Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-21, 11:36   #271
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy

Ustalmy jedno: twoja siostra może i chodzi do prywatnego gina, gdzie nieźle musi bulić za wizytę, ale to nie jest dobry gin, skoro grzybicę leczy bez efektów 2 lata, a facet nawet badań nie zlecił, tylko eksperymentuje na niej z lekami, w tym antybiotykami.
Leczyłam lata temu grzybicę -gigant, po podwójnej kuracji antybiotykowej, ale lekarz z przychodni zlecił mi badania, dobrał leki. Od tego czasu nigdy nie wezmę antybiotyku bez leku osłonowego i problemy się skończyły. Czy siostra gdy bierze te antybiotyki, dostaje jakieś leki osłonowe? Bo antybiotyki często wywołują grzybicę.

I jak dla mnie: źle robi, nie używając dobrych żeli do intymnej higieny oraz zbyt rzadko podmywa się. Oprócz czasu okresu, odradzam też noszenie wkładek higienicznych, bo to siedlisko bakterii; często, nawet dwa razy dziennie powinna zmieniać bieliznę- bawełnianą, bez sztucznych dodatków.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2012-10-21 o 12:24
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 12:02   #272
Paulinusia411
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 110
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy

Polecam też zmianę diety !
Mi osobiście bardzo pomogło.
Więcej kefirów, jogurtów naturalnych.
Mniej soli i cukrów. Dużo informacji jest na ten temat w necie.

No i ważne,że jeżeli współżyje,
jest to stały partner, poddanie jego leczeniu.
Zazwyczaj ( jak w mojej sytuacji) są to tabletki i maść.
Prezerwatywa przecież nie chroni całego "dobytku"

i polecam zmianę mydła na żele z kwasem mlekowym, bo chyba nie używa, wywnioskowałam z postu.

Edytowane przez Paulinusia411
Czas edycji: 2012-10-21 o 12:04
Paulinusia411 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 13:11   #273
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Ustalmy jedno: twoja siostra może i chodzi do prywatnego gina, gdzie nieźle musi bulić za wizytę, ale to nie jest dobry gin, skoro grzybicę leczy bez efektów 2 lata, a facet nawet badań nie zlecił, tylko eksperymentuje na niej z lekami, w tym antybiotykami.
Leczyłam lata temu grzybicę -gigant, po podwójnej kuracji antybiotykowej, ale lekarz z przychodni zlecił mi badania, dobrał leki. Od tego czasu nigdy nie wezmę antybiotyku bez leku osłonowego i problemy się skończyły. Czy siostra gdy bierze te antybiotyki, dostaje jakieś leki osłonowe? Bo antybiotyki często wywołują grzybicę.

I jak dla mnie: źle robi, nie używając dobrych żeli do intymnej higieny oraz zbyt rzadko podmywa się. Oprócz czasu okresu, odradzam też noszenie wkładek higienicznych, bo to siedlisko bakterii; często, nawet dwa razy dziennie powinna zmieniać bieliznę- bawełnianą, bez sztucznych dodatków.
Ja właściwie też chodzę do tego ginekologa, i naprawdę dziwię się, że nie zlecił konkretnych badań, skoro już tak długo ma z tym problem... Też uważam, że powinna stosować żele do higiney intymnej i myślałam, że je stosuje, ale się pomyliłam.
Z tego co wiem, tabletki osłonowe kupuje we własnym zakresie i stosuje je podczas antybiotyko-terapii. I ponoć grzyby uwielbiają wodę, przez co rozmnażają się szybciej, dlatego nie powinno się często podmywać podczas grzybicy.

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
A co masz na myśli pisząc potrzeba fizjologiczna? Bo wychodzi z tego że ma taka potrzebę raz dziennie...

No nie chciałam brzydko tego ująć. Chodzi o kupę

Edytowane przez NAasia91
Czas edycji: 2012-10-21 o 13:18
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 19:49   #274
zielonooka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Adligenwswil
Wiadomości: 371
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy

od roku lecze sie na grzybicę plus do tego mam nadżerkę. Teraz piłam dużo zsiadłego mlega bo tak gin mi zalecił poszłam na badanie i okazało sie że znowu jest grzybica;/ z czego się pytam?żel mam specjalny pije to zsiadłe mleko nie współżyje majteczki tylko bawełniane. Nie mam pojecia o co chodzi;/ Twoja siostra niech używa żelu specjalnego polecam pliva fem. nie wiem sama co można zrobić więcej
zielonooka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 20:10   #275
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez zielonooka19 Pokaż wiadomość
od roku lecze sie na grzybicę plus do tego mam nadżerkę. Teraz piłam dużo zsiadłego mlega bo tak gin mi zalecił poszłam na badanie i okazało sie że znowu jest grzybica;/ z czego się pytam?żel mam specjalny pije to zsiadłe mleko nie współżyje majteczki tylko bawełniane. Nie mam pojecia o co chodzi;/ Twoja siostra niech używa żelu specjalnego polecam pliva fem. nie wiem sama co można zrobić więcej
Chyba jej sprawie taki prezent... teraz robi sobie okłady z serka naturalnego.
Współczuję... kurcze nie wiem co z tym zrobić
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 00:20   #276
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Wracam do Was z kolejnym pytaniem
Pisałam wcześniej, że przypałętała mi się pierwsza w życiu grzybica pochwy, dostałam flumycon - 1 tabletkę, reszta sztuk z opakowania dla partnera plus używał maści clotrimazolum, Nystatynę na 10 dni i dodatkowo sama postanowiłam smarować się maścią pimafucin plus za wizażowym poleceniem kupiłam Lacibios feminę. Kuracja 10 dniowa nystatyną zakończyła się w ostatni czwartek, od tamtej pory nadal używam kremiku i stosuję żel do higieny intymnej. Objawy minęły - nic nie swędzi, nic nie czuję, dodatkowo jak używałam Pimafucinu na początku infekcji to przy smarowaniu czułam przez chwilę takie specyficzne szczypanie, teraz już nic a nic nie odczuwam. I tu moje pytanie: mogę myśleć o tym jak o całkowitym wyleczeniu się z grzybicy? Póki co nie dostanę się do mojego ginekologa, ale sądząc po swoich objawach, a raczej ich braku mogę już spać spokojnie? Czuję się już jak 80letnia kobitka, która zasypia u bogu swojego TŻ-ta nie mogąc liczyć nawet na odrobinę przyjemności A z drugiej strony myśl o tym, że jestem zdrowa przyprawia mnie mimo wszystko o obawy, że to może wrócić, a wtedy będzie znowu niefajnie
__________________
Passion is my fashion!
Navien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 11:43   #277
syrena_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 148
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
A co masz na myśli pisząc potrzeba fizjologiczna? Bo wychodzi z tego że ma taka potrzebę raz dziennie...

Wskazówki:
- zrobić posiew i leczyc wg antybiogramu
- nosic bawełniana bieliznę
- nie używać wkładek
- do rozważenia czy to na pewno grzybica - może to alergia (jeśli nie było np. posiewu albo badania mikroskopowego to tym bardziej sprawa jest niepewna)
Ja czasem mam potrzebę fizjologiczną niestety nawet raz na trzy dni

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Cytat:
Napisane przez zielonooka19 Pokaż wiadomość
od roku lecze sie na grzybicę plus do tego mam nadżerkę. Teraz piłam dużo zsiadłego mlega bo tak gin mi zalecił poszłam na badanie i okazało sie że znowu jest grzybica;/ z czego się pytam?żel mam specjalny pije to zsiadłe mleko nie współżyje majteczki tylko bawełniane. Nie mam pojecia o co chodzi;/ Twoja siostra niech używa żelu specjalnego polecam pliva fem. nie wiem sama co można zrobić więcej
Bo to może być coś innego. Niech badania zrobi.
syrena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 15:34   #278
avantikaa
Raczkowanie
 
Avatar avantikaa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 105
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy

Przyczepię i swoje do wątku. Dziewczyny, dostałam ostatnio infekcji, nie byłam co prawda z tym u lekarza, ale jakoś przeszło. Ostatnio spędziłam noc z Tż i zawitało do mnie zapalenie pęcherza. Możliwe, że Tż też trzeba poddać leczeniu, bo mogłam mu tam coś 'pozostawić' po infekcji?
__________________

avantikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 16:40   #279
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Navien, wg mnie jest ok i już bym przestała stosować krem, jedynie żelu do higieny intymnej (no ale to chyba na co dzień - czy wcześniej nie stosowałaś?) i probiotyk jeszcze przez jakiś czas. i podstawa: przy seksie nie myśl o tym, że dostaniesz grzybicy - to się nazywa myśli katastroficzne i sprowadzisz tym ją na siebie :P jesteś zdrowa, wszystko jest ok, możesz się kochać
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 16:43   #280
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez avantikaa Pokaż wiadomość
Przyczepię i swoje do wątku. Dziewczyny, dostałam ostatnio infekcji, nie byłam co prawda z tym u lekarza, ale jakoś przeszło. Ostatnio spędziłam noc z Tż i zawitało do mnie zapalenie pęcherza. Możliwe, że Tż też trzeba poddać leczeniu, bo mogłam mu tam coś 'pozostawić' po infekcji?
niekoniecznie mężczyźni mają mniejsze skłonności do infekcji. ale oczywiście nie jest to niemożliwe. jeśli po wyleczeniu infekcji, bedziesz miała nawrót, warto skierować też partnera na badania.

a Ty nie czekaj już teraz aż samo przejdzie, tylko zrób badanie moczu i posiew z pochwy
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 17:34   #281
zielonooka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Adligenwswil
Wiadomości: 371
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez syrena_ Pokaż wiadomość
Ja czasem mam potrzebę fizjologiczną niestety nawet raz na trzy dni

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------



Bo to może być coś innego. Niech badania zrobi.
zrobiłam badanie na czystośc pochwy i patrzyła na nie stwierdziła że to bardziej bakterie niż grzyb i dała leki.
zielonooka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 20:18   #282
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
Navien, wg mnie jest ok i już bym przestała stosować krem, jedynie żelu do higieny intymnej (no ale to chyba na co dzień - czy wcześniej nie stosowałaś?) i probiotyk jeszcze przez jakiś czas. i podstawa: przy seksie nie myśl o tym, że dostaniesz grzybicy - to się nazywa myśli katastroficzne i sprowadzisz tym ją na siebie :P jesteś zdrowa, wszystko jest ok, możesz się kochać
kremik stosuje nadal ale tylko przed snem. Żelu używam przy kąpieli, więc też raz/dwa razy dziennie, nie podmywam się na każdym kroku, bo to by już świadczyło o tym, że zwariowałam do końca Przyciągam zatem dobre myślenie: nie mam już grzybka, nie mam, nie mam
__________________
Passion is my fashion!
Navien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 20:39   #283
majamarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 122
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy

Ja tak sao dziewczyny borykam sie z czestymi infekcjami...teraz tak samo cos sie przyplatało dostałam leki i odstawiłam tabletki anty.Zrobiłam mocz i posiew jutro wynik posiewu...boli mnie brzuch i krzyze...odwiedziłam ginekologa.....ZROBIŁAM 3 RAZY USG...I OCZYWISCIE NIKT NIC NIEWIDZI....mAM DOSC sIEDZE I POPŁAKUJE......
majamarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 20:49   #284
syrena_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 148
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez zielonooka19 Pokaż wiadomość
zrobiłam badanie na czystośc pochwy i patrzyła na nie stwierdziła że to bardziej bakterie niż grzyb i dała leki.
tak też myślałam
syrena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 13:00   #285
avantikaa
Raczkowanie
 
Avatar avantikaa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 105
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy

Jak miałam grzybicę pewnie nie do końca wyleczoną, a teraz mam rzekomo zapalenie pęcherza, to do jakiego lekarza się udać? Do ginekologa? Będzie potrafił odczytać wyniki?
__________________

avantikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 13:47   #286
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
oj, objawów może być baaardzo dużo i tak naprawdę nie muszą wcale świadczyć o grzybicy układu pokarmowego: zgaga, gazy, przelewania, jakieś wysypki skórne, pleśniawki w jamie ustnej, ale też takie jak rozdrażnienie itd też... najlepiej posiew kału chyba zrobić.

a nie pamiętam, czy się pytalam o Twoje hormony? bo ta suchość pochwy to może stąd, że np. brakuje Ci estrogenów?
ja ostatnio 3 dni mialam zaparcia, brzuch pelny i twardy, myslalam ze nie wyrobie a probowalam wszystkiego poprzez sliwki, kapusta kiszona, platki owsiane, musli - taki mix i dalej nic

pomysle nad zrobieniem posiewu kalu.

a co do hormonow to nigdy nie mialam robionych badan w tym celu, niby lekarze tego nie zlecaja i chyba trzeba sie prosic (?)
do tej pory bralam tabletki anty, jednak pod koniec lipca przestalam brac poniewaz doszlam do wniosku, ze one tez moga miec wplyw na moje dolegliwosci.
__________________

R.



agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 17:20   #287
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy

jeśli masz dolegliwości związane z zapaleniem pęcherza to ogólny lub urolog, jesli pochwy to ginekolog.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 17:21   #288
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

hm, z hormonami to nie wiem, jak jest, ja robię co 3 miesiące, ale mam zaburzenia hormonalne i muszę to kontrolować..
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 21:14   #289
zielonooka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Adligenwswil
Wiadomości: 371
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy

no ja juz zaczęłam podejrzewać że to może być zapalenie pęcherza bo tak wybrałam leki na grzybice ide na kontrolę ona mówi mi że wszystko ołkej jest- żadnej grzybicy. No to ja happy i wieczorem z chłopakiem próbuje seksu a tu ból znowu takie pieczenie i przy oddawaniu moczu również. Zrobiłam posiew nic nie wykazała w badaniu moczu też w miare ok . więc do urologa nie idę.
zielonooka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-26, 09:24   #290
Issabello
Raczkowanie
 
Avatar Issabello
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 84
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Witam
Wszystko wskazuje na to, że złapałam to paskudztwo. Od kilku dni odczuwam uporczywe swędzenie i pieczenie okolic intymnych, mój partner ma podobne objawy. We wtorek jestem umówiona na wizytę u swojego ginekologa. Czego powinnam się spodziewać? Czy ginekolog przepisze mi leki od razu, czy najpierw zleci wykonanie badań, a dopiero po otrzymaniu wyników przystąpi do leczenia? Czy swojego partnera również powinnam wysłać do lekarza? Z góry dziękuję za pomoc
Issabello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 22:10   #291
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Issabello Pokaż wiadomość
Witam
Wszystko wskazuje na to, że złapałam to paskudztwo. Od kilku dni odczuwam uporczywe swędzenie i pieczenie okolic intymnych, mój partner ma podobne objawy. We wtorek jestem umówiona na wizytę u swojego ginekologa. Czego powinnam się spodziewać? Czy ginekolog przepisze mi leki od razu, czy najpierw zleci wykonanie badań, a dopiero po otrzymaniu wyników przystąpi do leczenia? Czy swojego partnera również powinnam wysłać do lekarza? Z góry dziękuję za pomoc
najlepiej by było, gdyby lekarz zlecił badania (wymaz) jednak rzadko się to zdarza. czasami badają tylko pH w pochwie (jak za wysokie to może sugerować zapalenie bakteryjne) ale zapytać możesz a jak nie, to pewnie przepisze leki. jeśli masz typowo grzybiczą wydzielinę (serkowate upławy, swedzenie), to pewnie da globulki i krem, czasem przepisują też leki doustne. jeśli masz niespecyficzną wydzielinę (jakiś dziwny zapach, kolor, konsystencja), to albo zleci badania albo przepisze lek, który działa zarówno na bakterie jak i na grzybicę (np. macmiror czy gynalgin). jak powiesz, że chłopak też ma objawy, to jemu przepisze krem i tabletki doustne (najpewniej). chłopak nie musi iść do lekarza, warto pamiętać, żeby nie współżyć w czasie leczenia i Ty powinnaś odbudowywać dobrą florę bakteryjną. jeśli lekarz nic nie zasugeruje to kup sobie sama lacibios femina i bierz raz dziennie tylko najlepiej z 2-3 godzinnym odstępstwem od leków, jakie Ci lekarz przepisze
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 22:35   #292
Issabello
Raczkowanie
 
Avatar Issabello
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 84
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
najlepiej by było, gdyby lekarz zlecił badania (wymaz) jednak rzadko się to zdarza. czasami badają tylko pH w pochwie (jak za wysokie to może sugerować zapalenie bakteryjne) ale zapytać możesz a jak nie, to pewnie przepisze leki. jeśli masz typowo grzybiczą wydzielinę (serkowate upławy, swedzenie), to pewnie da globulki i krem, czasem przepisują też leki doustne. jeśli masz niespecyficzną wydzielinę (jakiś dziwny zapach, kolor, konsystencja), to albo zleci badania albo przepisze lek, który działa zarówno na bakterie jak i na grzybicę (np. macmiror czy gynalgin). jak powiesz, że chłopak też ma objawy, to jemu przepisze krem i tabletki doustne (najpewniej). chłopak nie musi iść do lekarza, warto pamiętać, żeby nie współżyć w czasie leczenia i Ty powinnaś odbudowywać dobrą florę bakteryjną. jeśli lekarz nic nie zasugeruje to kup sobie sama lacibios femina i bierz raz dziennie tylko najlepiej z 2-3 godzinnym odstępstwem od leków, jakie Ci lekarz przepisze
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Jeśli chodzi o wydzielinę, to nie mam żadnej. Dokucza mi jedynie pieczenie, swędzenie i zaczerwienienie okolic intymnych. Grzybica to pierwsza rzecz, jaka przyszła mi na myśl, ale zobaczymy co we wtorek powie lekarz. Mam nadzieję, że przepisze mi od razu jakieś leki, bo moje objawy są dość uciążliwe i odczuwam je praktycznie cały czas w ciągu dnia
Issabello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 15:53   #293
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Issabello Pokaż wiadomość
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Jeśli chodzi o wydzielinę, to nie mam żadnej. Dokucza mi jedynie pieczenie, swędzenie i zaczerwienienie okolic intymnych. Grzybica to pierwsza rzecz, jaka przyszła mi na myśl, ale zobaczymy co we wtorek powie lekarz. Mam nadzieję, że przepisze mi od razu jakieś leki, bo moje objawy są dość uciążliwe i odczuwam je praktycznie cały czas w ciągu dnia
ja mialam tak samo.. bez zadnych uplawów.. wyleczylam sie clotrimazolumi tabletkami doustnymi Lacidophillus czy cos takiego ;p :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 14:11   #294
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

w piatek mialam wizyte u gina. byla to moja pierwsza wizyta u tego lekarza. zaplacilam jak za zboze ale chyba sie oplacalo. najpierw wywiad, rozmowa, badanie.
na miejscu zrobil mi kolonoskopie, lezalam sobie i moglam widziec na ekranie szyjke macicy, wszystko mi wytlumaczyl. pozniej zrobil usg narzadow rodnych oraz piersi.

wyszlo, ze mam nadzerke. nie wiem jakiego stopnia, bo jeszcze czekam na wyniki badania cytoonkologicznego. powiedzial, ze jak wyniki beda nieciekawe to do mnie zadzwoni.
ale chyba nie jest to stan powazny, poniewaz by to zauwazyl od razu. wskazany jest u mnie zabieg waporyzacji by sie tego pozbyc (w szyjce macicy jest produkowany nadmiar sluzu ktory zaburza flore i byc moze to jest powodem moich dolegliwosci podczas wspolzycia).

to mnie jednak tak nie zalamalo jak to, ze mam macice lukowata, podejrzenie o dwurozna i ze jak bede starala sie o dziecko to moge poronic -,- czy ktoras z was ma rowniez taka wade macicy?
__________________

R.



agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 19:47   #295
avantikaa
Raczkowanie
 
Avatar avantikaa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 105
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Dziewczyny, nie bawcie się same w leczenie. Idźcie do lekarza, tylko nie takiego, który machnie ręką, tylko porządnego i zróbcie z bakteriami porządek, tak jak ja.
Moja kwestia z głowy, ale lekarz przypomniał mi o partnerze. Co polecacie w jego kwestii?
__________________

avantikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 22:50   #296
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

na bakterie niestety tylko lekarz plus antybiotyk. na grzybki np. krem clotrimazolum
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 16:22   #297
Issabello
Raczkowanie
 
Avatar Issabello
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 84
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Witam
Wróciłam właśnie od lekarza i powiem, że jestem trochę przestraszona. Ginekolog pobrał próbkę, zbadał pod mikroskopem i stwierdził, że jest w niej sporo bakterii i grzybów i musi trwać to już jakiś czas. Objawy mam od przeszło tygodnia, wcześniej niczego nie podejrzewałam. Dostałam globulki Macmiror Complex 500, a mój partner Clotrimazolum. Dziewczyny, stosowała któraś z Was te globulki? Jak głęboko powinno się je aplikować?
Issabello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 19:06   #298
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Issabello Pokaż wiadomość
Witam
Wróciłam właśnie od lekarza i powiem, że jestem trochę przestraszona. Ginekolog pobrał próbkę, zbadał pod mikroskopem i stwierdził, że jest w niej sporo bakterii i grzybów i musi trwać to już jakiś czas. Objawy mam od przeszło tygodnia, wcześniej niczego nie podejrzewałam. Dostałam globulki Macmiror Complex 500, a mój partner Clotrimazolum. Dziewczyny, stosowała któraś z Was te globulki? Jak głęboko powinno się je aplikować?
stwierdził, że jest dużo bakterii i nie zlecił posiewu z antybiogramem aby się dowiedzieć, jakie bakterie? trochę niefajnie.. i Twój partner dostał tylko krem na grzybicę, który już ewentualnych bakterii nie zwalczy...
no nic, co do twojego pytania, to jasne - ja stosowałam macmiror aplikujesz jak najgłębiej Ci się uda, najlepiej na noc. polecam rano założyć jeszcze wkładkę po umyciu się, bo macmiror z tego co pamiętam to mocno wpływał i potwornie brudzi na pomarańczowo :/ jeśli lekarz nie przepisał Ci żadnych probiotyków, to jeszcze bym polecała Ci zakupić (lacibios femina na przykład).
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 08:11   #299
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy

warto też zmienić lekarza. Ja tam nie trzymam się na siłę jednego, a już szczególnie wtedy gdy mi nie pomaga. Szkoda zdrowia. A tą grzybicą to chyba nie warto aż tak strasznie się przejmować. Ja też mam ten problem, co jakiś czas do mnie wraca, stosuje różne rzeczy, teraz np. zainwestowałam w probiotyczne tampony ellen, wcześniej łykałam probiotyki w tabletkach itp. ale tak naprawdę to przestałam traktować grzybicę jak tragedię. Po prostu zaakceptowałam, że mam organizm bardziej podatny niż u innych i tyle. Teraz się cieszę, że trochę mi się poprawiło i od jakiegoś czasu mam spokój, tym niemniej i tak przewiduję, że za jakiś czas, gdy np. będę miała osłabiony organizm znowu będę sobie musiała z nią walczyć.
P.S. Niech partner Twojej siostry tez sprawdzi czy nie ma grzybicy bo może ją zarażać.
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 08:23   #300
Issabello
Raczkowanie
 
Avatar Issabello
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 84
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
stwierdził, że jest dużo bakterii i nie zlecił posiewu z antybiogramem aby się dowiedzieć, jakie bakterie? trochę niefajnie.. i Twój partner dostał tylko krem na grzybicę, który już ewentualnych bakterii nie zwalczy...
no nic, co do twojego pytania, to jasne - ja stosowałam macmiror aplikujesz jak najgłębiej Ci się uda, najlepiej na noc. polecam rano założyć jeszcze wkładkę po umyciu się, bo macmiror z tego co pamiętam to mocno wpływał i potwornie brudzi na pomarańczowo :/ jeśli lekarz nie przepisał Ci żadnych probiotyków, to jeszcze bym polecała Ci zakupić (lacibios femina na przykład).
Też byłam zdziwiona, że nie zlecił żadnych dodatkowych badań. Za tydzień mam się zgłosić do kontroli, więc może wtedy o tym wspomnę.
Zaaplikowałam sobie Macmiror na noc i zastanawiam się, czy rano mogę się normalnie umyć, czy powinnam zostawić to lekarstwo tak jak jest?
Issabello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 10:54:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.