Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-29, 11:50   #1
Mańana
Raczkowanie
 
Avatar Mańana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 303
Red face

Pedagogika - studentki, studia - WĄTEK ZBIORCZY


Witajcie!
Bardzo prosze o opinie
stutentki pedagogiki.Chciałabym wybrac ten kierunek..
Napiszcie jakie są przedmioty.I czy jest ciężko?
Za wszystkie informacje bede wdzieczna!
__________________

Mańana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 12:04   #2
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

a skad jestes?
nie jest ciezko, pierwszy semestr by ciezki, ale teraz juz lepiej jest zalezy jaka uczlenia i jacy wykladowcy..
bardzo mi sie podoba moj kierunek przedmioty sa ciekawe.. narazie jestem na I roku, zoabczymy co bedzie dalej
uczyc sie trzeba.. ale to chyba wszędzie

a co do przedmiotów to min. biomedyka, pedagogika ogólna, pedagogika pracy, psychologia ogólna, psychologia wychowawcza, historia wychowania, antropologia kulturowa, wf, wychowanie muzyczne, socjologia ogolna, socjologia edukacji, techniki pracy umysłowej..
mialam wiecej ale nic mi do glowy nie przychodzi
a w przyszlym roku bede miala wychowanie plastyczne <jupi>
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 17:38   #3
nookie
Przyczajenie
 
Avatar nookie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Nie było tak ciężko jak myślałam.
Pierwszy rok skonczyłam nawet z naprawdę dobrymi wynikami
Ale właśnie - wszystko zależy od prowadzących.
Generalnie jestem bardzo zadowolona z kierunku, wiadomo że są przedmioty ciekawsze i takie zupełnie nieciekawe, ale to chyba normalne.
Jestem po I roku, miałam m.in. historię wychowania, socjolgię, pedagogikę ogólną, psychologię ogólną, techniki pracy naukowej, psychologię rozwoju człowieka, filozoficzne koncepcje człowieka i takie tam :P
Życzę zadowolenia z wyboru, o ile się zdecydujesz
nookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 17:44   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Kończe trzeci kierunek pedagogiczny, z każdym jest ątwiej, tym bardziej, ze z reguły wykłądowcy przepisują oceny z przedmiotów, które juz miałam

Na pierwszym roku zawze jest historia filozofii, etyka, historia pedagogiki, jakaś psychologia - rozwojowa, społęczna itd, dydaktyka często, oligofrenopedagogika...
Uzależnione ejst to od specjalizaji, która wybierasz. Napisz dokłądniej, to odpiszę
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 17:47   #5
dora_angel
Zadomowienie
 
Avatar dora_angel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice nizinne pełne lasow
Wiadomości: 1 335
GG do dora_angel
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Moim zdaniem nie jest ciężko, ale to jest przecież opinia subiektywna Wiedza którą zdobywam na tym kierunku przyda się nie tylko w pracy ale i w życiu osobistym. A przedmioty są przeróżne i zmieniają się co semestr, a są to m.in. pedagogika ogólna, psychologia ogólna, psychologia rozwojowa, filozofia, socjologia, pedagogika opiekuńcza, biomedyczne podstawy rozwoju, terapia plastyczna, terapia muzyczna itp
__________________
"Masz rozum, ukryj go!
Więcej zdziałasz cienką nóżką niż rozumem!"
Bonjour France 04.05.2011r.
Zaręczeni 19.12.2011r.
Małżonkowie 29.12.2012
dora_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 18:19   #6
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

witaj ja wlasnie skonczylam studia na poziomie licencjat, kierunek pedagogika i... bylo rewelacyjne przedmioty to
1) pedagogika ogolna
2) pedagogika spoleczna
3) psychologia
4) psychologia rozwoju vzlowieka
5) Filozofia
6)mediacja
7) media w edukacji
8) Profilaktyka spoleczna
jak sobie przypomne wiecej to dopisze
ale polecam
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 18:38   #7
wiatr86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 600
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Ja też studiuję pedagogike,wlasnie skonczylam pierwszy rok i mogę z czystym sumieniem powiedzieć,ze to byl wlasciwy wybor.Uczę się naprawdę ciekawych rzeczy,bardzo wiele informacji przydaje mi sie pozniej w codziennym zyciu.Wszystko zalezy od tego na co Ty liczysz,co Cię tak naprawde interesuje.Ja uważam,że nie jest to trudny kierunek,są przedmioty łatwiejsze i trudniejsze jak wszędzie,ale jak Cię to będzie interesowalo to będziesz chłonąć tą wiedzę Ja bym nie zmienila kierunku i chciałabym zrobić jak najwiecej specjalizacji z pedagogiki.Pozdrawiam i zycze dobrego wyboru
wiatr86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-13, 14:33   #8
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Studiuje pedagogike spoleczna i jestem zadowolona. I rok zaliczylam z fajnymi ocenami, wiec sie ciesze. Co do przedmiotow to bywaja i latwe i trudne, ale da sie przezyc. Nazwy przedmiotow juz dziewczyny pisaly.
Smieszne jest wychowanie fizyczne- 2 semestry teraz mialam gdzie non stop sie bawilismy, jakies gry i zabawy ruchowe
Ogolnie polecam ten kierunek
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 14:42   #9
ania*aneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar ania*aneczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 184
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

"Pedagogika – to najchętniej wybierany kierunek studiów. Tak wynika z raportu opublikowanego w ubiegłym roku przez Ministerstwo Edukacji i Nauki podsumowującego rekrutację na studia w 2005 r. Chciało ją studiować ponad 37 tys. "

z http://matura.onet.pl/1329569,poradnik.html
__________________
"Umrzeć przyjdzie,gdy się kochało wielkie sprawy głupią
miłością
..."
ania*aneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 15:48   #10
patitcz
Zadomowienie
 
Avatar patitcz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k0sm0s
Wiadomości: 1 270
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

ja jeszcze nie na studia , ale mam takie pytanko
a jak z praca po tym kierunku? jakie są mozliwosci ? nauczyciel , pedagog ..?
i czy trudno znalezc prace?
z góry dziekuje za odpowiedzi
patitcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 17:27   #11
izoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: ciężko określić ;)
Wiadomości: 432
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Kierunek ciekawy, ja skonczyłam studia 2 lata temu. Są bardzo ciekawe przedmioty, np. Psychologia ogólna, kliniczna, wychowania.. Uwielbialam przedmiot Drama Był rewelacyjny!
Polecam!
__________________
To niewiarygodne ile można usłyszeć z zamkniętymi oczami
izoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-14, 08:57   #12
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez izoola
Kierunek ciekawy, ja skonczyłam studia 2 lata temu. Są bardzo ciekawe przedmioty, np. Psychologia ogólna, kliniczna, wychowania.. Uwielbialam przedmiot Drama Był rewelacyjny!
Polecam!
Hej
Gdzie konczylas studia/Na UW?Dzienne?Bronilas sie w 2004, czy taK?
Ja sie bronilam w 2004 i byc moze bylysmy razem na studiach
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 09:01   #13
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Moim zdaniem na pedagogice nie jest raczej ciężko, zdarzyły mi się przedmioty, które do łatwych raczej nie należały (np:logika ), ale to napewno też zależy od wykładowcy
Studia raczej są ciekawe
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 09:11   #14
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Na każdych studiach może byc:
a) łatwo - pod warunkiem, że wykładowcy są normalnie lub, co czasem sie zdarza, nawet świetni (ewentualnie: łatwo, bo robisz totalny olew i wszystko ci zwisa - nie uczysz się, więc nie masz trudności )
b) trudno - jeśli trafi się na wykładowców, którzy uważają sie lepsi od świata, a studenta mają za gorszy gatunek.

A z trudnych przedmiotów na pedagogice - psychologia rozwojowa - bo bardzo duzo szczegółów, wiele do zapamiętania, przy czym przedmiot ciekawy i potem bardzo przydatny Ja miałam koszmarny przedmiot - edukacja ekologiczna - ale to za sprawa wykładowcy, który robił nam testy z pytaniami w stylu :podaj przykłąd rośliny borealnej"...Potem była afera, bo okazało sie, ze facet kilkakrotnie leczył się w szpitalu psychiatrycznym, więc zeby afera ucichła, wszyscy zaliczyli
Logika może byc trudna, choc ja akurat ja lubiłam Biomedyka obszerna, okropna była dla mnie historia wychowania, bo trzeba było mnóstwo na pamieć wkuć, a poza tym nie lubie historii

Poza tym studia pedagogiczne odznaczają się 2 cechami: większość przedmiotów to pamieciówa, i mnóstwo działania praktycznego do tego.
Praca - wbrew pozorom jest, ale trzeba sie liczyc z kontynuacją studiów na innych specjalizacjach. Nauczyciel to taka cholera, która musi klształcic sie ustawicznie. No, jak ma się juz te 4 kierunki, to można na troszkę odpuścic
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 09:19   #15
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez Nadin
Moim zdaniem na pedagogice nie jest raczej ciężko, zdarzyły mi się przedmioty, które do łatwych raczej nie należały (np:logika ), ale to napewno też zależy od wykładowcy
Studia raczej są ciekawe
tak.. logike bede wspominac do konca zycia
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 12:39   #16
skrawka
Wtajemniczenie
 
Avatar skrawka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 332
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

up!
szajajaba: mam pytanie do Ciebie, bo mieszkasz niedaleko mnie Gdzie studiujesz/studiowałaś i czy są to studia płatne? No i jak z pracą?
Z góry dziękuję za odp
skrawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 13:48   #17
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

a dla mnie logika była super, bo mialam super wykładowcę

ja akurat studiuje pedagogikę specjalną i tutaj są przedmioty obowiązkowe :
http://www.menis.gov.pl/prawo/rozp_170/zal_47.php
na pedagogice się w większości pokrywają.

i ja lubię swoje studia, kocham dzieci, więc..co to dużo mówić. dla mnie pedagogika jest na tak
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 13:53   #18
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

skrawka, już piszę

Najpierw licencjat w Katowicach - WSP TWP, na necie mają stronę, poczytaj sobie. Polecam szkołę, choć niepaństwowa, to wykłądowcy z UŚ, a jakaś taka milsza atmosfera Choc panie dziekanatki takie same wredniary jak wszędzie, wiec tylko pod silną geba studenta się uginaja A kierunków pedagogicznych kilka, m.in.nauczanie zintegrowane, resocjalizacja, doradztwo zawodowe, ped. rehabilitacyjna. Ceny niższe niż na panstwowych zaocznych studiach, ale to musisz sama sprawdzie, ja kończyłam kilka lat temu. Dyrektorzy szkół lubią absolwentów tej uczelni


Potem studia podyplomowe po licencjacie,z oligofrenopedagogiki, w Sosnowcu, w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli - nie pamietam adresu, ale to jest na tej ulicy co ZUS, troszkę dalej się idze, tam są hurtownie ciuchow też i Wyzsza Szkoła Ekologii. Całosć, 3 semestry, 2400. Nie tak wiele

Teraz załapałam się na podyplomowe studia z informatyki i angielskiego na US, ale to już granty z UE, wiec nic nie płace

A jak z pracą? Wbrew pozorom, jak masz skończony dobry kierunek, nie jest źle. Poszukiwani są bibliotekarze, nauczyciele wczesnoszkolni, ale najlepiej właśnie z oligofrenopedagogiką (pedagogika upośledzonych umysłowo), informatycy, coraz cześciej poloniści. No i - najlepiej, jak w ogóle masz więcej niż jeden kierunek pedagogiczny skonczony.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 14:24   #19
skrawka
Wtajemniczenie
 
Avatar skrawka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 332
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

dziękuję Ci ślicznie za odp
skrawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-13, 15:18   #20
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Prosze tutaj nie straszyc ta logika i HW, bo sie wystrasze i nie pojde w pazdzierniku :P Zobaczymy co mnie to czeka

Szajajaba czyli, ze jak skoncze pedagogike (spoleczno opiekuncza) to moge zrobic pozniej podyplomowe np. z ang i informatyki i uczyc tego przedmiotu? W jakich szkolach? Podstawowka, czy wyzej tez?
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 15:35   #21
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Mozesz, ale zależy to od kierunku podyplomówki. Często jest np. nauczanie jezyka polskiego w szkole podstawowej i gimnazjum. I wtedy masz jasno określony typ szkół. A jak jest po prostu kierunek: nauczanie j. polskiego, to tyczy się kazdego typu szkół. Warto na poczatku się dopytać, przed złozeniem papierów, bo czasem uczelnia "zapomni" czegoś dopowiedzieć
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 15:52   #22
skrawka
Wtajemniczenie
 
Avatar skrawka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 332
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

weszłam na stronke WSP w Katowicach, wchodzę na rekrutacje a tam niestety nie ma informacji jakie są potrzebne przedmioty zdawane na maturze, może ktoś zdaje/zdawał tam i wie?
skrawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 16:16   #23
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Z tego, co się orientuję, to na niektóre kierunki są przyjęcia wg kolejnosci zgłoszeń. Najlepiej zadzwonić
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 19:42   #24
skrawka
Wtajemniczenie
 
Avatar skrawka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 332
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez szajajaba
Z tego, co się orientuję, to na niektóre kierunki są przyjęcia wg kolejnosci zgłoszeń. Najlepiej zadzwonić
ooo to pozytywnie
Na stronie jest napisane, że informacji udzielają w punktach w różnych miastach i jeden jest też w DG-Ząbkowickim Domu Kultury, czyli ok 7-8 przystanków ode mnie, więc może jutro się wybiorę i popytam. Wielkie dzięki
skrawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 20:14   #25
izoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: ciężko określić ;)
Wiadomości: 432
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez golgie
Hej
Gdzie konczylas studia/Na UW?Dzienne?Bronilas sie w 2004, czy taK?
Ja sie bronilam w 2004 i byc moze bylysmy razem na studiach
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale mnie nie było.

Studiowałam w Kielcach, wiec raczej sie nie znamy, ale rok sie zgadza
__________________
To niewiarygodne ile można usłyszeć z zamkniętymi oczami
izoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 09:25   #26
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

jestem po I roku pedagogiki resocalizacyjne, nauki sporo, ale wydaje mi sie,ze wszedzie i na kazdym kierunku trzeba się uczyc, a co do przedmiotow to moim zdaniem są przyjemne, choc bywają tez takie zajecia, na które chodzę bo muszę,a uczyc sie na nie nie lubię, wszystko w dużej mierze zalezy od wykladowcy danego przedmiotu
ja na I roku mialam miedzy innymi
psychologię ogólną i rozwojową
pedagogikę
historię wych
filozofię
socjologię
podstawy wychowania
biblioterapię
biomedyczne podst rozwoju
gry i zabawy
rytm,muzyka,taniec
metodykę pracy profilaktyczno wychowawczej
itd

kierynek jak dla mnie przyjemny,bo studiuję to, co chciałam, choiaz jak juz wspominalam,sa takie rzeczy których nie lubię sie uczyc i wyklady bądź cwiczenia, na które nie cierpię chodzic
__________________
"Uśmiech losu można zobaczyć
nawet w tych najciemniejszych chwilach...
Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło."
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 09:40   #27
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Cytat:
Napisane przez szajajaba
Mozesz, ale zależy to od kierunku podyplomówki. Często jest np. nauczanie jezyka polskiego w szkole podstawowej i gimnazjum. I wtedy masz jasno określony typ szkół. A jak jest po prostu kierunek: nauczanie j. polskiego, to tyczy się kazdego typu szkół. Warto na poczatku się dopytać, przed złozeniem papierów, bo czasem uczelnia "zapomni" czegoś dopowiedzieć
Zapamietam i za 5 lat, jesli sie zdecyduje ( i jesli pomyslnie skoncze te studia ;D ) bede ostrozna
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 20:49   #28
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Jeśli nauczyciel w ciągu 5 lat od zakończenia studiów nie rozpoczął pracy, to czy musi odnawiać dyplom tak jak np. pielęgniarka?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 20:56   #29
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

Wedle ostatnich przepisów tak było, ale biorąc pod uwagę błyskawiczne zmiany, które nasz "kochany" rząd wprowadza, mogło to ulec zmianie. Najlepiej spytać w ministerstwie, albo poczytać w Karcie Nauczyciela
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 21:18   #30
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Pedagogika-prosze o opinię!

no ja nie dociągnełam pedagogiki-ostatni, III'ci rok do licencjata bym teraz miała
cóż,przedmioty jakie są każdy widzi
ja byłam na akademii pedagogiki specjalnej im Marii Grzegorzewskiej w wawie, studia dzienne stacjonarne, spec: animacja społeczno-kulturowa

praktyki miałam w przedszkolu,generalnie nauczam młodzież 9-16lat(polski/hist/ang początkowy) ale to nie jest raczej zawód dla mnie

ZONKI spisane z indeksu:

-pedagogika pracy
-psychologia społeczna
-plastyka
-wspolczesne problemy europy(hę?
-metody badań pedagogicznych(egz ustny był-brr)
-teoretyczne podstawy wychowania(przedmiot-akademicka fikcja)
-edukacja zdrowotna(typ kazał przynosci i jeść marchewki.. )
-komunikacja interpersonalna( vel Kultura Słowa )
-media w edukacji
-socjologia małych grup społecznych(brr..)
-dydaktyka ogólna(to był koszmarr)

studia to generalnie nie rozrywka dla leserów..jeśli ktoś ma uczulenie na edukację to nawet na prywatnej uczelni czy jakiejś szkólce policealnej nie zazna spokoju
ale powiem,że wyciągając średnią z 2 lat to nie jest bardzo absorbujący kierunek-zwykle jest duża szansa na zatrudnienie w tygodniu a opiekunki zarabiają uczciwe pieniądze i jest na nie popyt
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-09 12:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:28.