Problemy z zębami / ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-18, 14:01   #31
Kathrina1986
Zadomowienie
 
Avatar Kathrina1986
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: POLSKA :)
Wiadomości: 1 267
Dot.: Co na ból zęba?

Polecam Dentosept. Bardzo pomaga. Sama miałam problemy z zębem. Rozpuszcza się parę ml w pół szklanki wody- płuczesz i wypluwasz
__________________
Matka robi 20 lat z syna człowieka,
kobieta robi z niego w 20 minut idiotę
Kathrina1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 11:29   #32
mirkaff
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: Co na ból zęba?

Słyszałam, że jak bardzo boli ząb to trzeba nacisnąć na podniebienie - wówczas się coś dzieje z nerwami czy coś takiego. Spróbuj i daj znaka czy działa.
Co do bólu zębów możesz też obadać tutaj: -SPAM- dotyczy głównie kanałowego leczenia ale może coś dla siebie z tego skrobniesz.
pozdro!

Edytowane przez sublime
Czas edycji: 2013-10-07 o 09:49 Powód: usunęłam linka
mirkaff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 02:39   #33
SweEtZiiZii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: Co na ból zęba?

Cytat:
Napisane przez nutka85 Pokaż wiadomość
\Mam sposób który jak dla mnie jest oki.
Zawsze jak mnie ząbek boli, to dziąsło wokół niego smaruję sobie AMOLEM.
Dość często, jak poprzednie smarowanie już "zliżę" to nakładam następną, albo wtedy jak przestane mieć wrażenie "zdrętwiałego" dziąsła...
To jest na spirytusie, więc troszkę dezynfekuje, a wyciągi z ziół znieczulają, naprawdę polecam.
Mam tak, że co miesiąc robi mi się ropień (:|) i to naprawdę dobry sposób.

Szczerze współczuję <','>
masz racje to jest bardzo dobry sposob ;] robilam tak w polsce teraz jestem w anglii a tu dentysta jest drogi i opinie nie sa najlepsze o dentystach tutaj ... mi wypad zab i rosnie znowu ale jakos juz 2 lata sie nie chce sie przebic ostatnio jak mnie bolal 2 lata temu jak bylam na wakacjach u cioci to spuch mi strasznie i smarowalam sobie mascia dla zabkujacych dzieci bo moj kuzyna ma syna ;] i jakos pomoglo ;d teraz znowu mnie boli jakos 4 dni i juz wytrzymac nie umiem a jak bralam paracetamol to pomagal juz od 2 minut ale n 30 min sachol dzialal tez szybko ale tez jakos na 20 min a teraz jak nie mam amolu ani nic podobnego to plucze sobie tym czyms antybakteryjnym aquafresh czy cos takiego ... auuaaaaaaaaaa mój ząb boli ... chyba dzisiaj nie zasne ;( ojj
SweEtZiiZii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 17:04   #34
marget43
Raczkowanie
 
Avatar marget43
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 159
GG do marget43
Dot.: Co na ból zęba?

Cytat:
Napisane przez SweEtZiiZii Pokaż wiadomość
masz racje to jest bardzo dobry sposob ;] robilam tak w polsce teraz jestem w anglii a tu dentysta jest drogi i opinie nie sa najlepsze o dentystach tutaj ... mi wypad zab i rosnie znowu ale jakos juz 2 lata sie nie chce sie przebic ostatnio jak mnie bolal 2 lata temu jak bylam na wakacjach u cioci to spuch mi strasznie i smarowalam sobie mascia dla zabkujacych dzieci bo moj kuzyna ma syna ;] i jakos pomoglo ;d teraz znowu mnie boli jakos 4 dni i juz wytrzymac nie umiem a jak bralam paracetamol to pomagal juz od 2 minut ale n 30 min sachol dzialal tez szybko ale tez jakos na 20 min a teraz jak nie mam amolu ani nic podobnego to plucze sobie tym czyms antybakteryjnym aquafresh czy cos takiego ... auuaaaaaaaaaa mój ząb boli ... chyba dzisiaj nie zasne ;( ojj
Jest jeszcze stary sposób cebule pokrojona zasypuje się sola, a następnie naciera dziąsło powstałym po kilku godzinach sokiem
marget43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 18:28   #35
achatek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Co na ból zęba?

spirytus zadziałał u mnie w 100%, potrzymałam 10 sekund i już po kłopocie fakt, że ma się wrażenia, jakby buzia się paliła, ale lepsze to niż ból i wizyta u dentysty
achatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 15:41   #36
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Jakieś 3 lata temu miała leczoną kanałowo czwórkę na NFZ, jednak od początku miałam z nią później problemy, ciągle bolała, zbierała mi się przy niej ropa. Średnio raz na pół roku lądowałam z nią u dentystów i każdy powtarzał, że ząb był leczony kanałowo i oni nic nie poradzą, trzeba przeczekać ból. Wczoraj już nie wytrzymałam i znów udałam się cała zalana łzami do kolejnej dentystki. Ta wywierciła mi dziurę w zębie i kazała wrócić dzisiaj, jak ropa zejdzie. Zrobiła mi zdjęcie i okazało się że przy poprzednim leczeniu kanał nie został do końca wypełniony. Powiedziała mi że na NFZ może mi go wyrwać, ale zaprasza prywatnie na powtórne kanałowe leczenie. Zgodziłam się na prywatną wizytę dopóki nie usłyszałam ceny, 650zł! Zapytałam jeszcze u innej dentystki i ta mi powiedziała że za 600 zrobi... niestety nie stać mnie na to! Ale ząb cały czas boli... nie chcę go wyrywać bo to jest czwórka, będzie to widoczne dopóki nie założą mi protezy(która też kosztuje). Dodam że w tym momencie mam dziurę w zębie którą wywierciła mi wczoraj dentystka dlatego na leczenie muszę się zgłosić jak najszybciej.
Czy jest szansa że któraś dentystka zrobi mi ponowne kanałowe leczenie w ramach NFZ? Niestety nie wyłożę teraz 600 zł na zęba, nie mam z czego...
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 16:04   #37
kawazmlekiem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 15
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

A który to jest ząb? Bo z tego co mi wiadomo, to NFZ refunduje leczenie kanałowe tylko w zębach przednich, od kła do kła, za leczenie kanałowe pozostałych zębów niestety trzeba płacić..więc jeśli pacjent nie ma pieniędzy bądź nie zgadza sie na opłacenie leczenia to jedynym wyjsciem jest usunięcie zęba..


edit: dopiero doczytałam ze czwórka...no to niestety.. prywatnie bądź ekstrakcja

Edytowane przez kawazmlekiem
Czas edycji: 2012-05-15 o 16:08
kawazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 16:05   #38
zombiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 182
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Z tego, co się orientuję to leczenie kanałowe na nfz to tylko od jedynki do trójki obejmuje. Więc chyba zostaje Ci tylko leczenie 'prywatne'...
__________________

zombiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 16:08   #39
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Kurcze, to jest czwórka...
Ale byłam pewna że jakiś czas temu leczyłam ją kanałowo właśnie na NFZ...
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 16:16   #40
jola0078
Rozeznanie
 
Avatar jola0078
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 560
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Spróbuj się dogadać z dentystką żeby te 600 zł rozłożyć na raty. Parę lat temu tak właśnie robiłam, gdy nie miałam wolnych 700 zł żeby od razu zapłacić za leczenie
jola0078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 16:28   #41
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Dziewczyny! Jakie ceny! straszne. W moim mieście leczenie kanałowe zęba kosztuję 100 za wizytę. Wizyt przeważnie jest 3-4. czyli góra 400zł.
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 16:34   #42
madziarka_
Zadomowienie
 
Avatar madziarka_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

ja na jesieni leczyłam zęba kanałowo - siódemkę. I za jeden kanał zapłaciłam 100 zł! a wizyt miałam 3-4 w sumie, a płaciłam dopiero jak mi zrobiła do końca- nie za wizytę tylko za całość.... więc naprawdę jestem w strasznym szoku,że Wy o takich cenach piszecie...
__________________
28.04.2012


Mój blog pocztówkowy :


http://postcrossingovertheworld.blogspot.com

Napisz do mnie jeśli chcesz wymienić się kartką

Mój blog górski

http://naszapasjasagory.blogspot.com/
madziarka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 16:40   #43
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Ale ja mam mieć POWTÓRNE leczenie, ono jest droższe, bardziej czasochłonne i bardziej skomplikowane niestety...
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 16:51   #44
your_dream
Zaczytana w wizażu
 
Avatar your_dream
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 165
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Jakieś 3 lata temu miała leczoną kanałowo czwórkę na NFZ, jednak od początku miałam z nią później problemy, ciągle bolała, zbierała mi się przy niej ropa. Średnio raz na pół roku lądowałam z nią u dentystów i każdy powtarzał, że ząb był leczony kanałowo i oni nic nie poradzą, trzeba przeczekać ból. Wczoraj już nie wytrzymałam i znów udałam się cała zalana łzami do kolejnej dentystki. Ta wywierciła mi dziurę w zębie i kazała wrócić dzisiaj, jak ropa zejdzie. Zrobiła mi zdjęcie i okazało się że przy poprzednim leczeniu kanał nie został do końca wypełniony. Powiedziała mi że na NFZ może mi go wyrwać, ale zaprasza prywatnie na powtórne kanałowe leczenie. Zgodziłam się na prywatną wizytę dopóki nie usłyszałam ceny, 650zł! Zapytałam jeszcze u innej dentystki i ta mi powiedziała że za 600 zrobi... niestety nie stać mnie na to! Ale ząb cały czas boli... nie chcę go wyrywać bo to jest czwórka, będzie to widoczne dopóki nie założą mi protezy(która też kosztuje). Dodam że w tym momencie mam dziurę w zębie którą wywierciła mi wczoraj dentystka dlatego na leczenie muszę się zgłosić jak najszybciej.
Czy jest szansa że któraś dentystka zrobi mi ponowne kanałowe leczenie w ramach NFZ? Niestety nie wyłożę teraz 600 zł na zęba, nie mam z czego...
A ja na twoim miejscu poszłabym do stomatologa, który to robił i powiedziała, że składasz reklamacje, bo skoro od początku po tej kanałówce są z zębem problemy, to coś tu jest nie tak. Zwłaszcza, że prawda jest taka, że dentysta spieprzył sprawę, bo nie wypełnił kanału do końca i to jest jego wina, więc powinien Ci za darmo to wyleczyć powtórnie. A jeśli będzie się upierał że to nie jego wina, to przynieś mu zaświadczenia z każdej wizyty na której byłaś z powodu tego zęba. To wtedy zobaczy, że problem się ciągnie i ciągnie.
your_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 17:57   #45
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

maddzia007, popytaj jeszcze innych dentystów w okolicy o ten ząb Może ktoś ma jakiś pomysł. A jak nie, to zdecyduj się na któregoś i zrób ten ząb, a potem płać w ratach.

Cytat:
Napisane przez your_dream Pokaż wiadomość
A ja na twoim miejscu poszłabym do stomatologa, który to robił i powiedziała, że składasz reklamacje, bo skoro od początku po tej kanałówce są z zębem problemy, to coś tu jest nie tak. Zwłaszcza, że prawda jest taka, że dentysta spieprzył sprawę, bo nie wypełnił kanału do końca i to jest jego wina, więc powinien Ci za darmo to wyleczyć powtórnie. A jeśli będzie się upierał że to nie jego wina, to przynieś mu zaświadczenia z każdej wizyty na której byłaś z powodu tego zęba. To wtedy zobaczy, że problem się ciągnie i ciągnie.
No ale co jak nawet dentysta przyzna się do błędu? Zrobi ząb ponownie i ponownie coś zepsuje?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 18:01   #46
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Ale ja mam mieć POWTÓRNE leczenie, ono jest droższe, bardziej czasochłonne i bardziej skomplikowane niestety...
Miałam to samo co Ty... i radzę Ci byś wybrała dobrego dentyste, u którego wykonuje się prześwietlenia. Ja o mało co przez to nie straciłam reszty zębów... Może uda się rozłożyć na raty?
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 18:38   #47
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Wcześniej mogłaś do robić na NFZ-owszem. Bo NFZ nie refunduje leczenia kanałowego zębów trzonowych po 18 roku życia-więc bardzo możliwe, że wcześniej miałaś robionego za darmo.

Byłam w identycznej sytuacji-dentystka na nfz nie powypełniała kanałów do końca i zęby się za jakiś czas odezwały-musiałam robić prywatnie, bo na nfz zaproponowano mi tylko usunięcie sprawa dotyczyła 4 zębów-zepsutych właśnie przez wcześniejszą dentystkę.

Nie spotkałam się jeszcze z sytuacją aby płacić od razu całość za kanałowe leczenie-wszystkie 4 zęby przeleczyłam prywatnie każdego po kolei i płaciłam za poszczególne wizyty w konkretnych odstępach czasu. W zależności od tego na jakim etapie akurat było leczenie i co było zrobione na wizycie nie płaciłam więcej niż 80-100zł jednorazowo (najwięcej bo około 150 płaciłam za plombę już po wyleczeniu zęba, ale z kolei wymiana opatrunku z kanałów to tylko 40zł) wizyty były w odstępach 2-3tygodniowych, czasem miesięcznych. Ilość wizyt zależy od stanu zęba, czy z kanałów nie będzie sączyć się później jeszcze ropa itd-najgorszego mojego zęba zrobiłam na 6 wizytach ale trwało to prawie 3 miesiące, więc koszty nie takie znów duże bo rozłożone w czasie, inne zęby leczono na 3-4 wizytach max. I to ceny w Krakowie-więc duże miasto.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky

Edytowane przez Lady_Kala
Czas edycji: 2012-05-15 o 18:41
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 19:25   #48
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Po pierwsze dziwi mnie, że lekarze twierdzili, że trzeba przeczekać ból zęba, przy którym zbiera się ropa bez leczenia z takim zębem może być tylko gorzej.

Po drugie, na NFZ faktycznie tego nie wyleczysz. Leczenie jest drogie, ale każde stałe uzupełnienie braku tego zęba, czyli imlant albo jakiegokolwiek rodzaju most będzie droższe, więc warto spróbować. Tym bardziej, że jesteś młodą osobą i pewnie nie chciałabyś mieć nic 'wyjmowanego'. Musisz też wiedzieć, że nie dostaniesz żadnej gwarancji, że na 100% ząb uda się wyleczyć. Dowiedz się jeszcze, czy cena obejmuje tylko samo leczenie kanałowe, czy również plombę, żebyś się potem nie zdziwiła. Nie szukaj na siłę tańszego lekarza, tylko dobrego, oczywiście tani nie równa się zły.

Co do tego co pisze your_dream to leczenie kanałowe nie podlega gwarancji, a płaci się za leczenie, nie za efekt. Lekarz jest zobowiązany do staranności, ale niedopełnienie kanału jest powikłaniem, a nie błędem, także marne szanse, żeby cokolwiek udowodnić.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 21:19   #49
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Po pierwsze dziwi mnie, że lekarze twierdzili, że trzeba przeczekać ból zęba, przy którym zbiera się ropa bez leczenia z takim zębem może być tylko gorzej.

Po drugie, na NFZ faktycznie tego nie wyleczysz. Leczenie jest drogie, ale każde stałe uzupełnienie braku tego zęba, czyli imlant albo jakiegokolwiek rodzaju most będzie droższe, więc warto spróbować. Tym bardziej, że jesteś młodą osobą i pewnie nie chciałabyś mieć nic 'wyjmowanego'. Musisz też wiedzieć, że nie dostaniesz żadnej gwarancji, że na 100% ząb uda się wyleczyć. Dowiedz się jeszcze, czy cena obejmuje tylko samo leczenie kanałowe, czy również plombę, żebyś się potem nie zdziwiła. Nie szukaj na siłę tańszego lekarza, tylko dobrego, oczywiście tani nie równa się zły.

Co do tego co pisze your_dream to leczenie kanałowe nie podlega gwarancji, a płaci się za leczenie, nie za efekt. Lekarz jest zobowiązany do staranności, ale niedopełnienie kanału jest powikłaniem, a nie błędem, także marne szanse, żeby cokolwiek udowodnić.
Ze co?
To jest ewidentny blad, tak samo jak pominiecie jakiegos kanalu, co sie zdarza co niektorym.
Co nie zmienia faktu ze na reklamacje marne szanse po takim czasie.
Dobry lekarz i raty jak dziewczyny radza.
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 21:29   #50
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
Ze co?
To jest ewidentny blad, tak samo jak pominiecie jakiegos kanalu, co sie zdarza co niektorym.
Co nie zmienia faktu ze na reklamacje marne szanse po takim czasie.
Dobry lekarz i raty jak dziewczyny radza.
Może nie błąd, ale brak sprzętu. Niestety jeśli chodzi o zęby i kanałówkę to lepiej wybierać drogie gabinety- koniecznie z prześwietleniem.
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 21:41   #51
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
Ze co?
To jest ewidentny blad, tak samo jak pominiecie jakiegos kanalu, co sie zdarza co niektorym.
Co nie zmienia faktu ze na reklamacje marne szanse po takim czasie.
Dobry lekarz i raty jak dziewczyny radza.
Fakty są takie, że przez lekarzy coś takiego jak niedopełnienie kanału albo pominięcie jakiegoś nie jest uważane za błąd w sztuce. Leczenie kanałowe to nie jest taka prosta sprawa, przynajmniej nie zawsze, dlatego nikt nie daje gwarancji na wynik leczenia, ale niektórzy faktycznie nie powinni się nawet za nie zabierać... Jedynie w przypadku kiedy pacjent zgłosi skargę do izby lekarskiej i ta stwierdzi błąd w sztuce, są szanse na jakieś pieniądze. W praktyce pewnie nie zdarza się to często. Jest jeszcze opcja, że lekarz rzeczywiście sam z siebie poczuwałby się do zwrotu pieniędzy za leczenie, albo wykonania powtórnego za darmo, osobiście jeszcze o takim przypadku nie słyszałam, ale zawsze można spróbować.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 23:10   #52
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Widzę, że jesteś z Krakowa/Bochni-jak chcesz to odezwij się do mnie na pw to podam Ci namiary na gabinet gdzie leczyłam kanałowo swoje zęby a raczej ratowałam je po tym jak poprzednia dentystka też nie wypełniała mi do końca kanałów. Jak to cenowo wygląda i jak jest rozłożone w czasie napisałam w wiadomości wyżej-ogólnie nie wydałam na jednego zęba więcej niz 350zł przez całe leczenie (rozłożone w czasie)

A co do reklamacji-nie wiem czy przysługuje skoro usługa wykonywana była jeszcze na nfz a więc bezgotówkowo (fundusz pokrywał koszty leczenia). Skoro fizycznie nie zapłaciło się za usługę pieniędzy to nie można jej reklamować-co najwyżej składać skargę tak jak w przypadku nieudanej operacji wykonanej w szpitalu. Tak czy inaczej na pozytywne rozpatrzenie bym nie liczyła a brała się jak najszybciej za ratowanie zęba bo czas nie działa na korzyść.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 06:43   #53
your_dream
Zaczytana w wizażu
 
Avatar your_dream
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 165
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Co do tego co pisze your_dream to leczenie kanałowe nie podlega gwarancji, a płaci się za leczenie, nie za efekt. Lekarz jest zobowiązany do staranności, ale niedopełnienie kanału jest powikłaniem, a nie błędem, także marne szanse, żeby cokolwiek udowodnić.
Studiuję stomatologię, leczę m.in. kanałowo i już nam wbili do głowy, że niepełne wypełnienie kanału jest z winy lekarza. Bo w tych czasach robienie kanałówki bez zdjęcia rtg jest niezgodne z zasadami i skoro lekarz leczył autorkę na ślepo, to siłą rzeczy musiał coś spieprzyć. Nawet jeśli robił to ze zdjęciem, to i tak po wypełnieniu kanałów robi się zdjęcie kontrolne, żeby wiedzieć czy się odpowiednio wypełniło kanały, czy jest niedomiar materiału, czy może nadmiar, który wyszedł poza wierzchołek zęba. A zakładam, że skoro doszło do takiej sytuacji, to po prostu nie było tej kontroli wypełnienia.
Poradziłam tak autorce, bo widać, że przeraża ją koszt leczenie prywatnego, a ewentualna reklamacja leczenia mogłaby się odbyć bezpłatnie lub z niewielkimi kosztami. Jeśli jednak autorka chce mieć gwarancję, że ten ząb już nie będzie sprawiał problemów, to kwestia rozłożenia leczenia na raty. Innych rozwiązań nie widzę. Ewentualnie można się wybrać do kliniki stomatologicznej przy jakimś uniwersytecie medycznym, gdzie studenci leczą pod opieką asystenta, bo tam zazwyczaj ceny nie są tak zabójcze (przynajmniej w Gdańsku). A potrafią zrobić lepiej niż nie jeden stomatolog z 10-letnim doświadczeniem.
your_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 07:21   #54
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Jestes z Krakowa, wiec proponuję podjechac do Kliniki Uniwersyteckiej na Montellupich . Tam robia na nfz i bardzo tanio. Leczylam tam kanałowo ósemkę, placiłam grosze- i mam sporo lat wiecej niz 18. Jedziesz tam i mówisz ze boli.
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 08:33   #55
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Cytat:
Napisane przez your_dream Pokaż wiadomość
Studiuję stomatologię, leczę m.in. kanałowo i już nam wbili do głowy, że niepełne wypełnienie kanału jest z winy lekarza. Bo w tych czasach robienie kanałówki bez zdjęcia rtg jest niezgodne z zasadami i skoro lekarz leczył autorkę na ślepo, to siłą rzeczy musiał coś spieprzyć. Nawet jeśli robił to ze zdjęciem, to i tak po wypełnieniu kanałów robi się zdjęcie kontrolne, żeby wiedzieć czy się odpowiednio wypełniło kanały, czy jest niedomiar materiału, czy może nadmiar, który wyszedł poza wierzchołek zęba. A zakładam, że skoro doszło do takiej sytuacji, to po prostu nie było tej kontroli wypełnienia.
Poradziłam tak autorce, bo widać, że przeraża ją koszt leczenie prywatnego, a ewentualna reklamacja leczenia mogłaby się odbyć bezpłatnie lub z niewielkimi kosztami. Jeśli jednak autorka chce mieć gwarancję, że ten ząb już nie będzie sprawiał problemów, to kwestia rozłożenia leczenia na raty. Innych rozwiązań nie widzę. Ewentualnie można się wybrać do kliniki stomatologicznej przy jakimś uniwersytecie medycznym, gdzie studenci leczą pod opieką asystenta, bo tam zazwyczaj ceny nie są tak zabójcze (przynajmniej w Gdańsku). A potrafią zrobić lepiej niż nie jeden stomatolog z 10-letnim doświadczeniem.
No to jestem w szoku, bo naczytałam się trochę na pewnym popularnym forum stomatologicznym i mam wrażenie, że jakby któryś z lekarzy napisał pacjentowi" ktoś ci ewidentnie spaprał kanałówkę, idź po zwrot kasy", to reszta by go zjadła... Może przez postęp sprzętowy aktualnie podnosi się standardy. Sama aktualnie mam problem z zębem, który był leczony kanałowo, lekarz który to leczenie wykonywał twierdzi że wszystko jest ok. Inny dopatrzył sie małego niedopełnienia jednego kanału, stwierdził przy tym, że reklamacji to nie podlega. I na pewno nie powiedział tak po to, żeby teraz on zarobił, ponieważ stwierdził że on mi w tym zębie grzebać nie chce, bo sprawa nie jest łatwa i nie chce brać ode mnie kasy, nie wiedząc czy uda mu się cokolwiek poprawić. Czy w takim wypadku mam prawo czegokolwiek oczekiwać od tego, który leczył?
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 10:42   #56
karolinko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 50
Dot.: Co na ból zęba?

Jak to co? dentysta ja polecam klinikę Endo Medica w Tychach - bardzo mili dentyści . A tu kontakt gdyby ktoś potrzebował:
http://www.endo-medica.pl/kontakt.html
karolinko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 16:37   #57
wyklety1916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Co na ból zęba?

Ja przeczytalem ze dobrze jest masowac okolice bolącego zęba, tak zrobilem i pomoglo. Znudzilo mi sie masowanie i zacząlem żuć gume(winterfresh-niebieska) minęła godzina i narazie nie boli. Może to idiotyczne, no ale pomoglo.
wyklety1916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 01:10   #58
lalka_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Exclamation Wybielanie zębów

Kochane, mam do was pytanie. Gdyby był dostęp do dobrego produktu wybielającego zęby, Ile dały byście za niego pieniędzy ? I nie piszę tu o pastach do zębów znanych marek bo nie działają...
Tylko na przykład ile za nakładki lub pisaki.

Edytowane przez lalka_7
Czas edycji: 2013-06-07 o 01:12 Powód: Błąd w pisowni
lalka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 09:25   #59
bedeSLIM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 7
Dot.: Wybielanie zębów

ja osobiście kupowałam paski wybielajace i kupiłam je w wispolu za 35 zl i mam teraz ladne białe zęby
bedeSLIM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 09:54   #60
_Suavis
Raczkowanie
 
Avatar _Suavis
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 228
Dot.: Wybielanie zębów

to zależy ile miałby się utrzymywać efekt bo to ma główne znaczenie. sprecyzujmy, żeby każda miała to samo na myśli
_Suavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-11 20:49:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.