Gra o tron - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-29, 12:39   #3481
Rabone
Rozeznanie
 
Avatar Rabone
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 625
Dot.: Gra o tron

Jona Snow i Danki nie widzę na tronie, to byłoby zbyt przewidywalne jak na Martina, ale mimo wszystko życzę im wszystkiego dobrego, bo wciąż lubię te postaci (nawet Daenerys ze swoimi tytułami - ale zobaczycie, ona dostanie siarczystego liścia i jeszcze pokaże różki).
Też mi się wydaje, że Sansa mogłaby usiąść na "najbardziej niewygodnym krześle świata". W książce również jest kreowana w ten sposób, że dziewczyna się pomalutku "wyrabia", zaczyna intensywniej myśleć, bynajmniej nie szablonami "Ach, zostanę księżniczką i piękny książę już do końca życia będzie czochrał moje włosięta", trochę poczyna knuć i spiskować. I sprawdziłaby się przepowiednia Meggi (tak to się pisze?) Żaby, która wieszczyła Cersei, że przyjdzie po niej młodsza i ładniejsza, która odbierze jej wszystko. To zdanie i ogółem opis z kontekstu tej sytuacji pasuje najbardziej do Daenerys, Margaery i właśnie do Sansy. Choć czytałam też kiedyś jakąś teorię o Meerze Reed i o tym, że to ona właśnie miałaby zostać Królową, aczkolwiek nie pamiętam czy to było coś faktycznie możliwego czy raczej teoria pokroju "Varys jest matką Joffrey'a" (czytałam coś takiego kiedyś, było nawet nieźle uargumentowane na swój sposób ) albo merlingów, które zamierzają opanować Westeros.
__________________
24.06.15 - kierowca, pani kierowca, kierowczyni
30.12.15 - ćwiczę hardo



Edytowane przez Rabone
Czas edycji: 2016-05-29 o 12:41
Rabone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 16:18   #3482
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez niebieska_meta Pokaż wiadomość
Zaczęłam wierzyć w Sansę, dopóki nie okłamała Jona co do Littlefingera. Dalej daje sobą manipulować, nie będzie z niej władcy.
Btw - teraz jest przedostatni sezon?
Będą jeszcze 2, z tym że 7 sezon ma mieć 7 odcinków, a 8 ma mieć 6
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 16:57   #3483
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
Będą jeszcze 2, z tym że 7 sezon ma mieć 7 odcinków, a 8 ma mieć 6
Wut
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 17:01   #3484
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Gra o tron

A ja dopiero czuje jak się historia rozkręca
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 17:40   #3485
Rabone
Rozeznanie
 
Avatar Rabone
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 625
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
A ja dopiero czuje jak się historia rozkręca
Ja też. Póki co wszystko stoi w takim punkcie, że nie widzę sensownej możliwości pokończenia tego przez 18 pozostałych odcinków.

Oby chociaż Martin zdążył wydać Wichry Zimy przed 7 sezonem.
__________________
24.06.15 - kierowca, pani kierowca, kierowczyni
30.12.15 - ćwiczę hardo


Rabone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 23:02   #3486
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Rabone Pokaż wiadomość
Jona Snow i Danki nie widzę na tronie, to byłoby zbyt przewidywalne jak na Martina, ale mimo wszystko życzę im wszystkiego dobrego, bo wciąż lubię te postaci (nawet Daenerys ze swoimi tytułami - ale zobaczycie, ona dostanie siarczystego liścia i jeszcze pokaże różki).
Też mi się wydaje, że Sansa mogłaby usiąść na "najbardziej niewygodnym krześle świata". W książce również jest kreowana w ten sposób, że dziewczyna się pomalutku "wyrabia", zaczyna intensywniej myśleć, bynajmniej nie szablonami "Ach, zostanę księżniczką i piękny książę już do końca życia będzie czochrał moje włosięta", trochę poczyna knuć i spiskować. I sprawdziłaby się przepowiednia Meggi (tak to się pisze?) Żaby, która wieszczyła Cersei, że przyjdzie po niej młodsza i ładniejsza, która odbierze jej wszystko. To zdanie i ogółem opis z kontekstu tej sytuacji pasuje najbardziej do Daenerys, Margaery i właśnie do Sansy. Choć czytałam też kiedyś jakąś teorię o Meerze Reed i o tym, że to ona właśnie miałaby zostać Królową, aczkolwiek nie pamiętam czy to było coś faktycznie możliwego czy raczej teoria pokroju "Varys jest matką Joffrey'a" (czytałam coś takiego kiedyś, było nawet nieźle uargumentowane na swój sposób ) albo merlingów, które zamierzają opanować Westeros.
dobre

rzeczywiście Rob namaścił Jona następcą, zapomniałam o tym. A w serialu też to było wspomniane?

Trudno mi przewidzieć zakończenie, ale wydaję mi się, że sensowny wydaje się rozpad Westeros na 7 odrębnych królestw, ewentualnie Północ się odłączy. Jakoś tak te 7 królestw połączonych to taki sztuczny twór, każde królestwo inne. I nie widzę kogoś, ko by mógł pogodzić je. Dany nie przemówi do Północy, Jon do południa, Lannisterowie to już chyba do nikogo nie przemówią
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 09:13   #3487
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Rabone Pokaż wiadomość
Jona Snow i Danki nie widzę na tronie, to byłoby zbyt przewidywalne jak na Martina, ale mimo wszystko życzę im wszystkiego dobrego, bo wciąż lubię te postaci (nawet Daenerys ze swoimi tytułami - ale zobaczycie, ona dostanie siarczystego liścia i jeszcze pokaże różki).
Też mi się wydaje, że Sansa mogłaby usiąść na "najbardziej niewygodnym krześle świata". W książce również jest kreowana w ten sposób, że dziewczyna się pomalutku "wyrabia", zaczyna intensywniej myśleć, bynajmniej nie szablonami "Ach, zostanę księżniczką i piękny książę już do końca życia będzie czochrał moje włosięta", trochę poczyna knuć i spiskować. I sprawdziłaby się przepowiednia Meggi (tak to się pisze?) Żaby, która wieszczyła Cersei, że przyjdzie po niej młodsza i ładniejsza, która odbierze jej wszystko. To zdanie i ogółem opis z kontekstu tej sytuacji pasuje najbardziej do Daenerys, Margaery i właśnie do Sansy. Choć czytałam też kiedyś jakąś teorię o Meerze Reed i o tym, że to ona właśnie miałaby zostać Królową, aczkolwiek nie pamiętam czy to było coś faktycznie możliwego czy raczej teoria pokroju "Varys jest matką Joffrey'a" (czytałam coś takiego kiedyś, było nawet nieźle uargumentowane na swój sposób ) albo merlingów, które zamierzają opanować Westeros.

Wow...a pamietasz moze gdzie?


Co do Varysa, to on ma chyba dosc konkretny plan na to, co robi...Jesli Aegon faktycznie bylby nie Targaryen tylko Blackfyre (co jest bardzo prawdopodobne) i do tego synem Illyrio, ktory jest przyjacielem Varysa...No i moze faktycznie Varys jest bratem Serry Blackfyre..?? I robi to, co robi z milosci..?

Wydaje mi sie, ze zakonczenie bedzie czyms, czego malo kto sie spodziewa (chociaz przy takiej ilosci fanow i powstalych teorii KTOS pewnie juz trafi ), bo GRRM zawsze mowil, ze u niego nic nie jest i nie bedzie oczywiste tylko wlasnie takie suprise No i pamietam, jak skrytykowal Wladce Pierscieni za taki oczywisty podzial na dobry-zly i ostatnia bitwe, w ktorej zly oczywiscie przegrywa...takze u niego chyba nie ma co spodziewac sie jakiegos oczywistego rozwiazania. Bardziej stawialabym na jakas umowe miedzy wladcami, w koncu kiedys mial miejsce slynny Pakt

A co myslicie o Tyrionie...bo ja im dluzej sie zastanawiam, tym bardziej wydaje mi sie, ze jeszcze sporo przed nim i ze moze faktycznie ma ta smocza krew w sobie i wtedy wszystko byloby mozliwe...
W koncu przepowiednia mowi o smoku z trzema glowami - wiec moze Dany, Jon i Tyrion..?

Tylko nie Sansa proooosze....poki co mam alergie na nia, nie wiem dlaczego...chyba ze jeszcze sie wyrobi...



__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-30, 12:44   #3488
mireille23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 181
Dot.: Gra o tron

Najnudniejszy odcinek sezonu
SPOILERY:

Potwierdzili teorię o Benjenie, którą fani przewidzieli. Małe zaskoczenie, ale pewnie 90% z nas chciało aby to się wydarzyło, więc oglądało się przyjemnie.

Arya mnie kompletnie rozbawiła, przez 2 sezony ćwiczy się u tych hippisów a potem jednak rezygnuje i w sumie nie wiadomo co teraz zamierza zrobić.

Jedyne ciekawe momenty to wątek Sama i Goździka - ciekawa jestem co dalej się z nimi stanie - i wątek z Blackfishem. Daenerys na końcu Mam nadzieję, że niedługo skończy im się budżet na jej smocze podróże, bo to słaby zapychacz czasu ekranowego. W sumie to ta scena nic nie wniosła.
mireille23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 12:51   #3489
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Gra o tron

Mi się właśnie podobała scena u Tarlych i jak Goździk broniła Sama.

Poza tym to czekam na Blackfisha, Jona, Sansę. Resztę przewijałem za wyjątkiem Benjena.
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 13:54   #3490
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość



Tylko nie Sansa proooosze....poki co mam alergie na nia, nie wiem dlaczego...chyba ze jeszcze sie wyrobi...



Też mam alergię, chyba dlatego że gra tak drętwo. Ostatnio byłam na X-menie i tam też grała podobnie - odpowiednik Jona a nie , on trochę się wyrobił. A ona zero mimiki twarzy, oczy niczego nie wyrażają.
Odcinek w sumie o niczym, trochę wróbla, Danki - najciekawszy chyba teatrzyk był Goździk ładnie wyglądała i słodkie dzieciątko miała, co tam jeszcze było ?
I sorry, ale nastolatka ciągnąca inwalidę na siarczystym mrozie w nocy już dawno powinna być dopadnięta przez umarłych, przecież oni tak szybko biegają
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 16:48   #3491
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez mireille23 Pokaż wiadomość

Potwierdzili teorię o Benjenie, którą fani przewidzieli. Małe zaskoczenie, ale pewnie 90% z nas chciało aby to się wydarzyło, więc oglądało się przyjemnie.

.
Ale tylko serialowo, jeśli chodzi o książki to Martin wyraźnie zaprzeczył aby był Zimnorękim


Też podobał mi się wątek Horn Hill, czekam na więcej. I już mam serdecznie dość Danki i mega patosu w każdym zdaniu ;/ Dario ma rację, ona się nie nadaje na królową, niech podbije to Westeros i leci ze smokami gdzieś w cholerę :P
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-30, 17:45   #3492
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Gra o tron

Danka tak mnie irytuje. Mam nadzieję, że zdechnie.
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 00:36   #3493
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Gra o tron

Trochę się zastanawiam, czemu ja jestem taka na odwrót, że odcinek mi się podobał najbardziej ze wszystkich a wątek Benjena prawie przespałam?

Dom Sama - świeeetne sceny.
Tak samo podobały mi się sceny pod septem.
Danka wkurza jak zawsze.
Bran i Meeira - lol nastolatka ciagnie w zimie pod górkę ważący swoje wózek i Brana. Jasne.
Arya - ciekawa jestem co zrobi teraz, ale jej wątek w sumie przestał mieć dla mnie sens. Może w serialu tak paskudnie to spłycili.
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 08:31   #3494
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Gra o tron

Zastanawiam się czy Margeary tak udaje czy naprawdę się nawróciła.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 09:05   #3495
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Gra o tron

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;6110881 6]Zastanawiam się czy Margeary tak udaje czy naprawdę się nawróciła.[/QUOTE]

Tez jestem ciekawa


Mi tam odcinek sie podobal

Dany przynudza, ale mam slabosc do tych smokow, sa super zrobione


A Arya chyba wybierze sie w podroz, zeby zalatwic pozostale pozycje na swojej liscie moze spotka Sandora i razem wybiora sie na proces Cersei..? W koncu Cleganebowl to prawie pewniak...




__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 09:19   #3496
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez mireille23 Pokaż wiadomość
Najnudniejszy odcinek sezonu
SPOILERY:
Jedyne ciekawe momenty to wątek Sama i Goździka - ciekawa jestem co dalej się z nimi stanie - i wątek z Blackfishem. Daenerys na końcu Mam nadzieję, że niedługo skończy im się budżet na jej smocze podróże, bo to słaby zapychacz czasu ekranowego. W sumie to ta scena nic nie wniosła.
a dla mnie ich wątek jest strasznie nudny, taki zapychacz
odcinek tyłka nie urwał:
- Arya hmm dziwna ta jej zmiana frontu
- Dany na smoku fajnie wygląda
- Akcja w królewskiej przystani zaskakująca
- początek mi się podobał odcinka


a reszta nuda, nuda, nuda
__________________
Kocham Cię mój maluszku



Edytowane przez pati0090
Czas edycji: 2016-05-31 o 09:47
pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 22:41   #3497
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

Mi się odcinek podobał, ale rzeczywiście nie było takiej dramaturgii i akcji jak w poprzednim odcinku.

Szacun dla Wróbla, pięknie to rozegrał
też się zastanawiam, czy Margeary udaje. Wydaję mi się, że gra w jakąś grę, bo jeszcze nie tak dawno kazała się wziąć w garść swojemu bratu. Uwielbiam jej babcię, mam nadzieję, że będzie jej więcej, bo inteligentna z niej babka (czego ojej synu nie można powiedzieć, a jego przemowa do wojska super, normalnie Danka 2 )

Danka, mnie irytuje, ale to nie nowość. Sezonów nie starczy jej na dotarcie do Westeros ale smok fajny

Arya w końcu może się ruszy. Jak dla mnie fajne to było, że jednak nie zabiła tej aktorki, znaczy się, że nie stała się bezmyślną maszynką do zabijania. Mam tylko nadzieje, że ta druga jej nie zabije i nie zedrze twarz Aryi, aby być nią....ale tego chyba Martin mi nie zrobi

Walder Frey-wielki comeback

czekam na dalszy ciąg tower of joy, Bran mógłby tam wrócić
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 23:14   #3498
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Gra o tron

Ja tylko chciałam powiedzieć, że to, że Martin powiedział, że Zimnoręki =/= Benjen, to nie znaczy, że tak faktycznie jest (że tak będzie w książkach). Nie od dziś wiadomo, że Martin mówi co mu ślina na język lub klawiaturę przynosi, poza tym jest okropnym trollem. Trudno mi przez to brać na poważnie jego stwierdzenia dotyczące fabuły mimo, że jest autorem

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Cytat:
czekam na dalszy ciąg tower of joy, Bran mógłby tam wrócić
Na pewno wróci
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 02:51   #3499
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Gra o tron

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;6110881 6]Zastanawiam się czy Margeary tak udaje czy naprawdę się nawróciła.[/QUOTE]

biorąc pod uwagę minę, którą zrobiła zaraz po tym jak Tommen się "ujawnił" i jej babka stała osłupiała (chociaż ta to też niezła artystka) to uważam, że ona na 100% kręci - pytanie co co więcej Wróbel też robił miny jakby dobrze wiedział, że ona kręci
Margeary nie pierwszy raz by pokazała, że Cersei to przy niej słaba zawodniczka w krętactwach i układach jest

inna sprawa, że nagrodę przynudzaczy roku to właśnie Cersei z braciszkiem chyba dostaną bo jęczą i jęczą o zemstach a w zasadzie oboje leżą i kwiczą a jedyne co mogą to chować się za Górą

a tak ogólnie to ja mam tylko nadzieję, że to nie skończy się tym, że Danka nagle na trzy odcinki przed końcem zdobędzie wystarczającą ilość statków (heh w sumie jest jeden kandydat chętny na Dankę co to za budowanie statków się wziął ostatnio ) żeby w przedostatnim dopłynąć a w ostatnim wszystkich podbić - i viola, koniec

Z Aryą to ja nie wiem co oni zrobią - siedziała tam, siedziała i się rozmyśliła - chociaż z drugiej strony można się było tego spodziewać już wtedy kiedy ten swój "mieczy" chowała w skale zamiast się pozbyć wszystkiego, na jej konfrontację z tą drugą jakoś też nie czekam bo nie wiem co musieliby wymyślić żeby to było jakoś zaskakujące i rozwijające dla fabuły (Aryia zginie - no trudno, Aryia nie zginie - no trudno...)

"Goździki" - zastanawiała się po co w ogóle oni są jeszcze w fabule bo ani na władców się nie zanosili ale na nikogo ważnego dla ewentualnych wojen ale może jeszcze ten miecz, który podkradli namiesza komuś w planach?

Bran - niby wszystko fajnie i zaskakująco ale logiki w tym brak (słynna sprawa przemilczenia możliwości "nawigacyjnych" innych) plus jak dla mnie - mimo (a może właśnie dlatego), że wszyscy tak zakładali - to mogli trochę przeciągnąć potwierdzenie sprawy szalonego króla.. no przynajmniej nie przeciągali udawania, że Meera będzie sprawnie ciągać Brana po lesie chociaż i tak zaszli z tym za daleko

narazie ciekawi mnie czy i jak Sansa odegra się na Boltonie - myślę, że byłoby to dobrym zwieńczeniem jej przemiany - pytanie tylko na ile w tym wszystkim prędzej czy później wykiwa Jona (o ile faktycznie zmądrzała i nie wpadnie znowu w "sidła" Littelfingera bo z nią to nigdy nie wiadomo)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-06-01 o 02:52
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-01, 11:30   #3500
ni_cola
Raczkowanie
 
Avatar ni_cola
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 149
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
Dla mnie wątek Brana jest chyba najciekawszy w tym sezonie. No cała północ jest świetna, mur, Winterfell ale wątek Brana to jednak coś innego. Pewnie dałoby się zrobić go lepiej, ale na tle tego sezonu zdecydowanie wyróżnia się na plus.
Jeszcze jak się pojawi Benjen (bo ten koleś z trailera co im pomaga, to kto jak nie Benjen? Może do tego zimnoręki Benjen) to w ogóle super.
Plusem odcinka jest brak nudnego wróbla i mało nudnej Daenerys, mam nadzieję, że Jorah sobie weźmie i umrze bo jego też nie trawię.

Dzieci lasu które stworzyły innych gdzieś to już słyszałam, więc nic nowego. Szkoda wilkora i Hodora, dzieci lasu (bo to chyba były już ich resztki?) i wrony, ale jeśli wprowadzą Benjena na powrót którego tyle czekam to im wybaczę.

Sansa niby fajna się zrobiła, uszyła Jonowi ubranko i niby jest wobec niego ok, ale coś mi nie gra, że go oszukała. Zrobiła się jakaś taka ważna, jakoś nie do końca ufam, że uznała Jona za brata i już nim nie gardzi. No boję się, że coś odwali, że tylko go potrzebuje do odbicia Winterfell i tylko udaje miłą
Obym się myliła.

No i co do ewentualnego pojawienia się Benjena... Benjen bardzo lubił się z Jonem, a co jeśli wg niektórych teorii w rzeczywistości zamiast R+L=J było R+L=J+M(Meera) Wtedy spotkałby się ze swoją siostrzenicą której nigdy nie widział, ale byłoby słodko
Ale to pewnie dopiero w finale sezonu. Podobno aktor grający młodego Neda w wywiadzie zdradził, że pojawi się jeszcze w 6 i 10 odcinku. Niby 6 odcinek ma tytuł "blood of my blood" ale to pewnie tylko podpucha

A no i o wątku żelaznych zapomniałam, też bardzo mi się podobał, aktor grający Eurona na minus ale jakoś go przeboleję. Fajnie się ogląda Theona i Yarę razem.
Ogólnie odcinek jak dla mnie póki co najlepszy w tym sezonie.
ktoś może mi przypomnieć kim jest BENJEN?

i też szkoda mi wilkora i hodora.... dla mnie trochę to wszystko było naciągane..
ni_cola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 11:34   #3501
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez ni_cola Pokaż wiadomość
ktoś może mi przypomnieć kim jest BENJEN?



i też szkoda mi wilkora i hodora.... dla mnie trochę to wszystko było naciągane..

Benjen to wujek Starków, który na początku serialu, gdy Jon przybył do Nocnej Straży wyruszył ze zwiadowcami na północ i nigdy nie wrócił.
__________________
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 11:39   #3502
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez ni_cola Pokaż wiadomość
ktoś może mi przypomnieć kim jest BENJEN?

i też szkoda mi wilkora i hodora.... dla mnie trochę to wszystko było naciągane..
Benjen to młodszy brat Neda, wujek Brana, Sansy, Jona itd
Był pierwszym zwiadowcą Nocnej Straży, sam namówił Jona do wstąpienia. Pewnego razu wyruszył na zwiad i już nie wrócił, a co się stało to wyjaśnili w 6 odcinku
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 15:35   #3503
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
Arya w końcu może się ruszy. Jak dla mnie fajne to było, że jednak nie zabiła tej aktorki, znaczy się, że nie stała się bezmyślną maszynką do zabijania. Mam tylko nadzieje, że ta druga jej nie zabije i nie zedrze twarz Aryi, aby być nią....ale tego chyba Martin mi nie zrobi
Podobno Arya jest ulubioną postacią żony Martina i prosiła go by jej nie uśmiercał do końca sagi :P

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość

"Goździki" - zastanawiała się po co w ogóle oni są jeszcze w fabule bo ani na władców się nie zanosili ale na nikogo ważnego dla ewentualnych wojen ale może jeszcze ten miecz, który podkradli namiesza komuś w planach?
No akurat wiedza Sama może być przydatna w walce z Innymi. Poza tym w książce tam się zaczęły dziać jakieś podejrzane magiczne rzeczy chyba
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 23:33   #3504
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Podobno Arya jest ulubioną postacią żony Martina i prosiła go by jej nie uśmiercał do końca sagi :P



No akurat wiedza Sama może być przydatna w walce z Innymi. Poza tym w książce tam się zaczęły dziać jakieś podejrzane magiczne rzeczy chyba
ekhem żeby to jeszcze było tak żeby w GOT wiedza się liczyła ponad siłą, żeby chociaż szła z nią w parze
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-06-01 o 23:34
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 10:33   #3505
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Podobno Arya jest ulubioną postacią żony Martina i prosiła go by jej nie uśmiercał do końca sagi :P
Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
Z Aryą to ja nie wiem co oni zrobią - siedziała tam, siedziała i się rozmyśliła - chociaż z drugiej strony można się było tego spodziewać już wtedy kiedy ten swój "mieczy" chowała w skale zamiast się pozbyć wszystkiego, na jej konfrontację z tą drugą jakoś też nie czekam bo nie wiem co musieliby wymyślić żeby to było jakoś zaskakujące i rozwijające dla fabuły (Aryia zginie - no trudno, Aryia nie zginie - no trudno...)

A wlasnie wydaje sie, ze koniec historii Aryi moze byc ciekawy...jest dosc silna teoria, ze ona umrze i jej dusza zjednoczy sie z cialem Nymerii - czyli spelni sie jej marzenie, bo przeciez zawsze chciala byc wilkiem i miec swoje stado.

Martin powiedzial, ze zakonczenia jego historii bedzie "slodko-gorzkie" i to by pasowalo, tak samo opowiesci Neda o Aryi i jej podobienstwie do jego siostry, ktora tez umarla "przed jej czasem", Jon mial wizje jej ciala przeszytego "Igla", do tego te slowa "valar morghulis"...
No i roboczy tytul ostatniego epizodu serii ma byc "A time for wolfes" wiec mozna sobie wyobrazic jak Arya w ciele Nymerii biegnie razem ze swoim stadem...nareszcie szczesliwa




__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"


Edytowane przez karenina19
Czas edycji: 2016-06-02 o 10:38
karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 11:02   #3506
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Gra o tron

Tytuł ostatniego odcinka to Winds of Winter. Czytałam artykuł o tytułach w tym sezonie.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 11:13   #3507
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Gra o tron

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;61217636]Tytuł ostatniego odcinka to Winds of Winter. Czytałam artykuł o tytułach w tym sezonie.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Ale podobno odcinka ostatniego nie tego sezonu, tylko tak calkiem ostatniego...z tym, ze jak pisze - podobno

__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 13:32   #3508
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość

Ale podobno odcinka ostatniego nie tego sezonu, tylko tak calkiem ostatniego...z tym, ze jak pisze - podobno



Ale to trochę bez sensu bo w serialu do granic możliwości zmarginalizowali wilki Starków. Wątpię żeby przeciętny oglądacz GOT wiedział o co kaman z wilkami.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 20:30   #3509
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość

A wlasnie wydaje sie, ze koniec historii Aryi moze byc ciekawy...jest dosc silna teoria, ze ona umrze i jej dusza zjednoczy sie z cialem Nymerii - czyli spelni sie jej marzenie, bo przeciez zawsze chciala byc wilkiem i miec swoje stado.

Martin powiedzial, ze zakonczenia jego historii bedzie "slodko-gorzkie" i to by pasowalo, tak samo opowiesci Neda o Aryi i jej podobienstwie do jego siostry, ktora tez umarla "przed jej czasem", Jon mial wizje jej ciala przeszytego "Igla", do tego te slowa "valar morghulis"...
No i roboczy tytul ostatniego epizodu serii ma byc "A time for wolfes" wiec mozna sobie wyobrazic jak Arya w ciele Nymerii biegnie razem ze swoim stadem...nareszcie szczesliwa




no i to by było coś ciekawego co można zrobić z postacią Aryi ale jednak w tak cukierowką wersję jak wilko-Arya pędząca za swoim stadem w stronę zachodzącego słońca to bym nie celowała - od 6 sezonów ani jedna dobra scena nie był ani trochę cukierkowa i mam nadzieję, że żadnej nie będzie już do końca (mówię cukierkowa bo dla mnie śmierć w celu osiągnięcia czegoś lepszego nijak nie jest gorzka)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 03:49   #3510
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Gra o tron

Czy Joffrey też nie wysłał Jaimiego zeby ten wygral bitwe? Tak jak teraz Tommen. Najpierw dothraki teraz to. Te powtarzające sie motywy są denerwujące.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 14:32:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:57.