Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-01, 13:51   #61
mona812
Raczkowanie
 
Avatar mona812
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 188
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Noor
A możesz napisać, co konkretnie używasz z hialuronianem cynku (co jeszcze ma w składzie), jak często i jak reaguje na niego Twoja skóra?
Niestety zostala mi tylko tubka po kremie wiec nie moge Ci napisac dokladnego skladu .Uzywalam go przez jakis miesiac co kilka dni i mialam wrazenie ze skora stala sie delikatniejsza i lepiej nawilzona .Masc nazywa sie Zel na rany firmy Curiosin .
mona812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 15:52   #62
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez mona812
Niestety zostala mi tylko tubka po kremie wiec nie moge Ci napisac dokladnego skladu .Uzywalam go przez jakis miesiac co kilka dni i mialam wrazenie ze skora stala sie delikatniejsza i lepiej nawilzona .Masc nazywa sie Zel na rany firmy Curiosin .
Dziękuję za szybką odpowiedź. Do Curiosinu właśnie się przymierzam . Ale nie podrażniał Cię? A jak z ewentualnym działaniem przeciw-pskudnym-niespodziankom-na-mieszanej-cerze?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 18:25   #63
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Matylda_7
Pytalam Basie o to co mozna stosowac w ciazy i okresie karmienia i wyglada to tak:
retinaldehydy oraz retinoidy - nie
kwasy - unikac mocnych stezen kwasu salicylowego - BHA (Effaclar jest dopuszczalny), mozna rowniez kwasy AHA
filtry - mozna, rowniez te chemiczne
unikac kremow z wit. K
To tyle. Wiem, ze sa rozne opinie na temat stosowania kwasow, witaminy C itp. ale to juz do kazdego nalezy decyzja, co bedzie stosowal a co nie. Mozna dmuchac na zimne, jesli sie ma taka potrzebe. Pozdrawiam serdecznie wszystkie dziewczyny w ciazy i karmiace, ktore caly czas chca byc piekne
Bedac w ciazy mialam takie same informacje. stosowalam Effaclar K i filtry chemiczne, dopiero jak karmilam to patrzylam na to jakie filtry chemiczne sa w kremie, tzn. filtry chemiczne moga byc, tylko zeby wykluczyc te przenikajace bo po co karmic dziecko chemia?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 10:45   #64
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
Bedac w ciazy mialam takie same informacje. stosowalam Effaclar K i filtry chemiczne, dopiero jak karmilam to patrzylam na to jakie filtry chemiczne sa w kremie, tzn. filtry chemiczne moga byc, tylko zeby wykluczyc te przenikajace bo po co karmic dziecko chemia?
a które filtry chemiczne są przenikające?

i czy ja dobrze zrozumiałam, że w czasie ciąży nie przejmowałaś się tym, że filtry przenikają do krwioobiegu, tylko dopiero w czasie karmienia zaczęłaś?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 10:57   #65
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Bardzo interesujący wątek!
Ja tez jestem w ciąży i samruję się codziennie flitrami firmy avene.
Tylko nie wiem czy są one mineralne czy nie - dziewczyny rozwiejcie moje wątpliwości:
Na buzię kładę filtr avene 50+ (taki w małej pomarańczowej tubce)
Na całe ciało też avene 50+ taki biały spray z pomarańczową naklejką.

Czy coś zmienić?
fibian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 11:19   #66
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Noor
Dziękuję za szybką odpowiedź. Do Curiosinu właśnie się przymierzam . Ale nie podrażniał Cię? A jak z ewentualnym działaniem przeciw-pskudnym-niespodziankom-na-mieszanej-cerze?

też jestem ciekawa, jakie efekty.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 11:20   #67
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez justa79
a które filtry chemiczne są przenikające?

i czy ja dobrze zrozumiałam, że w czasie ciąży nie przejmowałaś się tym, że filtry przenikają do krwioobiegu, tylko dopiero w czasie karmienia zaczęłaś?
Nie mam informycji zeby filtry przenikajace przenikaly do krwioobiegu, wiem ze znaleziono je w mleku matki. Informacje mam z naszego slowniczka i od osoby ktora ten slowiniczek prowadzi. A czy sie w ciyzy nie przejmowalam? Akurat tak sie sklada ze moja przygode z filtrami zaczelam w ciazy i jak kazdy wtedy na wizazu nie wiedzialam o przepisowej ilosc nakladanego filtra. Smarowalam sie jak zwyklym kreme. Zaraz na pocztaku ciazy dostalam w aptece probke 60-tki(teraz 50+ w pomaranczowej tubce) Avene do ciala i 25-tki mineralnej. Potem zakupilam sobie fluid CCB jeszcze w starej formie bez alkoholu. Nie uzywalam codziennie i jak pisalam w nieprzepisowej ilosci. tematem zainteresowalam sie tak konkretnie po porodzie. Wiedzialam cos o filtrach przenikajacych, ale nie do konca. A slowiniczku wizazuowym nic mi nie wyskakiwalo jak wpisywalam filtry, a szukac pojedynczo to bylo dla mnie za dlugo, zwlaszcza ze maly meldowal sie co 2 godz. do karmienia. napisalam maila do Moniki, bo sie z nia osobiscie znam i ona mi ulatwila prace. Podeslala linki z filtrami w slowniczku. Poczytalam sobie i wiedzialam ktore filtry unikac. A ze wszystkie znane mi firmy uzywaja ich, a w LRP nie ma, to poki karmilam smarowalam sie Antheliosem w wersji FE , a potem tym dla dzieci. Na tym sie moja kariera z LRP skonczyla, bo to jednak nie dla mnie te tlusciochy.

Filtry przenikajace sa cztery

4-Methylbenzylidene Camphor,
Benzophenone-3,
Octyl Dimethyl PABA,
Octyl Methoxycinnamate.

Jedyna znana mi firma , ktora nie uzywa filtrow przenikajacych to LRP i jesli sie nie myle to filtry od CCB, ale tego w Pl nie kupicie.
No i filtry mineralne wchodza w rachube.


Seria pomaranczowa Avene to filtry mineralno-chemiczne
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-02, 11:33   #68
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
Nie ma informycji zeby filtry przenikajace przenikaly do krwioobiegu, wiem ze znaleziono je w mleku matki.
to jak znalazły się w mleku, jeśli nie przez krwioobieg? ze skóry hop-siup prosto do mleka?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 11:36   #69
soley1
Raczkowanie
 
Avatar soley1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 293
Balsam czy oliwka?Z chemicznego punktu widzenia

Wlasnie jestem w ciazy i kiedys wyczytalam ze w ciazy lepiej jest uzywac mocno nawilzajacych balsamow zeby skora byla w dobrej kondycji ale moze zwykla oliwka wystarczy?
Wiem ze balsam dziala bardziej doglebnie a oliwka bardziej powierzchownie?
Opiszcie mi prosze dzialanie tych specyfikow i jak to sie ma do skory i ktore faktycznie bardziej sie nadaja?
Mam nadzieje ze ktos mi odpisze.
soley1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 11:43   #70
julietta13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5
Dot.: Balsam czy oliwka?Z chemicznego punktu widzenia

Witaj,
Ja używałam oliwek kosmetycznych różnych firm i wiem, że są trochę przereklamowane.Nakładała m je na wilgotną skóre, bo tak podobno lepiej się wchłaniają, ale tylko zatykały pory.Skóra bowiem czerpie tylko tyle ile jej potzreba, a reszta tłustej warstwy pozostaje.Poza tym wszystko jest zatłuszczone, włącznie z bielizną, ubraniem, pościelą,itp.
Gratuluję, Przyszła Mamo!!!
julietta13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 12:42   #71
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Balsam czy oliwka?Z chemicznego punktu widzenia

balsam dostarcza skórze substancji nawilżających i odżywczych, a oliwka tylko zatrzymuje wodę w skórze. jednak ze względu na ryzyko pojawienia się rozstępów, w ciąży pomocne są masaże przy pomocy oliwki, które poprawiają elastyczność skóry.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-02, 16:58   #72
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez fibian
Bardzo interesujący wątek!
Ja tez jestem w ciąży i samruję się codziennie flitrami firmy avene.
Tylko nie wiem czy są one mineralne czy nie - dziewczyny rozwiejcie moje wątpliwości:
Na buzię kładę filtr avene 50+ (taki w małej pomarańczowej tubce)
Na całe ciało też avene 50+ taki biały spray z pomarańczową naklejką.

Czy coś zmienić?
Avenki w pomarańczowych opakowaniach zawierają filtry mineralne i chemiczne. Te w białych opakowaniach mają tylko mineralne.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:44   #73
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Contax
Avenki w pomarańczowych opakowaniach zawierają filtry mineralne i chemiczne. Te w białych opakowaniach mają tylko mineralne.
Ślicznie dziękuję za odpowiedź. Czy wobec tego nie stosować tego w pomarańczowej tubce?
fibian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 19:14   #74
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba

Filtry przenikajace sa cztery

4-Methylbenzylidene Camphor,
Benzophenone-3,
Octyl Dimethyl PABA,
Octyl Methoxycinnamate.

Jedyna znana mi firma , ktora nie uzywa filtrow przenikajacych to LRP i jesli sie nie myle to filtry od CCB, ale tego w Pl nie kupicie.
No i filtry mineralne wchodza w rachube.


Seria pomaranczowa Avene to filtry mineralno-chemiczne
Ja tez czytalam na wizazu, ze w ciazy z filtrow chemicznych najbezpieczniej uzywac tych z LRP. Mam Antheliosa Aqua-Lait LRP i jak na razie jest b.dobry, choc na poczatku roznie bywalo poza tym Avenki, nawet te pomaranczowe maja nizsze PPD, czyli nie chronia nas przed promieniowaniem UVA (odpowiedzialnym za starzenie sie skory) tak dobrze jak LRP.
__________________

Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 00:45   #75
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
Filtry przenikajace sa cztery

4-Methylbenzylidene Camphor,
Benzophenone-3,
Octyl Dimethyl PABA,
Octyl Methoxycinnamate.

Jedyna znana mi firma , ktora nie uzywa filtrow przenikajacych to LRP i jesli sie nie myle to filtry od CCB, ale tego w Pl nie kupicie.
No i filtry mineralne wchodza w rachube.
Jesli LRP nie posiada tych filtrów to także L'oreal, Vichy i Garnier, poniewaz to jest ten sam koncern. Sprawdziłam składy filtrów i niektóre z tych filtrów przenikających posiada Bioderma (prawdopodobnie tylko stare wersję), Iwostin i svr100. A reszta ma filtry nieprzenikalne.
Więc ciężarne i karmiące moga spokojnie uzywć filtrów :
LRP, Vichy, Garnier, L'oreal, Avene, svr50.

Edytowane przez Paula07
Czas edycji: 2006-08-03 o 01:12
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 01:23   #76
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Balsam czy oliwka?Z chemicznego punktu widzenia

Dziewczyny (przede wszystkim ciężarne)
Rossman ma całą serię dla ciężarnych i jest tam oliwka, w której jest olej migdałowy i z jojoby, oczywiście 0 parafiny. Więc moim zdaniem super nadaje się po kąpieli i do masażu ciała. Dodam,że olej z jojoby ma właściwosci spalające tłuszczyk pod skóra , który powoduje powstawanie celulitu. Pamiętajcie żadne mazidło nie zdziała tyle co masaż. Więc dziewczyny do roboty, lepiej zapobiegać niz potem pluc sobie w brodę .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 09:50   #77
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Balsam czy oliwka?Z chemicznego punktu widzenia

Babydream z Rossmana (ten beżowy) - cała seria jest bosska ! Czyściuteńka oliweczka bez przypraw uwielbiam ją , aplikuję zawsze na mokrą skórę a po dobrej chwili delikatnie osuszam się ręcznikiem - mam potem taką fajną aksamitną skórę ( a nie tłuste lepiszcze) .
wszystkie nivejki i inne cuda się chowają

Poza tym ta oliwka jest świetna jako baza do innych zastosowań.

P.S.
mój Tż cały czas nie może pojąć co ja wyczyniam...dwójka dzieci odchowanych a ja wciąż z kosmetykami dla ciężarnych latam po łazience
ale seria na prawdę godna polecenia. szczerze mówiąc wolę ją (beżową) od tej niebieskiej (też babydream - ale już dla pociechy)też niczego sobie
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 11:34   #78
mona812
Raczkowanie
 
Avatar mona812
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 188
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Noor
Dziękuję za szybką odpowiedź. Do Curiosinu właśnie się przymierzam . Ale nie podrażniał Cię? A jak z ewentualnym działaniem przeciw-pskudnym-niespodziankom-na-mieszanej-cerze?
Nie zauwazalam u siebie zadnego podraznienia ,nie zapychal takze porow wiec zadnych niespodzianek nie bylo na szczescie
mona812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 11:53   #79
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Biochemia w ciazy ...

A czy przyspieszał gojenie wyprysków?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-03, 21:08   #80
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Paula07
Jesli LRP nie posiada tych filtrów to także L'oreal, Vichy i Garnier, poniewaz to jest ten sam koncern. Sprawdziłam składy filtrów i niektóre z tych filtrów przenikających posiada Bioderma (prawdopodobnie tylko stare wersję), Iwostin i svr100. A reszta ma filtry nieprzenikalne.
Więc ciężarne i karmiące moga spokojnie uzywć filtrów :
LRP, Vichy, Garnier, L'oreal, Avene, svr50.
Wychodzi na to, że mit jakoby kobiety w ciąży i karmiące mamy nie mogły stosować filtrów chemicznych a jedynie mineralne został obalony . Za bezpieczne można uznać w takim razie wszystkie filtry zarówno chemiczne jak i mineralne, które nie przenikają do kwiobiegu np. Avene, LRP, Vichy, tak?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 13:57   #81
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Paula07
Jesli LRP nie posiada tych filtrów to także L'oreal, Vichy i Garnier, poniewaz to jest ten sam koncern. Sprawdziłam składy filtrów i niektóre z tych filtrów przenikających posiada Bioderma (prawdopodobnie tylko stare wersję), Iwostin i svr100. A reszta ma filtry nieprzenikalne.
Więc ciężarne i karmiące moga spokojnie uzywć filtrów :
LRP, Vichy, Garnier, L'oreal, Avene, svr50.

Wlasnie dopoiero teraz sie przyjrzalam skladom i zeczywiscie wszystkie filtry z koncernu Loreal nie maja filtrow przenikajacych. Co do SVR 50 tez sie zgodze to filtry mineralne , a jesli chodzi o Avene to tylko serie biala z minerlanymi filtrami, bop w pomaranczowej jest bodajrze jeden przenikajacy, albo nawet dwa przenikajace w kremie
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 18:58   #82
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
, a jesli chodzi o Avene to tylko serie biala z minerlanymi filtrami, bop w pomaranczowej jest bodajrze jeden przenikajacy, albo nawet dwa przenikajace w kremie
W nowych wersjach Avene w pomarańczowych opakowaniach nie ma filtrów przenikających sprawdziłam składy , chyba ,że jestem slepa .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 12:39   #83
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Paula07
W nowych wersjach Avene w pomarańczowych opakowaniach nie ma filtrów przenikających sprawdziłam składy , chyba ,że jestem slepa .


Czyli wychodzi na to, ze wiekszosc firm sie przestawia na filtry nieprzenikajace. Milo to czytac. Moze wiecie czy SVR tez sie przestawi? Bo interesuje mnie SVR 100 (teraz to pewnie 50+?), ale oni do chemicznych filtrow wkladali tez te przenikajace. Na KWC nie ma wzmianki, ze niby sklady zmienione.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 12:57   #84
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Paula07
W nowych wersjach Avene w pomarańczowych opakowaniach nie ma filtrów przenikających sprawdziłam składy , chyba ,że jestem slepa .


Czyli wychodzi na to, ze wiekszosc firm sie przestawia na filtry nieprzenikajace. Milo to czytac. Moze wiecie czy SVR tez sie przestawi? Bo interesuje mnie SVR 100 (teraz to pewnie 50+?), ale oni do chemicznych filtrow wkladali tez te przenikajace. Na KWC nie ma wzmianki, ze niby sklady zmienione.

Tylko tak sie zastanawiam nas tym Avene. Mialam niedawno filtr 40 z dzieciaczkiem i tam byl filtr przenikajacy Etylhexyl Methoxycinnamate, mam katalog Avene i w kazdyn pomaranczowym produkcie jest ten filtr, wiec Avene nic nie zmienilo.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 13:27   #85
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
Tylko tak sie zastanawiam nas tym Avene. Mialam niedawno filtr 40 z dzieciaczkiem i tam byl filtr przenikajacy Etylhexyl Methoxycinnamate, mam katalog Avene i w kazdyn pomaranczowym produkcie jest ten filtr, wiec Avene nic nie zmienilo.
Zgadza sie, przed chwila sprawdzilam na probce nowej pomaranczowej Avenki - Ultra High Protection Cream 50+ (na wizazu funkcjonuje jako 'albinos') - na drugim miejscu w skladzie jest filtr przenikajacy Ethylhexyl Methoxycinnamate. czyli jednak kobiety w ciazy i karmiace nie moga stosowac Avene
__________________

Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 19:02   #86
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
Tylko tak sie zastanawiam nas tym Avene. Mialam niedawno filtr 40 z dzieciaczkiem i tam byl filtr przenikajacy Etylhexyl Methoxycinnamate, mam katalog Avene i w kazdyn pomaranczowym produkcie jest ten filtr, wiec Avene nic nie zmienilo.

Cytat:
4-Methylbenzylidene Camphor,
Benzophenone-3,
Octyl Dimethyl PABA,
Octyl Methoxycinnamate.
To teraz już nic nie rozumiem To filtrów przenikających jest pięć?, bo przecież Ethylhexyl Methoxycinnamate nie jest to samo co Octyl Methocinnamate.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 19:10   #87
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Paula07
To teraz już nic nie rozumiem To filtrów przenikających jest pięć?, bo przecież Ethylhexyl Methoxycinnamate nie jest to samo co Octyl Methocinnamate.

Paula to jest wlasnie to samo. Dwie nazwy , ale jeden i ten sam filtr, wie3kszosc filtrow ma pare nazw, my operujemy pürzewaznie tymi ktore wystepuja najczesniej. Etylhexyl i Octyl to ten sam filtr.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 17:09   #88
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
Paula to jest wlasnie to samo. Dwie nazwy , ale jeden i ten sam filtr, wie3kszosc filtrow ma pare nazw, my operujemy pürzewaznie tymi ktore wystepuja najczesniej. Etylhexyl i Octyl to ten sam filtr.
Monika a mogłabys podać stronkę na której to jest , poniewaz ja szukam i nie mogę znależdź. A wiem tylko to:

Octyl Methoxycinnamate - (inaczej) Parsol MCX lub 2-ethylexyl 4-methocinnimate.

Ethylhexyl Methocinnamate - (inaczej) Octinoxate.

I mam wątpliwości : czy Ethylhexyl Methoxycinnamate to jest to samo co
2-ethyleyl 4-methocinnamate?

Czy ktoś wie i może pomóc ?
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 17:39   #89
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Paula07
Monika a mogłabys podać stronkę na której to jest , poniewaz ja szukam i nie mogę znależdź. A wiem tylko to:

Octyl Methoxycinnamate - (inaczej) Parsol MCX lub 2-ethylexyl 4-methocinnimate.

Ethylhexyl Methocinnamate - (inaczej) Octinoxate.

I mam wątpliwości : czy Ethylhexyl Methoxycinnamate to jest to samo co
2-ethyleyl 4-methocinnamate?

Czy ktoś wie i może pomóc ?

Oj nie podam ci . Basia na starej BU pisala czesto tak, ze wskazwalo na to ze to jest ten sam filtr. Zapytalam sie osoby prowadzacej slowniczek na wizazu i ona mi to potwierdzila, ze jest to ten sam filtr, tylko ma inna nazwe i musi to poprawic bo jak pisala slowniczek, tez myslala, ze sa to dwa inne filtry, a teraz sie okazalo ze to jeden i ten sam. Takie mam informacje od ponad roku i sie tego trzymam. Molze rzeczywiscie osoby te sie pomylily, nie wiem, ja ufam ich wiedzy, duzo sie od nich nauczylam i nie mam podstaw negowac tego, ale kto wie...
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 17:43   #90
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Znalazlam na innym niemieckim forum w ich slowniczku takie cos

http://www.beautyjunkies.de/index.ph...&tid=696&ltr=O

wychodzi na to ze dobrze pisalam wczesniej, ze Octyl i Etylhexyl to ten sam filtr.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.