...?
Widzę multum opinii, a już powoli wypadałoby się zdeklarować...
pardnaskela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 16:43   #71
kittie07
Raczkowanie
 
Avatar kittie07
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: chełm
Wiadomości: 53
GG do kittie07
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

Witam,
kończyłam kosmetologie 3 lata temu na prywatnej uczelni i zgodze sie z poprzedniczkami, jezeli chcesz pracowac np w salonie to nie zawracaj sobie glowy studiami bo 80% to teoria a z praktyka jest bardzo ciezko. Studia nie gwarantuja tez zatrudnienia, czesto pracodawca wybiera tego co ma wieksze doswiadczenie, ewentualnie znajomosci Niestety nasze panstwo produkuje tyle wyksztalconych ludzi po studiach ze nie jest w stanie zapewnic im pracy. Aktualnie jest bardzo duzo osob po lic z kosmetologii wiec zanim skonczysz studia rynek zapewne bedzie juz przesycony. Zastanow sie jeszcze ze dwa razy
A moze studia w innym kierunku a rownolegle studium- technik uslug kosmetycznych. Moze studia w kierunku, który bedziesz mogla jakos w przyszlosci polaczyc z kosmetycznym wyksztalceniem.
kittie07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-29, 10:23   #72
pardnaskela
Przyczajenie
 
Avatar pardnaskela
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 11
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

Nie jest to pierwsza tego typu opinia jaką czytam, więc... Na pewno przemyślę dwa razy (albo dwanaście ). Dziękuję.
pardnaskela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 08:50   #73
zocha_26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Studia o kierunku kosmetologia - czy warto??

ja też się wybieram na kosmetologię od października do Żyrardowa, mam koleżanki co studiują i są zadowolne, można robić dodotkowe kursy za mniejsze pieniądze ogólnie jest fajnie. A i to jest bardzo przyszłościowe bo Polacy zaczeli dbać o swój wygląd
zocha_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 08:25   #74
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Studia o kierunku kosmetologia - czy warto??

Jestem po kosmetologii. Wybierając się na te studia czytałam profil absolwenta, który jak teraz widać jest bardzo upiększony. Ten kierunek wiąże się głównie z pracą w salonach kosmetycznych. Nie ma nawet co liczyć na jakąś poważniejszą pracę np. laboratoryjną, jak zostało napisane w profilu absolwenta
Na pewno bym nie wybrała drugi raz tego kierunku, ale jak ktoś naprawdę czuje powołanie, żeby pracować w salonie kosmetycznym lub chce otworzyć swoją własną działalność to polecam.
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 12:24   #75
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Studia o kierunku kosmetologia - czy warto??

Kosmetolog to poprostu kosmetyczka po studiach... niby ciut więcej ale nie wystarczająco dużo żeby prowadzić zabiegi z medycyny estetycznej a to teraz najpopularniejsze... tak owe może przeprowadzać jedynie lekarz i chyba ze specjalizacją chirurgia plastyczna więc kosmetolog to kosmetyczka z lepszym papierkiem... za te same piędze lepiej iść do techinkum czy policealnej szkoły i robić mase kursów... lepiej się na tym wyjdzie
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 17:14   #76
Ciasteczkowa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 28
Dot.: Studia o kierunku kosmetologia - czy warto??

A zabiegi typu kwasy owocowe i tego typu zabiegi tego nie może robić ktoś po kosmetologi? Pytam z ciekawości, bo moja kosmetyczka takie coś robi a nie jest po medycynie estetycznej .
__________________
Zapraszam na moją stronę o pracy:
http://zlapprace.pl
Ciasteczkowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 17:32   #77
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Studia o kierunku kosmetologia - czy warto??

kwasy tak, ale np wypełnianie ust,policzków czy jakieś botoxy - to nie może ;/
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 10:57   #78
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Studia o kierunku kosmetologia - czy warto??

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Kosmetolog to poprostu kosmetyczka po studiach... niby ciut więcej ale nie wystarczająco dużo żeby prowadzić zabiegi z medycyny estetycznej a to teraz najpopularniejsze... tak owe może przeprowadzać jedynie lekarz i chyba ze specjalizacją chirurgia plastyczna więc kosmetolog to kosmetyczka z lepszym papierkiem... za te same piędze lepiej iść do techinkum czy policealnej szkoły i robić mase kursów... lepiej się na tym wyjdzie
Nic dodać, nic ująć
Dlatego lepiej zastanowić się czy wybrać ten kierunek
Jeszcze taka dygresja z mojej strony. Kiedyś na pewnym forum dotyczącym różnic miedzy kosmetologiem, a kosmetyczką czytałam, że kosmetolog nie jest od tipsów i paznokci. Bzdura. Niestety jedną z głównych umiejętności jest wykonywanie przedłużania paznokci, ponadto manicure, pedicure itp itd. Wiele osób ma problemy z wykonywaniem takich zabiegów, bo nie należą one do najprzyjemniejszych, ale nie ma co się łudzić. Kosmetolog w gabinecie kosmetycznym to kosmetyczka z wyższym wykształceniem.
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 08:29   #79
Saberity
Raczkowanie
 
Avatar Saberity
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 92
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

A słyszałyście może o tym, że na PWSBiA otwierają kosmetologię? Córka mojej siostry sobie upatrzyła te studia (stwierdziła, że są bardzo tanie) i teraz szukam informacji o tym, jak to wszystko będzie wyglądało. Może ktoś już zrobił mały reaserch odnośnie tej uczelni i zechciałby się ze mną tym podzielić?
Saberity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 10:32   #80
jomzur
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kamienna Góra
Wiadomości: 3
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

Ja skończyłam studia kosmetologiczne we Wrocławiu, a później otworzyłam swój gabinet. Dopiero zaczynam, ale uwazam, że było warto. Sprzet do salonu zamawiałam i zamawiam na yourspa.pl, klientki są zadowolone, ja też, mam już coraz więcej swoich stałych...
Jesli zastanawiacie się nad studiowaniem kosmetologii - warto! Na to zawsze będzie zapotrzebowanie,,...
jomzur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 12:38   #81
_Pusia_
Przyczajenie
 
Avatar _Pusia_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 5
Kosmetologia- jakie studia wybrać ?

Witam
W tym roku zdaje maturę i zaraz po niej chciałabym iść na studia kosmetologiczne. Jednak w momencie wyboru zaczyna się problem. Słyszałam wiele kiepskich opinii o takich studiach, a właściwie o szkołach,które oferują taki kierunek: że płaci się pieniądze a tak na prawdę nic się z tego nie ma, że mało godzin praktyki, że stawiają na wszystko inne nie na naukę. Tutaj też moje pytanie: jakie szkoły polecacie ? Szczerze mówiąc najbardziej interesuje mnie Łódź i jego okolice ale może ktoś ma też jakieś doświadczenie związane ze szkołami w innych miastach?
Bardzo proszę o pomoc !
_Pusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 21:48   #82
fatalove
Przyczajenie
 
Avatar fatalove
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 12
Dot.: kosmetologia -uczelnia państwowa

Czy jest w Warszawie lub kiedyś była państwowa uczelnia na której jest kosmetologia?
fatalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 20:32   #83
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: kosmetologia -uczelnia państwowa

Cytat:
Napisane przez fatalove Pokaż wiadomość
Czy jest w Warszawie lub kiedyś była państwowa uczelnia na której jest kosmetologia?
Nie.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 07:01   #84
wanilkowa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

Ja skonczylam kosmetologie na UJ. Studia ciezkie, ale sie oplacalo. Jednak dla laski, ktora mnie zatrudnila moj dyplom mial znaczenie i z paru aplikujacych wybrala mnie. Oczywiscie studia to glownie teoria, ale tez troche praktyki bylo. Poza tym dobrze wiedziec, co sie robi klientce zamiast bezmyslnie wykonywac poszczegolne zabiegi.
wanilkowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 11:46   #85
xMayx
Raczkowanie
 
Avatar xMayx
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 337
Dot.: Studia kosmetologiczne - opinie!

Jestem świeżo po pierwszym semestrze kosmetologii na PMWSZ w Opolu. Przedtem dwa lata "męczyłam się" na biotechnologii, lecz okazało się, że nie dla mnie skomplikowane obliczenia na dwie strony A4, by zaprojektować wymiennik ciepła, więc przeniosłam się na studia, które bardziej odpowiadałyby moim medycznym zainteresowaniom - choć zajęcia laboratoryjne na biotechnologii były świetne, samodzielne robienie preparatów do oglądania pod mikroskopem, naprawdę super sprawa.

Nie żałuję tej kosmetologii, mimo, że momentami jest ciężko. Jeśli ktoś nie lubi się uczyć, to - moim skromnym zdaniem - nie są studia dla niego. Anatomia jest ciężka, wiedza z niektórych działów (np. układ nerwowy, mięśnie) jest wymagana szczegółowo. Jednak ciężkie chwile są zrównoważone przez naprawdę ciekawe zajęcia z biologii i genetyki (które nieco mnie skrzywiły, przyznaję, ponieważ na ulicy szukam u ludzi oznak posiadania genów dominujących).
Co do zajęć praktycznych - pracownia jest bardzo fajnie wyposażona, dzięki tym zajęciom "odkryłam" tonik do demakijażu, który jako pierwszy bez problemu zmywa żelową kredkę do oczu No i wiadomo, te dziewczyny, które wcześniej interesowały się zabiegami, mają teraz trochę łatwiej.
Wykładowcy są naprawdę świetni, widać, że są nie tylko dobrze "obkutymi" ludźmi, ale też pasjonatami, co cenię sobie nawet bardziej. Ciekawostką niech będzie fakt, że mamy zajęcia z chyba najważniejszą osobą w tym kraju, jeśli chodzi o farmację
Jestem zadowolona, choć zdaję sobie sprawę, że teraz kosmetologów jest i będzie mnóstwo, więc praca w salonie nie jest moim głównym celem. Jeśli ma się pomysł na siebie, to niemal każde studia będą dobre. Oby mój pomysł się sprawdził c:
xMayx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 12:31   #86
XXX870214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 21
Dot.: Studia o kierunku kosmetologia - czy warto??

Niestety, nie opłaca się. Jeżeli marzy Ci się bycie panią od paznokci, czy brwi - proszę bardzo, ale do tego wystarczy szkoła policealna. Ja miałam trochę wyższe ambicje, ale ulotniły się one wraz z ukończeniem studiów. Lepiej pójść na medycynę, zrobić specjalizację z dermatologii i zająć się później medycyną estetyczną. Lekarze robią nam kiepską opinię, wręcz straszą pacjentów, żeby do nas nie chodzili, więc pozostają nam ochłapy - pazokcie i nasze bolące kręgosłupy. Gdybym mogła jeszcze raz wybierać poszłabym na farmację, lub medycynę. Miałabym szanowany zawód, umowę o pracę i pieniądze.
XXX870214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 13:11   #87
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Studia o kierunku kosmetologia - czy warto??

Ja znam chłopaka po kosmetologii pracującego w Vichy, bo był wybitny.
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 08:25   #88
XXX870214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 21
Dot.: Studia o kierunku kosmetologia - czy warto??

U mnie na roku większość dziewczyn była "wybitna", naprawdę pracowita i zdolna, ale co z tego. Wg mnie chłopak dostał pracę w Vichy, bo był chłopakiem - a to go jakoś wyróżniało. Albo po prostu miał szczęście W każdym razie gratulacje i pokłony.
XXX870214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 09:10   #89
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Studia o kierunku kosmetologia - czy warto??

Może faktycznie płeć go wyróżniała. Ech, zmartwiłyście mnie tym tematem. Moja siostra właśnie studiuje kosmę, uczy się bardzo dużo, ma najlepsze oceny na roku... Chciałabym, żeby jej przyszłość ciekawiej wyglądała... :c
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 20:40   #90
xMayx
Raczkowanie
 
Avatar xMayx
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 337
Dot.: Studia o kierunku kosmetologia - czy warto??

Można zrobić licencjat z kosmetologii, a studia magisterskie wybrać nieco inne. Przynajmniej ja mam zamiar tak zrobić. Nie uważam, żeby nauka na tych studiach była stratą czasu, a na pewno nie mówią tak panie, które uczą nas na zajęciach praktycznych.
xMayx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-23 13:54:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.