zapalenie pęcherza a stosunek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki URO-GINEintima

Notka

Forum eksperta marki URO-GINEintima Kłopoty intymne? Masz pytania związane ze zdrowiem i higieną intymną? Zasięgnij porady eksperta dr Katarzyny Muzyka-Placzyńskiej – ginekolog-położnik, która przez trzy miesiące będzie odpowiadała na Wasze pytania. https://wizaz.pl/akcje/intima/urogine/index.php

 
 
Narzędzia
Stary 2015-01-03, 23:04   #1
kotecek_313
Przyczajenie
 
Avatar kotecek_313
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 17
Unhappy

zapalenie pęcherza a stosunek


Witam,
w ciągu kilku ostatnich godzin pojawiły się u mnie objawy zapalenia pęcherza moczowego - częste wizyty w toalecie a później ból przy oddawaniu moczu. Wczoraj oraz w ostatnich dniach kochałam się z moim chłopakiem, uprawialiśmy też petting. Chciałam spytać jak duży wpływ ma aktywność seksualna na występowanie zapalenia pęcherza? Oraz czy takie objawy mogę wyleczyć sama, np. stosując lek bez recepty Urofuraginum? Czuję się naprawdę niekomfortowo a nie wiem ile będę musiała czekać na wizytę u lekarza...
Z góry dziękuję za odpowiedź
kotecek_313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 00:02   #2
krolowa_kosmosu
Raczkowanie
 
Avatar krolowa_kosmosu
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 50
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

Co masz na myśli poprzez to, jaki wpływ ma aktywność seksualna na zapalenie pęcherza? Z własnego doświadczenia wiem, że przy zapaleniu pęcherza występuje ból i nieprzyjemne uczucie, raczej nie wyobrażam sobie stosunku w trakcie tej choroby. Nie wiem ile się leczy pęcherz preparatem bez recepty, ale polecam jednak wizytę u lekarza - mnie przepisał antybiotyk, 5 dni zażywałam i po tym czasie przeszło Pij dużo wody i herbatek, bo bakterie trzeba - powiem brzydko - wysiusiać.
Powodzenia w leczeniu.

PS. Chciałam jeszcze dodać, żebyś zgłosiła się do lekarza, powinien przyjąć bez kolejki, poza tym ubieraj ciepłe spodnie, rajstopki itp! Jak wychłodzisz to będzie jeszcze gorzej.

Edytowane przez krolowa_kosmosu
Czas edycji: 2015-01-04 o 00:07
krolowa_kosmosu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 04:01   #3
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

Tak możesz sobie pomóc do czasu wizyty u lekarza jakimiś tabletkami bez recepty, mi pomagały na samym początku, czyli ponad 5 lat temu (tak tyle czasu z tym walcze) takie ziołowe tabletki niebieskie, a furaginium (bodajże tak się nazywa?) jeszcze pogarszał, u mnie jako tako działają tylko antybiotyki typu palin i cipronex, ale nie do końca, więc jeśli to jednorazowe to lepiej szybko to dobrze zaleczyć, dużo pić i nie zaziębiaj go.


Jeśli chodzi o stosunek a pęcherz to tak, to ma bardzo duże znaczenie, najlepiej po zrobić siku, żeby wysiusiać po prostu bakterie
I na razie unikaj stosunku, zimna i pij dużo.

Bo jak raz się zacznie......

Edytowane przez szklana_mgla
Czas edycji: 2015-01-04 o 04:02
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 10:23   #4
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

na początku życia seksualnego jest możliwe takie "podraznienie" pęcherza moczowego po stosunku dające objawy zapalenia pęcherza
przed stosunkiem weź leki na zapalenie pęcherza - to powinno pomóc
przy regularnym współżyciu problem zniknie
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 10:33   #5
kotecek_313
Przyczajenie
 
Avatar kotecek_313
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 17
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

Cytat:
Napisane przez krolowa_kosmosu Pokaż wiadomość
Co masz na myśli poprzez to, jaki wpływ ma aktywność seksualna na zapalenie pęcherza? Z własnego doświadczenia wiem, że przy zapaleniu pęcherza występuje ból i nieprzyjemne uczucie, raczej nie wyobrażam sobie stosunku w trakcie tej choroby. Nie wiem ile się leczy pęcherz preparatem bez recepty, ale polecam jednak wizytę u lekarza - mnie przepisał antybiotyk, 5 dni zażywałam i po tym czasie przeszło Pij dużo wody i herbatek, bo bakterie trzeba - powiem brzydko - wysiusiać.
Powodzenia w leczeniu.

PS. Chciałam jeszcze dodać, żebyś zgłosiła się do lekarza, powinien przyjąć bez kolejki, poza tym ubieraj ciepłe spodnie, rajstopki itp! Jak wychłodzisz to będzie jeszcze gorzej.
Ja nie mówię, że mam zamiar teraz uprawiać seks a nawet mi to przez myśl nie przeszło, tylko że objawy wystąpiły właśnie po i pytam czy to jest częste

Kiedyś miałam zapalenie dróg moczowych (bodajże jak miałam 10 lat) i może dlatego objawy pojawiły się znów szybko... Poza tym na pewno tak jak piszecie wychłodzenie 'tych miejsc' jak i całego organizmu nie pomaga a ostatnio kilka razy nieźle zmarzłam :P

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
kotecek_313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 14:25   #6
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

Sadze, ze to zwylke podraznienie po stosunku. Tez czasami to miewam. Jednak jesli to zapalenie pecherza, to rajstopy na tylek, grube skarpety, cieple spodnie i do lekarza, a przed wizyta duzo, duzo wody, nawet jak nie masz na nia ochoty to wmuszaj ja w siebie, duzo siusiaj, lekarz ma obowiazek Cie przyjac jesli masz zapalenie pecherza. Zadnych lekow bez recepty nie bierz, bo sa za slabe, aby wyleczyc ten problem zalecza ale problem szybko wroci. 4 lata temu tez je stosowalam, jednak problem wracal co 2 tygodnie az poszlam do lekarza, dostalam bardzo silne tabletki ale problem zniknal i do dzis nie wrocil.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-04, 19:40   #7
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
na początku życia seksualnego jest możliwe takie "podraznienie" pęcherza moczowego po stosunku dające objawy zapalenia pęcherza
przed stosunkiem weź leki na zapalenie pęcherza - to powinno pomóc
przy regularnym współżyciu problem zniknie
Nie pisz głupot bo wcale nie musi zniknąć, ja mam z tym problem cały czas, jak trochę nie zadbam o odpowiednie kroki to męcze się tydzień
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-04, 20:08   #8
kotecek_313
Przyczajenie
 
Avatar kotecek_313
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 17
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Pokaż wiadomość
Nie pisz głupot bo wcale nie musi zniknąć, ja mam z tym problem cały czas, jak trochę nie zadbam o odpowiednie kroki to męcze się tydzień
Zgadzam się, problem sam z siebie nie zniknie niestety :/ niektóre z nas mają do tego mniejsze lub większe skłonności i tyle.

Ale możesz rozwinąć dokładnie jakie kroki podejmujesz?
kotecek_313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 02:16   #9
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

Cytat:
Napisane przez kotecek_313 Pokaż wiadomość
Zgadzam się, problem sam z siebie nie zniknie niestety :/ niektóre z nas mają do tego mniejsze lub większe skłonności i tyle.

Ale możesz rozwinąć dokładnie jakie kroki podejmujesz?
Całkowicie inne niż myślisz..niestety

Męcze się z tym od prawie 6 lat, zaczęło się niewinnie, od zaziębienia, od tamtego czasu w tygodniu miałam może 3 dni spokoju i na nowo przez non stop 3 lata, potem zaczęłam widzieć, że jeśli mam "pełny" pęcherz kiedy gdzieś ide i nie dopuszczam żeby był pusty to bardzo się poprawiło.
Potem zaczęłam robić tak, że przed wyjściem zawsze przynajmniej 2 kubki ciepłej herbaty, staram nie pić się zimnego zaraz po wstaniu i siku tylko ciepłe, unikam zaziębiania. Wszystko zależy od czego i czy to bakterie czy coś innego, ja mam raz tak raz tak, raz boli mnie i żadnych bakterii w moczu a raz są

Czasem sięgam po antybiotyki i też czasem pomaga, czasem nie, ale u mnie może to być z nerwów objaw, nie wiem bo po masie badań i 6 latach dalej nic nie wiem poza tym.

Edytowane przez szklana_mgla
Czas edycji: 2015-01-05 o 03:33
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 08:17   #10
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Pokaż wiadomość
Nie pisz głupot bo wcale nie musi zniknąć, ja mam z tym problem cały czas, jak trochę nie zadbam o odpowiednie kroki to męcze się tydzień
wydawało mi się, że jesteśmy tu by wymieniać się doświadczeniami i sobie doradzać, a nie komentować swoje wypowiedzi w taki sposób - wszystko można powiedzieć i powiedzieć - trochę kultury!!!
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 11:05   #11
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 48
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

Związek między współżyciem a infekcjami pęcherza moczowego rzeczywiście istnieje, ocenia się że nawet 75-90% zakażeń dróg moczowych spowodowanych jest przez stosunki płciowe. Bezpośrednią przyczyną jest wnikanie drobnoustrojów przez cewkę moczową. Infekcje pęcherza moczowego u kobiet w okresie zwiększonej aktywności seksualnej otrzymały nawet potoczną nazwę „choroba miodowego miesiąca”.
Większość infekcji pęcherza moczowego powodowana jest przez bakterie E.coli. Furagina jest lekiem działającym na liczne bakterie Gram ujemne, w tym na pałeczkę okrężnicy oraz część bakterii Gram dodatnich. Można ją więc zastosować w samoleczeniu.
Innym zastosowaniem jest też profilaktyka zakażeń u kobiet z nawracającymi zakażeniami dróg moczowych związanymi z aktywnością seksualną. Zażywa się wtedy 2 tabletki preparatu zawierającego furaginę do 2 godzin po stosunku.
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 11:40   #12
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
wydawało mi się, że jesteśmy tu by wymieniać się doświadczeniami i sobie doradzać, a nie komentować swoje wypowiedzi w taki sposób - wszystko można powiedzieć i powiedzieć - trochę kultury!!!
Chyba troche cie poniosło..
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 17:18   #13
kotecek_313
Przyczajenie
 
Avatar kotecek_313
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 17
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

Cytat:
Napisane przez Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska Pokaż wiadomość
Związek między współżyciem a infekcjami pęcherza moczowego rzeczywiście istnieje, ocenia się że nawet 75-90% zakażeń dróg moczowych spowodowanych jest przez stosunki płciowe. Bezpośrednią przyczyną jest wnikanie drobnoustrojów przez cewkę moczową. Infekcje pęcherza moczowego u kobiet w okresie zwiększonej aktywności seksualnej otrzymały nawet potoczną nazwę „choroba miodowego miesiąca”.
Większość infekcji pęcherza moczowego powodowana jest przez bakterie E.coli. Furagina jest lekiem działającym na liczne bakterie Gram ujemne, w tym na pałeczkę okrężnicy oraz część bakterii Gram dodatnich. Można ją więc zastosować w samoleczeniu.
Innym zastosowaniem jest też profilaktyka zakażeń u kobiet z nawracającymi zakażeniami dróg moczowych związanymi z aktywnością seksualną. Zażywa się wtedy 2 tabletki preparatu zawierającego furaginę do 2 godzin po stosunku.
Bardzo dziękuję za odpowiedź

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Dziewczyny, bez spiny ! każda dała dobrą radę, ze swojego doświadczenia, i jestem Wam za to wdzięczna
kotecek_313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 01:12   #14
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

Cytat:
Napisane przez kotecek_313 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Dziewczyny, bez spiny ! każda dała dobrą radę, ze swojego doświadczenia, i jestem Wam za to wdzięczna
Przecież to nie ja się spinam
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 17:55   #15
Shagia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

Hej jeśli mogę coś poradzić to zawsze badać mocz partnera bo często zdarza się ,że facet ma bakterie w moczu a nie ma objawów i zakaża kobietę a wtedy kobieta się leczy i leczy i końca nie widać . Z własnego doświadczenia co zauważyłam to tabletki anty według mnie powiększają skłonność do zakażeń . Ja odstawiłam (akurat nie z tego powodu ) i o dziwo przeszło a miewałam problem raz w miesiącu raz na dwa . I coś wartego przetestowania beta glukan ! jest to immunostymlant i jak zaczęłam go brać jeszcze jak barałam tabletki to odczułam naprawdę niesamowitą poprawę . (jest bez recepty ) . i z takich przyziemnych rad to zawsze po stosunku iść siusiu . Pozdrawiam
Shagia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:47   #16
kotecek_313
Przyczajenie
 
Avatar kotecek_313
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 17
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

Cytat:
Napisane przez Shagia Pokaż wiadomość
Hej jeśli mogę coś poradzić to zawsze badać mocz partnera bo często zdarza się ,że facet ma bakterie w moczu a nie ma objawów i zakaża kobietę a wtedy kobieta się leczy i leczy i końca nie widać . Z własnego doświadczenia co zauważyłam to tabletki anty według mnie powiększają skłonność do zakażeń . Ja odstawiłam (akurat nie z tego powodu ) i o dziwo przeszło a miewałam problem raz w miesiącu raz na dwa . I coś wartego przetestowania beta glukan ! jest to immunostymlant i jak zaczęłam go brać jeszcze jak barałam tabletki to odczułam naprawdę niesamowitą poprawę . (jest bez recepty ) . i z takich przyziemnych rad to zawsze po stosunku iść siusiu . Pozdrawiam
Dziękuję za rady
kotecek_313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 09:41   #17
Sandruusia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: zapalenie pęcherza a stosunek

Ojjj, wspolczuje Ci. Jak raz sie zacznie po stosunku to lubi sie czesto powtarzac. Ja tez juz przez to przechodzilam i stosowalam wiele srodkow, czasami pomagaly na dluzej ale mimo tego zapalenie wracalo co jakis czas i to tak ze mialam zapalenie praktycznie po kazdym stosunku To bylo straszne.. Kilka tygodni temu zamowilam sobie Acidorine. Zabija bakterie Coli. Jak na razie pomaga bardzo dobrze. Mam regularnie stosunek z moim chlopakiem i zadnych zapalen.
Sandruusia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki URO-GINEintima


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-03 10:41:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.