Przedobrzenie z Waxem - uwaga - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-24, 11:39   #1
pris
Raczkowanie
 
Avatar pris
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 67

Przedobrzenie z Waxem - uwaga


Piszę a propos innych głosów na ten temat.
Pojawiały się na Wizażu posty o Waxie i o tym, że może rzekomo "katalizować" powstanie łysienia plackowatego (tu inny link: http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠/axzz ).
Niestety, chyba jestem przykładem ("chyba", bo powody tej choroby są ciężkie do określenia), że tak się faktycznie może dziać - jeśli są predyspozycje rodzinne do takich problemów dermatologicznych.
Używałam Wax codziennie lub raz na dwa dni jak zwykłą odżywkę - nakładam i spłukuję pod prysznicem po 2-3 min. Zużyłam kilka opakowań, w sumie ponad pół roku używania non stop. Włosy są w naprawdę dobrym stanie, ale ostatnio zaczęły mocno wypadać... no i pojawiło się NAGLE puste miejsce, nieco większe niż pięciozłotówka. Włosy lecą dalej w tym właśnie miejscu na głowie...

Dlatego Wax odstawiam, ale z ciężkim sercem, bo w sumie włosy mają zamkniętą łuskę i ładnie lśnią. Ale dla cebulek włosów i skóry głowy to widać zbyt wiele.
I oczywiście się leczę.
pris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 11:59   #2
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Cytat:
Napisane przez pris Pokaż wiadomość
Piszę a propos innych głosów na ten temat.
Pojawiały się na Wizażu posty o Waxie i o tym, że może rzekomo "katalizować&quot ; powstanie łysienia plackowatego (tu inny link: http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠/axzz ).
Niestety, chyba jestem przykładem ("chyba", bo powody tej choroby są ciężkie do określenia), że tak się faktycznie może dziać - jeśli są predyspozycje rodzinne do takich problemów dermatologicznych.
Używałam Wax codziennie lub raz na dwa dni jak zwykłą odżywkę - nakładam i spłukuję pod prysznicem po 2-3 min. Zużyłam kilka opakowań, w sumie ponad pół roku używania non stop. Włosy są w naprawdę dobrym stanie, ale ostatnio zaczęły mocno wypadać... no i pojawiło się NAGLE puste miejsce, nieco większe niż pięciozłotówka. Włosy lecą dalej w tym właśnie miejscu na głowie...

Dlatego Wax odstawiam, ale z ciężkim sercem, bo w sumie włosy mają zamkniętą łuskę i ładnie lśnią. Ale dla cebulek włosów i skóry głowy to widać zbyt wiele.
I oczywiście się leczę.
Ale używałaś Wax codziennie? Albo co dwa dni???????????Moim skromnym zdaniem to za często. Na opakowaniu napisali wyraźnie jak ten Wax stosować. Może pojawił się u Ciebie ten problem, bo za często nakładałaś Wax na włoski? A nie dlatego, że go w ogóle stosowałaś?
Ja przez ponad rok zużyłam dwa opakowania Waxu....
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 12:03   #3
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Ale o którym waxie mowa? Polskim czy zagranicznym?
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 13:38   #4
Karolciavp
Raczkowanie
 
Avatar Karolciavp
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 441
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Cytat:
Napisane przez pris Pokaż wiadomość
Piszę a propos innych głosów na ten temat.
Pojawiały się na Wizażu posty o Waxie i o tym, że może rzekomo "katalizować" powstanie łysienia plackowatego (tu inny link: http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠/axzz ).
Niestety, chyba jestem przykładem ("chyba", bo powody tej choroby są ciężkie do określenia), że tak się faktycznie może dziać - jeśli są predyspozycje rodzinne do takich problemów dermatologicznych.
Używałam Wax codziennie lub raz na dwa dni jak zwykłą odżywkę - nakładam i spłukuję pod prysznicem po 2-3 min. Zużyłam kilka opakowań, w sumie ponad pół roku używania non stop. Włosy są w naprawdę dobrym stanie, ale ostatnio zaczęły mocno wypadać... no i pojawiło się NAGLE puste miejsce, nieco większe niż pięciozłotówka. Włosy lecą dalej w tym właśnie miejscu na głowie...

Dlatego Wax odstawiam, ale z ciężkim sercem, bo w sumie włosy mają zamkniętą łuskę i ładnie lśnią. Ale dla cebulek włosów i skóry głowy to widać zbyt wiele.
I oczywiście się leczę.

codziennie?? nie po to dają etykite jak używac i jak często żeby to poprostu było.. mysle ze przsadziłas
__________________
zapuszczam włoski rośnijcie
Karolciavp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 13:43   #5
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Ło matko! Przedobrzylas chyba:/, codziennie to zdecydowanie za czesto, ja uzywalam 2 razy w tyg po 30 minut pod recznikiem i efekt byl widoczny... szkoda tylko ze teraz musisz sie leczyc
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 14:15   #6
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

To ty go jak zwykłą odżywkę - i nakładałaś też na skórę głowy...?

I wogóle... są na sali znawczynie składów? Wiem, że są Jest w waxie coś takiego, co może łysienie spowodować?!
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 14:22   #7
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

to raczej normalne objawy. też swojego czasu przedobrzyłam z jedna maseczką. stosowałam ją codziennie i zostawiałam na noc . włosy po pewnym czasie zaczeły emigrowac z prędkością światła .

ale na szczescie uratowałam je.

raczej watpie, ze przy odpowiednim stosowaniu tak by sie stało, wiec nie ma co sie obawiac waxa .
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-24, 14:22   #8
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Łojejuuusiuuu wy maseczki na skórę głowy nakładacie?
Zaraz się okaże, że to ja tu robie coś nie tak
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 14:28   #9
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
To ty go jak zwykłą odżywkę - i nakładałaś też na skórę głowy...?

I wogóle... są na sali znawczynie składów? Wiem, że są Jest w waxie coś takiego, co może łysienie spowodować?!
Przed wszystkim to zaelży od tego o którym wxie mówimy. Na forum (link podany przez pris) ktos pisał, że w waxie są hormony, w co nie do końca chce mi się wierzyć.Tak czy siak- mam polskiego waxa i skład jest ok. Ostatnio przeglądałam też skład zagranicznego i chociaż żadnych cudów tam nie ma, to wypadać też nie powinny. No chyba, ze winowajcą jest SLS, ale żeby aż tak? Nie wydaje mi się. Ja bym szukała przyczyny gdzie indziej.

Karolciavp jak widać informacje o sposobie stosowania produktu nie są po to by je czytać
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 14:29   #10
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Ja stosowalam wax zagraniczny przez ok miesiac czy 2, co 2 -4 dni i po tym czasie wlosy zrobily sie okropnie tluste i obciazone, ale w pore sie opamietalam i po kilku tygodniach wlosy doszly do siebie. Dziewczyny czytajcie co pisza na opakowaniach, bo nie robia tego z ot tak, tylko czemus to ma sluzyc
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 14:35   #11
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Ja tam już nie wierzę żadnym etykietom... Bardziej naszym wizażowym mózgom


Pewnie każą to tak stosować, żeby brzmiało poważnie, i żeby stosujący siłą swojej podświadomości sprawdzili, że ich włosy ozdrowieją

Nie no, sorry - mi się po prostu nasuwa na myśl sytuacja, kiedy na opakowaniu jakiegoś kosmetyku piszą o roślinnych ekstraktach i innych cudach, po czym wpadam na Biochemię, szukam analizy składu, a okazuję się że tam nic takiego nie ma...
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-24, 14:43   #12
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Nie no, sorry - mi się po prostu nasuwa na myśl sytuacja, kiedy na opakowaniu jakiegoś kosmetyku piszą o roślinnych ekstraktach i innych cudach, po czym wpadam na Biochemię, szukam analizy składu, a okazuję się że tam nic takiego nie ma...
Zgadzam się z Tobą - czasem tak się zdarza. Jednak obawiałabym się stosować COKOLWIEK dajmy na to codziennie trzymając na głowie przez kilka godzin (przykładowo) podczas gdy na opakowaniu byłoby napisane ,że trzeba to stosować raz na tydzień i trzymać pół godziny...
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 15:31   #13
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Oj. To ja chyba tez przystopuję. Nie sądziłam, że to może powodować takie konsekwencje. Zdecydowanie za często stosuję Wax. Muszę przystopować.
soulone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 17:10   #14
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

A swoja droga warto tez podejsc do sprawy indywidualnie. Ja za wszelka cene chcialam stosowac co 5 dni, bo wydawalo mi sie, ze doprowadze wlosy do idealu szybciej. Niestety dla moich wlosow wax raz na tydzien to juz bardzo duzo. I gdyby nie to, ze ma pozytywny wplyw na cebulki, to bym go wogole nie tykala, bo na swoich wlosach zadnych efektow stosowania go nie zauwazylam
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 17:54   #15
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
A swoja droga warto tez podejsc do sprawy indywidualnie. Ja za wszelka cene chcialam stosowac co 5 dni, bo wydawalo mi sie, ze doprowadze wlosy do idealu szybciej. Niestety dla moich wlosow wax raz na tydzien to juz bardzo duzo. I gdyby nie to, ze ma pozytywny wplyw na cebulki, to bym go wogole nie tykala, bo na swoich wlosach zadnych efektow stosowania go nie zauwazylam
Racja. Ja z kolei zauważyłam, że Wax (zagraniczny) lepiej działał na moje włosy ( na ich wygląd) tylko wtedy, gdy trzymałam go 15 minut. Jak trzymałam go przez pół godziny - włosy miałam przyklapnięte i takie jakieś przeciążone. Więc nie zawsze więcej znaczy lepiej
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 09:47   #16
pris
Raczkowanie
 
Avatar pris
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 67
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Używałam Waxu zagranicznego i polskiego, różnie.

Co informacji na opakowaniu, jak to ktoś nader inteligentnie zauważył - jest do czytania. I ja ją czytałam. Tylko że logika osoby ze zniszczoną szopą włosów jest taka, że ja będę używać częściej, jak zwykłą odżywkę, bo mam zamiast włosów kupkę nieszczęścia. I fakt, włosy sobie odbudowałam jak nigdy żadne Kerastase i inne profesjonalne badziewia nie dały rady.
Tylko że skóra głowy sobie zareagowała inaczej niż włosy
Poza tym mam predyspozycje rodzinne to takich akurat objawów na różne NIESPRZYJAJĄCE czynniki.
pris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 10:08   #17
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

No ok, ale jeśli lekarz przepisuje antybiotyk, to się go nie je w ilości 2x większej bo sie szybciej wyzdrowieje. Jeśli maska nie miałaby kontaktu ze skórą to jeszcze pal licho, ale waxa się nakłada tez na skalp. A wax (jak zresztą większość kosmetyków) to też konserwanty, bawrwniki, zapach- a to nie są substancje, które są całkowicie obojętne.
Jak sama to dobrze ujęłaś- przedobrzyłaś
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 10:20   #18
Karolciavp
Raczkowanie
 
Avatar Karolciavp
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 441
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Przed wszystkim to zaelży od tego o którym wxie mówimy. Na forum (link podany przez pris) ktos pisał, że w waxie są hormony, w co nie do końca chce mi się wierzyć.Tak czy siak- mam polskiego waxa i skład jest ok. Ostatnio przeglądałam też skład zagranicznego i chociaż żadnych cudów tam nie ma, to wypadać też nie powinny. No chyba, ze winowajcą jest SLS, ale żeby aż tak? Nie wydaje mi się. Ja bym szukała przyczyny gdzie indziej.

Karolciavp jak widać informacje o sposobie stosowania produktu nie są po to by je czytać
niektórzy widać są mądrzejsi niż producenci produktów
__________________
zapuszczam włoski rośnijcie
Karolciavp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 18:40   #19
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

No to współczuję, ale jak widać - POLAK MĄDRY PO SZKODZIE!
I na nic te apele jak masa dziewcząt od zaraz chce mieć "piękne" włosy i stosuje Wax codziennie. :P
Głupota, głupota!
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-25, 18:52   #20
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Ale zauważcie co jest napisane na zagranicznym : stosować gdy skóra głowy nie toleruje innych odzywek. Czyli logicznie rzecz biorąc może ona zastąpić odżywkę codziennego użytku według producenta.
Jak dla mnie zagraniczny wax to szit jak ich mało-jak można pakować sls do odzywki?
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 18:57   #21
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

A jak można pakować konserwanty, które rozkładają się z wydzieleniem rakotwórczego formaldehydu? Jak widać można, bo pół drogerii na tym jedzie. Ale owszem, sls w odżywce to głupota- dlatego nie używam waxa zagramanicznego
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 13:22   #22
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Wax zagraniczny ma podobno więcej henny w sobie niż jego odpowiedniki z różnych krajów (jest ich więcej niż nasz), a SLS ułatwia dokładne pozbycie się tego wszystkiego. A przynajmniej tak mi kiedyś odpowiedział producent.

Stosuję go raz na miesiąc, również na skórę głowy, bo mam wrażliwą (często mnie swędzi) i po nim jest złagodzona. Przy nakładaniu wykonuję masaż, potem biorę ciepłą kąpiel (nie będę 15 minut dmuchała w czepek suszarką...). Włosy są miękkie, lśniące. Bardzo dużo zależy od sposobu używania! Polski też używam i też lubię, choć bardziej działa na włosy niż skórę, nie ma tego efektu balsamu na swędzenie.

Nie można go stosować codziennie, wspomniane używanie w zastępstwie nietolerowanych odżywek dotyczy częstotliwości jak na opakowaniu - co kilka myć. Nie ma sensu trzymać go na głowie pół godziny, bo włosy są wtedy oklapnięte. Z podobnych przyczyn nie ma sensu używać więcej niż łyżkę na włosy o długości do ramion.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 12:31   #23
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Przedobrzenie z Waxem - uwaga

Cytat:
Napisane przez wichura Pokaż wiadomość
Jak dla mnie zagraniczny wax to szit jak ich mało-jak można pakować sls do odzywki?
Z tego co kojarzę - po to, żeby zwiększyć przenikanie henny ale ręki sobie uciąć nie dam
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.