Listopadówki 2021! Część III ;) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-10, 06:13   #61
zielona hortensja
Rozeznanie
 
Avatar zielona hortensja
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 866
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Wspolczuje. U nas temp 39,6. W samym pampersie ja trzymam i czekam aż paracetamol zadziała. Jazda bez trzymanki dzisiaj


Sent from my iPhone using Tapatalk
I jak tam nocka minela? U nas tez wesolo, az pod 38,4 podchodzilo, pol nocy przespala mi na rekach, pol obok mnie. Ale w sumie i tak dobrze ze spala. Zeby mecza.

Najlepsze jest to, ze mam naprawde ciezkie kilka dni w pracy, wzielam wczoraj nawet kompa do domu zeby popracowac, to zamiast tego bujalam mloda na raczkach przez 2 godziny.
__________________
Amor vincit omnia
zielona hortensja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-10, 07:08   #62
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Listopadówki 2021! Część III

Cytat:
Napisane przez Olga_1988 Pokaż wiadomość
Rozbieraj się i bierz ją sobie na klatę. Tak na golasa, tylko w pampersie i temperatura wtedy dobrze spada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak zrobię next Time.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Cytat:
Napisane przez zielona hortensja Pokaż wiadomość
I jak tam nocka minela? U nas tez wesolo, az pod 38,4 podchodzilo, pol nocy przespala mi na rekach, pol obok mnie. Ale w sumie i tak dobrze ze spala. Zeby mecza.

Najlepsze jest to, ze mam naprawde ciezkie kilka dni w pracy, wzielam wczoraj nawet kompa do domu zeby popracowac, to zamiast tego bujalam mloda na raczkach przez 2 godziny.

Noc dobrze. Ja nie spałam bo czuwalam. Ona spała. Dziś od rana na razie brak gorączki. Ale przede mną dwie inhalacje dziś

Myślisz ze to zeby u was?


Sent from my iPhone using Tapatal
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-10, 10:46   #63
zielona hortensja
Rozeznanie
 
Avatar zielona hortensja
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 866
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Wiesz, kiedys uslyszalam, ze to nie jest tak, ze dziecko ma sraczke od zebow albo goraczke, tylko wtedy sie slini i wszystko bierze do buzi i latwo o infekcje. Zeby jej ida, generalnie widac ze zle sie czuje, ma troche kaszlu, troche katarku, no cos tam jej dolega.
__________________
Amor vincit omnia
zielona hortensja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-10, 10:53   #64
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez zielona hortensja Pokaż wiadomość
Wiesz, kiedys uslyszalam, ze to nie jest tak, ze dziecko ma sraczke od zebow albo goraczke, tylko wtedy sie slini i wszystko bierze do buzi i latwo o infekcje. Zeby jej ida, generalnie widac ze zle sie czuje, ma troche kaszlu, troche katarku, no cos tam jej dolega.

U nas jest chyba kombo. Bo zielonkawa kwasowa kupa, policzek czerwony, ślinienie na maksa, wszystko w buzi plus ten nos.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-10, 11:13   #65
zielona hortensja
Rozeznanie
 
Avatar zielona hortensja
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 866
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

No u nas podobnie. I jest taka "molle", taka wiesz, "leci przez rece" (no moze nie az tak, ale generalnie niewyrazna).
__________________
Amor vincit omnia
zielona hortensja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-10, 12:41   #66
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Siema,

U nas dzisiaj podobnie. Młody czerwone policzki i widać, że jest nie w sosie. Ciężko mu zasnąć, palce w buzi, najlepiej mu na rękach. Te dwie jedynki są już widoczne, ale jeszcze go boli. I tak jest dzielny, mam nadzieję, że zaraz będzie lepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-10, 13:43   #67
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Zdrówka dla Was i Małych dziewczyny

Ja się ostatnio mało odzywam bo Młody tak zaczął pełzać bo całym mieszkaniu, że tego nie ogarniam i biegam za nim Nie przeszkadza mi , że lata po podłogach ( nie mamy w domu dywanów ) ale boje się , że w końcu o coś mega rąbnie albo poleci głową na płytki Już raz było zderzenie z nogą od stołu no i wiadomo jaki lament Jak tak żyć , żeby nie oszaleć ?

Nocki dalej mega słabe, w dzień drzemki się skróciły także tak ząb jeden na dole ale już i drugi chyba próbuje wyjść.

My też dalej w gondoli , już ledwo ledwo ale przetrzymam ile się da.

No i diety też jeszcze nie rozszerzylam. W czwartek pół roku będzie ale chyba zacznę sobie jakoś na spokojnie w weekend.
A no i okazało się , że Młody rzeczywiście ma skaze białkowa także ja będę żyć na sałacie a też nie wiem jak to zrobić z tym RD w takim wypadku. Ale chyba będę powoli wprowadzać różne rzeczy i obserwować.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-10, 13:59   #68
chiare
Raczkowanie
 
Avatar chiare
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 310
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Hej! Jak tam Marcelinka? Marcelek pozdrawia

No nie nadrobię was dziewczyny ale ten czas pędzi..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewelinatir Pokaż wiadomość
Cześć Podczytuje Wasz wątek od jakiegoś czasu, ale ciężko było mi się wbić jak już maleństwo było na świecie. Spróbuje teraz i mam nadzieję, że uda mi się aktywnie włączyć do rozmowy. Jestem mamą sześciomiesięcznej Marceliny (urodzona 4.11.21)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hej! Jak tam Marcelinka? Marcelek pozdrawia

No nie nadrobię was dziewczyny ale ten czas pędzi..



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-10, 14:05   #69
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Eh a u mnie słabo z piciem mleka, nie widzę aby zęby szły, drzemki nawet nie 30 min
A najwiecej na raz wypiła rano 150ml tak to nie chce jesc, buntuje się jak tylko jej butelke zbliżam do ust. Dziś zjadła 440ml to jak dla mnie mało. No nie wiem co z nią zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-10, 14:34   #70
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Eh a u mnie słabo z piciem mleka, nie widzę aby zęby szły, drzemki nawet nie 30 min
A najwiecej na raz wypiła rano 150ml tak to nie chce jesc, buntuje się jak tylko jej butelke zbliżam do ust. Dziś zjadła 440ml to jak dla mnie mało. No nie wiem co z nią zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Helcia też dzisiaj słabo, ale zwalam to na temperaturę. Może dzieci mają tak jak dorośli, że jak jest gorąco, to nie chcą za bardzo jeść
Z tą witamina D, co wcześniej pytałaś, to jak masz Vigantol 500, to zamiast przechodzić na 600, możesz podawać dalej 500, tylko co 5 dni dawać 2 krople. Ja tak będę robić, bo mam jeszcze pół butelki i mi szkoda wyrzucać.

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
U nas jest chyba kombo. Bo zielonkawa kwasowa kupa, policzek czerwony, ślinienie na maksa, wszystko w buzi plus ten nos.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ale biedna...


Lagun, melduję że w H&M wpadły dla matki 2 sukienki, a dla córki sukienka i legginsy

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2022-05-10 o 14:35
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-10, 14:43   #71
mizerna_pani
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 62
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

My meldujemy się z domu, nareszcie. Mamy już jedna jedynkę na dole wyrznietą, ale maruda dalej z niego straszna. Ślini się na potęgę, wszystko pcha do buzi chyba szykuje się kolejna obok jedyneczka. W każdym razie idzie to w wielkich bólach porodowych... Nikodem też się coś ostatnio zepsuł tak jakby zapomniał jak się ładnie je, ciągnie mnie, weźmie dwa łyki i poplakuje... Dodatkowo problemy ze spaniem, non stop jest walka. Widzę, że jest śpiący bo trze oczy, wydziera się, ale zasnąć ciezko. Muszę się bardzo natrudzic. Wlasnie się zastanawiam czy to te zęby czy skok, ale niech się to już skończy. U nas wjechała dzisiaj dynia, mlaskał i odbeknal jak stary chłop i się przyjęło.
mizerna_pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-10, 16:13   #72
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Helcia też dzisiaj słabo, ale zwalam to na temperaturę. Może dzieci mają tak jak dorośli, że jak jest gorąco, to nie chcą za bardzo jeść
Z tą witamina D, co wcześniej pytałaś, to jak masz Vigantol 500, to zamiast przechodzić na 600, możesz podawać dalej 500, tylko co 5 dni dawać 2 krople. Ja tak będę robić, bo mam jeszcze pół butelki i mi szkoda wyrzucać.

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Ale biedna...


Lagun, melduję że w H&M wpadły dla matki 2 sukienki, a dla córki sukienka i legginsy
Mikoma w sumie to nie wiem z jakiej firmy mam wit D ale mam 400uj na pewno i też nie zamierzam wyrzucać tylko wykorzystać do końca i kupić kolejną już 600
No nie wiem co z tym mlekiem generalnie to od kilku dni bunt na butelkę ma jakiś.

Poka sukienki z HM ja chcę jakąś kupić ale telepie mną na samą myśl raka gruba jestem i tak źle sie czuje. Ale poka moze sie zainspiruje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-10, 16:58   #73
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Intuicja_88 Pokaż wiadomość
Zdrówka dla Was i Małych dziewczyny

Ja się ostatnio mało odzywam bo Młody tak zaczął pełzać bo całym mieszkaniu, że tego nie ogarniam i biegam za nim Nie przeszkadza mi , że lata po podłogach ( nie mamy w domu dywanów ) ale boje się , że w końcu o coś mega rąbnie albo poleci głową na płytki Już raz było zderzenie z nogą od stołu no i wiadomo jaki lament Jak tak żyć , żeby nie oszaleć ?

Nocki dalej mega słabe, w dzień drzemki się skróciły także tak ząb jeden na dole ale już i drugi chyba próbuje wyjść.

My też dalej w gondoli , już ledwo ledwo ale przetrzymam ile się da.

No i diety też jeszcze nie rozszerzylam. W czwartek pół roku będzie ale chyba zacznę sobie jakoś na spokojnie w weekend.
A no i okazało się , że Młody rzeczywiście ma skaze białkowa także ja będę żyć na sałacie a też nie wiem jak to zrobić z tym RD w takim wypadku. Ale chyba będę powoli wprowadzać różne rzeczy i obserwować.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Wow, jaki szybki ten twój chłopak, super
Cytat:
Napisane przez mizerna_pani Pokaż wiadomość
My meldujemy się z domu, nareszcie. Mamy już jedna jedynkę na dole wyrznietą, ale maruda dalej z niego straszna. Ślini się na potęgę, wszystko pcha do buzi chyba szykuje się kolejna obok jedyneczka. W każdym razie idzie to w wielkich bólach porodowych... Nikodem też się coś ostatnio zepsuł tak jakby zapomniał jak się ładnie je, ciągnie mnie, weźmie dwa łyki i poplakuje... Dodatkowo problemy ze spaniem, non stop jest walka. Widzę, że jest śpiący bo trze oczy, wydziera się, ale zasnąć ciezko. Muszę się bardzo natrudzic. Wlasnie się zastanawiam czy to te zęby czy skok, ale niech się to już skończy. U nas wjechała dzisiaj dynia, mlaskał i odbeknal jak stary chłop i się przyjęło.
Super ze jesteście w domu

U nas dla odmiany matka chora, głos straciłam, ucho mnie boli, czuje się jak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-10, 17:43   #74
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Mikoma w sumie to nie wiem z jakiej firmy mam wit D ale mam 400uj na pewno i też nie zamierzam wyrzucać tylko wykorzystać do końca i kupić kolejną już 600
No nie wiem co z tym mlekiem generalnie to od kilku dni bunt na butelkę ma jakiś.

Poka sukienki z HM ja chcę jakąś kupić ale telepie mną na samą myśl raka gruba jestem i tak źle sie czuje. Ale poka moze sie zainspiruje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj nie umiem ich znaleźć na stronie. Wyszukiwarka tego sklepu mnie pokonała, bo nie można nawet ustawić suwaka z przedziałem cenowym ale raczej do biura są.

Trochę mnie przeraża ta perspektywa powrotu, a to już coraz bliżej... A teściowa dalej nie umie zmienić pieluchy i zrobić mleka

A Vinted mnie wkurza. Już któryś raz ktoś pisze, że ubranie jest na 74, a przychodzi mi 68 gdyby nie to, że te ubrania grosze kosztują, to bym się wykłócała.

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2022-05-10 o 18:59
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-10, 21:05   #75
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cały dzień.walka z jedzeniem a na dobranoc to wypiła 180 a po 1h ryk bo by jeszcze chciała i wypiła 100ml

Mikoma no nie szkodzi, czasem te strony też mnie pokonują
Ja dziś w mohito mierzyłam taką i nie wiem czy się skusić czy nie
https://www.mohito.com/pl/pl/sukienk...ware-6915l-05p

Ale jak nie umie zmienić pampersa? Przecież do tego nie trzeba kursu żadnego, ja swoim mamą powiedziałam raz, i po jakimś czasie ew powtórzę i generalnie kumają


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 07:46   #76
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Dzień dobry,

Młody zasnął wczoraj o 17-tej, po czym obudził się o 1 na karmienie, potem o 5 i finalnie o 7-ej zarządził pobudkę.

Ja po śniadaniu i kawce, Młodziak na macie i zaczynamy dzień. Młody wścieka się jak szatan, wydaje skrzeki rodem z horroru

Jedytka, mój też się odchudza, ale to pewnie przez zęby.

Mikoma, jestem z was dumna jak wystroisz Helcię w nowe nabytki to wrzuć jakieś fotki na fb
A robiliście próbę generalną z teściową? Wydaję mi się, że da radę tylko teraz się wami wyręcza.

Ja za to kupiłam koszulę, kostium kąpielowy i tunikę z lnu, a dla młodzieży zestaw body i żonobijek, kombinezon plus 3 kapelusze.

Intuicja, gratki dla Szymka za sprawne pełzanie, no to teraz masz jeszcze etat jako prywatny ochroniarz
Drzemki i spanie chyba u wszystkich się poprzestawiało, musimy przetrwać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 07:49   #77
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Lagun no właśnie nie widzę aby miała napuchnięte dziąsła albo coś. Marudzi więc daje jej butelke to może wypije 50ml a pozniej jest złość, a jak ogolnie sama chce jej dać bo od 3h nie jadła to rzuca sie jakbym nie wiem zastrzyk chciala jej dać. No martwi mnie to juz bardzo bo nie wiem co jej jest


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 08:10   #78
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Lagun no właśnie nie widzę aby miała napuchnięte dziąsła albo coś. Marudzi więc daje jej butelke to może wypije 50ml a pozniej jest złość, a jak ogolnie sama chce jej dać bo od 3h nie jadła to rzuca sie jakbym nie wiem zastrzyk chciala jej dać. No martwi mnie to juz bardzo bo nie wiem co jej jest


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Temperatury nie ma? Brzuch ok?
Mój tak jeszcze miał podczas skoków rozwojowych. Może jakaś nowa umiejętność na horyzoncie
U nas z zębami było tak, że nic, a następnego dnia widoczne dwie białe krechy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 08:20   #79
Inez03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 528
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Hej zdrówka dla chorujących i sił dla mam.
Intuicja gratulacje dla synka, mój się denerwuję bo nie wie jak ruszyć do przodu, coś tam nogę podciągnie to zaraz rękami do tyłu się odepchnie. Ostatnio mi się schował, słyszę jęki i żale a jego nie widać. Tyłem wszedł pod kanapę, musiałam męża wołać aby ją podniósł,bo był akurat pośrodku. Dobrze że tam sporo luzu jest bo nasz kot też potrafi się pod nią schować..
Wczoraj miałam się wybrać z córką na basen ale jak młody zasnął to się trochę przytuliłam do niego, potem przyszła też córka i w sumie wszyscy drzemkę po 17 zaliczyliśmy. Córka później dopiero o 23 zasnęła,ale ja w końcu jak wstałam miałam siły i chęci trochę mieszkanie ogarnąć.
Inez03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-11, 09:15   #80
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Cały dzień.walka z jedzeniem a na dobranoc to wypiła 180 a po 1h ryk bo by jeszcze chciała i wypiła 100ml

Mikoma no nie szkodzi, czasem te strony też mnie pokonują
Ja dziś w mohito mierzyłam taką i nie wiem czy się skusić czy nie
https://www.mohito.com/pl/pl/sukienk...ware-6915l-05p

Ale jak nie umie zmienić pampersa? Przecież do tego nie trzeba kursu żadnego, ja swoim mamą powiedziałam raz, i po jakimś czasie ew powtórzę i generalnie kumają


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jednak znalazłam

https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.1062747004.html

https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.1052097003.html tę to chyba sobie kupię jeszcze w różu

Piękna na twoja kilka lat temu, strasznie mi się podobał ten hype w sklepach na kwiatowe wzory, miałam całą szafę takich (a wszystkie znajome narzekały, że nic normalnego nie da się kupić ), ale teraz, przez bardziej zaokrągloną figurę, chyba wolę gładkie wzory. Ale marzy mi się powrót do kwiatków.
Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Młody zasnął wczoraj o 17-tej, po czym obudził się o 1 na karmienie, potem o 5 i finalnie o 7-ej zarządził pobudkę.

Ja po śniadaniu i kawce, Młodziak na macie i zaczynamy dzień. Młody wścieka się jak szatan, wydaje skrzeki rodem z horroru

Jedytka, mój też się odchudza, ale to pewnie przez zęby.

Mikoma, jestem z was dumna jak wystroisz Helcię w nowe nabytki to wrzuć jakieś fotki na fb
A robiliście próbę generalną z teściową? Wydaję mi się, że da radę tylko teraz się wami wyręcza.

Ja za to kupiłam koszulę, kostium kąpielowy i tunikę z lnu, a dla młodzieży zestaw body i żonobijek, kombinezon plus 3 kapelusze.

Intuicja, gratki dla Szymka za sprawne pełzanie, no to teraz masz jeszcze etat jako prywatny ochroniarz
Drzemki i spanie chyba u wszystkich się poprzestawiało, musimy przetrwać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Właśnie ja już wielokrotnie próbowałam ją namówić, żeby jak jest u nas na noc, to żeby spróbowała czy to wykąpać (chociaż tego raczej nie będzie musiała robić), czy poranną toaletę ze mną ogarnąć, czy podać jedzenie. Ale ona zawsze twierdzi, że się boi, że to za małe dziecko. Moim zdaniem im mniejsze, tym łatwiej się nauczyć, bo teraz już H stała się bardziej wiercąca, przy jedzeniu się kręci, bo ją wszystko interesuje. Zresztą, same wiecie, jak jest, co ja wam tłumaczę Chociaż zauważam pewien progres, bo ostatnio chociaż zaczęła ją sama brać na ręce, a wcześniej tego nie robiła.

A jak już mowa o zainteresowaniu wszystkim, tylko nie butelką, to kupno tego fotela https://liiving.pl/produkt/fotel-uszak-london-love/ z zamiarem, żeby był do karmienia, to był błąd okazuje się, że ten wzór jest fascynujący, zdecydowanie lepszy niż żarcie, aż trzeba głowę wywijać do skręcenia karku, żeby popatrzeć fajne jest też to śmieszne słońce na suficie, czyli żyrandol

Cytat:
Napisane przez Inez03 Pokaż wiadomość
Hej zdrówka dla chorujących i sił dla mam.
Intuicja gratulacje dla synka, mój się denerwuję bo nie wie jak ruszyć do przodu, coś tam nogę podciągnie to zaraz rękami do tyłu się odepchnie. Ostatnio mi się schował, słyszę jęki i żale a jego nie widać. Tyłem wszedł pod kanapę, musiałam męża wołać aby ją podniósł,bo był akurat pośrodku. Dobrze że tam sporo luzu jest bo nasz kot też potrafi się pod nią schować..
Wczoraj miałam się wybrać z córką na basen ale jak młody zasnął to się trochę przytuliłam do niego, potem przyszła też córka i w sumie wszyscy drzemkę po 17 zaliczyliśmy. Córka później dopiero o 23 zasnęła,ale ja w końcu jak wstałam miałam siły i chęci trochę mieszkanie ogarnąć.
Ale jak to pod kanapę

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2022-05-11 o 09:26
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 10:29   #81
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Temperatury nie ma? Brzuch ok?
Mój tak jeszcze miał podczas skoków rozwojowych. Może jakaś nowa umiejętność na horyzoncie
U nas z zębami było tak, że nic, a następnego dnia widoczne dwie białe krechy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kupki robi w normie, temperatury nie ma. Może ze smoczka za wolno leci i sie wkurza?
No to musze poczekać z tymi zębami chociaż nie wiem
Zastanawiam się czy może niedobór żelaza powodować brak apetytu?
No nie wiem, 18stego mam ostatnie szczepienie na menin to jak się nic nie zmieni będę musiała zapytać pediatry i poprosić o badania może jakieś.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Jednak znalazłam

https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.1062747004.html

https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.1052097003.html tę to chyba sobie kupię jeszcze w różu

Piękna na twoja kilka lat temu, strasznie mi się podobał ten hype w sklepach na kwiatowe wzory, miałam całą szafę takich (a wszystkie znajome narzekały, że nic normalnego nie da się kupić ), ale teraz, przez bardziej zaokrągloną figurę, chyba wolę gładkie wzory. Ale marzy mi się powrót do kwiatków.


Właśnie ja już wielokrotnie próbowałam ją namówić, żeby jak jest u nas na noc, to żeby spróbowała czy to wykąpać (chociaż tego raczej nie będzie musiała robić), czy poranną toaletę ze mną ogarnąć, czy podać jedzenie. Ale ona zawsze twierdzi, że się boi, że to za małe dziecko. Moim zdaniem im mniejsze, tym łatwiej się nauczyć, bo teraz już H stała się bardziej wiercąca, przy jedzeniu się kręci, bo ją wszystko interesuje. Zresztą, same wiecie, jak jest, co ja wam tłumaczę Chociaż zauważam pewien progres, bo ostatnio chociaż zaczęła ją sama brać na ręce, a wcześniej tego nie robiła.

A jak już mowa o zainteresowaniu wszystkim, tylko nie butelką, to kupno tego fotela https://liiving.pl/produkt/fotel-uszak-london-love/ z zamiarem, żeby był do karmienia, to był błąd okazuje się, że ten wzór jest fascynujący, zdecydowanie lepszy niż żarcie, aż trzeba głowę wywijać do skręcenia karku, żeby popatrzeć fajne jest też to śmieszne słońce na suficie, czyli żyrandol



Ale jak to pod kanapę
Mikoma super sukienki zdecydowanie weź jeszcze różową, a ja się zastanowię nad tą pierwszą.
Też bym wolała coś gładkiego ale w mohito dużo takich kwiatowych wzorów sukienek takie casual bardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Co do kręcenia się podczas jedzenia to u nas też trudności, bo wystarczy że tata wejdzie do pokoju to juz koniec jedzenia. A że w ogóle trudno ją namówić do jedzenia to wiecie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 14:07   #82
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

U nas chyba wgrywa się też kolejna aktualizacja oprogramowania

Biedny bączek, strasznie mi go szkoda. Dałam mu pedicetamol bo ma podwyższoną temperaturę. Może teraz pośpi trochę.

Jedytka, nie mam pojęcia, ale jeżeli potrwa to dłużej to wiadomo, lepiej sprawdzić.
Cyrki przy karmieniu swoją drogą. Wyginanie się, odrywanie, oglądanie, wyciąganie sutka/smoka od butelki już się przyzwyczaiłam.

U nas tak samo toaleta z ubieraniem to jakieś 30 minut co najmniej bo królewicz musi zaserwować poranne akrobacje, poobracać się, poleżeć na golasa, pooglądać wszystkie akcesoria i ciuchy.

Mikoma, ja bym zarządziła próbę generalną i wtedy będzie wiadomo czy to blef czy teściowa nieprzygotowana i oderwana od rzeczywistości. Bo też kurczę człowiek chce mieć komfort, że dziecko dobrze zaopiekowane, a nie wydzwaniać co 5 minut z roboty.
Ja w tym tygodniu idę obejrzeć żłobek i pogadać w sprawie „rekrutacji”, nagle poczułam się serio dorosła

Piękne kiecuszki dziewczyny.

Inez, super, że Oli tak ostro ćwiczy pełzanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 16:29   #83
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
U nas chyba wgrywa się też kolejna aktualizacja oprogramowania

Biedny bączek, strasznie mi go szkoda. Dałam mu pedicetamol bo ma podwyższoną temperaturę. Może teraz pośpi trochę.

Jedytka, nie mam pojęcia, ale jeżeli potrwa to dłużej to wiadomo, lepiej sprawdzić.
Cyrki przy karmieniu swoją drogą. Wyginanie się, odrywanie, oglądanie, wyciąganie sutka/smoka od butelki już się przyzwyczaiłam.

U nas tak samo toaleta z ubieraniem to jakieś 30 minut co najmniej bo królewicz musi zaserwować poranne akrobacje, poobracać się, poleżeć na golasa, pooglądać wszystkie akcesoria i ciuchy.

Mikoma, ja bym zarządziła próbę generalną i wtedy będzie wiadomo czy to blef czy teściowa nieprzygotowana i oderwana od rzeczywistości. Bo też kurczę człowiek chce mieć komfort, że dziecko dobrze zaopiekowane, a nie wydzwaniać co 5 minut z roboty.
Ja w tym tygodniu idę obejrzeć żłobek i pogadać w sprawie „rekrutacji”, nagle poczułam się serio dorosła

Piękne kiecuszki dziewczyny.

Inez, super, że Oli tak ostro ćwiczy pełzanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na szczęście przez pierwsze 2 miesiące mojej nieobecności mąż będzie w domu (YEP, tacierzyński ), więc jeszcze jestem spokojna. Ale potem to nie wiem, mam nadzieję, że przez ten czas się ogarnie. Chociaż ja i tak nie wróżę, aby ten układ utrzymał się zbyt długo i poważnie rozmyślam, czy jednak nie ogarnąć jakiegoś żłobka np od następnej wiosny. Zawsze to lepiej rozwojowo i socjalizacyjne niż kiszenie się z babcią w domu.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 18:38   #84
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Cały dzień.walka z jedzeniem a na dobranoc to wypiła 180 a po 1h ryk bo by jeszcze chciała i wypiła 100ml

Mikoma no nie szkodzi, czasem te strony też mnie pokonują
Ja dziś w mohito mierzyłam taką i nie wiem czy się skusić czy nie
https://www.mohito.com/pl/pl/sukienk...ware-6915l-05p

Ale jak nie umie zmienić pampersa? Przecież do tego nie trzeba kursu żadnego, ja swoim mamą powiedziałam raz, i po jakimś czasie ew powtórzę i generalnie kumają


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jedytka ja kupiłam tą sukienkę tylko białą i jest śliczna

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Mnie w Vinted wkurza to, że ktoś pisze, że stan bardzo dobry a przychodzą szmaty. O rozmiarach też już nie wspomnę. Ale ja się juz nie czaje, wystawiam odpowiednie komentarze. Dlatego coraz częściej kupuje jednak nowe ciuchy, bo mam wrażenie, że te większe rozmiary to już takie przechodzone. Czaje się tylko teraz na używki lindex bo strasznie mi się ich printy podobają No i ważny materiał , wolę sobie obmacac bo mój Mały to taki gorący chłopak, że szybko się ugrzewa. I już bodziaki z Lidla są za grube na teraz. Ogólnie w domu już śmiga w samym bodziaku z krótkim rękawem bez spodni to ja nie wiem co to w lato bedzie

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 19:29   #85
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez Intuicja_88 Pokaż wiadomość
Jedytka ja kupiłam tą sukienkę tylko białą i jest śliczna

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Mnie w Vinted wkurza to, że ktoś pisze, że stan bardzo dobry a przychodzą szmaty. O rozmiarach też już nie wspomnę. Ale ja się juz nie czaje, wystawiam odpowiednie komentarze. Dlatego coraz częściej kupuje jednak nowe ciuchy, bo mam wrażenie, że te większe rozmiary to już takie przechodzone. Czaje się tylko teraz na używki lindex bo strasznie mi się ich printy podobają No i ważny materiał , wolę sobie obmacac bo mój Mały to taki gorący chłopak, że szybko się ugrzewa. I już bodziaki z Lidla są za grube na teraz. Ogólnie w domu już śmiga w samym bodziaku z krótkim rękawem bez spodni to ja nie wiem co to w lato bedzie

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
O widzisz a ja zamówiłam jeszcze taką:
https://www.mohito.com/pl/pl/dluga-s...kozy-3978m-05p

I zastanawiam się nad taką na wesele, mam być świadkową. Nie wiem czy będę q niej ok wygladac ale co myślicie? Jak juz jestesmy w temacie odzieży
https://www.mohito.com/pl/pl/sukienk...bana-2045q-39x

Generalnie to młoda nadrobiła z jedzeniem i teraz właśnie wydoiła na raz 240ml także chyba nie powinnam się martwić.

Możecie uznać mnie za dziwną ale tak nam się na basenie spodobało, że ubrałam się w strój kąpielowy małą w pampersy do basenu i nalałam wody do wanny, pluskom nie było końca i śmiechom zresztą też


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 21:14   #86
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
O widzisz a ja zamówiłam jeszcze taką:
https://www.mohito.com/pl/pl/dluga-s...kozy-3978m-05p

I zastanawiam się nad taką na wesele, mam być świadkową. Nie wiem czy będę q niej ok wygladac ale co myślicie? Jak juz jestesmy w temacie odzieży
https://www.mohito.com/pl/pl/sukienk...bana-2045q-39x

Generalnie to młoda nadrobiła z jedzeniem i teraz właśnie wydoiła na raz 240ml także chyba nie powinnam się martwić.

Możecie uznać mnie za dziwną ale tak nam się na basenie spodobało, że ubrałam się w strój kąpielowy małą w pampersy do basenu i nalałam wody do wanny, pluskom nie było końca i śmiechom zresztą też


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super te kiecki! Myślę, że spokojnie jako świadkowa możesz w tej śmignąć Ja na chrzciny też zresztą tam sukienkę teraz kupiłam jeszcze. Ale ja ogólnie bardzo lubię ten sklep, to mój ulubiony. Mogłabym w ciemno założyć chyba wszystko co tam jest

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Aaaa i Mikoma dzięki za przypomnienie o Pomelody Młody zasnął dziś przy tych kołysankach w dzień na drzemkę bez cyca A i mi się tak cudownie tego słuchało, że aż za długo sama z nim poleżałam i nic nie ogarnelam w domu To nic, że i tak drzemka 30 min

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 22:08   #87
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Ja też lubię mohito właśnie
Musze coś kupić i poprzymierzać

A co to te pomelody też chce skoro tak ładnie śpią przy nich dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 22:55   #88
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Cześć dziewczyny!
Mało się odzywam, ale przeżywamy skok który mnie wykańcza dzisiaj aż się popłakałam w dzień z nerw i bezsilności. Na szczęście noce spokojne, ale w dzień jest armageddon. Dzisiaj chodziłam z nim na spacerze ponad cztery godziny, bo tylko wtedy jest w miarę spokojny i czasem zaśnie.
We wtorek byliśmy w orientarium w Łodzi i mój syn był bardzeij zainteresowany zwierzętami niż starsze od niego dzieci rekiny, słoń i syrykatka skradły jego serce. Przez cały dzień spał łącznie 30 minut... A zwiedzanie zoo w większości na naszych rękach (ponad 9 kg). Mamy nosidełko, ale w nim płacze. Mam plan kupić drugie, może bardziej mu się spodoba. Planujemy wyjazd nad morze, nie chce mieć rąk do ziemi.
Z newsów miał kontrolne USG i dostaliśmy zgodę na szczepienia nie to, że to super miłe, ale znaczy że ten cały nop już za nami muszę skonsultować się z pediatra i będzie miał opracowany swój kalendarz szczepien. Niestety, znów się odciągnię bo alergia go zaatakowała - dostał dziś dużej wysypki. I nie wiem czy to od filtra czy wczoraj w surowce od chińczyka było troszkę śmietany i zjadłam przez przypadek

Co do ubranek to na vinted/OLX też mnie wkurza, że często stan odbiega od opisu. Kurcze, człowiek płaci za wysyłkę a to szajs przychodzi. Pamiętam jak w ciąży zamówiłam Pajacyk - od razu do kosza. Lubię sh. W zeszłym tygodniu kupiłam świetny dresik Lindex (co za jakość ) i przyjaciółka też znalazła od nich pajacyk.
A damskie to jeśli kupuje to najczęściej w H&M. W mohito kiedyś dużo rzeczy mi się podobalo i kupowalam do biura, ale jednak jakość ich materiałów nie powala - dużo poliestru (przyjemniej kiedyś). Uwielbiałam sklep Promod, lecz się zwinęli z Polski i bardzo mi go brak
Muszę zrobić przegląd schowka i wyjąć letnie ciuchy, mieszczę się już w 90% swoich ubrań. Tylko ramoneski czy kurtki jeansowe są zbyt ciasne w biuscie. Pamiętam, jak bylam w ciąży i któraś z was mi napisała, żebym się nie martwiła waga, bo jej koleżanka sporo zgubiła. Wydawało mi się to nierealne i miałam wrażenie, że zawsze zostanę w większym rozmiarze, jednak zeszło co się dziwić skoro na samych spacerach codziennie kręcę około 7-10 km

Jedytka u nas to samo, jak tata się pojawia na horyzoncie to nie ma jedzenia i spania. Co się dziwić jak tata od zabawy

Lagun my na przewijaku mamy zawieszone pojemniki pielęgnacyjne z ikei. Kordian ma fazę na trzymanie klapy od kosza na śmieci albo uderzania w niego. Bam bam. Zawsze mu zwracam uwagę, że tak nie można. Dzisiaj bezczelnie utrzymywal ze mną kontakt wzrokowy a ręką bam bam jak mu zostanie taka bezczelność, to już się cieszę na kolejne lata

Mikoma moja teściowa pobujała w niedzielę wózek na działce około 10 minut i już była zmęczona. Cała jej opieka nad wnukiem to siedzenie na ławce i guganie do niego, gdy leżał na trawie a taka stęskniona była. Oczywiście awantura, bo nie odcięłam metki wewnętrznej tej materiałowej w jego kapeluszu przeciwsłonecznym. Pretensja oczywiście do mnie, jakby ojca nie miał. Spojrzałam się na nią i ze spokojem przez zęby "jeszcze nie słyszałam, żeby od metki ktoś umarł"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 23:12   #89
zielona hortensja
Rozeznanie
 
Avatar zielona hortensja
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 866
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

A ja dzisiaj po tym jak temperatura skacze od poniedzialku (noc spokojna, a nad ranem miala znow 38 wiec dziwne) zostalam z mezem w domu, zeby sie maruda zajac i umowilam ja na wizyte na wieczor. No i co sie okazalo? Intuicja mnie nie mylila, to nie zeby, tzn nie tylko, zreszta juz sie na razie przebily wiec powinno byc ok. Mala ma zapalenie ucha i gardla, jedno i drugie czerwone. Dostala antybiotyk i pozwolenie na dalsze uzywanie paracetamolu jak bedzie zle, bo musi to ja jednak bardzo bolec. Na wieczor po cycku dalam jeszcze mini butelke, pociagnela z 50 ml i odpadla. W ogole dzisiaj mi zasypiala co chile na rekach. I jak tak siedzialam z nia spiaca w ramionach i usilowalam pracowac. Paranoja. Biedactwo. No ale juz po tym antybiotyku powinno byc lepiej.
__________________
Amor vincit omnia
zielona hortensja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 23:14   #90
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadówki 2021! Część III ;)

Hortensja ale biedna ️ w dzieciństwie często miałam zapalenie ucha i to straszny ból był. A taki maluszek nie może powiedzieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-13 20:34:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.