Zgubne skutki emancypacji kobiet ... - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-26, 15:54   #391
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Zgubne skutki emancypacji kobiet ...

Tak jak myślałam wyszło, że chcę uwięzić kobiety w domach. Chodziło mi o to, że kobiety mają jak najbardziej wiele możliwości, ale poniekąd jest taki społeczny przymus, że koniecznie muszą robić karierę, a siedzenie w domu jest obciachem.
Ineczka, póki co nie mam zamiaru rodzić dzieci, ale w przyszłości to raczej pewnie chciałabym jakiś czas zostać z nimi w domu, a nie oddawać w wieku roku do żłobka.
Hultaj, z tym porzuceniem to kto by się przejmował jakimś facetem i według jego widzimisię układała sobie życie?!

DACN, nie musisz się zaraz brać za bicie
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 16:01   #392
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Zgubne skutki emancypacji kobiet ...

Cytat:
ale poniekąd jest taki społeczny przymus, że koniecznie muszą robić karierę, a siedzenie w domu jest obciachem.
nie ma takiego przymusu a już na pewno nie ma takiego przymusu w dobie kryzysu i bezrobocia , chyba oglądasz za dużo seriali z niezależnymi paniami w rolach głównych sprowadzających matki i panie domu do gadania o zupkach kupkach i wazonach.
Cytat:
ale w przyszłości to raczej pewnie chciałabym jakiś czas zostać z nimi w domu, a nie oddawać w wieku roku do żłobka.
no i dobrze, jeśli będziesz mogła sobie na to pozwolić i będziesz miała takie życzenie to super, bo dla odmiany są także kobiety, które po tych kilku miesiącach chcą wrocić do pracy zawodowej i wcześniejszej aktywności i tez nie ma co robić z kogoś wyrodnej matki bo np. nie chce się spelniać tylko w roli matki 2latka np. i gospodyni.
Cytat:
z tym porzuceniem to kto by się przejmował jakimś facetem i według jego widzimisię układała sobie życie?!
tego to nie rozumiem, a niby po co kobiecie rola istoty doskonałej; muszę być doskonała i wspaniała bo wtedy nie zastąpi mnie lepszą czyli posłuszną. ;-)
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 16:10   #393
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Zgubne skutki emancypacji kobiet ...

Seriali na szczęście już nie oglądam, ale trochę rozmawiam ze znajomymi to jedna moja koleżanka, która skończyła dwa prestiżowe kierunki studiów, ale woli siedzieć w domu i zajmować się dziećmi ma systematycznie dawane do zrozumienia, że jest idiotką, bo mogłaby robić karierę, a woli wychowywać dzieci.
Hultaj, niestety z tym bezrobociem to już inny problem, wybór często dokonywany za kobiety.
I jak podkreślam mam tu na myśli zostanie w domu dla dobra dzieci, a nie dlatego, bo jakiśfacet sobie tego zażyczy.
Najważniejsze jest to, żeby każda kobieta mogła robić ze swoim życiem tak jak czuje i uważa - to jest według mnie istota feminizmu. Jak chce być bizneswoman to niech będzie, chce siedzieć w domu - proszę bardzo.

Edytowane przez Niebieskooka arystokratka
Czas edycji: 2013-03-26 o 16:11
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 16:19   #394
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Zgubne skutki emancypacji kobiet ...

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Seriali na szczęście już nie oglądam, ale trochę rozmawiam ze znajomymi to jedna moja koleżanka, która skończyła dwa prestiżowe kierunki studiów, ale woli siedzieć w domu i zajmować się dziećmi ma systematycznie dawane do zrozumienia, że jest idiotką, bo mogłaby robić karierę, a woli wychowywać dzieci.
Hultaj, niestety z tym bezrobociem to już inny problem, wybór często dokonywany za kobiety.
I jak podkreślam mam tu na myśli zostanie w domu dla dobra dzieci, a nie dlatego, bo jakiśfacet sobie tego zażyczy.
Najważniejsze jest to, żeby każda kobieta mogła robić ze swoim życiem tak jak czuje i uważa - to jest według mnie istota feminizmu. Jak chce być bizneswoman to niech będzie, chce siedzieć w domu - proszę bardzo.
A widzisz ja przerwałam pracę w dobrym zawodzie po to żeby posiedzieć w domu z dziećmi i poza wściekłym szefem, że traci dobrego pracownika to nikt nie mówił mi że robię źle, a wręcz przeciwnie słyszę że to dobra decyzja.
Fakt że ja robię sobie przerwę w karierze a nie odkładam ja całkowicie.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 16:33   #395
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zgubne skutki emancypacji kobiet ...

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
nie ma takiego przymusu a już na pewno nie ma takiego przymusu w dobie kryzysu i bezrobocia , chyba oglądasz za dużo seriali z niezależnymi paniami w rolach głównych sprowadzających matki i panie domu do gadania o zupkach kupkach i wazonach.
No faktycznie, takie rzeczy to tylko w serialach Weź przestań.
Zajrzyj choćby na poprzednią stronę i tam już np jest stwierdzenie Ineczki pt "nie dla każdego to szczyt ambicji życiowych"

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
A widzisz ja przerwałam pracę w dobrym zawodzie po to żeby posiedzieć w domu z dziećmi i poza wściekłym szefem, że traci dobrego pracownika to nikt nie mówił mi że robię źle, a wręcz przeciwnie słyszę że to dobra decyzja.
Fakt że ja robię sobie przerwę w karierze a nie odkładam ja całkowicie.
Szczęściara. Ja słyszałam różne hasła nawet kiedy dopiero planowałam odejście po urodzeniu drugiego dziecka. A już potem to tylko gorzej.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 17:19   #396
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Zgubne skutki emancypacji kobiet ...

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
A widzisz ja przerwałam pracę w dobrym zawodzie po to żeby posiedzieć w domu z dziećmi i poza wściekłym szefem, że traci dobrego pracownika to nikt nie mówił mi że robię źle, a wręcz przeciwnie słyszę że to dobra decyzja.
Fakt że ja robię sobie przerwę w karierze a nie odkładam ja całkowicie.
I świetnie zrobiłaś. Tylko nie wszyscy mają takie podejście, choć myślę, że raczej nie brałaś pod uwagę tego co inni powiedzą na ten temat, bo z jakiej racji ktoś miałby się wtrącać
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 22:05   #397
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Zgubne skutki emancypacji kobiet ...

Cytat:
No faktycznie, takie rzeczy to tylko w serialach Weź przestań.
Zajrzyj choćby na poprzednią stronę i tam już np jest stwierdzenie Ineczki pt "nie dla każdego to szczyt ambicji życiowych"
raczej chodzilo mi o to, że człowiek powinien mieć jakąś perspektywę względem tego, czego pragnie (np. być z dziećmi i je wychowywać) i tylko tym się sugerować; zawsze będą np. panny chętne wywodzić innym wyższość, że nie ma na świecie nic lepszego od Kariery, a, moim zdaniem, im młodsza taka niunia tym szybciej będzie szufladkować.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 07:17   #398
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Zgubne skutki emancypacji kobiet ...

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
I świetnie zrobiłaś. Tylko nie wszyscy mają takie podejście, choć myślę, że raczej nie brałaś pod uwagę tego co inni powiedzą na ten temat, bo z jakiej racji ktoś miałby się wtrącać
Nie po drodze musiałam przemyśleć wiele innych spraw, czy damy radę finansowo, czy ja chcę się cofnąć w życiu zawodowym, czy starsze dziecko powinno chodzić nadal do przedszkola- a jeśli tak to na ile, jak przemeblować mieszkanie urządzone na jedno dziecko, że sprawę o inni sobie pomyślą miałam w głębokim poważaniu.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 10:51   #399
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zgubne skutki emancypacji kobiet ...

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
I świetnie zrobiłaś. Tylko nie wszyscy mają takie podejście, choć myślę, że raczej nie brałaś pod uwagę tego co inni powiedzą na ten temat, bo z jakiej racji ktoś miałby się wtrącać
Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
raczej chodzilo mi o to, że człowiek powinien mieć jakąś perspektywę względem tego, czego pragnie (np. być z dziećmi i je wychowywać) i tylko tym się sugerować; zawsze będą np. panny chętne wywodzić innym wyższość, że nie ma na świecie nic lepszego od Kariery, a, moim zdaniem, im młodsza taka niunia tym szybciej będzie szufladkować.
No jasne, ja sobie byłam w domu i generalnie nie obchodziło mnie co kto gada, tylko z jednym znajomym zerwałam znajomość, bo co się widzieliśmy to musiał coś wtrącić (w formie niby żartu) o tym "kiedy leniuszek wraca do pracy".
Chodzi tylko o to, że ja, nawet jesli i tak robiłam co uznaliśmy z męzem za stosowne, to nie mam przyjemności w słuchaniu zmasowanego ataku "wiedzących lepiej". Serio, w życiu nie spotkałam się z tak daleko posunietymi wymówkami, rozmowami "na temat" i wytykaniu mi tego, że zrezygnowałam z pracy. Tak wiele osób miało na ten temat cos do powiedzenia, że do dziś jestem w szoku, a już tyle lat minęło.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 12:15   #400
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Zgubne skutki emancypacji kobiet ...

Ja w ogóle nie lubię określenia "siedzieć w domu", bo sugeruje, że w tym domu się nic nie robi. A to, że ktoś nie pracuje zawodowo, wcale nie oznacza, że siedzi i się obija całymi dniami Ja akurat pracować chciałabym, ale moja koleżanka zrezygnowała z pracy i obecnie zajmuje się dzieckiem i nic mnie do tego, jej to odpowiada, to najważniejsze. Wyobraźcie sobie, jaka była afera, jak mój tata siedział ze mną i siostrą w domu Pracował za granicą przez pół roku, potem na pół roku zjeżdżał i wtedy opiekował się nami. Normalnie nikt się nadziwić nie mógł, że jak to tak, facet w domu z dziećmi siedzi, a kobieta pracuje, to się przecież nie godzi

I jeszcze jeden aspekt - trzeba brać pod uwagę, jakiego faceta się sobie wybiera na partnera. Bo dla mnie w związku partnerskim nie funkcjonuje określenie, że ktoś komuś daje albo - co gorsza - wydziela pieniądze Skoro kobieta nie pracuje, bo opiekuje się dziećmi (lub domem), a facet tak, to chyba normalnym powinno być, że pieniądze zarobione przez niego są wspólne, bo za pracę w domu nikt pieniędzy nie otrzymuje, a łatwe to wcale nie jest.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:59.