Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-03, 14:19   #181
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
zacytuj mnie proszę bo nie pamiętam
Proszę:

"He całkiem -spoko mówi to do czego my (a może Wy) ludzie na poziomie nie chcemy się przyznać. Że istnieje oczywista róźnica między lekarzem a robotnikiem. Że ludzie nie są równi, tylko równi i równiejsi, takie jest prawo natury.
Uważam, że ludzie przez kokieterię zwykle i chęć zachowania klasy we własnych oczach oburzają się: ale jak to! Dlaczego robotnik ma być gorszy od lekarza!
Tak jest niestety."


"Gdybyś jednak chciała pogadać ciekawie, spędzić miło czas, czy pospierać inteligentnie to kogo byś wybrała mając do dyspozycji tylko jedną informację dot. człowieka : lekarz albo hydraulik?
Ja wybrałabym lekarza. Dawałby lepszą gwarancję."

"Ja też pracuję z ludźmi i od ludzi nadal się uczę. Mam m. in. zajęcie z osobami, którę mają taką klasę że chce się ich chłonąć całym sobą i wziąć najwięcej dla siebie. Nigdy nie zdarzyło mi się alby taką osobą był pan hydraulik. Zdarzyła się masa prawników i lekarzy."

"pod warunkiem że jakimś dziwnym zrządzeniem losu wykształciłaby w sobie takie potrzeby, wrażliwość (nie mówię o wakacjach)."

Zakładasz, mając inofmację jedynie o zawodzie, że hydraulik jest od lekarza głupszy (bo nie wiadomo czy można się z nim pospierać inteligentnie), nie wiadomo też czy czas z nim spędzony będzie miły a rozmowa ciekawa. Wnosisz tak tylko po wykontwanej zawodzie. Fajnie oceniasz ludzi, nie ma co.

Tylko lekarze i prawnicy mają klasę w twojej opinni i to taką, że trzeba ją całym sobą chłonąć, do tego osoby z warstw niższych nie mają żadnych potrzeb wyższych.

Super masz zdanie o ludziach nie będących lekarzami i prawnikami. Aaah, i profesorami uczelni wyższych.

Kim jesteś z zawodu...?

Cytat:
aha, bo ja z zawodu jestem wróżką
Albo jesteś wróżką, albo jesteś niekonsekwentna w swoich poglądach do czego głupio ci się przyznać przed sine.ira i innymi osobami.

Zastanawiam się co ty tak tych lekarzy i prawników gloryfikujesz? Bo dla mnie to oni są zwykłymi ludźmi jakich wiele, jak ja, jak ty. Tylko, że ja nie mam kompleksów na temat zarobków, klasy, kasy i czegoś tam jeszcze (warstw wyższych czy coś) aaa i jeszcze na temat wykształcenia. Może dlatego mam inne poglądy i nie czuję się od nikogo klasą gorszą i niższą?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 14:33   #182
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Proszę:

"He całkiem -spoko mówi to do czego my (a może Wy) ludzie na poziomie nie chcemy się przyznać. Że istnieje oczywista róźnica między lekarzem a robotnikiem. Że ludzie nie są równi, tylko równi i równiejsi, takie jest prawo natury.
Uważam, że ludzie przez kokieterię zwykle i chęć zachowania klasy we własnych oczach oburzają się: ale jak to! Dlaczego robotnik ma być gorszy od lekarza!
Tak jest niestety."


"Gdybyś jednak chciała pogadać ciekawie, spędzić miło czas, czy pospierać inteligentnie to kogo byś wybrała mając do dyspozycji tylko jedną informację dot. człowieka : lekarz albo hydraulik?
Ja wybrałabym lekarza. Dawałby lepszą gwarancję."

"Ja też pracuję z ludźmi i od ludzi nadal się uczę. Mam m. in. zajęcie z osobami, którę mają taką klasę że chce się ich chłonąć całym sobą i wziąć najwięcej dla siebie. Nigdy nie zdarzyło mi się alby taką osobą był pan hydraulik. Zdarzyła się masa prawników i lekarzy."

"pod warunkiem że jakimś dziwnym zrządzeniem losu wykształciłaby w sobie takie potrzeby, wrażliwość (nie mówię o wakacjach)."

Zakładasz, mając inofmację jedynie o zawodzie, że hydraulik jest od lekarza głupszy (bo nie wiadomo czy można się z nim pospierać inteligentnie), nie wiadomo też czy czas z nim spędzony będzie miły a rozmowa ciekawa. Wnosisz tak tylko po wykontwanej zawodzie. Fajnie oceniasz ludzi, nie ma co.

Tylko lekarze i prawnicy mają klasę w twojej opinni i to taką, że trzeba ją całym sobą chłonąć, do tego osoby z warstw niższych nie mają żadnych potrzeb wyższych.

Super masz zdanie o ludziach nie będących lekarzami i prawnikami. Aaah, i profesorami uczelni wyższych.

Kim jesteś z zawodu...?



Albo jesteś wróżką, albo jesteś niekonsekwentna w swoich poglądach do czego głupio ci się przyznać przed sine.ira i innymi osobami.

Zastanawiam się co ty tak tych lekarzy i prawników gloryfikujesz? Bo dla mnie to oni są zwykłymi ludźmi jakich wiele, jak ja, jak ty. Tylko, że ja nie mam kompleksów na temat zarobków, klasy, kasy i czegoś tam jeszcze (warstw wyższych czy coś) aaa i jeszcze na temat wykształcenia. Może dlatego mam inne poglądy i nie czuję się od nikogo klasą gorszą i niższą?
W tych fragmentach które zacytowałaś ani raz nie padło słowo, że robotnik jest głupszy, że nie mam do niego szacunku. jest za to o tym od kogo mogę się czegoś nauczyć i na co mogę liczyć a na co nie.


Nadinterpretujesz moje wypowiedzi i strasznie się zaperzasz


a czy gloryfikuję ? Mam szczególny szacunek do ludzi, którzy włożyli masę pracy i wysiłku emocjonalnego w to co osiągnęli.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 14:46   #183
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
W tych fragmentach które zacytowałaś ani raz nie padło słowo, że robotnik jest głupszy, że nie mam do niego szacunku. jest za to o tym od kogo mogę się czegoś nauczyć i na co mogę liczyć a na co nie.

Nadinterpretujesz moje wypowiedzi i strasznie się zaperzasz
No ale jak mam interpretować twoje stwierdzenia, że jest gorszy o czym piszesz wprost, używając tego słowa? Że nie jest równy lekarzom? Że wyższe potrzeby u robotnika to "dziwne zrządzenie losu"? Że rozmowa z hydraulikiem raczej nie będzie ciekawa i inteligentna? I że jedyne osoby od których mogłaś się nauczyć klasy nie były hydraulikami?

To są wg ciebie słowa wyrażające szacunek dla ich zawodu i ich osoby, tak?
Kurcze, to nie chce wiedzieć co mówisz, jak nie wyrażasz szacunku...

Nie, nie zaperzam się, dostrzegam istotną sprzeczność między twoimi wypowiedziami przez ostatnie 2 strony z tymi z ostatniej strony, od kiedy w dyskusji odezwała się Sine.ira.

Tak samo dostrzegam niesamowitą gloryfikację 2 zawodów w twoich wypowiedziach: lekarza i prawnika. Nawet Całkiem-spoko była bardziej krytyczna i ostrożniejsza w swoich wypowiedziach odnośnie tych grup.

Napisałam o kompleksach bo przypomniały mi się takie badania o których kiedyś, nie tak dawno czytałam. Mianowicie np. księża i lekarze wzbudzają największy szacunek na wsiach, szczególnie wśród osób niewykształconych, które czują się gorsze i mniej wartościowe, od nich, same stawiają się na pozycji niższej - i to nie zawodowej, lecz jako człowiek.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 14:49   #184
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Dodajesz sobie, interpretujesz jak chcesz a na to już nie mam wpływu

A z racji tego że jestem wróźką mam mieć wobec Ciebie kompleksy, dobrze zrozumiałam?
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 14:59   #185
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Nic nie dodaję, to są twoje, przez ciebie napisane słowa. Niech będą tylko te napisane dosłownie (chociaż obie doskonale wiemy, że inne zwroty też nie miały okazać szacunku po prostu teraz zaprzeczasz, bo głupio ci).

Czy mówienie o kimś, że jest gorszy to wyrażenie szacunku?

Czy mówienie o kimś, że nie jest równy komuś innemu to wyraz szacunku?

Czy mówienie o kimś, że rozmowa z nim raczej nie będzie ciekawa to wyraz szacunku?

Proste pytanie:
TAK czy NIE?


Widzisz, ja umiałam napisać "przepraszam" jeśli kłóciłam się bez sensu jak o profesora z Całkiem-spoko i Madame_paranoją.

Niestety, nie każdy to jak widać potrafi. Nawet jak dosłownie cytuję twoje wypowiedzi to piszesz, że to nadinterpretacja... Litości...

Edit:
I te twoje teksty o wróżce i kompleksach... już nie masz co napisac, a przyznać się do błędu aż tak ciężko? Już lepsze jakieś śmieszne insynuacje, tak?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:15   #186
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nic nie dodaję, to są twoje, przez ciebie napisane słowa. Niech będą tylko te napisane dosłownie (chociaż obie doskonale wiemy, że inne zwroty też nie miały okazać szacunku po prostu teraz zaprzeczasz, bo głupio ci).

Czy mówienie o kimś, że jest gorszy to wyrażenie szacunku?

Czy mówienie o kimś, że nie jest równy komuś innemu to wyraz szacunku?

Czy mówienie o kimś, że rozmowa z nim raczej nie będzie ciekawa to wyraz szacunku?

Proste pytanie:
TAK czy NIE?


Widzisz, ja umiałam napisać "przepraszam" jeśli kłóciłam się bez sensu jak o profesora z Całkiem-spoko i Madame_paranoją.

Niestety, nie każdy to jak widać potrafi. Nawet jak dosłownie cytuję twoje wypowiedzi to piszesz, że to nadinterpretacja... Litości...

Edit:
I te twoje teksty o wróżce i kompleksach... już nie masz co napisac, a przyznać się do błędu aż tak ciężko? Już lepsze jakieś śmieszne insynuacje, tak?
pisząc to co zacytowałaś, stwierdziłam fakt, takie mam zdanie i nie wycofuję sie z niego, co nie znaczy że nie mam szacunku do mojego kochanego sąsiada, który naprawia zamki itd.

Poza tym napisałam tylko jedno zdanie o prawnikach, a poza tym mówiłam o lekarzach to fakt. Ale Twoim zdaniem ja gloryfikuję te zawody i wysławiam pod niebiosa

Widzisz problem polega na tym ,że Ty lepiej wiesz co ja myślę i czuję . Wiesz np. Twoim zdaniem, że jest mi głupio?
A niby z jakiego powodu?
Pozwól innym mieć własne zdanie i nie wtrącaj sie z łaski swojej w moje odczucia i ocenę kiedy jest mi głupio i z jakiego powodu, a z jakiego nie.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:27   #187
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Przepraszam najmocniej, że uraziłam Panią pokazując jej, że zdanie ma zmienne w zależności od tego, komu je przedstawia.

Widzę, że nawet gdybym miała nagrane co ty powiedziałaś, to i tak zaprzeczysz, że to nie byłaś ty, albo powiesz, że magnetofon nadinterpretuje

Piszesz jednocześnie, że są gorsi i inne mało delikatnie mówiąc pozytywne określenia a potem twierdzisz, że ich szanujesz i nie chcesz uznać oczywistej sprzeczności w swojej wypowiedzi.

Próbujesz mnie atakować czepiając sie słów, które tak na prawdę nie mają nic do rzeczy w treści całej rozmowy. Ale tonący brzytwy się chwyta...

Szkoda czasu na tę rozmowę, już nic z niej nie wyniknie. Mimo wszystko było mi miło i była to jakaś rozrywka, dziękuję.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 15:32   #188
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Przykro mi, komuna już nie wróci, nie będziemy "równi".
Niepotrzebnie jest Ci przykro .
Za dawnych czasów lekarz żył sobie niczym pączek w maśle, a teraz, żeby zarobić (przynajmniej po japońsku: jakotako ), musi się nieźle nagimnastykować: przychodnia, szpital, wizyty domowe, pogotowie, prywatna praktyka... podziwam, skąd biorą siły na to wszystko.
A taki dajmy na to glazurnik: rach ciach machnie łazienkę i kuchnię i zarobi więcej niż lekarz na kilku etatach.

Tak, teraz wszyscy są równi, bo żeby mieć, trzeba się naharować i dotyczy to wszystkich, bez wyjątku.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:44   #189
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Przepraszam najmocniej, że uraziłam Panią pokazując jej, że zdanie ma zmienne w zależności od tego, komu je przedstawia.

Widzę, że nawet gdybym miała nagrane co ty powiedziałaś, to i tak zaprzeczysz, że to nie byłaś ty, albo powiesz, że magnetofon nadinterpretuje

Piszesz jednocześnie, że są gorsi i inne mało delikatnie mówiąc pozytywne określenia a potem twierdzisz, że ich szanujesz i nie chcesz uznać oczywistej sprzeczności w swojej wypowiedzi.

Próbujesz mnie atakować czepiając sie słów, które tak na prawdę nie mają nic do rzeczy w treści całej rozmowy. Ale tonący brzytwy się chwyta...

Szkoda czasu na tę rozmowę, już nic z niej nie wyniknie. Mimo wszystko było mi miło i była to jakaś rozrywka, dziękuję.

Gdybym ja Cię Kochana chciała zaatakować , ta rozmowa wyglądałaby inaczej.

Skoro dziekujesz to bardzo proszę
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:52   #190
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Kobitki (mówię do musicman i do Klarissy) zrobiłyście jeden podstawowy błąd - skupiłyście na konkretnych przypadkch w stylu: a ja znam tego i jest taki, a tamtem owaki i nijak się to ma do Twoich teorii. Otóż Klarisso - tak, istnieje związek między tym co mówię ja a tym co twierdzi musicman. Ujęłyśmy to samo, tylko w innych słowach (moja gadka może być rozwinięciem i uszczegłówieniem tego co mówiła musicman - zgadzam się z nią generalnie). Musisz zauważyć, że musiman operowała w swoich wypowiedziach przybliżeniami, czyli mówiła "raczej" albo "jest większa szansa" tym samym mówiła o cechach grup a nie konkretnych osób. Piałam kiedyś na studiach pracę zaliczeniową ze statystyki (to przykład, wiecej prac pisałam oczywiście ). Musiałam zbadać i opisać korelację pomiędzy cechami spełeczno - demograficznymi kobiet i mężczyzn żyjących w związkach ze sobą a podziałem obowiązków domowych w tej parze. Wklepywałam więc te dane do SPSS-a. tworzyłam tabele krzyżowe, badałam istotność statystyczną i inne takie po to, żeby dojść do ogólnych, generalnych stwierdzeń. Uprościłam i zredukowałam morze danych do kilku generalnych stwierdzeń. Tak robi musicman - operuje na ogóle, opisuje cechy zbiorowości (i jak mówi lekarz nie musi mieć na myśli lekarza, którego znasz Ty - tego wrednego dupka, ale chodzi jej raczej o lekarzy w ogóle). Ty natomiast znając konkretnych ludzi z krwi i kości, którzy nie wpisują się w charakterystyki tworzone przez musicman - oburzasz się. Musicie wyrównać poziomy ogólności żeby się dogadać, albo porozmawiajcie o konkretnych przypadkach (ja znam tego a ja tego - z góry mówię, że nie dojdziecie do istotniejszych zależności) albo zacznijcie mówić o grupach.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:01   #191
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

dzięki sine ira - słuszne spostrzeżenie.
Tak czy inaczej żeby usłyszeć (zobaczyć) co ktoś mówi, trzeba chcieć to usłyszeć/zobaczyć.
W tej rozmowie tak nie było.
Pozdrawiam
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 16:15   #192
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Tak, teraz wszyscy są równi, bo żeby mieć, trzeba się naharować i dotyczy to wszystkich, bez wyjątku.
Tak, a żeby być, to trzeba mieć

Sine.ira dzięki za głos w dyskusji, bo byśmy się pozabijały tutaj zaraz
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:16   #193
mescallina
Raczkowanie
 
Avatar mescallina
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 108
Dot.: "Nie jestes moja matka"-słowa wykrzyczane w złosci i bezsilnosci, co dalej?

hmm... piszecie tu o zarobkach, stanie posiadania czy wyedukowaniu ale kiedyś tez brano pod uwgę statut społeczny wynikajacy z tego czy ktoś wywodzi sie z rodu arystokratycznego, szlacheckiego itd... teraz też można być np biedna arystokratką lub bogatą dziewczyną bez tytułu.
mescallina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:17   #194
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Tak, a żeby być, to trzeba mieć
Co: 'mieć' ?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:27   #195
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Co: 'mieć' ?
Kasiorkę
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:40   #196
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Kasiorkę
Ha! no właśnie każdy może ją mieć, nie tylko lekarz: wystarczą chęci i dwie prawe ręce .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 17:20   #197
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Nieprawda.
Wychodziłoby na to, że człowiek w zasadzie idzie po studia po nic, bo i tak po skończeniu ich ani mu się horyzonty nie poszerzą, nie pozna trochę innego świata (intelektualnego), jest człowiekiem jakim jest i taki sam byłby po ukończeniu zawodówki.
Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Na studia się idzie zdobyć konkretną wiedzę.
A z kulturą człowiek uczy się obcować już w szkole podstawowej.
Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Nie tylko na studia idzie się zdobyć wiedzę, mają one więcej funkcji, poszerzają ogólnie horyzonty, bo życie studenckie nie polega tylko na chlaniu piwska.
Zgadzam sie tutaj z Calkiem Spoko. Wielokrotnie zreszta pisalam, ze na studia nie idzie sie tylko po to, aby zdobyc wiedze.

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
No i dlatego właśnie wspomniałam, ż ogólnie rzecz ujmując, nasz kraj jest mało kulturalny, może dlatego, że nie było po wojnie tej "starej" inteligencji, która przekazywałaby właściwe wzorce i zasadniczo nie ma w narodzie rozbudzonych tradycji kulturalnych.
A ja dla odmiany za "stara inteligencja" nie tesknie.

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Przykro mi, komuna już nie wróci, nie będziemy "równi".
sek w tym, ze w czasach PRL rowniez nie bylismy sobie rowni.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 20:31   #198
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
sek w tym, ze w czasach PRL rowniez nie bylismy sobie rowni.
Toteż dlatego ujęłam słowo "równi" w cudzysłów.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 20:41   #199
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: "Nie jestes moja matka"-słowa wykrzyczane w złosci i bezsilnosci, co dalej?

Cytat:
Napisane przez mescallina Pokaż wiadomość
hmm... piszecie tu o zarobkach, stanie posiadania czy wyedukowaniu ale kiedyś tez brano pod uwgę statut społeczny wynikajacy z tego czy ktoś wywodzi sie z rodu arystokratycznego, szlacheckiego itd... teraz też można być np biedna arystokratką lub bogatą dziewczyną bez tytułu.
dalej bycie elitą popłaca. aktualnie pisze pracę licencjacką i porównuję oxford z cambridge i poważna częśc mojej pracy to właśnie przykre statystki. dla ciekawostki 50% dostających się tam ludzi to elity z prywatnych uczelni. niby nie jest źle, bo wciąż 50% biednych dzieciaków ma szanse. Tylko mało kto wie że szkół prywatnych w UK jest jedyne 7%. Zatem 50% dzieciaków wybierających się do oxbridge wywodzi się z 7% elity. 93% młodzieży jest skazanych na marny procent który dumnie brzmi 50% jak się nie zna dokładnych danych...
i przykłady można mnożyć...
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 21:46   #200
mescallina
Raczkowanie
 
Avatar mescallina
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 108
Dot.: "Nie jestes moja matka"-słowa wykrzyczane w złosci i bezsilnosci, co dalej?

a może któraś z was odczóła na sobie tzw statut społeczny?? może któraś z was była faworyzowana z powodu urodzenia lub syt materialnej lub wykształcenia?? a może dotknęła którąś z was przykra sytuacja?
mescallina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 11:48   #201
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Przepraszam najmocniej, że uraziłam Panią pokazując jej, że zdanie ma zmienne w zależności od tego, komu je przedstawia.

Widzę, że nawet gdybym miała nagrane co ty powiedziałaś, to i tak zaprzeczysz, że to nie byłaś ty, albo powiesz, że magnetofon nadinterpretuje


Próbujesz mnie atakować czepiając sie słów, które tak na prawdę nie mają nic do rzeczy w treści całej rozmowy. Ale tonący brzytwy się chwyta...

Szkoda czasu na tę rozmowę, już nic z niej nie wyniknie. Mimo wszystko było mi miło i była to jakaś rozrywka, dziękuję.
tak, tak klarisso, same intrygi na forum. nie dorastamy Ci do pięt z tym rozumowaniem

sorr za off ale nie mogłam się powstrzymać
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 10:49   #202
bordo91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Dla mnie bardzo prestizowym i zwyczajnie trudnym zawodem jest zawod lekarza weterynarii. Jako dziecko kojarzylam to glownie z leczeniem pieskow itd. ale jednak sa tez zwierzeta hodowlane, egzotyczne, ktore zwyczajnie bywaja niebezpieczne. Nie mowiac o sytuacjach w ktorych zwierzeciu nie mozna pomóc lub wlascicieli nie stac na kosztowne leczenie. Jest to zawod trudny pod wzgledem fizycznym, ale tez psychicznym
bordo91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 20:03   #203
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez bordo91 Pokaż wiadomość
Dla mnie bardzo prestizowym i zwyczajnie trudnym zawodem jest zawod lekarza weterynarii. Jako dziecko kojarzylam to glownie z leczeniem pieskow itd. ale jednak sa tez zwierzeta hodowlane, egzotyczne, ktore zwyczajnie bywaja niebezpieczne. Nie mowiac o sytuacjach w ktorych zwierzeciu nie mozna pomóc lub wlascicieli nie stac na kosztowne leczenie. Jest to zawod trudny pod wzgledem fizycznym, ale tez psychicznym
Zazwyczaj ludziom sie kojarzy z grzebaniem krowom w tylkach xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 22:12   #204
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

A cóż to za archeolog nam się trafił, który wygrzebał temat sprzed 10 lat!?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 07:17   #205
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
A cóż to za archeolog nam się trafił, który wygrzebał temat sprzed 10 lat!?
Za to po samym pierwszym poście widać, że wizaż był taki zawsze - czepianie się i rozbijanie gówna na atomy

Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-25, 10:19   #206
Lena783
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 187
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów. Jak to naprawdę jest?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Zazwyczaj ludziom sie kojarzy z grzebaniem krowom w tylkach xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba dosc stereotypowe myslenie. Przeciez lekarze weterynarii pracuja z roznymi zwierzetami. Maja tez inne obowiazki, np. kontrola zywnosci odzwierzecej, chorób odzwierzecych. To chyba troche niedoceniany zawod, same studia sa ciezsze nawet od medycyny.
Lena783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-25, 10:35   #207
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Podziały klasowe i prestiż zawodów

Ja to wiem, bo to moja działka, ale większość ludzi sobie kojarzy tylko z tym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-25 11:35:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.