Podkład na lato - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Najlepszy podkład na lato?
Maybelline Dream Matte Mousse 12 30,00%
Maybelline Pure Makeup 8 20,00%
Rimmel Recover Foundation 20 50,00%
Głosujący: 40. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-20, 19:24   #1
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Question

Podkład na lato


Waham się między tymi trzema. Matte mousse używałam zimą, ale myślę że latem też świetnie by się sprawdził. Z drugiej strony mam ochotę na coś nowego, ale może jednak lepiej zostać przy mousse. Sama już nie wiem. Wszystkie podkłady mają dość dobre recenzje i dlatego ciężko mi wybrać faworyta. Proszę więc o waszą pomoc
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 19:47   #2
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Podkład na lato

Recover na lato jest naprawdę świetny
Jednak myślę, że jeśli masz cerę mieszaną, to może spodtęgować efekt błyszczenia się ... Także wtedy Pure make-up
Musu nie polecam, bo wydaje mi się za cięzki na lato (sama nie miałam, ale z próbowania wnioskuję)
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 20:01   #3
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Podkład na lato

Niby mieszana, ale ostatnio zauważyłam, że normalnieje to może recover będzie dobry. Według mnie muss jest raczej leciutkim podkładem. Nie zależy mi na kryciu, ale raczej na stonowaniu skóry
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 20:40   #4
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Podkład na lato

Mi się wydaje, że Recover bedzie idealny Zawsze możesz przysypać czymś transparentnym
To wszystko zależy od tego czy podoba ci się efekt połyskującej twarzy. Jesli tak to bedzie idealny, jeśli nie to stawiam na PMU.

Mus jakoś do mnie nie przemawia ....
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 22:00   #5
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Podkład na lato

A nie możesz wziąć próbek i przetestować? Mi Rimmel w ogóle nie pasuje - strasnzie się błyszczę, widac drobinki, natomiast na koleżankach wygląda świetnie. Kwestia gustu, cery etc.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 09:48   #6
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Podkład na lato

Połyskująca twarz latem uważam że wygląda świetnie Dlatego jestem coraz bardziej skłonna do recover.
Co do tych próbek, to bardzo chętnie, ale w drogeriach w których byłam coś nie bardzo chcą się nimi dzielić W gazecie też na nie jeszcze nie trafiłam.
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 10:39   #7
Ewusia
Raczkowanie
 
Avatar Ewusia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 254
Dot.: Podkład na lato

A ja rezygnuje z Recovera na lato, poniewaz wkurzaja mnie te drobinki i nawet moj facet spytal sie czemu sie tak swiece (mam cere normalna).
__________________
A moj wiatr walczy ze mna, gdy stawiam mu opor...
Ewusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-21, 10:45   #8
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Podkład na lato

a gdyby tak zmieszać recover i PMU Kiedyś moja kolezanka tak zrobiła z jakimś mocno błyszczącym podkładem z Avonu i jakimś zwykłym podkładem i była zadowolona.
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 10:51   #9
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Podkład na lato

Nie wiem czy one się połączą - Rimmel ma płynną konsystencję, natomiast PMU jest zwarty.
Spróbuj z próbkami Rimmela w GC, Maybelline w Sephorze lub GC.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 10:56   #10
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Podkład na lato

Cytat:
Napisane przez maxi82
Połyskująca twarz latem uważam że wygląda świetnie Dlatego jestem coraz bardziej skłonna do recover.
Co do tych próbek, to bardzo chętnie, ale w drogeriach w których byłam coś nie bardzo chcą się nimi dzielić W gazecie też na nie jeszcze nie trafiłam.
Najlepiej wziąć ze sobą malutkie pojemniczki, np. takie jakie są w Sephorze albo do szkieł kontaktowych i samemu sobie wziąć próbkę z testera. Ja mam też małe pojemniczki po kremie Rossmana, są troche większe od Sephorowych, ale przynajmniej mogę większą próbkę wziąć.
A co podkładu na lato, to ja wybrałabym (i głosowałam) Dream Matte. Dla mnie jest lekki i ma w miarę dobry odcień. Próbowałam Pure Make up i nie dość, że najjaśniejszy odcień jest dla mnie za ciemny, to w ogóle nie kryje i nie matuje. Zaznaczam, że obecnie mam cerę raczej normalną, dość suchą i mimo tego czoło świeciło mi się po tym podkładzie po ok. pół godziny. Nie mam pojęcia, czemu tak się stało, nie wychodziłam wtedy z domu i nie było wcale upału. Recover ma również za ciemny dla mnie odcień (Ivory), za żółty. Poza tym nie lubię się świecić, nawet latem. Te drobinki są jak dla mnie za mocno widoczne, zbyt błyszczące i twarz po jakimś czasie wygląda dziwnie. Matu przesadnego też nie lubię, ale dla mnie strefa T musi być matowa. Dream Matte też nie ma idealnego odcienia dla mnie, ale ten, który używam - Cameo - latem ujdzie. Ma odcień chłodny, różowawy, a ja mam właśnie taki odcień karnacji. Wcale nie daje przesadnego matu i nie czuję go na twarzy.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 12:52   #11
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Podkład na lato

Rany, teraz to mam już niezły mętlik w głowie Z odcieniami nie mam raczej problemu, bo mam karnację dosyć ciemną, więc zawsze coś tam dla siebie znajdę. Chyba te próbki to jednak najlepszy pomysł W ostateczności zostanę przy DMM, bo przez zimę i wiosnę spisywał się naprawdę dobrze, pomimo że jest dość lekki. Chociaż do tego recover coś tak mnie ciągnie
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-21, 13:48   #12
ZooZoleQ=*
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 513
Dot.: Podkład na lato

Pure Makeup:P
ZooZoleQ=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 21:48   #13
pocahontas69
Raczkowanie
 
Avatar pocahontas69
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 378
Dot.: Podkład na lato

a dla mnie wszystkie trzy są obrzydlistwami mam cerę mieszaną - w recover wyglądam jak bombka, DMM robi u mnie pomarańczową tapetę (a fu!) natomiast pure make up nieposiada prawie zadnych właściwości kryjących za to widać że na twarzy coś jest ( pytałam mamę i koleżanki o opinie ) więc po co się malować tym podkładem skoro efekt żaden?
pocahontas69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 22:05   #14
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: Podkład na lato

Cytat:
Napisane przez rambo
Recover na lato jest naprawdę świetny
Jednak myślę, że jeśli masz cerę mieszaną, to może spodtęgować efekt błyszczenia się ... Także wtedy Pure make-up
Musu nie polecam, bo wydaje mi się za cięzki na lato (sama nie miałam, ale z próbowania wnioskuję)
heh z tym sie nie zgodze ze DMM jest cięzki bo jest on naprawde leciutki uzywam do ok roku ale w te upały widze ze jednak na lato jest sredni bo szybko spływa i przy np dzisiejszym 35stopniowym upale poltorej godziny i jestem świecąca ale ogolnie jets bardzo dobry
__________________

Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 12:59   #15
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Podkład na lato

Według mnie DMM też jest b.dobry i lekki, a przy tym dobrze kryje ewentualne niedoskonałości. Używam go ze skrobią i jak na razie się sprawdza, ale mam ochotę na inny podkład (ach ta zminność kobieca ). W każdym razie dzisiaj albo jutro wybieram się na zakupy i wezmę tylko próbki albo od razu kupię podkład. Jak na razie schylam się ku recover A może ktoś poleci mi jeszcze jakiś inny fajny podkład na lato Już i tak mam mętlik w głowie z powodu sesji i tych podkładzików
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 17:42   #16
sylwek
Raczkowanie
 
Avatar sylwek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 70
Dot.: Podkład na lato

Rzadnych podkladow!!przypruszcie sie skrobia ziemniaczana(maka ziemniaczana)i swiatla z waszej twarzy nie ujrzy juz nikt !wiem co mowie bo wyprobowalam
sylwek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 17:48   #17
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Podkład na lato

Cytat:
Napisane przez sylwek
Rzadnych podkladow!!przypruszcie sie skrobia ziemniaczana(maka ziemniaczana)i swiatla z waszej twarzy nie ujrzy juz nikt !wiem co mowie bo wyprobowalam
Sylwek, zwolenniczkom używania podkładów latem niekoniecznie chodzi tylko o nieświecenie się. Co mają zrobić ci, którzy mają przebarwienia i mogą je ukryć tylko pod podkładem? No ewentualnie jeszcze samym korektorem mogą zadziałać, ale jednak jakiś kamuflaż bywa niezbędny.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 19:17   #18
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Podkład na lato

No właśnie, ja mam właśnie taką cere nie wiadomo jaką, bo niby mieszana, ale sucha, a jak za sucha to potrafi być czasami tłusta... w każdym bądź razie z tych trzech dostałam wczoraj próbkę Pure Makeup w drogerii Nicola no i w sumie powiem szczerze że nie najgorszy, choć i tak na zaczerwienienia musiałam użyć korektora bo nie kryje tak całkiem super, no i dziwne dla mnie jest to że bardzo szybko wysycha i nie zdąże tak normalnie rozsmarować na buzi... Też tak macie?? Pozostałych dwóch nie próbowałam, ale jeśli dziewczyny znacie jakiś podkład lekki a kryjący i oczywiście za niewygórowaną cenę to chętnie nie tylko ja taki poznam
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 20:34   #19
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Podkład na lato

Dzisiaj jednak nie poszłam po te pdkłady. PatkaM84 ja nie znoszę podkładów które zle się rozprowadzają, szybko zasychają, a jeżeli pure makeup taki jest to raczej go nie chcę. Jeżeli z tych trzech jeszcze nie miałaś żadnego to radzę Ci użyć mousse. Bo on jest lekki i kryje, a do tego rewelacyjnie się rozprowadza. Ja chyba kupię recover, ale coś czuję że będę go używała na jakieś wyjśćia, imprezki, zreszta okaze się "w praniu" . Z DMM jednak nie zrezygnuję i będę go nadal używała. Dobrze że te podkłady nie kosztują fortuny.
Sylwek ja skrobię znam świetnie i też się bez niej nie ruszam
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-22, 22:09   #20
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Podkład na lato

Pure Makeup Mus bardzo wysusza skórę,a to ładnie nei wygląda.Recover ma te okropne drobinki
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 06:35   #21
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Podkład na lato

Wiecie chyba pospieszyłam się za bardzo z tym zasychaniem dziś użyłam go drugi raz i powiem wam że już lepiej mi się go rozprowadzało... ale i tak szybciej zasycha niż inne które miałam, dotychczas używałam Loreala Perfect Match ale teraz jest już za gruby na lato... Spróbuję pochodzić po drogeriach i popytać o próbki tego mussu, chociaż nie jestem tak do końca do niego przekonana... Wygląda jak krem... konsystencja gęsta... to ja bym prędzej powiedziała że jest on kryjący i za ciężki jak na lato... Ale nie wiem
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.