Czy feminizm jest nadal potrzebny? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-09, 03:32   #61
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Mówimy znowu o obowiązkach czy o kształtowaniu i rozwoju dziecka?

No nie wiem, karmienie piersią?
Samica orangutana mogłaby spróbowac wykarmić, a facet? I nie mów mi tu o butelce bo karmienie piersią to nie tylko sam pokarm.

Ciągle tylko te dowody, wyjasnienia, podpieranie swoich argumentów, co stoi za moim tokiem rozumowania...
O wychowywaniu dziecka ogólnie. Równy udział obu rodziców w jego życiu. Doczekam się odpowiedzi, czy dziecko będzie skrzywione, a matka do dupy w swojej istotniejszej roli?
Jest coś takiego jak laktator. Można karmić piersią plus odciągać pokarm, facet może więc zostać z dzieckiem na kilka godzin. Jeszcze jakieś potrzeby dziecka, których nie da się spełnić bez posiadania macicy?

Ostatni akapit - jojczenie, że na forum dyskusyjnym trzeba albo umieć logicznie wyjaśnić swój tok rozumowania, albo podeprzeć się wiarygodnym źródłem, a nie dowodem anegdotycznym jest ciut komiczne. Zwłaszcza, że wizażankowie z reguły przodują w komplementowaniu swojej płci jako tej bardziej logicznej i racjonalnej.

Edytowane przez chacaos
Czas edycji: 2019-07-09 o 03:34
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 06:04   #62
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę, żeby feministki zabraniały kobietom wychowywać dzieci (?).
Ja, jako feministka w 100%, chciałabym, żeby kobiety mogły decydować, co chcą robić. Tak w 100%. Żeby miały prawo wyboru. Jeśli chcą robić karierę (o tak, bo praca w biedrze czy szkole czy w szpitalu to taaaaka kariera), niech robią, jestem za tym całym sercem. Jeśli kobieta chce zostać w domu i wychowywać dzieci - niech to robi. Ale niech jednocześnie opłaca sobie składkę emerytalną, żeby na starość, jak dzieci wyfruną z domu miała normalne prawo do emerytury, jak każdy. I jestem zdania, że jeśli na to ma ochotę, to powinna moc to legalnie załatwić. I tak, są specjalne kursy dla kobiet, z prostego powodu - to one na ok. 3 lata wypadają z obiegu w pracy i zwyczajnie trudno im tam wrócić. Druga sprawa - gdzieś w internecie widziałam post, że kobieta bardzo by chciała wrócić do pracy , ale nie może, bo ma dziecko... I ja myślałam o jakimś maluchu 2-3 latka, po czym pani napisała, że dziecko ma 12 lat i jak ona biedna ma pracować, co ma z tym dzieckiem zrobić? Plus narzekanie, że utrzymują się z wypłaty męża i jest ciężko.
Statystyki policyjne mówią jasno - 93% sprawców przestępstw to mężczyźni. Proszę, podaj mi źródło naukowe (NAUKOWE), które mówi, że kobiety to w równym stopniu sprawcy przemocy.
Czy mężczyzni częsciej popełniają samobójstwa? Tak. Natomiast Brunon Hołyst (suicydologia) twierdzi, że to kobiety podejmują więcej prób samobójczych.


Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------



A ilu ojców rzeczywiście stara się o opiekę nad dziećmi? Pracowałam jakiś czas w mopsie. Większość z nich dzieci widywala nieregularnie, albo wcale.
Podobno ok 80% ojców nie płaci alimentów. Jeden typ zabierał dzieci raz na 2 miesiące na pizze /lody i odstawial matce za 2-3 h

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Opłacanie składek emerytalnych to wywalanie kasy w błoto, bo system się załamie. Lepiej odkładać równowartość składki na jakimś koncie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:04 ---------- Poprzedni post napisano o 05:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Sądy przyznają w większości przypadków prawa do opieki nad dzieckiem matce bo ojcowie dobrowolnie odstępuja od tej roli. Ja pewnie sam bym tak postąpił w takiej sytuacji. Nie wyobrazam sobie opiekowac sie dzieckiem jako samotny ojciec. Nie dałbym rady. To jest coś z czym kobiety radza sobie doskonale więc lepiej dla dziecka żeby zostało z matką. Nie oznacza to że nie chciałbym widywac dziecka. Oczywiscie sa przypadki gdzie ojcowie walczą a nawet wygrywają. Trafia się też patola co narobi dzieci i magicznie znikają... Ale rozumujmy logicznie.

Masz dzieci? Masz jakichs znajomych którzy maja dzieci? Ja nie mam ale opowiem Ci cos na podstawie obserwacji moich znajomych. Kazda jedna para którą znam i którzy dorobili sie potomstwa dobrowolnie wchodza w układ że facet zajmuje się praca i zapewnianiem wszelakich dóbr kiedy kobieta zostaje w domu i zajmuje sie dzieckiem- z własnej potrzeby. Czy jest tu jakas matka? Ciekawe ile z nich przyznałoby że zaraz po porodzie zostawiłoby dziecko w rekach ojca i poszło do roboty. A to że to ojciec zajmuje sie zarabianiem kiedy matka sprawuje opieke nad dzieckiem wynika z tego co pisałem wyzej- jestesmy beznadziejni w opiekowaniu sie dziecmi. Mozemy sie nauczyc przewijac, mozemy sie nauczyc rozpoznawac grymasy, wstawac w nocy do dziecka kiedy płacze, ale kobietom to przychodzi naturalnie.

Nie umniejszajmy matkom w roli jaką przyjmują, nikt ich w tym nie zastąpi.

Od kiedy to kobiety nie mogą robic tego co chcą robić? Znam kobiety na wszystkich szczeblach kariery, znam matki samotnie wychowujące dzieci które swietnie sobie radzą na polu zawodowym, znam kobiety które przerwały kariere z własnej woli zeby zajac sie domem i dziecmi kiedy mąż odddaje sie pracy, znam kobiety które nie maja dzieci ani rodzin i wykonuja takie zawody do których ja nie miałbym nawet szans sie przymierzyć. To nie kwestia braku wyboru tylko chęci i determinacji. To są wybory tych kobiet! Bo nie ma takiej mocy która by zatrzymała kobietę w domu i nakazywała zostanie kurą domową.

Jak ktoś ma ambicje żeby rodzic co 2 lata i powiekszyc rodzine o tuzin potomstwa to pewnie bedzie tak jak mowisz. W środowisku w którym sie obracam obserwuje kobiety które wracaja po roku maciezynskiego i kontynuują swoja kariere. I potrafia pogodzic dzieci dom i karierę. I ja jestem pełen podziwu tej energii. Tam w tle też pomaga rodzina, sa dziadkowie, jest mąż, ale te kobiety są dla mnie poprostu mega. DA SIĘ!

To jest tragedia rodziny a nie tylko kobiety.

To wynika z naturalnego stanu rzeczy, tak jak fakt że kobiety są lepsze w wychowywaniu dzieci. Niemniej jednak kobiety też stosują przemoc wobec męzów a ile znasz osrodków które zajęłyby sie męzczyzną- ofiarą przemocy w rodzinie? Facet pójdzie z tym na policje to conajwyzej spotka sie z głupim usmiechem.
Próby samobójcze to potrzeba zwrocenia na siebie uwagi, samobójstwo uskutecznione sugeruje jasno że cos było na rzeczy.

Bazujesz swoje statystyki na obserwacjach w MOPSie gdzie wiekszosc przypadków to patologia. Połowa z tych facetów to alkocholicy, niepracujący, nieudacznicy. Opowiedz jeszcze ile widziałaś matek przepijających swoje zapomogi albo w ogóle nie interesujących się swoimi dziecmi, bo te Twoje dane sa strasznie stronnicze.

Widze że w temacie zaczyna sie demonizowanie facetów, a chyba nie o to chodzi w feminizmie, prawda? Mi się zawsze wydawało że feminizm daży do tego żeby kobiety miały równe szanse i prawa co faceci, a nie przywileje i udogodnienia ze względu na płeć.
Wszystko jest kwestią waszego wyboru, macie możliwosci i szanse, a to jak sie potoczy wasze zycie zalezy od was. Zaden facet wam nie stoi na przeszkodzie.
Co do powrotu do pracy od razu po porodzie. Po pierwsze - połóg. Mało przyjemny okres, kiedy kobieta dochodzi do siebie po ciąży i porodzie. Sporo kobiet jest wtedy oslabionych czy obolałych, więc trudno wrócić do pracy. Po drugie - urlop macierzyński, który jest obowiązkowy przez kilkanaście tygodni. Po trzecie - faceci jakoś piersią nie nakarmią, a jednak pokarm matki jest bardziej wartościowy niż sztuczne mleko. Nie każde dziecko je z butelki, a i koszt kupnego mleka jest spory. Po czwarte - wielu facetów nie chce zostać z dzieckiem w domu. Aspekt ekonomiczny też ma tu znaczenie. Jak kobieta mniej zarabia to jednak jej bardziej się opłaca siedzieć w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 06:48   #63
KarmelowaKrowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 299
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Mi się wydaje, że kolega Anhedon1991 to jeden z tych, który teraz wywyższa rolę matki (co oczywiście popieram, ale tutaj jest forsowanie tego argumentu do dziewczyn, które prawdopodobnie nie chcą mieć dzieci - więc w sumie po co?) żeby później gdzieś indziej pluć jadem, że to mężczyźni zbudowali świat, kobiety są bezużyteczne i nadają się tylko do rodzenia dzieci.
KarmelowaKrowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 08:04   #64
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Sądy przyznają w większości przypadków prawa do opieki nad dzieckiem matce bo ojcowie dobrowolnie odstępuja od tej roli. Ja pewnie sam bym tak postąpił w takiej sytuacji. Nie wyobrazam sobie opiekowac sie dzieckiem jako samotny ojciec. Nie dałbym rady. To jest coś z czym kobiety radza sobie doskonale więc lepiej dla dziecka żeby zostało z matką. Nie oznacza to że nie chciałbym widywac dziecka. Oczywiscie sa przypadki gdzie ojcowie walczą a nawet wygrywają. Trafia się też patola co narobi dzieci i magicznie znikają... Ale rozumujmy logicznie.



Masz dzieci? Masz jakichs znajomych którzy maja dzieci? Ja nie mam ale opowiem Ci cos na podstawie obserwacji moich znajomych. Kazda jedna para którą znam i którzy dorobili sie potomstwa dobrowolnie wchodza w układ że facet zajmuje się praca i zapewnianiem wszelakich dóbr kiedy kobieta zostaje w domu i zajmuje sie dzieckiem- z własnej potrzeby. Czy jest tu jakas matka? Ciekawe ile z nich przyznałoby że zaraz po porodzie zostawiłoby dziecko w rekach ojca i poszło do roboty. A to że to ojciec zajmuje sie zarabianiem kiedy matka sprawuje opieke nad dzieckiem wynika z tego co pisałem wyzej- jestesmy beznadziejni w opiekowaniu sie dziecmi. Mozemy sie nauczyc przewijac, mozemy sie nauczyc rozpoznawac grymasy, wstawac w nocy do dziecka kiedy płacze, ale kobietom to przychodzi naturalnie.



Nie umniejszajmy matkom w roli jaką przyjmują, nikt ich w tym nie zastąpi.



Od kiedy to kobiety nie mogą robic tego co chcą robić? Znam kobiety na wszystkich szczeblach kariery, znam matki samotnie wychowujące dzieci które swietnie sobie radzą na polu zawodowym, znam kobiety które przerwały kariere z własnej woli zeby zajac sie domem i dziecmi kiedy mąż odddaje sie pracy, znam kobiety które nie maja dzieci ani rodzin i wykonuja takie zawody do których ja nie miałbym nawet szans sie przymierzyć. To nie kwestia braku wyboru tylko chęci i determinacji. To są wybory tych kobiet! Bo nie ma takiej mocy która by zatrzymała kobietę w domu i nakazywała zostanie kurą domową.



Jak ktoś ma ambicje żeby rodzic co 2 lata i powiekszyc rodzine o tuzin potomstwa to pewnie bedzie tak jak mowisz. W środowisku w którym sie obracam obserwuje kobiety które wracaja po roku maciezynskiego i kontynuują swoja kariere. I potrafia pogodzic dzieci dom i karierę. I ja jestem pełen podziwu tej energii. Tam w tle też pomaga rodzina, sa dziadkowie, jest mąż, ale te kobiety są dla mnie poprostu mega. DA SIĘ!



To jest tragedia rodziny a nie tylko kobiety.



To wynika z naturalnego stanu rzeczy, tak jak fakt że kobiety są lepsze w wychowywaniu dzieci. Niemniej jednak kobiety też stosują przemoc wobec męzów a ile znasz osrodków które zajęłyby sie męzczyzną- ofiarą przemocy w rodzinie? Facet pójdzie z tym na policje to conajwyzej spotka sie z głupim usmiechem.

Próby samobójcze to potrzeba zwrocenia na siebie uwagi, samobójstwo uskutecznione sugeruje jasno że cos było na rzeczy.



Bazujesz swoje statystyki na obserwacjach w MOPSie gdzie wiekszosc przypadków to patologia. Połowa z tych facetów to alkocholicy, niepracujący, nieudacznicy. Opowiedz jeszcze ile widziałaś matek przepijających swoje zapomogi albo w ogóle nie interesujących się swoimi dziecmi, bo te Twoje dane sa strasznie stronnicze.
Akurat zwykle matki zwykle starają się zapewnić jakiś byt dzieciakom. Nie spotkałam się z kobietą, która przepija hajs. Są takie, które z 500+ splacaja swoje długi, zwykle są serio krotkowzroczne (nieważne, co będzie za 5 lat), ale jednak w opiece nad dziećmi starały się w miarę ogarniać. Tzn dzieci miały zaspokojone podstawowe potrzeby, chodziły do szkół/przedszkola, były ubrane adekwatnie do pogody, miały jakieś zabawki. Chodziły do lekarzy, płaciły na szczepionki, do okulistow. Większość nie mogła zapewnić im potrzeby bezpieczeństwa, nie mogła ich uczyć pewnych rzeczy, nie mogła pomagać w lekcjach, z powodu własnych ograniczen.
Ale w jakiś pokretny sposób starały się mniej więcej dbac o te dzieci, co nie zawsze im wychodziło.
Natomiast większość facetów olewa swoje dzieci, i nie dlatego, że nie mają magicznej zdolności rozumienia dzieci, tylko dlatego, że jest to zwyczajnie wygodne, nic im za nie zapłacenie alimentów nie zrobią, nic im też nie zrobią, jeśli nie będą się widywać z dzieckiem.
Więc sorka, ale argument "SOMDY SIEM UWZIELY NA MENSZCZYZN" obalam z racji doświadczenia, wykształcenia i zwyczajnych obserwacji środowiska - mój ojciec zostawił mnie i siostre gdy miałam z 8 lat i NIGDY nie chciał nawiązać ze mną kontaktu, nigdy do mnie nie zadzwonił, nigdy nie napisał listu. A mógł przecież, mieszkaliśmy w tym samym mieście, ale tak, mężczyzni tacy ucisnieni, nie mogą się swoim dzieckiem zajmować.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 09:32   #65
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Przygotowac do roli matki w taki sposób w jaki matki przygotowuja sie do swojej roli. Wtedy może przy okazji będziesz w stanie poznac jak ważna jest rola matki dla dziecka w odroznieniu od roli ojca. I nie, nie mówię tu o obowiązkach. Matki naturalnie nie wiedza wszystkiego o dzieciach. Ale między matka a dzieckiem jest ta biologiczna więź której nie ma między ojcem a dzieckiem. Matki czują lepiej co dziecku potrzeba, co dziecku dolega. Dzieci odczuwaja nieobecnosc matki.

Jest północ a ja uświadamiam kobiety o istocie ich roli w wychowaniu dziecka. Kobiety! Dobranoc.

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------


Odsyłam do artykułów naukowych o które tak usilnie prosiła Celestine.
To ja Cię właśnie odsyłam do książek psychologów, którzy specjalizują się w rozwoju dziecka. Wtedy zobaczysz, jak ważna jest także rola ojca w rozwoju małego człowieka.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 10:10   #66
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Anhedon - właśnie na twoim przykładzie najlepiej widać, że feminizm jest nadal niezbędnie wręcz potrzebny.

Że też chce się wam dyskutować z tym dzbanem...

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Opłacanie składek emerytalnych to wywalanie kasy w błoto, bo system się załamie. Lepiej odkładać równowartość składki na jakimś koncie.
Co rusz spotykam się z takim stwierdzeniem/sposobem myślenia. W teorii. Bo w praktyce jak miałoby to wyglądać ? Całe życie pracować na czarno ? Czy na śmieciówkach bez płatnego urlopu, określonego czasu pracy, bez wypowiedzenia itd ? A co jak się po drodze zdarzy choroba i zero prawa do zasiłku chorobowego albo renty np. ? Znam te ubezpieczenia 'na życie' - jak przychodzi co do czego, to tak cię zarzucą paragrafami i wyjątkami z *, że grosza się nie zobaczy. A pieniądze trzymać gdzie ? Kiedy oprocentowanie lokat jest śmiesznie niskie, inwestycje w fundusze wszelakie są ryzykowne (chyba, że się jest specem w tej dziedzinie i umie przewidywać trendy), a inflacja właśnie zaczyna rosnąć ? W złocie, w ogródku zakopać skarby jak przed wojną robilili, czy co ?

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2019-07-09 o 10:20
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 10:14   #67
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Odpowiadając na tytułowe pytanie: TAK.


Sam ten wątek jest na to najlepszym dowodem. Jeśli układa wypowiedzi w stylu "bo kobiety lepiej nadają się do X ale do Y to już nie, za to faceci są dobrzy w Z ale A to już im nie wypada" to właśnie świadczy to o tym, że ciągle równości między płciami nie ma. I to właśnie ten aspekt społeczny, stereotypów jest najgorszy, choć w aspekcie zawodowym też ciągle nie jest idealnie.


Chociaż nie zgadzam się w pełni z tym co niektóre feministki obecnie prezentują, czasem moim zdaniem czepiają się zbędnych pierdół (przykładowo, że jakaś pani na rysunku jest zbyt seksowna). Mimo wszystko na niektóre kwestie ciągle warto zwracać uwagę, żeby przynajmniej przyszłe pokolenia już nie miały takiego stereotypowego myślenia.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-09, 11:29   #68
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość

Chociaż nie zgadzam się w pełni z tym co niektóre feministki obecnie prezentują, czasem moim zdaniem czepiają się zbędnych pierdół (przykładowo, że jakaś pani na rysunku jest zbyt seksowna). Mimo wszystko na niektóre kwestie ciągle warto zwracać uwagę, żeby przynajmniej przyszłe pokolenia już nie miały takiego stereotypowego myślenia.
Czy ja wiem... Np. Ostatni Spiderman. Ciocie May gra ponętna laska w średnim wieku, chociaż zarówno w komiksie jak i w kreskówkach, i w pierwszych częściach filmu ciocia May była starszą Panią.
I bardzo mi się to nie podoba.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 11:37   #69
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość

No nie wiem, karmienie piersią?
.
Czyli wreszcie się ze mną zgodziles, że jedyne, czego nie może zrobić facet, to urodzić i nakarmić?
Wcześniej pisałeś, że faceci są w zajmowaniu się dziećmi BEZNADZIEJNI (twoje słowa), fajnie, że wreszcie coś do ciebie dotarło i zmieniasz wersje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość

Ostatni akapit - jojczenie, że na forum dyskusyjnym trzeba albo umieć logicznie wyjaśnić swój tok rozumowania, albo podeprzeć się wiarygodnym źródłem, a nie dowodem anegdotycznym jest ciut komiczne. Zwłaszcza, że wizażankowie z reguły przodują w komplementowaniu swojej płci jako tej bardziej logicznej i racjonalnej.
To już jest komedia "jak to, to dyskusja polega na tym, że trzeba coś udowodnić? Nie wystarczy, ze coś tam sobie pobajam bez ładu i składu, ludzie nie wierzo, jakichś dowódow i logiki im się zachciewa".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 12:07   #70
boruzza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 38
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Tak, kobiety nadal są uważane ze niepełnosprawne.

Masa programów na studiach albo staży tylko dla kobiet, mniejsze normy podczas pracy fizycznej, pozwolenie na noszenie dekoltów w pracy (przez co normalne kobiety cierpią, bo te z dekoltami robią to specjalnie dla korzyści w pracy). Można jeszcze długo wymieniać.
boruzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 12:15   #71
Anhedon1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 85
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
O wychowywaniu dziecka ogólnie. Równy udział obu rodziców w jego życiu. Doczekam się odpowiedzi, czy dziecko będzie skrzywione, a matka do dupy w swojej istotniejszej roli?
Temu nie zaprzeczam, o tym ciągle mówię, ale jednoczesnie podkreslam istote obecnosci matki i jej role w wychowaniu dziecka.
Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Jest coś takiego jak laktator. Można karmić piersią plus odciągać pokarm, facet może więc zostać z dzieckiem na kilka godzin. Jeszcze jakieś potrzeby dziecka, których nie da się spełnić bez posiadania macicy?
Możńa, ale to nie tylko kwestia pokarmu.
Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Ostatni akapit - jojczenie, że na forum dyskusyjnym trzeba albo umieć logicznie wyjaśnić swój tok rozumowania, albo podeprzeć się wiarygodnym źródłem, a nie dowodem anegdotycznym jest ciut komiczne.
]Znowu te dowody? Zachowujecie sie jakbyy to było jakies równanie matematyczne z tymi dowodami. A byłas kiedys dzieckiem? Masz dzieci? Widziałaś jak dzieci zachowuja sie przy rodzicach? Nawet przy równym wkładzie w wychowanie i podziale obowiązków, dziecko zawsze bedzie ciągnęło do matki. Wynika to z naturalnego stanu rzeczy, ja nie potrzebuje na to dowodów bo to widać gołym okiem, a Ty?
Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Co do powrotu do pracy od razu po porodzie. Po pierwsze - połóg. Mało przyjemny okres, kiedy kobieta dochodzi do siebie po ciąży i porodzie. Sporo kobiet jest wtedy oslabionych czy obolałych, więc trudno wrócić do pracy. Po drugie - urlop macierzyński, który jest obowiązkowy przez kilkanaście tygodni. Po trzecie - faceci jakoś piersią nie nakarmią, a jednak pokarm matki jest bardziej wartościowy niż sztuczne mleko. Nie każde dziecko je z butelki, a i koszt kupnego mleka jest spory. Po czwarte - wielu facetów nie chce zostać z dzieckiem w domu. Aspekt ekonomiczny też ma tu znaczenie. Jak kobieta mniej zarabia to jednak jej bardziej się opłaca siedzieć w domu.
I własnie to jako argument dla kobiety dlaczego zostaje z dzieckiem. Dziękujje za przypomnienie. Cała reszta to mój dyskurs na temat dziecka i jego potrzeby bliskości matki.
Cytat:
Napisane przez KarmelowaKrowka Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że kolega Anhedon1991 to jeden z tych, który teraz wywyższa rolę matki (co oczywiście popieram, ale tutaj jest forsowanie tego argumentu do dziewczyn, które prawdopodobnie nie chcą mieć dzieci - więc w sumie po co?) żeby później gdzieś indziej pluć jadem, że to mężczyźni zbudowali świat, kobiety są bezużyteczne i nadają się tylko do rodzenia dzieci.
Podoba mi sie Twój tok myślenia przyczynowo skutkowego, ale niestety tym razem zawiódł. Jedynym powodem dla którego tutaj nadal pisze jest chęć zrozumienia dlaczego kobiety nie wierza w istote swojej roli jako matka. Nie umniejszajac ojcu i jego obowiązkom. Poprostu nie widze logiki w tym by kobieta która nosi dziecko w swym łonie przez srednio 9 miesiecy mogła powiedziec ze wiez miedzy nia a dzieckiem jest mniejsza albo równa tej która łaczy ojca z dzieckiem.
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Akurat zwykle matki zwykle starają się zapewnić jakiś byt dzieciakom. Nie spotkałam się z kobietą, która przepija hajs. Są takie, które z 500+ splacaja swoje długi, zwykle są serio krotkowzroczne (nieważne, co będzie za 5 lat), ale jednak w opiece nad dziećmi starały się w miarę ogarniać. Tzn dzieci miały zaspokojone podstawowe potrzeby, chodziły do szkół/przedszkola, były ubrane adekwatnie do pogody, miały jakieś zabawki. Chodziły do lekarzy, płaciły na szczepionki, do okulistow. Większość nie mogła zapewnić im potrzeby bezpieczeństwa, nie mogła ich uczyć pewnych rzeczy, nie mogła pomagać w lekcjach, z powodu własnych ograniczen.
Ale w jakiś pokretny sposób starały się mniej więcej dbac o te dzieci, co nie zawsze im wychodziło.
Natomiast większość facetów olewa swoje dzieci, i nie dlatego, że nie mają magicznej zdolności rozumienia dzieci, tylko dlatego, że jest to zwyczajnie wygodne, nic im za nie zapłacenie alimentów nie zrobią, nic im też nie zrobią, jeśli nie będą się widywać z dzieckiem.
Więc sorka, ale argument "SOMDY SIEM UWZIELY NA MENSZCZYZN" obalam z racji doświadczenia, wykształcenia i zwyczajnych obserwacji środowiska - mój ojciec zostawił mnie i siostre gdy miałam z 8 lat i NIGDY nie chciał nawiązać ze mną kontaktu, nigdy do mnie nie zadzwonił, nigdy nie napisał listu. A mógł przecież, mieszkaliśmy w tym samym mieście, ale tak, mężczyzni tacy ucisnieni, nie mogą się swoim dzieckiem zajmować.
Dlaczego matki zostaja przy dzieciach? Dlaczego ojcowie odchodza czesciej? Jest to wynikiem jakiejs kalkulacji? Podpieraniem sie dowodami? Artykułami naukowymi? Moze jest w tym jakas logika? Nie. Poprostu matki odczuwają większa więź ze swoim dzieckiem i działa to w obie strony. O ile ojciec bedzie kochał swoje dziecko i angazował sie w wychowanie, nie bedzie to miało tej samej mocy co ta wiez miedzy matka a dzieckiem. Sama widzisz jak to wygląda w praktyce.
Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
To ja Cię właśnie odsyłam do książek psychologów, którzy specjalizują się w rozwoju dziecka. Wtedy zobaczysz, jak ważna jest także rola ojca w rozwoju małego człowieka.
Ponownie- nie umniejszam roli faceta w wychowaniu dziecka, wrzuciłem wczesniej nawet artykuł na temat jego istoty w wychowaniu. Zaznaczam cały czas tylko jak bardzo wazna jest rola matki i dlaczego naturalne jest ze matka powinna spedzac najwiecej czasu z dzieckiem.
[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;86976374]Anhedon - właśnie na twoim przykładzie najlepiej widać, że feminizm jest nadal niezbędnie wręcz potrzebny.

Że też chce się wam dyskutować z tym dzbanem...
[/QUOTE] Fanie że dołączyłas do dyskusji, Ciebie tez miło poznać.
[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86976702]Czyli wreszcie się ze mną zgodziles, że jedyne, czego nie może zrobić facet, to urodzić i nakarmić?
Wcześniej pisałeś, że faceci są w zajmowaniu się dziećmi BEZNADZIEJNI (twoje słowa), fajnie, że wreszcie coś do ciebie dotarło i zmieniasz wersje.[/QUOTE]
Przeczytałaś już? Faceci sa beznadziejni w wychowywaniu dzieci bo o ile mogą spędzać z nim czas, bawić sie, przewijac, karmic, to dojdzie zawsze do tego punktu w którym dziecko bedzie chciało spowrotem do matki, a tutaj juz zadna wiedza ani umiejetnosci nie pomoga. Stąd ta beznadziejnosc.

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez boruzza Pokaż wiadomość
Tak, kobiety nadal są uważane ze niepełnosprawne.
Masa programów na studiach albo staży tylko dla kobiet, mniejsze normy podczas pracy fizycznej
Bedziemy dyskutowac teraz o uwarunkowaniu fizycznym facetów i kobiet? Jesli masz wiecej siły to dobieraj sobie wiecej pracy. Normy sa ułozone pod ogólne mozliwosci, jesli wystajesz ponad normy to rob wiecej.
Cytat:
Napisane przez boruzza Pokaż wiadomość
pozwolenie na noszenie dekoltów w pracy (przez co normalne kobiety cierpią, bo te z dekoltami robią to specjalnie dla korzyści w pracy).
Co ma do tego facet? Nos się jak chcesz i nie miej nikomu za złe.

Przpominam, zanim znowu poleje sie jad: uważam że feminizm jest potrzebny ale usilne zrównywanie płci w niektórych aspektach jest bez sensu, niektórych rzeczy nie da sie zmienic bo zostały uwarunkowane naturalnie.

Edytowane przez Anhedon1991
Czas edycji: 2019-07-09 o 12:18
Anhedon1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-09, 12:20   #72
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość

Przeczytałaś już? Faceci sa beznadziejni w wychowywaniu dzieci bo o ile mogą spędzać z nim czas, bawić sie, przewijac, karmic, to dojdzie zawsze do tego punktu w którym dziecko bedzie chciało spowrotem do matki, a tutaj juz zadna wiedza ani umiejetnosci nie pomoga. Stąd ta beznadziejnosc.
Właśnie się zabieram do czytania
Tak, tak sobie tłumacz swoje zmiany wersji i zonglerke argumentami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 12:26   #73
boruzza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 38
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość

Bedziemy dyskutowac teraz o uwarunkowaniu fizycznym facetów i kobiet? Jesli masz wiecej siły to dobieraj sobie wiecej pracy. Normy sa ułozone pod ogólne mozliwosci, jesli wystajesz ponad normy to rob wiecej.

.
Ale dlaczego mają dostawać taką samą pensję jeśli dzwigają mniejsze ciężary?
boruzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 12:28   #74
Anhedon1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 85
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86976844]Właśnie się zabieram do czytania
Tak, tak sobie tłumacz swoje zmiany wersji i zonglerke argumentami
[/QUOTE]
Super. miłego czytania. Kiedy to ja zmieniłem swoja wersje? Od początku próbuje udowodnić dlaczego rola kobiety w wychowaniu dziecka jest wazniejsza niz rola faceta, z czego to wynika i dlaczego mimo rówego wkładu w obowiązki i wychowanie dziecko potrzebuje bardziej matki. Z tego tez wynikają moje wnioski ze faceci mimo ze beda robic wszystko i starac sie jak najbardziej, ich wkład nie bedzie miał takiego znaczenia. Celestine usilnie robisz ze mnie idiote, a sama nie podałas mi żadnego argumentu dlaczego matka NIE JEST wazniejsza w zyciu dziecka od ojca i dlaczego matka nie musi spędzać większej ilości czasu z dzieckiem. Moze teraz jakies artykuły naukowe z Twojej strony?

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez boruzza Pokaż wiadomość
Ale dlaczego mają dostawać taką samą pensję jeśli dzwigają mniejsze ciężary?
Czy my sie teraz zgadzamy czy juz z przyzwyczajenia na tym forum odnosze wrazenie że to podpucha albo atak?
Anhedon1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 12:37   #75
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Ciągle tylko o tych badaniach. Co wy z tymi badaniami macie?
Może to, że wyraziłeś się w liczbie mnogiej? (chyba że inna osoba tutaj w wątku mówiła też o badaniach, to sorry)
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2019-07-09 o 12:40
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 12:38   #76
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez boruzza Pokaż wiadomość
Tak, kobiety nadal są uważane ze niepełnosprawne.

Masa programów na studiach albo staży tylko dla kobiet, mniejsze normy podczas pracy fizycznej, pozwolenie na noszenie dekoltów w pracy (przez co normalne kobiety cierpią, bo te z dekoltami robią to specjalnie dla korzyści w pracy). Można jeszcze długo wymieniać.
Może gdyby więcej kobiet było zatrudnianych na kierowniczych stanowiskach, to inne zue kobiety nie mogłyby egzekwowac przywilejów dekoltem? Jak sądzisz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 12:42   #77
boruzza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 38
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86976896]Może gdyby więcej kobiet było zatrudnianych na kierowniczych stanowiskach, to inne zue kobiety nie mogłyby egzekwowac przywilejów dekoltem? Jak sądzisz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nikt kto prowadzi własną firmę nie zatrudniłby kogoś gorszego (czyli takiego przez którego mniej zarobi), tylko dlatego, że jest kobietą.

Poza tym każde statystyki pokazują, że mężczyźni więcej pracują nadgodzinowo, więc są w stanie więcej poświęcić się dla pracy.
boruzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 12:46   #78
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Super. miłego czytania. Kiedy to ja zmieniłem swoja wersje? Od początku próbuje udowodnić dlaczego rola kobiety w wychowaniu dziecka jest wazniejsza niz rola faceta, z czego to wynika i dlaczego mimo rówego wkładu w obowiązki i wychowanie dziecko potrzebuje bardziej matki. Z tego tez wynikają moje wnioski ze faceci mimo ze beda robic wszystko i starac sie jak najbardziej, ich wkład nie bedzie miał takiego znaczenia. Celestine usilnie robisz ze mnie idiote, a sama nie podałas mi żadnego argumentu dlaczego matka NIE JEST wazniejsza w zyciu dziecka od ojca i dlaczego matka nie musi spędzać większej ilości czasu z dzieckiem. Moze teraz jakies artykuły naukowe z Twojej strony?

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------


Czy my sie teraz zgadzamy czy juz z przyzwyczajenia na tym forum odnosze wrazenie że to podpucha albo atak?
Cały czas rozchodzi się o jedno - panowie mają dzielić się obowiazkami z paniami w sprawie dzieci i domu. Tak, w większości przypadków kobieta więcej czasu spędza z dzieckiem ponieważ po porodze przechodzi połóg, idzie na macierzyński, rodzicielski tym samym pomiędzy dzieckiem a nia wytwarza się przywiazanie. Ale! Mężczyzna ma zajmować się dzieckiem bez żadnego gadania, że mama lepiej tyłek dziecku podciera to niech ona mu zmienia pieluchy bo to nie męskie i on jest taki zmęczony po pracy bo przecież zajmowanie się noworodkiem, nieprzespane noce, uczenie się przystawiania dziecka do piersi jeśli matka zdecyduje, że chce karmić piersią to takie fajne i to taki urlop a poród to przecież jak wyrwanie zęba.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez boruzza Pokaż wiadomość
Nikt kto prowadzi własną firmę nie zatrudniłby kogoś gorszego (czyli takiego przez którego mniej zarobi), tylko dlatego, że jest kobietą.

Poza tym każde statystyki pokazują, że mężczyźni więcej pracują nadgodzinowo, więc są w stanie więcej poświęcić się dla pracy.
Hmm ciekawe dlaczego więcej pracują i biora wiecej nadgodzin i mogą się poświęcić pracy tymbardziej jeśli mają rodziny, dzieci. Ciekawe kto się wtedy tymi dziećmi zajmuje i kto ten dom ogarnia

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 12:57   #79
Anhedon1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 85
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Cały czas rozchodzi się o jedno - panowie mają dzielić się obowiazkami z paniami w sprawie dzieci i domu. Tak, w większości przypadków kobieta więcej czasu spędza z dzieckiem ponieważ po porodze przechodzi połóg, idzie na macierzyński, rodzicielski tym samym pomiędzy dzieckiem a nia wytwarza się przywiazanie. Ale! Mężczyzna ma zajmować się dzieckiem bez żadnego gadania, że mama lepiej tyłek dziecku podciera to niech ona mu zmienia pieluchy bo to nie męskie i on jest taki zmęczony po pracy bo przecież zajmowanie się noworodkiem, nieprzespane noce, uczenie się przystawiania dziecka do piersi jeśli matka zdecyduje, że chce karmić piersią to takie fajne i to taki urlop a poród to przecież jak wyrwanie zęba.
tak, Tak, TAK!!!!! W koncu doszlismy do jakiegoś porozumienia. Ten macierzyński to po co? Żeby matke zawalić obowiązkami domowymi? Dziecko w tym okresie potrzebuje matki. Ojciec bedzie zajmował sie matka i dzieckiem ale matka ma przy dziecku być. Ojciec jest w tej BEZNADZIEJNEJ sytuacji że w tym okresie poza wstawaniem w nocy, zmienianiem pieluch i karmieniem, oraz okazywaniem miłości matce i dziecku, jest kompletnie nie przydatny w innych aspektach w których spełnia sie kobieta w tym okresie.

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Hmm ciekawe dlaczego więcej pracują i biora wiecej nadgodzin i mogą się poświęcić pracy tymbardziej jeśli mają rodziny, dzieci. Ciekawe kto się wtedy tymi dziećmi zajmuje i kto ten dom ogarnia
Może sie to wydawac kontrowersyjne, ale skoro kobieta nie może więcej pracować albo nie ma na to tyle sił, to logiczne że chłopa pośle do roboty. Ot podział obowiązków. A z czego wynika taki stan rzeczy to już raczej uwarunkowania fizyczne na które nie mamy wpływu i pod które dostosowujemy swój styl życia.

Edytowane przez Anhedon1991
Czas edycji: 2019-07-09 o 13:03
Anhedon1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-09, 12:58   #80
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez boruzza Pokaż wiadomość
Nikt kto prowadzi własną firmę nie zatrudniłby kogoś gorszego (czyli takiego przez którego mniej zarobi), tylko dlatego, że jest kobietą.
Aha. Udowodnij? A nie, sorry, tak sobie bredzisz trzy po trzy. Kobieta jest gorsza i mniej zarobi. Kropka.

Cytat:
Napisane przez boruzza Pokaż wiadomość
Poza tym każde statystyki pokazują, że mężczyźni więcej pracują nadgodzinowo, więc są w stanie więcej poświęcić się dla pracy.
To pokaż te statystyki, bo na razie przeczysz swojej teorii, że mężczyźni są mądrzejsi i bardziej pracowici.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 13:03   #81
boruzza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 38
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość

Może sie to wydac kontrowersyjne, ale skoro kobieta nie może więcej pracować albo nie ma na to tyle sił, to logiczne że chłopa pośle do roboty. Ot podział obowiązków. A z czego wynika taki stan rzeczy to już raczej uwarunkowania fizyczne na które nie mamy wpływu i pod które dostosowujemy swój styl życia.
Ale jak mężczyźni są na stanosiwkach kierowniczych do których są lepiej dysponowani to od razu krzyk!

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86976959] Aha. Udowodnij? A nie, sorry, tak sobie bredzisz trzy po trzy. Kobieta jest gorsza i mniej zarobi. Kropka.



To pokaż te statystyki, bo na razie przeczysz swojej teorii, że mężczyźni są mądrzejsi i bardziej pracowici.[/QUOTE]

Napisałem, że jak pracodawca ma do wyboru gorszego mężczyznę i lepszą kobietę to zawsze wybierze lepszego pracownika bo więcej na tym zyska. Dlatego prezesami są głównie mężczyźni - lepiej się do tego nadają.
boruzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 13:09   #82
Anhedon1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 85
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez boruzza Pokaż wiadomość
Ale jak mężczyźni są na stanosiwkach kierowniczych do których są lepiej dysponowani to od razu krzyk!
Lepiej dysponowani? Udowodnij! Spotkałem sie z faworyzowaniem kobiet ze względu na ich predyspozycje fizyczne, ale było to na stanowiskach które naprawdę nie miały większego znaczenia. Jeśli kobieta wykazuje sie odrobiną ambicji będzie aplikować na stanowisko na którym docenią ją za jej kompetencje a nie wygląd.
Anhedon1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 13:09   #83
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Ja też jestem za tym, że to kultura narzuciła kobiecie takie a nie inne role. Ale niepokoi mnie to, że nie jestem do końca pewna, czy gdyby opieka nad dzieckiem byłaby na społecznym piedestale (a nie tak jak dzisiaj, że gdy kobieta opiekuje się dzieckiem to jest to uważane powszechnie, że w sumie nic takiego nie robi i że jest to raczej głupie i mało ważne, gdyż żyjemy w społeczeństwie androcentrycznym) to czy (niektóre) kobiety z równym zawzięciem dystansowałyby się od tej "naturalnej opiekunki" w sobie. Bardziej niepokoi mnie więc to, jak (np. polityk) mówi, że kobiety dlatego zostają z dziećmi, bo są głupie, że inteligentny facet by po prostu z dzieckiem w domu nie wytrzymał, gdyż jest inteligentny i nie zauważanie, że empatia, inteligencja emocjonalna czy potencjał wręcz telepatii (który zresztą można wykorzystać do różnych rzeczy, niekoniecznie przy dziecku i które to cechy posiadają również mężczyźni) to cechy gorsze, bo są przypisane kobiecie.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 13:11   #84
boruzza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 38
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Ja też jestem za tym, że to kultura narzuciła kobiecie takie a nie inne role.
Masz rację to kultura sprawiła, że to kobiety rodzą dzieci, a nie mężczyźni.
boruzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 13:14   #85
boruzza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 38
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Lepiej dysponowani? Udowodnij!
Większość prezesów/kierowników to mężczyźni co jednoznacznie wskazuje na to, że są to tego lepiej dysponowani. To tak samo jak z murzynami w biegach długodystansowych.
boruzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 13:19   #86
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
tak, Tak, TAK!!!!! W koncu doszlismy do jakiegoś porozumienia. Ten macierzyński to po co? Żeby matke zawalić obowiązkami domowymi? Dziecko w tym okresie potrzebuje matki. Ojciec bedzie zajmował sie matka i dzieckiem ale matka ma przy dziecku być. Ojciec jest w tej BEZNADZIEJNEJ sytuacji że w tym okresie poza wstawaniem w nocy, zmienianiem pieluch i karmieniem, oraz okazywaniem miłości matce i dziecku, jest kompletnie nie przydatny w innych aspektach w których spełnia sie kobieta w tym okresie.

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------


Może sie to wydawac kontrowersyjne, ale skoro kobieta nie może więcej pracować albo nie ma na to tyle sił, to logiczne że chłopa pośle do roboty. Ot podział obowiązków. A z czego wynika taki stan rzeczy to już raczej uwarunkowania fizyczne na które nie mamy wpływu i pod które dostosowujemy swój styl życia.
Kobieta nie musi się spełniać przy dziecku. Skąd w ogóle takie myślenie? Umniejszasz rolę ojca i to jest bardzo złe. Tak z ciekawostek - wiesz, że przez pierwsze miesiące dziecku zwisa kto się nim będzie zajmować byleby bylo tulone, karmione i miało czystą pieluchę

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 13:19   #87
Anhedon1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 85
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez boruzza Pokaż wiadomość
Większość prezesów/kierowników to mężczyźni co jednoznacznie wskazuje na to, że są to tego lepiej dysponowani. To tak samo jak z murzynami w biegach długodystansowych.
I nie wynika to z faworyzowania ze względu na płeć tylko z naturalnych predyspozycji. Obserwując naturę to zawsze samiec stoi na czele stada, bo został tak uwarunkowany ze latwiej jest mu podołac tej roli. Oczywiscie wiele kobiet swietnie radzi sobie na kierowniczych stanowiskach i pokazuje to że wszystko jest możliwe.
Anhedon1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 13:19   #88
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez boruzza Pokaż wiadomość
Większość prezesów/kierowników to mężczyźni co jednoznacznie wskazuje na to, że są to tego lepiej dysponowani. To tak samo jak z murzynami w biegach długodystansowych.
A może większość kierowników to mężczyzni, bo są bardziej dyspozycyjni, bo nie mają 3 letniej dziury w cv, bo nie chodzą na zwolnienie jak dziecko chore?

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 13:21   #89
Anhedon1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 85
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Kobieta nie musi się spełniać przy dziecku. Skąd w ogóle takie myślenie? Umniejszasz rolę ojca i to jest bardzo złe. Tak z ciekawostek - wiesz, że przez pierwsze miesiące dziecku zwisa kto się nim będzie zajmować byleby bylo tulone, karmione i miało czystą pieluchę
Nie umniejszam mężczyznie tylko dodaje kobiecie.

Poza tym:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Depresja_anaklityczna
https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_sieroca

Jestes taka pewna że dla dziecka nie ma znaczenia kto sie nim zajmuje?
Anhedon1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 13:22   #90
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
"Zainteresowanie wpływem relacji z matką, lub innym ważnym opiekunem, na rozwój psychiczny dziecka, pojawiło się w latach 40. dwudziestego wieku. Badania i obserwacje dzieci wychowywanych w warunkach pozbawienia prawidłowej i ciągłej opieki ze strony jednej osoby wykazały, że brak lub zerwanie bliskiego związku emocjonalnego dziecka z dorosłym powoduje negatywne, często nieodwracalne dla rozwoju skutki."

To, że badano akurat ważnego opiekuna, jakim była matka nie znaczy, że tym ważnym opiekunem nie może być ojciec.
Znaczy to tylko tyle, że to matki częściej są głównym opiekunem. Artykuł nie dowodzi, że dzieje się tak dlatego, że są ważniejsze niż ojciec i niezastąpione. Dla mnie jasne jest, że dowodzi natomiast, iż dziecko potrzebuje ważnego opiekuna.

Również dalej jest mowa o osobie, opiekunie, a nie o matce:
"rozwój niemowląt, które mogły nawiązać kontakt z jedną osobą w zindywidualizowanej relacji, przebiegał znacznie lepiej niż dzieci, które były tego kontaktu pozbawione. "
Bowlby [4] określał przywiązanie jako instynktowną, opartą na "mechanizmach biologicznych, głęboką więź uczuciową pomiędzy dzieckiem a opiekunem."
"zachowanie przywiązaniowe, czyli takie, którego celem
jest osiąganie lub utrzymywanie bliskości z daną osobą, jest zachowaniem instynktownym"
"Hipoteza Bowlby’ego była prosta i jednoznaczna: charakter przywiązania niemowlęcia do podstawowego opiekuna zostanie zinternalizowany jako operacyjny model przywiązania. "

Wynika z tego, że dziecko potrzebuje jednego głównego opiekuna. Nie wynika, że tym opiekunem MUSI być kobieta.
Mam wrażenie, że autorka artykułu zawarła w tytule słowo matka i owszem, powtarza je wielokrotnie dalej, ale tylko dlatego, że to rzeczywiście matki tradycyjnie częściej są tym opiekunem.

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
To tylko fragment artykułu. Ale generalnie artykuł bada znaczenie kontaktu wzrokowego dziecko-matka. Czyli kompletnie nie jest w temacie naszej dyskusji. Byłby, gdyby porównywał znaczenie kontaktu wzrokowego dziecka z matką oraz z ojcem i prezentował ewentualne różnice.
Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Wybacz, ale w tym "artykule" są przypisy do Jana Pawła II (przepraszam, ale naukowcem to on nie był).
Już na wstępie artykułu autor rzuca jakimiś banałami o znaczących różnicach między płciami - i spoko, potrafiłabym to zrozumieć, gdyby podał źródło. Ale nic, zero, ot tak sobie to wymyślił.
Niestety, nie wszystko, co jest artykułem jest wartościowe. Tego nie potrafię potraktować poważnie. Od razu widać, że jest nasiąknięy katolicką ideologią.
Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Tu możesz parę wniosków wysnuc z artykułu, np dlaczego dzieci zostaja przy osadzonych matkach a nie z ojcami czy w domach dziecka:

http://nkp.wuwr.pl/download.php?id=4...c77596305992fa
Kompletnie nie w temacie. Prosiłam cię o artykuły na temat tego, czy rola matki ma źródło w NATURZE, a ty mi wyjeżdżasz z artykułum, który opiera się wyłącznie na kulturowym i tradydycjnym aspekcie.

Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
Tu cos łatwiejszego to poczytania, pokazuje istote roli ojca, ale mimo to stawia role matki ponad wszystko:
http://www.stowarzyszeniefidesetrati...ns0/ojciec.pdf
I znowu, podobny problem co z tym artykułem z Janem Pawłem. Te dwa artykuły napisali ludzie zajmujący się naukami społecznymi. Mogą sobie oni napisać esej i poprzec cytatami z ludzi, którzy myślą podobnie jak oni, ale nie mają wiedzy o naukach biologicznych. Czyli dalej, niczego się nie można o naturze z nich dowiedzieć.
Cytat:
Napisane przez Anhedon1991 Pokaż wiadomość
A tu masz nawet choroby wynikające z braku obecności matki w wychowaniu dziecka:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_sieroca
lub
https://pl.wikipedia.org/wiki/Depresja_anaklityczna
Wikipedia to nie jest wiarygodne źródło, przykro mi. Nawet ty możesz sobie napisać tam artykuł.

Podsumowując, jedynie pierwszy artykuł jest na temat. Nie udowadnia jednak wcale twojej tezy, że to więź z matką jest wyjątkowa. Musiałabym zobaczyć artykuł faktycznie porównujący relację dziecka z matką a ojcem. I owszem, poszukam takich.

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2019-07-09 o 13:25
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-01 13:42:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.