"szare" włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-30, 20:40   #1
szatynka1216
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 14

"szare" włosy


Hej, na wstępie zaznaczam, że jeżeli taki temat był już kiedyś poruszany możecie mnie ochrzanić i odesłać do niego jednak pojęcia nie miałam jaką frazę wpisywać żeby coś podobnego znaleźć a próbuję już od wczoraj... Otóż, zgadnijcie po nicku- jestem szatynką. Tylko że taką szatynką że moje włosy są najnormalniej w świecie szare No dobra, nie szare w sensie siwe, ale w takim nijakim kolorze. I tu właśnie pojawia się moje pytanie: czy znacie jakieś dobre najlepiej naturalne i szybkie metody na rozświetlenie ich, nadanie im jakiegoś ładnego odcienia, np rudawego jasnego brązu? Czy też jakiegoś blondu...? I to wtedy kiedy rumianek, cytryna i kora dębu nie zdają egzaminu? Wiem, najlepszy sposób to farba, z tym, że mam wyjątkowo buntownicze włosy, które do tego stopnia sprzeciwiają się wszelakim zabiegom fryzjerskim, że nawet farby nie chłoną... Może, gdybym zrobiła to u fryzjera i to dobrego fryzjera to by to dało jakiś efekt, ale też boję się że będą wypadać. Reasumując moją chaotyczną wypowiedź, co może zrobić zdesperowana szatynka, żeby nie mieć szarych włosów?
szatynka1216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 21:49   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: "szare" włosy

Testowałaś hennę? Skoro Twoje włosy nie reagują na naturalne sposoby, to pozostaje farbowanie. Ewentualnie spray rozjaśniający (chemiczny), stosowany z umiarem i rozsądnie zrobi jasne refleksy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-04-30 o 21:51
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 06:37   #3
madziocha
Zadomowienie
 
Avatar madziocha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 274
Dot.: "szare" włosy

Cytat:
Napisane przez szatynka1216 Pokaż wiadomość
Hej, na wstępie zaznaczam, że jeżeli taki temat był już kiedyś poruszany możecie mnie ochrzanić i odesłać do niego jednak pojęcia nie miałam jaką frazę wpisywać żeby coś podobnego znaleźć a próbuję już od wczoraj... Otóż, zgadnijcie po nicku- jestem szatynką. Tylko że taką szatynką że moje włosy są najnormalniej w świecie szare No dobra, nie szare w sensie siwe, ale w takim nijakim kolorze. I tu właśnie pojawia się moje pytanie: czy znacie jakieś dobre najlepiej naturalne i szybkie metody na rozświetlenie ich, nadanie im jakiegoś ładnego odcienia, np rudawego jasnego brązu? Czy też jakiegoś blondu...? I to wtedy kiedy rumianek, cytryna i kora dębu nie zdają egzaminu? Wiem, najlepszy sposób to farba, z tym, że mam wyjątkowo buntownicze włosy, które do tego stopnia sprzeciwiają się wszelakim zabiegom fryzjerskim, że nawet farby nie chłoną... Może, gdybym zrobiła to u fryzjera i to dobrego fryzjera to by to dało jakiś efekt, ale też boję się że będą wypadać. Reasumując moją chaotyczną wypowiedź, co może zrobić zdesperowana szatynka, żeby nie mieć szarych włosów?
Ja też mam mysie włosy. Jeśli chcesz uzyska ciekawy zimny odcień brązu bez farbowania, to przeczytać mój post w tym wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=690711
Może też Ci podpasuje
madziocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 10:21   #4
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: "szare" włosy

Pytanie czy ten kolor włosów jest faktycznie taki brzydki i czy będziesz wyglądała lepiej w wymarzonym. Ja bym ci radziła na początku jednak popróbować z nietrwałymi środkami.

Przydałoby ci się też ustalenie typu urody, bo osobom o mysich włosach czesto wydaje się, że ich włosy są brzydkie i zyskałyby na zmianie koloru na, jak to mówisz "ładny", czyli na ogół ciepławe kolory. Niestety czasem się okazuje, że w takim kolorze w ogóle nie do twarzy.

Sposób madziochy też może być dobry, ja ostatnio stosuję gencjanę na rozjaśniane (rozjaśniane mocniej i szybciej łapie, w przypadku naturalnych chyba nie trzeba być aż tak ostrożnym) i jestem zadowolona.

Jeśli dalej będziesz zdecydowana na trwałą zmianę to warto rozważyć hennę, jeśli nie przyciemnisz mocno to będzie tylko zmiana odcienia i nie zniszczysz włosów, bo z opisu to brzmi że masz mocne, więc szkoda niszczyć.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 10:29   #5
szatynka1216
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 14
Dot.: "szare" włosy

Dziękuję dziewczyny, ale problem w tym, że boję się wszelakiej chemii, przez ostatnie lata się męczyłam z regeneracją włosów po prostownicy i efekt był taki że włosy do łokci musiałam ściąć do ramion Nie chcę przez to znowu przechodzić. Poza tym pamiętam jak było z moją koleżanką która farbowała włosy, miałam zakładki z jej włosów w każdej książce... Próbowałam kiedyś szamponu i odżywki mrs potters z bursztynem który ponoć miał rozjaśniać ale nic

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Pytanie czy ten kolor włosów jest faktycznie taki brzydki i czy będziesz wyglądała lepiej w wymarzonym. Ja bym ci radziła na początku jednak popróbować z nietrwałymi środkami.

Przydałoby ci się też ustalenie typu urody, bo osobom o mysich włosach czesto wydaje się, że ich włosy są brzydkie i zyskałyby na zmianie koloru na, jak to mówisz "ładny", czyli na ogół ciepławe kolory. Niestety czasem się okazuje, że w takim kolorze w ogóle nie do twarzy.

Sposób madziochy też może być dobry, ja ostatnio stosuję gencjanę na rozjaśniane (rozjaśniane mocniej i szybciej łapie, w przypadku naturalnych chyba nie trzeba być aż tak ostrożnym) i jestem zadowolona.

Jeśli dalej będziesz zdecydowana na trwałą zmianę to warto rozważyć hennę, jeśli nie przyciemnisz mocno to będzie tylko zmiana odcienia i nie zniszczysz włosów, bo z opisu to brzmi że masz mocne, więc szkoda niszczyć.
W dzieciństwie byłam blondynką więc chyba nie byłoby mi tak źle w jakimś ludzkim kolorze... A co do obecnego koloru, całkiem ładnie wygląda w słońcu, taki złotawo brązowy, ale przy takiej pogodzie jak dziś jest okropny, typowo mysi
szatynka1216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 10:36   #6
poziomkowa truskawka
Raczkowanie
 
Avatar poziomkowa truskawka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: "szare" włosy

Cytat:
Napisane przez szatynka1216 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny, ale problem w tym, że boję się wszelakiej chemii, przez ostatnie lata się męczyłam z regeneracją włosów po prostownicy i efekt był taki że włosy do łokci musiałam ściąć do ramion Nie chcę przez to znowu przechodzić. Poza tym pamiętam jak było z moją koleżanką która farbowała włosy, miałam zakładki z jej włosów w każdej książce... Próbowałam kiedyś szamponu i odżywki mrs potters z bursztynem który ponoć miał rozjaśniać ale nic
Hej a może spróbowałabyś rozjaśniania włosów miodem ? Ja właśnie mam go pierwszy raz na głowie

Tu znajdziesz więcej info : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=549283
__________________



poziomkowa truskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 11:12   #7
szatynka1216
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 14
Dot.: "szare" włosy

Cytat:
Napisane przez poziomkowa truskawka Pokaż wiadomość
Hej a może spróbowałabyś rozjaśniania włosów miodem ? Ja właśnie mam go pierwszy raz na głowie

Tu znajdziesz więcej info : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=549283
Nie, ale spróbuję Na pewno nie zaszkodzi Dziękuję, każda rada się przyda
szatynka1216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-01, 11:17   #8
poziomkowa truskawka
Raczkowanie
 
Avatar poziomkowa truskawka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: "szare" włosy

Cytat:
Napisane przez szatynka1216 Pokaż wiadomość
Nie, ale spróbuję Na pewno nie zaszkodzi Dziękuję, każda rada się przyda
Spróbuj , spróbuj . I koniecznie daj znać jak efekty
__________________



poziomkowa truskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 13:22   #9
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: "szare" włosy

Cytat:
Napisane przez szatynka1216 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny, ale problem w tym, że boję się wszelakiej chemii, przez ostatnie lata się męczyłam z regeneracją włosów po prostownicy i efekt był taki że włosy do łokci musiałam ściąć do ramion Nie chcę przez to znowu przechodzić. Poza tym pamiętam jak było z moją koleżanką która farbowała włosy, miałam zakładki z jej włosów w każdej książce... Próbowałam kiedyś szamponu i odżywki mrs potters z bursztynem który ponoć miał rozjaśniać ale nic

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------


W dzieciństwie byłam blondynką więc chyba nie byłoby mi tak źle w jakimś ludzkim kolorze... A co do obecnego koloru, całkiem ładnie wygląda w słońcu, taki złotawo brązowy, ale przy takiej pogodzie jak dziś jest okropny, typowo mysi
Szamponetki działąją na włosy tylko tak, jak szampon, tzn. moga lekko wysuszyć, bo jakbyś trzymała szampon na włosach 20 minut też by lekko podsuszyło.
Henna nie szkodzi włosom, wręcz przeciwnie, wzmacnia je i nadaje połysk. Ale wbrew niektórym pogłoskom, henna jest dość trwała, tzn. kolor może się częściowo wypłukać, ale coś tam zostanie. Nie rozjaśnia włosów. Za to można nią właśnie "uładniać" kolor - nadawać złote lub czerwone połyski, jeśli zamiast mysiego chcesz mieć kasztanowy to henna wydaje się idealna.

Naturalny kolor blond zwykle jest złożony i subtelny, więc trudno porównywać z kolorem z butelki. Farbowane blondy są na ogół bardziej żółte, płaskie i rzucające się w oczy niż naturalne blondy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 14:47   #10
Azben
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 60
Dot.: "szare" włosy

Może spróbuj tego?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...utturante.html
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/img/kosmety...al_19474_4.jpg

Ja jak miałam zafarbowany mój blond na ciemny brąz to często korzystałam z tej maski i włosy po miesiącu od farbowania + mycia co 2 dni wyglądały nadal wyraziście. Miałam je lekko zniszczone, ale nie zauważyłam, żeby maska jakoś pogorszyła ich stan - wręcz przeciwnie. Jeszcze wtedy ich nie olejowałam, tylko stosowałam szampon + odżywkę, wiec jak dołożysz do tego naturalną pielegnacje to wydaje mi się, że włosy obejdą się bez jakiekolwiek szkody spróbuj na paru niewidocznych pasemkach, jezeli się boisz, że coś się stanie włosom, ale wydaje mi się, że nie będzie problemów. Są różne warianty kolorów do wyboru, poza brązem innych nie stosowałam
Azben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 15:29   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: "szare" włosy

Cytat:
Napisane przez Azben Pokaż wiadomość
Może spróbuj tego?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...utturante.html
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/img/kosmety...al_19474_4.jpg

Ja jak miałam zafarbowany mój blond na ciemny brąz to często korzystałam z tej maski i włosy po miesiącu od farbowania + mycia co 2 dni wyglądały nadal wyraziście. Miałam je lekko zniszczone, ale nie zauważyłam, żeby maska jakoś pogorszyła ich stan - wręcz przeciwnie. Jeszcze wtedy ich nie olejowałam, tylko stosowałam szampon + odżywkę, wiec jak dołożysz do tego naturalną pielegnacje to wydaje mi się, że włosy obejdą się bez jakiekolwiek szkody spróbuj na paru niewidocznych pasemkach, jezeli się boisz, że coś się stanie włosom, ale wydaje mi się, że nie będzie problemów. Są różne warianty kolorów do wyboru, poza brązem innych nie stosowałam
To są bardzo ciekawe produkty i od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna. Oyster ma dobre opinie (chociaż mało, ale to norma jeśli chodzi o mało popularne, profesjonalne produkty), ewentualnie myślałam o Inebrya Kromask. Ceny mają podobne, w miarę przystępne jak na produkt profesjonalny (bo np taka maska Artego kosztuje 80 zł).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-01, 15:37   #12
szatynka1216
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 14
Dot.: "szare" włosy

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Szamponetki działąją na włosy tylko tak, jak szampon, tzn. moga lekko wysuszyć, bo jakbyś trzymała szampon na włosach 20 minut też by lekko podsuszyło.
Henna nie szkodzi włosom, wręcz przeciwnie, wzmacnia je i nadaje połysk. Ale wbrew niektórym pogłoskom, henna jest dość trwała, tzn. kolor może się częściowo wypłukać, ale coś tam zostanie. Nie rozjaśnia włosów. Za to można nią właśnie "uładniać" kolor - nadawać złote lub czerwone połyski, jeśli zamiast mysiego chcesz mieć kasztanowy to henna wydaje się idealna.

Naturalny kolor blond zwykle jest złożony i subtelny, więc trudno porównywać z kolorem z butelki. Farbowane blondy są na ogół bardziej żółte, płaskie i rzucające się w oczy niż naturalne blondy.
A znasz może w takim razie jakieś sprawdzone produkty na bazie henny, żeby to rzeczywiście była ta naturalna henna wzmacniająca włosy itd. a nie jakieś chemiczne świństwo opatrzone nazwą "henna" Aha i jesteś pewna że nie powoduje ona wypadania włosów? Bo na chwilę obecną mam dość gęste włosy i chciałabym utrzymać taki stan rzeczy
szatynka1216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 15:52   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: "szare" włosy

Cytat:
Napisane przez szatynka1216 Pokaż wiadomość
A znasz może w takim razie jakieś sprawdzone produkty na bazie henny, żeby to rzeczywiście była ta naturalna henna wzmacniająca włosy itd. a nie jakieś chemiczne świństwo opatrzone nazwą "henna" Aha i jesteś pewna że nie powoduje ona wypadania włosów? Bo na chwilę obecną mam dość gęste włosy i chciałabym utrzymać taki stan rzeczy
Helfy mają kilka rodzajów henny. Na pewno bez chemicznych domieszek.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 16:23   #14
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: "szare" włosy

Cytat:
Napisane przez szatynka1216 Pokaż wiadomość
A znasz może w takim razie jakieś sprawdzone produkty na bazie henny, żeby to rzeczywiście była ta naturalna henna wzmacniająca włosy itd. a nie jakieś chemiczne świństwo opatrzone nazwą "henna" Aha i jesteś pewna że nie powoduje ona wypadania włosów? Bo na chwilę obecną mam dość gęste włosy i chciałabym utrzymać taki stan rzeczy
Dużo osób używa Khadi. A co polskich to owszem niektóre zawierają dodatki chemiczne, ale to jest napisane na opakowaniu. Możesz w sklepie sprawdzić które odcienie firmy Eld zawierają dodatki chemiczne a które nie (na pewno odcień chna nie zawiera i chyba basma też nie). Jeden jest marchewkowy a drugi kasztanowobrązowy.

Jeśli się boisz o włosy to zawsze rób test uczuleniowy 24h przed farbowaniem, bo o ile te produkty są niedrażniące i nieszkodliwe to zawsze ktoś może być uczulony. W sumie taki test warto robić przed każdym użyciem jakiegokolwiek kosmetyku na całej skórze głowy (odżywek, wcierek), jeśli ktoś ma skłonność do uczuleń.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 17:21   #15
szatynka1216
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 14
Dot.: "szare" włosy

Dziękuję Wam Wampierz i chimay, myślę, że podałyście mi wystarczająco dużo marek żeby mogła coś dla siebie znaleźć.
szatynka1216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 12:59   #16
szatynka1216
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 14
Dot.: "szare" włosy

Cytat:
Napisane przez poziomkowa truskawka Pokaż wiadomość
Spróbuj , spróbuj . I koniecznie daj znać jak efekty
Spróbowałam z tym miodem i, nie chcę jak to się mówi "chwalić dnia przed zachodem", ale mam wrażenie, że pojawił się na moich włosach lekko złoty odcień, powtórzę zabieg może jeszcze kilka razy i ewentualnie, jeśli wtedy nie będzie efektów sięgnę po hennę
szatynka1216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 18:43   #17
poziomkowa truskawka
Raczkowanie
 
Avatar poziomkowa truskawka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: "szare" włosy

Cytat:
Napisane przez szatynka1216 Pokaż wiadomość
Spróbowałam z tym miodem i, nie chcę jak to się mówi "chwalić dnia przed zachodem", ale mam wrażenie, że pojawił się na moich włosach lekko złoty odcień, powtórzę zabieg może jeszcze kilka razy i ewentualnie, jeśli wtedy nie będzie efektów sięgnę po hennę
Oo . A stosowałaś sam miodek czy z jakąś konkretną odżywką/maską ? I ile czasu trzymałaś tą mieszankę na włoskach ?
__________________



poziomkowa truskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 11:53   #18
szatynka1216
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 14
Dot.: "szare" włosy

Cytat:
Napisane przez poziomkowa truskawka Pokaż wiadomość
Oo . A stosowałaś sam miodek czy z jakąś konkretną odżywką/maską ? I ile czasu trzymałaś tą mieszankę na włoskach ?
Dodałam balsam Joanna z apteczki babuni z miodem i chyba mlekiem do włosów suchych i sok z plastra cytryny a nałożyłam gdzieś około 23, poszłam spać i rano zmyłam, wiem, ryzykowne ale opłaciło się
szatynka1216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 19:04   #19
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371
Dot.: "szare" włosy

Ja z własnego doświadczenia polecam ci do rozjaśniania cytrynę, miód, rumianek oraz jasne piwo. Wystarczy że miód nałożysz na włosy na pół godziny i już ci się trochę rozjaśni i nabierze blasku to samo z cytryną wyciśnij i potrzymaj na włosach możesz razem z jajkiem które też rozjaśnia. No i to samo z rumiankiem i piwem, po prostu wypłucz włosy lub potrzymaj dłużej. U mnie najlepiej działa cytryna i miód.
__________________
siabadaba.

od 8.07.2014- Historyk Sztuki
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 17:37   #20
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: "szare" włosy

Garnier Doux ostatnio wypuścił rozświetlający szampon i odżywkę do włosów poza tym polecam rumiankowy szampon z Barwy.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.