Maszyna do szycia - pomoc - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-16, 16:31   #31
isabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 1
Dot.: overlok 4 i 5 nitkowy

Proszę Was o radę co do kupna overlocka. Na razie szyję na "Łuczniku Finezja 834" ale marzy mi się overlock, tylko jaki ?. Może "Juki-Babylack BLE 1DX" albo "Corvelock 689" + 6 stopek gratis, albo "Toyota SL 348" lub "ELNA 686" + 6 stopek gratis. Jest jeszcze "ŁUCZNIK" czyli teraz "RaFaMasz", nasz polski, ale czy dobry ? Jestem w kropce a zależy mi na czasie, może ktoś mi pomoże ?.Znlazłam tylko takie overlocki może ktoś ma inny pomysł, wdziędzna będę za radę. Prosze w miare możliwości o szybką odpowiedź.
isabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 13:13   #32
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: overlok 4 i 5 nitkowy

Ja kilka miesięcy temu kupiłam overlock 4 nitkowy 2 igłowy na allegro. Maszyna obrzuca i przeszywa obrzucenie, jest produkcji Chińskiej więc nie wiem na ile będzie wytrzymała, ale jak na razie jestem zachwycona. Cena jest naprawdę bardzo niska, za maszynę razem z przesyłką, dodatkowymi nożykami, igłami i smarem zapłaciłam niecałe 300 zł. Widziałam również 5 nitkowe oraz produkcji polskiej Arki Radom, ale sama skusiłam się jednak na niską cenę.
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 08:28   #33
grazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
amszyna zowerlokiem

zamowilam maszyne z owerlokiem w QUELLE za 400zl i teraz sie martwie czy dobrze zrobilam,czy ktos moze posiada taka maszyne,prosze o opinie.
grazia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 08:42   #34
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: amszyna zowerlokiem

Maszyna za 400 zł??!! Z owerlockiem??!! Takie maszyny są bardzo drogie i szczerze wątpię czy zrobiłaś dobrze....:/
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 10:28   #35
Tiger
Raczkowanie
 
Avatar Tiger
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 73
Dot.: amszyna zowerlokiem

z tego co sie orientuje nie ma czegos takiego jak maszyna z overlokiem, jest albo overlok, albo maszyna do szycia z róznymi funkcjami m.in obrzucanie,jakies haftowanie itp. I o ile taką maszynę można kupić taniej,-sama kupiłam taka maszynę kilka lat temu własnie za ok. 200 marek(czyli mniej więcej 400zł) to overloki są raczej dużo droższe, tak więc może to być jakies "niedomówienie" ze strony Quelle.No , ale moze akurat jakas promocja z ich strony
Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 11:43   #36
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: amszyna zowerlokiem

Z tego co się orientuję to nie ma maszyny i overlocka w jednym, to co kupujesz to zwykła maszyna ze ściegiem overlock. Nie mam takiej maszyny, ale sądzę że jest to dobre rozwiązanie dla kogoś kto nie ma zamiaru kupić overlocka, bo taki ścieg będzie lepszy niż zwykły zygzak, ale napewno gorszy niż z overlocka, który ma więcej nitek.
Co do ceny overlocków to drogi są przemysłowe, ale takie do użytku domowego aż tak wiele nie kosztują. np. na allegro. Arki Radom 4 nitkowy, 2 igłowy za 489 zł.
Osobiście kupiłam sobie, też na allegro, produkcji chińskiej 4 nitkowy, 2 igłowy w sumie zapłaciłam 325 za maszynę, koszty przesyłki i dokupienie kompletu 4 noży, smaru i dostałam 10 igieł w prezencie. Z zakupu jestem bardzo zadowolona.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 15:54   #37
grazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: amszyna zowerlokiem

dzieki!ta maszyna jest firmy PRiwileg i faktycznie ma tylko funkcje overlok,
grazia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-27, 07:53   #38
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Exclamation POMOCY - instrukcja obsługi maszyny do szycia!!

Obserwując Wasze osiągnięcia postanowiłam sama spróbować wziąć się do szycia Okazało się, że moja mama ma starą, jeszcze nieużywaną maszynę do szycia i tu pojawia się problem - ma instrukcję tylko po rosyjsku :/ Nie wiem, jak odpowiednio założyć 'dolne' nici, co znaczą wszystkie pokrętła, dźwigienki itp.

Jest to maszyna RADOM UNIVERSAL, ale wydaje mi się, że wystarczyłaby mi jakakolwiek instrukcja, żeby poznać podstawowe możliwości i mechanizmy działania. Czy któraś z Was mogłaby zeskanować mi swoją instrukcję, albo pomóc mi znaleźć takową w internecie?

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

vadee@gazeta.pl
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 07:36   #39
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: POMOCY - instrukcja obsługi maszyny do szycia!!

up
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 21:29   #40
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: POMOCY - instrukcja obsługi maszyny do szycia!!

Chyba nie ma innego wyjścia jak skontaktowanie się z producentem z pośbą o polskie tłumaczenie. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale jeśli jest taka możliwość, to możesz też pójść do punktu naprawy maszyn i poprostu zapytać jak masz "obsługiwać" maszynę. Zazwyczaj w takich punktach siedzą stare dziadki, które znają prawie wszystkie modele.
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 08:26   #41
asiulaxxx
Przyczajenie
 
Avatar asiulaxxx
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dolny ŚLĄSK
Wiadomości: 14
GG do asiulaxxx
Dot.: amszyna zowerlokiem

grazia, tzn. dobra jest ta maszyna czy nie ??
asiulaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-06, 22:22   #42
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: POMOCY - instrukcja obsługi maszyny do szycia!!

Dobry pomysł dziękuję
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 21:21   #43
dancia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 62
zakup maszyny

witam i o radę pytam pomózcie mi wybrać moją nową maszynę do szycia! mój stary łucznik (466) nie ma wielu funkcji więc po obejrzeniu tych cudeniek zwariowałam nie wiem tylko,które funkcje są mi potrzebne w szyciu dla siebie i rodzinki,a ktore tylko windują cenę ? może miałyście okazję używać którejś z tych maszyn? pomóżcie, bo ja mam mętlik w glowie obejrzyjcie proszę i oceńcie to co znalazlam na allegro

http://www.allegro.pl/item87432082_t...ajtaniej_.html
http://www.allegro.pl/item87432079_n...itzerland.html
http://www.allegro.pl/item87432079_n...itzerland.html
http://www.allegro.pl/item88021141_m...model_785.html
http://www.allegro.pl/item86511946_h...wa_f_vat_.html
http://www.allegro.pl/item86000516_m..._maszyny_.html
http://www.allegro.pl/item86000515_m..._maszyny_.html
http://www.allegro.pl/item86812288_n...005_extra.html
http://www.allegro.pl/item86811518_n...ylia_2006.html
http://www.allegro.pl/item86677448_s...gwarancji.html
http://www.allegro.pl/item86426566_l...ajtaniej_.html
http://www.allegro.pl/item86303168_3...gwarancji.html
http://www.allegro.pl/item86294101_n...najtaniej.html
http://www.allegro.pl/item88394305_s...er_gratis.html
http://www.allegro.pl/item88274277_s...ylka_0zl_.html
http://www.allegro.pl/item88276773_s...ylka_0zl_.html
http://www.allegro.pl/item88306715_s...ylka_0zl_.html

Edytowane przez dancia
Czas edycji: 2006-02-22 o 21:46
dancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 21:27   #44
salamanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 364
Dot.: zakup maszyny

coś mi ten link nie działa
salamanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 21:50   #45
dancia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 62
Dot.: zakup maszyny

już poprawiłam powinno być ok
dancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 21:53   #46
dancia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 62
Dot.: zakup maszyny

no co tam moje kochaniutkie? nikt mi nie podpowie czy do szycia w domu potrzeba tych wszystkich bajerów? help help help
dancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 08:21   #47
Speranza
Zadomowienie
 
Avatar Speranza
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 273
Dot.: zakup maszyny

Cytat:
Napisane przez dancia
no co tam moje kochaniutkie? nikt mi nie podpowie czy do szycia w domu potrzeba tych wszystkich bajerów? help help help
7 lat do tyłu kupiłam sobie Łucznika 785 - też chciałam mieć dużo bajerów, ale szybko się okazało że wcale nie są one potrzebne, po prostu wywalanie kasy. Jakiś tam ozdobny wzorek szyjesz tylko kilka razy do roku i właściwie to ładny jest tylko z blizka bo z większej odległości już nie jest taki uroczy i kończy się to tak, że jak chcesz coś upiększyć to idziesz kupić jakiś detal w pasmanterii o wiele ładniejszy niż to.
Poza tym - plastikowe maszyny bardzo hałasują, no jedydynie Singerki w tej dziedzinie zasługują na uznanie (przynajmniej moje)
Im maszyna prostsza tym mniej będzie się psuła - jeśli dużo szyjesz.
W moim łuczniku pękła jedna część i to nie plastikowa, nie pamiętam nazwy, usterka nie kosztowała wiele - 13 zł i wymieniłam ją sama, ale później ta sama część potrafiła mi 4 razy pęknąć w ciągu pół roku. Aż zatęskniłam ze starym mamowym łucznikiem co potrafił szyć tylko prosto i zygzakiem, napędzany własną nogą za to był bardzo cichy
Od dwóch lat mam przemysłową maszynę Weritas, którą udało mi się kupić za 200 zł, a pół roku nabyłam 3 nitkowego overlocka za 150 zł też przemysłowego i jestem zadowolona.
Łucznik stoi w kącie i się kurzy - wyjmuję tylko jak muszę wyszyć dziurki
i na tyle mi się zdały ozdobne ściegi
Dodam tylko że za tego łucznika 7 lat wstecz dałam 800 zł
Jeśli chcesz szyć od czasu do czasu to stębnówka i zyg-zak w zupełności wystarczą
Speranza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 10:50   #48
dancia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 62
Dot.: zakup maszyny

no właśnie na takie opinie czekałam bardzo ci dziękuję przynajmniej mam jakiś punkt zaczepienia dużo szyję z takiej prążkowanej bawełny i myślę, że ściegi overlockowe i elastyczne byłyby potrzebne tylko czy to naprawdę tak działa jak piszą pokażę wam kilka moich pomysłów i radźcie dziewczyny radźcie proszę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuba VII miesiąc (15).jpg (116,5 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kubuś VIII miesiąc (7).jpg (120,3 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kubuś VIII miesiąc (159).jpg (119,9 KB, 48 załadowań)
dancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 15:14   #49
Speranza
Zadomowienie
 
Avatar Speranza
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 273
Dot.: zakup maszyny

mój łucznik też ma ścieg overlockowy i elastyczny ale nie używałam ich bo nie byłam z nich zadowolona, mimo wszystko materiał się falował, aby co nie pękał przy rozciąganiu ale nadciągał.
Przemysłowych maszyn niczym nie zastąpisz
a ciuszki też fajne, też dużo szyje tyle że moje Bąble już do przedszkola chodzą
Speranza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-25, 15:59   #50
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Wink Dot.: zakup maszyny

Cytat:
Napisane przez dancia
no właśnie na takie opinie czekałam bardzo ci dziękuję przynajmniej mam jakiś punkt zaczepienia dużo szyję z takiej prążkowanej bawełny i myślę, że ściegi overlockowe i elastyczne byłyby potrzebne tylko czy to naprawdę tak działa jak piszą pokażę wam kilka moich pomysłów i radźcie dziewczyny radźcie proszę
jeżeli duzo szyjesz z dzianiny powinnas zainwestować w overlock...np. 4-nitkowy,który ma funkcje rozciągania i ściągania materiału(ta ostatnia bardzo pomocna przy szyciu dzianin).jeżeli twój łucznik robi dziurki i szyje prosto bez problemów to majac taki overlock lepsza maszyna jest Ci nie potrzebna.pozdrawiam.
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 20:39   #51
dancia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 62
Dot.: zakup maszyny

a czy taki 4-ro nitkowy zszywa materiał? bo kiedyś u znajomej widziałam,ale on miał 5 nitek. a co do mojego łucznika to mimo podeszłago wieku szyje bardzo dobrze,ale dziurki to mi kompletnie nie wychodzą.nie mam instrukcji do maszyny(wsiąkła całe wieki temu) i nie bardzo wiem jak się za nie zabrać.jest tam taka stopka i ponoć nawet guziki przyszywa tylko nikt w domu nie wie jak,bo właściwie tylko ja szyje.maszyna jest po babci,ale kupiona chyba tylko dlatego,że w latach 80-tych kupowano wszystko co było akurat w sklepie np.szybkowar którego ani razu nie użyliśmy.
dancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 09:01   #52
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Wink Dot.: zakup maszyny

4-nitkowy overlock działa w ten sposób,że obrzuca,a czwarta nitka idzie po srodku dla wzmocnienia i ścieg jest elastyczny.tak zszywa się dzianinę.jeżeli zszywasz inne materiały to posiadajac taki overlock musisz jeszcze przestębnować obok ściegu overlockovego,bo on Ci tylko obrzuci.jeżeli masz finanse to oczywiście możesz kupić overlock 5-nitkowy, to rozwiąże problem i zaoszczędzi czasu na zbędne przesiadanie z maszyny na maszynę...a co do dziurek musisz popróbowować.ja mam w swojej maszynie 3 specjalne ściegi do ustawienia na dziurki.nie wiem jak jest w Twojej,ale na pewno musisz ustawić na zygzak i do tego gęsty.tak samo z przyszywaniem guzików :zakładasz stopkę ustawiasz na zygzak bardzo gęsty,taki że maszyna szyje w miejscu,a jaki szeroki to zalezy od dziurki w guzikach.powodzenia!
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 09:55   #53
Alinda
Raczkowanie
 
Avatar Alinda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: okolice Piły
Wiadomości: 438
Dot.: zakup maszyny

Odradzam zakupu maszyny z allegro tych FIF itp. Od dawna chciałam kupic sobie maszynę, zwłaszcza, że miałam na to przeznaczone pieniądze. Zaczęłam oglądać te na allegro. No bajer, nowe, posiadają 21 ściegów, super szyją, metalowe czego tu jeszcze chcieć, a przede wszystkim tanie! Napaliłam sie i nikt nie był w stanie mnie od tego odciągnąć. Mama mi mówiła im więcej funkcji tym częściej się psuje - nie posłuchałam zamówiłam dałam 400 zł - była nowa niemiecka tylko, że po dłuższym szyciu ok. pół godziny rozregulowała się. okazało sie jeszcze, że stopka jest lekko odchylona- nie idzie prosto. Mogłam zwrócić ale miałam nadzieję, że da się to naprawić - niestety. Ciągle przed szyciem wołam majstra od maszyn ażeby ją ustawił. Dobrze, że mieszka piętro niżej. Poza tym za jakis czs miał do sprzedania identyczną za 150 zł.

Treaz jestem mądra i kupiłabym używaną jakiejś sprawdzonej firmy..

Życzę Tobie abyś dokonała właściwego wyboru.
Pozdrawiam

Ż
Alinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 20:17   #54
Speranza
Zadomowienie
 
Avatar Speranza
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 273
Dot.: zakup maszyny

Cytat:
Napisane przez dancia
a czy taki 4-ro nitkowy zszywa materiał? bo kiedyś u znajomej widziałam,ale on miał 5 nitek. a co do mojego łucznika to mimo podeszłago wieku szyje bardzo dobrze,ale dziurki to mi kompletnie nie wychodzą.nie mam instrukcji do maszyny(wsiąkła całe wieki temu) i nie bardzo wiem jak się za nie zabrać.jest tam taka stopka i ponoć nawet guziki przyszywa tylko nikt w domu nie wie jak,bo właściwie tylko ja szyje.maszyna jest po babci,ale kupiona chyba tylko dlatego,że w latach 80-tych kupowano wszystko co było akurat w sklepie np.szybkowar którego ani razu nie użyliśmy.
masz może możliwość wklejenia fotki swojej starej maszyny?? to ci powiem co masz zrobić do dziurek i guzików, albo ostatecznie podaj nr modelu - nie czasem jakiś 473??

a tak naprawdę to zacznij oszczędzać na overlocka a nie pożałujesz
Speranza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 20:34   #55
dancia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 62
Dot.: zakup maszyny

tak wygląda moja maszyna po babci
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maszyna.jpg (11,1 KB, 105 załadowań)
dancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 16:13   #56
Speranza
Zadomowienie
 
Avatar Speranza
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 273
Dot.: zakup maszyny

Jeśli obrucisz tym pokrędłem nr 1 to wyłączysz transporter i maszyna nie będzie przesuwać, podkładasz guzik i już możesz przyszyć zyg - zakiem bez zmieniania stopki, bo praktycznie to nie jest potrzebne, tylko po przyszyciu dobrze by było zawiącać nitki bo będzie się pruło i szybko może odpaść. Gdy już przyszyjesz to nie zapomnij znów włączyć transporter bo możesz być ździwiona dlaczego maszyna stoi w miejscu.

Dziurki - gęstość ściegu (2.) na 0,5 , zygzak na 2 i szyjesz na szerokość guzika, potem zmieniasz na 5 i robisz rygielek, zostawiasz igłę z materiale, podnosisz stopkę i obracasz tak aby maszyna szyła drugą stronę dziurki - bez męczącego szycia do tyłu, drugą stronę też zygzak na 2 i zakończasz rygielkiem na 5 przecinasz dziurkę i finito Tylko trzeba trochę potrenować

Mając taką maszynę wcale nie kupowałabym nowej tylko po prostu uzbierała do skarpetki na overlocka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maszyna.jpg (14,9 KB, 43 załadowań)
Speranza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 21:51   #57
dancia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 62
Dot.: zakup maszyny

wielkie dzięki wyjaśniłaś super dokładnie jak tylko sprzedam mojego bąbla do babci to siadam i trenuję ten overlock chodził mi po glowie już wcześniej tylko mam klopot z miejscem,bo trochę u mnie ciasno pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.czy gdybym miała jeszcze jakieś pytanka, to mogę na ciebie liczyć
dancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 11:41   #58
Speranza
Zadomowienie
 
Avatar Speranza
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 273
Dot.: zakup maszyny

Cytat:
Napisane przez dancia
wielkie dzięki wyjaśniłaś super dokładnie jak tylko sprzedam mojego bąbla do babci to siadam i trenuję ten overlock chodził mi po glowie już wcześniej tylko mam klopot z miejscem,bo trochę u mnie ciasno pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.czy gdybym miała jeszcze jakieś pytanka, to mogę na ciebie liczyć
wal śmiało gg 8704072 ale uprzedź mnie że to ty
Speranza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 18:18   #59
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: zakup maszyny

właśnie poszłam spojrzeć jak się zwie moja Husqvarna..to Huskystar 219
Kupiłam ją 2 lata temu z hakiem i kosztowała mnie wtedy 1300 zł (były tańsze Brothera, ale tą mogłam wziąć na raty bez odsetek).
Ma 19 ściegów, w tym pięć elastycznych i jeden niby - overlokowy - chociaż do overloka to mu brakuje dużo.
Szyję sporo, ale przede wszystkim spódnice, spodnie, żakiety. Podstawowe wymaganie jakie miałam dla maszyny to automatyczna dziurka i tu nadal obstaję, że jak się chce, aby ciuchy wyglądały na uszyte profesjonalnie automat do dziurek jest niezbędny (w poprzedniej maszynie miałam półautomat i nigdy nie mogłam zrobic równych dziurek).
Ściegi elastyczne w jej wypadku też są dobre - dużo z dzianin nie szyję, ale mi się zdarza i korzystam.
Do tego kiedys szyłam komplet lniany z burdy (model 108 i 109 z 3/2004) i zamiast zalecanych tam sztrasów do naprasowywania (kosztowałyby 2 x tyle co materiał) użyłam jednego ze ściegów ozdobnych - takiego łańcuszka - efekt rewelacyjny.
Tą maszynkę w pełni polecam - jedyne czego mi jeszcze brakuje to naprawdę dobry ścieg overlokowy, ale taki, podejrzewam, to tylko w prawdziwym overloku.
pozdrawiam i życzę dużo zabawy przy szyciu (prawda, że to fajne i daje satysfakcję?)
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 20:56   #60
dancia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 62
Dot.: zakup maszyny

betty b czy przeglądalaś te wyszukane przeze mnie na allegro? tam są takie z automatyczną dziurką i tymi sciegami ,o których piszesz mnie też bardzo frapuje dwuigłówka,bo chcę mojemu bąbelkowi poszyć na wiosnę kilka par jeansów i jakieś fikuśne bojóweczki. napisz co o tym sądzisz.ja najbardziej się skłaniam ku singierce firma ma dobrą renomę.czy czytałaś może mój wątek o lamowniku?
dancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-15 14:43:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.