EPIDUO- jak na was działa? - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-26, 21:45   #1561
karo7433
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Zastosowałam go już 6 razy, po 3 razie zauważyłam małą poprawe ropne wypryski na policzkach jakby się spłyciły, już miałam wielkie nadzieje a teraz po 6 razie w jeden dzien wywaliło mi chyba z 7 bolących gulek... ogólnie twarz przysuszona tylko koło ust i nosa, nigdzie żadnych zaczerwienień. nie mogę uwierzyć... już tak dobrze szło... smaruje dalej, ale czuje ze nie pomoże wyleczyć mi trądziku. Ide jutro po tetralysal, mam podskórne gule i czuje że tylko coś co zadziała od wewnątrz podziała na to świństwo.
co o tym myślicie?
karo7433 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 14:28   #1562
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez karo7433 Pokaż wiadomość
Zastosowałam go już 6 razy, po 3 razie zauważyłam małą poprawe ropne wypryski na policzkach jakby się spłyciły, już miałam wielkie nadzieje a teraz po 6 razie w jeden dzien wywaliło mi chyba z 7 bolących gulek... ogólnie twarz przysuszona tylko koło ust i nosa, nigdzie żadnych zaczerwienień. nie mogę uwierzyć... już tak dobrze szło... smaruje dalej, ale czuje ze nie pomoże wyleczyć mi trądziku. Ide jutro po tetralysal, mam podskórne gule i czuje że tylko coś co zadziała od wewnątrz podziała na to świństwo.
co o tym myślicie?
Żeby było widać jakieś efekty to trzeba poużywać przez jakieś trzy miesiące, a nie 6 razy. Nie oczekujmy cudów. Często jest tak, że na początku jest wysyp, a potem się wszystko uspokaja. A co do tetralysalu to jest to dosyć mocny środek i o tym, czy jest Ci potrezbny powinien zdecydować lekarz. Pamiętaj, że przy używaniu epiduo trzeba twarz nawilżać i filtrować.
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 10:12   #1563
karo7433
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

już lekarz zdecydował że potrzebny.... normalnie cała japa boli od tych gulek, odstają od twarzy jak wulkany a o wyciśnięciu nie ma mowy. Najlepsze jest to ze jak zaczynały sie wakacje buzia gładka. do 17 roku życia nie miałam w ogole problemu z trądzikiem, minęły 2 miesiace a ja już na maściach i antybiotykach... zastanawiam się czego to przyczyna... nagle hormony?
karo7433 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 10:24   #1564
westcoast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 29
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja juz 5 dzien stosuje epiduo
genealnie grudki jeszcze mam ale mam wrazenie ze ich mniej.
w miejscach gdzie smaruje jeszcze mi nic nie wyskoczylo..czuje ze mam troche "ściągnięta" skore..

wieczorem stosuje na noc epiduo a rano uzywam pantenolu a sprayu- zeby zregenerowa troche .. staram sie nie uzywac fluidu..
westcoast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 12:31   #1565
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez karo7433 Pokaż wiadomość
już lekarz zdecydował że potrzebny.... normalnie cała japa boli od tych gulek, odstają od twarzy jak wulkany a o wyciśnięciu nie ma mowy. Najlepsze jest to ze jak zaczynały sie wakacje buzia gładka. do 17 roku życia nie miałam w ogole problemu z trądzikiem, minęły 2 miesiace a ja już na maściach i antybiotykach... zastanawiam się czego to przyczyna... nagle hormony?

Hormony, dieta, wysuszenie, słońce, bakteria... Mogą być różne przyczyny. Skoro lekarz zdecydował to zacznij się leczyć. Też miałam takie bolące gule, głównie na żuchwie, musiałam się nauczyć spać na plecach, bo na boku nie dawałam rady nawet dotknąć poduszki. Powodzenia i duuuuuużo cierpliwości życzę
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 23:11   #1566
Marecki323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 14
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Hej a słyszałyście może czy hormony mają jakiś wpływ na trądzik? Używam Epiduo ale slyszalem ze Endokrynolog moze pomoc, jako ze mam problemy z tarczyca i byc moze hormonami nie zapytalem sie czy to moze miec jakis wplyw na tradzik... Wiecie moze cos na ten temat?
Marecki323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 09:49   #1567
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

o jezu... oczywiscie, ze hormony maja bardzo wiele wspolnego z problemami skornymi.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 20:41   #1568
eva
Raczkowanie
 
Avatar eva
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 54
Red face Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dziewczyny,

Ja również, zmożona ze szczętem porażkami z różnymi specyfikami, bojowo nastawiona udałam się do dermatolog i dostałam komplecik do łykania i smarowania: epiduo na noc, tetralysal i ancederm na dzień.
Zestaw okazał się ZBAWIENNY, ale niestety muszę wyłączyć chyba Epiduo, bo mam po nim czerwoną wysypkę (również na szyi), malutkie ślady, jak po ukąszeniu meszki, z wodnistym płynem. Generalnie chyba to smarowidlo nie jest dla mnie, ale i bez niego Tetralysal z Acnederm (stosuję już 8 tygodni), też działa.
Z recepty wykupiłam dwa opakowania Epiduo, drugi mam świeży, nieotwarty, więc gdyby któraś chciała to chętnie odstąpię, bo na pewno go nie użyję. Sprawdziłam termin wazności-do 2012 roku.
w razie czego piszcie na maila: ewr@gazeta.pl
eva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 11:27   #1569
nikielek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Pani dermatolog zapisała mi epiduo zamiast fucidinu, który na moje buźce się kompletnie nie sprawdził. Po przeczytaniu kilkunastu komentarzy, aż sie przestraszyłam... Wczoraj wieczorkiem nałożyłam EPIDUO pierwszy raz, na niego szybciutko położyłam dość grubą warstwę kremu nawilżającego, wstaje rano i boję się podejść do lustra... patrze a tu nic, nawet zaróżowienia... heh na moją twarz nie ma mocnych Dermatolog kazała mi go stosować wieczorem na zmianę z Duac'iem- jest bardzo dobry( dla mnie). Zobaczymy jak będzie, ale moje pierwsze wrazenie po EPIDUO jest dobre, rano miałam twarz jakąś taką... czyściutką, aż się zdziwiłam bo jak już pisałam spodziewałam się buraczka. Rano wg zaleceń Acne- derm Do tego połykam też co drugi dzień Tetralysal. 3macie kciuki!

Może dodam, że kremik jaki stosuje to Cetaphil- jakaś nowość z USA. Jest świetny przy całej kuracji która trwa już prawie 2miesiące ani razu nie schodziła mi skóra, nawet odrobinę. POLECAM z czystym sumieniem
nikielek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 13:42   #1570
westcoast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 29
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

7 dzien stosuje epiduo i krostki mi powoli niweluje
zaczerwien nie mam po nim.
wysusza strasznie skore. no i od wczoraj czuje ze wychodza mi podskorne bolace grudki.. jest ich na brodzie 3 ...
mam nadzieje ze to proces leczenia..
troche sie zalamalam bo na poczatku epi radzil sobie doskonale

bede pisac o kolejnych zmianach
westcoast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 21:24   #1571
Marecki323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 14
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
o jezu... oczywiscie, ze hormony maja bardzo wiele wspolnego z problemami skornymi.
Hm dobrze wiedzieć. Skonsultuje się z Endokrynologiem przy następnej wizycie. Jak na razie Epiduo mi całkiem ładnie pomaga, więc nadzieja że hormony mi nie zawadzą w leczeniu trądzika ^^
Marecki323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 21:33   #1572
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Hormony zawsze warto zbadac, bo to one w duzej mierze moga byc przyczyna tradziku. Zwlaszcza, jesli ma on postac ropnych gul.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 21:47   #1573
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez nikielek90 Pokaż wiadomość
Pani dermatolog zapisała mi epiduo zamiast fucidinu, który na moje buźce się kompletnie nie sprawdził. Po przeczytaniu kilkunastu komentarzy, aż sie przestraszyłam... Wczoraj wieczorkiem nałożyłam EPIDUO pierwszy raz, na niego szybciutko położyłam dość grubą warstwę kremu nawilżającego, wstaje rano i boję się podejść do lustra... patrze a tu nic, nawet zaróżowienia... heh na moją twarz nie ma mocnych Dermatolog kazała mi go stosować wieczorem na zmianę z Duac'iem- jest bardzo dobry( dla mnie). Zobaczymy jak będzie, ale moje pierwsze wrazenie po EPIDUO jest dobre, rano miałam twarz jakąś taką... czyściutką, aż się zdziwiłam bo jak już pisałam spodziewałam się buraczka. Rano wg zaleceń Acne- derm Do tego połykam też co drugi dzień Tetralysal. 3macie kciuki!

Może dodam, że kremik jaki stosuje to Cetaphil- jakaś nowość z USA. Jest świetny przy całej kuracji która trwa już prawie 2miesiące ani razu nie schodziła mi skóra, nawet odrobinę. POLECAM z czystym sumieniem
raczej nie powinno się łączyć Epiduo i Acne Dermu a buraczka się nie musisz obawiać skoro nakładasz potem krem nawilżający Tylko pamiętaj, że wtedy mocno osłabiasz działanie samego Epiduo. Wytrzymaj przynajmniej pół godziny Używałam kiedyś Cetaphilu ale emulsji do mycia twarzy, rzeczywiście fajny
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 22:06   #1574
momiss
Zadomowienie
 
Avatar momiss
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 104
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

też dostałam receptę na Epiduo i trochę się boję czytając wasze wypowiedzi...nałożyłam go 1 raz, nie zauważyłam żadnych zmian na twarzy i mam nadzieję, że tak zostanie... tylko mam pytanie- najpierw nałożyć krem nawilżający, odczekać, a potem Epiduo czy na odwrót- najpierw Epiduo, potem odczekać i krem na to?
__________________

Zapuszczam włosy od : lipiec 2010

You're never too young or too old to dream...

I'm doing all I wanna do and I won't stop until I can move, I'm just being me


momiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 22:21   #1575
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez momiss Pokaż wiadomość
też dostałam receptę na Epiduo i trochę się boję czytając wasze wypowiedzi...nałożyłam go 1 raz, nie zauważyłam żadnych zmian na twarzy i mam nadzieję, że tak zostanie... tylko mam pytanie- najpierw nałożyć krem nawilżający, odczekać, a potem Epiduo czy na odwrót- najpierw Epiduo, potem odczekać i krem na to?
przede wszystkim nie nakładaj od razu po umyciu twarzy, tylko odczekaj np 10 minut. I na początku nie nakładaj codziennie tylko w zależności od stanu cery, musisz obserwować skórę i jak jest podrażniona to po prostu tego dnia nie nakładasz leku tylko nawilżasz . Co do nakładania kremu przed czy po : nie trzeba tak robić, nie jest to konieczne, robią tak osoby które mają wrażliwą cerę. Najlepiej sama sprawdź jak dla Ciebie jest najlepiej pozdrawiam
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 12:09   #1576
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez *moonlight eyes* Pokaż wiadomość
przede wszystkim nie nakładaj od razu po umyciu twarzy, tylko odczekaj np 10 minut. I na początku nie nakładaj codziennie tylko w zależności od stanu cery, musisz obserwować skórę i jak jest podrażniona to po prostu tego dnia nie nakładasz leku tylko nawilżasz . Co do nakładania kremu przed czy po : nie trzeba tak robić, nie jest to konieczne, robią tak osoby które mają wrażliwą cerę. Najlepiej sama sprawdź jak dla Ciebie jest najlepiej pozdrawiam

Ja na ulotce od dermatolog miałam napisane żeby pół godziny po nałożeniu epiduo kłaść krem nawilżający i u mnie taki układ działa
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 14:27   #1577
momiss
Zadomowienie
 
Avatar momiss
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 104
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ok, dzięki za porady
__________________

Zapuszczam włosy od : lipiec 2010

You're never too young or too old to dream...

I'm doing all I wanna do and I won't stop until I can move, I'm just being me


momiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 13:26   #1578
wiktoria13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

dziewczyny a co wy robicie z takimi biało- żółtymi ropnymi pryszczami wychodzącymi na wierzch? ja z całych sił staram się ich nie ruszać , nie wyciskać... ale jak tego nie robie to albo podczas snu same wypływaja jakoś przyciścięte, albo gdy wycieram twarz je zraże i tak dookoła. więc może rozsądniej byłoby je w higieniczny maxymalnie sposób wyciskać, czekam na wasze porady
wiktoria13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 21:21   #1579
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Lekarz mi przepisał wczoraj Epiduo który mam stosować na noc i nie codziennie (przynajmniej do czasu aż skóra się przyzwyczai) jako krem na dzień zalecił mi Lysalpha z SVR. Poczytałam własnie o tym kremie troche bo nie słyszałam o tej firmie wcześniej i mam obawy czy powinnam to stosować razem, obawiam się że to może być za mocne i czy przy stosowaniu takiego silnego kremu jak epiduo na dzień nie powinnam używać raczej czegoś co nawilża.
Czy któraś z was miała to połączenie?
__________________
Rób co chcesz ale tylko wtedy gdy wiesz po co to robisz.
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 15:54   #1580
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez dotka128 Pokaż wiadomość
Lekarz mi przepisał wczoraj Epiduo który mam stosować na noc i nie codziennie (przynajmniej do czasu aż skóra się przyzwyczai) jako krem na dzień zalecił mi Lysalpha z SVR. Poczytałam własnie o tym kremie troche bo nie słyszałam o tej firmie wcześniej i mam obawy czy powinnam to stosować razem, obawiam się że to może być za mocne i czy przy stosowaniu takiego silnego kremu jak epiduo na dzień nie powinnam używać raczej czegoś co nawilża.
Czy któraś z was miała to połączenie?

Lysalpha zawiera kwasy prawda? Jeśli tak to ja bym się tego nie tykała, no chyba, że wspomagająco, na przemian z epiduo,o ile Twoja skóra nie będzie zbyt podrażniona, ale ty TYLKO NA NOC. W ogóle nie rozumiem czemu lekarze dają kwasy do stosowania na dzień. Na dzień powinnaś nie tyle nawilżać, co filtrować. Nawilżanie zostaw sobie na dni, w których nie używasz epiduo, albo nakładaj krem nawilżający po nałożeniu epiduo (tak po pół godzinie). Ale to tylko moje zdanie
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 19:48   #1581
kamilka:*
Raczkowanie
 
Avatar kamilka:*
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 102
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Mi niestety Epiduo też nie pomógł...stosowałam go co drugi dzień później już raz na tydzień, bo za bardzo przesuszał mi skóre. W dni, w które nie stosowałam Epiduo smarowałam przesuszone miejsca Cicaplastem z La Roche-Posey (polecam, bo gdyby nie ten krem to skóra odchodziła mi płatami). Po dłuższym czasie stosowania Epiduo nie widziałam większych efektów więc dałam sobie spokój.
kamilka:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 09:49   #1582
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Lysalpha zawiera kwasy prawda? Jeśli tak to ja bym się tego nie tykała, no chyba, że wspomagająco, na przemian z epiduo,o ile Twoja skóra nie będzie zbyt podrażniona, ale ty TYLKO NA NOC. W ogóle nie rozumiem czemu lekarze dają kwasy do stosowania na dzień. Na dzień powinnaś nie tyle nawilżać, co filtrować. Nawilżanie zostaw sobie na dni, w których nie używasz epiduo, albo nakładaj krem nawilżający po nałożeniu epiduo (tak po pół godzinie). Ale to tylko moje zdanie
No własnie mnie też to zdziwiło, jak mi zalecał ten krem to myślałąm że to zwykły jakiś matujący. Może go teraz przepisał bo już nie ma słońca i nic mi się nie stanie na twarzy, sama nie wiem.
Widizałam z tej firmy SVR nawilżający może byłby dobry na dzień a ten ewentualnie bym stosowała na noc zamiennie z epiduo ale też nie jestem pewna czy to nie za duż i czy moja twarz nie zwariujej od ilości róznych specyfików
__________________
Rób co chcesz ale tylko wtedy gdy wiesz po co to robisz.
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 12:21   #1583
wiktoria13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

dziewczyny ponawiam pytanie co robicie z tymi białymi paskudztwami?
wiktoria13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 12:50   #1584
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja smaruje sie raczej teraz raz na tydzien, i to nie przed zadnym wyjsciem, zeby wysypu nie miec. Efektow jak nie bylo tak nie ma, skoncze 3 tubke i bye bye.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 13:40   #1585
westcoast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 29
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja zrobilam mega blad;/
smarowalam zmiany skorne dosyc mocno i po 3 dniach mialam tak czerwone te miejsca ze to masakra...
i wysuszona skora ze masakra... czulam ze mam normalnie jakas maske na twarzy..strasznie sie luszczyla..
cos strasznego..
westcoast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 15:28   #1586
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez dotka128 Pokaż wiadomość
No własnie mnie też to zdziwiło, jak mi zalecał ten krem to myślałąm że to zwykły jakiś matujący. Może go teraz przepisał bo już nie ma słońca i nic mi się nie stanie na twarzy, sama nie wiem.
Widizałam z tej firmy SVR nawilżający może byłby dobry na dzień a ten ewentualnie bym stosowała na noc zamiennie z epiduo ale też nie jestem pewna czy to nie za duż i czy moja twarz nie zwariujej od ilości róznych specyfików

Ja nie należę do tych najbardziej restrykcyjnych "filtromaniaczek" (bez urazy ;0 ), ale kwas nałożony na dzień wyrządzi Ci krzywdę nawet w listopadzie czy grudniu w najbardziej ponury dzień, bo to że nie widzisz słońca to nie znaczy, że promieniowanie UVA nie istnieje (UVB jest faktycznie mniejsze, ale ono odpowiada za poparzenia, a UVA za uszkodzenia skóry i starzenie się jej.) Jeżeli zdecydujesz sie to stosować na przemian z epiduo (chociaż ja bym się bała tak od razu dwa mocne specyfiki wprowadzać) to na noc używaj kremu nawilżającego, a na dzień filtra 50+.

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Cytat:
Napisane przez wiktoria13 Pokaż wiadomość
dziewczyny ponawiam pytanie co robicie z tymi białymi paskudztwami?
Ja już się nauczyłam nic z nimi nie robić wiem, że to trudne, ale da się przeżyć. Wyciskanie może pogorszyć sprawę, jeśli rozniesiesz sobie bakterie po całej twarzy. Zresztą ja zawsze miałam wrażenie, że jak wyciskam to miażdżę wszystkie włókna i naczynka, które mam pod spodem. Ja bym polecała smarować je pastą cynkową, ichtiolową (wtedy same się rozlecą) albo podsuszała olejkiem z drzewka herbacianego. To normalne, że czasem coś pęknie samoistnie, ale to już nie jest Twoja wina. Wystarczy zdezynfekować miejsce i czekać aż się zagoi.
A jest jeszcze maść propolisowa, ona tez pomaga na takie niespodzianki
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 15:35   #1587
wiktoria13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja już się nauczyłam nic z nimi nie robić wiem, że to trudne, ale da się przeżyć. Wyciskanie może pogorszyć sprawę, jeśli rozniesiesz sobie bakterie po całej twarzy. Zresztą ja zawsze miałam wrażenie, że jak wyciskam to miażdżę wszystkie włókna i naczynka, które mam pod spodem. Ja bym polecała smarować je pastą cynkową, ichtiolową (wtedy same się rozlecą) albo podsuszała olejkiem z drzewka herbacianego. To normalne, że czasem coś pęknie samoistnie, ale to już nie jest Twoja wina. Wystarczy zdezynfekować miejsce i czekać aż się zagoi.





A jest jeszcze maść propolisowa, ona tez pomaga na takie niespodzianki [/QUOTE]
dziękuje bardzo za rade na pewno się zastosuje
wiktoria13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 19:28   #1588
Domi1990x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 122
GG do Domi1990x
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

dziewczyny doradzcie mi jakis dobry krem nawilżający? zrobily mi sie krostki i znow powrocilam na chwile do epi, a teraz mam strasznie sucha skore
Domi1990x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 14:16   #1589
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Domi1990x Pokaż wiadomość
dziewczyny doradzcie mi jakis dobry krem nawilżający? zrobily mi sie krostki i znow powrocilam na chwile do epi, a teraz mam strasznie sucha skore
Ja polecam takie:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...lego-ciala.htm

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...draznienia.htm

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...zki-na-noc.htm

A czemu przerwałaś leczenie epi? Nie spotkałam się jeszcze z czymś takim, żeby do leku wrócić na chwilę...
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 15:59   #1590
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Może ten ? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...-mieszanej.htm Tylko, że nie ma jeszcze opinii... Ale stosowałam starą wersję i polecam
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:01.