Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3 - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-27, 22:08   #421
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Co to może być?

Niekoniecznie biały może być żółtawy. Idź do lekarza i szukaj wyszukiwarki, a nie idź na łatwiznę..
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 11:22   #422
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Co to może być?

kochane! mam zawrót głowy pod koniec roku, ale wpadłam, żeby życzyć Wam nowego roku BEZ żadnych infekcji, grzybic, BV, swędzeń, pieczeń i upławów, abyście były zdrowe i szczęśliwe i mogły w pełni korzystać z dobroci seksu bez żadnych obaw
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 13:29   #423
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez magda170325 Pokaż wiadomość
Ja też ostatnio kupowałam i to jest jakaś kpina, żeby 10 kapsułek kosztowało 30 zł :/ sprawdzałam na allegro i następnym razem tu zamówię, bo za opakowanie razem z przesyłką wychodzi 20 zł...
Cytat:
Napisane przez magda170325 Pokaż wiadomość
Nie ma co się bać zamawiać tego przez internet wystarczy znaleźć dobrego sprzedawcę - takiego, który leki będzie sprzedawał prosto z apteki, będzie miał NIP/REGON, będzie wystawiał fakturę/paragon. No i dobre opinie kupujących też się liczą.
wlasnie chce kupic przez allegro LF i mozesz polecic dobrego sprzedawce tzn pewnego..moze takiego co od niego sama kupujesz...bede pewna ze dobrze zakupie..bo troszke sie boje kupowac lekow przez neta...
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 18:28   #424
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
wlasnie chce kupic przez allegro LF i mozesz polecic dobrego sprzedawce tzn pewnego..moze takiego co od niego sama kupujesz...bede pewna ze dobrze zakupie..bo troszke sie boje kupowac lekow przez neta...
Ja mogę pocecić apteke Melissa (sklep internetowy), mają tam tanio LF z pakietem intymnym (próbki płynów do higieny intymnej). Ja tam zawsze zamawiam, przechowują w lodówce, bo się upewniałam. Niestety nie w każdej aptece trzymają w lodówce z tego co zauważyłam.
Tylko nie wiem jak z przesyłką, bo ja odbieram osobiście
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 12:02   #425
Xx Purple cocaine xX
Wtajemniczenie
 
Avatar Xx Purple cocaine xX
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 389
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Witam
Mam pytanko biorąc pod uwagę że biore tabletki anty czy biały śluz może oznaczać tylko grzybice ? Ostatnio znowu taki zaobserwowałam nie dawno skończyłam brać Triderm ,oraz jestem na kuracji Candivac. Nie odczuwam świądu ani nic podobnego . Proszę o szybką odp
__________________
Zmieniam swoje życie na lepsze. Spróbuj i TY


Zapuszczam włoski i paznokcie .!


,,Nie pozwól aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry...''




Xx Purple cocaine xX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 13:35   #426
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Flybird a czy od sexu oralnego tez mozna sie tak wkolko zarazac?

biore teraz antybiotyki na gardlo..oczywiscie LF tez osolonowo i tak sie zastanawiam czy nie pogorsze swego stanu tymi antybiotykami?
__________________
Malgosia

Edytowane przez Lisica1
Czas edycji: 2013-01-03 o 13:45
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 13:47   #427
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Hej dziewczyny, mam problem z grzybicą pochwy, mogłybyście mi coś doradzić, byłam wczoraj u ginekologa, objawy wszystkie już ustąpiły także niewiele mógł zdziałać, akurat święta sylwester to nie było mnie na miejscu, i wybrałam się do niego dopiero wczoraj, powiedział, że ogólnie jest w porządku, przepisał mi jednorazowo Flumycon w kaps. 150 mg i maść Pimafucort ( mam smarować na noc, nic nie powiedział ile czasu, ale na ulotce było napisane, że nie dłużej jak 14 dni) i do tego przepisał mi Lactovaginal, który mam stosować po współżyciu lub po basenie itp. Zastanawia mnie jednak czy mogę współżyć czy muszę odczekać te 14 dni ? Proszę pomóżcie, dodam również, że lekarz sam spytał mnie czy partner nie ma żadnych problemów/objawów czy cokolwiek, powiedziałam, że nie i spytałam czy to może być przyczyną, a on powiedział, że niekoniecznie i nic nie wspomniał o zaprzestaniu współżycia, ale czytam już dużo o tym i sama nie wiem co robić, niby powiedział, że po stosunku mam stosować Lactovaginal, to tak jakbym mogła współżyć, co o tym sądzicie ? Przeczytałam całą ulotkę leku Flumycon, nie było żadnej wzmianki o tym, że należy unikać współżycia w tym czasie. Jednak czytam wszędzie, że podczas leczenia należy unikać stosunków, ale Flumycon miałam przyjąć jednorazowo, zrobiłam to od razu wczoraj. A ta maść ? Jak długo mam ją stosować ? Objawów nie mam już żadnych, lekarz też nic nie powiedział dokładnie, w ulotce jedynie napisane, by nie stosować dłużej jak 14 dni. Doradźcie mi coś
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-03, 16:49   #428
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
wlasnie chce kupic przez allegro LF i mozesz polecic dobrego sprzedawce tzn pewnego..moze takiego co od niego sama kupujesz...bede pewna ze dobrze zakupie..bo troszke sie boje kupowac lekow przez neta...
Ja jeszcze nie zamawiałam osobiście tego przez allegro, ale wystarczy wejść tam, wpisać nazwę leku i poszukać sprzedawcy, który nie ma negatywnych komentarzy

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam problem z grzybicą pochwy, mogłybyście mi coś doradzić, byłam wczoraj u ginekologa, objawy wszystkie już ustąpiły także niewiele mógł zdziałać, akurat święta sylwester to nie było mnie na miejscu, i wybrałam się do niego dopiero wczoraj, powiedział, że ogólnie jest w porządku, przepisał mi jednorazowo Flumycon w kaps. 150 mg i maść Pimafucort ( mam smarować na noc, nic nie powiedział ile czasu, ale na ulotce było napisane, że nie dłużej jak 14 dni) i do tego przepisał mi Lactovaginal, który mam stosować po współżyciu lub po basenie itp. Zastanawia mnie jednak czy mogę współżyć czy muszę odczekać te 14 dni ? Proszę pomóżcie, dodam również, że lekarz sam spytał mnie czy partner nie ma żadnych problemów/objawów czy cokolwiek, powiedziałam, że nie i spytałam czy to może być przyczyną, a on powiedział, że niekoniecznie i nic nie wspomniał o zaprzestaniu współżycia, ale czytam już dużo o tym i sama nie wiem co robić, niby powiedział, że po stosunku mam stosować Lactovaginal, to tak jakbym mogła współżyć, co o tym sądzicie ? Przeczytałam całą ulotkę leku Flumycon, nie było żadnej wzmianki o tym, że należy unikać współżycia w tym czasie. Jednak czytam wszędzie, że podczas leczenia należy unikać stosunków, ale Flumycon miałam przyjąć jednorazowo, zrobiłam to od razu wczoraj. A ta maść ? Jak długo mam ją stosować ? Objawów nie mam już żadnych, lekarz też nic nie powiedział dokładnie, w ulotce jedynie napisane, by nie stosować dłużej jak 14 dni. Doradźcie mi coś

Ogólnie to powiem Ci tak: na prawdę warto w czasie kuracji zrezygnować ze współżycia, to tylko kilka dni abstynencji, a zapobiegnie to niepotrzebnym otarciom na przykład niech to się wszystko samo tam goi, współżycie może to tylko pogorszyć. A jak już nie będziesz mogła wytrzymać to używajcie prezerwatywy obowiązkowo.

Pimafucort to silna maść. Uważam, że wystarczy stosować ją przez tydzień. I tu, uwaga: smaruj się niewielką ilością tej maści, cienka warstwa! Ja kiedyś przesadziłam i objawy mi się nasiliły - skutek uboczny o którym możesz przeczytać na ulotce.

U mnie chłopak też stosował kiedyś tą maść, równocześnie ze mną, przez 7 dni raz dziennie. Może i Twojemu podsuń jak będziecie tego smarować niewiele to nic się nie stanie
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 19:26   #429
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Ok, dzięki wielkie za odp podsunę mu tą maść niech też sobie smaruje ;p może dzięki temu nie będzie z tym więcej problemów, mam nadzieję przynajmniej, jakoś będzie trzeba wytrzymać ten tydzień, ale czego się nie robi dla późniejszych efektów i dzięki za radę w ilości smarowania, bo właśnie się nad tym zastanawiałam
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 21:54   #430
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Ok, dzięki wielkie za odp podsunę mu tą maść niech też sobie smaruje ;p może dzięki temu nie będzie z tym więcej problemów, mam nadzieję przynajmniej, jakoś będzie trzeba wytrzymać ten tydzień, ale czego się nie robi dla późniejszych efektów i dzięki za radę w ilości smarowania, bo właśnie się nad tym zastanawiałam
Nie ma za co mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 10:10   #431
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

a tak jeszcze spytam, jak dałaś chłopakowi do smarowania to ma smarować całego czy tylko czubek czy jak ? bo to też mnie trochę zastanawia, u mnie jak na razie jest ok, w sumie niewiele mogę powiedzieć, bo już nie miałam żadnych objawów jak byłam u gina, ze współżyciem na razie zaczekamy tak na wszelki wypadek, boję się jedynie co będzie dalej, czy to będzie nawracać ;/
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-05, 11:12   #432
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

A jak masz kontakt z partnerem, to z całym, czy tylko z czubkiem?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 12:02   #433
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

no tak, racja ;p nie wiem czy to coś da, ale zaszkodzić też nie powinno nie ?
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 18:17   #434
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

na pewno nie zaszkodzi
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 23:22   #435
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
a tak jeszcze spytam, jak dałaś chłopakowi do smarowania to ma smarować całego czy tylko czubek czy jak ? bo to też mnie trochę zastanawia, u mnie jak na razie jest ok, w sumie niewiele mogę powiedzieć, bo już nie miałam żadnych objawów jak byłam u gina, ze współżyciem na razie zaczekamy tak na wszelki wypadek, boję się jedynie co będzie dalej, czy to będzie nawracać ;/
Smarował tylko żołądź
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 21:40   #436
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

hej bylam u gina noi dal mi globulki Gyno-femidazol i krem Triderm...noi tyle..jak zwykle table i wypad..zero wyjasnien..
Mowie mu ze zmagam sie z tym od kilku lat...ze chce zrobic wymaz a on zebym przyszla za miesiac to zobaczymy......

Jeszcze nie mialam tych lekow wiec sprobuje..specjalnie mu powiedzialam ze nie dzialaja na mnie zadne..myslalam ze zrobi mi ten wymaz...coz poczekam miesiac czasu i zobaczymy..jak to nie dojdzie do skutku to wybiore sie prywatnie...najwyzej sporo zaplace...

a sluchajcie bo dzis mam 30dc i pewnie niedlugo dostane @ i chyba nie powinnam sobie narazie aplikowac tych globulek tylko czekac na skonczenie @ ?

i kupilam sobie ten plyn lactacyd..no nawet dobry...

aha i jeszcze skonczylam brac antybiotyk na gardlo noi gin mowi do mnie ze jak biore jakikolwiek antybiotyk to mam mowic zeby mi odrazu przepisywala lekarka jakies globulki dopochwowe..No wiem ze antybiotyk wplywa na to i wiem ze jestem podatna na to...ale watpie zeby lekarz rodzinny przepisal mi globulki dopochwowe...Wiec mowie do niego ze taki lekarz na pewno mi nie przepisze a on mowi ze jak nie to do niego mam przyjsc...no tak i czekac na wizyte nie wiadomo ile....

o probiotykach nie wspomnial ani slowa...ale ja wpomnialam i tak mi odpowiedzial ze mialam wrazenie ze nie jest za ich stosowaniem...hm dziwne...

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

aha i domagalam sie cos dla meza np.Orungal to nie przepisal nic...eh te nfz
caly czas stosuje LF,czy mam przerwac na czas leczenia Gyno-f....?
__________________
Malgosia

Edytowane przez Lisica1
Czas edycji: 2013-01-07 o 22:06
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 05:35   #437
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Witam Dziewczyny.
Czy istnieją takie badania, które wskazują na zapalenie pochwy? Miałam robione badanie pod kierunkiem grzybicy, nic nie wskazało, a ewidentnie coś mi się tam dzieje. Chodzę do lekarza, ten coś mi przepisuje, po dwóch miesiącach jest tak samo i tak w kółko. Już nie wiem co mam robić...
aguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 15:05   #438
olusienka1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Zwracam się do Was, gdyż mam pewien problem. Otoż dzis byłam u ginekologa i okazało się , że mam grzybicę pochwy. Wczoraj wzięłam ostatnią
tabletkę antykoncepcyjną i już więcej nie biorę. W czwartek tj.10.01.2013 powinien wystąpić okres i trwać 5 dni.

Lekarz przepisał mi:
Flumycon (100mg)doustnie 1x1 przez 7 dni
Lacidofil doustnie 1x1
Gynalgin dopochwowo 1x1
Pimafucin krem 2 x dziennie zewnętrznie.

Moje pytanie jest następujące: Jak mam to brać? w ostatni dzień okresu zacząć brać gynalgin na noc, w ten sam dzień smarować pimafucinem
dwa razy i w ten sam dzień połykać flumycon i lacidofil? Czy jak to ma być?
Lekarz nie powiedział mi właśnie tego...
Proszę o pomoc!
__________________
[I]`Nie rań osoby, której nie możesz zabić..`





B! (12.09.2010!)



[/LEFT]
olusienka1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 19:59   #439
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez hillevi Pokaż wiadomość
ja mam podobnie tylko że mam lepsze i gorsze stany... ale całkowicie nie może zniknąć i po miesiącu czy dwóch mam nawrót i od początku lekarz to już mi hurtem recepty wypisywał ale postanowiłam że teraz wyleczę się raz a porządnie a później zacznę działać profilaktycznie
a facet tez sie leczy?

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Cytat:
Napisane przez olusienka1992 Pokaż wiadomość
Zwracam się do Was, gdyż mam pewien problem. Otoż dzis byłam u ginekologa i okazało się , że mam grzybicę pochwy. Wczoraj wzięłam ostatnią
tabletkę antykoncepcyjną i już więcej nie biorę. W czwartek tj.10.01.2013 powinien wystąpić okres i trwać 5 dni.

Lekarz przepisał mi:
Flumycon (100mg)doustnie 1x1 przez 7 dni
Lacidofil doustnie 1x1
Gynalgin dopochwowo 1x1
Pimafucin krem 2 x dziennie zewnętrznie.

Moje pytanie jest następujące: Jak mam to brać? w ostatni dzień okresu zacząć brać gynalgin na noc, w ten sam dzień smarować pimafucinem
dwa razy i w ten sam dzień połykać flumycon i lacidofil? Czy jak to ma być?
Lekarz nie powiedział mi właśnie tego...
Proszę o pomoc!
mo,że zadzwon do lekarzA?
jesli bylas prywatnie to nie bedzie zadnego problemu przeciez.
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-10, 20:29   #440
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

hillevi ja tez bylam u gin i poprosilam o cos dla meza to nic nie dal,nawet powiedzialam ze tabletki Orungal dal to tez nie dal...pytal sie tylko czy maz ma objawy to mowie ze nie...a wiadomo ze u faceta przechodzi to bezobjawowo...Powiem ci ze nie ma jak to prywatnie isc...

a golicie sobie miejsce intymne przy grzybicy.?czy lepiej nie?..

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez olusienka1992 Pokaż wiadomość
Zwracam się do Was, gdyż mam pewien problem. Otoż dzis byłam u ginekologa i okazało się , że mam grzybicę pochwy. Wczoraj wzięłam ostatnią
tabletkę antykoncepcyjną i już więcej nie biorę. W czwartek tj.10.01.2013 powinien wystąpić okres i trwać 5 dni.

Lekarz przepisał mi:
Flumycon (100mg)doustnie 1x1 przez 7 dni
Lacidofil doustnie 1x1
Gynalgin dopochwowo 1x1
Pimafucin krem 2 x dziennie zewnętrznie.

Moje pytanie jest następujące: Jak mam to brać? w ostatni dzień okresu zacząć brać gynalgin na noc, w ten sam dzień smarować pimafucinem
dwa razy i w ten sam dzień połykać flumycon i lacidofil? Czy jak to ma być?
Lekarz nie powiedział mi właśnie tego...
Proszę o pomoc!
flumycon to antybiotyk wiec tak jak piszesz
lacidofil to tak 2 godz.przed lub po antybiotyku (flumyconu)
gynalgin "Dawkowanie: Dopochwowo, przed snem. Leczenie rozpoczyna się 2-4 dni po zakończeniu menstruacji. Czas trwania kuracji ustala lekarz. "
pimafucin to krem wiec tak piszesz...
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 10:58   #441
Kosma
Rozeznanie
 
Avatar Kosma
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 559
Exclamation ‘grzybica pochwy’ - domowe sposoby leczenia

Cześć Kochani, potrzebuję Waszej pomocy.
Od kilku miesięcy mam problem z ‘grzybica pochwy’ byłam u lekarza, dostałam globulki do pochwowe, leki doustne i przeprowadziłam kuracje zgodnie z wytycznymi lekarza. Kilka tygodni później zaczęłam brać antybiotyki ( zapalenia gardła) wiec wszystko zaczęło się od nowa. Ponownie zastosowałam wszystkie leki jakie zalecił mi ginekolog ale wydaje mi się ze one już nie zadziałały. Nadal czuje swędzenie, mam upławy itp. (nie będę się rozpisywać) Proszę czy znacie jakieś domowe sposoby leczenia grzybicy…
słyszałam o nasiadówkach w cieplej wodzie z octem jabłkowym (obniżenie pH) ale co jeszcze..
__________________
Zapraszam na mojego bloga http://www.katewo.blogspot.co.uk/
Kosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 11:14   #442
Kosma
Rozeznanie
 
Avatar Kosma
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 559
Dot.: ‘grzybica pochwy’ - domowe sposoby leczenia

Prosze , potrzebuje pomocy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg labradoodle.jpg (6,4 KB, 18 załadowań)
__________________
Zapraszam na mojego bloga http://www.katewo.blogspot.co.uk/
Kosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 11:18   #443
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: ‘grzybica pochwy’ - domowe sposoby leczenia

Jeżeli leki Ci nie pomogły, to domowe sposoby tym bardziej. Szuraj do lekarza po inne.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 11:29   #444
Kosma
Rozeznanie
 
Avatar Kosma
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 559
Dot.: ‘grzybica pochwy’ - domowe sposoby leczenia

dzikekuje kochana 'cholernarejestracja' hehehe..
moj lekarz to juz mnie jak corke traktuje. Nie chce sie juz faszerowac tymi prochami..ale jak mus to mus
__________________
Zapraszam na mojego bloga http://www.katewo.blogspot.co.uk/
Kosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 13:12   #445
Ivine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20
Dot.: ‘grzybica pochwy’ - domowe sposoby leczenia

Kosma..Nie po nowe leki tylko do laboratorium zrobić wymaz i posiew mykologiczny z mykogramem. Ja walczyłam 2 lata i nadal super nie jest, a leków zjadłam tonę. Teraz wiem co mi pomaga a co nie. Acha i jeszcze co mogę od siebie polecić to kapsułki Candivac. Poczytaj to taka forma szczepionki. Wielką różnicę...Pozdrawiam

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Czuję wielką różnicę- miało być Najpierw poproś lekarza, żeby zrobił Ci badanie na czystość pochwy. Ono pokaże co tam siedzi. Bakteria, grzyb, ile pałeczek kwasu mlekowego.. Później będziesz wiedziała w kierunku czego badanie zrobić- grzybów a może bakterii, a jak już jakiś patogen wylezie to wtedy leczenie odpowiednio wg. mykogramu lub antybiogramu. Nie pozwól się leczyć w ciemno.
__________________
Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane.
Ivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 15:44   #446
Kosma
Rozeznanie
 
Avatar Kosma
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 559
Dot.: ‘grzybica pochwy’ - domowe sposoby leczenia

Cytat:
Napisane przez Ivine Pokaż wiadomość
Kosma..Nie po nowe leki tylko do laboratorium zrobić wymaz i posiew mykologiczny z mykogramem. Ja walczyłam 2 lata i nadal super nie jest, a leków zjadłam tonę. Teraz wiem co mi pomaga a co nie. Acha i jeszcze co mogę od siebie polecić to kapsułki Candivac. Poczytaj to taka forma szczepionki. Wielką różnicę...Pozdrawiam

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Czuję wielką różnicę- miało być Najpierw poproś lekarza, żeby zrobił Ci badanie na czystość pochwy. Ono pokaże co tam siedzi. Bakteria, grzyb, ile pałeczek kwasu mlekowego.. Później będziesz wiedziała w kierunku czego badanie zrobić- grzybów a może bakterii, a jak już jakiś patogen wylezie to wtedy leczenie odpowiednio wg. mykogramu lub antybiogramu. Nie pozwól się leczyć w ciemno.

__________________
Zapraszam na mojego bloga http://www.katewo.blogspot.co.uk/
Kosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 12:30   #447
Patriszja13
Przyczajenie
 
Avatar Patriszja13
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: ‘grzybica pochwy’ - domowe sposoby leczenia

Ja przez pół roku zmagałam się z grzybicą. Chodziłam przez ten czas prywatnie do ginekologa, wydałam kupe pieniędzy na wizyty kontrolne + leki. W końcu poszłam do ginekologa państwowo przepisał mi nystatyne i flukonazol do łykania i mi przeszło ! Jestem taka happy jak nigdy. Teraz w ramach odbudowania flory bakteryjnej i przywrócenia odpowiedniego PH miejsca intytmnego biore LaciBios Femina(bez recepty) i uważam, że jest mega duża poprawa, bo nawet już nie mam upławów. Oczywiście ograniczyłam też cukier, bo jest dobrą pożywką dla bakterii, i dbam o swoją higienę.
Patriszja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 19:48   #448
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: ‘grzybica pochwy’ - domowe sposoby leczenia

Cytat:
Napisane przez Kosma Pokaż wiadomość
dzikekuje kochana 'cholernarejestracja' hehehe..
moj lekarz to juz mnie jak corke traktuje. Nie chce sie juz faszerowac tymi prochami..ale jak mus to mus
jeżeli leki przepisywane w ciemno nie działają, to koniecznie zrób posiew z antybiogramem. nie ma co faszerować się lekami, które nie są celowane
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 17:17   #449
mEEly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Witajcie dziewczyny W poniedziałek dostałam okresu, ale przez 3 dni wcześniej miałam ewidentne objawy grzybicy (świąd, wydzielina...). W piątek okres się skończył i po nim objawy już nie wróciły. Czy grzybica może sobie tak po prostu zniknąć...?
Wiem, że mimo wszystko powinnam pójść do lekarza, ale jeśli tylko jest taka opcja wolałabym tego uniknąć, gdyż po 1. czasu brak zupełnie z powodu masy kolokwiów i nadchodzącej sesji no i po 2. do gina chodzę prywatnie, a studencka kieszeń dość płytka... :/
mEEly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 17:40   #450
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

bakteryjne zapalenie jest łatwiej wyleczyć niż grzybicę? nawroty są tak samo często?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 10:54:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.