Płyn Loxon 5% - pytanie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-29, 12:08   #1
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Question

Płyn Loxon 5% - pytanie.


Drogie wizażystki, wiem że pewnie ten temat już był kilka razy ale nie mam czasu na szukanie i przeglądanie całego forum gdyż potrzebuje porady odrazu.
Więc dziś zakupiłam płyn Loxon 5% - jest to płyn na porost wlosów. Gdyż mam straszny problem z wypadaniem włosów, wiem że problem tkwi w moim częstym prostowaniu i rozjaśnianiu farbami.
Ale nie o to pytam. Otóż chciałabym się dowiedzieć czy któraś z was stosuje ten płyn?? i jak dokładnie trzeba go stosować, na ulotce tylko pisze że 1ml co 12 godzin (2 razy na dobe) no, ale na suche włosy pryskać czy na mokre??
I czy powinnam zakupić jeszcze jakiś specjalny szampon do wlosów żeby wspomoc działanie?? czy zwykły taki jak używam np. GARNIER fructis czy Nivea może być??
No i czy dobrze zrobiłam, że kupiłam odrazu 5% czy powinnam zacząć od małej dawki 2% ?? ehh, mam strasznie rzadkie włosy od tych zabiegow na włosy że postanowiłam kupić ten 5%. Teraz nie prostuje już włosów i przestałam je farbować. Choć z odrostem nie dobrze się czuje

Dziękuje za pomoc
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 07:58   #2
callinecka
Raczkowanie
 
Avatar callinecka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opole
Wiadomości: 122
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

loxon jest na łysienie androgenowe,jesli masz go przepisanego przez dermatologa to stosuj tak jak Ci wskazał.Na suchą skore głowy .rano i wieczorem.Dużo by pisać bo jest to środek dosyc kontrowersyjny i ma skutki uboczne,aczkolwiek pomaga niektórym w odroście.Na własną reke bez udziału lekarza nie polecam osobiście stosowania tego leku....skutki uboczne-faza linienia (mega wypadanie poprostu obłęd !)moze trwać to kilka miesięcy po linieniu powinien nastąpic odrost.
Loxon niestety może zwiększyć porost włosów na całym ciele-najbardziej na twarzy,szyji i plecach.On zwiększa ukrwienie mieszkow włosowych niestety nie tylko tam gdzie przyskasz.Nie namawiam nie odradzam,pozdrwaiam
callinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 15:03   #3
Marzeniam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 19
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Jak moze powodowac porost wlosow na ciele kiedy smarujemy nim glowe?
Bardzo mnie to interesuje. Loxon dziewczyny na wizazu polcily przy odrastaniu brwi. Ale ja poprosilam lekarza o recepte z innego powodu.

Jestem 4 miesiace po operacji i anestezja wywolala u mnie wypadanie wlosow czego osobiscie nie moge przezyc. Ale nie chce wlosow gdzie indziej!!!!
Chce na glowie... Jakies uwagi?
Marzeniam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 20:31   #4
dodeczka84
Zakorzenienie
 
Avatar dodeczka84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przytulny domek
Wiadomości: 3 300
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Może ktoś jeszcze się wypowie..
__________________
... by codziennie znaleźć powód do uśmiechu..
dodeczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 11:07   #5
missajgon
Przyczajenie
 
Avatar missajgon
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
GG do missajgon
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Ja stosowalam plyn loxon5% kilka lat temu, mialam problemy z zaburzeniami odzywiania i to spowodowalo u mnie prawie lysienie, mialam tragedie na glowie ale regularne stosowanie loxonu sprawilo ze nowe wlosy zaczely szybko odrastac i w ogole wlosy zaczely mi szybko rosnac, stosowalam go przez dwa miesiace. Nie psikalam bezposrednio na wlosy (poczatkowo tak ale musialam wtedy myc glowe codziennie) tylko na dlon i opuszkami wmasowywalam preparat w skore glowy. Faktycznie zauwazylam, ze nad gorna warga pojawil sie "wasik" ktorego nigdy wczesniej nie mialam (widocznego). Raz usunelam i to wystarczylo wiecej zbednego owlosienia nie zauwazylam do dzisiaj. Teraz znowu bede stosowac loxon poniewaz po 4 miesiacach spedzonych w usa moje wlosy sa znowu w tragicznym stanie i wciaz wypadaja mimo preparatow doustnych.
missajgon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 12:44   #6
Basia_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 30
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Potwierdzam . Stosowalam Loxon 2 %... moje lysienie jest androgenowe-zespol policystycznych jajnikow i do tego podkusilo mnie odstawic hormony tarczycy na ktora sie lecze. wtedy zaczely mi wypadac PASMAMI! mialam przeswity zwlaszcza zakola itd, cala glowa. wrocilam do horm.tarczycy i zaczelam lykac Revalid oraz smarowac loxonem 2.

owszem, odrosly troche. jesli chodzi o glowe - warto bylo.
Jednak nigdy nie mialam nadmiernego owlosienia (a przy pcos to czesty problem), tak po loxonie mialam baczki, ciemne grubsze wlosy na rekach i łonowe też! wyszły dalej tak jakby, nawet z tyłu. depilowalam kremem do miejsc intymnych. odstawilam loxon i po kilku miesiacach te nadmierne wlosy zniknely a na glowie dalej mam zakola i lojotok od 13-tego roku życia...
mysle czy nie wrocic do loxonu ale 5 % sie boje....

Jesli masz typowe zakola i za wysokie czolo, to polecam. ale licz sie z tym skutkiem ubocznym. zbadaj sie u ginekologa, usg dopochwowe koniecznie! czy nie masz pecherzykow. tradzik, lojotok, nadmierne owlosienie to objawy pcos. acha - i lecze sie yasmin. ale to dopiero po sensacjach z loxonem
jesli wypadaja z innego powodu, to raczej nie pomoze.
Basia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 10:42   #7
zosia1496
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Zgadza się. Mój znajomy używa tego płynu na łysienie. Przypisał mu go dermatolog i stosuje go co rano On ma akurat łysienie plackowate więc na jeden placek dwa psiknieca

Edytowane przez zosia1496
Czas edycji: 2011-07-11 o 10:43
zosia1496 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-08, 11:51   #8
karoszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

cześć dziewczyny! choruje na łysienie plackowete od 5 roku życia, teraz mam 21 wiec męczarnia trwa już 16 lat. od tamtej pory kiedy wypadły pierwszy raz, jeszcze ani razu nie odrosly wszystkie. odrastaly pare razy na 1/3 powierzchni głowy ale zaraz znowu wypadały. leczono mnie wszystkim czym sie da. miałam mrożenie, naświetlanie, miliony różnych wcierek i witamin. leki byly nawet sprowadzane z niemiec i nic. wszystkie leki o ktorych tu piszecie są mi znane, tylko ze zaden nie pomógł mi w 100%. długo leżałam w szpitalach i też nic. jakies 2 lata temu wypadły wszystkie włosy, dałam sobie spokój, straciłam nadzieje. ale 3 msc temu zobaczyłam maleńki meszek w niektórych miejscach, wiec znowu zaczelam działac, ale tym razem na własną ręke, przeczytalam o loźon 5% i bez namysłu kupiłam go. stosuje go juz 2 msc i włosy odrastają, cały czas pojawia sie ich co raz wiecej..... to prawda że włosy pojawiają sie też w innych miejscach, ale czym jest pare wloskow wiecej skoro ja nie mialam ich nigdy..... pozdrawiam i nie martwcie sie tym tak.
karoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 13:28   #9
Havfrue
Przyczajenie
 
Avatar Havfrue
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kolbuszowa
Wiadomości: 24
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Witam! Ja również zmagam się z nadmierną utratą włosów. Może aż tak bardzo nie wypadają (w lecie prawie w ogóle), ale 3 lata temu nad czołem po lewej i po prawej stronie pojawiły się zakola i ogólnie czupryna po bokach bardzo się przerzedziła, mam prześwity... Pół roku temu dermatolog przepisał mi właśnie płyn Loxon 5%. Nie stosowałam go zbyt długo, mniej niż miesiąc, więc mi nie pomógł. Po jakimś czasie zauważyłam, że na moim ciele pojawiło się dodatkowe owłosienie (tj. na rękach, nogach, brzuchu i klatce piersiowej.) Nie jest to może jakieś kłopotliwe owłosienie, ale mimo wszystko widoczne (zwłaszcza pod światło). Zawsze na udach byłam praktycznie gładziutka, depilację nóg ograniczałam tylko od kolan w dół. Jeżeli chodzi o ręce, to dawniej niektórzy nawet żartobliwie mówili mi, że chyba je depiluję, bo naprawdę było na nich kilka - kilkanaście ,widocznych tylko pod światło krótkich i jasnych włosków. Teraz, nie dość, że pojawiło ich się znacznie więcej, to są one długie i brązowe - widoczne w świetle dziennym. Jeśli chodzi o depilację nóg, to też już niestety muszę brać pod uwagę również uda... Najbardziej martwi mnie jednak nadmierne owłosienie na piersiach, dekolcie i brzuchu. Na klatce piersiowej są jasne włoski, ale niestety na brzuchu pojawiły się już te brązowe... Kiedy się przebieram i świeci słońce, albo po prostu biorę kąpiel, to wyraźnie widzę meszek i cebulki. Wcześniej wymyślałam sto różnych przyczyn tego, co u siebie zaobserwowałam (dieta, łykanie skrzypu itp...), ale kiedy przeczytałam ten wątek na wizażu domyślam się, że może w owym płynie tkwi właśnie przyczyna... Chciałam się dowiedzieć, czy istnieje możliwość pozbycia się tego nadmiernego owłosienia, wyłączając depilację? Boję się, że włoski będą pojawiać się nadal, a nie chciałabym wyglądać jak mężczyzna... Szczerze mówiąc, gdyby lekarz poinformował mnie o skutkach ubocznych tego leku, nie zdecydowałabym się na stosowanie go... Przepraszam, że tak bardzo się rozpisałam, ale troszkę nurtuje mnie ten problem. Proszę o jakieś wskazówki...
Havfrue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 14:52   #10
tofzz
Przyczajenie
 
Avatar tofzz
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 18
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Może jeszcze komuś się przyda ta informacja; ja stosowałam loxon 5% przez kilka miesięcy 2 razy dziennie po 10 psiknięć, włosy się wtedy bardziej przetłuszczały, bo się je ciągle "macało", ale efekty było widać po ok. 1-2 miesiącach. Dodam kilka zdjęć dla porównania.
Dla niezarejestrowanych: http://img543.imageshack.us/img543/185/wlosyyg.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosyy.jpg (132,7 KB, 1845 załadowań)
tofzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 23:48   #11
aneccia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 21
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

na łysienie rozlane cierpię od kilku lat, nic nigdy mi nie pomogło, ostatnio zauważyłam, że wyrasta mi sporo włosków na czubku głowy, jednak szału nie ma możliwe, że to za sprawą skrzypowity lub siatki bioprzyswajalnej - przepisanej przez lekarza medycyny naturalnej, nadal jednak włosy są przerzedzone i wyglądają okropnie, codzienne mycie, stylizacja jest niesamowicie męcząca, może czas wypróbować loxon 5%, dziwne, ale lekarz, który stwierdził łysienie rozlane nie przepisał mi tego specyfiku, pora odwiedzić kolejnego(odwiedziłam już dziesiątki) specjalistę, i zapytać o poradę...eh...ciężki temat
aneccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-09, 18:57   #12
misiak17
Wtajemniczenie
 
Avatar misiak17
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 559
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Witam.
U mnie dermatolog stwierdził łysienie plackowate i przepisał mi właśnie loxon 5%. Mam 1 łysą plamę na głowie. Włosy zaczynają powoli odrastać ( stosuję go jakiś miesiąc czasu) jednak przy tym strasznie wypadają. Nie wiem już sama co robić, czy odstawić płyn, czy stosować go dalej. Za 4 miesiące mam ślub i boję się, że jeszcze bardziej mi powypadają.
__________________
szczęśliwa żona swojego Małżona

Rok 2016 będzie lepszy, musi być lepszy

1.12.2014
21.03.2015
14.06.2015
07.2018 cp usunięty lewy jajowód
12.2018 histerolaparoskopia - prawy jajowód niedrożny
misiak17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 11:56   #13
Viktor69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Witam wszystkich, tyle się pisze o łysieniu, że postanowiłem opisać w formie dziennika moją przygodę z loxonem. Po kolei ... Mam 27 lat i od dwóch lat systematycznie wypadały mi włosy w coraz to większych ilościach, do tego stopnia, że czubek i przód głowy włącznie z zakolami miałem mocno przerzedzony. Interesuje się trochę biologią, poczytałem i uznałem, że jest to na razie najlepsze sprawdzony środek na łysienie. Loxon zawiera minoxidil w dawce 2 i 5%(5% na receptę ale w aptekach sprzedają bez recepty. Minoxidil to substancja wpływająca na lepsze odżywienie mieszków włosowych i zapobiega ich miniaturyzacji. Lek ten sprawdza się w łysieniu androgenicznym. Myślałem o kuracji z Vichy ale ten specyfik powoduje jedynie zmniejszenie łysienie, nie wpływa natomiast na porost nowych włosów. Loxon jako lek ma swoje wady ale myślę, że warto. Jedną ze w.w wad jest tzw. "linienie", czyli bardzo wzmożone wypadanie włosów przez 2,3 tygodnie, po 2-4 tygodniu rozpoczęcia kuracji. W następnym poście postaram się opisać jak to wyglądało w moim przypadku...z męskiego punktu widzenia
Viktor69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 12:06   #14
Viktor69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Tydzień 8,9,10
Bez zmian, wypada mi dosłownie naście włosów w ciągu mycia, włosy są fajne i wyglądają na zdrowsze. Aplikuje raz, czasami dwa razy dziennie, bo jestem leniwy...i mam dość tego ciągłego wmasowywania ale afekty są widoczne.
Tydzień 11, 12, 13
Włosy są gęste, wypada mi w dalszym ciągu po kilkanaście włosów podczas mycia
Nic złego się nie dzieje. WAŻNE. Zapomniałem napisać, że zmieniłem dawkę po 1 tygodniu z 2 na 5%


Po 4 miesiącach. Jest bardzo dobrze, efekty się utrzymują mogę pokombinować z fryzurami, włosy są mocne, troszkę matowe od alkoholu w loxonie, trudno.. coś za coś
To jest czas obecny, w którym pisze te posty. Tym, którzy się podniecili i biegną do apteki napisze parę MINUSÓW, które zauważyłem:
- loxon działo do 5 lat po utracie włosów w danym miejscu
- aplikacja jest delikatnie pisząc wku...a. Można przywyknąć, to tak jak mycie zębów
- sławnie "linienie" tak to było bardzo przykre. W moim przypadku rozpoczęło się po 2 tygodniu i skończyło w 4 tyg.
- niszczy włosy, troszeczkę rozjaśnia i matowiLoxon powinno się stosować na nie owłosioną skórę głowy) Ja myślę jednak, że wtedy nie mam już po co
- po 6 miesiącach od zakończenia kuracji łysienie powraca
TO tyle powodzenia i wytrwałości, mam nadzieje, że to co napisałem komuś się przyda
POZDRAWIAM owłosiony Viktor
Viktor69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 22:17   #15
opsik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Exclamation Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Dziewczyny zostal mi plyn LOXON 5% z kuracji. Okazalo sie ,ze wlosy wypadaja mi z zupelnie innego powodu niz LYSIENIE!!
Tak wiec jak jakas osoba jest zainteresowana prosze napisac na priv
opsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 00:18   #16
l007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Witam,
Mam 27 lat i po trochu zaczęło mi ubywac wlosow na srodku glowy.
Nie bylem u żadnego dermatologa ani żadnego lekarza.
Wyczytałem że Loxon 5% powinien pomóc.
Zastosowałem, i tak już od prawie miesiąca psikam po 10razy w odpowiednie miejsce na glowie 2x na dobe (jak w instrukcji)
Nie mialem żadnych problemów jak narazie z owym Loxonem (nie zauważyłem dodatkowego wypadania włosów czy linienia czy czegokolwiek jeszcze).

Chciałem jednak zapytac co do stosowania - jak należy myc glowe podczas używania Loxonu.
Tzn np popsikam, ale rozumiem że bez sensu jeśli po godzinie umyje głowę.
Więc jaki jest czas 9np w godzinach) po psikaniu, po jakim mogę umyc głowę?
Załóżmy że jest jakaś impreza, chcę się wybrac ale wypadało by umyc głowę np o 16 ale o 13 psikałem loxonem - więc jak wy to robicie?
Pozdrawiam
l007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 21:19   #17
fiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

ja zawsze myłam rano włosy, gdy go używałam
albo psikałam tuż po myciu, kiedy jeszcze były trochę wilgotne
fiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 21:34   #18
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez l007 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam 27 lat i po trochu zaczęło mi ubywac wlosow na srodku glowy.
Nie bylem u żadnego dermatologa ani żadnego lekarza.
Wyczytałem że Loxon 5% powinien pomóc.
Zastosowałem, i tak już od prawie miesiąca psikam po 10razy w odpowiednie miejsce na glowie 2x na dobe (jak w instrukcji)
Nie mialem żadnych problemów jak narazie z owym Loxonem (nie zauważyłem dodatkowego wypadania włosów czy linienia czy czegokolwiek jeszcze).
I w aptece sprzedali Ci Loxon 5% bez recepty? Lepiej idź do lekarza zamiast stosować farmaceutyki na własną rękę, ot tak.
Mam nadzieję, że sobie zdajesz sprawę, że odstawienie loxonu sprawia iż te włosy które dzięki niemu wyrosły to wypadną?
I wydaje mi się, że 20 psiknięć dziennie to za dużo - ten preparat też można przedawkować! Zbadałeś sobie chociaż ciśnienie?

Edytowane przez KONICZYNKA 47
Czas edycji: 2012-01-15 o 19:07
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 17:52   #19
tofzz
Przyczajenie
 
Avatar tofzz
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 18
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez l007 Pokaż wiadomość
Witam,
Chciałem jednak zapytac co do stosowania - jak należy myc glowe podczas używania Loxonu.
Tzn np popsikam, ale rozumiem że bez sensu jeśli po godzinie umyje głowę.
Więc jaki jest czas 9np w godzinach) po psikaniu, po jakim mogę umyc głowę?
Załóżmy że jest jakaś impreza, chcę się wybrac ale wypadało by umyc głowę np o 16 ale o 13 psikałem loxonem - więc jak wy to robicie?
Pozdrawiam
Dobrze rozumiesz. Nie ma sensu stosowania go tylko na godzinę. Najlepiej jakbyś robił to rano, np. po umyciu włosów i wieczorem przed pójściem spać. Następnego dnia rano znowu możesz myć włosy, chyba, że nie masz takiej potrzeby.

Cytat:
Napisane przez KONICZYNKA 47 Pokaż wiadomość
I w aptece sprzedali Ci Loxon 5% bez recepty? Lepiej idź do lekarza zamiast stosować farmaceutyki na własną rękę, ot tak.
Mam nadzieję, że sobie zdajesz sprawę, że odstawienie loxonu sprawia iż te włosy które dzięki niemu wyrosły to wypadną?
I wydaje mi się, że 20 psiknięć dziennie to za dużo - ten preparat też można przedawkować! Zbadałaś sobie chociaż ciśnienie?
Mi również zdarzyło się raz kupić loxon 5% w aptece bez recepty. 20 psiknięć jest w sam raz, na ulotce jest napisane, że należy go stosować 2 razy dziennie po 10 psiknięć.
tofzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-19, 06:03   #20
l007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Dzięki za odpowiedzi...
...I tak sprzedali mi loxon bez recepty. z tym nie ma problemu..
Jestem zdrowy jak ryba nigdy nie mialem problemow zdrowotnych.
Uważam że nie jest to jakiś środek znacząco wpływający na stan zdrowia więc się tak bardzo tym nie przejmuję.
Zaczęły mi troche wypadac włosy, nie mam jakiegoś problemu z tego powodu ale jak się dowiedziałem że można spróbowac z tym loxonem, to postanowiłem to zrobic.
Może za 10 lat jak by mi te włosy wypadły w większej ilości a dowiedziałbym się że była taka możliwośc użycia loxonu a tego nie zrobiłem, poprostu bym żałował że tego nie zrobiłem, a tak póki co jadę wg instrukcji i zobaczymy co sie stanie

Myśle że dziewczyny mają większy problem jak im włosy zaczynają wypadac niż faceci..
l007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 13:20   #21
sevendaysforme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Posiadam używany jedynie kilka dni loxon 5, gdyby ktoś był zainteresowany - zapraszam na priv
sevendaysforme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 13:31   #22
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Po odstawieniu Loxonu włosy lecą tylko w przypadku łysienia androgenowego, ja stosowałam wiele razy minoxidil (subst. czynna loxonu) i po odstawieniu nie straciłam ani jedengo włosa
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:33   #23
Ssendi
Przyczajenie
 
Avatar Ssendi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 13
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Hej mam nadzieje że ktos tu jeszcze zajrzy i odpowie , od ponad dwóch miesiecy wypadaja mi wlosy tak do 70-80 dziennie , najbardziej podczas mycia i rozczesywania, w ciagu dnia gdy sa suche nie wypadają, byłam u dermatologa który zapisał mi loxon 5% na pierwszej wizycie bez badań , ale tsh , morfologie i pasożyty mam dobre , czytałam że ten płyn jest do łysienia androgenowego ale skąd pewność ze ja to mam ?, gdzie moge szukac pomocy co zbadac by to stwierdzic? boje się stosować tego loxonu , boje się tego lnienia , powiedzcie mi jak to wygląda ile tych wlosów tak na oko wypada ? ja z reguły zawsze mialam włosy bardzo cienkie przez to wypadanie jest jeszcze gorzej.Nie wiem co mam robic ryzykować czy poczekac obecnie biore merz spezial ,magnez, pije pokrzywe i drozdze , robie maseczki z nafty .Raz jest lepiej raz gorzej czasami wypada po 30-40 włosów tak 3 dni a pózniej 3 dni 70-80 , mam widoczne prześwity gdy patrze z góry najbardziej na czubku ale nie na ciemieniu tylko na samym czubku prawie że z tylu, jednak widzę sporo odrastajacych włosków sa one cienkie ale rosna... czy przy androgenowym tak może byc że samoistnie odrastają bez loxonu i anty ? prosze o odpowiedz
__________________

Drożdże od 23.02.12
Pokrzywa od 24.02.12
Nafta kosmetyczna 22.01.12
Olej rycynowy 23.01.12


Odchudzam się
20.12.11 58kg
28.02.12 52kg
cel 47kg
158cm
Ssendi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 13:39   #24
NatkaMarchewki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Witam wszytkich ! ja również używałam loxon 5%, ale zaczęłam go stosowac w tym samym czasie co tabletki hormonalne a po ich odstawieniu okazało się, że loxon niestety nie pomaga wcale ... przez 3 lata przekonana, że wcieranie loxonu coś dało a tu nic ;/ wyszło na to, że tabletki wszystko uregulowały, choć włosy nadal mi wypadają dlatego zostały mi 2 opakowania loxonu 5%, które już mi się nie przydadzą. Może znajdzie się osoba chętna na te 2 opakowanka loxonu . Zapraszam! piszcie na nowa10@interia.pl pozdrawiam
NatkaMarchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 18:51   #25
Katazinek
Raczkowanie
 
Avatar Katazinek
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 32
GG do Katazinek
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

hej wszystkim!
JA kiedys uzywalam 5% Loxon. Zazywalam rowniez tabletki Revalid by szybciej zahamowac wypadanie. Musze stwierdzic ze po tygodniu zaczely sie uspakajac, i wrecz przestaly wypadac w ogole. Moim zdaniem wszystko zalezy od powodu przez ktory wypadaja nam wlosy. Jesli ktos duzo sie denerwuje tak jak np ja to jak najbardziej polecam, bo jak wiadomo androgeny sa to hormony stresu. Jesli wypadaja ze wzgledu na zla diete brak witamin to zalecalabym inna terapie bo wtedy loxon nie pomoze a wrecz moze zaszkodzic. Ostatnio mialam bardzo duzo stresow w swoim zyciu, i zakupilam 2% rowniez pomogl od razu wlasciwie z dnia na dzien, napsikalam na glowe wmasowalam a nastepnie wysuszylam je suszarka , moze to dziwne ale u mnie nie wystapily zadne skutki uboczne. Dodam jeszcze ze moje wlosy "lubia" wypadac, wtedy nie stosuje odzywek do wlosow ani nic co obciaza, jedynie loxon i olejek arganowy
Katazinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 10:34   #26
ell23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Witam, proszę powiedzcie mi stosuje loxon 5% od 2,5 tygodnia. Włosy zaczęły mi wypadać jeszcze bardziej. Ile czasu trwa ta faza wzmożonego wypadania włosów??? Tydzień, dwa czy więcej...
ell23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 15:09   #27
NatkaMarchewki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cześć ! ell23 w moim przypadku (z tego co pamietam) faza wzmożonego wypadania trwała na pewno około miesiąca. Niestety nic przyjemnego. Najważniejsze, aby były efekty - czego Ci życzę.
Pozdrawiam
NatkaMarchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 07:24   #28
ell23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

O matko aż miesiąc tyle to ja chyba nie wytrzymam
ell23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 14:05   #29
Katazinek
Raczkowanie
 
Avatar Katazinek
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 32
GG do Katazinek
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez Ssendi Pokaż wiadomość
Hej mam nadzieje że ktos tu jeszcze zajrzy i odpowie , od ponad dwóch miesiecy wypadaja mi wlosy tak do 70-80 dziennie , najbardziej podczas mycia i rozczesywania, w ciagu dnia gdy sa suche nie wypadają, byłam u dermatologa który zapisał mi loxon 5% na pierwszej wizycie bez badań , ale tsh , morfologie i pasożyty mam dobre , czytałam że ten płyn jest do łysienia androgenowego ale skąd pewność ze ja to mam ?, gdzie moge szukac pomocy co zbadac by to stwierdzic? boje się stosować tego loxonu , boje się tego lnienia , powiedzcie mi jak to wygląda ile tych wlosów tak na oko wypada ? ja z reguły zawsze mialam włosy bardzo cienkie przez to wypadanie jest jeszcze gorzej.Nie wiem co mam robic ryzykować czy poczekac obecnie biore merz spezial ,magnez, pije pokrzywe i drozdze , robie maseczki z nafty .Raz jest lepiej raz gorzej czasami wypada po 30-40 włosów tak 3 dni a pózniej 3 dni 70-80 , mam widoczne prześwity gdy patrze z góry najbardziej na czubku ale nie na ciemieniu tylko na samym czubku prawie że z tylu, jednak widzę sporo odrastajacych włosków sa one cienkie ale rosna... czy przy androgenowym tak może byc że samoistnie odrastają bez loxonu i anty ? prosze o odpowiedz
czubek glowy i na zakolach to miejsca gdzie wlosy wypadaja z nerwow.. wlosy owszem moga odrosnac samoistnie ale nie musza... na pewno wyrosna ciensze nic poprzednio wiem bo sama tak mialam... loxon polecam z goracego serca u mnie faza wzmorzonego wypadania trwala gdzies 1,5 tygodnia.. wtedy odstawilam na chwile loxon a za jakis tydzien uzylam go ponownie wcirajac w glowe przysuszylam jeszcze suszarka u mnie byl efekt natychmiastowy... dziala jak reka odjal i chyba jestem szczesciara bo u mnie nie ma skutkow ubocznych. Polecam zazywac tabletki w celu wzmocnienia witalosci wlosow odrastajacych jak przede wszystkim dlatego ze odzywione beda grubsze i beda szybciej rosly ja po 3 tygodniach mam centymetr ponad pozdrawiam i mam nadzieje ze pomoglam choc w jednej tysiecznej
Katazinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 09:06   #30
ell23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

1,5 tygodnia linienia boże jak ja Ci zazdroszczę ja już nie wyrabiam na psychikę mi już siada a moje włosy stały się moją obsesją kurcze czy to wypadanie się kiedyś skończy ??????
ell23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-22 13:57:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.