zaskórniki zamknięte. pomocy!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-20, 00:53   #1
maluskaaa14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3

zaskórniki zamknięte. pomocy!!


Mam 14 lat i wielki problem. Około rok temu na czole pojawiły mi sie na czole takie małe grudki. Początkowo nie przejmowałam się tym bo było ich mało. Z czasem zaczęło ich przybywać. Teraz jest ich dosyc sporo, najwiecej na czole, głownie w okolicy przerwy miedzy oczami. Jestem tym faktem bardzo zmartwiona poniewaz od wielu lat stosuje dobre preparaty do mycia twarzy (nivea visage young, l'oreal pure zone), i ogolnie przywiazuje dużą wage do higieny.. Więc nie wiem skąd mogły wziąć się te zaskórniki (zamknięte).. Bylam u dermatologa, przepisala mi krem Differin. Po pierwszym razie wydawaly mi sie bardziej plaskie ale po dalszym stosowaniu znowu powrocily do poprzedniego stanu.. Normalnie ręce mi już opadają.. Jak mogę się ich pozbyć? I co robić żeby nie powróciły? Co stosować do mycia twarzy? Czy jest jakiś skuteczny sposob usuwania ich? Tak żeby nie było po nich śladu?

tak mniej wiecej to wyglada:
http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/I...eID=1363703178 (tylko tu jest ich troche wiecej)
http://www.dermnetnz.org/acne/comedones.html (tutaj, tak jak na trzecim zdjeciu w pierwszym rzędzie)

Aha i jeszcze jeden problem, na nosie mam wągry, nie jest ich strasznie duzo ale jednak je widac. Jak sie ich pozbyc?

Błagam pomóżcie mi.. Bo już nie wiem co robić..

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za odpowiedzi, Monika.
maluskaaa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 08:53   #2
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: zaskórniki zamknięte. pomocy!!

Mam identyczny problem...Na te grudki(MI)pomagają:
Duac-ale jest na recepte
i Brevoxyl-bez recepty.

Zaskóniki na nosie tez mam ale na nie chyba nie ma sposobu"raz na zawsze"...
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 14:29   #3
okej10
Przyczajenie
 
Avatar okej10
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7
Dot.: zaskórniki zamknięte. pomocy!!

Dokładnie jakbym słyszała siebie... Nawet używałyśmy identycznych toników Ja mam takie same jak na tym drugim linku na trzecim zdjeciu tyko mniej. Czytałam dużo o Brevoxylu (ok. 20 zl) i chyba dzisiaj polecę po niego do apteki. Mam nadzieje ze do wrzesnia trochę sie poprawi bo ide do nowej szkoly i chce jakoś wyglądać ;d
okej10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 14:37   #4
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: zaskórniki zamknięte. pomocy!!

Ja na zaskórniki zamkniete dostalam od dermatolog isotrexin. pomógl. po calej tubce juz nie wrócily. a lekarka na poczatku powiedziala ze tego sie nie da pozbyc. ale jak sie jej niemal rozryczalam w gabinecie to mi przepisala ten zel.
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.