prezent na bierzmowanie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-29, 19:01   #31
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: prezent na bierzmowanie

A kiedy miałaś bierzmowanie? Ja 13 lat temu. A to, żeby za świadka rodzica brać to chyba katechetka tak radziła
A duze te uroczystości robiliście?Czy najbliższa rodzina typu rodzice, dziadkowie, rodzeństwo?

A i pamiętam, że bierzmowanie było w poniedziałek o 18 wiec nim sie skończylo było na pewno koło 19.30 a następnego dnia do szkoły więc nikt nie myślał na pewno o uroczystości rodzinnej wtedy.
__________________


Edytowane przez karolinka86
Czas edycji: 2015-05-29 o 19:20
karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 19:38   #32
Ulubiona_rzecz
Zakorzenienie
 
Avatar Ulubiona_rzecz
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: z miętowego laptopa
Wiadomości: 3 484
Dot.: prezent na bierzmowanie

Zostałam poproszona na świadka do córki mojej kuzynki. I zastanawiam się czy coś jej kupować. Ostatnio w mojej miejscowości było bierzmowanie i ludzie robili jakieś przyjęcia, prezenty kupowali. Aż mnie trochę zatkało. U mnie świadkiem była mama, żadnego przyjęcia nie było bo po co ? A to wcale tak dawno nie było. Dlatego zgłupiałam.
Myślałam żeby kupić bombonierkę/ dużą czekoladę i jakąś pamiątkę z sakramentu bierzmowania. Czy lepiej faktycznie jakiś bon do sklepu ? Kurczę sama nie wiem, co robić.
__________________
Najlepszą kochanką jest księgowa. Jak się nie zgadza - to się nie zgadza.
Ale jak się zgadza, to we wszystkich pozycjach

Mądra kobieta kiedyś rzekła: "Mam to k*rwa w dupie" i żyła długo i szczęśliwie

Dobry pocałunek kobieta czuje między udami
Ulubiona_rzecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 01:23   #33
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: prezent na bierzmowanie

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę, żeby z okazji bierzmowania kupować prezenty! Chrzest, I Komunia Św tak ale bierzmowanie?Nieee
Ja miałam po prostu uroczystość w kościele i tyle, nawet żadnego spotkania po tym Nie doszły do mnie słuchy też żeby ktoś z klasy coś takiego miał.
U mnie większość osób z klasy za świadka miało rodzica.
A w czym 'lepsze' są chrzest, komunia od bierzmowania? Wszystkie trzy to sakramenty, co znaczy, że - z definicji - są to okazje stricte religijne, więc argument o religijnym, duchowym charakterze, do którego nie pasuje zwyczaj dawania prezentów, jest tu zupełnie nietrafiony. Fakt faktem, że jakoś się utarło, że chrzty czy pierwsze komunie są obchodzone bardziej uroczyście, z zapraszaniem gości, imprezą rodzinną itp. Już same obrzędy w kościele są jakoś bardziej wzniosłe - msza w niedzielę, dzieci w bieli itp, a bierzmowanie zazwyczaj w tygodniu, gdzieś tam na popołudniowej mszy, bez 'pompy' i w ogóle jakieś takie mało nadające się do rodzinnego świętowania się wydaje, fakt. Ale, że tak to nazwę, liga jest taka sama - zarówno chrzest i komunia, jak i bierzmowanie są w Kościele katolickim ważnymi sakramentami. Nie ma tak, że te dwa pierwsze są ważne, a to bierzmowanie już tak nie bardzo. Wszystkie są tylko raz w życiu i - przynajmniej z definicji, bo w praktyce różnie bywa - w życiu tego, który je przyjmuje, powinny coś zmienić, być znaczące. Tak więc jeśli hucznie obchodzi się chrzest, na komunię zaprasza wszystkie pociotki i kupuje często drogie prezenty, to impreza i prezenty na bierzmowanie też dziwić nie powinny.

Cytat:
Napisane przez Ulubiona_rzecz Pokaż wiadomość
Zostałam poproszona na świadka do córki mojej kuzynki. I zastanawiam się czy coś jej kupować. Ostatnio w mojej miejscowości było bierzmowanie i ludzie robili jakieś przyjęcia, prezenty kupowali. Aż mnie trochę zatkało. U mnie świadkiem była mama, żadnego przyjęcia nie było bo po co ? A to wcale tak dawno nie było. Dlatego zgłupiałam.
Myślałam żeby kupić bombonierkę/ dużą czekoladę i jakąś pamiątkę z sakramentu bierzmowania. Czy lepiej faktycznie jakiś bon do sklepu ? Kurczę sama nie wiem, co robić.
Przyjęcie przyjęciu nierówne. Ale jeśli Twój udział w tym dniu nie kończy się tylko na przyjściu do kościoła, tylko potem w domu ma być coś tam jeszcze (impreza, nie-impreza, zwał jak zwał), to, moim zdaniem, wypada być przygotowanym i przynajmniej coś symbolicznego, skromnego dać. Co do tego, co to ma być, to nie wiem, naprawdę. Moim zdaniem, wiele zależy od tego, jak w rodzinie zapatrujecie się na kwestie prezentów w ogóle, stopnia zażyłości, tego, jak to będzie wszystko wyglądać już w dniu samego bierzmowania i... oczywiście, Twoich chęci. Bo zmusić do prezentu nikt Cię nie może, określić minimalnej bądź maksymalnej kwoty też nie.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 09:32   #34
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: prezent na bierzmowanie

Mój brat dostał zegarek, ja kolczyki, drugi brat chyba jakąś gotówkę. Prezenty tylko od chrzestnych, czyli w dwóch pierwszych przypadkach nasi świadkowie bierzmowania. U młodszego brata świadkiem byłam ja, prezentu ode mnie nie dostał. Za to dostał prezent od księdza, krzyż z imieniem z bierzmowania.
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 11:38   #35
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: prezent na bierzmowanie

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A kiedy miałaś bierzmowanie? Ja 13 lat temu. A to, żeby za świadka rodzica brać to chyba katechetka tak radziła
A duze te uroczystości robiliście?Czy najbliższa rodzina typu rodzice, dziadkowie, rodzeństwo?

A i pamiętam, że bierzmowanie było w poniedziałek o 18 wiec nim sie skończylo było na pewno koło 19.30 a następnego dnia do szkoły więc nikt nie myślał na pewno o uroczystości rodzinnej wtedy.


17 lat temu mialam. A uroczystość to tylko rodzice,świadek z rodziną (kuzynka z rodzicami) i babcia z dziadkiem, czyli najbliższy. Tort,obiad,kawa. Maleńka uroczystość. Ale na pewno nie byl to dla mnie zwykły dzień. Może to zależy kto jaką ma wiarę
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 12:28   #36
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: prezent na bierzmowanie

Dziewczyny, bardzo proszę żebyście nie robiły offtopa na temat tego który sakrament ważniejszy, czy kto kiedy się bierzmował
Skoro autorka wątku pyta, co ma sprezentować na bierzmowanie znaczy, że chce to zrobić bez względu na to, ile lat temu i co Wy dostałyście z okazji swojego kolejnego sakramentu.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 13:21   #37
Ulubiona_rzecz
Zakorzenienie
 
Avatar Ulubiona_rzecz
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: z miętowego laptopa
Wiadomości: 3 484
Dot.: prezent na bierzmowanie

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
Przyjęcie przyjęciu nierówne. Ale jeśli Twój udział w tym dniu nie kończy się tylko na przyjściu do kościoła, tylko potem w domu ma być coś tam jeszcze (impreza, nie-impreza, zwał jak zwał), to, moim zdaniem, wypada być przygotowanym i przynajmniej coś symbolicznego, skromnego dać. Co do tego, co to ma być, to nie wiem, naprawdę. Moim zdaniem, wiele zależy od tego, jak w rodzinie zapatrujecie się na kwestie prezentów w ogóle, stopnia zażyłości, tego, jak to będzie wszystko wyglądać już w dniu samego bierzmowania i... oczywiście, Twoich chęci. Bo zmusić do prezentu nikt Cię nie może, określić minimalnej bądź maksymalnej kwoty też nie.
Wiem, że przyjęcie przyjęciu nierówne. Ale nie rozumiem po co ludzie zapraszają rodzinę z okazji bierzmowania dziecka ? No nie rozumiem tego, ale no ich sprawa. Chcę coś kupić, bo głupio mi tak iść bez niczego, tylko własnie nie wiem co to może być. Nie mam żadnego pomysłu ale jeszcze trochę czasu mam, to może uda mi sie znaleźć coś fajnego. Przed kościołem jestem zaproszona na obiad do kuzynki i to całe przyjęcie.
__________________
Najlepszą kochanką jest księgowa. Jak się nie zgadza - to się nie zgadza.
Ale jak się zgadza, to we wszystkich pozycjach

Mądra kobieta kiedyś rzekła: "Mam to k*rwa w dupie" i żyła długo i szczęśliwie

Dobry pocałunek kobieta czuje między udami
Ulubiona_rzecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-30, 13:41   #38
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: prezent na bierzmowanie

Biżuterię kolczyki albo łańcuszek z ładnym wisiorkiem. Ewentualnie kartę podarunkowa. No do rosmanna i kuzynka kupi co będzie chciala
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 14:23   #39
NiebieskaKoszula
Komandor Kociak
 
Avatar NiebieskaKoszula
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 428
Dot.: prezent na bierzmowanie

Po moim bierzmowaniu razem z moją świadkową (5 lat starszą przyjaciółką), mamą oraz babcią które były w kościele poszłyśmy na kawę i ciastko. Od świadkowej dostałam 50 zł i piękną kartę
Kartę mam do dzisiaj, a pieniążki z tego co wiem wydałam na jakąś książkę
Od reszty rodziny nie dostałam prezentu, bo po co To tylko bierzmowanie
__________________
"Cel to marzenie z datą realizacji."
NiebieskaKoszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 14:56   #40
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: prezent na bierzmowanie

Cytat:
Napisane przez Ulubiona_rzecz Pokaż wiadomość
Wiem, że przyjęcie przyjęciu nierówne. Ale nie rozumiem po co ludzie zapraszają rodzinę z okazji bierzmowania dziecka ?.


Z takiego samego powodu jak komunia,chrzest,urodziny, imieniny. Po prostu uczcić ten dzień. Proste.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 19:11   #41
Ulubiona_rzecz
Zakorzenienie
 
Avatar Ulubiona_rzecz
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: z miętowego laptopa
Wiadomości: 3 484
Dot.: prezent na bierzmowanie

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
Biżuterię kolczyki albo łańcuszek z ładnym wisiorkiem. Ewentualnie kartę podarunkowa. No do rosmanna i kuzynka kupi co będzie chciala
Dziękuję za odpowiedź
Chyba kupię jakiś ładny łańcuszek z zawieszką

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Z takiego samego powodu jak komunia,chrzest,urodziny, imieniny. Po prostu uczcić ten dzień. Proste.
Też zależy od rodziny. U mnie nie obchodzi się ani imienin ani urodzin, chyba że jakieś okrągłe albo 18-stki.
__________________
Najlepszą kochanką jest księgowa. Jak się nie zgadza - to się nie zgadza.
Ale jak się zgadza, to we wszystkich pozycjach

Mądra kobieta kiedyś rzekła: "Mam to k*rwa w dupie" i żyła długo i szczęśliwie

Dobry pocałunek kobieta czuje między udami
Ulubiona_rzecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-01, 19:07   #42
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: prezent na bierzmowanie

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
A w czym 'lepsze' są chrzest, komunia od bierzmowania? Wszystkie trzy to sakramenty, co znaczy, że - z definicji - są to okazje stricte religijne, więc argument o religijnym, duchowym charakterze, do którego nie pasuje zwyczaj dawania prezentów, jest tu zupełnie nietrafiony. Fakt faktem, że jakoś się utarło, że chrzty czy pierwsze komunie są obchodzone bardziej uroczyście, z zapraszaniem gości, imprezą rodzinną itp. Już same obrzędy w kościele są jakoś bardziej wzniosłe - msza w niedzielę, dzieci w bieli itp, a bierzmowanie zazwyczaj w tygodniu, gdzieś tam na popołudniowej mszy, bez 'pompy' i w ogóle jakieś takie mało nadające się do rodzinnego świętowania się wydaje, fakt. Ale, że tak to nazwę, liga jest taka sama - zarówno chrzest i komunia, jak i bierzmowanie są w Kościele katolickim ważnymi sakramentami. Nie ma tak, że te dwa pierwsze są ważne, a to bierzmowanie już tak nie bardzo. Wszystkie są tylko raz w życiu i - przynajmniej z definicji, bo w praktyce różnie bywa - w życiu tego, który je przyjmuje, powinny coś zmienić, być znaczące. Tak więc jeśli hucznie obchodzi się chrzest, na komunię zaprasza wszystkie pociotki i kupuje często drogie prezenty, to impreza i prezenty na bierzmowanie też dziwić nie powinny.
Wiem, że bierzmowanie to też ważny sakrament tylko naprawdę nie spotkałam sie z tym, żeby ludzie robili z jego okazji przyjęcia. Nie zastanawiałam się nawet dlaczego

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
17 lat temu mialam. A uroczystość to tylko rodzice,świadek z rodziną (kuzynka z rodzicami) i babcia z dziadkiem, czyli najbliższy. Tort,obiad,kawa. Maleńka uroczystość. Ale na pewno nie byl to dla mnie zwykły dzień. Może to zależy kto jaką ma wiarę
Akurat jestem wierząca i praktykująca
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 08:37   #43
aniolek1992
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2
Dot.: prezent na bierzmowanie

Hej, jak myślicie... Czy ikona z wizerunkiem imiennika Świętego lub Patrona to dobry pomysł na prezent z okazji przyjęcia Bierzmowania? Przykładowo, chrześniak wybrał na trzecie imię Patryk. Chciałabym kupić ikonę właśnie z tym Świętym i dodać specjalną dedykację na odwrocie obrazu z datą i miejscowością.

[link ciach]

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2019-06-27 o 22:21 Powód: link
aniolek1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 20:41   #44
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: prezent na bierzmowanie

Myślę, że to super pomysł na prezent.
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 12:25   #45
BabaJaga12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 13
Dot.: prezent na bierzmowanie

Lepszy taki prezent niż laptop czy quad, niczym na komunię. Serio, spotkałam się z tym, że ktoś jako chrzestny kupił dzieciakowi na bierzmowanie lapka. Jak dla mnie przesada, ale co kto lubi.
BabaJaga12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 20:40   #46
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: prezent na bierzmowanie

Jasne że przesada. To nie ma być walka kto kupi lepszy prezent, tylko podarunek związany z uroczystością.
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-28 21:40:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.