Mamusie marcowe 2018 cz. 7 - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-02, 13:35   #3661
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Jolinko Pokaż wiadomość
ja na wyjście przygotuję chyba body z długim + śpiochy + czapeczka + kombinezon. sama nie wiem. Może warto w dwóch rozmiarach mieć naszykowane i potem mąż przywiezie odpowiedni?
Ja po ostatnich newsach z wagą chyba naszykuję tż też 62 zestawy w razie czego

Dziewczyny a jak w szpitalu mierzą czy dziecko przejdzie przeze mnie? Bo mi wczoraj dr powiedziała, że życzy mi sn, ale żebym była gotowa psychicznie na cc w razie czego... właśnie ze względu na moje wymiary a wymiary dziecka.
__________________
Can't wait to meet you
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 14:01   #3662
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
U mnie miesiaczki nie byly jakies dramatyczne. Drugi dzien standardowo ciezki a potem to juz funkcjonowalam wzglednie normalnie bez latania do toalety co pol godziny. Troche mi przykro ze niedlugo okres znowu wroci. A tak fajnie jest bez

Narobilyscie mi ochoty na nalesniki z dzemem... ale nie bede robic, trzeba byc twardym. Zezarlam teraz gruszke i paluszki z sezamem (pomijam fakt ze ich nie lubie) i znowu jestem glodna...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak bedziesz kp to jeszcze troche okres sie wstrzyma Choc to roznie, mi wrocil juz po pol roku mimo, ze karmilam dluzej, tu tez maja znaczenie przerwy nocne, u nas szybko ssie zrobily 1-2 karmienia nocne i moze dlatego @ powrocila.
Cytat:
Napisane przez Mecassie Pokaż wiadomość
Wiesz... to nie duży problem żebyś po połogu znów nie miała 9 miesięcy okresu
Hehe ciekawe czy mamy na watku tak szalona osobe, ktora zaraz po pologu chcialaby znowu byc w ciazy
Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
O nie nie, zamierzam sie troche nacieszyc po ciazy brakiem brzucha i mozliwoscia normalnego poruszania sie Ja tez walcze z praniem. Zrobilam swoje najpierw, potem tetra i teraz rozki. Ja ide od razu na rok wiec od razu bedzie 80%

Jakie ubranka pakujecie do szpitala? Bo sie za to zabralam i najpierw utknelam na dobieraniu czapeczek do pajacykow (ten durny leb szykuje malego jak na wybieg jakis) a teraz nie wiem czy do pajacykow wziac dodatkowo body z krotkim rekawkiem czy dlugim? I jak body to spodenki tez? Pakujecie tylko rozmiar 56?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pod pajaca daruj sobie body z dlugim, jak juz to z krotkim, choc jak dalam poloznym zestaw body kr i pajac to body wrocilo, mowily, ze na oddziale jest za cieplo na dwie warstwy plus rozek. Wiec albo body dr plus polspiochy, albo pajac z body kr, najwyzej rozbierzesz. Co do rozmiarow mimo, ze spodziewam sie duzego dziecia biore 56
Cytat:
Napisane przez Jolinko Pokaż wiadomość
ja na wyjście przygotuję chyba body z długim + śpiochy + czapeczka + kombinezon. sama nie wiem.
Tez mam takie zestawy do szpitala, no i na wyjscie tylko dorzucam kombiaka
Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość

Na usg jakoś widać pepowine? Gdzie jest i czy dziecko się nie oplątuje? Kojarzę tylko że sprawdzali przepływy na którymś usg, a tak to nikt nie mówi gdzie ona w ogóle jest

.
Widac, gin mi pokazywal.

Edytowane przez lelowa
Czas edycji: 2018-02-02 o 14:02
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 14:02   #3663
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Ale pedzicie z tymi postami poczekajcie trochę, bo następny wątek to będzie porodowka

Na usg jakoś widać pepowine? Gdzie jest i czy dziecko się nie oplątuje? Kojarzę tylko że sprawdzali przepływy na którymś usg, a tak to nikt nie mówi gdzie ona w ogóle jest

Mam tu u rodziców taki fajny sklep dziecięcy, zastanawiam się co mogłabym kupić jak już mam przy sobie kartę tz i nic mi nie przychodzi do głowy, niemożliwe że już wszystko mam

A co do stanikow - zamówiłam jakiś czas temu esotiq na wyprzedaży przez internet i sa tak koszmarnie ciasne, mam nadzieję że obwód trochę mi się zmniejszy po porodzie, tak to jest jak się zamawia rozmiar w ciemno.. No i mają fiszbiny, więc trochę poczekają na swój czas.
Mi lekarka pokazuje na 4d jak przelacza. Ona widzi gdzie jest i ja jak sie przyjrze to tez ale bardziej wierze jej na slowo
Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
Kurcze to jak mi zaplanują datę CC to pewnie dostanę blokady psychicznej przed seksem żeby nie ryzykować przyspieszenia :/



O rany, w ogóle o tym nie pomyślałam! Nie wiedziałam że takie coś jest możliwe i myślałam że chodzi wam o owinięcie przy porodzie.



U mnie to samo




Ja szczerze nie pogardzę takim czopkiem bo ponoć często po porodzie występuje wrażenie że brzuch się rozpada i wcale nie łatwo zrobić kupkę.

W ogóle wczoraj na sr dowiedziałam się że zgłasza się wieczorem przed umowioną datą cc i trzeba być na czczo. Czyli cały dzień bez jedzenia. Potem drugiego dnia rano jest CC i po 12h dostaje się KLEIK. już pomijam tę okropną nazwę i nie chce się zastanawiać co to w ogóle jest ale nie wiem jak ja przeżyje dwa dni bez jedzenia kiedy co 3h muszę coś zjeść bo zaczynam źle się czuć :/ no i cała cesarką to spore obciążenie dla organizmu, utrata krwi...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego tak szybko sie traci kilogramy po porodzie. Co tam dziecko, wody plodowe- glodowka szpitalna ma znaczenie!
Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość
Ja po ostatnich newsach z wagą chyba naszykuję tż też 62 zestawy w razie czego

Dziewczyny a jak w szpitalu mierzą czy dziecko przejdzie przeze mnie? Bo mi wczoraj dr powiedziała, że życzy mi sn, ale żebym była gotowa psychicznie na cc w razie czego... właśnie ze względu na moje wymiary a wymiary dziecka.
Jest taki specjalny przyrzad, wyglada troche jak cyrkiel albo sluchawki do stetoskopu. Przyklada sie koncowki do kolcow biodrowych, potem grzebieni biodrowych i kretarzy kosci udowych. Plus wymiar od kosci krzyzowej do spojenia lonowego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 14:04   #3664
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość
Ja po ostatnich newsach z wagą chyba naszykuję tż też 62 zestawy w razie czego

Dziewczyny a jak w szpitalu mierzą czy dziecko przejdzie przeze mnie? Bo mi wczoraj dr powiedziała, że życzy mi sn, ale żebym była gotowa psychicznie na cc w razie czego... właśnie ze względu na moje wymiary a wymiary dziecka.
U nas polozna na wizytach mierzy szerokosc miednicy takim przyrzadem, ktory wyglada jak duzy cyrkiel. W szpitalu juz nikt mi nic nie mierzyl.
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 14:08   #3665
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Lunak w zusie wydrukowali Ci gotowe papiery do macierzyńskiego ??

Mecassie ze mnie baaaardzo dużo leciało po porodzie, dodatkowo był skwar wiec dla własnego komfortu czesto przebierałam .


Pamietam, ze z siku mnie pilnowali, ale szybko zrobiłam (przy położnej oczywiście) ale z dwójką nie pamietam. Chyba na to większego parcia nie było.

Miałam dziś zamawiac resztę potrzebnych rzeczy, ale poczekam bo we wtorek nie będzie mnie prawie cały dzień w domu wiec nie będę ryzykować. Poza tym muszę zejść do piwnicy i zobaczyć co na pewno mam i co domowic.

Dzwoniła do mnie położna, ze chce się spotkac w środę. Poprzednia poszła na emeryturę i zastępuje ją jedna z najbardziej polecanych w mieście. Jak chce to niech przychodzi, jestem ciekawa co mi powie ciekawego


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 14:10   #3666
blackberry89
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11 225
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
Kurcze to jak mi zaplanują datę CC to pewnie dostanę blokady psychicznej przed seksem żeby nie ryzykować przyspieszenia :/



O rany, w ogóle o tym nie pomyślałam! Nie wiedziałam że takie coś jest możliwe i myślałam że chodzi wam o owinięcie przy porodzie.



U mnie to samo




Ja szczerze nie pogardzę takim czopkiem bo ponoć często po porodzie występuje wrażenie że brzuch się rozpada i wcale nie łatwo zrobić kupkę.

W ogóle wczoraj na sr dowiedziałam się że zgłasza się wieczorem przed umowioną datą cc i trzeba być na czczo. Czyli cały dzień bez jedzenia. Potem drugiego dnia rano jest CC i po 12h dostaje się KLEIK. już pomijam tę okropną nazwę i nie chce się zastanawiać co to w ogóle jest ale nie wiem jak ja przeżyje dwa dni bez jedzenia kiedy co 3h muszę coś zjeść bo zaczynam źle się czuć :/ no i cała cesarką to spore obciążenie dla organizmu, utrata krwi...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kleik to taki ryz rozgotowany, na wodzie 😉 a ja np tez jadlam w pierwszej ciazy co chwila tak jak i teraz, a po cc wcale mi się jesc nie chcialo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
razem od 30 września 2005
zaręczyny 7 maj 2009
ślub 6 sierpnia 2011
Pawcio 13.04.2015
blackberry89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 14:11   #3667
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Nadalka moja byla ze dwa razy poki co i pewnie jeszcze tylko raz przed porodem sie pojawi Potem dopiero do dziecka przyjdzie. W pierwszej ciazy byla co tydzien od 22 tc, no doslownie byla tak skrupulatna, ze jak cos mi wypadlo i odmawialam wizyte to zjawiala sie na drugi dzien Teraz to juz co innego, za bardzo nie ma o czym gadac bo jak sama powiedziala w miare wszystko wiem wiec sobie siedzimy i plotkujemy
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-02, 14:12   #3668
Mecassie
Zakorzenienie
 
Avatar Mecassie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 684
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Boli mnie brzuch
Cytat:
Napisane przez Lunak Pokaż wiadomość
Mecassie, ja chyba 80% od razu. Nie planuje skracać macierzyńskiego ani nic z tych rzeczy to bede miała stały wpływ.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez xxxJuanaxxx Pokaż wiadomość
Mecassie - jak bierzesz 80% to możesz wrócić wcześniej do pracy na część etatu. Przy 100+60 juz nie. 100+60 podobno oplaca się brac jesli:
-ktos chce wrócić do pracy po pół roku - wtedy ma pół roku 100%
- kross ma bardzo boskie zarobki i 60% jego wypłaty to mniej niż 1000 zl, bo wtedy Państwo wyrownuje do pełnego tysiaka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za odpowiedzi Nie mam zamiaru wracać do tej pracy dlatego też wezmę 80%
Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość
Ja po ostatnich newsach z wagą chyba naszykuję tż też 62 zestawy w razie czego

Dziewczyny a jak w szpitalu mierzą czy dziecko przejdzie przeze mnie? Bo mi wczoraj dr powiedziała, że życzy mi sn, ale żebym była gotowa psychicznie na cc w razie czego... właśnie ze względu na moje wymiary a wymiary dziecka.
U nas w szpitalu robią to tak zwanym cyrklem. Pewnie stwierdza że nie urodzę SN

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mecassie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 14:16   #3669
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Co do glodowki w szpitalu nie wiem o czym mowicie choc wiadomo po cc niestety nie mozna od razu normalnie jesc. U nas mozna bylo sie najesc do syta, nawet spaghetti i zupy kalafiorowe czy grochowe byly co jest przez niektorych uwazane za zakazane przy kp Ciesze sie, ze u nas nie maja takiego staroswieckiego podejscia.
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 14:21   #3670
karolka_boroweczka
Raczkowanie
 
Avatar karolka_boroweczka
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 386
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość
Ja po ostatnich newsach z wagą chyba naszykuję tż też 62 zestawy w razie czego

Dziewczyny a jak w szpitalu mierzą czy dziecko przejdzie przeze mnie? Bo mi wczoraj dr powiedziała, że życzy mi sn, ale żebym była gotowa psychicznie na cc w razie czego... właśnie ze względu na moje wymiary a wymiary dziecka.
U mnie też lekarka mówi, że może być ciężko urodzić mojego klocuszka, ale chyba mówi to na oko, bo niczym nie mierzyła.

U nas na obiad też dziś ryba z frytkami. A na deser nie gwiazda, ale drożdżowe ślimaczki z cynamonem. Ale pachnie w całym domu!

Muszę się jeszcze pożalić, że trochę już mam kompleks z tym moim ogromnym brzuchem, bo przy niskim wzroście naprawdę rzuca się w oczy. I wczoraj w sklepie spotkałam moją sąsiadkę, z którą nigdy w życiu nie rozmawiałam. Wiadomo ciąża, ciekawa, pyta o płeć, imię, a na końcu: no, ale brzuch to masz ogromny....
No błagam. Obca baba.
karolka_boroweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 14:30   #3671
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez karolka_boroweczka Pokaż wiadomość
A na deser nie gwiazda, ale drożdżowe ślimaczki z cynamonem. Ale pachnie w całym domu!

Muszę się jeszcze pożalić, że trochę już mam kompleks z tym moim ogromnym brzuchem, bo przy niskim wzroście naprawdę rzuca się w oczy. I wczoraj w sklepie spotkałam moją sąsiadkę, z którą nigdy w życiu nie rozmawiałam. Wiadomo ciąża, ciekawa, pyta o płeć, imię, a na końcu: no, ale brzuch to masz ogromny....
No błagam. Obca baba.
Pff, pewnie sobie kompleksy próbowała podleczyć

Ja właśnie też drożdżowe mam w planach ale nie wiem czy ciasto takie z jabłkami i kruszonką czy właśnie ślimaki z cynamonem, hmm ciężki wybór

A wiecie co, 32 tc i pierwszy raz ktoś mnie w sklepie przepuścił w kolejce. I to kto? Kobieta z maluchem w wózku. Poszłam się kasować i dopiero do mnie dotarło że ona mnie przepuściła ze względu na ciążę a nie dlatego że tam sobie akurat stała ale nie chciała do kasy jeszcze podchodzić (tak na początku pomyslalam bo kolejka szła między półkami). I wracałam jej jeszcze podziękować.

Obkupilam się w gadżety do mieszkania, mąż mnie pewnie zabije

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-02, 14:30   #3672
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez karolka_boroweczka Pokaż wiadomość
U mnie też lekarka mówi, że może być ciężko urodzić mojego klocuszka, ale chyba mówi to na oko, bo niczym nie mierzyła.

U nas na obiad też dziś ryba z frytkami. A na deser nie gwiazda, ale drożdżowe ślimaczki z cynamonem. Ale pachnie w całym domu!

Muszę się jeszcze pożalić, że trochę już mam kompleks z tym moim ogromnym brzuchem, bo przy niskim wzroście naprawdę rzuca się w oczy. I wczoraj w sklepie spotkałam moją sąsiadkę, z którą nigdy w życiu nie rozmawiałam. Wiadomo ciąża, ciekawa, pyta o płeć, imię, a na końcu: no, ale brzuch to masz ogromny....
No błagam. Obca baba.
Mi wszyscy mowia ze mam maly brzuch jak na 8 miesiac. Chociaz wczoraj kolezanka jak mnie zobaczyla to mowi "ale ci brzuch wywalilo!". Ale fakt, w ostatnich dwoch, trzech tygodniach sporo sie powiekszyl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 14:33   #3673
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Znalazłam jedna apkę do liczenia skurczów. IMG_1517581994.560117.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 15:04   #3674
Mecassie
Zakorzenienie
 
Avatar Mecassie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 684
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Zamówiłam laktator na smyku dla mnie ! :dziekuje-kwiaty: taniej niż na gemini

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mecassie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 15:14   #3675
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez karolka_boroweczka Pokaż wiadomość
Muszę się jeszcze pożalić, że trochę już mam kompleks z tym moim ogromnym brzuchem, bo przy niskim wzroście naprawdę rzuca się w oczy. I wczoraj w sklepie spotkałam moją sąsiadkę, z którą nigdy w życiu nie rozmawiałam. Wiadomo ciąża, ciekawa, pyta o płeć, imię, a na końcu: no, ale brzuch to masz ogromny....
No błagam. Obca baba.
No jak się nie ma klasy i taktu to trzeba nadrabiać tupetem

Wróciłam z psem ze "spaceru" tj ostatnio się umawiam z drugą ciężarną z bloku naprzeciwko żeby psy się same wybiegały i wtedy nie trzeba się dużo namęczyć On teraz dyszy a ja jestem obsługiwana herbatką i kocykiem

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Mecassie Pokaż wiadomość
Zamówiłam laktator na smyku dla mnie ! :dziekuje-kwiaty: taniej niż na gemini

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Manualny Avent w końcu czy co ?
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 15:16   #3676
Mecassie
Zakorzenienie
 
Avatar Mecassie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 684
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Manualny Avent w końcu czy co ?
Ręczny Medela 2-fazowy cokolwiek to znaczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mecassie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 15:24   #3677
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cyrkiel powiadacie 😒 creepy 😉
No moja tak na oko powiedziała na razie, żeby się oswoić z taką myślą, bo ponoć często później dramaty są. Sama załapałam lekkiego doła na myśl o cc, w ogóle tego nie brałam pod uwagę przez całą ciążę...

Karolka ja też niewysoka, z brzuchem jak bęben 😉 na szczęście wszystko poszło w przód, a nie na boki. Czasem jak słyszę takie durne teksty to zaserwowała bym cięta ripostę, ale w ciąży jakoś mi tak trudniej to przychodzi 😉 nie wiem czy to kwestia kalafiora czy złagodniałam 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can't wait to meet you
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 15:32   #3678
czaro_dziejkaa
Zadomowienie
 
Avatar czaro_dziejkaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 528
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Ściągnęłam hybrydy, później normalnym lakierem pomaluje. Kurcze, posiedzialam trochę przy tym i mnie plecy bola.

Co do ubranek ja biorę 4x pajace plus trzy zestawy body długi i polspiochy. No i czapeczki, chociaż młodemu nie zakładałam.

Ja w sumie nie mam jakiegoś dużego brzucha, ale jest mi ciężko. I plecy bolą. Ta ciąża jest sto razy trudniejsza dla mnie niz pierwsza. No i lata już nie te

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czaro_dziejkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 15:33   #3679
Lenka_007
Zakorzenienie
 
Avatar Lenka_007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 310
GG do Lenka_007
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Ja też raczej wybiorę opcję 80% wynagrodzenia.

Ciekawe czy mi się uda urodzić sn dopytam lekarki jak ona to widzi

Idziemy dzisiaj na warsztaty z pierwszej pomocy do SR.
__________________

Edytowane przez Lenka_007
Czas edycji: 2018-02-02 o 15:35
Lenka_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-02, 15:38   #3680
Jolinko
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 144
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

widzę że dzisiaj ryba z frytkami króluje...
U nas tez ten zestaw, a ja wymieniłam fryty na kasze gryczaną

o te drożdżowe zawijasy cynamonowe to chodzą za mną... ooo ale to dopiero na przyszły tydz zaplanuję, może w ramach tłustego czwartku się nimi napasę

dzis w planach jeszcze basen ciekawe ile razy jeszcze uda mi się pójść
Jolinko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 15:53   #3681
Pannkaka
Rozeznanie
 
Avatar Pannkaka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 900
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Nie moge za wami nadazyc. Niestety przeziebienie dopadlo i mnie, wyszlam z pracy wczesniej, ledwo zywa, a myslalam, ze moze jakies bezalkoholowe piwo w biurowym barze z okazji ostatniego piatku Teraz zasypiam na stojaco. Musialam corce bajke wlaczyc, zeby chwile odsapnac...

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Troche mi przykro ze niedlugo okres znowu wroci. A tak fajnie jest bez
Wcale nie musi, to naprawde roznie bywa. U mnie przy kp wrocil dopiero po roku

Cytat:
Napisane przez xxxJuanaxxx Pokaż wiadomość
Hahaha - robi sie poważnie, w mojej aplikacji pojawil sie komunikat że jestem w 37 tygodniu, 95%porodow odbywa sie miedzy 37 a 40 tygodniem. Teraz mogę aktywować "tryb dziecko"... Ejjj przecież ja rodze dopiero za miesiąc!
Tez mialam taka wiadomosc, ale tam bylo miedzy 37 a 42 tygodniem, co brzmi bardziej prawdopodobnie

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Brilliant Girl ja nie mogłam się wykąpać po porodzie no nie byłam w stanie wstać wstałam po przeszło 12 godzinach dopiero co próbowałam wstać mdlałam. urodziłam o 4 nad ranem poszłam do łazienki z myślą o kąpieli o godzinie 18-19 zaprowadzona pod pachę przez mamę i położną położyłam się na kozetce w łazience po 10 minutach wstałam weszłam pod prysznic i jedynie co byłam wstanie to opłukać tyłek krocze i już czułam się słabo więc wyszłam poleżałam na kozetce mama pomogła mi się ubrać i zaprowadziły mnie do łóżka dopiero na następny dzień wieczorem byłam w stanie iść na mega szybki prysznic.
To u mnie bylo bardzo podobnie. Pierwsze minimalne mycie po ponad 24h, bo dopiero po takim czasie mialam w miare udana pionizacje... Potem sie naczytalam, ze powinnam wczesniej, ale probowalam i jak polozna zobaczyla, ze nogi sie pode mna momentalnie uginaja, to tylko powiedziala, ze sprobujemy pozniej.

Dobra, ide smarkac z corka
Pannkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 16:04   #3682
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Lunak Pokaż wiadomość
Mecassie, ja chyba 80% od razu. Nie planuje skracać macierzyńskiego ani nic z tych rzeczy to bede miała stały wpływ.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja tak samo, od razu na 80%

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
O nie nie, zamierzam sie troche nacieszyc po ciazy brakiem brzucha i mozliwoscia normalnego poruszania sie Ja tez walcze z praniem. Zrobilam swoje najpierw, potem tetra i teraz rozki. Ja ide od razu na rok wiec od razu bedzie 80%

Jakie ubranka pakujecie do szpitala? Bo sie za to zabralam i najpierw utknelam na dobieraniu czapeczek do pajacykow (ten durny leb szykuje malego jak na wybieg jakis) a teraz nie wiem czy do pajacykow wziac dodatkowo body z krotkim rekawkiem czy dlugim? I jak body to spodenki tez? Pakujecie tylko rozmiar 56?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pakuje tylko rozmiar 56. Biorę 3 zestawy pajac + body krótki rękaw, 3 zestawy body długi rękaw+półśpiochy najwyżej się nie przyda aż tyle ale zobaczę w czym będzie wygodniej Mała przebierać, karmić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Jolinko Pokaż wiadomość
ja na wyjście przygotuję chyba body z długim + śpiochy + czapeczka + kombinezon. sama nie wiem. Może warto w dwóch rozmiarach mieć naszykowane i potem mąż przywiezie odpowiedni?
Mi sie wydaje że rozmiar 56 wystarczy zdecydowanie, dzidzia nawet jak się rodzi dłuższa to jest podkurczona na początku i 56 jest nawet czasem za duże znajoma urodziła syna 60 cm i spokojnie 2 tygodnie pochodził w rozmiarze 56

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 16:15   #3683
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Ja tak samo, od razu na 80%

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------


Ja pakuje tylko rozmiar 56. Biorę 3 zestawy pajac + body krótki rękaw, 3 zestawy body długi rękaw+półśpiochy najwyżej się nie przyda aż tyle ale zobaczę w czym będzie wygodniej Mała przebierać, karmić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------



Mi sie wydaje że rozmiar 56 wystarczy zdecydowanie, dzidzia nawet jak się rodzi dłuższa to jest podkurczona na początku i 56 jest nawet czasem za duże znajoma urodziła syna 60 cm i spokojnie 2 tygodnie pochodził w rozmiarze 56

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez mi mama mowila ze nawet jak bedzie dziecko ciut wieksze to na poczatku zmiesci sie w 56 i moze byc jeszcze za duze bo maluch bedzie zwiniety w fasolke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 16:21   #3684
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Tez mi mama mowila ze nawet jak bedzie dziecko ciut wieksze to na poczatku zmiesci sie w 56 i moze byc jeszcze za duze bo maluch bedzie zwiniety w fasolke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chociaż tyle pocieszenia

Dzisiaj tż rozmawiał ze swoją mamą i powiedziała, że on i jego najmłodszy brat też się urodzili z dużymi brzuchami. Widocznie M. idzie w tatusia budową. Dobrze, że z dużego brzucha oboje wyrośli
__________________
Can't wait to meet you
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 16:22   #3685
Mecassie
Zakorzenienie
 
Avatar Mecassie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 684
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Jolinko Pokaż wiadomość

dzis w planach jeszcze basen ciekawe ile razy jeszcze uda mi się pójść
Korzystaj póki możesz, ja miałam iść dzisiaj ale od 15 cały czas mnie boli brzuch, nie wyobrażam sobie pływać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mecassie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 16:47   #3686
Brilliant Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Brilliant Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: TomorrowlanD
Wiadomości: 2 543
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Z ta higiena to wiadomo ze kazda tyle na ile ma sil moze to zrobic po porodzie sn czy cc. Ale chodzi o te leniwe baby co przez caly pobyt sie nie myja.

U nas niestety po wizycie nie jest dobrze i w pon dowiem sie kiedy mamy sie stawic w szpitalu
Brilliant Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 16:54   #3687
Kiwi18
Zadomowienie
 
Avatar Kiwi18
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 733
GG do Kiwi18
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Ja też biorę od razu 80% macierzyńskiego.
Pannkaka szybkiego powrotu do zdrowia!
Mecassie gratuluję zakupu laktatora


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 17:01   #3688
Mecassie
Zakorzenienie
 
Avatar Mecassie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 684
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Wrażliwi nie czytać:
Brzuch boli nadal od 14:00
Byłam w WC i po zakończeniu siusiu na dole leżało coś brazowego (pomyslałam że pewnie pozostałość po "2") teraz coś ze mnie wylatuje i jest brązowe. Jakieś plamienie. Czy to prawdziwy czop ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mecassie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 17:03   #3689
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Podobno czop może być podbarwiony krwią, więc może to to? Jeszcze ze 2 tygodnie można chyba bez czopa chodzić? ;-)
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 17:06   #3690
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Mecassie Pokaż wiadomość
Wrażliwi nie czytać:
Brzuch boli nadal od 14:00
Byłam w WC i po zakończeniu siusiu na dole leżało coś brazowego (pomyslałam że pewnie pozostałość po "2") teraz coś ze mnie wylatuje i jest brązowe. Jakieś plamienie. Czy to prawdziwy czop ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No teraz to już chyba prawdziwy ale podbarwionego krwią się nie kontroluje na IP ?
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-09 17:28:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.