Trening z gumami oporowymi, taśmami, mini band?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-05, 17:59   #1
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Exclamation

Trening z gumami oporowymi, taśmami, mini band?!


Hej dziewczyny!!!:j upi:

Czy któraś z Was ćwiczy z gumami oporowymi?
Jakie partie ciała?
Jakimi gumami?
Efekty?
Porównanie macie z siłownią/ciężarami...?

Piszcie cokolwiek w temacie
Ja znów zaczęłam ćwiczyć, między innymi włączyłam do ćwiczeń na mięśnie pośladkowe małe takie właśnie gumy oporowe. Nie posiadam maszyn do ćwiczeń tych partii więc pokładam nadzieję na powiększenie owych mięśni za ich pomocą
Ciekawa jestem czy któraś z Was ćwiczy z nimi prócz ciężarów lub filmików na YT
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-06, 13:12   #2
Caroline_095
Przyczajenie
 
Avatar Caroline_095
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Dot.: Trening z gumami oporowymi, taśmami, mini band?!

Cześć!

Ćwiczyłam przez pewien czas z gumami, które kupiłam na Aliexpress. Tu chyba nie ma żadnej różnicy skąd je masz, tylko istotną kwestią jest jaką ma "moc". Te moje ani się nie rozciągnęły, ani też nie porwały. Wszystko z nimi jest cacy. W każdym razie jak dla mnie idealne rozwiązanie, jeśli ktoś nie może znaleźć czasu, aby iść na siłownię lub po prostu nie chce. U mnie już po tygodniu było widać, że ciało jest bardziej sprężyste( "mięśnie pamiętają" w moim przypadku to zdecydowanie się sprawdziło) , mam tu na myśli pośladki (w szczególności), uda i ramiona. Niby zamiennik ciężarów, ale kiedy wróciłam na siłkę to uważam, że połączenie tych dwóch treningów gumy+ciężary/kettle dają o wiele lepszy efekt.

Ja ćwiczę na nich raz w tygodniu 3 obwody, gdzie są 4 ćwiczenia po 35-40 sekund. Niby niewiele, ale wszystko razem do kupy daje efekt! Także podsumowując w moim mniemaniu gumy są o wiele lepsze niż zabawy w te całe filmiki z różnymi zestawami ćwiczeń pokroju Chodakowska etc., gdzie efekty są marne.
Caroline_095 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 07:26   #3
Ilona8809
Przyczajenie
 
Avatar Ilona8809
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 8
Dot.: Trening z gumami oporowymi, taśmami, mini band?!

Dokładnie trening z gumami bardzo spoko, dużo lepszy od jakiegoś skakania przed ekranem z Chodakowską itp. Sama ćwiczę już z nimi jakiś czas i jestem zadowolona z efektów. Kupiłam je w jakimś sklepie internetowym nie pamiętam nazwy, są z materiału i ciut większe ale super się sprawdzają i mogę polecić. No i są w super kolorach
Z Aliexpress bałabym się zamówić, zwłaszcza teraz. Raz, że długo się czeka, a druga sprawa nie wiadomo jak z jakością. Zamawiałam tam kiedyś bluzkę i potwornie śmierdziała chemią, więc nie polecam. Wolę kupować sprawdzone rzeczy. Jeśli chodzi o siłownie to dla mnie trochę za dużo i jak na razie trochę się boję, tam trzeba wiedzieć co się robi żeby nie zrobić sobie krzywdy, więc na razie tylko gumy Ale siłownia w przyszłości na pewno też jak się trochę ogarnę
Ilona8809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 11:52   #4
_Lilly
Rozeznanie
 
Avatar _Lilly
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 822
Dot.: Trening z gumami oporowymi, taśmami, mini band?!

Mam gumy mini band z firmy just7gym. czasami lepiej dać więcej, a uwierz mi mam swoje już 3 rok i nic im nie jest
_Lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-08, 07:15   #5
Ilona8809
Przyczajenie
 
Avatar Ilona8809
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 8
Dot.: Trening z gumami oporowymi, taśmami, mini band?!

Dokładnie _Lilly to prawda. Lepiej dać więcej i mieć spokój niż później żałować, jak mam materiałowe hip bands z fivosport i jestem mega zadowolona z jakości.
Ilona8809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-08 08:15:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.