przetłuszczanie się twarzy problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-31, 15:18   #1
ozzybaby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 2

przetłuszczanie się twarzy problem


witam, mam problem z nadmiernym przetluszczaniem sie twarzy. przez sebum moja twarz wyglada jakby byla strasznie zaniedbana, mam rozszerzone pory i przebarwienia. myje twarz 2 razy dziennie la roche effaclar possay. zauwazylem ze po kazdym myciu i osuszeniu twarzy recznikiem na czole pojawiaja sie pasemka skory, jakby sie luszczyla. bardzo przeszkadza mi uczucie „zapchanej” i brudnej twarzy pare godzin po umyciu. dodam ze mam tez czerwony nos i blyszczy sie on nawet odrazu po umyciu. odrazu mowie ze nawilzanie twarzy kremami raczej nie wchodzi w gre poniewaz wiekszosc mnie zapycha i przez kremy wlasciwie wywolalem i pogorszylem sobie tradzik. prosze o porady jak sie z tym uporac
ozzybaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-01, 14:33   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: przetluszczanie sie twarzy problem

Cytat:
Napisane przez ozzybaby Pokaż wiadomość
witam, mam problem z nadmiernym przetluszczaniem sie twarzy. przez sebum moja twarz wyglada jakby byla strasznie zaniedbana, mam rozszerzone pory i przebarwienia. myje twarz 2 razy dziennie la roche effaclar possay. zauwazylem ze po kazdym myciu i osuszeniu twarzy recznikiem na czole pojawiaja sie pasemka skory, jakby sie luszczyla.
Stosujesz zbyt agresywny środek myjący, który odwadnia i rozregulowuje Ci skórę, ta produkuje w obronie więcej sebum i łojotok się powiększa. Możliwe, że sama zmiana schematu pielęgnacji pomoże go zredukować.


Cytat:
Napisane przez ozzybaby Pokaż wiadomość
bardzo przeszkadza mi uczucie „zapchanej” i brudnej twarzy pare godzin po umyciu. dodam ze mam tez czerwony nos i blyszczy sie on nawet odrazu po umyciu. odrazu mowie ze nawilzanie twarzy kremami raczej nie wchodzi w gre poniewaz wiekszosc mnie zapycha i przez kremy wlasciwie wywolalem i pogorszylem sobie tradzik. prosze o porady jak sie z tym uporac
Czerwony nos bo źle traktujesz skórę. Taka cera potrzebuje pielęgnacji łagodząco - regulującej a nie agresywnego oczyszczania. Dopiero jak wyprowadzisz ją na prostą z tego permanentnego podrażnienia, to możesz myśleć o złuszczaniu np kwasami.

W praktyce: żel LRP odstawić, taki środek to jest do mycia może raz w tygodniu, ale nie 2 razy dziennie. Zmienić na coś łagodnego bez Sodium Laureth/Coco/Myreth Sulfate na początku składu i bez alkoholu. Przykładowe produkty, które są na pewno łagodniejsze od żelu LRP: KLIK KLIK KLIK, KLIK. Jak cera się uspokoi, to może być ten KLIK KLIK.
Po myciu woda termalna, najlepiej Uriage, bo nie trzeba osuszać.
Potem coś lekkiego łagodzącego, skoro kremy Ci nie służą, to o konsystencji wodnego serum. Kwas traneksamowy to niezły składnik przy podrażnieniach KLIK , aloes KLIK .

Przy skłonności do przebarwień niestety warto stosować codziennie wysokie filtry, minimum SPF30, ale one mają trudne konsystencje dla tłustych cer.

Na przetłuszczanie w ciągu dnia - bibułki matujące i/lub bezbarwny puder matujący. To najprostsze i najzdrowsze dla skóry rozwiązanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-01 15:33:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.