Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-04, 09:02   #61
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny patrzcie, co mi się we Wrocławiu urodziło. !!!

http://polskalokalna.pl/galerie/gale...1755055,1,1163
Ale maleństwo, cudo!
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 21:11   #62
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny patrzcie, co mi się we Wrocławiu urodziło. !!!

http://polskalokalna.pl/galerie/gale...1755055,1,1163

Słodziak
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 17:33   #63
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny patrzcie, co mi się we Wrocławiu urodziło. !!!

http://polskalokalna.pl/galerie/gale...1755055,1,1163
Jaki słodki!!
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 00:54   #64
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42815334]Faktycznie wszystko zależy od karnacji- ten sam kolor może wyglądać całkiem inaczej u różnych osób i to dlatego miałam kiedyś tyle nietrafionych odcieni ; teraz celuję raczej w chłodne róże;- taki lilaróż , ale Essie, choć podobno nie zawiera szkodliwych substancji, to koszmarnie długo schnie- nie na moją cierpliwość (choć paleta przepiękna ), dlatego ostatnio spoglądam raczej w kierunku Opi np. Tickle My France-y, ale mógłby mieć w sobie trochę więcej różu
Natomiast jako top stosuję ostatnio Nail Tek II intensive Therapy i w tej roli sprawdza się doskonale-ślicznie wyrównuje płytkę, pięknie błyszczy i jest bardzo trwały, ale przyznam, że składowo to nie wiem, jak on wygląda [/QUOTE]
U mnie chłodnawe odcienie też dobrze wyglądają, ale nie mogą być za różowe, bo ten róż mocno się wybija przy mojej karnacji. Typowe cieplaki za to źle wyglądają - a już bardzo ciepły nudziak sprawia, że płytka wygląda na brudną, zażółconą, zlewa mi się wszytsko z kolorem dłoni Lakier Essie potraktowany top coat'em Good to Go wysycha bardzo szybko
Obejrzałam sobie słocze OPIka Tickle My France-y Śliczny kolor. Może uda mi się go gdzieś namierzyć stacjonarnie.

Ja z brudnych róży lubię Essie Eternal Optimist - on jest jednak trochę cieplejszy, ale nie za ciepły, a szaro-brudny fajny jest Essie Chinchilly
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 09:54   #65
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42815334]
Natomiast jako top stosuję ostatnio Nail Tek II intensive Therapy i w tej roli sprawdza się doskonale-ślicznie wyrównuje płytkę, pięknie błyszczy i jest bardzo trwały, ale przyznam, że składowo to nie wiem, jak on wygląda [/QUOTE]składowo kiepsko, już Nail Tek I lepiej wypada. No ale II bardzo skuteczna jest przy miękkich, łamliwych paznokciach. Tylko ostrożnie z nią, bo jak przeholujesz, to Ci tak utwardzi, że paznokcie zaczną się kruszyć...


Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
U mnie chłodnawe odcienie też dobrze wyglądają, ale nie mogą być za różowe, bo ten róż mocno się wybija przy mojej karnacji. Typowe cieplaki za to źle wyglądają - a już bardzo ciepły nudziak sprawia, że płytka wygląda na brudną, zażółconą, zlewa mi się wszytsko z kolorem dłoni Lakier Essie potraktowany top coat'em Good to Go wysycha bardzo szybko
Obejrzałam sobie słocze OPIka Tickle My France-y Śliczny kolor. Może uda mi się go gdzieś namierzyć stacjonarnie.

Ja z brudnych róży lubię Essie Eternal Optimist - on jest jednak trochę cieplejszy, ale nie za ciepły, a szaro-brudny fajny jest Essie Chinchilly
Milko, ja cały czas w poszukiwaniu nudziaka do mojej skóry i nic nie pasuję
Tickle mam pól miniaturki, ale właśnie wygląda, jakbym miała sine palce; Zoya Helen z kolei, jakbym fajki paliła
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 12:26   #66
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
U mnie chłodnawe odcienie też dobrze wyglądają, ale nie mogą być za różowe, bo ten róż mocno się wybija przy mojej karnacji. Typowe cieplaki za to źle wyglądają - a już bardzo ciepły nudziak sprawia, że płytka wygląda na brudną, zażółconą, zlewa mi się wszytsko z kolorem dłoni Lakier Essie potraktowany top coat'em Good to Go wysycha bardzo szybko
Obejrzałam sobie słocze OPIka Tickle My France-y Śliczny kolor. Może uda mi się go gdzieś namierzyć stacjonarnie.

Ja z brudnych róży lubię Essie Eternal Optimist - on jest jednak trochę cieplejszy, ale nie za ciepły, a szaro-brudny fajny jest Essie Chinchilly
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Milko, ja cały czas w poszukiwaniu nudziaka do mojej skóry i nic nie pasuję
Tickle mam pól miniaturki, ale właśnie wygląda, jakbym miała sine palce; Zoya Helen z kolei, jakbym fajki paliła
Ja zaś tylko w chłodnawe się wpasowuję. w ciepłych okropnie wyglądam (właśnie tak jak mhm opisuje) i nie tyczy się to tylko paznokci, ale wszystkiego, ubioru, makijażu oczu, ust a nawet koloru włosów, bo ze mnie typowa zima, jeśli chodzi o typ urody
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 12:44   #67
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Milko, ja cały czas w poszukiwaniu nudziaka do mojej skóry i nic nie pasuję
Tickle mam pól miniaturki, ale właśnie wygląda, jakbym miała sine palce; Zoya Helen z kolei, jakbym fajki paliła
Może Tickle w rzeczywistości ma dużo fioletu (jest za chłodny)? Dlatego muszę go zobaczyć "na żywo". Już nie kupuję lakierów w ciemno przez net, bo nauczyłam się, że różnie to z tym dopasowaniem koloru do dłoni bywa.
Zoya Helen to straszny cieplak, on wg mnie tylko do bardzo jasnej skóry dłoni, albo do bardzo ciemnej.
Może jak się spotkamy przyniosę Eternal Optimist i zobaczysz czy taki kolor by Ci odpowiadał? Tylko to już taki, lekko pudrowy brudny róż.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja zaś tylko w chłodnawe się wpasowuję. w ciepłych okropnie wyglądam (właśnie tak jak mhm opisuje) i nie tyczy się to tylko paznokci, ale wszystkiego, ubioru, makijażu oczu, ust a nawet koloru włosów, bo ze mnie typowa zima, jeśli chodzi o typ urody
A u mnie na paznokciach najlepiej wyglądają brudne kolory - nie za ciepłe i nie za chłodne. Za to w makijażu lepiej mi w chłodnych
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-16, 13:43   #68
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
A u mnie na paznokciach najlepiej wyglądają brudne kolory - nie za ciepłe i nie za chłodne. Za to w makijażu lepiej mi w chłodnych
Zależy naprawdę od karnacji skóry i od produktu konkretnego. Typów urody głównych jest cztery, ale są jeszcze podtypy, w sumie 12 Jak się w któryś wpasujesz, to może będzie łatwiej coś dopasować w analizie kolorystycznej http://barwyurody.blogspot.com/2012/...e-podziau.html

Ja bardzo bym chciała się ubierać w brązy, beże i zgaszone zielenie, np khaki, ale ciężko trafić w chłodny odcień np cienia do powiek, tym bardziej, jeśli ma on być matowy czy bluzki, zwłaszcza przez internet jest to ryzykowne, bo monitor lub zdjęcie może przekłamywać, zieleń khaki często wpada w ciepłą oliwkę, a brąz ma ceglaste podtony, w których wyglądam tragicznie, dużo rzadziej szarawe czy fioletowe, które mi pasują.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 13:56   #69
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Odp: Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość

Może jak się spotkamy przyniosę Eternal Optimist i zobaczysz czy taki kolor by Ci odpowiadał?

:
chętnie; ja Ci Tickle przyniosę. Wiesz, że jesteś moim guru odcieniowym... Ja jak chłop, tylko 3 kolory odróżniam

Korah jaki jesteś podtyp?
Ja się waham między zgaszonym latem a zgaszoną jesienią...



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 14:16   #70
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Odp: Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Korah jaki jesteś podtyp?
Ja się waham między zgaszonym latem a zgaszoną jesienią...
Ja też się waham między czystą zimą, a chłodną zimą, bo niby mam lekkie złotawe refleksy na włosach, jak u czystej, ale z kolei naprawdę źle wyglądam w każdym ciepłym kolorze, jak u chłodnej. Być tu mądrym Ale, że zima to na 100%.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 14:33   #71
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zależy naprawdę od karnacji skóry i od produktu konkretnego. Typów urody głównych jest cztery, ale są jeszcze podtypy, w sumie 12 Jak się w któryś wpasujesz, to może będzie łatwiej coś dopasować w analizie kolorystycznej http://barwyurody.blogspot.com/2012/...e-podziau.html

Ja bardzo bym chciała się ubierać w brązy, beże i zgaszone zielenie, np khaki, ale ciężko trafić w chłodny odcień np cienia do powiek, tym bardziej, jeśli ma on być matowy czy bluzki, zwłaszcza przez internet jest to ryzykowne, bo monitor lub zdjęcie może przekłamywać, zieleń khaki często wpada w ciepłą oliwkę, a brąz ma ceglaste podtony, w których wyglądam tragicznie, dużo rzadziej szarawe czy fioletowe, które mi pasują.
A mi nic nie pasuje - jak nałożę filtr jestem czystą zimą, jak musnę delikatnie policzki jestem głęboką jesienią. Włosy wszystko psują, bo maja ciepłe refleksy Podobam się sobie w czystych bielach (które pasują zimie), ale też i w brązach, beżach, zieleniach...
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-16, 15:24   #72
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja też się waham między czystą zimą, a chłodną zimą, bo niby mam lekkie złotawe refleksy na włosach, jak u czystej, ale z kolei naprawdę źle wyglądam w każdym ciepłym kolorze, jak u chłodnej. Być tu mądrym Ale, że zima to na 100%.
Wampierz twierdzi, że włosy, oczy itp szczegóły w ogóle nie są istotne, tylko odcień karnacji. I że najlepiej wszystkie kolory przymierzyć, bo dopiero te najlepiej pasujące określają nasz typ.

Dla mnie to jednak czarna magia jest. Nawet mój mąż, który się świetnie zna na kolorach.(ponoć muzycy tak mają nie jest w stanie określić.jednoznacznie, czy jestem typem chłodnym czy ciepłym. Choć ewidentnie jestem zgaszonym.

Różnica między czystą a chłodną zimą jest w intensywności. Czysta jest intensywna. Chłodną lekko rozjasniona.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 16:44   #73
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Wampierz twierdzi, że włosy, oczy itp szczegóły w ogóle nie są istotne, tylko odcień karnacji. I że najlepiej wszystkie kolory przymierzyć, bo dopiero te najlepiej pasujące określają nasz typ.

Dla mnie to jednak czarna magia jest. Nawet mój mąż, który się świetnie zna na kolorach.(ponoć muzycy tak mają nie jest w stanie określić.jednoznacznie, czy jestem typem chłodnym czy ciepłym. Choć ewidentnie jestem zgaszonym.

Różnica między czystą a chłodną zimą jest w intensywności. Czysta jest intensywna. Chłodną lekko rozjasniona.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Chyba się jednak skłaniam ku chłodnej, tej najzimniejszej, ale to stwierdzę jednoznacznie w zimie, jak mi zejdzie opalenizna z twarzy, póki co przypominam czystą

A Ciebie kojarzę raczej z latem zgaszonym, chociaż ze zdjęć niewiele można określić, ale podobno te 2 typy są bardzo trudne do rozpoznania.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 20:49   #74
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zależy naprawdę od karnacji skóry i od produktu konkretnego. Typów urody głównych jest cztery, ale są jeszcze podtypy, w sumie 12 Jak się w któryś wpasujesz, to może będzie łatwiej coś dopasować w analizie kolorystycznej http://barwyurody.blogspot.com/2012/...e-podziau.html

Ja bardzo bym chciała się ubierać w brązy, beże i zgaszone zielenie, np khaki, ale ciężko trafić w chłodny odcień np cienia do powiek, tym bardziej, jeśli ma on być matowy czy bluzki, zwłaszcza przez internet jest to ryzykowne, bo monitor lub zdjęcie może przekłamywać, zieleń khaki często wpada w ciepłą oliwkę, a brąz ma ceglaste podtony, w których wyglądam tragicznie, dużo rzadziej szarawe czy fioletowe, które mi pasują.
Muszę zgłębić tę wiedzę o typach kolorystycznych, bo w sumie nie wiem jakim typem jestem Dobrze mi w czerni, bieli, granacie - khaki to tylko ciemny, chłodny odcień lub w typie starego, brudnego złota; chłodny fiolet. Brązy raczej do mnie nie pasują, chyba, że bardzo chłodny, ciemny odcień, ale ubrań w takim kolorze nie mam.
Wg Bobbi Brown mam typ urody środkowoeuropejski z ziemistą cerą i lekko śniadą karnacją.

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
chętnie; ja Ci Tickle przyniosę. Wiesz, że jesteś moim guru odcieniowym... Ja jak chłop, tylko 3 kolory odróżniam
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 21:37   #75
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Patrzcie co znalazłam: http://www.makijaz.net/tt.html
Wyszło mi, że rzeczywiście jestem Zimą, ale nie wyszło, którą
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 21:42   #76
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Patrzcie co znalazłam: http://www.makijaz.net/tt.html
Wyszło mi, że rzeczywiście jestem Zimą, ale nie wyszło, którą
W tym teście wyszło mi, że jestem zimą
i nawet większość rzeczy z opisu Zimy się zgadza

Korah, fajny test, dzięki za link

Edytowane przez milka-pilka
Czas edycji: 2013-09-16 o 21:47
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 21:46   #77
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
W tym teście wyszło mi, że jestem zimą
A jakie masz włosy jasne czy ciemne? Moje są ciemne i mam bladą, ziemistą cerę (Rodzina Adamsów)
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 21:50   #78
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A jakie masz włosy jasne czy ciemne? Moje są ciemne i mam bladą, ziemistą cerę (Rodzina Adamsów)
Ciemne - z natury chłodny, raczej ciemny brąz, ale od jakiegoś czasu farbuję (bo mam dużo siwych) na nieco ciemniejszy odcień chłodnego brązu.
Cerę mam lekko oliwkową, śniadą o zielono-zółtym zabarwieniu Teraz się nie opalam, ale jak byłam młodsza to latem miałam dosyć ciemną cerę. Odcień opalenizny taki brudno-brązowy (nie złoty brąz). Oczy piwne.

A jaki masz kolor oczu?
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 22:08   #79
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Ciemne - z natury chłodny, raczej ciemny brąz, ale od jakiegoś czasu farbuję (bo mam dużo siwych) na nieco ciemniejszy odcień chłodnego brązu.
Cerę mam lekko oliwkową, śniadą o zielono-zółtym zabarwieniu Teraz się nie opalam, ale jak byłam młodsza to latem miałam dosyć ciemną cerę. Odcień opalenizny taki brudno-brązowy (nie złoty brąz). Oczy piwne.

A jaki masz kolor oczu?
Wydajesz się być ciemną zimą, ale do końca nie wiadomo. Ja tez mam piwne oczy i farbuję siwe włosy na heban Na tym wcześniejszym blogu "barwy urody", do ktorego dawalam link jest bardzo dużo tematów o analizie, kolorystyce.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-09-16 o 22:13
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-17, 06:09   #80
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Patrzcie co znalazłam: http://www.makijaz.net/tt.html
Wyszło mi, że rzeczywiście jestem Zimą, ale nie wyszło, którą
a mi wiosna wyszła dla odmiany...

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wydajesz się być ciemną zimą, ale do końca nie wiadomo. Ja tez mam piwne oczy i farbuję siwe włosy na heban Na tym wcześniejszym blogu "barwy urody", do ktorego dawalam link jest bardzo dużo tematów o analizie, kolorystyce.
Wampierz, autorka tego bloga, udziela się na wątku (pierwszy podpięty na wizażystyce; można tam się z nią skonsultować, choć na 100% i tak poradzi przymiarkę kolorów
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 09:56   #81
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
a mi wiosna wyszła dla odmiany...


Wampierz, autorka tego bloga, udziela się na wątku (pierwszy podpięty na wizażystyce; można tam się z nią skonsultować, choć na 100% i tak poradzi przymiarkę kolorów
To masz teraz orzech

Strasznie mnie to wszystko intryguje, chociaż z tego co wiem wizażyści i styliści są bardzo niechętni do wsadzania urody w tego typu ramy, ponoć każda jest indywidualna i jak coś pasuje to pasuje, a jak nie to nie. A ja jestem zdania, że jednak coś w tym jest, że każdy ma przypisane idealne kolory podkreślające urodę i poprawiające samopoczucie, bo to też dotyczy np wystroju wnętrz.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 10:12   #82
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Strasznie mnie to wszystko intryguje, chociaż z tego co wiem wizażyści i styliści są bardzo niechętni do wsadzania urody w tego typu ramy, ponoć każda jest indywidualna i jak coś pasuje to pasuje, a jak nie to nie. A ja jestem zdania, że jednak coś w tym jest, że każdy ma przypisane idealne kolory podkreślające urodę i poprawiające samopoczucie, bo to też dotyczy np wystroju wnętrz.
powiem Ci, że mnie też.
Pewnie dlatego, że mam trudną do zdefiniowania kolorystykę: cała rzecz rozbija się o niemożność ustalenia, czy mam chłodny czy ciepły koloryt wśród osób teoretycznie znających się zdania są podzielone w tym temacie

Ale: Wampierz twierdz (ja tak to przynajmniej rozumiem) że w całej tej analizie nie chodzi o to, jaki mamy kolor (oczu, włosów, skóry) tylko w jakiej palecie barw nasza uroda najlepiej wygląda.

Niestety nadal nie mogę ustalić, czy lepiej mi w chłodnych czy ciepłych odcieniach.

Ale z pewnością lepiej mi w przygaszonych kolorach, nie w czystych i kontrastowych, także z wiosny mogę się spokojnie wykluczyć także ten test wydaje mi się mało miarodajny (polega na w koło macieju pytaniu o kolor oczu i piegi CBDO

Czy u Was też taka ciemnica od rana??? :/ Kurcze no - tak liczyłam, że lato jeszcze trochę potrwa
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 10:30   #83
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
powiem Ci, że mnie też.
Pewnie dlatego, że mam trudną do zdefiniowania kolorystykę: cała rzecz rozbija się o niemożność ustalenia, czy mam chłodny czy ciepły koloryt wśród osób teoretycznie znających się zdania są podzielone w tym temacie

Ale: Wampierz twierdz (ja tak to przynajmniej rozumiem) że w całej tej analizie nie chodzi o to, jaki mamy kolor (oczu, włosów, skóry) tylko w jakiej palecie barw nasza uroda najlepiej wygląda.

Niestety nadal nie mogę ustalić, czy lepiej mi w chłodnych czy ciepłych odcieniach.

Ale z pewnością lepiej mi w przygaszonych kolorach, nie w czystych i kontrastowych, także z wiosny mogę się spokojnie wykluczyć także ten test wydaje mi się mało miarodajny (polega na w koło macieju pytaniu o kolor oczu i piegi CBDO

Czy u Was też taka ciemnica od rana??? :/ Kurcze no - tak liczyłam, że lato jeszcze trochę potrwa
Ten test to prawda, nie jest szczytem marzeń, w dalszym etapie już trzeba dopłacić za konsultacje i tu jest chyba myk, jednak nie każdy jest ekspertem, nie każdy ma oko, więc można na tym zarabiać pieniądze ustalając i doradzając kolorystykę, na tym to chyba polega w tym teście, żeby nie ujawnił wszystkiego.

A spróbuj po podkładach ustalić temperaturę kolorytu, jakie kolory kupujesz, nazwy, jakie tony, oliwka, żółte, beże, szarości?

U mnie jest okropnie, deszcz, chmury. w dodatku wczoraj rozpoczęłam remont elewacji, (docieplenie itp), cały dzień rozkładali rusztowanie, a dziś już się nie pojawili więc nie wiem ile to potrwa, ale czuję, że prędko nie skończą.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 10:33   #84
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A spróbuj po podkładach ustalić temperaturę kolorytu, jakie kolory kupujesz, nazwy, jakie tony, oliwka, żółte, beże, szarości?

U mnie jest okropnie, deszcz, chmury. w dodatku wczoraj rozpoczęłam remont elewacji, (docieplenie itp), cały dzień rozkładali rusztowanie, a dziś już się nie pojawili więc nie wiem ile to potrwa, ale czuję, że prędko nie skończą.
współczuję remontu :/

Jeśli chodzi o podkłady to właśnie różne mi pasują, żółtawe, neutralne tylko różowe nie bardzo; mam oliwkowy odcień skóry.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 10:41   #85
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
współczuję remontu :/

Jeśli chodzi o podkłady to właśnie różne mi pasują, żółtawe, neutralne tylko różowe nie bardzo; mam oliwkowy odcień skóry.
To chyba jednak lato A ten opis czytałaś? http://ubierajsieklasycznie.pl/stonowane-zgaszone-lato/
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 10:45   #86
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To chyba jednak lato A ten opis czytałaś? http://ubierajsieklasycznie.pl/stonowane-zgaszone-lato/
o dzięki, nie widziałam tego wcześniej

Kobiety o tym typie urody mają w sobie dużo naturalnej gracji no to mnie przekonało
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 10:50   #87
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
o dzięki, nie widziałam tego wcześniej

Kobiety o tym typie urody mają w sobie dużo naturalnej gracji no to mnie przekonało
Ale do artykułu o stonowanej jesieni też można się podpiąć, cytuję: "masz do czynienia z kobietą, która wie, czego chce. Jak nikt inny, stonowana jesień będzie łączyła w swoim wyglądzie subtelność ze stanowczością". http://ubierajsieklasycznie.pl/stono...aszona-jesien/
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 17:24   #88
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To masz teraz orzech

Strasznie mnie to wszystko intryguje, chociaż z tego co wiem wizażyści i styliści są bardzo niechętni do wsadzania urody w tego typu ramy, ponoć każda jest indywidualna i jak coś pasuje to pasuje, a jak nie to nie. A ja jestem zdania, że jednak coś w tym jest, że każdy ma przypisane idealne kolory podkreślające urodę i poprawiające samopoczucie, bo to też dotyczy np wystroju wnętrz.
Ja się nie znam na dopasowanej "kolorystyce urody", ale wydaje mi się, że nie zawsze można kogoś wpasować w jeden kanon. Moim zdaniem wiele zależy też od światła zewnętrznego (tak jak ze zdjęciami).
Gdy jest ciepłe światło mi jest także dobrze w cieplejszych barwach (makijaż) różu i ust (stąd taka popularność różu Orgasm w USA, np. w NY, ponieważ w tym mieście jest zupełnie inne, ciepłe światło). Za to, gdy nadchodzi taka pogoda jak np. dzisiaj - mamy chłodne, niebieskawe światło - to zmieniam kolory makijażu na chłodniejsze.
Gdy zafarbuję włosy na pól tonu ciemniejszy odcień od swoich naturalnych moja cera wydaję się być bardzo jasna, choć w rzeczywistości (w porównaniu do koloru cer innych Polek) jest dosyć ciemna (pomiędzy NC25 a NC35 w MACu).
Gdy latem zrobię lekkie ombre lub lekko rozjaśnione brązowe pasma mogę spokojnie malować się cieplejszymi (ale brudnymi) odcieniami różu i pomadek.
Moim zdaniem to nie jest wszystko takie proste i oczywiste Chyba, że ktoś ma bardzo wyrazisty typ urody.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
powiem Ci, że mnie też.
Pewnie dlatego, że mam trudną do zdefiniowania kolorystykę: cała rzecz rozbija się o niemożność ustalenia, czy mam chłodny czy ciepły koloryt wśród osób teoretycznie znających się zdania są podzielone w tym temacie

Niestety nadal nie mogę ustalić, czy lepiej mi w chłodnych czy ciepłych odcieniach.

Ale z pewnością lepiej mi w przygaszonych kolorach, nie w czystych i kontrastowych, także z wiosny mogę się spokojnie wykluczyć także ten test wydaje mi się mało miarodajny (polega na w koło macieju pytaniu o kolor oczu i piegi CBDO
Moim zdaniem dobrze Ci w cieplejszych barwach (w kolorach ziemi?) i właśnie w takich przygaszonych.
Z drugiej strony dobrze jest czasem poprzymierzać kolory, których wcześniej nie tykałyśmy. Można wiele odkryć

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o podkłady to właśnie różne mi pasują, żółtawe, neutralne tylko różowe nie bardzo; mam oliwkowy odcień skóry.
Co do koloru karnacji, to wg mnie masz złoto-brzoskwiniową karnację, nie zupełnie oliwkową. Oliwkowa charakteryzuje się tym, że jest taka brudnawo-zielona
Ale oczywiście Ty znasz siebie lepiej, ja tylko wysnuwam takie wnioski na odległość i mogę się mylić
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 17:52   #89
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
...
Gdy jest ciepłe światło mi jest także dobrze w cieplejszych barwach (makijaż) różu i ust (stąd taka popularność różu Orgasm w USA, np. w NY, ponieważ w tym mieście jest zupełnie inne, ciepłe światło). Za to, gdy nadchodzi taka pogoda jak np. dzisiaj - mamy chłodne, niebieskawe światło - to zmieniam kolory makijażu na chłodniejsze.
serio??? A mi jakoś mi się kojarzy z tą dzisiejszą pogodą, co za oknem



Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
...Moim zdaniem dobrze Ci w cieplejszych barwach (w kolorach ziemi?) i właśnie w takich przygaszonych.
Z drugiej strony dobrze jest czasem poprzymierzać kolory, których wcześniej nie tykałyśmy. Można wiele odkryć


Co do koloru karnacji, to wg mnie masz złoto-brzoskwiniową karnację, nie zupełnie oliwkową. Oliwkowa charakteryzuje się tym, że jest taka brudnawo-zielona
Ale oczywiście Ty znasz siebie lepiej, ja tylko wysnuwam takie wnioski na odległość i mogę się mylić
no tak mi mów jeszcze
W MACu mi powiedzieli, że oliwkowa jestem
Może dlatego masz takie wrażenie, że ja zawsze jak się widzimy jestem trochę pomalowana, zazwyczaj sypkim pudrem mineralnym z żółtawymi pigmentami. Może stąd to złoto
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 17:54   #90
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Ja się nie znam na dopasowanej "kolorystyce urody", ale wydaje mi się, że nie zawsze można kogoś wpasować w jeden kanon. Moim zdaniem wiele zależy też od światła zewnętrznego (tak jak ze zdjęciami).
Gdy jest ciepłe światło mi jest także dobrze w cieplejszych barwach (makijaż) różu i ust (stąd taka popularność różu Orgasm w USA, np. w NY, ponieważ w tym mieście jest zupełnie inne, ciepłe światło). Za to, gdy nadchodzi taka pogoda jak np. dzisiaj - mamy chłodne, niebieskawe światło - to zmieniam kolory makijażu na chłodniejsze.
Gdy zafarbuję włosy na pól tonu ciemniejszy odcień od swoich naturalnych moja cera wydaję się być bardzo jasna, choć w rzeczywistości (w porównaniu do koloru cer innych Polek) jest dosyć ciemna (pomiędzy NC25 a NC35 w MACu).
Gdy latem zrobię lekkie ombre lub lekko rozjaśnione brązowe pasma mogę spokojnie malować się cieplejszymi (ale brudnymi) odcieniami różu i pomadek.
Moim zdaniem to nie jest wszystko takie proste i oczywiste Chyba, że ktoś ma bardzo wyrazisty typ urody.


Moim zdaniem dobrze Ci w cieplejszych barwach (w kolorach ziemi?) i właśnie w takich przygaszonych.
Z drugiej strony dobrze jest czasem poprzymierzać kolory, których wcześniej nie tykałyśmy. Można wiele odkryć
Poniekąd zgadzam się z Tobą, uważam jednak, że ten podział ma sens, bo naprawdę jest coś w tym, że w jednych kolorach wyglądamy brzydko, w innych całkiem ok, a w jeszcze innych rewelacyjnie, więc gra światła nie do końca ma tu znaczenie, a raczej schodzi na dalszy plan, bo można pod to światło dobrać odpowiednia intensywność makijażu. Są typy urody i podtypy, którym pasuje zarówno tonacja ciepła jak i chłodna. Możliwe, że się wpasowujesz.

Przeciętny człowiek nie zwraca uwagi lub nie rozpoznaje czy nie rozróżnia niuansów w kolorach, w tonacjach aż tak dobrze, jak np artyści czy styliści, więc często mu się wydaje, że wygląda dobrze w jakimś kolorze, ale tak naprawdę w tym samym, lecz cieplejszym lub chłodniejszym wydaniu wyglądałby jeszcze lepiej

Uważam, że każdy człowiek może nosić każdy kolor, rzecz polega na tonacji, bo każdy kolor ma kilka wersji, od chłodnych, przez neutralne, po ciepłe, od jasnych po ciemne. Wyjątkiem jest jedynie czerń i biel.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-09-17 o 17:56
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.