Sumamed na trądzik. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-03, 16:59   #1
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???

Sumamed na trądzik.


To jedyne forum,po dermatologii (którego już nie ma),na którym mogę jeszcze uzyskać jakąś odpowiedz.Oprócz dosłownie całej torby leków lekarz przepisał mi Sumamed.Wszystko pięknie,ale ja dostałam jakiejś grzybicy w organizmie tzn.przewód pokarmowy.Jeden lekarz kazał odstawić antybiotyk,drugi powiedział,że to nie ma z tym nic wspólnego ,do dermatologa-jako trzeciego lekarza-się już nie zgłosiłam.Na razie odstawiłam.Czy ktoś miał coś takiego po tym antybiotyku?Czy może to wina Sumamed+piwo (dużo piwa ),czy powinnam jednak kontynuować.Wiem,że oprócz lekarza nikt mi nie poradzi,ale u nich już byłam i rozkładają ręce.Co za służba zdrowia.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 17:17   #2
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Sumamed na trądzik.

Ja sadze , ze to wina samego leku.Fakt lekarzem nie jestem , ale u mnie antybiotyk wywolal takie cos.Ten lekarz ,co mi wypisal oczywiscie nie widzial nic zlego , ale 2 odrazu mi odradzil.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 17:23   #3
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Sumamed na trądzik.

Anetko, ja brałam Sumamed przez 22 tygodnie (ale nie na trądzik). Dermatolog wraz z tym antybiotykiem przepisała mi Flumycon i kazała z religijną wytrwałośćią wsuwać jogurty, bo sam Sumamed może powodować wyjałowienie organizmu, a co za tym idzie -grzybicę.
Poza tym nie jestem pewna, czy jakikolwiek alkohol przy antybiotyku jest dozowlony
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 17:32   #4
Kasiek85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 263
Dot.: Sumamed na trądzik.

22 tygodnie? matko jedyna, przecież to mozna sie wykończyć!! ja bralam sumamed na angine i szczerze nie bardzo mi pomogl mimo swojego przedluzonego dzialania.

Anetko zrobilas wielki blad z tym alkoholem, bo oczywiste jest, ze przy zadnym antybiotyku nie wolno pić. powinno się natomiast jesc dużo nabialu tak jak mowi Voodia.

najlepiej to radze unikać antybiotyków, a jesli chcesz wiedziec czy to od leku, to poszukaj na necie..na pewno znajdziesz
Kasiek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 17:48   #5
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Sumamed na trądzik.

I przy antybiotykotarapii :Lacidofill , Lakcid nie wiem czy to poprawne nazwy i oczywiscie jogurciki.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 17:51   #6
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Sumamed na trądzik.

Cytat:
Napisane przez Kasiek85
22 tygodnie? matko jedyna, przecież to mozna sie wykończyć!! ja bralam sumamed na angine i szczerze nie bardzo mi pomogl mimo swojego przedluzonego dzialania.

Anetko zrobilas wielki blad z tym alkoholem, bo oczywiste jest, ze przy zadnym antybiotyku nie wolno pić. powinno się natomiast jesc dużo nabialu tak jak mowi Voodia.

najlepiej to radze unikać antybiotyków, a jesli chcesz wiedziec czy to od leku, to poszukaj na necie..na pewno znajdziesz
Tak, 22 tygodnie W dodatku niewiele mi pomógł.

Miałam brać ten lek dłużej, ale zakończyłam kurację na własną rękę i udałam się do innej pani dermatolog, która o wiele bardziej mi pomogła.
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 17:58   #7
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Sumamed na trądzik.

Jejku 22 tyg . Najdluzej bralam 4 tyg i po tym skutki dlugo odczuwalam.Zreszta , ja mam bardzo delikatny uklad pokarmowy i kazdy antybiotyk powoduje jakies sensacje.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-03, 18:14   #8
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Sumamed na trądzik.

Mam brać 12 tygodni,dodatkowo przyjmować Nystatyne.Sumamed raz w tygodniu,w czwartek,sądziłam,że jak wypiję piwko w niedzielę,poniedziałek,bę dzie ok .Wszystko wszystkim,teraz zauważyłam,że moja córka też dostała,ode mnie ,musiała napić się z mojej szklanki,bo uważałam.Jutro do lekarza,zobaczymy.Dziękuj e wszystkim
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 20:58   #9
Kasiek85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 263
Dot.: Sumamed na trądzik.

a ja myślalam ze biore długo antybiotyki lepiej z tym dziadowstwem..moja kolezanka przez antybiotyki bardzo zniszczyla sobie zeby, zaczęly jej czernieć od dziąseł
Kasiek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 10:26   #10
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: Sumamed na trądzik.

Ja to nie wime, co za nieodpowiedzialny lekarz. Przy antybiotykach zawsze wypada brać coś ochronnego, a przy takim antybiotyku, to już na pewno. Kup sobie Lacidofil (albo cos podobnego) - bierz dwa razy dzienie, i dużó naturalnego kefiru i jogurtu. Z grzybicy trudno wyjść, ale powinno Ci się udać.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 17:03   #11
natalia132
Raczkowanie
 
Avatar natalia132
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wizaż.pl :)
Wiadomości: 296
Question Summamed - ważne !!

Szukałam wszędzie watków z tym antybiotykiem ale nieznalazlam takze nie linczowac mnie
Otoz dermatolog przepisal mi summamed na moja facjate wiec chcialabym sie dowiedziec od tych ktorzy brali czy powoduje jakis wysyp nowych pryszczy, czy cera sie pogarsza, czy polepsza no i na jak dlugo. interesuje mnie tez czy po odstawieniu znowu powracaja te pryszcze. z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi
natalia132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-13, 17:39   #12
lizzie
Zadomowienie
 
Avatar lizzie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 673
Dot.: Summamed - ważne !!

Ja brałam...przez kilka dni...dłużej nie dałam rady, tak bolała mnie po nim wątroba i jelita. Co do wysypu nowych pryszczy to sie nie wypowiem, za krótko brałam. Ale wiem że dużo osób skarży się że po tym leku mają silne dolegliwości bólowe
__________________
Trust the lust. Go deeper.
lizzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 18:13   #13
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: Summamed - ważne !!

ja właśnie skończyłam brać summamed...ale brałam go ze wzglądu na angine... ale szczerze mówiąc zauważyłam ze cera stała sie gładsza...nie wiedziałam od czego...ae gdy wyszukałam w necie że summamed dziala również na cere...to wtedy uswiadomiłam sobie, ze to jego zasługa...

ja przez pierwsze 2 dni brania miałam potworny ból brzucha i wzdęcia...strasznie bolało przez ok. 35 -40min...ale opłacało sie wycierpieć...


pozdrawiam!
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 17:15   #14
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Sumamed na trądzik.

Witam.
Na trądzik grudkowy zapisalam mi dermatolog Sumamed (500mg) + kupic mialam tab. ochronne na wątrobę (bez recepty kupilam NUTROLIN B) - zakupilam to - zaplacilam za 2 opakownaia sumamed 52.53zł - w jedym opakowaniu są 3 tabletki - mialam to brac przez miesiac- wykupilam 2 opakowania potem mialam wykupic jezszce 2 - brac mialam 3 dni po 1 teb potem 4 dni przerwy i znow 3 dni po 1 tab i potem 4 dni przerwy no ale nie moge ich brac bo jak sie okazalo musze brac jednak hormony - wiec niepotzrebnie stracilam kase a oddac ich nie moge gdyby ktoras chciala je odkupic taniej - waze są do 01.2011 to prosze pisac na ewelina248@vp.pl

2 opakowania moge odsprzedac za 45zł w tym moj koszt przesyłki
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 23:39   #15
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: Sumamed na trądzik.

moze by tak ozywic post...?
ps. ja biore..i mam wiele pytan..
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 10:48   #16
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Sumamed na trądzik.

Brałam.. wzięłam chyba 2 lub 3 tury, Tzn te po 3 dni, ale jednak też okazało się, że muszę brać hormony. Jednak ja brałam najniższą dawkę, bo 125mg.
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 11:11   #17
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: Sumamed na trądzik.

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
Brałam.. wzięłam chyba 2 lub 3 tury, Tzn te po 3 dni, ale jednak też okazało się, że muszę brać hormony. Jednak ja brałam najniższą dawkę, bo 125mg.
tzn. ile to jest te 125mg?
pomoglo Ci cos?
ale ej...3 dni to za maloy czas chyba, byokrslic czy pomaga czy nie...ja w pt. koncze paczke 6 tabletek...
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 16:10   #18
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Sumamed na trądzik.

No.. to taka dawka tabletek bo jest Summamed 500mg, 250mg oraz 125mg. Ja brałam tą najmniejsza dawkę. I jak napisałam brałam 3 tury po 3 tabletki, czyli w sumie 3 tygodnie trwała ta kuracja.

A co do efektów, to były, ale nie takie jak się spodziewałam, poza tym mój żołądek źle znosi wszelkie antybiotyki, wcześniej brałam niecałe 2 tygodnie Tetralysal i niestety nie opłacało się znosić tych wszystkich dolegliwości żołądkowych i mdłości przez większość dnia dla tak małego efektu.

Edytowane przez odada
Czas edycji: 2008-11-20 o 16:12
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 16:17   #19
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: Sumamed na trądzik.

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
No.. to taka dawka tabletek bo jest Summamed 500mg, 250mg oraz 125mg. Ja brałam tą najmniejsza dawkę. I jak napisałam brałam 3 tury po 3 tabletki, czyli w sumie 3 tygodnie trwała ta kuracja.

A co do efektów, to były, ale nie takie jak się spodziewałam, poza tym mój żołądek źle znosi wszelkie antybiotyki, wcześniej brałam niecałe 2 tygodnie Tetralysal i niestety nie opłacało się znosić tych wszystkich dolegliwości żołądkowych i mdłości przez większość dnia dla tak małego efektu.
no ja biore po 1 raz na tydzien, na samym pocz. byly to 3 pod rzad, niby tez sa efekty, ale slabe, zobaczymy jutro coz to bedzie...na innym forum zamiescilam post dt. zwiazku pomiedzy odzywianiem a tradzikiem...tj. jem malo i non stop to samo (obsesja...keidys bylam prawie anorektyczka..)
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-03, 20:25   #20
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Sumamed na trądzik.

Ja bralem wczesniej tetratysal i nic mi nie bylo a teraz mi zapisal ten sumamed, 3 godziny po zazyciu srodku tak mnie boli brzuch ze nie moge, w dodatku mam sraczke. Jutro ide kupie oslonki bo nie pociagne...

mam dawke 500, przez piersze 3 dni po jednej tabletce a pozniej co tydzien po 1. Cena leku to okolo 46 zl (3 tabletki 500mg) ale jak mamy recepte jest znizka o 50%. (bez recepty chyba sie tego nie dostanie) A zapłaciłem za dwa opakowania cos około 54 zl. Plus krem isotrexin (chyba) okolo 35 zl. Jak to nie pomoze to mam dosc... i odpuszczam.

btw mam jeszcze differin moge stsowac je razem? czy lepiej skonczyc differin a pozniej przejsc na ten isotrexin?

ogolnie jak roznia sie te kremy? Na moje oko differin jest super, wysusza i ladnie wygladza skore. Ja stosuje 2 miesiac i poprawa jest super! TEraz tylko wyleczyc blizny po pryszczach i pozbyc sie tradziu grudkowego i bedzie cacy. Moze do swiat zdaze )

Edytowane przez marcinn12
Czas edycji: 2008-12-03 o 20:26
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 12:22   #21
agadus
Wtajemniczenie
 
Avatar agadus
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gruncik rolny nie obsiany
Wiadomości: 2 533
Dot.: Sumamed na trądzik.

witaj summamed to antybiotey o ile pamietam w opakowaniu sa 3 tabletki sa bardzo silne jest antybiotykiem ktory utrzymuje sie w organizmie 10 dni ale nie jest skuteczny ja kiedys jak mialam zapalenie gardla i go bralam nie pomogl mi ale nie jest na tradzik biorac go dluzszy czas moze niezle spustoszyc organizm od przewodu pokarmowego jak pisalas po pochwe moze wywolac grzybice
agadus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 10:18   #22
mahaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: Sumamed na trądzik.

Witajcie ,obecnie biorę sumamed na anginę ropną...ale na trądzik!!! Dziewczyny co Wy wyprawiacie! Antybiotyki są oczywiście potrzebne,ale tylko w konieczności.Ja unikam jak ognia.To,że przepisał Wam je lekarz,nie oznacza,że to dobre.Oni biorą ciężkie pieniądze od firm farmaceutycznych,właśnie za to,żeby je przepisywali a ile szkód w waszym organiźmie narobią,tego już nikogo nie obchodzi,bo....w razie czego i tak znowu przyjdziecie do lekarza i wizytka zaliczona.Na pryszcze ,syfy czy jak wolicie trądzik(sama go mam) ,najlepsza jest dobra kosmetyczka i uwierzcie,kilka wizyt(w zależności od stanu skóry) i wyprowadzi Wam cerę na prostą.Jeszcze nie słyszałam,żeby jakiś dermatolog wyleczył trądzik a zwłaszcza duże,ropne wypryski. A kosmetyczka to zrobi,uwierzcie,widziałam to niejednokrotnie .pzdr
mahaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 10:25   #23
zniszcz0mnie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 152
GG do zniszcz0mnie
Dot.: Sumamed na trądzik.

Taak jasne. To ty chyba masz słaby trądzik. Ja się z nim męczę od około 4 lat chodziłam do kosmetyczki i jakoś mi to nie pomogło. A od razu mówię że nie była to jakaś bele jaka kosmetyczka.
zniszcz0mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 11:00   #24
mahaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Exclamation Dot.: Sumamed na trądzik.

Na trądzik antybiotyk?????-a w życiu!!!Teraz lekarze dostają fajne premie za wypisanie leku,więc walą tymi antybiotykami na oślep...ja unikam jak ognia,chyba ,że muszę...Sumamed dostałam w czerwcu na anginę(trądzik ani drgnął-bo też jestem "dumną"posiadaczką).Kiedy ś w aptekach były ampułki z lekiemALOES -teraz się to nazywa BIOSTYMINA ,w paczce jest 10 ampułek....wypijało się jedną amp.rano na czczo i tak przez 7 cykli(7 paczek),po tym była przerwa jeden cykl i od nowa.Ta kuracja pomagała ..i to nie tylko na skórę twarzy,ale i włosy,paznokcie.Spróbujci e...ja już jestem za stara i nie mam cierpliwości poza tym muszę się zajmować egzemą,która jest bardziej uciążliwa i bardziej bolesna niż jakiś tam trądzik.POWODZENIA
mahaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 20:13   #25
KaZiaArS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3
Dot.: Sumamed na trądzik.

dostałam kiedys sumamed na zapalenie tchawicy. Jedno opakowanie wystarczyło, aby uporać się z chorobą, a dodatkowo... pozbyłam się trądziku! nie musiałam chować się pod tapetą przez ok. roku. Niestety, rok minął a trądzik wrócił...;/
KaZiaArS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 17:14   #26
Dawid1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Sumamed na trądzik.

Witam, nazywam sie Dawid mam 18 lat. Przepraszam jeśłi to forum dla kobiet ale chciałbym się doradzić. Biorę antybiotyk sumamed 500mg na trądzik. Zażywaam go od ponad miesiąca , dokładnie to wziołem juz 4 dawki po 3(3 na tydzien) i 3 dawki po 2(2 na tydzien), zostało mi jeszcze wziąsc w nastepny weekend dwie talbetki i potem co tydzien jedna tabletka na miesiąc. i jest problem, bo nie nic nie pomaga...mam tradzik taki , że po prostu same ropne krostki duże co wychodza prawie na wierzch, i nie wiem czy jest sens brać go dłuzej jak nic nie pomaga a nawet moze jest gorzej. Po miesiącu stosowania byłem u dermatologa mówiłem ze słabo działa i wgl to Pani doktor powiedziała ze może za krótko go biore i trzeba dłuzej i dopisała mi tylko Cynk(Zincas) . i chciałbym sie doradzic co mogę zrobić? czy isc znowu do dermatologa? jakies 2 lata temu brałem antybiotyk Nobaxin on bardzo dobrze pomógl po miesiacu nie było prawie sładu a po 3 to zero krostek. moze po prostu ten sumamed nie działa na ten rodzaj trądziku? trądzik mam tylko na brodzie i czole. (mam cere mieszaną) . Stosuje Effaclar do mycia twarzy , a na dzien kłade krem Effaclar M. nie wiem co moge robić? prosze o pomoc dzieki z góry.
Dawid1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 15:15   #27
mahaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: Sumamed na trądzik.

Dawid Proponuję Ci wizytę u dobrej kosmetyczki...parę zabiegów i Cię wyleczy.Powodzenia
mahaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 13:21   #28
Agula008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4
Dot.: Sumamed na trądzik.

Wizyta u dermatologa- oczywiście jak najbardziej! Ale oprócz tego ważna jest też codzienna odpowiednia pielęgnacja cery. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-04-21 o 14:05 Powód: reklama, post bez czytania watku
Agula008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-21 14:21:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.