Olejowanie - czy powinno tak być? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-19, 20:23   #1
Hellobeuty
Przyczajenie
 
Avatar Hellobeuty
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Z nad morza
Wiadomości: 5
Question

Olejowanie - czy powinno tak być?


Witam!

Mam mały problem odnośnie rozprowadzania olejku arganowego na mojej skórze. Wszędzie pisze, aby olejek nakładać na wilgotną twarz, więc za nim go nałożę to skórę przemywam tonikiem, aby nadać skórze odpowiednie PH. Sęk w tym, że tonik wchłania się w moją skórę w tempie ekstremalnym(dosłownie 5 sekund i twarz jest już praktycznie sucha) i, aby utrzymać wilgoć do momentu nałożenia olejku to musiałabym praktycznie oblać się tonikiem... W efekcie olejek na suchej twarzy rozprowadza się tragicznie, szarpię nią i nie ma tego opisywanego wszędzie uczucia "poślizgu". Wpadłam na pomysł, aby po stonizowaniu oblać skórę wodę, ale czy taki zabieg ma sens? Czy nie spłuczę tym samym toniku z powierzchni skóry? I czy tak powinno być? Może po prostu nakładam za mało olejku na dłonie(dwie pompki, po jednej na dłoń)?
Przepraszam za zawiłość wypowiedzi, ale sytuacja jest dosyć trudna :p Mam wrażenie, że coś robię nie tak...
Hellobeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 10:49   #2
zoskaaaa232
Raczkowanie
 
Avatar zoskaaaa232
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 45
Dot.: Olejowanie - czy powinno tak być?

nie no wszystko robisz prawidłowo, może olejek masz jakiś felerny ?
__________________
Dostajesz to na czym się skupiasz
zoskaaaa232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 11:28   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Olejowanie - czy powinno tak być?

Cytat:
Napisane przez Hellobeuty Pokaż wiadomość
Witam!

Mam mały problem odnośnie rozprowadzania olejku arganowego na mojej skórze. Wszędzie pisze, aby olejek nakładać na wilgotną twarz, więc za nim go nałożę to skórę przemywam tonikiem, aby nadać skórze odpowiednie PH. Sęk w tym, że tonik wchłania się w moją skórę w tempie ekstremalnym(dosłownie 5 sekund i twarz jest już praktycznie sucha) i, aby utrzymać wilgoć do momentu nałożenia olejku to musiałabym praktycznie oblać się tonikiem... W efekcie olejek na suchej twarzy rozprowadza się tragicznie, szarpię nią i nie ma tego opisywanego wszędzie uczucia "poślizgu". Wpadłam na pomysł, aby po stonizowaniu oblać skórę wodę, ale czy taki zabieg ma sens? Czy nie spłuczę tym samym toniku z powierzchni skóry? I czy tak powinno być? Może po prostu nakładam za mało olejku na dłonie(dwie pompki, po jednej na dłoń)?
Przepraszam za zawiłość wypowiedzi, ale sytuacja jest dosyć trudna :p Mam wrażenie, że coś robię nie tak...
Przelej tonik do butelki z atomizerem, trochę dłużej to potrwa zanim taka mgiełka zniknie z twarzy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 06:13   #4
Hellobeuty
Przyczajenie
 
Avatar Hellobeuty
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Z nad morza
Wiadomości: 5
Dot.: Olejowanie - czy powinno tak być?

Właśnie z olejkiem wszystko niby ok, zimnotłoczony, nierafinowany ze zrób sobie krem >~<

Spróbuje myku z atomizerem, dzięki
__________________
https://hello-beautie.blogspot.com/
Zapraszam na bloga Kochane
Hellobeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 07:46   #5
Weeeraa24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 52
Dot.: Olejowanie - czy powinno tak być?

hej!

Ja jestem fanką olejków arganowych - choć teraz szukam innych, bo każdy ma inne zastosowanie i działanie.

Czytając o stosowaniu olejku arganowego nie natknęłam się na informacje o aplikacji jego na wligotną twarz. Spróbuj użyć więcej olejku albo przed aplikacją. Mieszać z wodą można - będzie rzadszy. Ja do olejku dodaję pół łyżki kurkumy i robię maseczkę, którą trzymam max 10 - 15 minut. Jeśli masz wrażliwą twarz to nie dłużej niż 10 min - kurkuma barwi na żółto, ale spokojnie można zmyć tonikiem do demakijażu. Skóra po 6-7 razach wydaje się bielsza i gładsza.
Weeeraa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 11:14   #6
caeruleus
Raczkowanie
 
Avatar caeruleus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 305
Dot.: Olejowanie - czy powinno tak być?

Dobry olejek powinien dawać poślizg
caeruleus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:14:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.