Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-21, 18:57   #1
O l i v i a
Raczkowanie
 
Avatar O l i v i a
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 41
Talking

Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]


Witam
Jestem zainteresowana kupnem lustrzanki.
Potrzebna mi będzie najczęściej do robienia zdjęć zwierzętom i ludziom na sesjach fotograficznych ;]
Czym kierować się przy wyborze lustrzanki ?
Jaką lustrzankę wybrać ?
Mam tylko jedno zastrzeżenie. Przeszkodą może być kasa, więc taką w przystępnej cenie.
Moja koleżanka poleca mi Nikona D500.
Nie wiem, dobry wybór czy nie...
Pomóżcie mi, proszę !
Będę bardzo wdzięczna
O l i v i a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 20:14   #2
odi87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 84
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

chyba d5000 a jaki masz dokladnie budzet na body z obiektywem ?
odi87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 07:25   #3
O l i v i a
Raczkowanie
 
Avatar O l i v i a
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 41
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

Cytat:
Napisane przez odi87 Pokaż wiadomość
chyba d5000 a jaki masz dokladnie budzet na body z obiektywem ?

pewnie taak ^^
Nie mam konkretnie, muszę "dozbierać" jeszcze i wtedy będę kupować ale chcę wiedzieć juz co kupię ; dd
O l i v i a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 18:15   #4
Madziaa0492
Raczkowanie
 
Avatar Madziaa0492
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 52
GG do Madziaa0492 Wyślij wiadomość przez MSN do Madziaa0492
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

jeśli chcesz wydać więcej pieniędzy to kup amatorskiego nikona d5000 albo canona 500d z podstawowym kitowym obiektywem,na pewno będziesz z nich z zadowolona. Sama parę miesięcy temu kupiłam nikona z obiektywem 18-55 jest dobry, ale już chcę więcej i więcej obiektywów, więc wiedz, że zakup lustrzanki to wiąże się z dalszymi wydatkami
__________________
Bułgaria -Sunny Beach 7.08-19.08.2010 <33
Hiszpania - Lloret de Mar - 10.08-21.08.2011 <3

2012 - Tunezja ; ) ?
Madziaa0492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 19:33   #5
IzabelaB
Raczkowanie
 
Avatar IzabelaB
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 189
GG do IzabelaB
Wink Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

Cytat:
Napisane przez Madziaa0492 Pokaż wiadomość
jeśli chcesz wydać więcej pieniędzy to kup amatorskiego nikona d5000 albo canona 500d
Ja mam trochę inną opinię... Na twoim miejscu nie kupowałabym Nikona D5000.. Nie chodzi tu o wady techniczne- broń Boże. Zdjęcia są technicznie bardzo dobre, ale jak dla mnie to wyrzucanie pieniędzy, bo np. Nikona D3000 kupisz o około 700zł taniej jak dobrze poszukasz. Z tym, że Nikon D5000 ma podgląd na żywo i możliwość nagrywania filmów, a Nikon D3000 nie... Ale ja osobiście uważam te funcje za zbędne. o ile podgląd na żywo ma jeszcze niekiedy zastosowanie (np. na ślubach, kiedy trzeba robić zdjęcia z góry choćby podczas rzucania welonu), to nagrywanie filmów lustrzanką wg mnie mija się torchę z przeznaczeniem tego aparatu... A wracając jeszcze do podglądu na żywo, to nie ma się co łudzić na superefekty, bo z góry mówię, że podglądy na żywo w lustrzankach są nierzadko po prostu opóźnione... Wybór zależy od ciebie co dla Ciebie jest ważniejsze w lustrzance.

Aha, i zważ na to, że aparat jako body to dopiero początek... Bo praktycznie nie ma znaczącej różnicy w jakości zdjęć robinych przy pomocy jednego body, czy drugiego... efekt daje dopiero obiektyw, które uwierz mi nie są tanie...

Przy kupnie trzeba zwracać uwagę po piersze na cenę, porównuj jeden aparat z drugim, w sklepie pytaj czemu poszczególne aparaty różnią się ceną, jakie mają funkcje i myślę, że powinnać wybrać sobie kwotę jaką przeznaczysz na ten aparat Aha, i te argumenty dot. obydwu Nikonów nie są wyssane z palca, żeby nie było ;P Ja mam Nikona D3000, a moja kuzynka D5000, dlatego mam rzeczywiste porównanie. Jakby co to odpowiem na twoje pytania w razie wątpliwości
IzabelaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 13:34   #6
Madziaa0492
Raczkowanie
 
Avatar Madziaa0492
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 52
GG do Madziaa0492 Wyślij wiadomość przez MSN do Madziaa0492
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

Ja już mam d5000 i myślę, że to był dobry wybór.
Na pewno nie ma takiej małej różnicy miedzy 3000 a 5000 i nie gadaj
d5000 ma dużo różnych trybów, czułość ISO dwa razy większą, dużo narzędzi do retuszu zdjęć, i nie aż ważny, ale przydatny nieraz ruchomy LCD
i jak tu koleżanka pisała, żebyś poszła do sklepów i pytała, to na prawde nie radze chodzić do media markt, saturn itp..
lepiej iść do sklepu 'Nikon' w którym sprzedawcy muszą miec jakieś pojęcie o aparatach, ale i tak najlepiej jest czytać opinie o danym aparacie w internecie.
Minusy tych dwóch nikonów są takie, że nie mają wbudowanego silnika w korpusie ( automatycznego ustawiania ostrości) więc, obiektywy wtedy są droższe.
Jeśli chcesz bardziej się 'zagłębić' w lustrzankach firmy nikon, wejdź tu : www.forum.nikoniarze.pl
__________________
Bułgaria -Sunny Beach 7.08-19.08.2010 <33
Hiszpania - Lloret de Mar - 10.08-21.08.2011 <3

2012 - Tunezja ; ) ?

Edytowane przez Madziaa0492
Czas edycji: 2011-02-23 o 13:37
Madziaa0492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:53   #7
IzabelaB
Raczkowanie
 
Avatar IzabelaB
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 189
GG do IzabelaB
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

ISO 1600 wg mnie też jest nieprzydatne... przecież ISO 800 już niszczy techniczny aspekt zdjęcia - szum robi swoje.. A jesli chodzi o narzędzia retuszu, to nie oszukujmy się - kto przerabia fotografie na aparacie? Wszyscy robią to na odpowiednim programie... A z tą ilościa trybów to nieprawda, ponieważ ilość trybów jest TAKA SAMA... A nawet powiem więcej - Nikon D3000 jest świetny dla początkujących, gdyż ma DODATKOWY tryb GUIDE, czyli 'przewodnik'. wszystko jest tam wyjaśnione
Ale to moja opinia i rozumiem, że można się z nią nie zgadzać, szczególnie posiadacze Nikonów d5000 będą do bronić.. Ale nie zrozumcie mnie źle.. Nie mówię, że jest to zły aparat, tylko porównuje go do d3000... po prostu jest między nimi przepaść cenowa, a małe różnice (jak dla mnie ) Ale każdy ceni sobie inne funkcje i dlatego można się ze sobą nie zgadzać..
Pozdrawiam,
Gośka
IzabelaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 06:51   #8
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

Ja też rozglądałam się za nikonem ale D90. Mialam budżet ok 3500 zł. Ostatecznie stanęło na sony alpha a55 i jestem mega zadowolona. Kupiłam z dwoma obiektywami, planuję jeszcze zakup stałki i dodatkowego akumulatora. aparat jest swietny, podgląd na żywo, poziomica - bardzo przydatna robi swietne zdjęcia w złych warunkach oswietleniowych, bo sklada z kilku zdjec roznie oswietlonych, duzo programów tematycznych , jak równiez łatwe ustawienia manualne, no i przede wszystkim jest bardzo szybki, bo aż 10klatek na sekundę. Ostatnio zrobiłam swojemu pieskowi 19 zdjęc a on nie zdążył nawet okiem mrugnąć a wszystkie ostre. Od kiedy zrobiłam pierwsze zdjęcie ani przez chwilę nie żąłuję, że nie kupiłam Nikona.
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 03:26   #9
niezapomniane
Raczkowanie
 
Avatar niezapomniane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 98
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

d90 zła nie jest, dobre rozwiązanie do amatorskiej fotografii, podobnie d3000 dają oba porównywalne możliwości , bez wnikania w szczegółyWieki temu miałam hybryde sony , i też była dość pozytywnym aparacikiem.
__________________
Wiara w piękno pozostanie niezmienna...
niezapomniane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 10:09   #10
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

Cytat:
Napisane przez IzabelaB Pokaż wiadomość
ISO 1600 wg mnie też jest nieprzydatne... przecież ISO 800 już niszczy techniczny aspekt zdjęcia - szum robi swoje..
A ja zupełnie nie zgodzę się z tym, że wysokie ISO jest nieprzydatne.
Jeśli chce się zrobić mega poprawne zdjęcie, to faktycznie wysokie ISO może zniszczyć efekt. Ale czasem chcemy po prostu coś udokumentować i nic strasznego nie stanie się, jeśli będą jakieś szumy.

Zresztą ISO w jednym aparacie nie równe jest temu w innym. Np. w moim Canonie 500D nawet przy ISO 3600 jakość wcale nie jest tragiczna - jest zdecydowanie lepsza, niż w Panasonicu DMC-FZ8 przy ISO 200 (co prawda to zwykła cyfrówka, ale jedna z lepszych).



A nagrywanie filmów też może być przydatne. Nie każdego stać na kupno zarówno lustrzanki, jak i kamery. A filmy kręcone aparatem mogą być naprawdę bardzo dobre: http://www.youtube.com/watch?v=Xhj9Y2kVjUE
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 13:48   #11
twardowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
A ja zupełnie nie zgodzę się z tym, że wysokie ISO jest nieprzydatne.
Dokładnie. Wysokie ISO jest bardzo przydatne - skądże by było tyle testów, które określają stopień szumów przy konkretnych czułościach?
Docenia się takie walory przy słabym oświetleniu.

A co do rodzaju aparatu na początek - w klasie lustrzanek amatorskich body naprawdę jest mało ważne - dopiero obiektyw robi różnicę. Ja radzę Ci celować w Canony i Nikony, bo np. Sony wiele rzeczy robi tylko pod siebie i jest mniejsza możliwość rozbudowy aparatu.
twardowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-28, 14:16   #12
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

Cytat:
Napisane przez twardowska Pokaż wiadomość
Dokładnie. Wysokie ISO jest bardzo przydatne - skądże by było tyle testów, które określają stopień szumów przy konkretnych czułościach?
Docenia się takie walory przy słabym oświetleniu.

A co do rodzaju aparatu na początek - w klasie lustrzanek amatorskich body naprawdę jest mało ważne - dopiero obiektyw robi różnicę. Ja radzę Ci celować w Canony i Nikony, bo np. Sony wiele rzeczy robi tylko pod siebie i jest mniejsza możliwość rozbudowy aparatu.
Dobrze rozumiem Twoją wypowiedź? Czyli Nikon robi np. pod Canona?
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 14:30   #13
Anette7
Raczkowanie
 
Avatar Anette7
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 45
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

Wszystko zależy od budżetu - to jasna sprawa. Do celów amatorskich można znaleźć bez problemu solidną lustrzankę w cenie ok. 1500-1700 zł. No, ale wiadomo, że punkt widzenia zależy od... zasobności portfela ale ja osobiście nie wydałabym na aparat/lustrzankę więcej niż wspomniane 1500 zł. a i to kwota dość spora. Dla przeciętnego zjadacza chleba (amatora właśnie) nie widać oszałamiającej różnicy w jakości zdjęcia robionego aparatem za 500 zł, a tym za 2500 zł - diabeł tkwi dopiero w szczegółach, za które tak naprawdę się płaci, a dla zwykłego człowieka nie mają one aż takiego znaczenia bo i tak nie widzi większej różnicy.
Anette7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 18:33   #14
IzabelaB
Raczkowanie
 
Avatar IzabelaB
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 189
GG do IzabelaB
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

popieram przedmówcę w 100 pro
IzabelaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 19:49   #15
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

a czym różnią się modele wspomnianego nikona (d3000,d5000) od d3100?
__________________
http://kateart.deviantart.com/

"Bóg rozkazał
swoim aniołom

żeby Cię strzegły
na wszystkich Twoich ścieżkach"
Ps 90,11
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 15:07   #16
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

ja na początek przygody z fotografią kupiłam sobie dobrą cyfrówkę. Z czasem okazała się nie wystarczająca i kupiłam nikona d3000 z obiektywem kitowym, później dokupiłam teleobiektyw - służy mi do dziś robiąc świetne zdjęcia. Jednak to był aparat typowo do zaznajomienia się z fotografią, świetny na początek przygody. Jeśli tak jak piszesz ma być to aparat do zabawy, nie zarobku, to ja mogę go polecić w 100%. Jednak i tak polecam rozmowę z kimś obcykanym w tych sprawach, kto naprawdę dobrze ci doradzi. Poszukaj też informacji w internecie, jest tego multum.
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 18:59   #17
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

A ja Ci powiem tak, kup body nawet tańsze, ale zainwestuj w dobry jasny obiektyw. Bo tak naprawdę to szkło jest najwazniejsze: jasne, ostre.
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 21:09   #18
IzabelaB
Raczkowanie
 
Avatar IzabelaB
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 189
GG do IzabelaB
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

zgadzam się z przedmówcami )
IzabelaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 23:29   #19
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
A ja Ci powiem tak, kup body nawet tańsze, ale zainwestuj w dobry jasny obiektyw. Bo tak naprawdę to szkło jest najwazniejsze: jasne, ostre.
Na początek bez sensu kupować jest dobre szkło, wystarczy kit.
Po co początkującemu jasny obiektyw gdy zaczna uczyć się fotografii. Nie ma szkieł do wszystkiego- kupi sobie ktoś 50 f/1.4 i stwierdzi, że chciałby fotografować krajobrazy albo ptaszki.
Najlepiej na początek uczyć się na początku na tanim szkle a po ok. pół roku kupić świadomie potrzebne szkło
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez Emir1994
Czas edycji: 2011-03-12 o 23:32
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-13, 05:51   #20
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Jaką lustrzankę mi polecacie ? ; ]

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Na początek bez sensu kupować jest dobre szkło, wystarczy kit.
Po co początkującemu jasny obiektyw gdy zaczna uczyć się fotografii. Nie ma szkieł do wszystkiego- kupi sobie ktoś 50 f/1.4 i stwierdzi, że chciałby fotografować krajobrazy albo ptaszki.
Najlepiej na początek uczyć się na początku na tanim szkle a po ok. pół roku kupić świadomie potrzebne szkło
Jasne, że przy nauce kit może wystarczyć. Ale kit kitowi też nie równy ;]. A można też zainwestować w miarę jasny i nie taki znowu drogi zoom .
Kierowałam się też tym, że dziewczyna napisała, że chce robić zdjęcia zwierzętom i ludziom na sesjach fotograficznych - a w takim wypadku np taki np Tamron 28-75 f/2.8 powinien się sprawdzić . Chyba, że żeczywiście woli na początek coś do wszystkiego to kit jak najbardziej będzie ok.
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.