specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania ! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stres w wielkim mieście

Notka

Stres w wielkim mieście
Zapraszamy Was do dyskusji i zadawania pytań na tematycznym forum "Stres w wielkim mieście". Od 22 lutego (poniedziałek) do 21 marca na forum co tydzień będzie odpowiadał na Wasze pytania specjalista z zakresu dietetyki, fitnesu, psychologii, stylizacji i dermatologii.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-03-08, 20:56   #61
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Bardzo dziękuję za odpowiedź
__________________
Życie bez glutenu.
Zapraszam: https://www.instagram.com/megip1/
Zapisz
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 10:01   #62
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Witam serdecznie

moim marzeniem jest zostac trenerem osobistym szczególnie pod kątem siłowni. Ale przyznam się, że za bardzo nie wiem, jak się za to zabrać. Czy wystarczy kurs I stopnia kulturystyki? Czy później należy zrobić kurs na instruktora osobistego?
Ogólnie interesuje się tą tematyką, trenowałam sporo na siłowni (obecnie mam chwilową przerwe, ale za trochę wracam). Chce poszerzać swoją widzę itp.
Gdyby mógł mi Pan wskazać ścieżkę, jaką nalezy przejść by osiągnąć tego typu cel

z góry dziękuje za pomoc
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 11:55   #63
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Interesuje mnie praca trenera personalnego.
Jakie trzeba mieć wykształcenie, jakie kursy skończyć, ile to kosztuje??
Mieszkam w Krakowie.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-10, 10:26   #64
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

A ja ciekawa jestem ile trzeba zapłacic takiemu trenerowi personalnemu powiedzmy za miesiąc,zeby sie kimś zajął?
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-11, 06:24   #65
superdomina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 69
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Cytat:
Napisane przez Michał Gronowski Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
Jeśli chodzi o Pani oponkę, to jej powodem jest tkanka tłuszczowa, a nie pozbędzie się jej Pani w inny sposób niż zużywając ją na cele energetyczne.
Aby do tego doszło bardzo ważna jest dieta, która będzie zawierała deficyt kaloryczny, czyli dostarczała mniej energii, niż nasz organizm potrzebuję(o około 15-20%), skupiając się na dostarczaniu większej ilości białka w pożywieniu(np. drób, ryby, chude wędliny, chude serki twarogowe), a ograniczeniu podaży węglowodanów(ryż, kasza, ziemniaki, produkty pszenne, makarony) i dostarczaniu tych węglowodanów w produktach o niskim indeksie glikemicznym(czyli takich, które powoli podnoszą poziom cukru we krwi). Takimi produktami są np.: ryż brązowy, makarony razowe, kasze gryczana i jęczmienna, ryż basmati, kasza kus kus, pieczywa razowe. tłuszcz powinien pochodzić z np.: oleju lnianego, oliwy z oliwek, orzechów i proponuję dodawać po łyżeczce do każdego z posiłków.

Tyle ogólników jeśli chodzi o odżywianie. Jest to niestety szeroki temat i ciężko jest go w całości opisać na forum.

Co do samego treningu, to ćwiczenia, podczas których spalany jest tłuszcz wykonywane powinny być dość długo i przy niskim tempie (tętno około 65% tętna maksymalnego, które wyliczamy z wzoru 220-wiek). podczas takiego wysiłku organizm czerpie energię właśnie z wolnych kwasów tłuszczowych. Przykładami takiego wysiłku jest np. szybki marsz, chodzenie na stepperze, jazda na rowerku stacjonarnym, nawet truchtanie w miejscu oraz jednostajne pływanie.

Niestety wykonywanie ćwiczeń typu brzuszki nie spala tłuszczu, a jedynie rozbudowuje mięśnie pod warstwą tłuszczyku. Podczas takiego wysiłku zużywane są węglowodany, które zgromadziliśmy pod postacią glikogenu mięśniowego.

Jeśli mógłbym polecić najlepszą metodę, to zdecydowanie proponuję połączyć trening ogólnorozwojowy(wykonywan ie ćwiczeń na wszystkie grupy mięśniowe, np po 1-2 ćwiczenia na partię mięśniową) z treningiem cardio(trening aerobowy, o którym wspomniałem przed chwilą lub trening interwałowy, o którym za chwilę). Takie połączenie spowoduje kształtowanie sylwetki, rozbudowując mięśnie, co uczyni nasze ciało twardszym i bardziej sprężystym oraz spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Niestety tkanka tłuszczowa jest usuwana z całego ciała a nie tylko z wybranych przez nas części. proszę pamiętać, że wykonując zbyt dużo ćwiczeń na mięśnie brzucha i stosując przy tym duże ciężary, rozbudujemy te mięśnie, co może spowodować nawet wzrost obwodu w talii, więc nie zapominajmy o ćwiczeniach typowo spalających tłuszcz.

Jednym z takich ćwiczeń jest wykonywanie interwałów. Trening interwałowy polega na przeplataniu wysiłku o wysokiej intensywności (około 90% swoich możliwości) np. szybki bieg, z wysiłkiem na poziomie 60% możliwości, czyli marszem, a nawet spacerem. Każda część treningu zwana jest właśnie interwałem.
Badania wykazują , że w porównaniu do klasycznych ćwiczeń aerobowych trening interwałowy prowadzi do spalenia nawet do trzech razy większej ilości tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym o połowę mniejszym wysiłku energetycznym i ponad połowę krótszym czasie treningu. Na trening interwałowy składają się naprzemienne okresy wysoko i średnio intensywnych, zazwyczaj krótkich przedziałów ćwiczeń. Dobrane ćwiczenie może być dowolne, ponieważ najistotniejsza jest intensywność jego wykonywania a nie samo ćwiczenie. Najczęściej spotykanymi rodzajami ćwiczeń w treningu są te, które tradycyjnie wykonywane są jako aerobowe:
-rower,
-bieżnia,
-steper,
-ergometr wioślarski,
-maszyny eliptyczne,
-zwykły bieg w połączeniu z marszem.

Przykładowe wykonanie interwałów wygląda następująco:

-2 minuty truchtu (ok. 60% maksymalnych możliwości),
-30 sekund sprintu (ok.95% maksymalnych możliwości).
Z czasem, gdy nasza wytrzymałość wzrośnie możemy wydłużać czas trwania interwału z 95% naszych możliwości.
UWAGA!
Posiłek po interwałach spożywamy dopiero po upływie około 40 minut.

Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest, by trening przynosił nam przyjemność. Trening aerobowy możemy zatem wykonać zarówno w sali ćwiczeń, jak i w domu, czy parku. Podobnie jest z treningiem interwałowym, który możemy wykonywać biegając wokoło boiska w parku, pływając jeden basen wolno, drugi szybko, jeżdżąc różnymi prędkościami na rowerze lub nawet korzystając ze skakanki.

Zbliża się wiosna, więc możliwości ćwiczeń będziemy mieli coraz więcej. Życzę wytrwałosci w swoich postanowieniach i mam nadzieje, że chociaż nieco przybliżyłem Wam tematykę "tracenia zbędnych kilogramów"
o jak miło pana tu spotkać. dość często widzę pana na siłowni podczas treningów personalnych. ok, może ja też spróbuję tych interwalów
pozdrawiam
__________________
Me, Myself and I
superdomina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-12, 15:58   #66
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Witam, mam pytanie co do częstotliwości ćwiczeń aerobowych. Niedawno zaczęłam ćwiczyć 3 razy w tygodniu po 60 min na stepperze, ale mam pewne wątpliwości jak najlepiej je rozplanować. Zawsze wydawało mi się, że dobrze jest ćwiczyć co 2 dzień (tak robiłam z aerobikiem i było ok), ale niedawno przeczytałam, że lepiej jest robić aeroby bez przerwy przez 3 dni, a potem pozwolić mięśniom na regenerację.
http://metabolizm.pl/cwiczenia/cwicz...e-metabolizmu/
Czy ma to jakieś istotne znaczenie? Jak najlepiej ćwiczyć, aby się nie przetrenować?
Właśnie doszłam do wniosku, że najbardziej odpowiadałyby mi ćwiczenia w sobotę, niedzielę i środę (czyli 2 dni ćwiczeń, 2 dni przerwy, 1 dzień ćwiczeń, 2 dni przerwy), ale wolę się upewnić, czy jest to dobry pomysł.
millia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 21:28   #67
iskierka4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Witam serdecznie.
Waze 49 kg przy wzroscie 160 cm. Jestem mała i drobnokoscista. chcialabym zaczac trening siłowy na mase (wczesniej cwiczylam z obciazeniem, bardzo lubie magic bar) i w zwiazku z tym mam pytanie:
1. czy wystarczy jak zrobie w 1 dniu cwiczenia na dolna czesc ciala tzn. nogi + posladki + łydki a w innym dniu zrobie "góre" tzn. plecy, biceps, triceps, klatke?

2. czy jesli chce cwiczyc aby uzyskac miesnie czy mam unikac zajec "magic bar" gdzie sa cwiczenia na rzezbe tj. cwiczy sie wybrana grupe miesniowa przez 4 minuty np. triceps? czy magic bar zaszkodzi w uzyskaniu masy?

3. czy jesli spozywam 1 miarke białka po treningu siłowym tj. 24 g białka to za mało? oprocz tego jem ryby i sery twarogowe na sniadanie

4. co jesc przed treningiem silowym aby mieć siłe, tzn. jakie weglowodany sa najlepsze?

5. Kiedy wykonywac aeroby przed czy po treningu siłowym?

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi Pozdrawiam serdecznie
iskierka4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 23:54   #68
Ariya
Raczkowanie
 
Avatar Ariya
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 93
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Czy to prawda, że w przypadku szerokiej talii lepiej nie wykonywać ćwiczeń na mięśnie skośnie brzucha, żeby nie podkreślać tego "defektu"??

Edytowane przez Ariya
Czas edycji: 2010-03-13 o 23:55
Ariya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 20:03   #69
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Mam jeszcze jedno: kiedy nadmiar jedzenia zamienia się w tk. tłuszczową?
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 10:49   #70
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Witam pana , mam takie pytanie , jem regularnie co 3 godz. i w tym momencie mam dylemat bo powinno zjesc odrazu po treningu a potem godz po jeszcze raz , ale to juz będzie mój następny posiłek , który powinnam zjesc za 3 godz czy wystarczy ze zjem odrazu po wysiłku a potem dopiero za 3h???
live jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 13:48   #71
ja___1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Dzień dobry!
Mam 165 cm wzrostu i ważę 74 kg. Od dwóch tygodni chodzę na siłownie minimum 3x w tygodniu.
Mój trening wygląda następująco:
- bieżnia - 5 min marsz, 5 min bieg, 30 sek sprint (i tak cały czas przez 60 min)
- orbitrek - 30 min
- rower - 30 min
Czy muszę modyfikować swój trening? Chcę w najbardziej efektywny sposób wykorzystać te 2h żeby pozbyć się khykhy że tak powiem sadełka
Z góry dziękuję za odpowiedź
ja___1 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stres w wielkim mieście


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:43.