The Ordinary, AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-10, 01:48   #1
kaanika17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Exclamation

The Ordinary, AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution


Witam mam pewne pytania do polecanego produktu The Ordinary, AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution Dużo czytałam w internecie na temat jakich kosmetyków nie powinno się używać podczas kuracji kwasami, również przeczytałam jak bardzo ważne jest używanie filtra.
Oto moje pytanie... Polecacie jakiś dobry krem z filtrem który można stosować wraz z tym peelingiem? Jak często go nakładać ( tylko po zastosowaniu produktu czy codziennie?)
Oraz jakie produkty do mycia twarzy polecacie, mogą być z firmy np. tołpa, La Roche Posay, Skin 79 itp. (Przeczytałam że podczas kuracji nie należy używać produktów z kwasami, jednak mój żel z tołpy do codziennego mycia twarzy posiada dwa kwasy)
Proszę o wszystkie sprawdzone produkty które bezpiecznie mogę używać podczas kuracji
Z góry dziękuję!
kaanika17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 10:28   #2
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: The Ordinary, AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

Jakie kwasy masz w tym żelu, który to żel? Kwasy są różne, na dobrą sprawę oleje też się składają z kwasów tłuszczowych...

Filtry codziennie.

Dobry krem z filtrem? A czego oczekujesz?
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 17:24   #3
kaanika17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Dot.: The Ordinary, AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

Żel to tołpa dermo face sebio + z kwasami AHA + LHA.
A co do kremu najlepiej jakiś nadający się pod makijaż dla cery tłustem i mieszanej.
kaanika17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 17:51   #4
Frangipani
Raczkowanie
 
Avatar Frangipani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 439
Dot.: The Ordinary, AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

Cytat:
Napisane przez kaanika17 Pokaż wiadomość
Witam mam pewne pytania do polecanego produktu The Ordinary, AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution Dużo czytałam w internecie na temat jakich kosmetyków nie powinno się używać podczas kuracji kwasami, również przeczytałam jak bardzo ważne jest używanie filtra.
Oto moje pytanie... Polecacie jakiś dobry krem z filtrem który można stosować wraz z tym peelingiem? Jak często go nakładać ( tylko po zastosowaniu produktu czy codziennie?)
Oraz jakie produkty do mycia twarzy polecacie, mogą być z firmy np. tołpa, La Roche Posay, Skin 79 itp. (Przeczytałam że podczas kuracji nie należy używać produktów z kwasami, jednak mój żel z tołpy do codziennego mycia twarzy posiada dwa kwasy)
Proszę o wszystkie sprawdzone produkty które bezpiecznie mogę używać podczas kuracji
Z góry dziękuję!
Hej,
ja używam Botanicznej pianki do mycia twarzy - Nacomi, lub Eco Laboratorie pianka irysowa, lub żelu Resibo. Fantastycznie oczyszczają, nie wchodzą w żadną reakcję z kwasami ( a używam różnych).
Krem z filtrem mineralnym na ten czas dla mnie to Paula's Choice (lekki krem nawilżający do cery mieszanej w kierunku tłustej) SPF 30.
Frangipani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 17:58   #5
kaanika17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Dot.: The Ordinary, AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

Dzięki wszystkim Wiecie może jeszcze czy ten żel :
https://darmarsklep.pl/toniki-mleczk...RoCUVoQAvD_BwE
Mogę używać podczas kuracji do oczyszczania twarzy rano i wieczorem? Mam go w domu i póki nie kupie czegoś innego muszę mieć coś w zamian.
kaanika17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 19:18   #6
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: The Ordinary, AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

A no to taki żel to już byłaby raczej przesada, fakt

Ja preferuję delikatnie oczyszczające żele i tylko z czegoś takiego umiem coś wymienić, najbardziej lubię Pharmaceris A Physiopuric, najdelikatniejszy, później Ziaja Med Fizjoderm, Bielenda Professional emulsja micelarna.
Np. ta pianka z EO Lab widzę, że tak prawie na pewno by mnie zapiekła. Po rozpoczęciu leczenia dermatologicznego rzeczy konserwowane kwasem sorbowym zostawiają mi czerwoną i piekącą skórę
Ten żel Effaclar - jeśli mocny żel nie zaszkodzi, to nie ma w nim nic innego co mogłoby zaszkodzić raczej

Filtr - Purito Centella Unscented
Ten jest uniwersalny - nie powinien podrażniać oczu, jeśli nie wiesz czy jakieś filtry podrażniają, ogólnie nadaje się nawet do wrażliwej skóry, bez alkoholu, lekki. Ale ochrona średnia, nie jest specjalnie wysoka. Wszystkiego na raz raczej się mieć nie da, te z wyższą ochroną przed UVA filtry są ciężkie, mocniej alkoholowe, bielące... To już kwestia indywidualna i do przetestowania czy np. alkoholowe formuły będą u ciebie ok.
I uważaj na siebie, lato się zbliża. Żaden SPF nie daje pełnej ochrony, jeszcze mniej jak się aplikuje za mało (minimum 1 ml) czy tylko raz dziennie.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 13:42   #7
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: The Ordinary, AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

Używam codziennie wieczorem toniku z kwasem glikolowym 7% z The Ordinary, polecam.

Pani kosmetolog z Cosibella podpowiedziała mi następujące kremy z filtrem do stosowania przy kwasach:
Alternatywą może być produkt 2w1, czyli ochrona przeciwsłoneczna i delikatne krycie w jednym:
Jeszcze nie testowałam, ale dzielę się podpowiedzią od kogoś kto się podobno na tym zna.

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2020-04-21 o 12:21
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-18 14:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.